Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45953) Reggie0 válasza tibitron (#45950) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat ez eleg uresre sikerult.

(#45954) tibitron


tibitron
tag

Akkor újra...azt írta az admin törölték...hibás link miatt...
Csináltam egy kis gyanta összehasonlítást, az általam kipróbált gyantákról. Elegoo vizest vetettem össze 3 Anycubic-al. Nem minden apróságra kiterjedő alapos teszt, de igyekeztem par fontos dolgot összevetni. Makró fotók, dobálás stb :) Akit érdekel, lesse meg :)
[link]

(#45955) fabula válasza Gab/// (#45945) üzenetére


fabula
őstag

Én elforgatnám és a szélesebb élére állítva nyomtatnám szélesebb peremmel. 5 fokos emelkedést fektetve nem nagyon lehet szépen nyomtatni 0,4-es fúvókával, szerintem.

(#45956) r4zer0919


r4zer0919
tag

45 fokos szögben valóban jobban mutat a történet

(#45957) ptesza válasza fabula (#45955) üzenetére


ptesza
senior tag


Bizony, hogy nem. A téglalapok 0.16x0.4 méretűek. A ferde vonal 5°.
A világoskék részek esnek ki. Illetve szerintem a szeletelő dönt, hogy meghúzza, vagy kihagyja. Itt nem segít az infill változtatása, hiszen a felső rétegekről beszélünk. Esetleg a felső héj réteg mintázatának cserélése. De szerintem legfőképpen az adaptív layer height beállítás fog javulást hozni.

(#45958) fabula válasza ptesza (#45957) üzenetére


fabula
őstag

Ehhez szerintem még az adaptív réteg is kevés lesz fektetve 0,4-es fúvókával, talán 0,2-essel már elérhető a megfelelő eredmény, de én továbbra sem küzdenék vele, hanem élére állítva nyomtatnám.

(#45959) r4zer0919 válasza Gab/// (#45945) üzenetére


r4zer0919
tag

Sikerült közben kinyomtatni valamelyik módszerrel?
Ha igen neked melyik vált be, milyen lett a végeredmény?

(#45960) DonToni


DonToni
aktív tag

Köszönöm a segítségeket #fabula, #Ton-ton, #tDr1v3r :R

-Anti-

(#45961) Gab/// válasza ptesza (#45957) üzenetére


Gab///
csendes tag

ptesza,
Ezen gondolkodtam én is, és logikus, hogy ilyen kis emelkedésnél miért lesz csúnya a végeredmény. De miért ér bele a fej? A grid infill keresztezése a felső rétegeken is kiemelkedéseket okoz esetleg?

Valószínűleg valamit még állítanom kellene, mert tegnap a star wars figura egyik kezét is felborította grid infillel, széles brimet állítottam be neki, de nem tapadás probléma miatt vált el, hanem a nyomtatott oszlopot döntötte ki középen. 50% sebességre visszahúzva kinyomtatta szépen, gyorsnak is találom a gyári beállításokat. De totál világtalan vagyok még, ezekkel a tesztekkel tanulok éppen.

r4zer0919,
Köszi a próbákat, a stormtrooper elvitte tegnap az időt, nagy sikere van otthon, így még nem tudtam tesztelni, de hamarosan újranyomtatom. :)

(#45962) Gab/// válasza Gab/// (#45961) üzenetére


Gab///
csendes tag

A második bekezdésben gyroid infillt akartam írni, tehát ezzel is felborította a nyomatot, a megoldást itt a sebesség lehúzása jelentette, mást nem állítottam.

(#45963) kzkz


kzkz
őstag

Lehet rendelni a Sovol SV08-at...

(#45964) poli27 válasza kzkz (#45963) üzenetére


poli27
Topikgazda

Ennyiért baromi jó vétel sztem :)

(#45965) kzkz válasza poli27 (#45964) üzenetére


kzkz
őstag

Most van a livestream. Nem túl profik a srácok... :N

(#45966) ParadoxH válasza kzkz (#45963) üzenetére


ParadoxH
tag

Én sikerült elkapjam 470$-ért super early bird price-ba. Örö bódottá :DDD

Akinek kell az most vegye mert úgy kapkodják mint a legyet. Nagyon korai és kiforratlan még, messze nem hibátlan ahogy láttam yt-tesztekből, de van benne potenciál.

A racionális fogyasztói döntés talán az lenne ha BF-kor venném meg amikor már javítottak pár dolgot vagy egy Trodon 2.0 venni helyette :)) De mit lehet tenni ha egyszer kísérti az embert az ördög? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45967) kzkz válasza ParadoxH (#45966) üzenetére


kzkz
őstag

Nekem szállítással 460 lett a vége. Egyébként kb. 1 órán keresztül volt az early bird ár, utána ment fel 50 dollárral.

Szerintem is kb 1 év múlva lesz tökéletesen használható 🙂 elvileg lesz hozzá multicolor lehetőség is.

[ Szerkesztve ]

(#45968) poli27


poli27
Topikgazda

(#45969) MrAlex válasza poli27 (#45968) üzenetére


MrAlex
tag

A megjelenés után pár nappal már lehetett rootolni, sőt az egyik frissítéssel bele is tették a gyári menübe a root lehetőséget.

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#45970) poli27 válasza MrAlex (#45969) üzenetére


poli27
Topikgazda

Ezt nem tudtam :) :R

(#45971) r4zer0919


r4zer0919
tag

Megvan az új hotendem!
A hétvégén tesztelem is, nem annyira gyenge, 115W-os kerámiafűvel szerelt a történet.
Tegnap nyomtattam hozzá egy ventilátor konzol, egyenlőre PETG ha nem lesz elég akkor ASA.

(#45972) ParadoxH válasza r4zer0919 (#45971) üzenetére


ParadoxH
tag

Ez milyen hotend?

(#45973) r4zer0919 válasza ParadoxH (#45972) üzenetére


r4zer0919
tag

Tegnap vettem egy Hardverapro-s forumtárstól.
A típusa pedig: Trianglelab CHC®Pro Volcano Hotend 115W

(#45974) Guba4 válasza ParadoxH (#45966) üzenetére


Guba4
tag

Ha megérkezik, mindenképpen írj majd a tapasztalatokról légyszives

[ Szerkesztve ]

(#45975) katyilkadr


katyilkadr
csendes tag

Üdv! Belefutottam egy nagy "pofonba". Váza módban nyomtatok pár dolgot. Eddig tökéletesen ment minden, ha elfogyott a filament, egyszerűen rátoltam a másikat és kész. Most a change menüt akartam használni, újraindításkor a fej 150-nel ment körbe-körbe. Próbáltam pause alatt csrélni, ugyanaz. Normál módban minden jól működik. A cura-ban a sebesség beállításoknál az utazási sebesség 150mm/s, a nyomtatási 40mm/s. Azt írja ez kalkulált érték. Van valakinek tippje erre? :F

[ Szerkesztve ]

(#45976) syler123 válasza ParadoxH (#45966) üzenetére


syler123
veterán

Teszteket elnézve ez a nyomtató még nincs kész, hiába van jó áron. Konkrétan tesztelésre jelentkeztetek.

Csak egy példa

Bár a Sovol is válaszolt a videóra:

You’re absolutely right, Nero3D, and this is exactly why we valued getting your professional opinion on the machine before launch. We are working to resolve these issues, most of them software and profiles, but also the hardware issues you pointed out, well before customers get the final versions in their hands. Thank you for your honest feedback, as it helps us put out the best product for our end users.

Szóval az sem kizárt, hogy amit megkaptok, abban már a Hardware-t érintő hibák is javítva lesznek. Legyen így.

[ Szerkesztve ]

(#45977) ParadoxH válasza syler123 (#45976) üzenetére


ParadoxH
tag

Valószínűleg rengeteg probléma lesz vele. Ezt a Sovol-nál is tudják. A manualjában a githubon SV08 v1. ként hivatkoznak rá :DDD
Gyakorlatilag egy óra alatt elkelt az első 700 db - nem hiszem, hogy lesz kapacitásuk a foltozgatással foglalkozni. Én szeretek az ilyen szituációkból építkezni - a munkahelyemen is van legalább 10 ipari cnc gép és a felét én kezelem. Elmélyedni úgy igazán könyebb egy félkész nyomtatóval a témában. Szóval ez a vásárlás egy alkati kérdés volt. A racionális választás a Bambu P széria, egy Troodon 2.0 vagy egy Quidi Q1 Pro lett volna szerintem ebben a sorrendben :K

(#45978) MrAlex válasza syler123 (#45976) üzenetére


MrAlex
tag

Én is rendeltem egyet kíváncsiságból. Ha a hardveres dolgokat megoldják a szállításig akkor nagy gond nem lehet, szoftveres update-et bármikor fel tudnak dobni githubra. A videókat és a teszteket elnézve egyébként nem vészesesek a hibák, néhány óra ráfordítással megoldható mindegyik.

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#45979) ParadoxH válasza MrAlex (#45978) üzenetére


ParadoxH
tag

Ráadásul hamarosan jön kiegészítőként a Co Print-el kidolgozott multicolor rendszere :K

Sokunknak jó hír, hogy az SV06-al is kompatibilis lesz :DD

[ Szerkesztve ]

(#45980) syler123 válasza ParadoxH (#45979) üzenetére


syler123
veterán

És SV06 plus-al? :D Mondjuk nem tudom miért kérdezem, nekem nem kell.

Olyan szinten nem nyomtatok az SV06 plus-al, hogy eddig szinte csak a nyomtatót tettem jobbá :D Ahhoz nyomtattam alkatrészeket, az alkatrészeknek tárolódobozt stb...

[ Szerkesztve ]

(#45982) Imy válasza ParadoxH (#45977) üzenetére


Imy
veterán

SV08-al nem értem miért kell kísérletezni. Nem szabad megvenni szerintem... Bambu P1S nem sokkal drágább, de az legalább problémamentes.

(#45983) syler123 válasza Imy (#45982) üzenetére


syler123
veterán

A nem sokkal drágább az 1,5x annyi, de ettől még persze igazad van, hogy ezzel annyira nem éri meg kísérletezni. Ezekben a nyomtatókban max annyi a jó, hogy könnyen javítható a felhasználó által, kis millió nyomtatóban vannak ugyanazok az alkatrészek, full pucér az egész, néhány csavart kicsavarsz és cserélhetsz bármit.
Meg azért a P1S-nek nem ugyanaz a nyomtatóvolumene, mint az SV08-nak.

[ Szerkesztve ]

(#45984) poli27 válasza Imy (#45982) üzenetére


poli27
Topikgazda

Ha lenne helyem ahova teszem, vennék belőle egyet !... Tuti lesz pl fém upgrade a konzolokhoz a műanyag helyett... A bambuval is voltak az elején azért problémák ;) Ennél jobb nyomtató, hogy a tárgy egyáltalán nem mozog nincs :) Amilyen árba van szerintem tökéletes. picit kiforrja magát és ennyi...

(#45985) MrAlex válasza poli27 (#45984) üzenetére


MrAlex
tag

Egyetértek és a nyomtatási terület is elég nagy.

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#45986) szabieable válasza poli27 (#45984) üzenetére


szabieable
aktív tag

Szerintem nem és már most T0 pillanatban azt várod, hogy lesz-e hozzá upgrade amivel javítható a gyerekbaja. Panelekkel együtt becsúszik a 700-750$ ársávba ahonnan már kis lépéssel akár voron kitet lehet venni. Nem fog limitálni a custom aluframe ahova csak tapolva lehet majd mountolni új dolgokat, kismillió toolhead közül válogathatsz és saját igényeid szerint tudod customizálni majd a printert attól függően, hogy miből nyomtatsz többet. Tipikusan az az eset amikor az alapgép olcsó aztán ha rászámolod a kis fejlesztéseket akkor kijön, hogy igazából egy nem wishes voron is kijött volna belőle amihez jóval nagyobb community támogatás érhető el

(#45987) poli27 válasza szabieable (#45986) üzenetére


poli27
Topikgazda

Azért egy voron 2.4 kit nem 750$..... olyan 5-6e ft... ami pont a duplája...

(#45988) Mr.Csizmás válasza szabieable (#45986) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mondjuk a voron is pont arról híres, hogy nem az olcsó abajgatós creality, hanem a drága abajgatnivaló :B

akkor már egy X1E-t vegyen az user ha van pénz lóvéra, és nem akar githubot bújni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45989) MrAlex válasza szabieable (#45986) üzenetére


MrAlex
tag

Egy Voron messze nem ennyi, főleg ha mondjuk egy LDO kit-et veszel. Az SV08 460$ volt a paneleket itthon kivágatom rá olcsóbban, mivel open source ezért adott hozzá minden. Szóval max 560$-ból megvan a gép és még mindig egy olyan gépről beszélünk, ami 350x350-es

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#45990) szabieable válasza MrAlex (#45985) üzenetére


szabieable
aktív tag

Megnéztem most a termék adatlapját újra és hirtelen az alábbi kontra dolgok ugrottak be hirtelen:
- ha ABSt szeretnél nyomtatni akkor kell az enclosure és mellé nem ártana egy carbon filter, de a bed teljesen ültetve van így az alá nem lehet beépíteni, mindenhol máshol pedig a gantry lesz útban
- ha lezárod a nyomtatóteret és felfűtöd akkor foglalkozni kell a thermal drift fogalmával, backert nem tudsz az Y framere szerelni csak ha megfúrod, ugyanez a helyzet a frame thermistorral, hogy a klipper tudja kezelni coeff értékből
- hangzatos a 40k/700mm/s de 6mm belttel 350 méretben 2 motoros corexy rendszerrel ez erősen irreális, 9mm gt2 beltekkel és awd setuppal, megerősített frammel hozhatóak ezek a számok
- az integrált toolhead aranyos, de egy idő után bottleneck lesz a volumetric flow és nem tudod kihasználni az állítólagos hatalmas speedeket
- mivel flying gantry nem tudsz külön sheet coolingot alkalmazni, limitálni fog a kis kerregő partcooling amivel a toolhead jön
- a marketing featurök nagyrésze klipper funkció amit minden más nyomtató is tud aki klippert használ ( IS, PA, offset compensation, adaptive mesh )

kitúrtam githubról a gyári configot, az a 35 MZV elég harmatos, de legalább a motorok 24Voltot kapnak és nem spóroltok a 1.5A run_currenttel
[printer]
kinematics: corexy           
max_velocity: 700            
max_accel: 40000             
max_accel_to_decel: 10000     
max_z_velocity: 20           
max_z_accel: 500             
square_corner_velocity: 5.0  
[input_shaper]
damping_ratio_x: 0.001
damping_ratio_y: 0.001
shaper_type_x = mzv
shaper_freq_x = 35
shaper_type_y = mzv
shaper_freq_y = 35

(#45991) szabieable válasza poli27 (#45987) üzenetére


szabieable
aktív tag

Lehet venni LDO kitet is drágábban de tessék 900$ formbot 2.4 350kit cseh raktárból ingyen szállítással [link] ehhez még bugázni kell a nyomtatott partokat, de azt meg lehet oldani hazai forrásból is jóval olcsóbban voronos kollégáktól

(#45992) r4zer0919


r4zer0919
tag

Akkor most mégsem jó ez az SV08?
Mert már én is elkezdtem rajta gondolkozni, hogy rendelek.
De hát elég bizonytalan, és vannak kérdések ahogyan olvasom a hozzászólásokat :((

(#45993) szabieable válasza Mr.Csizmás (#45988) üzenetére


szabieable
aktív tag

Nem flamet szándékoztam indítani :) csupán hozni egy ellenpéldát, mert elég jól ismerem az eredeti terméket amiről készült az SV08.
A Voron egy DIY gamer pc kategória ahova be lehet szállni pici pénzből is megfelelő kitartással. Ami a hatalmas előnye az az időállósága és modolhatósága amivel a saját igényeidre tudod szabni aszerint, hogy miket nyomtatsz leginkább. Amikor az első gépet csináltam a Stealthburner még nem volt elérhető, nemhogy a TAP vagy canbus. Most már ezek teljesen alap dolgok egy friss gép esetén.
Senki sem kötelez modolásra mert az alap gép is tök jól használható, de ha kinövöd van lehetőséged fejleszteni a teljes gép cseréje nélkül és ez a nagy varázslat benne. Elég kevés két egyfoma voron létezik és nem azért mert szabadon választod meg, hogy milyen színű legyen a printer :)
Tavaly átalakítottam a nem kitből épített 300as Tridentem a gyári 250zről 350Zre, pár új frame elem, új plexik, integrált orsós Z motorok, majd kijött a Monolith gantry és átálltam AWD xy rendszerre. A kiherélt partokat átvette egy voronos kolléga amiből majd egy új printer készül de lényegében kisebb összeg befektetésével született egy teljesen új gép ami ki tudja szolgálni az igényeimet

Azt azért tudni kell rólam, hogy az early buyer kategóriát képviselem és elég hamar beszerzem az új dolgokat tesztelésre mindenféle támogatás nélkül, ebből kifolyólag nagyon sokat szerelem a gépet

[ Szerkesztve ]

(#45994) Mr.Csizmás válasza szabieable (#45993) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

megnyugtatlak, ha lenne rá keretem, vennék egy voront :D azért egy OT-s porschet babrálni a garázsban másabb mint egy OT érett ladát ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45995) MrAlex válasza szabieable (#45990) üzenetére


MrAlex
tag

A carbon filter a legkevesebb, de szerintem rövid időn belül lesz rá user mod. A thermal driftre ott lesz az Y tengely mögött a z switch, amivel a z-offsetet állítja. Ahogy láttam több videóban ez még nem működik, de amire az első gépet leszállítják tuti megoldják. Nyilván a sebesség marketing duma, nem is számítok 40K-ra és 700mm/s-re, jó ha a felét tudni fogja mindkét értéknek.

A toolheadre már most láttam community modokat, mire megjelenik a gép azt sem tartom kizártnak, hogy Stealthburnert lehessen rá mókolni, amibe aztán olyan hotendet teszel amilyet csak szeretnél.

Összességében gyárilag sem rossz gép szerintem, arról nem beszélve, hogy majdnem fele annyiba kerül, mint az általad említett Formbot Voron 2.4 kit. Akinek olcsón kell egy nagy nyomtatótérrel rendelkező gép, annak jó választás lehet.

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#45996) ParadoxH válasza szabieable (#45993) üzenetére


ParadoxH
tag

Én eladtam az sv06 plus-t és a mellete tuningolt kis enderemet.Így jöttem ki úgy, hogy viszonylag 0-ról, early bird áron jutottam hozzá egy olyan eszközhöz ami segít abban hogy továbbfejlődjek. A burkolást, a műanyag kopó alkatrészek alumíniumra cserélését meg tudom oldani költségmentesen. Minden ami ezen felül van az nálam a tanulási roadmapnek a lépcsője. Ha egy kicsit jobb gépet össze tudok így hozni belőle, mintha átalakítanám az SV06 plus-t TV06 modellre és mellesleg el tudok jobban mélyedni a témában, nekem már megérte. Jelenlegi megítélésem szerint az SV08 annak a célcsoportnak a gépe akinek nincs ideje / tudása 0-ról építeni egy gépet (jézusom, hol kap az ember 470$-ért 7 léptetőmotort, 7 lineáris sínt, és egy komplett klipperesített gépet) de hobbiprojektként tud fejlődni valamilyen irányba ha szeretne.

Én sajnos sem tudásban sem tapasztalatban nem tartok ott ahol te. Abban sem vagyok biztos, hogy teljesen kimaxoltam a néhai sv06+ nak minden potenciálját. Ez most egy olyan lehetőség volt ami nem volt drága és fogtam az alkalmon. Nem biztos, hogy később költenék rá mondjuk 600$-650$-t az early bird után.

#45982 Imy "SV08-al nem értem miért kell kísérletezni." Az önfejlesztéshez ki kell mozdulni a komfortzónából szerintem ;)

[ Szerkesztve ]

(#45997) szabieable válasza MrAlex (#45995) üzenetére


szabieable
aktív tag

De ne a fapados gepet hasonlitsd mar az alapbol extrakkal megpakolt arhoz. 750$ a paneles kijelzos valtozat, 900 voronnal + 20-25k huf kornyeken megcsinaljak itthon a printed partokat
A thermal driftet nem fogja megoldani neked egy z kapcsolo, az nem tud bimetallic kompenzalast https://mods.vorondesign.com/details/ewDI1Cntz7urtuq3Cm9wGQ

[ Szerkesztve ]

(#45998) MrAlex válasza szabieable (#45997) üzenetére


MrAlex
tag

De nem éri meg 750-ért a Sovol. Leírtam már korábban hogy a paneleket olcsóbb még itthon is kivágatni hozzá, a kijelzőt szintén sokkal olcsóbban be lehet szerezni. Ebből a Sovolból csak az alapváltozat éri meg a pénzét. Az 600$. Early Bird ára 460 volt, azt ne mondd hogy annyiért nem érte meg :D

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#45999) szabieable válasza MrAlex (#45998) üzenetére


szabieable
aktív tag

Nem vagyok hive a closed opensource dolgoknak(sajat hotend pl)
Nagyon sokat koltottem mar bizonytalan dolgokra es ismerem annyira az eredeti opensource projektet, hogy olcso aron nem eri meg szamomra semmikepp az opensource butitott opensource valtozata. Lusta voltam megnezni fusionben, hogy mennyire jol zar a szerkezet panelekkel, bar ha az agyonhypolt K1 ki mert jonni centis hezagokkal ABS printerrel akkor nagy baj itt sem lehet. Ettol fuggetlenul teljesen mas elmeny egy 40 es egy 60 fokos kamraban abst nyomtatni. Az idealis 70-80 kozott lenne de az mar tul sok erofeszitest igenyel
Gyors PLA nyomtasasra nemtom mennyire lesz eleg az a dupla 4010(?) blower amivel jon a toolhead azzal a bambu klon hotenddel

(#46000) r4zer0919


r4zer0919
tag

Hát úgy látom itt eléggé megoszlanak a vélemények erről az SV08-ról....
Sokan megrendelték, és lehet, hogy csalódás lesz az egész?
Bizonytalan.... :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.