Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

hogy ne kelljen kudakodnom az élő és halott ajánlatok között...

a hdd áremelkedés érintette az 2.5"-osokat is?
konkrétan egy 750gb 7200-as notiwinyó beszerzésén gondolkozom. más nem jó....
(500 kicsi, 1 tb nagy, 7200 kell a sebesség miatt. és notiwnyó kell, mert ez is egy quiet drive 2,5 + 3.5 szendvics belsejébe menne...)

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29052) Zolcsy82


Zolcsy82
csendes tag

Sziasztok!

Jól tudom hogy a sata 2.5" 3.5" 5.25" SATA csatik [táp és adat]

UGYANAZOK?

(#29053) szab.tam válasza Zolcsy82 (#29052) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen. használok mindhármat...

notiwinyók egy részénél létezik asszem valami eltérés, (nekem csak sima sata-s van csak), de ezt külön fel szokták tünteni. (nem a kompatibilis sata3-ra gondolok, hanem valami micro sata, vagy mifene..)
remélem nem modtam hülyeséget, de madj a többiek kijavítanak...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29054) Zolcsy82 válasza szab.tam (#29053) üzenetére


Zolcsy82
csendes tag

Csak azért kérdezem, mert vennék külső satás házat és kiszerelném belőle a csatikat
és beletenném a házba a 160 samu seggébe majd rá az alaplai usb-re...

Ez pedig azért szükséges mert,Raidbe lesz két 500-as, és a maradék két sata is átvált
raid mode ba

de én a 160 ast nem akarom a raidhez kapcsolni, csak mellé hogy arra elmentsem az
arhív cuccaim!

Vagy máshogyan is meg lehet oldani biosban??? [kétlem]

(#29055) szab.tam válasza Zolcsy82 (#29054) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ezt majd a többiek..... :K

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29056) Murphistic válasza Zolcsy82 (#29054) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Szervusz!
Én ugyan nem csináltam, de haverom bekötött egy 2,5-es notebook merevlemezt az asztali gépbe ( ráadásul molex-sata redukcióval ). Probléma nélkül működött a dolog. Nem tudom, hogy szab.tam mire gondolt, de azt hiszem az mSATA úgy néz ki mint egy mini PCIe csatoló és azon át mennek a SATA ( vagy inkább mSATA ) szabvány szerinti jelek. Úgyhogy én azt mondom minden gond nélkül működni kellene a dolognak. ( Persze csak óvatosan a bekötésnél :) )

Szerkesztés: nem egyre gondoltunk (most láttam meg a linket), de a micro SATA lehet csak az 1,8 hüvelykes lemezeknél fordul elő.

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#29057) Murphistic válasza szab.tam (#29051) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Szervusz!

A típusnál, amit figyeltem és ahol láttam ott 1500 körüli árról ment 3200 körülire ( cseh koronában és a Seagate 5400.7 640GB-os modelljéről van szó). Gondolom hasonló mértékű volt az áremelkedés nálatok is, de szegény thaiföldieket valószínűleg nem ez zavarja :( . ( Szinte semmi se stimmel válaszként a kérdésedre, de hátha jelent valami támpontot )

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#29058) szab.tam válasza Murphistic (#29057) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

de a Seagate 5400.7 640GB notiwinyó, ugye?

nekem egy ideje több oprendszerem fut 2.5-ről.
ssd, momentus xt hybryd,...

és ahol nem kell a sebesség, nagy hely, csak a hűvösség + halkság számít, a tuti befutó:
Fujitsu Hornet MJA2160BH G2 160GB
a leghalkabb winyó, amivel idág találkoztam. de csak félig szabad pakolni. és jó 60-70 körül simán olvas/ír...
a passzív játékgépembe is bedokkolom néha, minden hangtompítás nélkül, ha nem az xp-t, hanem alternatív w7-et akarok futtani. jóval lassabb, mint a momentus xt, de nem produkál sokkal több hangot, minta dupla quiet drive-ba csomagolt xt....

tökéletes választás egy htpc, vagy 24/7-es gépbe os-t futtatni. :K
sajnos úgy kell már levadászni őket, notiból, ssd csere után lehet kapni...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29059) Murphistic válasza szab.tam (#29058) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Igen, notiwinyó. A nyáron váltotta a notebookomban az eredeti 80GB-os Hitachit. Nekem elég halknak tűnik (pl. a ventillátor alapfordulaton is hangosabb), csak a seekelését lehet picit hallani (ha nagyon fülelek :) ). Viszont 5400-at forog csak percenként, de a Hitachinál így is sokkal gyorsabb. 7200-as szóba se jött, mert nem akartam, hogy esetleg túlmelegedjen.

Tényleg elég ritkán hallani a Fujitsu lemezekről, de természetesen Neked akad egy példány az ilyen spéci lemezből is. Gratulálok hozzá. ;)

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#29060) szab.tam válasza Murphistic (#29059) üzenetére


szab.tam
nagyúr

már több is volt / van. (4)
2 elektronikáját egymás után kinyírtam egy hibás molex tápátalalkítóval...
még jó, hogy volt róluk backup image...
az egyiket kinőttem, átghostoltam egy 2.5-ös 320-as wd blue-ra. cserébe lassabb és hangosabb lett. raktam is félre....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29061) Atos23


Atos23
senior tag

Sracok egy off tema, aki meg nem tudna. :) A merevlemezek arai drasztikusan megnottek, en ahogy elneztem, kozel a duplajara. Aki most akar venni HDD-t, szerintem vegye meg a kiskerben maradt keszletek cserelodese elott :)

(#29062) szab.tam válasza Atos23 (#29061) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a kiskerben maradt készletek már rég be lettek duplára árazva. amik még hirdetésben mennek régi áron, valójában már nem elérhetőek azon az áron...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29063) BioNiCMaN válasza szab.tam (#29062) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Múlt hét csütörtökön rendeltem eboltból egy Samsung Spinpoint F3 1TB HD103SJ-t, 16.408 HUF-ért, most 24.851 HUF. A *H100-ból kiindulva még a 16k-s áron jön a vincsi, azt hiszem még pont jókor rendeltem.

*26,5k-ért rendeltem tőlük, időközben (1 hónap) felment az ára 32k-ra, de még a rendeléses áron kaptam meg. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#29064) rapiddani


rapiddani
tag

Sziasztok!

Új hdd-t szeretnék venni. Jelenleg egy 250GB-os samsung "őskövület" van, amit már ideje lenne cserélni (élményindex 5.6 pont neki...)

Feltételek: 1 vinyót használok összesen (rendszer, és adatok is ezen vannak [filmek, játékok, zenék, szokásos...]), 1 partíció van.
Tehát egy kb. 1TB-osat szeretnék venni (vagy 750GB minimum), ami a konfig többi alkatrészéhez viszonyítva hozza a kellő gyorsaságot (aláírásomban szereplő).
Nincs külön hűtésem hozzá, és a hangja nem számít, lehet hangos is.

Sajnos vinyó témában nem vagyok otthon, ezért szeretném kérni, hogy ezekkel a feltételekkel ajánljatok nekem párat, amit érdemes lenne venni, egy körülbelüli árral mellékelve.
Árban mondjuk 20-30k közötti kategóriára gondoltam.

Szép napot mindenkinek

[ Szerkesztve ]

(#29065) mpierre válasza rapiddani (#29064) üzenetére


mpierre
veterán

Az élményindexet felejtsd el. Új vinyóval sem lesz jobb. A hdd-re ennyit a w7. Pont. Első körben az első hsz-t javasolnám, ott minden szóba jöhető példány fel van sorolva. Ha nem fontos most venned, akkor várj vele úgy tavaszig, nyárig, mert az árak igencsak elszálltak.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29066) szab.tam válasza BioNiCMaN (#29063) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok. thx. akkor azt is hanyagolom egyelőre.... :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29067) fatallerror


fatallerror
addikt

srácok jól látom h a hd204 30 ezer felett van? :Y 17 ezerért vettem 3 hete v mikor :Y

don't tell me what i can't do!

(#29068) rapiddani válasza mpierre (#29065) üzenetére


rapiddani
tag

Oh, értem.
Köszi a választ. Nem, nem fontos most venni :)
Ebben a tekintetben elég fos ez az élmény index... Mondjuk csak viszonyítási alapnak használom én is.

(#29069) flash-


flash-
veterán

mi a legolcsobb megoldas arra hogy a pata winchesteremet tudjam hasznalni olyan gepen amin nincs pata csatoló?
lehet usbre valami atalakitoval tenni?esetleg letezik valami sata pata atalakitó?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#29070) flash-


flash-
veterán

.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#29071) mpierre válasza flash- (#29069) üzenetére


mpierre
veterán

Létezik átalakító. Ilyet keress.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29072) mpierre


mpierre
veterán

A Seagate már mozgolódik, de sajnos a gari időt is csökkenti 2 évre...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29073) Atos23


Atos23
senior tag

Van akinek amúgy HDD-vel sikerült már 5.9-nél jobb élményindexet kihozni? Nem fontos dolog, csak kiváncsiságból kérdezem. Ha igen, milyen típussal? :))

(#29074) mpierre válasza Atos23 (#29073) üzenetére


mpierre
veterán

Raid? Esetleg...

Amúgy a w7 élményindex kb annyit is ér, amennyit a neve sugall: Sz@rt se.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29075) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Debrecen és környékiek, akik most akarnak vinyót venni!
Most jövök a multimedia tower-ből és náluk még van 20.800-ért WD 1000GB Caviar Blue 7200rpm 32MB SATA3 WD10EALX

Siessetek, mert én 5 percet voltam bent a boltban, ez idő alatt 5 ember jött, mind HDD-ért :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#29076) darkling


darkling
tag

Edigitalban elvileg még van Samu HD103SJ 17.000 Ft-ért:
[link]

Why is a soap bubble round?

(#29077) Killer01 válasza Zolcsy82 (#29052) üzenetére


Killer01
őstag

Jól tudod. Amit szab.tam kolléga írt (micro sata) az kivétel, nem 5 V-on működik hanem 3,3 V-on. De ezek általában 1.8-as HDD/SSD-ken szoktak előfordulni.

(#29078) Atos23 válasza mpierre (#29074) üzenetére


Atos23
senior tag

Nem sokat ér, de gyors viszonyítási alapnak jó. Ezért sugallja ezt a neve, mert az is :)

Egyébként konkrét HDD típusokra gondoltam, esetleg valami 64MB kesses, vagy valami ritka madár a 10K vagy 15Krpm, esetleg SAS kategóriákból.

(#29079) Gabor1092


Gabor1092
tag

Hali!

Szerintetek megéri megvenni ezt a winchestert 16-17 ezer forint körül?
HDD Samsung HD105SI, mert én úgy tudom hogy inkább az 1 TB-os változatból inkább a HD103SJ típusút szokták ajánlani a sebessége miatt.

Válaszokat előre is köszi.

(#29080) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

kérdésem az lenne, hogy ha veszek egy olyan külső vinyót, aminek van sata vagy jobban mondva, esata csatija, van olyan kábel amit az esatába és onnan a gépem sima satájába dugok?

csak egy ötlet, mert gondolom usbről pöppet lassabb az adatátvitel, így az nem lenne jó rendszerháttér gyanánt, az usbről való futás.

amúgy, a külső vinyókat pl. wd elements, samsung g3 "szételehet szedni" és akkor ugyan olyan mezei vinyók lesznek?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#29081) emerico2004


emerico2004
aktív tag

Arra még senki nem gondolt hogy dolgot kissé eltúlozzák a nagykereskedők,csak finoman megjegyzem ennyi erővel egy Toyota Yaris is kerülhetett volna 10m ft-ba Fukosima idején???

(#29082) zoleeno1 válasza emerico2004 (#29081) üzenetére


zoleeno1
addikt

persze, szerintem is egyértelműen el van túlozva, a katasztrófából szépen nyerészkedni próbál mindenki, de az ember már csak ilyen :) ráadásul ki hitte volna, hogy 1-2 korrekt kiskert kivéve, szinte azonnal elfogyott a raktárkészlet mindenhol és bumm 2x annyi az ára "hétfőről-keddre" :) bla-bla, 99%-ig biztos vok benne, h szinte mindenhol eladják a már hónapok óta elfekvő HDD-ket is, az új áron :) mondom, tisztelet a kivételnek!

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#29083) Murphistic válasza zoleeno1 (#29082) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Nekem úgy tűnik, hogy egyes helyeken a készre szerelt külső merevlemezek olcsóbbak mint a csupasz belső hdd-k. Csak ugye ezekkel az a gond, hogyha valaki kiszedi belőlük a lemezt, akkor ugrott a garancia...

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#29084) TomCat85 válasza emerico2004 (#29081) üzenetére


TomCat85
tag

Szerintem erre már nagyon sokan gondoltak...és mit tudunk ellene tenni ?! Elárulom, kb. semmit!

[ Szerkesztve ]

(#29085) Atos23


Atos23
senior tag

Bizonyos szallitok a garancia miatt visszatartanak nemi keszletet, hiszen ha Te beviszed a HDD-t gariztatni, akkor nem erdekel az ellatas akadalya, csak mert a szallito horror aron jut hozza a csere lemezhez, vagy egyaltalan hozza sem jut. Neked az a lenyeg, hogy megkapd a csere cuccot, lehetoleg ne fel even belul.
Persze ebbol a bizonyos felretett keszletbol hajlandoak extrem aron tolni egy kicsit a kiskerek fele.

Egyebkent tenyleg nagyon durva ez a tularazottsag, de hat mi fuggunk ennyire kelettol.

[ Szerkesztve ]

(#29086) darkling


darkling
tag

Idézet egy bolt honlapjáról:

"A DRASZTIKUS HDD áremelkedés okai:
1. Thaiföldi árvíz miatt, a WD és a Hitachi gyárai 6-7 hónapra kiestek a termelésből. Ez kb. 24-26%-a világpiaci mennyiségnek.
2. a Samsung -mivel a Seagate-nek eladta a HDD érdekeltségeit, november végén leállítja a gyártást. Samsung HDD-k véglek eltűnnek.
3. Ezen hírek hallatára hiánygazdálkodás és nyerészkedés lépett fel a HDD piacon. "

D.

Why is a soap bubble round?

(#29087) zoleeno1 válasza darkling (#29086) üzenetére


zoleeno1
addikt

Ezen hírek hallatára hiánygazdálkodás és nyerészkedés lépett fel a HDD piacon.

ott a pont :K
nekem is meg kellett volna venni tegnap azt a maradék 5db-ot, ami ott volt még a boltban, simán el tudnám adni 5-8 ezerrel drágábban darabját, csak sajna nem volt rá cashem :D

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#29088) emerico2004 válasza zoleeno1 (#29087) üzenetére


emerico2004
aktív tag

Csak halkan mondom ez törvénytelen......

(#29089) tuser válasza emerico2004 (#29088) üzenetére


tuser
aktív tag

Miért is ?

Amennyire felmentek az árak, ha lett volna egy varázsgömböm én is bespeizoltam volna a pinyóba egy raklapnyi 2 TB -os Seagate winyót még a 16k -s áron. Ha most eladnám darabját 20-25 körül mindenki örülne mint majom a farkának hogy nem 38, 45, 50k ...

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#29090) Realradical válasza emerico2004 (#29088) üzenetére


Realradical
őstag

A fél hardverapró ülni fog akkor. :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29091) tuser válasza Realradical (#29090) üzenetére


tuser
aktív tag

Lessz pénzük ügyvédre. :DDD

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#29092) darkling válasza darkling (#29076) üzenetére


darkling
tag

És már 27.900 Ft az ára :(

Why is a soap bubble round?

(#29093) horky


horky
csendes tag

Undorító ,rá lehet fogni az áremelést az árvízre,de ez csak nyerészkedés. Ma voltam egy kiskerben ,kértem egy vinyót. Ó az pont van, és mondja az árat... :Y mondom nem kettőt kérek.... ó hát a beszerzés, meg az árvíz..Kár, hogy ugyanúgy augusztusi gyártmány volt mint amit 3 hete vettem féláron. Utoljára akkor fordultam ki ilyen gyorsan boltból, mikor a ramokkal akarták eljátszani ugyanezt. Most nem tudom beválik -e várakozós technika,mint akkor ,de szépen visszamentek az árak ,mikor horroráron alig fogyott a ram. Most a szar forint miatt nem tudom mi lesz,de aki most vesz vinyót az vagy hülye,vagy nagyon gazdag,vagy muszáj vennie.

(#29094) Zlin50 válasza horky (#29093) üzenetére


Zlin50
senior tag

Közeledik a karácsony.... Pár hét múlva színes-és nemesfém hétvégék. Majd ha ez lecsengett, talán utána jöhet be a várakozás.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#29095) tuser válasza darkling (#29076) üzenetére


tuser
aktív tag

Bukta :(

"
Tisztelt Megrendelőnk!

Sajnálattal tájékoztatjuk, hogy a Thaiföldön történt szerencsétlenség hatására beszállító partnerünk az alábbi termék szállíthatatlanságát jelentette be, amely bennünket is sújt:

Samsung HD155UI 1,5TB 32MB merevlemez

Emiatt regisztrált rendelését, sajnos beláthatatlan időn belül nem tudjuk teljesíteni. Amennyiben szeretné, úgy természetesen módosítani tudjuk rendelését egy másik, Ön által választott termékre.

Bármely kérdés, észrevétel esetén készséggel állunk rendelkezésére az alábbi elérhetőségeken:
"

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#29096) darkling válasza tuser (#29095) üzenetére


darkling
tag

Na persze, hisz alig 13.000 Ft volt az ára mielőtt leszedték.

Why is a soap bubble round?

(#29097) ronson válasza Atos23 (#29085) üzenetére


ronson
őstag

Azért arra számítani kell, hogy sok kereskedő, most inkább, majd vissza adja az olcsón vett merevlemez árát, mert eleve nem tudja majd vállalni a 30 napot. Jogilag erre lehetősége van, meg amúgy is mindig ezért sírnak a garanciás topikban és ezzel verik az asztalt, hogy a teljes összeg visszajár. Most megkapják.

[ Szerkesztve ]

(#29098) Gabor1092


Gabor1092
tag

Hali, mivel most szerettem volna a gépbe winchester venni, de megdrágultak, így kénytelen vagyok a használt piacon körülnézni.
Mit gondoltok az alábbi winchesterekről? Melyik lenne jobb a windows tárolására és a mindennapi használtahoz?

[link]

vagy ez

[link]

Válaszokat előre is köszi.

(#29099) Keksz


Keksz
senior tag

Helló,
nem nagyon találtam megfelelőbb topikot...

Milyen PCI-E SATA kártyát vegyek a következő alaplapba?

Gigabyte GA-MA78GM-S2H (AMD 780G)

Nincs benne videókártya, így az összes PCI-E foglalat szabad.
2 vagy 4 portos legyen.

Ha linket, webshophoz, is adtok akkor azt is megköszönném.
üdv,
Keksz

(#29100) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok!

Ehhez a vinyóhoz tudnék most (általam még elfogadható áron) hozzájutni:
Hitachi 2TB 5K3000 CoolSpin 32MB S-ATA600 ( HDS5C3020ALA632 )
Mi a véleményetek, illetve mit tudtok róla? Ennek a coolspinnek igyekeztem utánanézni, de kb. annyit tudtam kideríteni róla, hogy papíron állítaná a fordulatszámot, valójában pedig mégse... Ez nem tudom mennyire állja meg a helyét.
Firmware "gondjai" lehetnek? (Mint anno, ha jól emlékszem samu vinyók játszottak - rossz firmware-el "formázzuk a lemezt ok nélkül" c. népi foglalkozást :))
Leginkább zene, film, képek ilyesmi menne rá. (Eleinte gépházon belül, később ha minden jól megy egy NAS-ban végezné)

U.I.: Gondolom azzal nem lehet gond, hogy sata3-as a vinyó, és sata2-es az alaplapom. Vagy igen?:)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.