Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#27851) Bodor


Bodor
veterán

Srácok, akinek már van SSD-je, az a Flash SSD topikba írjon, ahogyan erre felhívás is van a topik tetején! ( Vagy legalább off-ba tennétek a hozzászólásokat.)
Rádúsul teljesen felesleges egyszerre ugyanazt beírni két topikba is.
Köszi ! :R

[ Szerkesztve ]

(#27852) vass1024 válasza Bodor (#27851) üzenetére


vass1024
tag

Sorry :R

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#27853) RazoR válasza Bodor (#27851) üzenetére


RazoR
veterán

Sorry! :R

(#27854) Bodor


Bodor
veterán

:R :D

(#27855) ToniSoprano válasza worxland (#27838) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Most lemértem, a Windows 8.1-gyel, a bekapcsológomb lenyomása után 20 mp-cel később megjelenik az asztal, ez után néhány mp-cet kb 3-4 mp-et még körözik az egér. Ezen az értéken SSD beszerzésével kb. mennyit lehet javítani?

A bootolás ezzel az 1 TB-os Toshiba winchesterrel történt: [link]

U.I. mondjuk itt már a Windowsban néhány otthonra összetevőt és szolgáltatást letiltottam, de a BIOS-ban minden default beállításon van.

[ Szerkesztve ]

(#27856) bobalazs válasza ToniSoprano (#27855) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Pár dolognak a függvénye, lemehet akár 5-7 mp.-re is, de lehet hogy semmit nem javul. Függhet akár a konfigodtól, hogy UEFI módban induló vindóz -e; hirtelen most ennyi jutott eszembe.

(#27857) ToniSoprano válasza Scholes9 (#27842) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Én is a samu 850 evo felé kacsingatok. Ott korrekt hogy kb. tudja ami a leírásban szerepel és elvárható egy mai ssd-től: az 500 MB/s feletti imcompressible olvasási, írási értéket. 5 év gari is korrekt, és ahogy hallottam a 840 belassulgátasos nyűgjei itt már nem jelentkeznek.
Mondjuk az ára is kicsit emelkedett régebben a 840-et 20-ert vette a haverom, ma már inkább 23 körül van a 850, de lehet ez az erős dollár, gyenge euró és forint miatt van. Összességében a samu 850 evo elég korrekt kütyünek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#27858) ToniSoprano válasza bobalazs (#27856) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Köszi az infot. Azt néztem, hogy merev lemezen van valami EFI partíció, ez olyasmi lehet, mint az UEFI, lehet ezért viszonylag gyors a boot a HHD-n? [HDD EFI]
(mondjuk az is igaz, hogy a vinyóm szinte üres)

Szerintem egy oprendszerre használt samu 850-nel ahol kb. 3-szoros 520 MB/s az incompressible olvasási és írási sebesség, valószínűleg gyorsulna érezhetően gyorsulna a boot, a gép használat közben. Egyébként egy eléggé olcsó, alap Intel Pentium Dual G3250 3,2 Ghz-es gépem 8 giga rammal, GTX 850-es kártyával.

Az alaplap ASUS H81M-A típusú ami ha jól tudom támogatja az UEFI-t.

[ Szerkesztve ]

(#27859) ToniSoprano válasza ToniSoprano (#27858) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Elrontottam a kártya GTX 750-es.

(#27860) MasterMark válasza ToniSoprano (#27858) üzenetére


MasterMark
titán

Olvass utána az UEFI dolognak, mert úgy látom nagyon félreérted.

Switch Tax

(#27861) Jimmy66


Jimmy66
senior tag

Sziasztok!

Melyiket válasszam? Egy régebbi laptopba lenne. Sata 2-nél kihasználja a gyorsabb írást, olvasást? A 4K nem nagy különbség...

Köszi

(#27862) Balathruin válasza Jimmy66 (#27861) üzenetére


Balathruin
veterán

A linken nincs semmi.

(#27864) Jimmy66 válasza Balathruin (#27862) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Elnézést! Szóval, róluk lenne szó:

KINGSTON 60GB SSDNow KC300 SATA3 2,5" SKC300S37A/60G

KINGSTON 60GB SSDNow V300 SATA3 2,5" SV300S37A/60G

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27865) Jimmy66 válasza Balathruin (#27862) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Most már van...

(#27866) ToniSoprano válasza Jimmy66 (#27865) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Én nem értek hozzá, de én nagyon csalódtam a Kingstonban, a 14 ezres elég gyenge sebességű. Annál szinte bármelyik új vinyó is jobb értékeket produkál és ez nem én mondtam, ezen viccelődtek az Aqua boltjában az eladók egymás között, amikor visszavittem ugyanebből a 120 GB-os verziót.

A 18 rugós szerintem meg nagyon drága főleg hogy 60 GB-os. Egyébként meg a 60 Gb-os ár érték arányban nem nagyon éri meg, pár ezret hozzáteszel és kapsz dupla ekkorát, de neked már van is ilyen ahogy látom V300 120GB-os gondolom a régi széria ami még gyors Toshiba NAND-dal szerelve.

Az összefoglalóban találsz a Kingstonon kívül mást is, pl. samu evo 850 szériára, már 5 év garanciát adnak, nem 3-at ami nem mindegy azért szerintem.

És attól függ mire kell és kinek kell az SSD, tényleg annyira fontos-e a sebesség, mert 15 ezer Ft körül egy 160-170 MB/s olvasási és 150-160 MB/s írási sebességű 1 TB-os 7200-as vinyót kapsz. Nekem 15 ezres Toshiba 1 TB-s vinyóm van, amely esetén a kapcsológomb megnyomása után 20-22 mp alatt megjelenik már az asztal, utána pár mp-et (kb 3-4-et) még köröz az egér, de elég sok programfrissítés be van kapcsolva, vagy ez nem tudom mitől van. (Ez Win 8.1 alatt van, a csempék felületet én kihagyom: egyből az aszal jelenik meg és nálam nem kell megadni a felhasználónevet indításkor)

[ Szerkesztve ]

(#27867) Stirlitz válasza ToniSoprano (#27866) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Véletlenszerű elérésben még ez a lesajnált Kingston is szanaszéjjel veri a legszuperebb HDD-t is. Ez az SSD igazi előnye, nem a folyamatos írás.... Az már csak hab a tortán. :) Meg csendes, 0 hang.. Meg kis helyen elfér.. Meg minden.. :)

[ Szerkesztve ]

(#27868) Jimmy66 válasza ToniSoprano (#27866) üzenetére


Jimmy66
senior tag

2 db 120-as v300 van itthon (régi széria), most viszont egy öreg laptopot gyorsítanék SSD-vel. A probléma csak annyi, hogy az Intel 520 80Gb-ot nem ismerte fel, a v300-at pedig egyből. Nem szeretnék a Samsunggal is úgy járni, mint az Intellel.

60-80Gb bőven elég, negyedik gépnek... levelezésre.

A kérdés annyi, hogy a többszörös sebességet érezni-e egy Sata2-es öreg laptopon?

[ Szerkesztve ]

(#27869) zoltan6 válasza Stirlitz (#27867) üzenetére


zoltan6
őstag

a fogyasztásról nem is beszélve,a sokat szidott újfajta v300-ast vettem nemrég 15 másodperc alatt betölt a gép vele win 8.1-el.

(#27870) Jimmy66 válasza Stirlitz (#27867) üzenetére


Jimmy66
senior tag

No, meg a hőmérséklet...

(#27871) Soma01 válasza Jimmy66 (#27868) üzenetére


Soma01
veterán

Sata2-n nem lesz gond a sebességgel. Ha öreg a gép, akkor meg nem az lesz a szűk keresztmetszet.
E kell olvasni teszteket, én is linkeltem párat. Ha nem egy csomó tömörített fájlt másolgatsz az SSD-n (meg nem állandóan SSD sebesség-tesztprogramokat), hanem a rendszer fut róla és általános felhasználói programok, akkor nem lesz gondod. Észre sem fogod venni. És nem is fogod magadat idegesíteni a kisebb számoat hozó írási teszteredmények miatt. ;) A tömörített adatoknál is csak az írás lesz lassabb amúgy. A nem tömörített, ill. tömöríthető adatok írása szintén gyors lesz. Ilyenek az átlagos dokumentumok, táblázatok, böngésző html oldalak. (mp3, avi, jpg nem) De nem a lesz gondod. Örülnék, hogy találtam egy olyan SSD-t amit elfogad a "régi" gépem. Én simán megvenném Sata2-es bármilyen gépbe és olyanba is ahol nem lesz sok olyan írási művelet, amit említettem, hogy azoknál lassabb.
Mindazonáltal köszönöm, hogy leírtad, hogy a "régi" gép(ed) ezt biztosan elfogadja. A régi gépek tulajai, ha sebességet szeretnének növeli, nem arról híresek, hogy sokat szeretnek költeni ilyesmire. Ez a példány pedig kimondottan olcsó, mégsem gagyi. Tehát másnak is jó megoldás lehet légi gép felgyorsítására, viszonylag kevés pénzből.

(#27872) ToniSoprano válasza zoltan6 (#27869) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ja ja régi gépbe az olcsóbb is jó, és nem is éri meg jobbat venni, az is sokat dob rajta de plusz 2 ezerért, azaz 16 ezerért kapsz ugyanebből 120 GB-osat is, szerintem az sokkal jobban megéri. [link]

[ Szerkesztve ]

(#27873) Jimmy66 válasza Soma01 (#27871) üzenetére


Jimmy66
senior tag

:R

(#27874) Soma01 válasza ToniSoprano (#27872) üzenetére


Soma01
veterán

:K
Gyorsabb is.

(#27875) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok, nem sikerült sajnos megvennem azt az intel 520-as ssd-t ezért érdeklődnék hogy a mostani piacon az 530 milyennek számít,valamint hogy ez a bolt megbízható-e? [link]

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD
általános felhasználásra, internet, film nézés, de főleg böngészés. napi 1-2 óra játék ennyi.

2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20-30ezer

3. Mekkora SSD-re van szükség?
őszintén fogalmam sincs, de haverom azt mondta nekem elég lenne 120GB is.

4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
windows 8.1

5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
laptop, aláírásban van pontos típus is. azt hiszem SATA III-as de nem vennék rá mérget.

6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
sajnos ehhez sincs túl sok közöm

ezt szemeltem ki

Előre is köszi szépen a segítséget! :)

(#27876) Kube válasza ZTE_luky (#27875) üzenetére


Kube
senior tag

Az a bolt megbízható, elég régen működik már :) én még rosszat nem hallottam róla. 120GB szerintem elég lesz, a rendszert rárakod, meg még pár cucc is ráfér, csak azért, hogy több film rámenjen vagy valami nem érdemes 250-eset venni.

Én a helyedben vennék egy 120GB SSD-t, aztán, ha nincs mellette másod, de a hely kell, akkor egy plusz vinyót tárolni. Utóbbit akár a DVD olvasó helyére is berakhatod megfelelő kiegészítővel. Netezni meg a rendszerhez bőven elég lesz.

20-30 körül találsz már Samsung EVO 850-est is, 5 év garanciával. Igaz nem rég jött ki, de rosszat még nem hallottam róla, szóval nem hinném, hogy gond lenne vele mint a 840-essel. Jah így nem az Intelről beszéllek le, csak egy opció ez is. :DDD Intel SSD-ket nekem sokan mondták már anno is, de azt hozzátették, hogy drága, most nem tudom mennyire mennek :)

Még, ha a latopod SATA2 is lenne, akkor is bőven gyorsabb lesz a rendszer.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#27877) ZTE_luky válasza ZTE_luky (#27875) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Bocsi, még egy kérdés:

Mi a különbség a kettő között?
Intel 120GB SSD 530 Series (SSDSC2BW120A401) - 22.000 Forint
Intel 120GB SSD 530 Series (SSDSC2BW120A4K5) - 30.000 Forint

Ez kicsit off, de ha vki tudna erre is megköszönném

Kube: Kösz szépen a gyors választ, érdekelne hogy szerinted akkor a Samsung EVO 850 vagy az Intel lenne jobb döntés? tudom nagyon egyénfüggő, de nekem mondtak már olyat hogy ssd-ből Samsungot ne, inkább intel... én nem értek a témához, szóval megbízom benned, és a többi fórumozóban is, amit mondasz, és ajánlotok, azt veszem :D

[ Szerkesztve ]

(#27878) Kube válasza ZTE_luky (#27877) üzenetére


Kube
senior tag

Az olcsóbbik ha jól tudom OEM változat, míg a drágábbikhoz jár mindenféle kiegészítő. Én nem adnék ki azokért ennyivel többet :) Mondjuk ennyiért MLC Intelt kapni elég jó :K

A Samsung 850 EVO-hoz 5 év garancia jár és TLC technológiát használ. Míg az Intel ahogy néztem ezt a 530-ast, MLC-t használ. Utóbbi megbízhatóbb hosszútávon, ha az elhasználódást nézzük. Az Intel szerintem jó vétel, én is azt mondanám így elsőre.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#27879) Bodor válasza ZTE_luky (#27877) üzenetére


Bodor
veterán

+1 az Intel 530-ra!
Hardverker-ből veheted nyugodtan

(#27880) Jimmy66


Jimmy66
senior tag

(#27881) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

köszi szépen a segítséget, akkor jelenlegi piacon Intel 530 nyert ebben az árban, felhasználásra?

(#27882) Jimmy66 válasza ZTE_luky (#27881) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Érdekes, tegnap adtam el egy Intel 520-at, mert nem ismerte fel a laptop. Persze ez nem az SSD-t minősíti...

(#27883) ZTE_luky válasza Jimmy66 (#27882) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

ez nem túl jó hír :/ pedig nekem azt mondták az 530 még szarabb mint az 520
ÉS iylen esetben nem lehet visszaadni a boltnak, mint hibás termék?

(#27884) Jimmy66 válasza ZTE_luky (#27883) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Az SSD kiválló!

A "vén" AMILO Pi 1505 laptopnak nem ízlett. Az asztali gép egyből látta...

(#27885) ZTE_luky válasza Jimmy66 (#27884) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

JA értem, huh megnyugodtam :D hát igen azért nem mindegy. .:D

ezek közül melyik lenne jó ehhez az intelhez?
[link]
[link]

esetleg ez:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#27886) Jimmy66 válasza ZTE_luky (#27885) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Öszintén, nagyon nem értek hozzá, de szerintem bármelyik 12,7-es beépítő jó. Azt vedd amelyik olcsóbb... :U

(#27887) Samus


Samus
addikt

Milyen SSD-t ajánlotok, ami:

-120/128GB méretű (van különbség, vagy csak egyiknél 1000, másiknál 1024 a (marketing)váltószám?
-20e Ft (pár száz forint többlet oké)
-SATA 3 vezérlő van a lapon
-Asztali gépbe
-Asrock H97M Pro4 alaplaphoz
-Windows 7 64bit rendszerhez
-Magához az operációs rendszerhez kell, teljesen átlagos felhasználás, játékra HDD van.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#27888) ZTE_luky válasza Jimmy66 (#27886) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

oké akkor ezt veszem, köszi szépen a segítséget :)

(#27889) Kube válasza Samus (#27887) üzenetére


Kube
senior tag

Ha plusz 2-3 ezer belefér akkor az Intel 530-as jó vétel :) Itt az előbbiekben ajánlottuk már. Ami alatta van mondjuk a Crucial MX 100, olcsóbb, és lassabb az írása, de az is megfelelő lehet. Aztán még van ott körülötte Kingston snow is, meg Hyperx fury is. Ezek persze szintén lassabbak. Ha lehet szerintem az Intelre szánd rá azt a pár ezret :)

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#27890) Samus válasza Kube (#27889) üzenetére


Samus
addikt

Az Intel jónak tűnik, elég tempós és 5 év a gari, viszont dobozos verziót nem találok belőle, csak úgynevezett OEM kiszerelést. Okozhat ez bármiféle problémát?

Illetve mi ez az üzletenként változó garanciaidő? iPon például az Intel 530ra is 3 évet ír (az egyik hozzászólás 5 évet említ), PCX dettó (36 hónap), Aqua pedig öt évet ír: [link].

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#27891) Emperor_ válasza Samus (#27890) üzenetére


Emperor_
addikt

Az OEM-hez csak egy papír dobozkát kapsz, műanyag vastagítót 9 mm-re.
Az SSD tök ugyanaz.

5 év gyári gari van rá, érdemes ott venni, ahol meg is adják. Pld a Bluechip is megadja, picit fentebb lelsz linket.
Vagy az aqua-ban, amelyikben jobban bízol.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#27892) Samus válasza Emperor_ (#27891) üzenetére


Samus
addikt

Szóval kábelt kell hozzá vételeznem. Van különbség kábelek között, vagy az első kezembe akadó jó lesz? Értem itt a sebességet.

Most nézem, kettő típus van belőle, az egyik olcsóbb (SSDSC2BW120A401), a másik drágább 9 ezressel (SSDSC2BW120A4K). Eddig csak az olcsóbbat találtam meg máshol...specifikációk egyformák.

A Bluechip jobb áron adja, megnézem merre van az üzletük.

Csak kérdésképp a Crucial M550 ehhez képest merre van teljesítményben?

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#27893) Balathruin válasza Samus (#27892) üzenetére


Balathruin
veterán

SATA kábelek között nem kellene, hogy különbség legyen, mivel a sebesség nem attól függ. Azért az nem árt, ha normális minőségű.

(#27894) Emperor_ válasza Samus (#27892) üzenetére


Emperor_
addikt

Bele lehet futni régebbi SATA kábelekbe, amik nem jók. Érdemes friss SATA3-as, fém rögzítős kábelt venni.

Az M500 sem rossz vétel, írásban 130 MB/s, picit gyengébb mint az Intel. De nem lehet észrevenni normál használat mellett. Olvasásban kb egyformák. A 4 k értékek számítanak igazából.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#27895) Soma01 válasza Jimmy66 (#27880) üzenetére


Soma01
veterán

És mennyibe került?

(#27896) Jimmy66 válasza Soma01 (#27895) üzenetére


Jimmy66
senior tag

21K szállítással.

(#27897) Roliiii


Roliiii
aktív tag

Sziasztok!

Egy Acer B115-ös "netbook" ba szeretnék ssd-t venni.

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
oprendszer és programok alá.

2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
23e

3. Mekkora SSD-re van szükség?
120gb
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
win8.1
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Passz, a sima 2,5" os notivinyó helyére menne.

6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
acer b115 notiba

Ami nagyon sőt a legfontosabb, hogy a legkisebb fogyasztású ssd-t keresem, főként idle-ben hiszen terhelve a noti 13w-ot eszik idle be pedig 6-ot, tehát 1watt is elég sokat számít.
Gyári merevlemez idle: 0,45w load: 1.4w.

Segítségetek előre is köszönöm.

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#27898) Soma01 válasza Jimmy66 (#27896) üzenetére


Soma01
veterán

...és 60-as és Sata2-es porton fog menni? 120-asokat nem nézted? :o Én úgy vettem ki a leírásodból, hogy minél olcsóbb legyen...

(#27899) Bodor válasza Roliiii (#27897) üzenetére


Bodor
veterán

(#27900) Jimmy66 válasza Soma01 (#27898) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Így van! 60Gb, Sata2-n fog menni.

Két db 120-as már van itthon használatban, erre kíváncsi vagyok, hogy mennyivel gyorsabb.

A Kingston oldalán azt írják, hogy a V300 120GB 180/133MB/s, a KC300 60GB 525/500MB/s. Meglátjuk!

Az olcsóság nálam nem játszik... ;)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.