Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74355) adika4444 válasza petakpa1 (#74351) üzenetére


adika4444
addikt

Húúú, hát hallod nem semmi ez így.
Szerintem külön kéne egy normális modem és router.
Modemnek egy MikroTik wAP LTE
Leírás alapján berakható passthrough-ba. Ez fontos, hogy a WAN címet egy saját eszköz kapja.
leírás

Routernek pedig akár egy hAP ac^2.

"3) USB portra dugott pendrive segítségével lehessen egy nagyon alap FTP servert futtatni rajta. FTP server csak arra lenne használva, hogy a Routerhez wifin kapcsolód pár db ip camera tudjon rámenteni 3-6- mp-es videókat/fotósorozatokat, hogyha mozgást érzékelnek. Illetve értelemszerűen WAN felől is lehessen elérni az FTP servert, hogy szükség esetén le lehessen tölteni a felvételeket/képeket."
megoldható

"4) Tudjon dyndns szolgáltatást."
Tud, szkriptelhető szinte bármelyik, de a Miki ad is egyet alapból (mondjuk nekem nem kéne, hallok róla ezt-azt).

"5) Tudjon wake on lan szolgáltatást. 1 db PC lesz LAN kábellel rákötve, adott esetben azt fel kellene tudni ébresztenem WAN felől is."
Én nem próbáltam, de Leírás szerint tudja.

"6) Lehessen a fix ip címet kiosztani az eszközökhöz, illetve MAC/ARC binding-re is szükség lesz a LAN kábellel kötött PC távoli élesztéséhez."
Természetesen lehet IP & MAC bindinget DHCP-nél. vélhetően a másikat is tudja, de ebben nem vagyok biztos.
leírás

"7) Tudjon port FW-ot (ezt nem nehéz megugrani ma már:DDD)"
Nem bizony, és még tud is! Igaz, nem ilyen néven fut.
leírás

"8) Ne legyen horror árú, akár használt már nem forgalmazott típus is jöhet."
Ez szubjektív. A wAP LTE-t mindenképp javasolnám, max routernek valami más, de én Miki alá ilyen igényekkel nem adnám.

Írtad:
"Egy vidéki helyen, ahova nem szeretnénk havi 4-5 eFt-os havidíjért netelőfizetést kellene egy olyan router, ami képes 3G/4G netmegosztásra."
Milyen mobilnettel oldanád meg? Az igények alapján valami nagyobbforgalmú adatcsomag kellene, publikus IP-vel. Telenor flotta, vagy HomeNet+.
Ha van értelmes kábeles alternatíva, én nem szivatnám magam mobilnettel, nem olcsóbb annyival.

Ha a MikroTik nyer, ezt olvasd el.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.