Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85901) Pörp válasza pele81 (#85899) üzenetére


Pörp
senior tag

Mikkel játszol, és mi az elvárt FPS?

(#85902) zzola válasza frelife (#85891) üzenetére


zzola
félisten

Én biztos nem lennék elégedett! Volt 3600X, de az ígért boost közelében sem járt a CPU. Igaz, azt nem sikerült megfejteni, hogy a lap vagy a CPU a ludas.

(#85903) Tomko78 válasza DudeHUN (#85900) üzenetére


Tomko78
őstag

pl PCIe 4.0 x16 , meg voltak problémák hogy 400 lapban nem nagyon akart megfelelően működni a 3000 cpu , igaz később ezt biztos orvosolják normális biosal , most azért egy 2700 X nem rossz vétel , mert ahogy látom sokan inkább 3700X cput vesznek az meg azért már elég jó árban van

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#85904) frelife válasza zzola (#85902) üzenetére


frelife
aktív tag

Hát nem tom..
Asus tuf gaming x570 lappon egy ryzen 7 3700x mindenféle mokolás nélkül 4.3ig boostolta magát.. Igaz a hűtésen utána állitottam.
A boost nem készpénz.. Sok tényezőtöl függ.. Lap, ramok, programok.hűtés stb stb. Fix 4.2 én teljesen elégedett vagyok..

(#85905) zzola válasza frelife (#85904) üzenetére


zzola
félisten

Értem. Én 3600X-ről beszéltem, a többi bullshit duma. A 2600 és 2600X tudta a boost-ot...
Nyilván jó cucc a 3XXX Ryzen, ha biosok/driverek kiforrnak...

(#85906) frelife válasza zzola (#85905) üzenetére


frelife
aktív tag

Bullshit... Én kérek elnézést...

(#85907) csucsbicep válasza zzola (#85887) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szerintem a 2700-at vedd. Főleg, ha multizol.

pele81: hasznalt 8700K, de azt delidelni kell. Vagy ha van jo aron nonK 9700.

[ Szerkesztve ]

(#85908) pele81 válasza Pörp (#85901) üzenetére


pele81
tag

tom clancy's ghost recon wildlands, PUBG, Battlefield 1/5, GTA 5, Project Cars, Far cry 5, New Dawn, szeretnék 100+ fps- t 2k felbontáson minél magasabb minőségben, tehát jó lenne ha mindent ki tudnék sajtolni a 1080ti- ból.

(#85909) tasiadam


tasiadam
veterán

Sziasztok!

Adott szüleim gépe: Haswell alaplap, (nem tudom már milyen, 4 éve vettem vagy 5), G1840, 4gb 1600 ram, intel SSD.
Nos általában youtube-facebook,böngészés megy náluk. Készülök upgrade-ra, ha szükséges.
Kérdés: Mi kéne a gépbe ahhoz, hogy további 3-5 évig jó legyen nekik?
Értem én ez alatt a sebességet. Most használtam, boot nem lassú, netezni kb elmegy, de a 4gb ram és a celeron nem egy erőgép. I3+ 2-4gb ram? Vagy jó ez így?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#85910) VirsLee válasza Tomko78 (#85898) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Semmi pluszt nem nyújt CPU sebesség terén, sok teszt készült már erről.

(#85911) VirsLee válasza tasiadam (#85909) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

+4 gb ram, non-k i5 10-15e körül és hosszú évekre jó lesz.

(#85912) pele81


pele81
tag

Ha a ryzen mellett döntök, akkor a ram macera még mindig él?
Vagy javították már?
Hajlok a ryzen 5 3600 felé, mert egész jó áron van, és teljesítményben nem sokkal marad el a 9700k- tól.
Van egy Gskill ripjaws 3600Mhz cl16- os b die ramom.

[ Szerkesztve ]

(#85913) Paxker315 válasza pele81 (#85912) üzenetére


Paxker315
addikt

már a zen+ esetén sincs ram-mizéria& újabb alaplapi bios-ok mellett még az első generáció is nagyjából "mindenevő". Még, ha 3200 Mhz fölötti órajelek nem is garantáltak minden esetben.

A 3. generációval meg látszólag minden korábbi memória-kompatibilitás megoldódott. Bár a B-die-al sosem volt semmi gond.
Az a ripjaws-B-die 100%, hogy tökéletesen jó lesz.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#85914) palfitom válasza pele81 (#85912) üzenetére


palfitom
félisten

Nem kell nagyon aggódni, az új Ryzen kb. Intel-szerűen kezeli a ramokat, de már a Zen+ sem volt nagyon válogatós.
B-Die rammal, meg nem lehet okod panaszra!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#85915) palfitom válasza tasiadam (#85909) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

+4GB ram és i3 / i5 az apróról.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#85916) pele81 válasza Paxker315 (#85913) üzenetére


pele81
tag

Köszönöm a választ!
Szerinted egy gigabyte aorus M 450 -es lapban el ketyeg a 3600, vagy azért vegyek egy "rendes" lapot alá?
Ebben jelenleg egy r5 2400g van, amolyan tartalék lap.

(#85917) Dißnäëß válasza pele81 (#85916) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szerintem ezt már itt kérdezd. Én most építettem újra az asztalimat, Ryzen 5 3600-ossal és alá egy MSI B450M MORTAR, amit rohadtul nem bánok, marha jó kis lapocska.

Arra kellett csak ügyelnem -és lehet Neked is kell majd - hogy a legfrissebb BIOS legyen fent a lapon (vagy legalábbis az a legutolsó BIOS-ok egyike, ami már támogatja a procit). Ezt proci, RAM és bármiféle egyéb eszköz belerakása nélkül meg tudtam lépni úgy, hogy kitettem USB stick-re a legfrissebb BIOS fájlt, bedugtam a lap erre kijelölt USB portjába, majd végigmentem a marha egyszerű "BIOS flashback" procedúrán és ollé, első indulásra (és azóta is) megy minden gyönyörűen.

Külföldi fórumok szerint - ha van zsé, vagy ügyesen tudsz választani - RAM-ból érdemes olyat venni, ami megy 3600 körülig, ha ki akarod maxolni (az Infinity Fabric 3733-nál vált 1:1-es arányról kisebb sebességre osztókkal, így az ennél gyorsabb RAM-ok sebességnövekménye marginális. (Kábé). Az AMD ajánlás pedig 3600@CL16, mint sweet spot. [link]

Nekem ezek voltak új dolgok a "nagy Ryzen-esdinél", de végül szépen összeálltak az égen a csillagok (bemákoltam olyan G.Skill 3200-es RAM-okat, amik szaladnak az egekig, ha akarom).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#85918) pele81 válasza Dißnäëß (#85917) üzenetére


pele81
tag

Köszönöm a részletes választ!Az a lap már meg van, amit írtam, és van hozzá egy 2400g-m is, valamint 2x8 GB Gskill ripjaws 3600Mhz cl16- B-die ramom.
Ehhez a kombóhoz gondoltam a 3600-az, mert ha nem muszáj nem vennék másik lapot, csak ha minden kötél szakad.

(#85919) Paxker315 válasza Dißnäëß (#85917) üzenetére


Paxker315
addikt

Lap kijelölt USB slotja? Nofene.

Nekem problémám van az új biosok telepítése óta, s igazából a gépház front paneljén levő usb-ről telepítettem. Vagy ez ilyenkor lényegtelen? Megnézem már a manuált, aztán max újratelepítem ugyanazt a verziót, HA engedi. :W

amúgy a manualban egy szó sincs arról, hogy lenne kiemelt USB port. : )

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#85920) Orgi válasza Paxker315 (#85919) üzenetére


Orgi
őstag

Nem erre gondol? Bár lehet félreértem...Manual 40. oldal.

"Plug the USB flash drive that contains the MSI.ROM file into the Flash BIOS Port on rear I/O panel."

(#85921) Paxker315 válasza Orgi (#85920) üzenetére


Paxker315
addikt

Nekem más lapom van, annak a manualjaban nincs ilyen rész& felirat sem a hatso portokon. B450i Gaming Plus AC.

Most neztem meg a manualt, NEM emlit flash bios portot. :) De off vege. Kitalalom mi legyen

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#85922) MM válasza zzola (#85905) üzenetére


MM
őstag

"Sima" i7-8700 apróról 65K-ért.

Kiforrott, bármelyik felhozott CPU-val felveszi a versenyt (2600/2600X/2700X/3600) és nincsenek gyerekbetegségek.

A "nem tudsz olvasni" részt hagyd ki.
Ja, és szívesen...

(#85923) hahakocka válasza MM (#85922) üzenetére


hahakocka
senior tag

S bizt. rések se?

(#85924) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Kidöglött a lapom az i7 6700 alól. Érdemes egy i5 8400-re lecserélnem a procit egy új lappal, vagy vegyek egy régebbi 1-es 2-es lapot? Telejsítményben van különbség? kb 8-9k-t kellene reáfizetnem a teljes rendszercserére, mintha csak új lapot vennék. A beépített GPU szükséges tartalékként. Többet nem költenék

(#85925) palfitom válasza sakal83 (#85924) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Én egyértelműen cserélném a platformot.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#85926) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Végre egy normális teljes körű teszt 3600-3900X-9900K 2080ti-2070S-5700-580 :C :R [link]

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#85927) galaktikus válasza BerserkGuts (#85926) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Tehát kb. kijelenthetjük, hogy 3600-nál drágább procit venni olyan, hogy akkor akár el is égethetnéd azt a plusz pénzt mert nagyjából annyi értelme van. Vicces amúgy ahogy a 580-nál malmozik az összes :)

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#85928) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Egy 6C6T RyZEN 3 3500 -tól pletykálnak amely a jelenlegi palettában a 3600 alá és az APU-k fölé kerülne. Ezzel nyilván a 9400F ellenfele lesz.

https://www.computerbase.de/2019-08/cpu-amd-ryzen-5-3500/

Szedett vetett pletykákat a CB nem szokott terjeszteni -és én sem- de ez szerintem annyira kívánatos az AMD portfoliója számára, hogy előbb-utóbb bekövetkezik. Az AMD-nek nem állapot, hogy ne legyen 200$-nál olcsóbb új gen CPU-juk.

[ Szerkesztve ]

(#85929) Dißnäëß válasza Orgi (#85920) üzenetére


Dißnäëß
veterán

De, erre a megjelölt USB portra gondoltam.

Abból indulok ki, hogy az alaplapom csak áramot kapott a táptól, se RAM, se CPU, se VGA, se semmi - pucéron az asztalra kitettem, táp mellette, ráköt (24 tűset és a 4-tűset is!) - és még a bekapcsológomb tüskéit sem kellett rövidre zárnom egy pillanatra (amit a gomb tenne meg normál esetben), semmi...

A hátlapon a fémre van gravírozva nálam ha jól emlékszem, hogy a két BIOS-Flash kapcsoló melletti USB port közül melyik, ami ilyen headless módban alkalmas a BIOS frissítésre. Abba dugtam és arra gondoltam, szóval ez nálam egy jelölt port (nem néztem, megy-e vajon másik USB portban, akár a felette lévőben, akár tökmásikban).

Valszeg számít, melyikbe dugjuk és csak 1-ben mehet, mert az alaplaptól független kis áramkör olvassa és flash-eli be a BIOS.ROM fájlt a FAT32-es USB stick-ről és ezt nem hinném, hogy az összes USB porthoz "odadrótozták" volna - de lehet tévedek, nem vagyok nagy szakija az alaplapgyártásnak.

Mindenesetre ezt már 20 éve feltalálhatták volna, nem csak mostanság 1-2 gyártó .. :)

Ami viszont zavar a lapban, hogy ha már ezt rátették, a BIOS Flashback-es mikrokapcsolóval együtt, egy BIOS reset (clear) kapcsoló is mehetett volna mellé :) vagy ugyanezt ha több ideig nyomom mondjuk, mint 10mp, akkor törli a meglévő BIOS beállításokat és gyári alapra áll vissza. Például ha túl alacsony időzítést adok RAM-oknak, tuningolok, akármi, és nem indul be a rendszer. Ehelyett most oldallap le, BIOS Clear jumper megkeres, csavarhúzó vég hozzáérint kicsit, oldallap vissza, ahh. Macera :)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#85930) Dißnäëß válasza Paxker315 (#85919) üzenetére


Dißnäëß
veterán

BIOS flash-eléskor van checksum ellenőrzés a flash-elő program által, nem engedne sérült, hibás, rossz fájl bele-flash-elni szerintem. Ezt már 15+ évvel ezelőtti lapok is tudták, sőt.. Egyszerű dolog, semmi erőforrást és programozói extra tudást nem igényel, de marha hasznos cucc, szerintem ma is így van megírva minden BIOS, külső flash-elő eszköz, program, akármi (attól függ, hol flash-elsz). Ha szar lenne a kapcsolatod, vagy hibás, bug-os, az előlapi USB-n keresztül, ami miatt a fájl integritása sérül, magyarul nem azt próbálnád bele flash-elni a BIOS-ba, amit a gyártó oldaláról leszedtél az USB kütyüdre, nem is engedné a flash-elő szerintem. (Legalábbis az esély valamiféle integritás-validációra 99.99%, annyire ostoba nem lehet senki, hogy enélkül csak úgy puszira beírjon egy fájlt egy alap checksum validáció nélkül, az esetek többségében, sőt, mindig szerintem, még beírás után is validálják az adatokat, összevetik az eredeti fájllal a kiolvasott BIOS-t).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#85931) palfitom válasza joysefke (#85928) üzenetére


palfitom
félisten

Valóban szükséges lenne.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#85932) Dißnäëß válasza galaktikus (#85927) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Inkább az a vicces, hogy mennyi extra fps-t nyersz R5 3600-nál klasszisokkal drágább procikkal. Elég marginális, kb. ugyanúgy betolhatsz egy vadállat VGA-t egy sima mezei R5 3600 alá és meg van etetve. Ár/értékben ez a procc rohadt jó, a különbözetből (egy R9-hez, intel i9-hez képest) meg vehetsz némi plussz SSD-t, akármi egyebet, vagy ha rosszmájú akarok lenni, behúzok plussz egy nyaralást az asszonnyal :D

(Nyilván ahol a pénz nem tétel, ott tök8, legyen R9/i9, persze, de amúgy én ha romon lennék sem venném őket, hülye elveim miatt).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#85933) oettinger01 válasza Dißnäëß (#85932) üzenetére


oettinger01
őstag

Teljesen igazad van a másik dolog meg az, hogy az emberek többsége nem azt nézi, hogy az amire éppen neki kell egy adott gép azt a szintet vegye, sokan több pénzt költenek el tök feleslegesen, pedig ha kicsit foglalkoznának a dologgal közel fele annyiból is ki tudnák elégíteni az igényüket.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#85934) thomeef válasza oettinger01 (#85933) üzenetére


thomeef
őstag

Ők általában az a réteg akik idézem: "leszarom, ha már veszek, akkor baszó legyen és menjen 10 évig" :) Más kérdés hogy a magonkénti teljesítmény és az architektúra is 2-3 év alatt elavul. tök mindegy hány magos :DDD

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#85935) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Sziasztok!

i7-6700-ról váltanék, platformot, csak épp nem tudom merre kéne indulni.
Vehetnék ugye Ryzen 5 3600-at ami ugye tök jó lenne, ami a bajom ezzel, hogy ehhez csak egy x570-es lapot tartok elfogadhatónak amiből egy jobb féle ugye 75 K körül van. Ehhez veszek még ramot valami 3600-ast pl.

Mehetnék Intel felé is, 8700K vagy 9700K, egy normális Z-s lap olcsóbb mint a másik oldalon, és ha jól gondolom a jelenlegi 2400Mhz-s ramom is működne.

Leginkább játékra használnám egy 2070S kártya társaságában, jelenleg 1080P de ez változik 1440P-re.
Ha van más kombó ami szóba jöhet az is érdekel. :)

(#85936) frelife válasza Vincsó (#85935) üzenetére


frelife
aktív tag

Nálam okosabbak majd segitenek de

Egy x570es lapot 60k ér lehet venni ami ugye nem 75k azaz - 150
A ryzenekhez ajánlott ram a 3200 cl16 már itt is csiptél..

Amugy egy 450es alaplap is kitünő bios frissités után.

De haza beszélve nekem x570 tuf lapom van... Király cucc

(#85937) Vincsó válasza frelife (#85936) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Az igaz, hogy lehet venni 60K-ért... de te se elégedtél meg a 60K-s lappal ;] Szóval érted... :U
Bár ha elég a 3200-as ram akkor más a leányzó fekvése, amúgy sem tuningolnék, meg ha jól informálódtam, nincs is nagyon értelme.

Annyi még, hogy egy hűtőt azt kell később rá vennem mert a mostani Schyte Ninja 4 ugyan van áralakító AM4-re de kintről csak ezért nem rendelek, szóval ha AMD akkor az gyári hűtővel menne egy ideig.

[ Szerkesztve ]

(#85938) frelife válasza Vincsó (#85937) üzenetére


frelife
aktív tag

Asus tuf x570 gaming 60k nem kell drágább lap alá. Én ryzen 7 3700x hajtok és a 450 lapok is jok lettek volna. Egy msi b450 lett kinézve de nem akarta az istennek se usbről biost frissiteni. Igy lett x570. De ez csak 60k nem 75.

A kapott hűtő hmmm jo, csak a ventibe bele kell nyulni. A 3700x hajlamos 70-74fokig melegedni, igy ajánlott elöbb utobb a csere, amugyis mert nem nyultam vele de minnél stabilabb a hűtés annál jobban boostolja magát. Most 4300 minden magon stabilan.

(#85939) Vincsó válasza frelife (#85938) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Ilyen lapot én nem találok csak 70K, környékén, bár abból a boltból nem venném meg.

(#85940) Paxker315 válasza Vincsó (#85939) üzenetére


Paxker315
addikt

Miért kell az X-es lap? B450 Tomahawk MAX v B450M Mortar MAX aztán uccu neki. Egy 3600 alá X570-nek nem sok értelme lenne. a RAM-okat meg B450&3600 kombival simán használhatod 3466-3600 mhz-en, pl. Ballistix Sport 3200Mhz-es kiteket vásárolva. :U

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#85941) frelife válasza Paxker315 (#85940) üzenetére


frelife
aktív tag

Mondtam, nálam okosabbak megmondják.
Én is b450est ajánlottam. :R

(#85942) Paxker315 válasza frelife (#85941) üzenetére


Paxker315
addikt

Majd ha a Palfitom és Milka megmondja, akkor lesz úgy.

De egy B450&friss BIOS&3600& Crucial Ballistix Sport 3200mhz-nél most nincs jobb ár:érték arányú vétel AM4-en játékra...

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#85943) palfitom válasza Vincsó (#85935) üzenetére


palfitom
félisten

"ehhez csak egy x570-es lapot tartok elfogadhatónak" - :F
Bár ez nem alaplapos és ramos topik, de:
- X570-es lapot egyáltalán nem muszáj venni, lényegi előnyt nem kínál. Egy 30k-s jobbfajta B450 is simán jó hozzá.
- Intelnél: "a jelenlegi 2400Mhz-s ramom is működne" - Az Intelt is lassítja az alacsony órajelű ram, és a Ryzenhez sem muszáj 3600-os...

De, hogy ON is legyek:
i7-6700-ról R5 3600-ra, illetve i5-9600K / 9700K-ra érdemes váltani.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#85944) Paxker315


Paxker315
addikt

Hiánypótló. A 3600x vs 3600 után itt egy 3700x vs 3800x összevetés is. Techspot.

Kíváncsi vagyok, mennyire lesz népszerű a 38-as. :U

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#85945) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Mindenképpen jobb lapot vennék bármelyik procihoz, az időtállóság miatt bár nem tudom mennyit lehet kihúzni majd ezeken a platformokon... :)

(#85946) FatCutter válasza Vincsó (#85945) üzenetére


FatCutter
kezdő

Időtállóság: AMD AM3 -> Athlon II X4 640 és Phenom II X4 965BE jelenleg családtagjaimnál még mindig szépen ellátják a "Home Office", NET, filmnézés, Skype, Ügyfélkapu és egyéb szarságokat. Kb. 10 éves platform mindegyik, Athlon - 8GB ram, 965BE 16GB ram, HD6670 és HD7770.

DE:

Csúcsigényekhez: 4k, 144Hz, Gsync, 32+coll monitor, R9 3900X/ I9 9900K, RTX2080Ti, 32GB csúcs ram , 1TB M2 NVME SSD + 1TB SATA3 ssd, + AAA címek, + egyéb kutyatöke -> 2-3 év múlva elavul. És elrepült a genyába legalább fél milla vágott dohány.

Na ennyi az időtállóság. :U :K

[ Szerkesztve ]

(#85947) Vincsó válasza FatCutter (#85946) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Ezzel arra gondoltam, hogy melyik platform meddig lesz támogatva, intelnél ugye jön új, az gondolom 2 generáción keresztül támogatnak majd. AM4-et nem tudom meddig. Szóval lehet várok ezzel még, mondjuk úgyis csak bf5 multiban szenved a proci jelenleg.... valahogy túlélem. :)

(#85948) gxcman


gxcman
tag

Sziasztok!

Fő kérdés processzor, vagy teljes platform csere ( esetleg Ryzen )

Processzor limitem van FH4- alatt ami nem meglepő, cél ha a háttérben megy a játék még legyen a prociban tartalék persze nem videóvágás, és hasonlóra gondolok.

2. Alaplap Asus Prime Pro B250
CPU Intel G4560

Ram

VGA Msi GTX 1060 6GB Gaming X

Táp Chiftech 550W

3. Ár mennyit szeretnék rá költeni megéri Skylake,,,,Kaby Lake vonalon gondolkoznom mivel az passzolna a lapba sajnos i5 vagy i7 50....70k Ft az aprón is ha jól láttam ,,,,vagy 2. lehetőség Ryzen R5 2600 vagy R5 3600 pld, és másik alaplap, és komolyabb ram ez költségesebb de jobban járnék e.?

Persze lehet 1, 2 év múlva lehet a kártya is megéri a cserére.....

4. ÚJ vagy HASZNÁLT ezek alapján jó kérdés

5. Ebben a lapban nincs tuning lehetőség, csak ha AMD-re váltanék.

(#85949) palfitom válasza gxcman (#85948) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Mivel brutál áron mennek a használt 6. és 7. gen procik, ezért érdemesebb platformot váltani.

A Ryzen 2600 elképesztően jó áron kapható, de a Pentiumod után komoly előrelépés lenne az új i3-9100F (ugyanúgy 4 magos, mint a korábbi i5-ök, ámde 28k újonnan!), vagy még jelentősebb fejlődés az i5-9400F-fel (6 mag, 48k).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#85950) FatCutter válasza Vincsó (#85947) üzenetére


FatCutter
kezdő

2020-ban még AM4 korszak lesz, jön majd a Zen3 (Ryzen 4000 széria). Remélem, hogy addigra megtanulnak a lapgyártók BIOSt írni és lesz megfizethető árú B550-es lap is.

Nekem most Ryzenem (2400G) IS van, az Intel meg mostanában "sötét ló".

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.