Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86801) kolopele válasza jozefgucci1 (#86799) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én azt gondolom akkor kell cserélni bármit is ha gond van vele, de amíg egy gép elvisz a hátán egy Metro - t ( márpedig a 7700 simán elviszi), addig csak felesleges tortúra. Egyedül azért nem mondom azt viszont hogy semmiképpen ne cseréld, mert most igen jó áron lehet kiszállni a Skylake I7 - ből, főleg a 7700 meg a 7700k - sokból, szinte új platformot tudsz venni kis ráfordítással, amit később még fejleszteni is tudsz. A 7700 meg szinte a vége, max. a k - s verzió, de az meg tényleg nem ér meg használtan 80 ezret.

(#86802) kolopele válasza rasotamas (#86800) üzenetére


kolopele
nagyúr

Fenébe, jobban elkényezteti mint én az enyémeket, lassan ideje lesz az 1060 - asokat lecserélnem, nehogy leessen az fps a Minecraftba :DD

(#86803) banderasz77 válasza kolopele (#86798) üzenetére


banderasz77
addikt

A fiam is ugyan ilyen, foglama sincs mi van a gépben. A pajtik persze tolják neki, hogy ilyen I7 meg olyan 32 Giga ram... meg sem merem mondani neki mi a pálya ;] , G1840-el is leszedi mindig az összeset a picsba multiban. :)
Fut? Fut hát..... ;]
Azért karira fejlesztés van beígérve.....hogy nyugodjon a lelkem, az Ő melle meg felzárkózzon a többihez.
Majd pár hónap múlva megkérdezem, hogy na, jobban örülsz ha játszol vagy jobban célzol? :C

(#86804) kolopele válasza banderasz77 (#86803) üzenetére


kolopele
nagyúr

Első körben I5 6600 meg 1050 Ti volt amiket kaptak ( 8 évesen), és igazából én nem voltam vele megelégedve, nem ők. Most, amikor I5 8500 meg 1060 6GB van a gépeikben semmit nem vesznek észre belőle, de a lelkem nyugodtabb, mert úgy be tudom nekik állítani a grafikát ahogyan nekem tetszik :D Mondjuk így hogy 1 hónap múlva már 11 évesek lesznek nem is bánom, mert előkerültek olyan játékok is mint a Sea Of Thieves, Payday 2, Conan Exiles, és ott azért már nem árt némi erő, főleg hogy minden játékot csak együtt akarnak játszani, így kell az online is.

(#86805) jozefgucci1 válasza kolopele (#86801) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Igen igazatok van ,de az is egy szempont lehet ,hogy még elég jó áron el tudom passzolni azt a 7700-as procit és így pici ráfordítással lenne egy garis fejleszthető gépe . :F

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#86806) kolopele válasza jozefgucci1 (#86805) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez így van. Lehet, még sokáig elég lesz a 8 szál, miért is ne lenne az, viszont ha a piaci árakat vesszük alapul most megéri a csere még akkor is, ha nem lesz igazából játékélményben előrelépés. Ezt viszont már neked kell eldöntened.

[ Szerkesztve ]

(#86807) KAMELOT válasza kolopele (#86798) üzenetére


KAMELOT
titán

Lényeg hulljanak a zombik :D

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#86808) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Sziasztok!

Érdemes volna az i9 9900K vagy elég az i7 9700K játékra a jövőre nézve?
Köszönöm! :)

(#86809) kolopele válasza DJZoliboy (#86808) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amennyiben megvan hozzá a keret akkor 9900k, ma még nyugodt szívvel ki is kapcsolhatod rajta a HT - t, 8 magnál több nem valószínű hogy fog kelleni a játékoknak jó ideig. Amennyiben eljön az az idő hogy mégis, csak bekapcsolod a HT - t :)

(#86810) lela


lela
aktív tag

Tudna nekem valaki azzal kapcsolatban segíteni, hogy hol találnék processzor fogyasztás és hőmérséklet összehasonlító teszteket, mert passzív gépet szeretnék építeni és lényeges lenne, hogy mennyire melegszik az adott proci, (beépitett VGA-s). Filmezésre, netezésre illetve irodai munkára lenne használva 16gb ram társaságában.
Azt olvastam, hogy az Intel a TDP értéknél egy átlagos, üresjáratos értéket ad meg, míg az AMD inkább a max értékeket adja meg.

(#86811) KAMELOT válasza lela (#86810) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor neked valamilyen keveset fogyasztó proci kell. Ha nincs OC akkor annyit fog maxon enni, ami oda van írva.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#86812) rasotamas válasza lela (#86810) üzenetére


rasotamas
veterán

Amit leírsz elképzelhetetlen. Persze számolhatnak eltérően, de egy proci üresjáratban 10w alatt eszik, ezek a tdp értékek sokkal magasabbak.
Összességében a teljes passzivitás egyrészt költséges másrészt csökkentheti az alkatrészek élettartamát a folyamatos relatíve magas hőmérséklet.
Egy viszonylag kisebb fogyasztású proci pl egy 2200g amiben azért komoly igp van ha nem is maxon de átlag felhasználás során 30 watt körül megáll. Erre ha felapplikálsz egy nagy sok hőcsöves hűtőt egy 12 centis ventilátorral, egy olyan tipust olyan ventiprofullal akkor semmi hangja nem lesz. Egy bármilyen lassan, bármilyen halkan forgó venti pont végtelenszer annyi levegőt szállít mint egy passzív borda önmagában.
A Sxythe Ninja pl kifejezetten ilyen passzív-félpasszív üzemre való, bazinagy hűtő de ritka lamellákkal, tehát ha a gépházon fúj be venti már az elég lehet neki.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#86813) KAMELOT válasza rasotamas (#86812) üzenetére


KAMELOT
titán

Legjobb passzív hűtők a dupla tornyosok.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#86814) Gamer21


Gamer21
tag

Üdv!

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok hogy egy jó báratom gép újításban gondolkodik, és a kiszemelt CPU-ja nekem drágának tűnik a célnak és lehet felesleg, de lehet én látom rosszul a helyzetet!

Játékra használná a gépet, ha átlagot kellene vonni akkor 90% single player és 10% multi!

De amire ki akarok térni az hogy 4K felbontásban játszana! És ő egy i7 9700K vagy i9 9900K gondolkodik! Ajánlottam neki az új Rzyeneket, de sajnos ő is abban a hitben él hogy az AMD nem annyira jó játékra, mert akár 20 fps eltérés is lehet az intelel szemben!
De ez kb csak FullHD felbontásnál üt ki ha jól tudom?
4K-ra egy ryzen 3600X vagy egy 3700X is tökéletes választás lenne nem? És nem kis összeget spórolna meg és kb ugyan azt a teljesítményt nyújtanák mint a kiszemelt i7 vagy i9 intel processzorok!
Mert jobban a GPU terhelődik akkora felbontásnál.

[ Szerkesztve ]

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#86815) Raz3raddict


Raz3raddict
tag

helló,

Gondolkodok egy ryzen 5 2600x-en. ( jelenleg i5 2500k-m van)
Full hdbe játszom csak, Lehet ezzel a procival 3-5 évig tervezni? (nem vagy vagyok full grafika minden áronnak a híve, de szeretem ha jól néz ki és szépen fut)

Jelenleg egy rx 580 van a gépbe és érzem, hogy közel se hajtja ki a mostani cpu.

választ előre is köszönöm

(#86816) kolopele válasza Gamer21 (#86814) üzenetére


kolopele
nagyúr

A lényeg 4K esetében hogy a kártya legyen egy 2080 Ti, CPU meg lehet akár Ryzen 3600x vagy 9700k is. Jómagam Ryzent még sosem próbáltam, nem is akarok, így arról nem nyilatkozom bővebben, nekem egy 9900k hajtja a kártyát, mert hiába a kártya a domináns, azért a gép agya a proci. A lényeg, hogy ha van rá keret akkor én a 9900k - t javaslom, ha kisebb a büdzsé jó a 9700k is ( de még egy 8700-8700k - val sem lenne probléma), de elvileg Ryzen terén sem lehetnek gondok, és később lapcsere nélkül is fejleszthető lesz a következő generációra. A költséghatékonyság, ár/érték arány a Ryzen felé mutat, viszont ha nem gond az Intel ára én azt javaslom inkább.

(#86817) kolopele válasza Raz3raddict (#86815) üzenetére


kolopele
nagyúr

A 6 mag 12 szállal nem hinném hogy probléma lenne, inkább az 580 az ami már most sem mindig hozza az elvárhatót, inkább az nem fogja húzni már ennyi ideig, max. low-medium grafikán 2-3 év múlva, főleg ha olyan játékok jönnek mint mondjuk a Metro vagy az AC, nem beszélve pár jövőre megjelenő alkotásról.

(#86818) lela válasza rasotamas (#86812) üzenetére


lela
aktív tag

Miért lenne elképzelhetetlen?
Két év garral adják őket.

[ Szerkesztve ]

(#86819) palfitom válasza lela (#86810) üzenetére


palfitom
félisten

"Azt olvastam, hogy az Intel a TDP értéknél egy átlagos, üresjáratos értéket ad meg, míg az AMD inkább a max értékeket adja meg." - Ez tévedés. Ha nincs kilőve a TDP-limit, akkor mindkét proci benne tud maradni.
A leírt felhasználásra egy 4 magos Ryzen 2200G vagy 3200G lenne a javaslat (olcsóbban Athlon 200GE, 220GE, 240GE).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86820) palfitom válasza Gamer21 (#86814) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

4K-hoz elsődleges a jó VGA. Ha megvan, és van még pénz bőven, akkor lehet "rálocsolni" a procira, de ha van anyagi limit, akkor elsősorban a VGA-t maxolja ki, egy -akár- középkategóriás proci mellett.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86821) palfitom válasza Raz3raddict (#86815) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Igen, jó választás a 2600X.
(Ha belefér, akkor még jobb lenne a 3600, de ár-érték arányban az előbbi a jobb vétel.)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86822) Raz3raddict válasza palfitom (#86821) üzenetére


Raz3raddict
tag

Köszönöm a választ mindenkitől.

Néztem közben 1-2 tesztet a 2600x és a 3600x között. Ahogy néztem kb 16%al jobb a drágább viszont ami feltűnt az a pci expressz 4.0 támogatás. Ez mennyibe számít? Gondolok itt arra, hogy pl most veszek egy konfigot kb 3 évre (lap,mem,cpu) és csak vga-t akarok majd akkor újítani, ne legyen vga limit a proci miatt. Illetve még pár helyen írták, hogy a 2600x mellé már jó a 3000es ram, de a 3600x mellé inkább az erősebbek valók. Ez mennyire releváns?

(#86823) Gamer21 válasza kolopele (#86816) üzenetére


Gamer21
tag

Hello

Értem! Nem gond neki az ár :DDD akkor marad 9900K + 2080 Ti

Köszönöm segítséget! :R

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#86824) palfitom válasza Raz3raddict (#86822) üzenetére


palfitom
félisten

3600-ból a simát érdemes venni, az X nem éri meg a felárát.
(egyébként 2600-ból is mehet a sima, ha van egy kis affinitásod a manuális tuninghoz)

PCIe 4.0: egyelőre nincs jelentősége, nem tudni mikor lesz. Ha most összehasonlítasz 2.0 és 3.0-t, ott sincs eget-verő különbség. (A 4.0-ás támogatáshoz viszont lap is kell, jelenleg ezt X570-nek hívják, és 50k fölötti kategória.)

A Zen+ esetében 3000 MHz szokott összejönni, fölötte már ritkábbnak mondható.
Zen2 mellett simán szokott menni a 3200, de a fölötte lévő órajelek sem ritkák (3600 - 3733). Viszont 3200 fölé csak akkor érdemes menni, ha nincs jelentős felára. Ha sokkal drágább, akkor inkább jobb VGA-ra kell költeni, nem ramra.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86825) VGNGR válasza Gamer21 (#86823) üzenetére


VGNGR
senior tag

Annál non plus ultrább gaming duó nincs most a piacon az tuti! :C

(#86826) Gamer21 válasza palfitom (#86820) üzenetére


Gamer21
tag

Szia,

VGA - ba bele tolja a pénzt , egy 2080 Ti vesz! és akkor marad az 9900K, már abból a szempontból is mert fussa neki, és kék oldal fele húz szíve!

Csak az ért bátorkodtam megkérdezni tőletek hogy 4K ajánlott egy felső kategóriás CPU , mert őszintén nekem a szívem szakad meg, hogy a méreg drága VGA után egy újabb drága CPU akar venni ( kettőjük árából majd csak kocsit lehet venni) :DDD hol lehet nem is lenne rá szüksége! de akkor marad a 9900K és legalább 3 évig el lesz!

Köszönöm a segítséget és a felvilágosítást! :R

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#86827) Gamer21 válasza VGNGR (#86825) üzenetére


Gamer21
tag

Ezt örömmel hallom :DD :C majd ha haver 2 - 3 év múlva megint platformot cserél, majd olcsón át veszem tőle! :DDD és FullHD jó lesz a gép nekem! :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#86828) csiga8 válasza Raz3raddict (#86815) üzenetére


csiga8
senior tag

i5 2500K-ról váltottam Ryzen 2700-ra. A kártya maradt a Nitro+ 580. FHD felbontáson már kevés volt a 4200 MHz-en járatott 2500K. Sajnos. Most - még - minden fut az 580-on, ha nem is ultrán, de High beállításokkal fix 60 fps-en.

Nagylánynak is Nitro+ 580-a van Ryzen 2600-al. Nincs gond vele, most még mindenre is elég, ( FHD szintén) de ha most tennék össze ( AMD-s) gépet, akkor sima 2700-at ( akár apróról, kis tuninggal), vagy 3600-at ( kis tuninggal) raknék össze, ha költséghatékony szeretnék maradni. Ha egy jó B450 lapot választassz, később egy 3900X is belemegy.

Nagylány vőlegényének MSI B450 Tomahawk max lapba egy 3700X proci ment, ( röhögve bírja, a VRM max 49 C fokos) de a lap bírni fogja a 3900X-et is, ha pár év múlva cserélni kell, vagy cserélni szeretné a CPU-t. Ebbe belemegy a 2600, 2700, vagy a 3600 is természetesen.
X-es procit akkor érdemes venni, ha nincs nagy különbség árban. A nonx-es procit pici tuninggal majdnem az X-es szintjére lehet hozni.

Egy 2700, vagy 3600 pedig azt a 3-5 évet könnyedén kiszolgálja, addigra lemegy a 3900x ára is.

(#86829) Malibutomi válasza rasotamas (#86812) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az intel TDP a base clock-hoz van megadva boost nelkul, az AMD TDP pedig a boost clockhoz.
De mivel ezen belul is teljesen mashogy szamoljak teljesen inkonzisztens a TDP es a valosag osszefuggese.

(#86830) Diabolis


Diabolis
tag

Tisztelet a Tudóknak!

Jó pár év után újból belevetném magam az informatika bugyraiba, de hardveresen eléggé lemaradtam. Jó pár tesztet és itteni hozzászólást, tanácsot olvasva cserélném le az otthoni gépem szentháromságát, ebben kérnék tanácsokat. Ahogy nézem ár/érték arányban az AMD eléggé eszegeti az intelt, de minden tanácsra nyitott vagyok.

1: Milyen célra használnád elsődlegesen? Nagyon vegyes, de a legigényesebb talán a virtuális hálózat felépítése, kezelgetése, AD és Powershell újratanulás/gyakorlás.
2: Pontos konfigurációd leírása: vinyók vannak, alaplap-proci-ram még DDR3-éra, szóval csere. A játékokat jelenleg egy GTX1050Ti szolgálja ki, egyenlőre teljesen elégedett vagyok vele, nem szándékozom cserélni.
3: Mennyi pénzt szánsz rá? Őőőőőőőőő..... Keveset. 100-120 ezres jelenleg a max. keret, de a ramon hajlandó vagyok spórolni a későbbi bővíthetőség miatt.
4:Új vagy használt processzorban gondolkodsz? Inkább új, de meglátjuk.
5: Szeretnél-e tuningolni, avagy távol áll tőled? Megvagyok nélküle, köszönöm :)
Amivel most nagyon szemezek az a Ryzen 5 2600,csak a specifikációi között nem látom a (szerintem) bűvös "Virtualization" kifejezést. Alaplapnak menne alá egy MSI B450 vagy hasonló egyszerűbb lap. Memória... Szerintem sose elég :D Kezdésnek 2X Kingston 8GB DDR4 2933MHz.
Így kijönnék 90-100.000 jó magyar forintra, amire azt mondom, hogy belefér a keretbe.
Előre is köszönöm a segítséget :R

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#86831) palfitom válasza Diabolis (#86830) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Mindkét oldalt ki lehet hozni 100k alatti költségvetésből.

R5 2600 / 2600X + Asrock B450M Pro4-F + 16GB G.Skill
vagy
i5-9400F + Asrock B360M Pro4 / B365M Pro4 / Giga B360M D3H (+BIOS-frissítés bármely lap esetén!) + ide is mehet az olcsó 16GB G.Skill KIT

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86832) rasotamas válasza lela (#86818) üzenetére


rasotamas
veterán

Az elképzelhetetlen, hogy az Intel által megadott tdp ürejáratra vonatkozzon, hiszen sok tíz, esetenként több mint 100 watt a tdp, miközben idle 10W alatt kell fogyasszon.
Nem az elképzelésre írtam, azzal nincs gond, mégha a teljes passzivitást el is vetném. Egy venti munimum legyen csak hogy mozogjon a házban a levegő, hidd el nem lehet hallani ha megfelelő típust megfelelő elrendezést és megfelelő fordulatszám-profilt eszközölsz.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#86833) rayman2006


rayman2006
tag

Sziasztok

Erről a 9900KS proci-ról lehet valamit tudni mikortól és vajon mennyiért lesz?
Érdemes rá várni?

(#86834) kolopele válasza Gamer21 (#86823) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nincs mit. Hűtés terén minimum egy Dark Rock Pro 4, vagy víz.

[ Szerkesztve ]

(#86835) Diabolis válasza palfitom (#86831) üzenetére


Diabolis
tag

Köszönöm. De vajon megér nekem az a 0.3GHz 7 ezer forintot?
Valamint: A VMWare esetleg nem szokott genyózni valamilyen utasításkészlet hiánya miatt ha egy proci elvileg nem támogatja a virtuális elemeket?

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#86836) kolopele válasza VGNGR (#86825) üzenetére


kolopele
nagyúr

Na igen, 4K - ra mondjuk rá elég, 1440p esetében meg oda...sz :D

(#86837) hokuszpk válasza Diabolis (#86835) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az osszes amd proci tamogatja a virtualizaciot, a biosban engedelyezni kell es kesz is.
annyi vaker lehet, hogy nemelyik lapon ( asrock ) van mezei kapcsolo es amd cbs menu is, es olyankor termeszetesen mindig a "masikat kell engedelyezni" :D [link]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#86838) Charlie


Charlie
tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni.
Autocad 2D tervezésre használt gépemet (i3-2100, 8GB DDR3, Sata SSD) szeretném lecserélni egy érezhetően gyorsabbra. Külön VGA eddig sem volt a gépben szóval ha lehet most se szeretnék.
Olyan 150 ezer körül tudnék rászánni a proci, alaplap, memória és ssd kvartettre.
Szívem szerint maradnék Intel oldalon de ez nem kőbe vésett dolog.
Milyen procikat érdemes megnéznem?
Ha nem akarom húzni a procit akkor felesleges a K-s ugye?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#86839) Diabolis válasza hokuszpk (#86837) üzenetére


Diabolis
tag

Köszönöm a választ :)

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#86840) VirsLee válasza Charlie (#86838) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Használt is játszik? Mekkora SSD-re van szükséged? Van-e rá esély, hogy ezt-azt játszanál rajta? Mennyire fontos, hogy a jövőben viszonylag egyszerűen bővíthető legyen?

[ Szerkesztve ]

(#86841) KAMELOT válasza Charlie (#86838) üzenetére


KAMELOT
titán

Ryzen 3600 és a többi pont beléfér a keretbe.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#86842) VirsLee válasza KAMELOT (#86841) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Azért elolvastad előtte? :) Nincs VGA a gépében, és nem is szeretne venni.

(#86843) ThodEE válasza VirsLee (#86842) üzenetére


ThodEE
őstag

Vannak külső VGA csak drága :DDD

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#86844) Zicokuka válasza VirsLee (#86842) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Valami low end is megteszi akkor:)

(#86845) Raz3raddict válasza csiga8 (#86828) üzenetére


Raz3raddict
tag

Köszönöm a válaszotokat.

Egyéb okból kifolyólag csak edigitálról fogok vásárolni. Az lenne a kérdésem, hogy ha ott nincs vagy nem tudnak tomahawk-ot beszerezni, [link] ez mennyivel lenne rosszabb?

(#86846) Gamer21 válasza kolopele (#86834) üzenetére


Gamer21
tag

Rendben! :R

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#86847) KAMELOT válasza Zicokuka (#86844) üzenetére


KAMELOT
titán

Azért egy vga többet ér mint egy igp. Akármilyen olcsó vga mehet. 10k van hd 7770

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#86848) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok,

Szerintem ideje lenne lecserélnem a 4 éves konfigomat, az i5 6500-at.
Használtan 7700k-t vennék a jelenlegi alaplapba vagy újonnan egy ryzen 3600-t+lapot. Melyiket lenne érdemes megvennem? Esetleg más prociban gondolkozzak? 3200-as memóriát is szeretnék beszerezni.

1. Milyen célra használnád elsődlegesen? (Játék / munka? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?) Multi / munka
2. Pontos konfigurációd leírása (alaplap, videókártya, monitor, táp stb.) /vagy hivatkozz az adatlapodra, ha ki van töltve/ Acer Nitro XV272Pbmiiprzx; i5 6500; GIGABYTE GA-B150M-D3H; GIGABYTE GTX 1070 WF 8GB; HyperX 4x4 GB FURY DDR4 2133MHz CL14; Be Quiet Pure Rock Slim; Zalman Z9 neo white; FSP Hyper M 500; Logitech G203; Roccat Ryos MK pro hu; Logitech g430
3. Mennyi pénzt szánsz rá? proci+lap+ram 120k körül
4. Új vagy használt processzorban gondolkodsz? lehet használt is
5. Szeretnél-e tuningolni, avagy távol áll tőled? távol áll tőlem, de jó lenne

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows, rendes ház!

(#86849) VGNGR válasza scabi78 (#86848) üzenetére


VGNGR
senior tag

Nem éri meg a 7700k a 90 ezres használt árát. Egyértelműen 3600 és új lap! Lap-proci meg 2x8 3200-as ram kijön 120-ból.

[ Szerkesztve ]

(#86850) palfitom válasza scabi78 (#86848) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Bár nagyon jó proci a 7700K, mégsem érdemes megvenni, hisz az új platformok (AM4 + R5 / 1151v2 + i5) sokkal jobb ár-érték arányúak, és fejleszthetőek is.
Tehát, ha R5 3600-ot tervezel, akkor csak bátorítani tudlak!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.