Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85501) carl18 válasza slett27 (#85500) üzenetére


carl18
addikt

(#85497) beci
Hát úgy durván 3X erősebb a Zen 2600+ mert hogy sokkal újabb.

Ha WOT-ra akarsz egy konfigot relativ olcsón kapni I5-3470-et 8E-től indulni nagyon lement az ára. Mellé egy lap és 2X4 gb ram és öröm bodogság van. GTX 660 mellé csútkára pörgeti, szerintem ez igy pattent.
Nettezni használom én is, oda több mint tökéletes.

Bár érdemes elgondolkozni újabb platformon is. Sajnos a 1155 régi platform nincs már rájuk garancia, Ryzen 1200 16E újanta egyik ph-s boltosnál.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#85502) palfitom válasza beci (#85499) üzenetére


palfitom
félisten

Netezéshez természetesen teljesen jó választás. :)
Lightroom-hoz pedig nézz teszteket, hogy milyen proci a neked leginkább megfelelő!
LR Classic esetében pl. 6/6-os Intel jobban teljesít, mint a 8/16-os Ryzen, tehát nem biztos, hogy az R5 2600 lenne a számodra ideális választás.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#85503) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Ha valakit érdekel, itt tesztelték az AMD SMT-jét mennyi hatása van a programokra és a játékokra.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#85504) beci válasza palfitom (#85502) üzenetére


beci
őstag

Ertem.
Akkor milyen procit ajanlanal intel es amd fronton?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#85505) Paxker315 válasza beci (#85504) üzenetére


Paxker315
addikt

Kérdezni is akartam, hogy nem lenne jobb választás egy i5 9400f& B365(M) alaplap kombi? Mert, a Ryzen 2600-tól picit gyorsabb egy szálon-egy magon, és, a memóriaárak is elkezdtek elmászni, meg készlethiány is van kb. mindenből. A Ryzenhez legnépszerűbb RAM-ok már jóval drágábban & alig kaphatóak. gy most Szvsz olcsóbbra kijönne az i5&b365&2666+ Mhz RAM. :R

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#85506) palfitom válasza beci (#85504) üzenetére


palfitom
félisten

Az általam linkelt teszt alapján, az R5 2600 árához hasonló Intelt, i5-9400F-et ajánlanék (Paxker kollégához hasonlóan).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#85507) slett27 válasza carl18 (#85501) üzenetére


slett27
addikt

Köszönöm, körülnézek e téren. :K

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#85508) piero86


piero86
aktív tag

Üdv!
Múltkor már érdeklődtem. Akkor azt tanácsoltátok hogy várjak egy kicsit az árcsökkenésekre.
Várható még hogy valamelyest csökken a 9700K ára? Most olyan 110-115 körül kapni újan aprón, 3év garival. Boltban 120-130 között.

(#85509) Lorden válasza piero86 (#85508) üzenetére


Lorden
senior tag

Mi az az ár amit vársz?
Ilyen 95-100k nem lesz szeptemberre újonnan...

(#85510) piero86 válasza Lorden (#85509) üzenetére


piero86
aktív tag

Nem azt írtam, hogy annyiért akarok venni, hanem kérdeztem hogy csökken-e még az ára várhatóan? Múltkor még 10ezer forinttal drágább volt. Mert ha lejjebb már nem megy akkor vásárolok egyet mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#85511) tothjozsi96 válasza piero86 (#85510) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem kiszámíthatatlan ez a dolog kicsit, én is mindig figyelem az árakat de nehéz megmondani. 1 éve 55 ezerért vettem 16GB RAM-ot, most 32 ezerért megtudnám venni.. Ja, és most ismét elindultak felfele az árak. :)

Szerintem nyugodtan vedd meg! Szerintem baromi jó deal ennyiért a 9700K.
Kicsit több mint egy éve vettem 8700K-t, 102 ezer forintért az AQUA-ból, utána be is esett emlékszem egyszer 99 ezer forintra.

Szerintem ne várj! :)

(#85512) FollowTheORI válasza piero86 (#85510) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ezt csak jósgömbbel lehetséges megmondani... most inkább azt mondanám hogy nem, vagy jelentősen nem... de aztán ki tudja a verseny mit hoz a következő hónapokban... lehet árcsökkentés bármelyik oldalon.
De jelenleg inkább nem... ha ez tetszik/kell neked, akkor vedd meg most.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#85513) palfitom válasza piero86 (#85508) üzenetére


palfitom
félisten

Többen reméltük, hogy az új Ryzen megjelenése Intel árcsökkenést is eredményez.
Volt is egy kis csökkentés, aztán ez elmúlt...
Nem valószínű, hogy az idén olcsóbbak lesznek az Intel procik, de természetesen ez csak találgatás...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#85514) piero86 válasza FollowTheORI (#85512) üzenetére


piero86
aktív tag

tothjozsi96, FollowTheORI köszi!
Nézegettem az új AMD procikat is, de nincs kedvem alaplapot is cserélni... :DDD
Így valószínűleg megrendelem a következő napokban.

(#85515) kolopele válasza palfitom (#85513) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem igazán életszerű hogy az Intel árat csökkentsen. A szoftverfejlesztések 90% - a a kezükben van, a játékok 90% - a ezért Intel kompatibilis, amit csak lehet felvásároltak...........Nem véletlen hogy több új Ryzen 3. szériás tulaj is panaszkodik már hogy fagyásokat tapasztal játékok közben meg kék halált. Félreértés ne essék, nem túl tisztességes amit csinálnak, de tisztában vannak azzal hogy aki eddig is Intelt vett az továbbra is azt fog, olcsó ( és kétségtelenül egyre jobb) Ryzenek ide vagy oda. Ahol a pénz ott a hatalom, ezt el kell fogadni.

(#85516) joysefke válasza kolopele (#85515) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A szoftverfejlesztések 90% - a a kezükben van, a játékok 90% - a

A szoftveripar tizede nagyobb, mint az intel tízszerese...

(#85517) kolopele válasza joysefke (#85516) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem akarok semmiféle vitát elindítani, sőt, csak arra akartam rávilágítani hogy nincs az Intel rászorulva arra hogy árakat csökkentsen, főleg nem hosszabb távon. Bőven megvan a felhasználói bázisuk, nem fognak csődbe menni attól hogy erősödik a konkurencia. Majd válaszolnak rá ahogyan szoktak.

(#85518) Piszmaty76 válasza kolopele (#85515) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Bocsi, de te tényleg nagyon el vagy tévedve. Ismét látszik az irományodból, hogy a saját kis dolgaidból, megszokásodból stb. buta módon általánosítva írogatod a nagy igazságaidat. Aki eddig kéket vett ezután is azt fog?! Miért is annyira törvényszerű ez? Már idáig is a Zenek megjelenése óta sokan átpártoltak Intelről AMDre és még korántsincs vége. Valószínüleg nem én vagyok az egyetlen, aki úgy gondolja, hogy ott rohadjon meg az Intel a vevőihez való gerinctelen hozzáállásával, ahol épp leledzik. Írom ezt 12 évnyi folyamatos Intel proci tulajdonosi múlttal. Azzal az egy mondattal, kb. mintha lefogyatékosoztál volna engem és a többi váltani szándékozót. Még ha nem is szándékosan tetted...

[ Szerkesztve ]

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#85519) kolopele válasza Piszmaty76 (#85518) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ment privi, itt nem foglalkozom már ezzel.

(#85520) beci válasza palfitom (#85506) üzenetére


beci
őstag

És @Paxer.
Kicsit most utana olvastam,az amd erosebbnek tunik,es idotallobnak.Bar lehet tevedek.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#85521) palfitom válasza beci (#85520) üzenetére


palfitom
félisten

Nem feltétlenül.
Program-függő. Ezért javasoltam, hogy az általad használt program procihasználatának nézz utána, külföldi, vagy magyar oldalakon, fórumokon!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#85522) VGNGR válasza kolopele (#85517) üzenetére


VGNGR
senior tag

"Nem akarok semmiféle vitát elindítani" <- Ahogyan minden flame kezdődik... :DD

(#85523) Paxker315 válasza beci (#85520) üzenetére


Paxker315
addikt

Időtálló, mert most jött a 3. generáció az AM4 foglalatba és még jön majd még egy. DE, a 1151V2 piatformot is tudod később fejleszteni.

Megnézem én, hogy egy 9700k pl. hány évre lesz még bőségesen elegendő bármire. :) Coffee lake-kel is nyugodtan lehet előre tervezni éveket. (mondom ezt úgy, hogy nem igazán kedvelem a kékeket. Szóval elfogult vagyok velük szemben, de a tényeket nem vagyok hajlandó nem-elismerni) ;]

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#85524) marcarc


marcarc
senior tag

Ha csak a játék a felhasználás akkor egy 1080Ti mellé milyen procit érdemes rakni? 1151 v2-ben gondolkozom, hogy csak lap és proci cserével megoldjam a dolgot. Ram marad ami van és a hűtés is ami egy noctua nh-u12s. Jelenleg non K i7 7700 van benne.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#85525) palfitom válasza marcarc (#85524) üzenetére


palfitom
félisten

A legtöbb i5-i7 mehet, főleg 9600K és 9700K.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#85526) Paxker315 válasza marcarc (#85524) üzenetére


Paxker315
addikt

9600k nagyon baráti áron van, már 73k-tól! RAM-od milyen van?

Alaplapból egy GigaByte Z390 Gaming X már teljesen oké 9600k-hoz is.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#85527) marcarc válasza Paxker315 (#85526) üzenetére


marcarc
senior tag

@palfitom Köszi

32 gb DDR4 Corsair 2400-es. i7 ben gondolkozom, talán 9700K egy aorus pro lappal. De még kutatok. Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#85528) LZs?! válasza Piszmaty76 (#85518) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@Piszmaty76

A individuális consumer szegmens jóval kisebb, mint a corporate/professional/business szegmens; a high-end/enthusiast halmaz pedig a consumer-en belül is marginális.

Az SMC ágon lévő professional/business még csak-csak adaptív, ha másért nem az ár/érték arány miatt, az enthusiast pedig mindig a leginkább 'lelkesítő' (got it?) irányba megy. Ez jót tesz hírverésnek, illetve segít átformálni a mainstream gondolkodást, és remek 'De bezzeg...!' beszélgetéseket lehet eszközölni a segítségével.

A corporate/giant business vonalon viszont nem ad hoc, inspiratív fellángolások alapján döntenek, hanem 5-10 éves strategy & governance, illetve a futó és a stratégiába illeszkedő keretszerződések mentén. Na, és ezek adják a forgalom uszkve 90-95%-át; akár saját felhasználásra (workstation/laptop Józsinak prüntyögni az irodában), akár system integrator-ként továbbadni a HW-t önálló product-ként vagy valamilyen service részeként - és ebbe beletartozik a Dell kész workstation-je, vagy a T-System (csak hogy helyi legyen) által kitelepített, managed service-ként kezelt munkakörnyezet vagy a Jucikának az iskolakezdési akcióban eladott laptop is.

...és itt számolnak minden szaros feature-rel is, ami a gyártóval/gyártótól jön.

Ergo, ha az AMD 2-5 év múlva is 1-on-1 kompetitív marad, akkor lesz teljes értékű alternatíva majd' minden téren; addig is pedig a kötetlen, illetve kísérletezgetni vágyó piaci szereplők játéka.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#85529) Góliát


Góliát
senior tag

Sziasztok! Processzor vásárlás előtt állok és kérnék egy kis segítséget.

1. Milyen célra használnád elsődlegesen?
internetezés és videózás (FULL HD és 2K). Néha 4k tartalmak is lennének 30 hz-en.

2. Pontos konfigurációd leírása
Alaplap: Asrock FM2A88M-HD+
Ram: Corsair DDR3 1600 4GB Vengeance LP CL9 KIT (2x2GB) Fekete
Táp: 20pines régi táp ami 10 éves, de nem használták.
Videókártya: a processzorban lévő IGP-t szeretném használlni
SSD Samsung 850 evo 120GB

3. Mennyi pénzt szánsz rá?
10000 forint max

4. Új vagy használt processzorban gondolkodsz?
használt

5. Szeretnél-e tuningolni, avagy távol áll tőled?
Távol áll tőlem

Amiket néztem az FM2+ -os cpu-k voltak, de ha volna még olcsóbban, akkor azt venném.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#85530) beci válasza palfitom (#85521) üzenetére


beci
őstag

Kerek gepajanlatot mindket procira,es eldontom.
Koszonom. :R

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#85531) Piszmaty76 válasza LZs?! (#85528) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Köszi a felvilágosításért. Szerencsére magánszemélyként legalább én nem vagyok kiszolgáltatva az Intel szeszélyeinek. Van lehetőségem arra, hogy ennyi év után most először az AMD-nek szavazzak abszolút bizalmat.

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#85532) carl18 válasza marcarc (#85524) üzenetére


carl18
addikt

Nem kell mindent elhinni, szerintem egy 4/8 I7 7700-at nem sok értelme egy 6/6-os 9600K-ra váltani. A 6/6 I5 egy 4/8-as I7 alternativájaként dobták piacra. Ha mindenkép több valós harci erő kell, akkor Zen 3600-I7-8700 amire megérheti valójában váltani.
i7 7700k vs i5 9600k Test in 8 Games
Ez a teszt is igazolja, itt a váltás 9600K-ra nem értelmes lép. Max pénzkidobás az új platformra....Skylake újra csomagolás.

Legegyszerübb megoldás MSI Afterburnert letöltöd, és megnézzed játékok alatt van-e limit. Attól függ mit játszol? milyen beállitáson, milyen felbontáson? hány HZ-es a monitorod?

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#85533) LZs?! válasza Piszmaty76 (#85531) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@Piszmaty76

A 478-es P4-em után 10 éven át AMD konfigom volt itthonra (Athlon 3200, Athlon X2, Phenom II X6), és tökéletesen kiszolgáltak. Most a céges laposok, a saját lapos, a saját HP WS mind Inteles. Bevallom: nekem teljesen mindegy mi ketyeg a dobozban: egyedül a bekerülési/működési ár/érték aránnyal foglalkozom a budget tükrében; amikor más fizeti, akkor pedig azzal sem... :)

Ugyanakkor még egy irodaszer-beszállítót is hónapokig tart lecserélni, és sokkal tovább tart eljutni a 'csere' kollektív elhatározásáig, mind effektív végig vinni; t.i. létezik a 'compelling reason' intézménye, amit igazából senki nem akar az asztalra tenni, mivel A) a munkával jár, B) döntéshozatallal, illetve annak indikálásával jár és C) bele kell nyúlni a már kialakított standardba - és A+B+C -> R.I.S.K. , amit senki nem akar bevállalni addig, amíg nincs jó, illetve számszeríthető oka rá.

...és akkor ez csak egy marginális aspektus; a fentit képzeld el egy olyan komponenssel kapcsolatban, ami kulcsmotívum és az üzletmenet szempontjából a kirakatban van.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#85534) marcarc válasza carl18 (#85532) üzenetére


marcarc
senior tag

Mindenképp erősebbre szeretném cserélni hamár platformot is váltok. 9700K-k elég jó áron vannak, játékra elég és vszeg jobban kihajtja a 1080Ti-t is.

120hz es a monitor, 3440X1440. Szeretem ha szép, de ha multizom akkor inkább a performance mint az eyecandy.

(#85535) frelife válasza marcarc (#85534) üzenetére


frelife
aktív tag

Részben off de kérlek segítsetek.

A pc-m:

Alaplap: Asus b85m-g
CPU: I5 4950
GPU: RTX 2060
Ram: Hyperx Fury 1833 3x8Giga /nem kit/
A rendszer samsung 120 ssd van.
+ Samsung 250 860 evo
+1T WD blue
Táp: CHIEFTEC GPS-600A8 600W PFC

1.-én szeretném végre felturbozni a gépem ezért
Első kérdésem, eladnám az alaplapot, processzort, és a ramokat. Ezek mennyit érhetnek, mik az áraik amit el tudok kérni?

Ez függ attol is hogy utána merre induljak.
És itt jön a kérdés.
Intel i5 9600k vagy amd ryzen 5 3600-as?
Alaplapot és ramot is vennem kell.

Amire használom videót nézek csak full hd. És szimulátorozok: raceroom, assetto corsa conpetizione, rfactor2, dirt rally 2.0.. Néha COD meg Far Cry 5.

Az amd 3600 a több mag miatt tetszik meg hogy van hűtő hozzá. Az alaplap egy msi b450 tomahawk lenne és
Kingston HyperX Predator RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz HX432C16PB3AK2/16 társulna.

Ez megfelelően kihajtaná az rtx 2060-at?

Vagy intel i5 9600k?
Ehhez milyen akaplap és ram lenne jo, ami az amd verziot nem haladja meg árban?
Az egészre max 150ezret tudok kiadni.
De meghallgatok minden ötletet.
Csak új!

(#85536) Pörp válasza frelife (#85535) üzenetére


Pörp
senior tag

Alaplap: 7-8k
Proci: 20-22k
RAM: 25k körül

Szimulátorok, de azért multiplayer, szóval ha sokan vagytok a pályán a több szál lehet hogy jobban jön, Ryzen 3600-ra szavazok. A RAM kompatibilitást ellenőrizni kell, az AMD kényesebb ilyen téren.
Az hogy melyik alaplap, azt meg jobb az alaplapos topikban megkérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#85537) frelife válasza Pörp (#85536) üzenetére


frelife
aktív tag

Köszönöm szépen :)

(#85538) King Charles


King Charles
tag

Sziasztok

Egy kis segìtsèget szeretnék kérni mert elvesztettem a fonalat.

ÚJ konfigot szeretnék összerakni és először egy i7 9700k köré gondoltam építeni. Aztán ahogyan olvastam a hozzászólásokat és a teszteket az jött le, hogy a 3700x különösen ajánlott és még az i9 9900 at is leveri. Aminek az ára kb 60e magasabb.

Ez igaz vagy valamit nagyon benéztem?

Nekem főleg munkára kell így a teljesítmény a fontos de ha olcsóbban kapok ilyen bivaly gépet azt nem hagynám ki.

Köszi a segítséget
Karesz

(#85539) Devas válasza King Charles (#85538) üzenetére


Devas
őstag

Az i9-9900 nagyon új cucc, nincs nagyon róla teszt, de valószínűleg megegyezik a teljesítménye a 3700X-el.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#85540) carl18 válasza King Charles (#85538) üzenetére


carl18
addikt

Üdv!
Persze ha munkára akarsz gépet is játszol is mind két esetben a legjobb választás a 3700X. Most az a egyik Bestbuy vétel a Piacon. a másik a Zen NONX 3600, A 3700X kevesebbet fogyaszt és közel azonos teljesitménye van mint egy 9900K-nak.

Ha szereted az ár-érték arányt akkor a 3700X a te embered :D


Intel mellé nem jár hütés, a Zen 3700X mellet van egy jó nagy darab. Szóval ez is csökkenti a kiadásaid!

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#85541) palfitom válasza King Charles (#85538) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

"főleg munkára kell" - Ebből nem derül ki, hogy pontosan mire, de ha a program(ok) tud skálázódni több szálra, ki tud használni több, mint 8 magot / szálat, akkor a Ryzen jobb választás lehet számodra. 3700X / 3800X, vagy akár 3900X is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#85542) BerserkGuts válasza slett27 (#85500) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Hát szívás ddr3 miatt mert legjobban ha már van rá 35k akkor egy használt 1400 ryzen lenne a legjobb +b350 használt lap olcsón láttam 10k csak msi b350 gaming pro
.

Szerintem gondold át és add el a ddr3 ramot és tegyél hozzá legrosszabb esetben 1db 8Gb ddr4 lesz átmenetileg benne kb +5-10.000ft-odba volna az egész.
Attól függően mennyiért tudod eladni és venni de ha ügyes vagy semmit nem kell ráfizetni.

Biost ha kell updateled és életképes marad a platform hosszútávon mert bármi belemegy cpu-ból úgy meg 6évet is kihúzhatsz belőle minimális ráfordítással.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#85543) BerserkGuts válasza marcarc (#85524) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Ha nem 2080ti-d van nincs sok értelme cserélni azt a procit.

Max ha eladod még most jó áron akkor okos húzás.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#85544) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Sziasztok,

1. Milyen célra használnád elsődlegesen? (Játék / munka? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?)
Internet, filmek, sorozatok FHD később 4K minőségben.

2. Pontos konfigurációd leírása (alaplap, videókártya, táp stb.) /vagy hivatkozz az adatlapodra, ha ki van töltve/
Még nem fix de ezeket néztem ki: ASROCK Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac; SEASONIC Focus Gold 450W; 2x8GB G.Skill Aegis ram...

3. Mennyi pénzt szánsz rá?
40-50k

4. Új vagy használt processzorban gondolkodsz?
Új

5. Szeretnél-e tuningolni, avagy távol áll tőled?
Ki van csukva.

Nem lenne egy jódarabig dedikált videókártya, ezért szükség lenne a prociba integrált megoldás.
AMD preferált.
A 2400G és 3400G között vacilálok. Nem vagyok benne biztos, hogy kihasználnám a drágábbat.
Egyáltalán mennyire preferáljátok az AMD APU-kat?

Köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#85545) marcarc válasza BerserkGuts (#85543) üzenetére


marcarc
senior tag

Háát a non k az max 50 körül menne el, a lap meg a proci együtt kiadja az új lapot. A procit meg jó áron akarom szerezni és szeretném a szart is kihajtani a 1080Ti ból, mert nem fogok 400e-t adni egy 2080Tiért.

A másik meg hogy időről időre zabszem van a fenekemben, hogy FEJLESZTENI KELL. Ezzel nem tudok mit csinálni :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#85546) palfitom válasza QwErTy42 (#85544) üzenetére


palfitom
félisten

Ez a 3400G még nem az új Ryzen, ez még a 2400G magjait tartalmazza.
Szvsz. nem ér meg 35-40%-os felárat a 3400G.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#85547) kolopele válasza marcarc (#85545) üzenetére


kolopele
nagyúr

4K esetén alap a 2080 Ti, alatta nem fontos. Procit meg annyira nem érdemes váltanod szerintem, de a több mindig jobb :)

(#85548) Pakmara válasza palfitom (#85546) üzenetére


Pakmara
őstag

A 2400G 14nm-es(Zen), a 3400G 12 nm-es (Zen+), ha jól tudom.

(#85549) QwErTy42 válasza palfitom (#85546) üzenetére


QwErTy42
addikt

Köszi szépen!

És mennyire ajánlós ez az APU dolog?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#85550) Paxker315 válasza Pakmara (#85548) üzenetére


Paxker315
addikt

Igen, jól tudod . Ryzen 2200g&2400g--> zen architektúra, lényegében első generációs proci plusz IGP.
3200g/3400g: zen+, szvl 2. Generációs ryzen plusz IGP.

:R

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.