Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86351) Joshi válasza FatCutter (#86347) üzenetére


Joshi
titán

+ (#86346) VGNGR
+ (#86345) hokuszpk

Köszi a válaszokat. Igazság szerint még elvagyok az i7-4790k cuccommal, ha váltok akkor valami überkirály rendszerre akarok váltani. Olyan rendszert szeretnék ami legalább annyira tartós lesz mint a jelenlegi Haswell. Akkor még megpróbálom kibekkelni az új architektúráig az időt.

(#86352) hokuszpk válasza Joshi (#86351) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mar csak kb. 1 honap, es itt a 3950X :D :DD ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#86353) zsoika válasza hokuszpk (#86352) üzenetére


zsoika
addikt

És a Ryzen 5 3500 megjelenéséről tudni már v.mit?

(#86354) hokuszpk válasza zsoika (#86353) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

semmit. kb. pletyka.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#86355) zsoika válasza hokuszpk (#86354) üzenetére


zsoika
addikt

Ahogy nézem 6mag 6szál lesz (a 9400F -el szál harcba )akkor meg nem sok értelme van szerintem....hiszen pont a több szál miatt választják inkább a Ryzent.

(#86356) VGNGR válasza zsoika (#86355) üzenetére


VGNGR
senior tag

Viszont ha 30k lesz az ára, akkor már lenne értelme. :D

[ Szerkesztve ]

(#86357) solfilo válasza zsoika (#86355) üzenetére


solfilo
veterán

Gondolom azért jön, mert a 3000 szériában jelenleg nincs 9400F árszintjén azzal versenyképes proci.

solfilo

(#86358) zsoika válasza VGNGR (#86356) üzenetére


zsoika
addikt

:K
(#86357)solfilo: :K

[ Szerkesztve ]

(#86359) Csokishurka válasza mQWeXgsf (#86350) üzenetére


Csokishurka
őstag

Hát csak azt új proci árába szerettem volna belerakni :)
Mondjuk a régi gépemben van egy Hyper TX2, amiben lehet csak ventilátort kéne cserélni mert már veszett hangos.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#86360) FatCutter válasza solfilo (#86357) üzenetére


FatCutter
kezdő

Hát majd amikor jön, akkor majd jön. A TSMC-nek nincs már megint/még elegendő kapacitása a 7 nanós gyártáshoz.
Ma olvastam. :Y

(#86361) BerserkGuts válasza FatCutter (#86360) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Mért nem bővítenek ;]

De dúrva mindent kínába gyártanak mit akar a trampli kezd kicsúszni a markukból a világ lassan vége a kőolaj monopóliumnak is.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#86362) Brett001


Brett001
aktív tag

Srácok!

A nagy kérdés: AMD 2600X vagy 3600?

A PCX-s srácok szerint hacsak nem vagyok valami nagyon hárdkór felhasználó, most ár/érték arányban jobb vétel a 2600X. 48e Ft vs. 68e Ft. Hát 20e Ft nem kis különbség!
Felhasználás: főleg munka (fotószerkesztés, időnként kis videóvágás) játék is, de nem szoktam multizni, csak single player FPS-t nyomok időnként.
B450-s chipsetes alaplapba menne, RTX 2060 Super VGA és 2666 Mhz-es Kingston HyperX Fury RAM-ok mellé.

A segítséget előre is köszi! :)

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#86363) FatCutter válasza Brett001 (#86362) üzenetére


FatCutter
kezdő

Ha számít a pénz, akkor 2600(X).

A pcx-esekről meg inkább ne beszéljünk! 255 (hexa FF) mindegyik.

(#86364) Zicokuka válasza Brett001 (#86362) üzenetére


Zicokuka
senior tag

3600-om van, de a 2600 után akkora téridő ugrás nincs,gyorsabb,drágább.Anyagilag nem érte meg a csere de a tudat :D

(#86365) palfitom válasza Brett001 (#86362) üzenetére


palfitom
félisten

Nem nagy kérdés.
Ha számít a pénz, szűkös a keret, akkor 2600 / 2600X, ha nem számít, akkor 3600.
PCX-re meg nem sokszor érdemes hallgatni...
"2666 Mhz-es Kingston HyperX Fury RAM-ok mellé." - Ha még nincs meg, akkor ne vedd meg!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86366) Brett001 válasza palfitom (#86365) üzenetére


Brett001
aktív tag

Köszi mindenkinek! :R No majd meglátom, még alszom rá párat.
Mi a gond a Kingstonnal? Jelenlegi konfigban is Furyk vannak jó el vagyok velük. Egyébként még nincs meg.

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#86367) palfitom válasza Brett001 (#86366) üzenetére


palfitom
félisten

3000-3200 MHz a javasolt.
Vannak nagyon jó áron kapható KIT-ek, pl. Aegis 3000, Patriot 3200.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86368) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

80k körül nézegettem procit. Új gépet akarok összerakni. a 1060 6gb arra gondoltam egyenlőre marad. E kettő közül melyik inkább, illetve ha nem ezek akkor ezen ár környékén+- mi lehet jobb? Az intel felé húz a szívem, épp ezért kérdezem, mert ahogy hallottam manapság képes az amd és versenyképes adott áron.

Ryzen 7 2700x vs i5 9600k

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#86369) Paxker315 válasza marec1122 (#86368) üzenetére


Paxker315
addikt

Sima 8700? Pont belefér a 80ba, apron meg olcsóbb is.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#86370) Ribi válasza marec1122 (#86368) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mire használod?
Mert a 8 magot még egy ideig nem fogd kihasználni. 3600 nem jó AMD oldalon?
Illetve intel oldaon is csak 6 mag lenne.

[ Szerkesztve ]

(#86371) palfitom válasza marec1122 (#86368) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Nem véletlenül vannak az összefoglaló kérdései.
Alapvető információk hiányában nem lehet józan ajánlást adni neked.
Mire használod a gépet?
Milyen monitorod van (felbontás, képfrissítési frekvencia)?
stb.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86372) Mario564


Mario564
csendes tag

Sziasztok!
Meglévő 3 éves konfigom upgradelésére szánnám el magam! Tudnátok ajánlani procit illetve alaplapot hozza?
Nagyrészt munkára lenne használva (Revit,archicad,3dsmax,rhino,v-ray,lumion) illetve pár játék is becsúszik néha.
70-80k köruli összeget tudnék rászánni a procira.
Tuningolással nem bajlódnék! Használt is szóba jöhet!

Jelenlegi konfig : I5-6500, B250 mortar , R380x, 24GB RAM, 500-as táp

Köszi!

(#86373) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Sziasztok!

Előre is elnézést a topic közösségétől, lehet kicsit összetett lesz a kérdésem és nem szorítkozik majd kizárólag a processzor témához, de az alaplap topicban napok óta nem reagált senki. Előre is elnézést a poszt hossza miatt!

Egy ideje érlelődik bennem a gondolat, hogy a több, mint 10 éves konfigomat nyugdíjazom. Egyrészt a ház hatalmas, fölöslegesen túlkomplikálttá és elavulttá vált, az igényeimhez mérten pedig teljesen kihasználatlan és sokkal jobban értékelném a szanálásával felszabaduló teret a szobában, mint amit jelenleg nyújt a gép.

A fentiek okán törekszem minél kisebb méretű, kompakt konfigurációt összerakni, ami elfér a falra rögzített monitor alatt és aminél alapvető kritérium emellett, hogy teljesen passzív, ezáltal néma legyen. Az álom persze egy 27"-os iMac lett volna, ahol gyakorlatilag a képernyővel egybeintegrált hardver lett volna a leghelytakarékosabb, 5k kijelzővel, emellett nyertem volna a rendkívül erős teljesítménnyel is, de az árát tekintve megállapítottam, hogy számomra ennyit nem ér egy PC. Szóba jött a Mac Mini is, de az ár/érték arányát még mindig irreálisnak tartom, emellett bizonyos okokból kifolyólag az sem lenne hátrány, ha meg tudnám tartani a Windows-platformot is, bármennyire is szeretem és birtoklom az Apple egyéb termékeit (iPhone/iPad/Watch).

Szóval nagyjából anyagi megfontolásból kötöttem ki a passzív Win-alapú konfignál. Kézenfekvő volt, hogy először egy igényeimnek/ízlésemnek megfelelő házat találjak, ami sikerült is: a kiszemelt egy Akasa Galileo lenne. Ez egy Mini-ITX szabványú szálcsiszolt alumínium ház, amely egyben - heatpipe segítségével - a CPU passzív hűtéséért is felel. Nagyjából ez a fix pont, ettől nem nagyon szeretnék eltérni, letisztult, minimalista, tetszik, szóval ez kéne!

A specifikációs oldalán felsorolják a vele kompatibilis alaplapokat. Tekintettel arra, hogy mindig is ASUS lapom volt és azokkal kapcsolatban csak pozitív tapasztalatom van (a jelenlegi ASUS-P5Q-E lapom több, mint 10 éve megy hibátlanul, iszonyatosan sok üzemórával), így maradnék a gyártó lapjainál. Ehhez úgymond szintén ragaszkodnék. Szóval a kompatibilitási listán az ASUS-tól a H110T, illetve a Q170T szerepel. Ahogy nézem, előbbi lap még simán kapható, specifikációk alapján nem tűnik rossz választásnak, az ára sem vészes és talán megfelelő is lehet az igényeimnek.

Szintén a ház specifikációs oldalán írják, hogy az Intel T-jelzésű, 35 W teljesítményű processzorai ajánlottak a házba. Sajnos a specifikációs lap már nem épp friss, így példaként az i3-6300T-at, vagy az i5-4570T 35W-t, esetleg az i7-4765T 35W-t ajánlják (tudom, ezek nem annyira mai vasak).

A gép teljesítményével kapcsolatban nagyjából annyi az elvárásom, hogy Win10 alatt legyen villámgyors, irodai alkalmazások, böngészők, képszerkesztők fussanak stabilan, multitask-ban is, feltétlen tudjon 4k videólejátszást minden erőlködés nélkül, illetve mehessen akár 0-24-ben minden issue nélkül.

Szeretnék bele legalább 8, de akár 16 GB RAM-ot tenni, illetve M2 foglalatú SSD-t is pakolnék bele, más tárhely nem kell (nem is igen fér a házba), úgyis NAS-on vannak az adataim. Az SSD viszont minimum 512 GB-os kéne legyen, de nem lenne baj, ha akár 1 TB-os is lenne.

Na és akkor a kérdéseim:
1.) Mi a véleményetek a kérdéses, ASUS H110T alaplapról? Mennyire stabil, mennyire időtálló? Tud-e egy, az igényeimnek megfelelő teljesítményű processzort fogadni? Tud-e az igényeimnek megfelelő SSD-t fogadni? Sajnos úgy látom, hogy M2 foglalatú SSD-ből csak 2242, illetve 2260 dimenziójút fogad, 2280-ast nem, ez nem tudom, mennyire korlátozza be az alkalmas modellek körét, de tartok tőle, hogy eléggé.
2.) Amennyiben mégis lenne vele kompatibilis SSD, az melyik lenne?
3.) Milyen processzort ajánlanátok a lapba, ami a fenti feladatokat játszi könnyedséggel képes ellátni, miközben nem főzi meg magát passzív hűtés mellett? Fontos szempont lenne, hogy menjen simán a 4k videólejátszás! Ez az integrált GPU-val megoldható-e hardveresen? A procit illetően nyitott vagyok akár i3, akár i5, akár i7 architektúrára is, nem tudom, hogy az alaplap melyiket fogadja az újabb generációs CPU-k közül, illetve hogy azok mennyire érhetőek el 35 W teljesítményű kivitelben, mert gyanítom csak az játszhat a passzív hűtés okán.
4.) Az előző kérdésre reflektálva: képes-e ez az alaplap/proci kombó az integrált GPU-val meghajtani mondjuk egy Dell U2718Q-t annak natív felbontásán? Gondolok itt simán desktop megjelenítésre, illetve 4k videólejátszásra is. Játszani nem tervezek a PC-n, arra ott vannak a konzolok. Emellett egyébként elbírna egy második monitort is, ami mondjuk csak fullHD (az alaplapon HDMI és Display Port kimenetek vannak)?
5.) Véleményetek szerint megfelelő lenne-e a rendszer hűtése, illetve lehetne számolni egy esetleges rövidebb élettartammal a passzivitás okán? Itt egy összeszerelési videó a házról, annak hűtéséről.
6.) Milyen/mekkora méretű RAM-ot ajánlanátok bele? Egy modulos legyen, vagy előnyösebb a kétmodulos kiszerelés?
7.) Elegendő lenne-e a ház mellé javasolt 120 W-os külső tápegység, avagy inkább 150 W-ost kellene keresni?

Nagy hirtelen azt hiszem, hogy ennyi. Ha valamit nagyon benézek, akkor kérlek, javítsatok ki, 10 éve nem terveztem/építettem PC-t! Elnézést a terjengősség miatt! Előre is köszönöm!

Get Moded!

(#86374) De4d


De4d
őstag

I5-4570-ről mire lenne érdemes váltani? Játék terhelné meg leginkább, minden másra a ez is elég lenne.

Minden jó, ha a vége jó!

(#86375) kolopele válasza De4d (#86374) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amennyiben nem akarsz platformot váltani akkor egy I7 4790 már jó választás.

(#86376) palfitom válasza DM-Fan (#86373) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Mivel ez egy processzor ajánlós topik, ezért maradnék ennél a témánál:
3-4 generációval ezelőtti Inteleket nem érdemes venni, az új, 8.-9. generációs procik ár-érték arányban sokkal jobbak.
Az említett felhasználások nagy részéhez egy Pentium G5420T (2 mag, 4 szál, mint a korábbi i3-ak) elég lenne (vagy G5500T), a képszerkesztés miatt mehetsz följebb is, pl. i3-9100T / 9300T (4 mag, 4 szál), vagy akár i5-9400T / 9500T / 9500TE (6 mag, 6 szál). Ezek mind 25-35W TDP-s procik.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86377) palfitom válasza Mario564 (#86372) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

i5-9400F / 9600 / i7-8700.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86378) FatCutter válasza palfitom (#86377) üzenetére


FatCutter
kezdő

Meg kellene kérdezni az illetőt, hogy esetleg AMD Ryzen-ek közül nem játszhat-e valamelyik tag? Pl.:
- R5 2600(X)
- R5 3600

A RAM felosztása is érdekes, 24GB = 2x8GB + 2x4GB. Melyik IMC kezeli ezt könnyedébben úgy, hogy XMP-vel szépen működjön a Dual Dhannel? :U

(#86379) palfitom válasza FatCutter (#86378) üzenetére


palfitom
félisten

Az Összefoglaló kérdéssorára kellett volna válaszolni, akkor nem kellene kérdezni, és találgatni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86380) steveboy86


steveboy86
tag

Sziasztok,
abban szeretnék segítséget kérni, hogy jelenlegi processzorom intel i3 7100 3.9 GHZ, 2 magos. Szeretném valamilyen szinten fejleszteni, nyilván nem a legújabb játékokra, de 50 ezret tudok max rászánni. Kettőt néztem amik között elvileg teljesítményben csak 10% különbség van, viszont árban azért több:
1. Intel Core i3 9100F 3.6 GHz
2. Intel Core i5 9400F 2.9 GHz
Nyilván az első olcsóbb viszont 4 magos kb 30 ezer, második 6 magos viszont 50 ezer. Sebességben is van valamennyi különbség, de nem tudom megérné-e a majd kétszer annyi lóvét, nem lenne jobb inkább egy jobb videókártyába beletolni a 20 ezret.
Illetve egy olyan kérdésem lenne még, hogy ami most van nekem processzor, azt megnézve kb még mindig 56 ezer forint, tehát lényegében mind a kettőnál drágább. Most ezek akkor amiket néztem tényleg ennyire "gagyik" a meglévőhöz képest vagy nem értem ezt az árkülönbséget. Elvileg az újak mind 9. generációsak, ami van az 7. generációs.. Szóval miért az a legdrágább valaki világosítson fel, és bocsi ha valami hülyeséget kérdeztem volna.
Köszi előre is a választ, üdv

(#86381) Lorden válasza steveboy86 (#86380) üzenetére


Lorden
senior tag

Túl van árazva a 7. generáció, bő egy éve felment az ára...mindkettő erősebb mint a tied.
Viszont a jelenlegi alaplapodba egyik se megy bele.

(#86382) palfitom válasza steveboy86 (#86380) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Nem kérdeztél hülyeséget.
A 8. és 9. generációnál az Intel "lépéskényszerben" volt, a sikeres AMD Ryzen miatt, ezért több magot (új i3 = 4 mag / új i5 = 6 mag) kényszerült olcsóbban adni, mint a korábbi szériáiknál.
Érdekes helyzet az, hogy a korábbi (7. generációs) procikat még mindig lehet kapni az eredeti (nagyon magas) árukon.

Ezért is egyértelműen jobban ajánlott vételek a 8. és 9. generációs Intelek, mint a korábbiak, viszont hiába 1151-es foglalatú mind a 4 generáció (6. / 7. / 8. és 9.), utóbbi kettő esetében már 1151v2 foglalatú alaplapokra (pl. H310, B360, B365, H370, Z370, Z390) van szükség, visszafelé nem kompatibilisek.

A 9100F is erős proci, azonban a 4 fizikai magja lassacskán kevés lesz, a játékok egyre inkább profitálnak a több magból. Ha belefér a keretedbe, akkor a 9400F-et célszerű vásárolni, avagy Ryzen 2600 / 2600X-et (ha már úgy is alaplapot is kell cserélni).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86383) steveboy86 válasza palfitom (#86382) üzenetére


steveboy86
tag

Értem, köszönöm a választ. Ez az alaplapom van: ASUS H110M-A/M.2. Akkor ebbe tuti nem lehet ezeket berakni igaz? Ez esetben melyik alaplapot ajánlod azok közül amiket felsoroltál? Mondjuk lehet akkor az i3-as férne csak bele és akkor a maradékból meg alaplap...

(#86384) Paxker315 válasza steveboy86 (#86383) üzenetére


Paxker315
addikt

fizikailag bele lehet rakni, DE nem fog működni :)

Én eladnám az alaplapot-procit, befolyt összeggel kiegészíteném az új vásárlására szánt keretet. Egy jó B360-B365 alaplap& 9400f ~ 75ezer, vagy, ha 9100f-et választasz, akár egy 20-ast ezen vághatsz.

Szerintem, a 9100f most nagyon megéri (28 ezer ft-tól): single player játékra teljesen jó, és, annyira alacsony áron van, hogy tkp. jelentős veszteség nélkül tudod továbbadni, ha váltanál 9400f-re, vagy más 6 magos 8-9th generációsra.

Ha nem annyira kritikus, hogy kék legyen, elég nyomi áron van a R5 1600-2600-2600X& egy alapabb B450 lap hozzá. Vagy, aprón pár ezrest vágva tudsz böngészni. Bonusz : a 1600 es 2600x egesz jo hutovel jonnek dobozbol.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#86385) steveboy86 válasza Paxker315 (#86384) üzenetére


steveboy86
tag

Ez esetben lehet kipróbálom az AMD-t. Alaplapból érdemes valamelyik gyártóhoz ragaszkodni (Asus, Gigabyte stb.) vagy lényeg, hogy B450 legyen azt kész. És akkor ha jól sejtem ez az R5 2600 kb egy teljesítményt nyújt az i5 9400f-el? Illetve még annyi kérdés, hogy a többi dolgot ami van a gépben, videókártya (Geforce 1050 TI 4 gb), memória,ssd stb gond nélkül át tudom pakolni az AMD alá? Csak processzornál van ilyen megkötés, hogy AMD- intel, illetve a generációk? Csak gondolok ilyenre, hogy Ati kártyával nem kompatibilisebb egy AMD processzor, vagy ez nagyon hülyeség?

illetve 1600 - 2600 között mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#86386) Paxker315 válasza steveboy86 (#86385) üzenetére


Paxker315
addikt

Nem fogok köntörfalazni, a 9400f játékokban ERŐSEBB a 2600-tól, de még a 2600x-től is hajszállal. (tesztekben ált. 2080ti-vel szerelt gépekben nézik őket, ott "látványosak" a különbségek, de, egy RX580~ szintű VGA-nál kb. 1-2% eltérés lehet). Amiben "jobb" a 2600(x): 12 szál, ami jól jön néhány játékban, multiban, nincsenek olyan nagy fps-esések, mikrolaggok, konzisztensebben futnak a játékok (jobb 1% és 0.1% legalacsonyabb FPS értékek).

B450-es lapok közül legjobban most talán az MSI B450M Gaming Plus-szal járnál.

Semmi gond nem lesz a 1050ti&2600 kombival.

A 1600 egy korábbi architektúra, még 14nm-es csíkszélességgel, kicsit elmarad (nem jelentősen) teljesítményben a 2600-tól, a kezdeti betegségek (memória-kompatibilitás) mára kikúrálódtak, főleg B450 lapokon. Nagy hátrányod nem származna a 1600-ból sem, és, nagyon decens kis hűtést kapsz hozzá. A 2600 inkább 'dobozból' erősebb a 1600-tól, OC mellett a két proci szinte hibahatáron belül teljesít (ld. 3%). 33 ezer körül nagyon jó vétel! Egy nem túl régi "leporolós" tesztben a 7600k-val mérték össze (utóbbi proci jó lenne a mostani lapodhoz is, bár az OC-t buknád).

Őszintén, 9400f-9100f ill 1600-2600-2600x vonatkozásában nem tudsz rosszul vásárolni-rosszul dönteni. Döntsön az egyéni preferencia, ár, beszerezhetőség.

Kieg.: Topikgazdai véleményt& ajánlást feltétlen várd meg, mielőtt bármit döntenél.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#86387) steveboy86 válasza Paxker315 (#86384) üzenetére


steveboy86
tag

Összességében az a baj, vagy hát nem baj,de hogy ár-értékben szerintem az i3-al járnék a legjobban még így is, hogy az alaplapot le kéne cserélni. Mert az kijönne 50-ből és nem sokkal rosszabb elvileg mint az i5 9400f vagy az amd-s r5, nem?

Ez lenne akkor végul:
Alaplap: ASUS PRIME H310M-R R2.0 17000 Ft
CPU: Intel Core i3-9100F 3.6GHz Socket
Annyi, hogy olvastam, ezekhez annyira nem jó gyári hűtőt adnak, a meglévő procimhoz viszont valami jobb minőségűt kértem anno, majd megnézem a pontos tipusát, de az jó lehet ehhez is nem?
Köszi a sok segítséget

(#86388) Paxker315 válasza steveboy86 (#86387) üzenetére


Paxker315
addikt

Igen, a hűtő jó lesz (1151-es felfogatású lapod van most is, ez is az.). A laphoz BIOS frissítést kérj, a 9100F-et a 0419-es BIOS-tól támogatja. Személy szerint B360-as lapot vennék amúgy.

Nézz be az alaplapos topikba, mit ajánlanak.
Akár az összefoglaló listáját lenyitva! Ott nem szerepel H310, B360-asoktól ajánlanak.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#86389) Mario564 válasza palfitom (#86377) üzenetére


Mario564
csendes tag

Köszi!
Körbe néztem közben én is. Ryzen 5 3600 is szóba jöhet? Vagy ezt miért nem ajánlottad?

(#86390) SECTORnooB válasza Mario564 (#86389) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Szia!
Teljesen ajánlott kategória sőt, bestbuy,de a hozzászólásodból gondolom az jött le,hogy elsősorban Intel vonalon gondolkozol.
B450-es lap és és egy 3200Mhz-s kit tökéletes a 3600 mellé.

(#86391) szazbolha válasza steveboy86 (#86380) üzenetére


szazbolha
addikt

Szia! Én ezt a dilemmát úgy oldottam meg, hogy a 7100-at 9400F-re cseréltem. Nem bántam meg, sokkal erősebb. Viszont a lapra túl sokat költöttem, nem kellet volna Z390 meg 3733-as RAM. (de azért tetszik...)
A 7100 még mindig drága szerintem is, de csak a boltban, a lap+CPU+2x4GB konfigot csak 43K-ért tudtam eladni.
Ha vársz még vele, tuti zuhanni fog azt ára. A 9400F nem csak tesztekben jobb és a Ryzenek is népszerűsődnek ebben az árkategóriában.

(#86392) Mario564 válasza SECTORnooB (#86390) üzenetére


Mario564
csendes tag

Nem mondanám hogy bármilyen párti lennék. A legjobb amit ezért a pénztért meglehet kapni. Szóval akkor az említett amd-vel jobban járnék?
Inkább azt mint az intelt ha jól értem.

(#86393) steveboy86


steveboy86
tag

Köszönöm Mindenkinek a segítséget, még megy a dilemma, de valószínű marad az intel egyenlőre abból is az i3, így belefér az alaplap is, bár még kérdéses melyik lesz..

(#86394) SECTORnooB válasza Mario564 (#86392) üzenetére


SECTORnooB
addikt

A legjobban jársz vele most, relatíve olcsó és erős és még egy generáció menni fog a jelenlegi AM4-be.

(#86395) Paxker315 válasza steveboy86 (#86393) üzenetére


Paxker315
addikt

Egyelőre tényleg kiváló választás a 9100f, később meg szinte veszteség nélkül ki tudsz belőle szállni, ha több magra és szálra lenne szükséged.

Ami esetleg az AMD mellett szólhat: 3. generációt is támogatják az alaplapok (azok a procik meg nagyot fejlődtek!)& a később érkező 4. generációt is. Hosszú távra jobb befektetésnek tűnik, már csak az extra szálak-magok miatt is.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#86396) Zsöti90


Zsöti90
tag

Sziasztok! Melyik éri meg jobban i3 9100f vagy ryzen 2600?

Köszönöm

(#86397) Paxker315 válasza Zsöti90 (#86396) üzenetére


Paxker315
addikt

6mag 12 szál vs. 4 mag 4 szál: egyelőre elég utóbbi single player címek esetében, de, egyre több játék használ ki hat magot, es az extra szálak miatt az 1% low, 0.1%low FPS értékek kevésbé alacsonyak ("simábban fut").

Mindkét proci mellett szólnak érvek s ellenérvek (9400f: hajszálnyival jobb 1magos-1szálas teljesítmény, alacsony ár, 2600: jobb többmagos-szálas teljesítmény, extra magok, relatíve alacsony ár).

A 2600 jövőbiztosabbnak-időtállóbbnak tűnik.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#86398) steveboy86 válasza Paxker315 (#86395) üzenetére


steveboy86
tag

Igazából holnapig kell eldöntenem és miután aludtam rá egyet, lehet mégis hajlok az AMD felé ha az hosszabb távon jobb. 40 körül lenne a r5 2600 ha jól láttam, 20 körül meg kapok hozzá lapot, így 60ból kB kijönne. És ha jól értem ez kB az i3 és i5 között lenne teljesítményben. Illetve a hűtő is jobb hozzá. I5 amúgy kB úgy is kiesett, mert lappal együtt az már sok lenne.

(#86399) szazbolha válasza steveboy86 (#86398) üzenetére


szazbolha
addikt

A válaszoló keverte a 9100F és 9400f procikat.
Annak is érdemes utána nézni, hogy a HT mennyit számít, azaz egy adott játékban a 6 mag-nál mennyivel tud többet a 6/12 mag. 10-30%? vagy több?

(#86400) Paxker315 válasza steveboy86 (#86398) üzenetére


Paxker315
addikt

kontextusfüggő, én nem nevezném inferiornak a 9400f-hez képest.

Userbenchmark beszédes: pici előnye van a 9400f-nek 1magon-1szálon, de, más területeken nagyon jó a 2600. A sweet-spot ezeknek a 4.0Ghz: ott ~ 123 pontot hoznak a userbenchmark appon (azaz, 9400f-el pariban).

Én úgy mondanám: a két proci nagyon hasonló teljesítményű, nagyjából egálban vannak. Alaplapból továbbra is az MSI B450M Gaming plust javaslom

szazbolha: nem kevertem. Hanem Zsöti90-nek címeztem azt a posztot :)

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.