Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85601) kolopele válasza Polllen (#85599) üzenetére


kolopele
nagyúr

Természetesen a platform csere lenne az amivel a legjobban járnál, de az egyszerűbb és szinte azonnali megoldást a proci csere jelentené ( mostani elad, vesz egy másikat). Nem gyenge még az az I7 azért, ráadásul az 570 mellé bőven elég. Természetesen ha a keret engedi akkor teljes platform csere a jobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#85602) jozefgucci1 válasza Polllen (#85599) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Szevasz ! Anno én is I5-röl váltottam és még a mai napig elég az I7-4790 , bár most hogy FH-rol váltottam 1440-re így már szerintem a 1080Ti mellé kevés + a DDR3 is visszahúz .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#85603) torrentszaki


torrentszaki
tag

Köszi VirsLee, palfitom!
Most néztem, hogy pár nap alatt néhány ezer forinttal megugrott az ára sajnos pozitív irányban, de gondolom ez a gyengélkedő forint miatt van...
Még 2-3 hetet várok, hátha.

(#85604) carl18 válasza Polllen (#85599) üzenetére


carl18
addikt

Zen 2600 egyik legjobb vétel abban az árban. A BF5 hasitani fog rajta :)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#85605) Polllen


Polllen
nagyúr

Köszi a válaszokat!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#85606) orangutan4


orangutan4
tag

Üdv, vajon mikor várható, hogy az új Ryzen procik elérhetőek lesznek több üzletben, és nem túlárazva. 3600-al szemezek, de az alzán kívül alig elérhető, és ha igen akkor is több 10e-el drágábban :(

(#85607) Pgraph válasza palfitom (#85586) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Köszi. Egy szálas teljesítményben amúgy nem is olyan rossz a kis Pentium, a wordexceloutlook, stb. mellett kis youtube-ot is hajtana, elvileg Fhd-n az se szabadna, hogy gondot okozzon. I3-at kicsit sajnálom, de most éppen felívelő szakaszban vannak megint az árak...

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#85608) carl18 válasza Pgraph (#85607) üzenetére


carl18
addikt

Egyik se jó vétel, Athlon 200GE 15E alatt van. 2/4 szál sebezhetőség nélkül és G5400 szintü cpu, I3 helyet meg ott a Zen 2200G.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#85609) kolopele válasza Pgraph (#85607) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha Intelt vennél csak nyugodtan, a sebezhetőség az egyetlen fegyver amivel érvelni tudnak páran ellene. A gond csak az hogy általában semmit nem tudnak erről az egészről akik ezt szajkózzák folyton, de már hallottak, olvastak róla :)

[ Szerkesztve ]

(#85610) SECTORnooB válasza kolopele (#85609) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem mondanám, hogy az egyetlen "fegyver"(ár/érték,paszta, fejleszthetőség) ezek már relevánsabb indokok, de ez nem vs topik.
200Ge elérhető 13ezer magyar forintért fejlett IGP-vel és már regebbóta szorzó zár mentesen. 3.9-4Ghz sima liba, egyetlen szépséghibája a régi helikopter hűtő ami jár hozzá. Forza4-ben egy 590-est is kihajt :DDD

(#85611) carl18 válasza orangutan4 (#85606) üzenetére


carl18
addikt

Pár hónap lesz ameddig beáll az ára, ezt senki se tudja pontosan mikor. De a Zen 2600 40-42E forintért elvihető, nyugodtan veheted azt is. Ár-érték arányban az a legjobb az egész piacon most.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#85612) Pgraph válasza carl18 (#85608) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Hozzájön a dologhoz, hogy mini itx rendszer lesz, amely méretben az AMD alaplapok eléggé csípős áron mennek. A gond az, hogy 30k körül egyetlenegy szóba jöhető itx lap van, ami most jött ki, és tapasztalat se nagyon van vele, bár nagy igények nem is lennének vele kapcsolatban.
Az Athlon-t egyszálas teljesítményben azért megveri a Pentium, ami a felhasználást tekintve egy fontos paraméter. A 2200G az i3-8100 ellenében már jóval gondolkodósabb...
Fejlesztve egyébként nem valószínű, hogy lenne a konfig, bármely platform is lesz, 7-8 éveket szoktak futni, aztán csere.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#85613) solfilo válasza Pgraph (#85612) üzenetére


solfilo
veterán

Ha ilyen sokáig nem lesz fejlesztve, akkor rászánnám azt az ~5k-t a G5400 árán felül, s venném a 2200G-t.

solfilo

(#85614) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok. Nem régen édreklődtem,hogy GTX 1050 Ti-hez melyik lenne a legolcsóbb proci alternatíva. Lehet, hogy komplett gépbe gondolkodom inkább. Az 1050 Ti-t, el tudnám adni, elég jól ki tudnék belőle szállni. Egy ismerős venné át, viszont nem szeretnék vele kitolni. Egy x4 860K-s procihoz menne, 8 gb 1866 ram lenne hozzá. Jelenleg egy GTX 750Ti-je van. Ahhoz a procihoz erősen túlzás lenne a 1050TI??? Köszi előre is. :R

(#85615) palfitom válasza Pehi (#85614) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,
Erős túlzásnak nem nevezném, de tény, hogy nem túl erős az a proci, biztos, hogy hagyni fog a kártyában...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#85616) Pehi válasza palfitom (#85615) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi.

(#85617) Pgraph válasza solfilo (#85613) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Igen, ez érlelődik bennem is. A 2200G jövőállóbbnak tűnik (bár érdekes módon ő is elmarad egyszálas teljesítményben a G5400-tól).

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#85618) solfilo válasza Pgraph (#85617) üzenetére


solfilo
veterán

Miért ilyen fontos az egy szálas teljesítmény? Ha jól rémlik, office alá keresel procit, Wordnek kb mindegy, nincs túl nagy igénye, Excelben meg elég szépen megy a 2200G, minden 2/4-es Pentium és i3 mögötte szerepel, a valamivel gyengébb egy szálas teljesítménye ellenére is.


via

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#85619) Pgraph válasza solfilo (#85618) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Az én felhasználásomban kevésbé számít a magok száma, ezért emlegetem az egyszálas teljesítményt. De kétségtelen, hogy a kis Ryzen APU komolyan megfontolandó részemről: esetleg 2K monitor jöhet később, amit azért jobban kihajthat a Vega, stb.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#85620) #42706048 válasza kolopele (#85609) üzenetére


#42706048
törölt tag

Ebben 100%-osan igazad van. :R

(#85621) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok!

Kérdés nem túl bonyolult:
i5 2320 - at érdemes-e leváltani i7 2600-ra?
Az i7 15.000-be lenne. Értelemszerűen az i7 gyorsabb, csak nem tudom a mostanában megjelent sok javító patch, sebezhetőség... stb mennyit vesz el a HT teljesítményből?

Azért válaszolok a kérdésekre is :)

1. Milyen célra használnád elsődlegesen?
Öcsémnek lesz, játékra. Dishonored 2, GTA V, Rainbow six siege

2. Pontos konfigurációd leírása
Fujitsu Brand gépe van (Celsius W410), 1155-ös lap, 300W Gold táp, és egy MSI GTX 1050 2 Gb + 8 Gb ram.
Win10 Home - eredeti.

3. Mennyi pénzt szánsz rá?
15.000 :B

4. Új vagy használt processzorban gondolkodsz?
Ez egyértelmű

5. Szeretnél-e tuningolni, avagy távol áll tőled?
Nem.

:R

Ui: Mégegy kérdés: Vajon a fenti gép támogatja a Xeon E3-1275 procit? Elvileg egy I7 2600, de ebben nem vagyok biztos, gyártói oldalon sem találtam semmit :F

(#85622) Grave444
A fent megnevezett 3 játékhoz kevés - legalább is öcsém állítása szerint. De most kíváncsivá tettél...mert nem ért annyira hozzá, lehet mással lesz ott gond. és nem is a CPU a hibás. Bár azért 4 mag 2,9 Ghz nem egy acélos teljesítmény szvsz. Ránézek majd.

(#85623) Zicokuka
1155-be is mennek a Xeonok,legalábbis nálam mezei H-s lapban tökéletesen tette a dolgát.Annyi pénzt megér a csere,több ismerősnek van még sandy I7-e és azért annyira nem panaszkodnak.
Igen, ez igaz, csak ebben Q77 lap van, egyedi BIOS-al.
Most Intel oldalán Q67-nél azt látom, hogy xeon nincs a listában...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#85622) Grave_444 válasza Pete55555 (#85621) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Inkább azt kérdezném, hova nem elég a 4 mag?
Nekem is hasonló gépem van, igaz csak pubg-vel játszok, de szinte végig 100%-on meg a gpu.

Az ilyen brand gépek addig jók, amíg kijönnek 50-55-ből és lehet rajtuk gamelni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#85623) Zicokuka válasza Pete55555 (#85621) üzenetére


Zicokuka
senior tag

1155-be is mennek a Xeonok,legalábbis nálam mezei H-s lapban tökéletesen tette a dolgát.Annyi pénzt megér a csere,több ismerősnek van még sandy I7-e és azért annyira nem panaszkodnak.

(#85624) joysefke válasza Pete55555 (#85621) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem mással van a gond, az a CPU jelenleg érezhetően a határainál van. Amikor megjelent szinte mindent játékban röccenés nélkül teljesített, most pedig trükközni kell a beállításokkal, hogy ne legyen zavaró a CPU limit...

Az i7 jóval gyorsabb egyrészt a magasabb órajelek másrészt a HT miatt (javítások ide vagy oda). Persze azért az öreg i7 nem fog új gépet varázsolni belőle...

Ha öcséd egy kicsit mellérak, akkor hosszabb távon jobban jár egy használt, de modern lappal-procival-memóriával.

(#85625) kolopele válasza Pete55555 (#85621) üzenetére


kolopele
nagyúr

Egy I7 sosem árt (GTA 5 - nek pláne), a HT probléma meg elenyésző mértékben csökkenti a teljesítményt még a régebbi procik esetében is ( de akár ki is kapcsolhatod ha nem te vagy a Fehér Ház elnöke :) ) , szóval ettől nem kell félned. Ami miatt viszont nagy eséllyel nem hozna látványos javulást a proci csere az maga a videokártya, mivel legyünk őszinték, elég gyenge, eleve limitálni fogja a teljesítményt. Javulás persze lesz, csak igazából akkor lenne érzékelhetőbb ha mondjuk egy 1650 - es kártyát is kapna, annak sem kell tápcsati ( legalábbis nem mindnek), és a táp is elég lenne neki.

[ Szerkesztve ]

(#85626) Lorden válasza kolopele (#85625) üzenetére


Lorden
senior tag

Mindhárom említett játék belőhető 1080p-n a gtx1050-nel 60fps+-ra, és nem low/very lowon.

(#85627) Pete55555 válasza joysefke (#85624) üzenetére


Pete55555
addikt

Köszi, én is így gondoltam, de azért ránézek majd még a biztonság kedvéért.
Annyi, hogy szerintem a xeon nem fog belemenni a lapba, így nem kockáztatok, inkább egy rendes i7-et keresünk.

A kicsit hozzátenne dologgal az a baj, hogy a végtelenbe vezet. Mivel brand gép, így egyedi a táp is, egyedi kiosztással, akkor már azt is venni kéne, + lap proci memória.... sokba lenne az, még használtba is.
Egy i7 2600-al még kihúzná szerintem egy évig, addig meg tud gyűjtögetni (16 éves még, szóval szülinap, karácsony... :D )
Konkrétan melyik generációra gondoltál amúgy?

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#85628) joysefke válasza Pete55555 (#85627) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

AMD-től használtan ryzen 1500X, 1600 vagy 2600
Intelből 8400 vagy 9400F szintén használtan

[ Szerkesztve ]

(#85629) joysefke válasza kolopele (#85625) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

a HT probléma meg elenyésző mértékben csökkenti a teljesítményt még a régebbi procik esetében is

A "HT probléma" ahogyan te nevezed az nem kizárólag a HT-s procikat érinti, hanem a HT nélküli inteleket is, mert nem minden sebezhetőség csak a HT-t célozza.

Az hogy elenyésző mértékben csökkenti a teljesítményt szintén nem igaz.

A régebbi procik teljesítménye érezhetően csökkent, csak ez a csökkenés nem a CB-ben meg a könnyen mérhető dolgokban jelentkezik.

Az én i5-öm is miután kijöttek a sebezhetőségekre a patchek egyik hónapról a másikra sokkal döcögősebb lett, előtte kellemesen pattogós volt, ráböktem egy ikonra, már repült föl az ablak. Most néha el-elgondolkodik, kevésbé fürge.

[ Szerkesztve ]

(#85630) kolopele válasza joysefke (#85629) üzenetére


kolopele
nagyúr

Speciel én semmi különöset nem vettem belőle észre, mondjuk a te procid más kategória. Kapcsold ki a védelmet és újra gyorsabb lesz.

(#85631) kolopele válasza Lorden (#85626) üzenetére


kolopele
nagyúr

Aha, a Dishonored 2 meg az 1050..............Próbáld is ki egyszer majd, főleg amikor az időben tudsz ugrálni azon a legyező szerű tükrön.

[ Szerkesztve ]

(#85632) VirsLee válasza kolopele (#85630) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Kérlek az ilyen "jó" tanácsaidat ne hangoztasd itt a fórumon... Maradjunk a szakmai vonalon.

(#85633) kolopele válasza VirsLee (#85632) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igazad van, felesleges teljesen, elvégre a sok HT miatt megkárosított embert nem akarom megbántani itt a fórumon :N Mindenesetre én továbbra sem félek ettől az egésztől, ahogyan másoknak sem kellene, csak az a baj hogy az erről szóló cikkek ezen fejezeteit valahogyan kihagyják sokan az olvasásban, a lényeg hogy végre lehet támadni az Intelt.
Szakmaiság mindenek felett, megértettem.

[ Szerkesztve ]

(#85634) Bertiee válasza kolopele (#85630) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Hogy kell kikapcsolni a védelmet?

(#85635) joysefke válasza Bertiee (#85634) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Van rá program ami registry beállítások módosításával kikapcsolja.

De hosszú távon nem érdemes kikapcsolni, mert nem csak a sebezhetőségről van szó, hanem arról is, hogy belenyúlsz a Windowsba akkor a soron következő Win updatek nem biztos, hogy mind hibamentesen tolerálni fogják a kikapcsolt hibajavításokat.

Jobb ilyen szinten nem belenyúlni a rendszer lelkivilágába...

Ha valamit nem lehet a UI-n keresztül beállítani, akkor érdemes erősen elgondolkodni, hogy tényleg meg akarod-e tenni azt a beállítást.

[ Szerkesztve ]

(#85636) Bertiee válasza joysefke (#85635) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Mivel nem értek hozzá, így nem akarom inkább... Köszi! :)

(#85637) kolopele válasza Bertiee (#85634) üzenetére


kolopele
nagyúr

Írok privit.

[ Szerkesztve ]

(#85638) nomad138


nomad138
tag

Sziasztok! Szereztem egy irodai lenovo gépet amiben intelcore2 duo e8400 van. Játékra melyiket érdemes megvenni a helyére q6700 vagy q9550? Ha processzort cserélek újra kell telepíteni a Windows 10-et? Köszönöm a segítséget.

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#85639) Pakmara válasza nomad138 (#85638) üzenetére


Pakmara
őstag

Ha nem riadsz vissza a buherától, és az alaplap is lehetővé teszi akkor xeon-t (E5450 pl Q9550 felett van). Ehhez pedig ez a te topicod:[link]

[ Szerkesztve ]

(#85640) ahorvath95


ahorvath95
csendes tag

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem tapasztalataitokra hagyatkozva, hogy az i5 9400f elvileg ddr4-2666-ig támogatja a ramokat. Ha egy Gigabyte z390 gaming-et vennék + 3200 mhz-es ramokat, megbírkózna vele?

Köszönöm előre is! :)

[ Szerkesztve ]

(#85641) palfitom válasza ahorvath95 (#85640) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Természetesen igen!
A Z-s lap "fölülírja" a proci ram-korlátait.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#85642) palfitom válasza nomad138 (#85638) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Igen, jelentős erőtöbbletet kapnál egy Quad procival, főleg 9550 / 9650-től.
BIOS-támogatottságot ellenőrizd a csere előtt, ha szükséges frissítsd még a régi prociddal!

Win-t nem szükséges újra telepíteni a proci csere miatt.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#85643) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Adott az alábbi konfig, melyben a lapot + procit szeretném cserélni. Átlag nevezés + kisebb játék 1440p-ben (Fifa 19, Rainbox Siex Siege, CS:GO)
Jelen esetben a ramokat + hütőt nem szeretném cserélni.
Konfig:
- Asrock Z170 Extreme 4
- i5-6500
- Corsair LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3000MHz C15 - (CMK16GX4M2B3000C15)
- Be Quiet Pure Rock

Amire cserélném az az alábbiak:
- i5-8400/9400F használtan + B360/B365: (proci apróról ~40k, lap max 30k-ból kijön)
- Ryzen 3400G/régi 2600 + AM4-es valamilyen ATX-es lap (proci 35-45k apróról, lap max 30k)

VGA-ban MSI RX580 Gaming X 8GB-os kártyát használok megelégedésemre.
Ahogy néztem ~+20k kenne amit költenem kéne(régi lap+ proci szerintem 50k-ért eladható), és szerintem hosszútávon megérné nekem.R
Ramokat melyek maradnának, tudom futtatni XMP profilból 3000-en vagy max 2666-on futna? (természetesen Intel esetén kérdezem)

Jól gondolkodom, ha váltani szeretnék?

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#85644) palfitom válasza stigma (#85643) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Ez azon ritka helyzetek egyike, amikor azt mondom, hogy nem váltanék.
Használt 6700 / 6700K-t vennék, és kész.

Ha váltasz:
Intel:
Jó elképzelés. Igen, a ramok csak 2666-on fognak futni.
AMD:
R5 2600 legyen

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#85645) Grave_444 válasza stigma (#85643) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem is vegyél ebbe a lapba I7-et. Ha nem túl drága K verziót, mert minden adott a tuninghoz.

[ Szerkesztve ]

(#85646) carl18 válasza stigma (#85643) üzenetére


carl18
addikt

Szerintem már nem éri meg a túlárazott I7-6700, a mostani félkonfigod elég jó áron eladható még. Utána ATX Lap és egy Zen 2600 jó párost alkotnának. I7-6700 majd nem 5 éves használt intel proci garancia nélkül, egy Zen 2600 3 év garral boltbol olcsóbban megkapható. B450 deszka röhögve elviszi, és még az időtállóság miatt is jobb befektetés az AM 4 platform.

Bár 1440P I5-6500 RX 580 alatt még a cpu csere se túl jó lépés. Pont ez az a játék ami nem igazán profitálnak az erősebb CPU-ból jelenleg.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#85647) kolopele válasza stigma (#85643) üzenetére


kolopele
nagyúr

Elég ha veszel egy I7 6700(k) - t, a jelenlegi procid meg eladod.

(#85648) nomad138 válasza palfitom (#85642) üzenetére


nomad138
tag

Szia! Köszönöm a választ. A bios támogatottságot, hol tudom meglesni? A lap támogatja a 9560-et is de nrm tudom, hogy elég friss-e a bios hozzá. A lap egy panda l-iq45.

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#85649) palfitom válasza nomad138 (#85648) üzenetére


palfitom
félisten

Szívesen.
BIOS-verziószám ellenőrzése, majd a verziószám alapján a támogatott procik ellenőrzése a neten.
Ha nem boldogulsz, akkor kérj segítséget pl. innen!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#85650) stigma válasza palfitom (#85644) üzenetére


stigma
addikt

(#85644) palfitom ,(#85645) Grave444,(#85646) carl18,(#85647) kolopele:

Köszi mindenkinek a gyors választ, én is elgondolkodtam mitévő legyek. Osztom a véleményeteket, viszont carl18 választás is szem elől tartom, mert ~60k-s áron van egy 5 éves i7-es CPU, ami nem igazán jó árnak mondható.

Viszont LeC-nél 43k-ért van új 9400F év garival, AMD vonalon ~35-40k van használt garis 2600 ami nekem most ismét jó pár évre ellenék.

kb 3,5- éves konfigom jó áron tudom eladni, csak ezért gondolkodtam a cserén mert akkor nem vesztenék annyit => +20k az új konfig.
Ugyanezt, ha még egy Intel szériát várok szerintem már elég nyomott áron tudom eladni, márha lesz értelme.

Köszi a segítséget. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.