Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86202) Devas válasza zsoika (#86192) üzenetére


Devas
őstag

3500-as hamarosan érkezik. Nálam az a no1 befutó, ha jó ár/érték gamer procit keres az ember. Már csak a megjelenésre és az árazásra kell várni. :)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#86203) FatCutter válasza zsoika (#86177) üzenetére


FatCutter
kezdő

Na én végig olvastam legalább 30 hsz.-t ezután is.

A 9400F-nek én krúva alacsonynak tartom az alapórajelét. Az R5 2600/3600 verziókkal rondán el lehet kenni a száját. Budget CPU!
Ha valaki Intel procit akar játékra, akkor 9400F -> 9600K -> 9700K -> 9900K.

Akinek jó az AMD, annak R5 2600(X) -> R5 3600 -> R7 3700X -> R9 3900X.

Most már döntse el mindenki, hogy milyen olcsó-drága szarral akar gurigázni legalább 3 évig! És ne sajnáljon alóla minőségi lapot! Játékhoz meg megfelelően brutális teljesítményű VGA-T!

De ne az legyen, hogy "12 éves vagyok és tuningolni akarok! Eladom a biciklimet, milyen gép jön ki belőle?"

----------

Kénytelen vagyok "kolopele" kollégával egyetérteni, ha "Csak egy taknyos papírzsepi van a zsebedben, akkor ne akarj Bömbivel bródszájdolni! Álmodni még lehet róla!"

-------

Kolopele ! - Adok egy 5-öst! Pacsi! ;)

(#86204) VGNGR válasza FatCutter (#86203) üzenetére


VGNGR
senior tag

(#86205) kolopele válasza FatCutter (#86203) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kösz :)
Egyébként a 9400f - et ha a biosban all core turbo 3.9 - re állítod elég az mindenre. Még elég a 6 mag az esetek 99% - ában, aki most ilyet venne az a lényeg hogy egy jó Z - s lap menjen alá, és akkor lehet fejleszteni is később.

[ Szerkesztve ]

(#86206) palfitom válasza FatCutter (#86203) üzenetére


palfitom
félisten

A trágár jelzőket nem lehetne mellőzni :F
Itt a fórumon nem igazán menő ez a stílus.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86207) zsoika válasza FatCutter (#86203) üzenetére


zsoika
addikt

Köszi de a biciklim nem eladó egyelőre..... Bár évek óta kocsival járok mindenhova.
Taknyos zsepi meg tényleg van a zsebemben mert a fiam beteg.
Azt értsd meg hogy ez nem a pénzről szól. Egyszerűen nem ez a hobbim(van költségesebb)...így nem a full konfigurációt keresem hanem ami ár érték arányban a legjobb. Ilyen a könyvelő vérem, folyton számolok mérlegelek.
Hiába alacsonyabb 9400f nek az órajele valahogy az Intel jobban ki tudja használni játékok alatt.

[ Szerkesztve ]

(#86208) kolopele válasza zsoika (#86207) üzenetére


kolopele
nagyúr

3.9 GHZ lesz az ha terheled, főleg ha Z - s lapot veszel alá és beállítod all core turbo - ra. Ami játékok alatt esetleg megfoghatja az attól lehet csak ha kell egy játéknak több szál. Ami viszont tény, egy erős videokártya mindennél fontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#86209) Paxker315


Paxker315
addikt

Mindig ezeket csitálom, de, a több mag&szál témában ez is tanulságos:

7600k vs. Ryzen 1600 "újratöltve" két év után, TechSpot.

Egyébként kár, hogy nem mutatnak 0.1% lowt. De 1% van, és, úgyis a be-be eső FPS szám teszi tönkre az élményt. Látható, hogy néhány játék szépen kihasználja a több szálat& Battlefield V esetén meg elég látványos a különbség az 1% low-ban.

Nincs kristálygömb itthon. De, csak mezőgazdász agyával gondolkozva: megérheti a több szál (ill. több mag is). Ha meg valaki dolgozik is, akkor főleg. Kíváncsi vagyok, hogy pl egy 2700x vs. 9600k "újrateszt" ~2-3 év múlva mit mutatna. Mert most utóbbi azért lényegesen erősebb "csakjátékra".

Nem túl régi ajánlásban budget kategória királya 2600. Annyival kiegészítve, hogy igazából a 1600 még valamivel jobb ár:FPS aránnyal bír, de ne ajánljunk már két generációval ezelőtti cuccokat. :B

Amúgy tudom, az az oldal "vörös", de, VGA-ból szinte mindig NVidia van favorizálva, és a királykategória processzora meg a 9900k. Maradjunk annyiban, elég objektívek.

de nem szemetelgetek, én, szerintem a 9400f vs 2600 vonatkozásában utóbbit választanám. (bár az sem az erősségem.)

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#86210) kolopele válasza Paxker315 (#86209) üzenetére


kolopele
nagyúr

3 év sok idő. Ha azt nézem még egy 6700 is elég egy középkategóriás VGA mellé a játékok 99% - ánál ( azt az 1 % - ot, azaz a Battlefield - et el kellene már felejteni), ezen az alapon a natív 6 mag is ellehet még jó ideig. Ezzel persze nem azt mondom, hogy most akkor akinek nem gond ne vegyen legalább 6 mag 12 szálas procit, csak azt hogy egy 4 mag 8 szálas proci is vígan elvan a mai játékokkal még mindig.

(#86211) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

A témához hozzászólva, én sokat gondolkodtam párhete, hogy mit vegyek, volt aki amd-t javasolt, volt aki intelt. Az tudni kell, hogy nem akartam túl sokat ráfizetni, de mégis haladni akartam az új cpu-k irányába. Én egy Z270m mortar lapot és egy 7700k-t cseréltem z390m mortar és 8700k-ra (delidelt). kb 35e Ft-t fizettem rá. Pont azért tettem, mert így még valamerre tudok tovább menni. Ha nem más egy 9700k/9900k irányába. Amit mindig is előtérbe helyeztem, az a jó lap. Tudom, nem a felsőkategória, de megteszi.
Igen, elindulhattam volna AMD irányába is. A bajom az volt, hogy eskü nem találtam jó árban M-es lapot. Hiába olcsó a cpu, meg v8, v16 :DDD . Egyszerűen nálam fontos, hogy jól nézzen ki, jó árban legyen, és jól legyen lerendezve rajta a 2db pci-e, mert a böszme gainward kártya alig fér így is be a házba.
ÉN azt gondolom mindenkinek azt kell választania, ami most jó, én úgy gondoltam, hogy egy 1080 mellé elég egy darabig a 6/12 is. Ha meg nem lesz elég, akkor van még hova menni. Én sosem voltam az aki az újdonságokat egyből megveszi, mindig mindenben lemaradásban vagyok, azért mert nekem erre van szükségem, és nem fogok több százezret költeni. Évente cserélek ezt azt, de akkor sem a top termékekre. Számomra nem ér annyit az a 10-15 fps....

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#86212) Ribi válasza zsoika (#86207) üzenetére


Ribi
nagyúr

És még azt is tedd hozzá, hogy a tesztekben rendszerint 2080(Ti)-al tesztelnek. De 2600x-et tipikusan nem az vesz aki 2080-at.

Vehet Z lapot, de az hogy fejleszthető az erős túlzás. Ugye vehet még bele 8 magosat, de mire váltani kell addigra valszeg már a 8 magos is kevés lesz, köv generáció pedig nem megy bele.

(#86213) Jakuskacsa válasza Ribi (#86212) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Az olyanoknak mint én pont hogy elég. Ezt próbáltam leírni. Meg mire nem elég? Én akárhogy is nézem, cpu terén, ugyanolyan vga mellett, 5-10 fps különbség van...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#86214) FatCutter válasza palfitom (#86206) üzenetére


FatCutter
kezdő

Értem a kérést, azt is értem, hogy a magyar nyelvet meg kell óvni a túlzottan durva kifejezésektől. De a mindennapi nyelv kifejezései miatt retorziókat alkalmazni ... én nem tartom korrektnek. Nézz pl. Showder klubot, Comedy Centralt!

Amikor 1981-ben katona koromban birkaakolt kellett kitakarítanom 1 szál csákánnyal egyedül, akkor a falusiak is örültek, hogy van egy olyan baka aki egyedül eltakarítja a 10-20 éves kővé dermedt-taposott birkaürüléket a régi akolból. Nem panaszkodtak, hogy a szart szarnak neveztem. SŐT! Pálinkára és Sörre hívtak meg, csak legyen aki elvégzi helyettük a büdös paraszti munkát érettségizett városi ember létére.

Úgyhogy visszább a PC retorziókkal, ha kérhetem. 1 hsz.-emet már törölték "népies szóhasználat miatt". Ezt is törölni fogjátok?

Na ezért fogyatkoznak itt is az értelmes tagok.

Anno a HWSW-én az napi köszöntésem volt a :
- PINA!
- SÖR!

Régi veterán motoros vagyok. Majd lemérem a reakciókon az oldal színvonalát. Kezd hasonlítani egy régi társkereső portálra... (hányós szmájli)

(#86215) kolopele válasza Ribi (#86212) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem lesz elég egy 8 magos proci?? A 9900k - nál meg ott van még plusz 8 szál is. Első leszek aki meg fogja írni ha valami megakasztja normál felhasználás, játékok mellett :K

(#86216) palfitom válasza FatCutter (#86214) üzenetére


palfitom
félisten

Már törölhettem volna ha akarom, de nem tettem.
Szerintem kár a trágárságokért, az én szememet zavarja, de még belefért, ezért nem töröltem, hanem felhívtam rá a figyelmedet.
Nem hiszem, hogy szükségszerű, ezek nélkül is el lehet magyarázni bármit...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86217) FatCutter válasza palfitom (#86216) üzenetére


FatCutter
kezdő

Köszönöm a jóindulatodat. Ámbár vannak olyan dolgok, amiknek a kifejezése teljesen életszerütlen a "népies kifejezések" nélkül.

OK, off befejezve. Pacsi! ;)

(#86218) Ribi válasza FatCutter (#86214) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem te kevered az igazi parasztot az alpári paraszttal. A kettő nagyon nem ugyan az és ahogy nézem te a másodikat még "menőnek" is képzeled. Itt majd kösz de mások lemérik a te színvonalad, ami az eddigiek alapján nem túl magas. :(
Biztos megy még a HWSW...
Tudod ha mindenki szembe megy az ótópályán valszeg nem mindenki mással van a gond...

[ Szerkesztve ]

(#86219) FatCutter válasza Ribi (#86218) üzenetére


FatCutter
kezdő

Ezt inkább privátban, ha kérhetem. :)

(#86220) Ribi válasza kolopele (#86215) üzenetére


Ribi
nagyúr

Úgy értem ha már cserélni kell a 6 magosat, akkor valószínűleg már a 8 magos sem lesz elég. Mert mire az tényleg kevés lesz, a 8 mag is csak pont elég szint lesz.
Általában HW-ből ha durván vesszük 50% teljesítménynövekedés alá adni nem sok értelme van. Ez csak az én véleményem.

FatCutter: 1 te kezdted, 2 nem bírod a kritikát, ne adj rá okot...

(#86221) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Egy jó példa az amd-re Fx 8150 1 évvel megelőzte a jobb teljesítményű és árú 8350-et aki akkor felült a vonatra jól ráfizetett mert árban és teljesítményben is ráfizetett egy kezdeti promó termékre mert többet fizetett és kevesebbet kapott.

A történelem meg ismétli önmagát ryzen 1800x aki akkor megvette 180.000-200.000ft-ért hogy majd ez időtálló lesz nem kapott semmi extrát játékokban :C 2600 vagy a mostani 3600 még le is pipálja és csak kb 2.5 év telt el azóta.

Szóval hiába veszed a legjobbat felgyorsult a cpu fejlesztés magonként is erősebb ne a szálakat nézzük csak :U

Ribi: Jól mondod végre vannak még akik tudják :DDD

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#86222) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Sziasztok!

I5 7500 + MSI B250 mortarról van értelme átugrani, Ryzen 3600-ra? Egy 1060 6Gb van melléjük. 1080p és játék a felhasználási cél, sok PUB-G-vel.

Ha Ryzenre kerül a sor váltás tekintetében, akkor a Kingston 8GB-os 2400-as modulok maradhatnak-e, vagy érdemes cserélni másra?

Illetve a 7500-asnál lehet-e órajelet emelni, ha igen van-e értelme?

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#86223) FatCutter válasza BerserkGuts (#86221) üzenetére


FatCutter
kezdő

Már csak te hiányoztál... :(((

(#86224) BerserkGuts válasza FatCutter (#86223) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Talán nem 180.000ft volt 2017-ben?
Mi nem tetszik? A tények jaj bocs hogy valaki kiábrándít az álomvilágból hogy ez a többszál elmélet nem egyszerű kicsit átgondoltabban kéne irogatni.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#86225) FatCutter válasza BerserkGuts (#86224) üzenetére


FatCutter
kezdő

Fegyvertelenekkel nem harcolok. :)

(#86226) kolopele válasza Ribi (#86220) üzenetére


kolopele
nagyúr

Jogos, de jelenleg csak azoknak a játékoknak kevés a 6 mag amelyiket rosszul optimalizálták, vagy ugye az 1% - os Battlefield multinak :) Nézd meg a Metro - t, brutál grafika meg minden, egy 6 magos proci ( de még egy 4 mag 8 szálas is) 60-70% - on jár vele. Aztán ott az elrettendő példa, a Mafia 3, ami alá tehetsz szinte bármit, akkor se lesz jó. Amennyiben a játékfejlesztők nem összecsapott formában dobnák piacra a játékaikat sokszor, hidd el nekem még egy 4 mag 8 szálas proci is elboldogulna velük jó ideig, nemhogy egy 6-8 magos, plusz a szálak. Természetesen mindent egybevéve, aki ma épít gépet, 6 mag 12 szálnál alább már nem érdemes adnia, legyen az egy 2600 vagy egy 8700 minimum.

[ Szerkesztve ]

(#86227) Ribi válasza CsiguszMaxim (#86222) üzenetére


Ribi
nagyúr

Érdemes lenne felrakni egy msi afterburnert és megnézni játék közben a proci mennyire van leterhelve. Lehet nincs értelme váltani. De talán abból is látszik, ha fut a task manager és nyomsz 1 alt tabot hogy megnézd mennyire van kimaxolva a proci. Persze kérdés mennyire egyenletesen terhel több magot.

kolopele: ezt én értem, én csak a fjúcsörprúf koncepcióra írom, hogy nem igazán lesz ott proci váltás, mert ha a proci kevés lesz akkor az 1-el erősebb sem lesz elég valszeg.
Most szerintem sincs sok értelme 8 magosat venni, mert szinte semmi sem használja ki.
Persze vannak tesztek ahol számít azért ha a HT-t kikapcsolod, de van olyan ami meg egyenesen örül ha kikapcsolod. Szóval random is a dolog. De pont a 6 v 8 mag esetén szinte semmivel sem gyorsabb a 9900k a 8700k-nál azonos órajelen. És ugyan így a 2700x a 2600-nál sem.

(#86228) CsiguszMaxim: Hát de ha egyszer azzal tolod sokat akkor lehet gond. Másik kérdés, hogy ez mennyire akasztja meg, vagy mekkora mértékben csinálja ezt. Mert ha alig alig és nem naon zavaró, akkor valszeg felesleges. Anno én is a BF3 miatt vettem másik procit, de zavaróan akadozott multiban.

[ Szerkesztve ]

(#86228) CsiguszMaxim válasza Ribi (#86227) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Amit hirtelen tudok mondani, azok a PUB-G értékek. Ott sajnos előfordul, hogy felugrik 100%-ra az összes mag terhelése egyszerre. Ámbár az a játék nem éppen az optimalizáltság fellegvára.

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#86229) kolopele válasza CsiguszMaxim (#86222) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ott a 4 mag lesz a gond, egy I7 - el sokkal előrébb lehetnél.

(#86230) kolopele válasza Ribi (#86227) üzenetére


kolopele
nagyúr

Teljesen igazad van, de egy 8700(k) vagy egy 9900k esetében ott van még az a "rettenetes" HT, amit ha bekapcsolsz a jövőben olyan játékoknál ahol a magok száma esetleg kevésnek bizonyul megtáltosodik a procid :) Számít sokat a HT, hidd el nekem, legalábbis ha szükség van rá. Az új konzolok AMD 8 magra fognak épülni, gondolom a PC verziók sem lépik majd túl ezt a vonalat, azaz egy 8 szálas procinak elégnek kellene lenni. A magam részéről az órajelek drasztikus emelésében nem hiszek, méregettem nem keveset, 4.7 ghz - en jó 3 fps volt talán a legtöbb amit mértem a 4.2 - höz képest, de a hőtermelés nem ennyivel volt több :D

[ Szerkesztve ]

(#86231) Ribi válasza CsiguszMaxim (#86228) üzenetére


Ribi
nagyúr

3600 valszeg egy jó ideig elegek lennének, de lehet a memót sem árt cserélni. De az is lehet bőven elég lenne egy 7700 vagy nemtom mi megy bele max és lehet ócón megkapnád használtan. Fene tujja mennyit dob a HT mostanában.

(#86232) joysefke válasza CsiguszMaxim (#86222) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nah, itt az emlegetett i5 7500 :)

Nem lehet órajelet emelni, memória időzítéseket tudod csiszolni, de már nincsen értelme foglalkozni velük (mert nem hozna eleget).

Ribi:
Sokat dob és nem kapná meg olcsón használtan a 7700K-t főleg nem, de még a 7700-at sem

[ Szerkesztve ]

(#86233) palfitom válasza CsiguszMaxim (#86228) üzenetére


palfitom
félisten

Igen, sajnos hv-igényes nagyon.
A 7500-at nem tudod tuningolni, de igazából nem is lenne értelme, jobban jársz a 4-nél több maggal.
Jó ötletnek tartom az R5 3600-ra váltást.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86234) FatCutter


FatCutter
kezdő

Kénytelen leszek írni a jelenlegi HT/SMT képes processzorokról némi gondolatébresztőt.

Azt ugye mindenki tudja, hogy vannak a 2/4/6/8/12 ...stb magos procik. Ezek jó része rendelkezik HT(intel)/SMT(amd) MÁSODLAGOS utasításvégrehajtó (/feldolgozó) szálakkal.
Amennyiben ezek ki vannak kapcsolva (HT/SMT off), akkor az adott processor core öszes funkciója (resources) 1 végrehajtószálat fog kiszolgálni és így érhető el a legnagyobb thread/core teljesítmény. Minél több van, annál jobb. Tök mindegy, hogy mit vagy miket futtatsz.
DE! Ha létezik olyan alkalmazás, ami képes a párhuzamos utasítás végrehajtásra (well optimized) akkor a HT/SMT szépen besegít, ugyanis az utasítás cache-ben tök ugyanaz van az adott core mindkét szálára ergo az utasítás előrejelzés és az utasítás cache feltöltése "szinte" nem rabol időt, csak az adat cache-t kell feltölteni, ez pedig az előzővel ellentétben kevesebb időt vesz igénybe.
Tehát a HT/SMT ilyen esetekben tényleg jól be bír segíteni. Ilyen esetekben a thread/another proc thread teljesítményben a proc core órajel lesz a leginkább meghatározó.
Ebben még az Intel jobb az AMD-nél, még ha azt is figyelembe veszem, hogy az AMD SMT megvalósítása hatékonyabb, mint az Intel féle HT. (Egyébként a kettő alapvetően tök ugyanaz a filozófia).

Amit még nagyon fontos figyelembe venni! : a "host operating system" - azaz Win/Linux - alapvetó szükséglete. Mindkettő alapvetően a processor core 0 1. végrehajtószálát veszi igénybe! Kell neki az erőforrás és a RAM is, hogy képes legyen az alkalmazásaid futtatására. És még a háttérben futó/egyéb alkalmazások is zabálnak. Ezeket is be kell számolni.
Ha az Alt-Tab manővered kék/fekete halállal jutalmaz --- akkor megölted az oprencert, mert elvetted az életét a sz.a.rod miatt.

folyt köv. - if needed

(#86235) HdRew válasza joysefke (#86198) üzenetére


HdRew
őstag

"Mondom, aki anno i5 7500-at vett hosszú távra -itteni tanácsok hatására- az szinte biztosan cserélte már az alaplapot-procit-memóriát, mert a játékok egy része játszhatatlan lett rajta, mert elfogyott a lóerő."

Ezt csak alá tudom támasztani, most tervezem a cserét, hát nem örülök.

(#86236) Ribi válasza FatCutter (#86234) üzenetére


Ribi
nagyúr

"Ebben még az Intel jobb az AMD-nél"
Úgy érted jobb volt, míg ki nem derült, hogy a megvalósítás miatt sebezhető az egész és a földbe nem gyalulták ?

(#86237) szazbolha válasza Ribi (#86236) üzenetére


szazbolha
addikt

A sebezhetőséget hogy lehet kihasználni? valamilyen módon bejut a vírus a gépemre (pl levélre kattintás) és utána a bekapcsolt HT mellet a cpu mikrokódon keresztül is csinál valamit?
Ha már benn van miért nem csak szimplán lekódolja a fájlaim?
Egyáltalán létezik már rosszindulatú működő vírus erre a sebezhetőségre vagy csak a rés van meg és amitat kell aggódni? 9900K lesz otthoni gépbe. Aggódjak?

(#86238) Ribi válasza szazbolha (#86237) üzenetére


Ribi
nagyúr

Spectre meltdown szavakra keress. Azokból is van sokféle, meg még kitudja mik. Lassan csak legyint mindenki, hogy jaj még 1 sebezhetőség van rá.

(#86240) kolopele válasza szazbolha (#86237) üzenetére


kolopele
nagyúr

Felesleges aggódnod.

(#86241) szazbolha válasza Ribi (#86238) üzenetére


szazbolha
addikt

A kérdésemre nem jött érdemi válasz. Elég lett volna annyi: igen létezik olyan vírus ami kihasználja ezt a sebezhetőséget és a virusírtók sem ismerik fel, ezért veszélyes, fertőz, terjed és rombol.
Vagy ha még nincs ilyen, akkor biztos lesz, mert nyilvános a sebezhetőség és könnyű kihasználni.

(#86242) Ribi válasza szazbolha (#86241) üzenetére


Ribi
nagyúr

Elnézést, hogy nem etetlek és pelenkázlak is? :F
Remélem nem fájdult meg kacsód míg beírtad a keresőbe a szavakat és kattintottál 1-et... :(

[ Szerkesztve ]

(#86243) szazbolha válasza Ribi (#86242) üzenetére


szazbolha
addikt

OK, zárjuk le, ez egy ajánlós topik, ahol én csak tanácsokat kérek. De érdekelnek a miértek.

(#86244) FatCutter válasza Ribi (#86236) üzenetére


FatCutter
kezdő

Nézze "kolléga" !

Az ilyen sebezhetőségekről kiderült, hogy fizikai hozzáférés kell az adott géphez/hardverhez/procihoz. Tehát a fizikai védelem meg van cseszve. Mint ahogy a kertész megb... ööö... kedveskedik a házvezetőnőmnek, az tán őnagysága ezután mindig elba... zilikázza az esti ráksalátámat.

Ennyi a "ráksebezhetőség" ! FAS.ZOOM!

(#86245) DudeHUN válasza FatCutter (#86244) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Javascript futtatásához böngészőből pont nem kell például. De valószínűleg ez már nem igazán probléma.

Gamer for Life

(#86246) Ribi válasza FatCutter (#86244) üzenetére


Ribi
nagyúr

Látom megint sikerüt a "parasztságot" előhozni, megint feleslegesen...
Nem kell fizikai hozzáférés. Lehet volt olyan sérülékenység ahol kell, meg lehet AMD oldalon volt ilyen, de Intelnél ez nem szükséges. Nem jár buksi simi.

(#86247) szazbolha válasza Ribi (#86246) üzenetére


szazbolha
addikt

Konkrétan mely vírusok használják ki ezt a sérülékenységet? És mennyire elterjedtek?

(#86248) Ribi válasza szazbolha (#86247) üzenetére


Ribi
nagyúr

Má megint kezded? Mondtam, hogy nem kezdek neked guglizni. :W

(#86249) lorcsi


lorcsi
veterán

Sziasztok !

Szeretnek segitseget kerni az adataimnal levo konfig fejleszteseben
Egy eleg regi 1150-es platformom van, G3220 procival es egy 8 gigas ram modullal
Altalanos felhasznalasra kell a konfig, egyaltalan nem jatszom es komolyabb melot sem vegzek vele
Amiben keves az a full hd feletti yt es egyeb filmek videok lejatszasa
Eddig az i5 procikat neztem az aproban 15-25 magassagaig pl. I5 4460, 4690
Az a kerdesem h ebben a savban van e nagy teljesitmeny beli kulonbseg ?
Melyiket erdemes a fenti felhasznalashoz ?

Platform valtason azert nem gondolkoddom, mert azt remelem, hogy egy erosebb procival kihuzom meg ezzel a felhasznalas mellett
Melos es talan folosleges is lenne a full platformot kicserelni ilyen felhasznalashoz

Elore is koszi a helpet!

[ Szerkesztve ]

(#86250) VGNGR válasza lorcsi (#86249) üzenetére


VGNGR
senior tag

i5 4460 nyugodtan mehet erre a célra.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.