Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84951) hokuszpk válasza kolopele (#84936) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

van amikor nemlehet kiszamitani, hogy merre mennek az arak, akkor oke, de most kb. mindenki tudja, hogy Juli 7, es jon a konkurrencia, mondhatni kiszamithato, hogy az Intel meg az elozo gen AMD is valoszinuleg mehet lefele. Szvsz az azonnali vetel javaslat a mas farkaval a csalant minositett esete.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#84952) hokuszpk válasza kolopele (#84942) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Egyébként meg pont azok ajánlgatják főleg az olcsóbb AMD procikat akiknek az Intel már megfizethetetlen,"

amennyiert az R7 1700-at vettem, vehettem volna Intelt is, momentan mondjuk akkor nyolcmagosuk epp nemvolt piacon, de visszagondolva ha radobok ~30-40e -t, akkor siman. Es megvettem volna ha a celnak epp az jobban megfelel, mert -- tul azon, hogy sajatzsebbol sem lett volna problema -- annak a melonak a koltsegeit, amire osszeraktam a vasat, a megrendelo kerdes es zokszo nelkul fizette ki.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#84953) kolopele válasza hokuszpk (#84951) üzenetére


kolopele
nagyúr

Lehet, de van akinek az adott pillanatban kell egy proci, sőt már tegnap is késő lett volna......
Nem egy ilyennel is találkoztam már, és még fogok is azt hiszem. Akinek ráérős az meg úgyis várni fog.

[ Szerkesztve ]

(#84954) carl18 válasza kolopele (#84942) üzenetére


carl18
addikt

Intel megfizethetetlen? Az emberek nagy része akinek van esze is vásárlásnál megnézi az adott pénzért kap mennyi teljesítményt. A Zen 2 12 magot add egy 9900K áráért, nyilván az AMD-nél is vannak drágább termékek. És ha valaki nem akar 1 milliót rá költeni egy gépre mit ajánlasz?

Empátia, ez miért olyan nagy dolog? Meg lehetne érteni más szemszögét is nem egyből átmenni személyeskedésbe. Minden vegye és használjon olyat amivel elégedett, nem kell ezen összekapni. :))

Ha I5-9400 és Ryzen 2600 között kéne választanom az a másodikat venném. Mondom ezt pártatlanként nem vagyok egy "nagy gyártó" fanja se. Jó ajánlat ez kell az embereknek, egy jó vétel.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#84955) hokuszpk válasza kolopele (#84953) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Lehet, de van akinek az adott pillanatban kell egy proci, sőt már tegnap is késő lett volna......"

az 99% -ban melo. valami celfeladat, mittomen kidolt egy kritikus gep, es nem akar ujratelepitessel meg hasonlokkal szorakozni. mert szorit az ido. ( en is vettem hasonlo okbol s1150 -es lapot, nemregen, amikor mar alig volt ujonann a kinalatban ) vagy az adott szoftverhez azt ajanlja a gyarto, ahhoz van tamogatas.
de akkor nem itt fogjak megkerdezni, hogy "az jo lesz nekem annyiert" ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#84956) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Na lehet indul az új konfig összeállítás :) Egy i5 7500-át lehet sikerül beszereznem, az jó lehet ugye?

(#84957) Feriboy2 válasza fecaga21 (#84956) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

hát ha ingyen adják akkor jó lehet

(#84958) KAMELOT válasza kolopele (#84936) üzenetére


KAMELOT
titán

Múgy én sem totál nem értem ezeket, hogy majd ekkor meg akkor amannyi lesz az ára. Akkor ennyi erővel ne is vegyen gépet, vagy vegye meg majd a 5 éves procit mert 5 év után már 1/4-ed áron megkapni. :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#84959) palfitom válasza Feriboy2 (#84957) üzenetére


palfitom
félisten

:K :DDD

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#84960) BerserkGuts válasza KAMELOT (#84958) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Ritka esetben mundjuk úgy néha tényleg csak kis időt kell várni és bumm máris más árak vannak mint pl: anno vga-nál felmentek az árak egekig még szerencsém volt hogy megvettem 1060-at reális áron és nem drágábban .

Vagy jó hogy nem R5 1600-at vettem mert olcsóbb volt bár még használtan is 40.000-ért akarták adni xD (kenjék a hajukra)

Amikor kijött a 2600 és esedékes volt a proci csere 60.000-ftról indult inkább 50.000ért vettem meg és még szerencse hogy eltudtam adni a 2400G-t 40.000ft-ért most mennyit érne és most milyen változásokm vannak már 2600 ára szépen lement 46.000Ft kb. :C Akkor szerinted jobb megvenni 60.000ft-ért amikor egyből kijön és nem jobb várni pár hónapot?

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#84961) carl18 válasza fecaga21 (#84956) üzenetére


carl18
addikt

Miről váltasz? Mire használnád? Kicsit több részlet kéne.

(#84960) BerserkGuts
Tudtommal Amcsiban a Ryzen 1600 80 dolcsiért megy jelenleg, annyiért szinte ajándék. Mivel kifutott széria ezért az AMD 1-2xxx szériában elég sok akciót vett be, Ryzen 2600 is van boltbol 44E forintért. De jövőre a 3000 széria is csökkenhet árba, főleg ha lesz intel alternatíva, de bár náluk 10 mag lesz a mainstream piac teteje egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#84962) Chalez válasza fecaga21 (#84956) üzenetére


Chalez
őstag

Te valami troll vagy amúgy? Mióta is nyűglődsz új konfig beszerzésén? Tavaly karácsony óta? :DDD

(#84963) KAMELOT válasza carl18 (#84961) üzenetére


KAMELOT
titán

Az mondjuk nem lenne rossz lenírni mire kell meg mennyi a keret az egész gépre! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#84964) Sirandrish válasza palfitom (#84934) üzenetére


Sirandrish
legenda

A 9900Knál lehetett volna pindurkát több :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#84965) joysefke válasza Sirandrish (#84964) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Így is elviszik őket, a drágább processzorok termelése alig tud lépést tartani a kereslettel. Szerintem semmi értelme árat csökkenteniük amíg ez nem változik.

(#84966) KAMELOT válasza joysefke (#84965) üzenetére


KAMELOT
titán

Inkább ez ilyen kisebb fajta motiváció, hogy na csökkentettünk árat. Igen úgy van ahogy írod. Drága procikat megveszik így is. Külföldön az 450eu nem gond. 1/3 fizetés.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#84967) joysefke válasza KAMELOT (#84966) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Drága procikat megveszik így is. Külföldön az 450eu nem gond. 1/3 fizetés.

Akinek kint 450EUR az egyharmad fizetése, annak az albérlet a második harmad :)

(#84968) KAMELOT válasza joysefke (#84967) üzenetére


KAMELOT
titán

Tudjuk :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#84969) fecaga21 válasza Chalez (#84962) üzenetére


fecaga21
aktív tag

gyüjtök, spórolok

(#84970) VirsLee válasza joysefke (#84967) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Lehet, hogy nem gond, de Németországban nem mindenki "Kolopele", így nem fognak annyira drága dolgokra költeni :) Nem vesz csak azért 500€-ért valamit az ember, mert van 500€-ja. Vagy azt gondolod, hogy azért rohantak az emberek R5 2600-t és I5-t venni, mert Németországban csak annyira futotta? Márciusban több R5 2600-t vettek ócsó' pénzé', mint összesen Intel processzort. Szóval a jelek azt mutatják, hogy csak azért, mert magasabb az életszínvonal, még ott is csak nagyon kevesen vesznek 9900k-t, ha nincs rá szükségük. Ott is vannak vérpistikék, akiknek muszáj megvenni a 9900k-t, a többiek pedig választanak jobb ár-érték arányú processzort. Természetesen, ha bármi más infó rendelkezésedre áll a gazdaságilag fejlettebb országok processzor vásárlási szokásaikról, akkor oszd meg itt a fórumon légy szíves. Kíváncsi vagyok én is, hogy mennek ezek a dolgok nyugaton.

(#84971) kolopele válasza VirsLee (#84970) üzenetére


kolopele
nagyúr

Minek keversz ebbe bele most? Honnan tudod nekem még mi egyébért kell az erős proci, vagy a sok ram?
Nem mindenki kizárólag csak játékra használja a gépét, ugye tudod? A nyugati életszínvonal...........ezt szerintem ne processzorok terén próbáld lemérni, annál sokkal látványosabb dolgokat láthatsz ha mondjuk kimész Németországba. Az emberek zömének jó a FHD még nyugaton is, ahhoz meg manapság nem nehéz jó procit meg kártyát kapni jó áron.

[ Szerkesztve ]

(#84972) carl18 válasza VirsLee (#84970) üzenetére


carl18
addikt

Itt magyarba nálunk árukeresőn is a legjobb értékelt és legnépszerűbb processzor a Ryzen 2600. Szóval azért aki olcsón akar erőset és jó az idáig is Ryzent és ezek után is azt fog. Főleg ha jövőre lehet lehozza a 8/16 szálat 200 dollárba. :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#84973) VirsLee válasza kolopele (#84971) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Csak azért kevertelek bele, mert 2-3 napja azt hangoztatod, hogy ár szerint csökkenőbe rendezve kell megvenni azt amire még elég a keret :) Nem személyes, csak a véleményednek szólt :)

(#84974) kolopele válasza VirsLee (#84973) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nincs semmi gond, ne érts félre, csak attól még hogy valaki nem az ár/érték arányt nézi még nem rossz ember, a jobbat, erősebbet megvenni meg sosem baj, az csak a javára válhat :)

(#84975) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok!

Multis játékokhoz szeretnék egy procit. Jelenleg még semmivel nem rendelkezem, de nem is akarom elkapkodni a dolgot, az itt említett ~2 hetet szívesen megvárom, hátha valóban érezhető árcsökkenés lesz a piacon.
Olyan 50-75000 Ft körüli összeget szánnék rá, de teljesen tanácstalan vagyok generációk terén, mert gőzöm sincs, hogy pl. inkább sima lap + i7 8700, vagy Z-s lap, és i5-9600K hogy megragadjak egy példát.
Lehet használt is, mindkét opcióra elfogadnék ajánlást.
Monitor felbontást nem tudok még mondani, mert erősen agyalok, hogy 32" UWQHD-re adom a fejemet, a proci mellett pedig valószínűleg egy 1070/Ti lesz.

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.
(esetleg azt is elmondhatnátok, hogy melyik proci milyen VGA-t tudna kihajtani gond nélkül a 70-100ezres kategóriában)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#84976) Ciccuka válasza MurdR (#84975) üzenetére


Ciccuka
veterán

Lehet ideiglenesen egy Core i5-9400F jobb választás lenne, ha nincs szükséged IGP VGA-ra. Jobban megéri jelenleg. Néhány év múlva cserélheted akár hasonlóra.

[link]

Alaplapból meg egy ilyen B360-as is megteszi (SSD-vel). Jelen pillanatban nincs jobb ár/érték arány alapján. Igaz az OC-t el lehet felejteni szinte.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#84977) Pörp válasza Ciccuka (#84976) üzenetére


Pörp
senior tag

Ez az alaplap a hűtetlen, csupasz VRM résszel nem túl szimpatikus nekem i5 alá, de ha működik... :R

(#84978) Pakmara válasza MurdR (#84975) üzenetére


Pakmara
őstag

Szia!

Ha tényleg nem tegnapra kell várd meg azt a két hetet. Kijön a Zen 2, tisztább lesz a kép. Ha jók lesznek akkor lehet intelt is olcsóbban kapsz (felröppentek ilyen pletykák) ha nem szeretnél AMD-t.

Szerk:
(#84976) Ciccuka: Az még még mindig egy bányász lap...

[ Szerkesztve ]

(#84979) kolopele válasza MurdR (#84975) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha mondjuk egy 9400f mellett döntenél alaplapot minimum egy ilyet:
[link]

(#84980) Ciccuka válasza Pörp (#84977) üzenetére


Ciccuka
veterán

Processzor hűtőventilátora hűti (amennyiben olyan kialakítású). Normál használatra megfelelőnek kell lennie (No OC).

Pakmara Attól még teljesen használható elvileg (kikapcsolható a miner funkció bios-ban).

Ahogy látom sokan használják ezt a lapot i5-8400 és i5-9600K cpu-val.
Elég jó vétel most, hogy 120GB-os SSD-t adnak hozzá ajándékba és még olcsó is.

Sokan idegenkednek tőle pedig, nagyjából megegyezik a MSI B360M PRO-XXX mATX alaplapokkal, azzal a különbséggel, hogy ez az MSI B360-F-PRO ATX-es:

Annak mindenképp figyelmébe ajánlott, aki költséghatékony gépet épít.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#84981) Ciccuka válasza Ciccuka (#84980) üzenetére


Ciccuka
veterán

VRM-re utólag is lehet hűtést rakni (van furat is hozzá). Pl. egy korábbi alaplapról.

Minimal VRM hűtés

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#84982) Pakmara válasza Ciccuka (#84980) üzenetére


Pakmara
őstag

Elfogadom az álláspontod, biztos használnak ilyet. Én máshogy látom (magamnak se) nem vennék ilyet. Egy abszolút fapados alapvetően bányász lap. Ár/teljesítményben annyit tud, hogy kb ez a legolcsóbb lap amibe belemegy az említett proci ill. a bónusz SSD amit írtál, de nem többet. Minden egyéb minimuálisra van faragva benne. Ha 1070/Ti a terv szerv szerintem nem ez a szint a cél.

(#84983) palfitom válasza Ciccuka (#84976) üzenetére


palfitom
félisten

Ezeket a hitvány bányász lapokat kérlek NE ajánld 6 magos proci alá!

Ha valahol nagyon ki van hegyezve a keret, akkor még elfogadható, de ne ez legyen az alap-gondolat!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#84984) Ciccuka válasza Pakmara (#84982) üzenetére


Ciccuka
veterán

Pedig eléggé korszerűnek mondható.
PCIe 3.0 x16 slot
Intel H310 vs B360 Chipset

Ennél egy 2-3-4x drágább alaplap se lényegesen gyorsabb alapbeállításon.

palfitom Indokold meg, hogy miért. Mi a probléma, mi a valós tapasztalat vele?
Kb. amik 23 ezerig bezárólag vannak lapok, azok sem igazán jobbak ennél. Maximum kisebb helyet foglalnak el. Lehet, hogy még stabilitásban is megelőzi azokat.

Persze rávaló VRM hűtést érdemes rá rakni (legalább egy passzívat), de ez a másik lapokra is ugyanígy elmondható. Ennyiért ez már úgyis az eldobható kategória szintjén van. Némelyeknek egy próbát megérhet mindenképp. Lehet vígan ellenének vele, csak még nem tudják.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#84985) Pakmara válasza Ciccuka (#84984) üzenetére


Pakmara
őstag

Meg kell felelnie a a B360 Chipset spec.-jének, és annak meg is felel (azaz korszerű) de nem több. Mindenből a lehető legkevesebb/legalapabb van rajta (mármint ami nem kell a bányászathoz PCI-E X1 van rakattal :) ). Nincs VRM borda (barkácsolni kell rá), 2 fan port van rajta (elosztó/venti vezérlő kell a egy szem ház venti és egy CPU hűtőn többet szeretnél). BIOS-t nem láttam/ismerem de gondolom ez is a fő (bányász) funkcióhoz van igazítva.

Persze ezekkel mind el lehet lenni de GTX 1070/Ti és UWQHD volt említve, 50-75 e Ft-os CPU-val. Oda ez szvsz kissé puritán.

Ezt a részt nem értem:

Ennél egy 2-3-4x drágább alaplap se lényegesen gyorsabb alapbeállításon.

(#84986) Ciccuka válasza Pakmara (#84985) üzenetére


Ciccuka
veterán

Pl. ilyen tesztekre:

Sok esetben a drágább alaplapokkal se lesz sokkal több FPS a játékokban.
Leggyakoribb esetekben 3-20%-nyi különbség, közben meg némelyik lap 5x annyiba is kerülhet.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#84987) Pakmara válasza Ciccuka (#84986) üzenetére


Pakmara
őstag

Jah értem. Utolsó és befejezem az offot (nem akarlak meggyőzni, máshogy látjuk). Megint csak szvsz de drága alaplapot nem feltétlen azért veszel mert 5-el több fpst- akarsz. Hanem mert szükséged van a lap által nyújtott egyéb szolgáltatásokra. Mondjuk m.2 csatis ssd-t akarsz használni, (amit ezzel ha jól nézem nem tudsz). Szeretnél 5 ventit, kell x sata por, ilyen-olyan hangkari. OC-zgatsz és kell a stabil VRM vagy mit tudom én..... (hülye példa de swift 1-es is elvisz A-ból B-be; meg a AMG-is)

Ha úgy nézzük, hogy 15 E Ft-os lap 80 FPS vs. 35 E Ft-os lap 81 FTP akkor tök igazad van, de akkor PC házból is pl csak a legalját érdemes (vagy barkácsolni egyet) mert nem hoz több fps-t.

(#84988) kolopele válasza Pakmara (#84987) üzenetére


kolopele
nagyúr

Sőt, egy Codegen táp is elég ha az fps - t nézzük :)

(#84989) MurdR


MurdR
veterán

Köszi az eddigieket srácok.Én is hajlanék a 9gen felé, de ha jobb vétel a 8700, akkor nem zárkózom el tőle. Amúgy sokat számít (vagy számít?) játékok alatt hogy 6/6 vagy 6/12? 6 szálnál többet vannak már játékok, amik ki is használják azt?

Pakmara:
,,Persze ezekkel mind el lehet lenni de GTX 1070/Ti és UWQHD volt említve, 50-75 e Ft-os CPU-val. Oda ez szvsz kissé puritán.''
Mármint a két említett dolog mellé hülyén néz ki az 50-75 ezres proci? Ez lenne a gyenge pontja?
Vagy úgy értetted, hogy az uwqhd és 1070ti mellé vicces az említett bányászlap?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#84990) SECTORnooB válasza MurdR (#84989) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Hát van, BFV például.
Ha Intel kell akkor 8700-8700K vagy 9700K mindegyik remek processzor.
Ha meg AMD is szóba jöhet, várj 2 hetet és utána eldöntöd,milyen teljesítményér mennyit szeretnél kifizetni.

(#84991) Pakmara válasza MurdR (#84989) üzenetére


Pakmara
őstag

Úgy értettem, hogy az említett lap a puritán szvsz. El tudom fogadni hogy budget katekóriában felmerül valakinél (bár továbbra sem tartom jó ötletnek lévén bányászatra készült),de szolgáltatásban tényleg a legalsó lépcsőfok.

(#84992) kolopele válasza MurdR (#84989) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha főleg multizol akkor van előnye a 8700-9700(k) - nak a sima 6 magoshoz képest, bár azért annyira nem tragikus egy 9400f sem ( vagy bármelyik 6 magos).
Ahogy kolléga is írta, ha elsősorban Battlefield V megy akkor azért inkább a 6 mag 12 szál, vagy várj kicsit az új Ryzen megjelenéséig, és utána dönts. Mondjuk ott még azért a teszteket sem árt majd megvárni, azaz ha sürgős akkor a 8700 már jó választás, de én már akkor tennék valami jobb lapot is mellé.

[ Szerkesztve ]

(#84993) MurdR válasza kolopele (#84992) üzenetére


MurdR
veterán

Na most teljesen elbizonytalanodtam, mert olvastam a tesztet a 2700X vs 8700K-ról.
Megvárom azt ZEN2-t, a végén még lehet, hogy AMD lesz a befutó. :D

Köszi mindenkinek, 2-3 hét múlva jelentkezem. :DDD

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#84994) Ciccuka válasza Pakmara (#84987) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezzel egyet kell, hogy értsek.

Akinek nincs szüksége ezekre az extrákra és az alappal is beéri, neki lehet jó választás az olcsóbb változat.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#84995) BerserkGuts válasza Ciccuka (#84980) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Mini tudni kell hogy remek kis lap amíg kb 65W alatt marad a teljesítmény szóval OC kizárt dolog meg 95W teljesítményt nem fog leadni szűkre szabja mert a hőfok miatt csökken a teljesítmény.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#84996) carl18 válasza MurdR (#84993) üzenetére


carl18
addikt

Érdemes megvárni nem sokkára megjelenik. Ryzen 3600/X hozza egy i7-8700K tudását, csak hát úgye sebezhetőség nélkül. Akkor már inkább az ember az új Ryzen venné, I7-8700 is remek processzor. De sajnos így a sebezhetőségek és foltozások fényében már nem olyan vonzó :S :(

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#84997) joysefke válasza MurdR (#84993) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Intelből nem vennék 8700(K)-t.

Helyette vagy olcsón 6/6-os i5-t vagy 8/8-as i7-et. A HT-val -jelenleg- csak a probléma van anélkül, hogy játékban hat mag felett érdemben hozzáadna a dolgokhoz. A spectre/meltdown történetnek még nincsen vége, ki tudja, milyen frissítések fognak még kijönni és azok milyen hatással lesznek a HT-teljesítményére. Lehet, hogy most felárat fizetnél a HT-ért, aztán mire tényleg oda kerül a sor, hogy márkéne a HT többletteljesítménye, már nem lesz semmilyen többletteljesítmény.

Tehát én azt mondom intelből vagy "olcsón", lehetőleg használtan i5-öt és akkor megnézed, hogy mire elég neked, ha most vagy valamikor később nem lenne elég akkor még mindig bele tudsz rakni az i5 helyére egy 9700K-t. Vagy pedig egyből megveszed 9700-at, de az meg nem olcsó.

AMD-ből ha most veszel akkor az olcsó opció a 2600 illetve 2600X vagy vársz pár hetet a 3600-ra, én ez utóbbit tenném.

Akármit veszel, most hogy lejjebb mentek a memória árak én nem adnám alább egy 3200-as kitnél.

[ Szerkesztve ]

(#84998) MurdR válasza joysefke (#84997) üzenetére


MurdR
veterán

& carl18:

Most már kivárom a végét hogy mi lesz AMD fronton, nem vagyok a saját pénzem ellensége :K :R

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#84999) carl18 válasza MurdR (#84998) üzenetére


carl18
addikt

Kiszivárgott Cinebench alapján még gyorsabb is lesz a sima 3600 cinebench alatt mint egy 8700K.

Ha valóban ezt tudja tunning nélkül, akkor az intel nem véletlen csökkent árak.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#85000) solfilo válasza carl18 (#84999) üzenetére


solfilo
veterán

Egy egész cikk került ki a netre, spanyolul, onnan ez a kép is.
Ha valakit érdekel, játéktesztek is vannak benne: [link]

solfilo

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.