Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84501) kolopele válasza hobizoli (#84500) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez igaz, csak amikor én játszom akkor nem akarok semmi mást futtatni :)
Mondom, jó a Ryzen, de itt most csak játék összehasonlítás volt, nem az hogy mit lehet még futtatni a háttérben, és direkt nem a 9900k - t tettem be Intel oldalról, ugyanis annál is lehetne még futtatni pár dolgot a háttérben. Tény, ezek nem igazán szimpla játékra valók, arra tökéletes még a skylake I7 4 mag 8 szála meg a sima 6 mag is, de persze a Ryzen 2600 is megállja a helyét.

[ Szerkesztve ]

(#84502) palfitom


palfitom
félisten

Uraim!
Megint előjött a fanatizmus és a szubjektivitás.
Ne folytassuk ezt a vonalat, PLS!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#84503) hobizoli válasza kolopele (#84501) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hát, anno a videotomorites melletti viruskeresés volt a sláger érv a hájpötréding mellett :DDD

9900K mellett igagazbol nem tudnak gamer ervet felhozni, mert annyival tobbe kerul egy R7-nel, hogy annyibol siman karajabb VGA-t lehet az AMD proci melle rakni
ez az osszehasonlitgatom az fps-t max addig lehet erv, amig ugyanaz a VGA van mellettuk a gepben
csak ugyanannyi ammobol a AMD mellett zoralabb videokalyha tud lenni
azert ugyanolyan szintu alaplap melletti kb +70k-bol, ami a ket CPU kozott ardiffi szerintem mindenki tud venni jobb zsugat (is) a gepbe

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#84504) VirsLee válasza viperabácsi (#84495) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Ha fontosnak tartod az ár/érték arányt és a jövőbeni fejleszthetőséget, akkor Ryzen. Ha megveszed egy közepes procival később könnyedén tudsz jó áron felfelé váltani. Most az a tapasztalat az Intel esetében, hogy a régi i5-ös procikat nem igazán éri meg régi i7 procikra cserélni foglalaton belül, mert az adott foglalatba tartozó legjobb procik ára pofátlanul magas használtan. Vagyis nem éri meg használtak 4790k, 6700k 7700k procikat venni, mert jobbat kapsz újan. Ha most szeretnél kijönni procira mondjuk 60e forintból vásárlásnál, de később váltanál felfelé, akkor inkább Ryzen. Az én 2 éves középkategóriás B350-es alaplapomhoz 9 napja jött ki a legújabb frissítés, hogy támogassa az új generációs Ryzen procikat. Szóval időtállóság szempontjából most egyértelműen az AMD a nyerő. Ha semmi más nem érdekel, csak a most elérhető legtöbb FPS, nem számít a pénz, nem számítanak a biztonsági rések, akkor nyugodtan mehetsz Intelre is. Arra készülj fel, hogy ahogy most is drágák a régi csúcs i7 procik, úgy valószínűleg a jövőben is azok lesznek, így nehez fogsz tudni fejleszteni. Én nem látom most se technikailag, se gazdaságilag ennek racionalitását, de tény, hogy néhány százalékkal több FPS-t hoz bizonyos játékokban.

(#84505) viperabácsi válasza VirsLee (#84504) üzenetére


viperabácsi
addikt

Végre valaki aki nem mellé beszél. gondolok itt az előző hozzá szólásra is : (#84503) hobizoli
Már csak az a kérdés , hogy Most egy R5 2600 --utána ryzen 3xxx vagy most R5 2400g ---utána ryzen 3xxx ? Melyik a jobb választás ? I74770 ről váltok.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#84506) kolopele válasza viperabácsi (#84505) üzenetére


kolopele
nagyúr

A legjobb válasz már elhangzott, és ez tényleg nem mellébeszélés: Ha a pénz nem számít akkor Intel, ha meg igen akkor Ryzen, és ez mindenre vonatkozik az életben. Kár ezt már szerintem tovább ragozni. Az tény, hogy amennyiben FHD 60 fps a cél akkor semmi gondod nem lesz bármelyiket is választod, többet számít majd a kártya, csak ugye ezt a 4770 is lazán megoldja még.

(#84507) VirsLee válasza viperabácsi (#84505) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Ha mindenképp Ryzen 3xxx a cél, akkor akár várhatnál is még 2 hónapot, ha csak későbbi fejlesztésnél lesz ez a cél, akkor én a 2600-ra szavazok. Saját részre is ezt választottam. Kérdezz be a proci topicjába, ha van valami konkrét kérdésed a processzorral kapcsolatban, mert én nem vagyok egy nagy gamer. Ezt érdemes megnézned, 2600 vs 4790k. Nem tudom, hogy mennyire hiteles, de viszonylag ritkán tesztelnek már 4. generáció inteleket.
Miután van videókártyád én nem javasolnám a 2400g-t.

(#84508) kolopele válasza hobizoli (#84503) üzenetére


kolopele
nagyúr

Csak egy videó, hogy játék mellett 4K - ban ( ill. 1440p - ben) mennyire van kihasználva egy 9900k. Azért ezt teszem be, mert nekem is immáron ilyen van (egészen pontosan tegnap óta), de készíthetek róla saját videót is ha az számodra hitelesebb lenne, de innentől mindent csak privátban:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#84509) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Lassan csereérett lesz 7 éves i3770-es rendszerem, e helyett szeretnék valamit. Alap (irodai) dolgokra használjuk a gépet, korábban sokat tömörítettem HD anyagokat, manapság kevesebbet, de előfordul (Handbrake, BD Rebuilder). Nem játszunk a gépen, ezért integrált kártyás CPU-t keresek. Utánavolvasgatva az AMD új sorozatú 3300G/3600G procijai szimpatikusnak tűnnek, érdemes ezekre vármi, vagy Intel vonalról mi lenne az ajánlott? 2*8GB RAM menne majd a CPU mellé.

(#84510) VirsLee válasza gg72 (#84509) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Mennyi a keret rá?

(#84511) hobizoli válasza kolopele (#84508) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert "jopofa", hogy a 4K@60fps-t meg ez a konfig sem tudja produkalni kb 600k-bol osszelapatolva a konfigot sem

több drón kell ;P

(#84512) kolopele válasza hobizoli (#84511) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ultrán valóban nem, főleg amelyek újak és komoly grafikával bírnak, no meg RTX on-off, ugye.........
Viszont ha egy kicsit hozzányúl az ember ( plusz ott van egy jó kis g-synces monitor is) máris minden rendben. Olyan ez mint amikor az 1060 - at kell visszább venni, csak teljesen más lesz mégis a végeredmény látványilag:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#84513) gg72 válasza VirsLee (#84510) üzenetére


gg72
veterán

60-80 között

(#84514) Geller72 válasza gg72 (#84513) üzenetére


Geller72
veterán

..mi az a felhasználási terület, amire ezt kevésnek érzed? :U

[ Szerkesztve ]

(#84515) gg72 válasza Geller72 (#84514) üzenetére


gg72
veterán

Nem értem a kérdést, hogy mit érzek kevésnek... :U
Ha arra irányult, hogy a 3770-es CPU nem tudja a jelenlegi felhasználási szokásiamt kiszolgálni, akkor valóban ki tudja, de 7.5 éves lesz a konfig, attól tartok, hogy az alaplap már nem, fogja sokáig bírni.

[ Szerkesztve ]

(#84516) Geller72 válasza gg72 (#84515) üzenetére


Geller72
veterán

Értem.Ok.

[ Szerkesztve ]

(#84517) Ragnar_ válasza viperabácsi (#84505) üzenetére


Ragnar_
addikt

Szerintem R5-3600x (ez 8/16 lesz 4.8 GHz turbo alapon, tuninggal szerintem 5.1 körül is mehet, de ezek még nem végleges értékek, kb. 70k HuF addig simán kihúzod a 4770k-val. Alaplap olyan 30-35 lesz + 16Gb DDR4 Ram legalább 3GHz-es, de minél gyorsabb annál jobb, keret kérdése, és szerintem egy ideig proci oldalról nem lesz gondod játékoknál.)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#84518) stigma


stigma
addikt

Sziesztok.

Picit upgradelném a mostani CPU-m, mert vettem egy MSI RX580 8GB-os VGA-t.
Ti merre indulnátok el, mert gondolkodtam hogy lapot + procit cserélném Skylake-ről Coffe Lake-re vagy csak Skylake-en belül váltanék (6500->6600k)

Alábbi konfigom van, melyben hütő + ramot nem cserélnk:
- Asrock Z170 Extreme 4
- i5-6500
- Corsair LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3000MHz C15 - (CMK16GX4M2B3000C15)
- Be Quiet Pure Rock |

Csere szerintem max 15k-ba lenne szerintem , mert ha 6600K-t vennék akkor kb ennyi lenne,persze használt cuccokból építkezek.
Ha lapot + ramot eladom (~50-55k) akkor aprón használtan szerintem tudnék venni egy Z3XX + i3-8350K-t olyan 60-70k ból szerintem.

Érdemes lenne váltanom, mert 70%-ban netezésre használom a gépet, 30%-ban játkra (Sniper elite, Fifa19, hitman2, Rainbox Sig Siege)

Vagy várjak 2019 Q3-ra az új AMD-re?

Segítségeteket köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#84519) kolopele válasza stigma (#84518) üzenetére


kolopele
nagyúr

Proci csere esetén minimum egy I7-6700, alább semmiképpen nincs értelme ugyanezen platformon, egy másik I5 - el nem igazán leszel előrébb.

[ Szerkesztve ]

(#84520) VirsLee válasza Ragnar_ (#84517) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Honnan tudod, hogy milyen lesz? Semmi nyilvános infó nincs még ezekről. Egy több, mint fél éves pletyka alapján ne ajánljunk már semmit légy szíves!

(#84521) palfitom válasza Ragnar_ (#84517) üzenetére


palfitom
félisten

A találgatás részét hagy el kérlek! Ez nem az a topik.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#84522) KAMELOT válasza Ragnar_ (#84517) üzenetére


KAMELOT
titán

AMD
ha tényleg ilyen jók lesznek akkor érdemes várni addig a nyárig. Ne felejtsük el ezek csak becsült árak, inkább ettől picit drágább lesz, de nem sokkal. Mindeképpen nagoyn jó áron lesznek.
Aki gép vásárlás előtt van és nem sürgős várja meg ezeket! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#84523) VirsLee válasza gg72 (#84513) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Az első intel proci, ami már nem 4 magos és van benne IGP, az az i5-8400, ez 65k körül van. Szerintem ez már drága. Jó eséllyel kielégíti az igényeiteket, azonban ha videót is konvertálsz néha, akkor jobban járnál egy több szálú megoldással. Ilyen most az R7 széria az AMD-től. Az 1700 52k, innen felfelé bármelyik nagy előrelépést jelent a mostanival szemben, ha ki tudod használni a 8 magot és 16 szálat. Ennek a hátulütője, hogy nincs benne IGP, így venned kell egy passzív GPU-t mellé. Ez plusz 5-15k. Az előzetes hírek szerint most még nem fognak bejelenteni Zen2-es IGP-s procit, szóval arra nem biztos, hogy várnék.

(#84524) KAMELOT válasza VirsLee (#84523) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem egy dedikált GPU mindig jól jön, ahogy írod 15k körül bármi jó.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#84525) palfitom válasza KAMELOT (#84522) üzenetére


palfitom
félisten

Hagyjuk már ezt a találgatást!
Ezen adatok egy részéről már kiderült, hogy nem igaz...
Majd akkor beszéljünk a Zen 2-ről, ha megtörtént a hivatalos bejelentés, és fény derül a pontos speckókra!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#84526) Paxker315 válasza KAMELOT (#84522) üzenetére


Paxker315
addikt

az adored TV-s "leak" nem igazán nevezhető megbízható forrásnak. Nem tudni még az árakat&órajeleket. Nem lehet rá alapozni, spekuláció, fantázia. :B

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#84527) KAMELOT válasza Paxker315 (#84526) üzenetére


KAMELOT
titán

Elnézést...ezt nem tudtam! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#84528) Ragnar_ válasza VirsLee (#84520) üzenetére


Ragnar_
addikt

Tehát szerinted jobban jár most egy 2600-al, mint ahogy a 3600-al járna ? Kérdem én miért adja ki a pénzét egy olyan procira, aminél kb. 2 hónap múlva jobbat tud venni ugyanannyiból ? (Ez nem találgatás, a kérdés csak az mennyivel lesz jobb) Ha egy évre lenne a megjelenés azt mondom ok. És ha esetleg nem hozza a Ryzen 3xxx sorozat a pletykákat és úgy gondolja, hogy neki elég a 2600 ? Akkor meg tudja venni olcsóbban, mert valószínűleg a Zen2 debuttel a 2xxx szériánál lesz némi árcsökkenés is. Ennyi. Ez csak egy alternatíva. Majd eldönti, hogy érdemes várnia a zen2-re vagy vesz egy 2600-at, vagy mást. A lényeg, hogy jelenleg már érdemes megvárni a Zen2 megjelenését procivásárlásnál, ha nem sürgős.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#84529) 3.Aragorn válasza Ragnar_ (#84528) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ilyen elven ha 3 évre veszel gépet, akkor nem szabad semmit se venni, csak a 3. év végén. Mind2 gyártó követhetetlen gyorsasággal nyomja kifele az új fejlesztéseket (normál halandó számára). 3 hónap múlva is lesz ok hogy mire érdemes várni.
Félre ne érts, én is a Zen 3-as szériát várom, csak nekem az egész fejlesztés dolog annyira távoli, a megrendelt gpu-m se jött még meg pedig lassan 2 hete rendeltem meg. Ezzel lesz kitesztelve az i5 4590, ez pár hónap, cserélni ráérek igazából. Először ki akarom élvezni a gtx560->gtx1660Ti közötti különbséget. 1080p-ben ez a proci sem kevés igazából cserélve is csak azért tervezem mert miért ne...

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#84530) Ragnar_ válasza 3.Aragorn (#84529) üzenetére


Ragnar_
addikt

Lássuk mi várható asztali szegmensben Intel átnevezések és Zen2-n kívül az elkövetkezendő fél évben. Lehet, hogy én maradtam le valamiről. :U Jelen esetben 2 hónap van hátra a Zen2 megjelenéséig kb. mindenképp jól jár, ha megvárja a következő szériát, akármit is vesz végül. (Kivéve ha Intelt. Ott valószínűleg nem változik semmi a Zen2 megjelenésével. ;] )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#84531) 3.Aragorn válasza Ragnar_ (#84530) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Sztem semmiről, de az én perspektívámból már az egy iszonyat nagy lépés hogy a cserénél nem egy 2-3 generációval újabban gondolkodik valaki, hanem a piacon JELENLEG levő legújabban. Hogy mit hoz majd a jövő azt meg ki tudja, senki sem mágus/sámán/jövendőmondó/időjós közülünk azt hiszem. Kár ezen túl sokat pörögni. Majd ha kiadják és lesznek érdemi tesztek akkor lesz miről beszélgetni. Addig mindez csak félrevezető találgatás, ahogy azt Palfitom kolléga többször jelezte. (Ja persze ez nem is neked szól elsősorban :R )

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#84532) Ragnar_ válasza 3.Aragorn (#84531) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ugye nem gondolod, hogy az AMD a Ryzen 3xxx szériával gyengébb procikat fog drágábban adni a Ryzen 2xxx szériánál ? :) Naugye. Nem a pontos mérték számít jelen esetben, hanem, hogy olyan közel a megjelenés, hogy érdemes megvárni. A jövőbelátás ott kerül képbe, hogy senki nem tudja megmondani mikor jutnak el a játékok oda, hogy normálisan skálázódjanak több szálra. 3 év ? 5 év ? Ezt valóban nem lehet megjósolni, de ugye akár 8c/16t is lehet egy játék CPU igénye néhány éven belül, mert ilyen CPU lesz a konzolokban.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#84533) KAMELOT válasza 3.Aragorn (#84529) üzenetére


KAMELOT
titán

Jól írja. Tényleg érdemes megvárni, mert ha jobb lesz és jó áron akkor jobban jár akkor. Itt nem 2-3 évről beszélünk hanem csak 2-3 hónapról. Ami mindjárt itt van. Biztos, hogy kifizetődőbb megvárni azt!!!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#84534) gg72 válasza VirsLee (#84523) üzenetére


gg72
veterán

Köszönöm, ez a Ryzen 1700 jól hangzik, IGP mellé milyet lenne érdemes?

(#84535) kolopele válasza 3.Aragorn (#84531) üzenetére


kolopele
nagyúr

Jelenleg ott tartanak a játékok hogy egy skylake I7 proci vígan elvan velük. Nem kellene azt gondolni hogy most majd ez valami hatalmasat fog változni. Procik eddig is voltak már sok magosak, értelmük játékok terén a mai napig sincsenek, de nem is voltak. Nekem sem kizárólag a játék miatt kellett most egy 9900k, a 4K ezt eleve nem is indokolta volna, az ilyen 8 mag 16 szálas, 16 magos 32 szálas, stb. szörnyetegek nem erre a célra készülnek. Kétlem hogy így 52 évesen megérem azt hogy majd egy játéknak kelljen egy ilyen proci. Én inkább azt érzem hogy a két cég versenyez egymással, hogy ki tud még több magos procit csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#84536) KAMELOT válasza kolopele (#84535) üzenetére


KAMELOT
titán

dehogynem....multiban profitálsz! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#84537) kolopele válasza KAMELOT (#84536) üzenetére


kolopele
nagyúr

Jó, legyen egy 6 magos vagy egy 6 mag 12 szálas, de oda sem kell mindig. Mondjuk a multi pont nem érdekel :)

[ Szerkesztve ]

(#84538) Ragnar_ válasza kolopele (#84535) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ebben van valami jelenleg, de 2.5 éve kb. egy 6/12-es proci még 1000 dollár volt, szóval az is benne lehet a pakliban, hogy miért fejlesszenek több szálra, PC-re, ha a játékosok 70%-a 4/4-es i5-el játszik a maradék pedig 4/8-as i7-el. És valóban az AMD a több mag irányába megy és az Intelnek sincs már sok választása, mert ha nem lép gyártástechnológia terén akkor az órajeleket ő sem tudja már tovább növelni, és nem hinném, hogy az erősnégymag @ 6.5 GHz lenne a fejlődési irány. Hanem a többmag. Na ezt lehetne lassan a játékoknak is követni.. Olvastam már 32 magig skálázódó játékmotor tervekről is, de hogy az mit jelent majd a valóságban azt egyelőre nem lehet tudni.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#84539) KAMELOT válasza Ragnar_ (#84538) üzenetére


KAMELOT
titán

2 év van az több is mert 2 éve vettem a 8/16 procimat 500eu. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#84540) Ragnar_ válasza KAMELOT (#84539) üzenetére


Ragnar_
addikt

Az lehet, az i7-6800k-ra gondoltam. Az volt rohadt drága még a Ryzen megjelenésekor. Srry az OFFokért :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#84541) kolopele válasza Ragnar_ (#84538) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ebben igazad van, az órajel egekbe emelése nem megoldás, viszont ahhoz hogy olyan játékok szülessenek amelyek kihasználnának ennyi magot nagyon le kellene szorítani az ilyen procik árát, hiszen az emberek többségének váltani kellene akkor, és azt nem mindenki tudna. Nehéz ügy ez.

(#84542) DudeHUN válasza kolopele (#84541) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Itt megint csak az új konzolok miatt lesz nagyobb változás. Azokba meg ugye a pletykák szerint 8/16 kerülhet.

Gamer for Life

(#84543) VirsLee válasza Ragnar_ (#84528) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Nézd, jelenleg semmi konkrétum nincs. Arra számítok leginkább, hogy 8/16-os fog nyitni, ami leveri a 9900k-t. Ezt demózták. Ez szerintem nem fog bemenni 300$ alá. Ha ugyanaz lesz, mint a Summit ridge start, akkor nem egyszerre jön ki az összes típus, hanem várni kell rá még egy ideig, hogy legyen elég selejt hozzá. Szóval lehet 2 hónap, lehet 5 hónap. Lehet lassú, lehet drága. A kérdésedre a válaszom, igen. Ha valaki processzort szeretne venni, nem pedig processzorra szeretne várni, inkább LÉTEZŐ terméket ajánlanék. :)

(#84544) kolopele válasza DudeHUN (#84542) üzenetére


kolopele
nagyúr

A konzol portoknak nem feltétlenül kell kihasználniuk ezt PC - n, nem? Szerintem senkinek nem érdeke ( főleg a játékfejlesztőknek) hogy 8 mag 16 szálra írják át a játékokat, hiszen ezzel sok potenciális vevőtől esnének el.
VirsLee: ........ami leveri a 9900k - t.........Erre nagyon oda fogok figyelni majd :)

[ Szerkesztve ]

(#84545) hobizoli válasza Ragnar_ (#84530) üzenetére


hobizoli
nagyúr

max kijon egy i9-9995EE*, ami vmi Xeon derivalt
lattnuk mar ilyet az A64-nel is anno

*EE - Expensive Edition

:DDD

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#84546) 3.Aragorn válasza kolopele (#84544) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A játékfejlesztőket mikor érdekelte hogy Pistikének milyen gépe van otthon? ;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#84547) hobizoli válasza kolopele (#84535) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igazabol a core szammal nincsenek bajban, mert szerver verzioban regota vannak ennel tobb magos CPU-ik is

a Xeon-bol volt 22core-s is mar mikor....az 44 thread
es ahhoz letezik dualCPU-s deszka is

mondjuk van egy fajta ara, de megvasarolhato

több drón kell ;P

(#84548) kolopele válasza 3.Aragorn (#84546) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez annyiban igaz hogy magasról le....ták hogy mennyire van optimalizálva egy játék kiadáskor, magoktól függetlenül mentek az fps droppok, bughalmazok, és ezen nem fog segíteni semmi, még az sem ha ezentúl minden játék 16 mag 32 szálra lenne megírva :) Tudod hány játék képes nálam is anomáliákra? Ráadásul ehhez még csak magas beállításokra sincsen szükség sokszor. Az ember várja a patch - eket, csak mire azok kijönnek az ember már végig tolja a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#84549) kolopele válasza hobizoli (#84547) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez oké, de azok nem játékra lettek kitalálva.

[ Szerkesztve ]

(#84550) 3.Aragorn válasza kolopele (#84548) üzenetére


3.Aragorn
addikt

ezért vannak sokan akik nem a megjelenéskor kezdik el a játékot, hanem fél-egy év múlva :)

Nem minden vándorút céltalan...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.