Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84351) Fitzgerald válasza atteee (#84349) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az Intel jó szokásához híven igyekezett bedumálni nekünk, hogy a DDR3 kinyírja a Skylake/Kaby Lake procik memory controllerét. A mai napig egyetlen ilyen esetről sem tudni, pedig a Skylake már 4 éves platform.
Viszont olyan DDR3-as lapot, amiben egy K-s 6th/7th gen procit húzni is tudsz itthon már csak használtan találsz valószínűleg. Talán külföldi webshopokban, eBay-en, itt-ott még akad új is.

[ Szerkesztve ]

(#84352) palfitom válasza atteee (#84348) üzenetére


palfitom
félisten

Ahogy VirsLee írta, nem éri meg őrizgetni a DDR3-at, hisz 26k már kapni 16 GB-os KIT-et, és az új 6 magos procik annyiba kerülnek, mint a használt 4 magosok.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#84353) Zicokuka válasza atteee (#84349) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Olcsók is azok a lapok ha találsz, de ott maradsz a platform csapdába. Az ár fontos tėnyező, jó áron találsz skylake I7-t nyersz pár Ftot, de hosszabb távon egy Am4 jobb befektetés. 4790 nem ajánlott kivėve szintén ha olcsón találsz, na pont mert nem igazán van olcsó adtam el a fenėbe a haswellt. (xeonom volt alias 4770).

(#84354) hobizoli válasza atteee (#84343) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem
vegyel ujat, DDR4-l
R5-2600 vagy i5-9400F-t

több drón kell ;P

(#84355) Geller72 válasza atteee (#84343) üzenetére


Geller72
veterán

Amennyivel többe kerülne egy 4790k (60-70k közt megy aprón) ha S1151-re váltasz, egy tízest is simán nyerhetsz ha aprón veszel mondjuk egy i5 hat magost. (45-60k közt vannak) Az a tízes pont annyi, amennyivel drágább a 2x8 GB DDR4 a 2x8GB DDR3-nál. Ha eladod a 2600-at és alapod, az meg simán fedi az S1151-es lapod.

(#84356) kolopele válasza atteee (#84345) üzenetére


kolopele
nagyúr

Egyértelmű, hogy amennyiben tudsz rászánni többet válts platformot, de azt vedd figyelembe hogy az minimum 100k, a saját platformodat meg már elég nehéz eladni. Ha csak procit cserélnél 4790 már 40-50 - ért is található az aprón, a procidat meg talán egy húszasért el tudnád adni.

[ Szerkesztve ]

(#84357) MM válasza kolopele (#84356) üzenetére


MM
őstag

Lapot is kell cserélnie 4790-hez, 3770K lenne még opció lapcsere nélkül, de 2600K-ról az már teljesen felesleges lenne.

(#84358) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Csak hogy legyen még egy vélemény... Haswell alatt én sem fejlesztgetném már a gépet, használt másikra sem, főleg ha lapot vagy platformot is váltani kell. :)

Szerintem ma egy Ryzen 6 magos már van annyira olcsó hogy elérhető alig több pénzért, úgy hogy minden más "gányolást" kiválthat a használt piacról.

Ha a régi vasat el tudod adni, annyi lejön az új árából és kész.

Épp most tesztelték a 2600K-t 2019-re és rengeteg ok van amiért érdemes már elengedni, HA már hozzá akarsz nyúlni valami vadi újra.
Hiába OC-zod, már egy alapjáratos új proci is körbefutja... főleg játékok alatt (ahol a proci számít).
Ha meg nem akkor használd amíg tudod még és kukázd amikor van pénz újra, kár megbolygatni.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#84359) kolopele válasza MM (#84357) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, lapot is kell cserélnie, azt írtam is az első hozzászólásomnál, csak itt már elfelejtkeztem róla :) Mindenképp a platform váltás lenne a legjobb megoldás, ez tény.

(#84360) KAMELOT válasza atteee (#84343) üzenetére


KAMELOT
titán

Add el az egész kombót majd vegyél egy i5-9400F + olcsó alaplap + 8gb ram. Olcsó és jó kombó.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#84361) Aprósólyom válasza KAMELOT (#84360) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Múlt héten vettem 26k-ért boltból újonnan 16G/3000 kitet. G.skil. Szerintem most, hogy ilyen alacsony a memó ár, ne vegyen 8G-t, mert meg fogja bánni, amint visszamásznak az árak....

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#84362) kolopele válasza Aprósólyom (#84361) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez igaz, viszont 1 db 8 gigás mellé bármikor vehet másikat, és bizony nem kell ahhoz kitnek lenni hogy dual - ban menjenek, még csak azonos márkájúaknak sem, ez tapasztalat, ahogyan az is hogy volt már nálam olyan kit ami nem ment dualban. Még annyi előnye lehet a nem kitnek hogy nem kell párban cseréltetni ha az egyik behalna, így még mindig mehet a gép az 1 db memóriamodullal.

[ Szerkesztve ]

(#84363) KAMELOT válasza Aprósólyom (#84361) üzenetére


KAMELOT
titán

Legolcsóbb megoldás javasoltam. Ha beléfér neki a 16gb akkor mehet.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#84364) atteee válasza kolopele (#84359) üzenetére


atteee
tag

Nem lenne 100k a konfig csere kb 20-25k a mostani procim és 15k a lap amiért ellehet adni az kb 40k. Ha hozzá adom a ramokat is az kb +15k. Ebböl kb a proci meg is van egy normálisabb lap kb 25k plussz a ramok is kb ennyi lenne. Szóval kb 50k-ból meg az upgrade.
Ha viszont 4790k-t+ lapot veszem akkor az kb 20-30k lenne.

Én pl még a i5 8500-t néztem.

[ Szerkesztve ]

Samsung S7 Edge 32GB

(#84365) KAMELOT válasza atteee (#84364) üzenetére


KAMELOT
titán

9400F 175€

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#84366) atteee válasza KAMELOT (#84365) üzenetére


atteee
tag

Igen most láttam hogy nagyon jó árban van és teljesitményben is nagyon jó.
Mindegy milyen lapot veszek hozzá? Mivel ugysem k-s a proci.

[ Szerkesztve ]

Samsung S7 Edge 32GB

(#84367) kolopele válasza atteee (#84364) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nyilvánvaló, hogyha eladod a mostanit az lejön a 100k - ból :)
Jó a 9400f, annyi csak amit már írtam, nincs benne IGP.
Alaplapnak meg esetleg:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#84368) atteee válasza kolopele (#84367) üzenetére


atteee
tag

Eddig soha nem használtam valahogy bennem az maradt meg hogy az intelbe nincs és mindeg külön vga-t használtam.

[ Szerkesztve ]

Samsung S7 Edge 32GB

(#84369) kolopele válasza atteee (#84368) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem az nem tetszik ezekben hogy amennyiben hirtelen behal a kártya onnantól nem lehet használni sem a gépet.

(#84370) atteee válasza kolopele (#84369) üzenetére


atteee
tag

Ezért van egy olcsó tartalék csak kicseréled és addig tudod használni amig nem veszel egy komolyabbat megint. De nálam álladóan cserélgetve vannak a dolgok. Kb 1-2 év marad meg proci lap vga

Samsung S7 Edge 32GB

(#84371) kolopele válasza atteee (#84370) üzenetére


kolopele
nagyúr

Jogos, amikor megvettem a mostani kártyámat én is inkább feltettem a polcra az előzőt, igaz az egy 1080 Ti :D ( és milyen jól tettem, kettőt is vissza kellett küldenem az újból). Linkeltem egy alaplapot, szerintem az jó lesz neked.

[ Szerkesztve ]

(#84372) atteee válasza kolopele (#84371) üzenetére


atteee
tag

[link]

Én ezt találtam.

Samsung S7 Edge 32GB

(#84373) kolopele válasza atteee (#84372) üzenetére


kolopele
nagyúr

Írok priviben, mert ez itt off.

(#84374) hobizoli válasza kolopele (#84362) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mint ahogy megy a 3-4 moldul is akar, csak vmikor meg jaaaaanem
foleg ha nem egyformak

az meg hogy veszel egy moldult es majd 4-5 honap mulva veszel egy masik ugyanolyat....haaaat
kozben a gyarto meg atallt a Samsung chip-rol pl Hynix-re az ugyanolyannak kinezo ugyanolyan feliratos hutobordan levo ugyanolyan fantaziadus markanev alatt, akkor meg jon a nezes :F , hogy WTF? van

2 modult KELL hasznalni mindig:
-dualchannel mar mukodik annyival is
-32GB osszerakhato 2db 16GB-s modulbol, ami a juzernek 99%-anak tok eleg lesz meg 3-4 ev mulva is, meg a hardcore gamereknek es a virtualkodok meg a videokat vagok se nagyon szoktak tobbet kihasznalni
-nincsenek idozitesi es/vagy orajel korlatozasok (erre egyes alaplapok User's Manual-ja regebben is mar kitert figyelmezteteskeppen, hogy a magas orajel 2 DIMM-g garantalt csak)

nem kizart, hogy mukodik 3200+MHz-n akkoris egy röcc nelkul, de ha tortenetesen 2 ilyen meg 2 olyan, vagy 4 egyfoma modullal csak 2800-n akar stabil lenni megis a dolog, akkor tudd miert annyi az csak, mikozben csak kettovel meg stabilan megy 3200-n is

erre leginkabb akkor lehet belefutni, ha magas orajelu modulok vannak
szoval 3000-3600MHz-s modulokkal elobb kijon ez a limit, mint a frutti 2400-sal

igen, a workstation/server lapokban van 6-8 DIMM is akar, de ott bufferelt, registered RAM-k is vannak ehhez ott benne, meg ott ritkan van magas orajelu tunnning RAM is hasznalva eleve

több drón kell ;P

(#84375) hobizoli válasza atteee (#84364) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en biztos nem vennek 4-5 eves technikat mar....

DDR3-bol meg most lehet "jol" kiszallni utoljara kb
aztan olyan lesz mint a DDR2, berakhatod a fiokba emleknek
mert nagyon kereslet mar nem igazan lesz ra, leven a 4. CPU generacio hasznal mar DDR4-t es 16GB RAM igazabol abbol se tulzottan utoeret vagos dolog mar, mint volt jo fel eve meg

több drón kell ;P

(#84376) Fitzgerald válasza atteee (#84364) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A 8500 meg a 9400f gyakorlatilag ugyanaz teljesítményben, csak az IGP hiánya a lényegi különbség, illetve természetesen az ár. Egy stock 7700k szintjén vannak kb. játékokban.

(#84377) atteee válasza Fitzgerald (#84376) üzenetére


atteee
tag

Köszönöm a segitséget akkor körül nézek rendesen, hogy melyik hogy érné meg.

Samsung S7 Edge 32GB

(#84378) KAMELOT válasza hobizoli (#84374) üzenetére


KAMELOT
titán

Én is ezen az elven vagyok. Vagy dual vagy quad kitet kell venni. Aztán ha van jobb ram eladom és megveszem azt. Nem jó más fajta ramokat használni, főleg hogy már van annyi verzió azt hiszem van miből válogatni.

atteee: legújabb gent vedd és nyugtod lesz 3-4 évig biztos a géppel.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#84379) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Túl sűrűn nem járkálok ebbe a topikba, mert nem vagyok egy kapkodós típus. :) Viszont most már lassan érik a váltás, mert egy 5 éves Asus Vanguard B85-ös alaplapot, egy sima i7-4790-es procit, meg a DDR3-as memóriákat kellene lecserélni. Alap, hogy a proci lenne a meghatározó, ahhoz meg majd adja magát a másik két komponens.
Alapvetően játékokhoz kellene a proci, azon belül is elsősorban multik, egy RTX 2070-es kártyához, és egy WQHD-s, 144 Hz-es, G-Synces monitor kiszolgálásához. Sajnos a BF V multiban már ilyen csúnyaságokat látok, és tapasztalok a jelenlegi procival:

Egyelőre vegyük ki a képletből, a közeljövőben megjelenő, új Ryzen procikat, és maradjunk az Intel vonalon.
Akiknek már van tapasztalata kérdezném, hogy egy i5-9600 K, elegendő lenne-e egy RTX 2070-hez úgy, hogy nagyon nem piszkálnám a procit, csak bepattintanám, oszt hadd szóljon? ;]
Még annyit, hogy messze nem ultra beállításokon szeretnék stabilan 100 körüli fps-t.
Az értelemszerű, hogy a DDR4-es memóriából is 16 GB lenne majd.
Előre is köszi az infókat.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#84380) palfitom válasza pendre54 (#84379) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

9600K vagy sima i7-8700 is jó lehet.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#84381) SECTORnooB válasza pendre54 (#84379) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ha BFV a fő felhasználási terület és a multik inkább az i7 irányába mozdulnék, nálam 70-80%-on jár átlagba a 2600X, úgy hogy szotyi 590-et szolgál.

(#84382) FollowTheORI válasza pendre54 (#84379) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nyilván jobb lesz érezhetően... de ha hosszabb távra tervezel, szerintem inkább vagy 12 szálas vagy 8 magos procira válts már, ha már váltassz. :)
Főleg ha nem akarsz OC-zni...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#84383) pendre54 válasza FollowTheORI (#84382) üzenetére


pendre54
addikt

Akkor lehet, hogy megvárom az ősszel megjelenő i7-9700-et, mert a jelenlegi i7-8700-be már nem szívesen feccölnék bele, az i7-es K-sokba meg főleg nem. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#84384) Fitzgerald válasza SECTORnooB (#84381) üzenetére


Fitzgerald
veterán

1440p-ben? Azon a felbontáson nem olyan hangsúlyos a CPU teljesítmény erős VGA mellett, mint 1080p-ben.
Inkább VGA limites lenne még egy 2600k-val is. Ha meg tol rá resolution scale-t is esetleg, akkor meg végképp.

(#84385) pendre54 válasza Fitzgerald (#84384) üzenetére


pendre54
addikt

Nos, én a Resolution Scale-t pont 125 %-ra feltolva használom, a FOV-ot, meg az alapértelmezett 55 %-ról 74 %-ra állítottam, bár nem tudom, hogy ez utóbbi mennyire befolyásolja a proci teljesítményét.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#84386) SECTORnooB válasza Fitzgerald (#84384) üzenetére


SECTORnooB
addikt

1440p enyhítő körülmény, kb 10% javulást hoz....1660Ti-vel mérve.
2070 kicsit bikább kártya, oda kifejezetten jól jön a 12szál.
Ahol 200 ezer van kártyára ott akad +20e i7-re.

[ Szerkesztve ]

(#84387) FollowTheORI válasza Fitzgerald (#84384) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

:N A játék CPU igénye független a grafikától igencsak jelentősen... sajnos itt nem elég azzal elsütni hogy ugyis GPU limited van, nem látnál többet, mert ha mellé van CPU limited is csak mégrosszabb a szitu. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#84388) SECTORnooB válasza FollowTheORI (#84387) üzenetére


SECTORnooB
addikt

:K

(#84389) Fitzgerald válasza SECTORnooB (#84386) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Játék és VGA függő leginkább hogy mennyi terhelést vesz le a prociról a dolog. De itt van egy teszt tuning 2600k-val és 1080 Ti-vel (ami azért egy jó 30% -al erősebb mint a 2070), érdemes megnézni az 1440p eredményeket, és azt is szem előtt tartani, hogy a 2600k még 4.7GHz-en is lassabb, mint pl. egy i5 8500 4GHz-en.
Nincs olyan 6 magos i5 (a low TDP-s cuccokon kívül), ami ne tudna rendesen meghajtani egy 2070-et 1440p-ben, bottleneck nélkül.

@FollowTheORI

Neked is ajánlom ezt a videót. Ha a szóban forgó hatmagos i5-nél gyengébb procival nincs limit egy jóval erősebb VGA-val, akkor egy erősebb proci hogyan bottleneckelne már egy gyengébbet? :)

[ Szerkesztve ]

(#84390) wasdffafaaff


wasdffafaaff
junior tag

1080ti az jó kártya

(#84391) SECTORnooB válasza Fitzgerald (#84389) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Én a mai multikról és a BFV-ről beszéltem.

(#84392) palfitom válasza wasdffafaaff (#84390) üzenetére


palfitom
félisten

Ne kezd ezt megint, PLS!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#84393) KAMELOT válasza pendre54 (#84383) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem egy 8600k delid 5.1ghz... 320€ tiszta új jó vásárlás lenne.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#84394) FollowTheORI válasza Fitzgerald (#84389) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Csakhogy pendre kolléga BF-ezni szeretne, nem Doom Vulcan-t játszani... a BF V olyan vagy inkább durvább CPU fronton, mint amit a GTA V vagy az Overwatch mutat 1080p-be... ami tisztán mutatja hogy egy 4/8-as proci még a 1070-et is megfogja és be-beesik a frametime néha...

De én elsőkézből is mondhatom, meg pendrének is volt 2060-a (nekem most az van) a 2070 előtt és bizony még egy 4.2GHz-es Haswell-t is megfog ez a játék... tökmindegy milyen kártyát raksz mellé.

Az erősebb kártyával nő a maximum és az átlag, de a minimum ugyanolyan vacak marad sajnos.
Ezért mondtam, hogy ez a játék kimondottan nem csak a GPU-t terheli. :)

Egy sima 6 magos OC nélkül, alig lenne ehhez képest jobb... nyilván írtam is hogy jobb lenne akár érezhetően is... de ide bizony kell a 8 valódi mag minimum... de 6mag/12 szál legalább. :)

És ha hosszútávban gondolkodik az ember, akkor méginkább...

Illetve ez videó példa tökéletes arra mit előtte írtam, hogy ha GPU limittel benyomod az fps-t a CPU limites közelébe, akkor fals képet kapsz:

pl Overwatch
1080p: max/1%
8700K + 1070 = 168/144
2600k + 1070 = 166/118

1440p:
8700K + 1070 = 113/101
2600K + 1070 = 110/98

Szóval igen.. az átlag meg a minumomod közötti különbség eltűnik, de attól még ha dadog a minimum nem lett jobb. :)

BF V-re ültetve ez azt jelenti ha szar a minimumod egy 1080/2060/2070 kártyával... akkor a proci a kevés és nem az a megoldás hogy nagyobb felbontással belepaszírozod a minimumba az átlagot is. :N

Igazából a mondandóm lényege ez az utolsó mondat. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#84395) Fitzgerald válasza FollowTheORI (#84394) üzenetére


Fitzgerald
veterán

2 év leforgása alatt egy 1070, egy 1080, és egy 1080 Ti is volt a 7700k-m mellett. Sosem volt bottleneck Battlefield játékokban, a CPU használat jellemzően 65-85% között volt (BF1-BF4-BF5).
Azt fontos tudni, hogy a Battlefieldekben a standby memória okozza ezeket a spike-okat. Csináltam is egy videót arról, hogy hogyan lehet egy egyszerű Win10 task-el megoldani a problémát, a BF5 topikba linkeltem is milliószor. Első körben egyébként azt próbálnám meg a fórumtárs helyében.

Amúgy 144Hz-es WQHD monitorról van szó. 144+ fps-e sosem lesz ezen a felbontáson azzal a kártyával maximális beállításokon, de még egy 1080 Ti-vel/2080-al sem. A dadogás meg 60 fps feletti 1% low, és alig alacsonyabb 0.1% low értékekkel nehezen értelmezhető fogalom egy Battlefield játékban, még ha Quake 3-ról lenne szó, akkor azt mondanám oké.

Hosszútávon valóban jobb választás lehet a 6+ fizikai mag és a legalább 2x ennyi szál, de hogy mikor kezd majd valóban kifizetődni egy ilyen befektetés, azt csak találgatni lehet. Simán lehet hogy csak akkor, ha már bagóért dobálják az ember után a 8700k-t.

[ Szerkesztve ]

(#84396) KAMELOT válasza Fitzgerald (#84395) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt nem lehet így venni mikor fizetődik ki. Akarsz játszani vagy nem. Multihoz kell a sok mag + HT. Én is rengeteget multizok igaz 4K ultrán. BF4 a kombómmal alig látom 100fps alatt. Megvettem, került amibe került a gép. Megdolgoztam érte, ennyi. Munka/játékra vettem a gépet nem azért, hogy azt számolgassam mikor hozza vissza az árát.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#84397) Zicokuka válasza KAMELOT (#84396) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Na ha így vennénk gépet baj lenne,mármint mikor hozza vissza az árát.Oké aki dolgozik rajta megint más story.

(#84398) KAMELOT válasza Zicokuka (#84397) üzenetére


KAMELOT
titán

Én kb 5 évente váltok gépet. Ez nem olyan, hogy napi szinten fogy. :) Természetesen a legjobb áron vásároltam mindent nem eszetlenül.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#84399) Fitzgerald válasza KAMELOT (#84396) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Olvass vissza, és akkor megérted miről van szó. CPU bottlenecking-ről beszéltünk, nem arról hogy akarsz-e játszani vagy nem.

Sok mag meg HT témához lezárásképpen:

Itt egy összehasonlító videó 1440p-ben egy 2080-al (7700k, 8700k, 9700k), lehet csemegézni az 1% és 0.1% low értékek között, és ámulni, hogy mennyire nem teljesít jobban egy 8700k, mint egy 7700k ezen a felbontáson.
Az árát meg max akkor hozza vissza bármi, ha munkára használod, és pénzt keresel vele.
Itt teljesítménybeli nyereségekről van szó, nem pénzbeliről.

[ Szerkesztve ]

(#84400) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Sziasztok

Az adatlapomon feltüntetett konfigban +1660Ti +a ramok lecserélése után (2x8 Gb-ra), a következő lépcső a proci lesz majd.
Ahogy nézem, a 4790k a teteje ennek a platformnak, a kérdés hogy vajon megéri-e a felárat?
Ha ennél az alaplapnál maradok, mindenképpen húzhatót szeretnék, elvégre ott csücsül rajta a brocken 2 és soha az életben nem volt még kihasználva, lényegében dísznek vettem az eddigiek alapján. (régebben volt tervben már prociváltás, de aztán elmaradt) Szóval óvatosan tuningolni szeretnék, nem csak az extra teljesítmény miatt, hanem a műfaj varázsa miatt is.
A gép játékra van. 1080p. Multi ÉS Single. overwatch, új tomb raider, rts játékok, ilyesmi; és főleg az elmúlt években kihagyott aaa-s címeket szeretném bepótolni először. És majd Cyberpunk 2077 :U

Kérdés, hogy mennyit érdemes rászánni erre a platformra? i5 -> i7 váltással mennyit nyerek majd az újabb címekben?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.