Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) ecaddsell válasza dm1970 (#15098) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Bár az itteni topiklakók vsz. jobban képben vannak, utóbbi időben én is ebben a cipőben jártam és ezt találtam.
A színes lézer esetén egy bizonyos lapszám felett (ami gyakorlatilag egybeesik a gyári toner kifogyásával) csak utángyártottban lehet gondolkodni a gyári horribilis ára miatt (persze itt is lehet kivétel, pl. milliárdos vagy és pénz nem számít ;) ). A gyári toner meg szinte kizárólag egy kezdő toner, kisebb kapacitással (amit adott esetben nagyon érdemes megnézni mennyi az annyi)...
Hogy ez miért van így hosszan lehetne analizálni, de jó eséllyel itt is az van mint az olcsóbb tintásoknál: A gépet önköltségi áron vagy az alatt kapod, a gyártó meg úgy szeretne a pénzénél lenni, hogy beépíti a festék árába.
Hogy ez működjön a tonerben chip van. Az utángyártottban is. Ha nem működik az utángyártott a kereskedő cseréli azt (lényegében garis csere; csak így szabad megvenni).
Az utángyártottnak lehet más gondja is. Pl. a szemcseméret nem elég finom (ez 10 mikron körüli kívánatos értéket jelent) ami nyilván nem eredményez túl szép nyomatot. Ez még nem minden, lehet vegyes is a szemcseméret ahol a túl aprók koszolják a nyomtatót, a túl nagyok (vagy esetleg szennyeződések) meg karistolják a fényhenger. A fényhenger csere nem olcsó, persze gyárival is kell időnként cserélni (ha nem a tonerben van, ami annyira azért a végén valakinek nem jó üzlet), de nem mindegy mennyi időnként és mennyiért (érdemes utánajárni, mert ez az amit nem reklámoznak).
Nemrég írtam, hogy esetleg a tonerport meg lehetne mikroszkóppal vizsgálni. Nos a 100x nagyítás ide kevés (kipróbáltam), de eleve is a por csak relatíve parányi mintáját tudod megvizsgálni attól a többiben még bőven maradhat olyan ami leamortizálja a fényhengert.

Azaz ez a téma az ahol el kell engedni dolgokat. Én pl. az A3-ast villámgyorsan elengedtem, noha van némi papírunk felhalmozva és néha tudnám is használni. Az még tartályos tintásban sem olcsó.
Bár gyakori tanács, hogy majd a szinest is megoldod máshogy, ez sem azért minden esetben optimális. Nekem pl. volt már, hogy a közelemben volt egy másolós szalon, de most a legközelebbi ilyen helytől 15 percre vagyok autóval (oda vissza már 30 és ott is van, hogy nem mindig van egyből gép és a fizetés is viheti az időt). Egyén függő, de néha kellhet a színes is, persze ezt is el lehet engedni.

Bár egy időben relatíve sok fotót tartottunk meg papíron is, ez amit soha nem magunk csináltunk és így utólag anyagilag ez volt a jó opció. Bár akkoriban egy nagyságrenddel több idő volt neten feltölteni a képeket (és néha újra is kellett indítani; talán ez fájt a legjobban) azt a minőséget azon az áron nehezen tudtuk volna hozni házilag. A kioszkos megoldást többször buktuk és egy idő után hanyagoltuk. Volt amikor telítve volt (nem volt hely), volt amikor lecserélték egy gyors, de nagyon gyatra minőséget tudó gépre.

De, hogy a kérdésedre is válaszoljak. Én nagyon szemeztem egy időben ezzel a géppel: Canon i-SENSYS MF645Cx
Lézeres, szines és MF. Ha találsz hozzá megfelelő áron elfogadható tonert jó, ha nem felejtős.
Mivel ezt is elengedtem, nem néztem nagyon utána.

Az MF részt azért engedtem el mert még ősrég vettem egy okostelós programot ami a ma napig megy és a mindent is tudó céges MF gép mellett is azt használtam. Ha kevés dolgot kell szkennelni egyszerűen vert bármit hatékonyságban (anno jó fény kellett hozzá, de hobbifotós múltamból tudtam, hogy mi kell a jó fényhez). Ha sokat kell szkennelni (/másolni) és netalántán az még kétoldalas is az más. Oda nem árt egy jó DADF-es gép jó pénzért...

Alternatíva a tartályos tintás, de az már egy másik történet.

[ Szerkesztve ]

(#15102) gycs02 válasza PociAti (#15099) üzenetére


gycs02
tag

Szia!

Köszi a részlete magyarázatot, így már érthető a dolog. Akkor folytatom a tartályosok között a keresgélést.

ecaddsell Neked is köszi az infót.

(#15103) Arti1


Arti1
aktív tag

Sziasztok,
segítséget kérnék, kis méretű wifi-s scanneres nyomtatót szeretnék, heti pár oldal nyomtatásra, főleg használtan, van időm kivárni, amíg feltesz valaki egyet, és szeretném ezt olcsón megúszni.
Előre is köszi a tippeket!
Üdv:
Arti1

A kérdések:
1. Tintás vagy lézer? Mindegy
2. Fekete vagy színes? Lehet színes is, de van itthon szublimációs fotónyomtató, ezért csak dokumentumokra lenne használva
3. Mire használnád? szkennelés, csak szöveg nyomtatás (esetleg ábrákkal), és főleg egy-egy gyors fénymásolásra
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? hetente 10 oldal fekete-fehér/színes vegyesen
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? 1 hét
6. Milyen funkciókat vársz el? WiFi mindenképpen, (nincs hálózati kábel kihúzva a leendő helyére), szkenner, egyszerű/egygombos másolás, kis méret
7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?) 20 eFt, használtan, ráérek kivárni egy konkrét típust
8. Árérzékeny vagy? lehet plusz 5-10 eFt esetleg, ha valami nagyon extra plusz kényelmi funkciót nyerek vele
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Minél kevesebb macerát szeretnék, utángyártottat is szívesen használok, de töltögetni nem szeretnék

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#15104) Varshi válasza Arti1 (#15103) üzenetére


Varshi
aktív tag

Én lézert vennék, de csak 45-ért látok olyat, ami neked jó.

Mert amúgy mondanám, hogy vedd meg a legolcsóbb Wifis szkenneres HP-t (Deskjet 2710 15e-ért), aztán meg vegyél ú.gy. patronokat hozzá évente, de 3 év alatt ugyanott leszel árban, szóval valahogy meg kellene győznöm téged, hogy a 20e-s keret elég kevés....

[ Szerkesztve ]

(#15105) Nagya21 válasza Varshi (#15104) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Lutri.ha olyat veszel ahol fejjel együtt van a patron, ott lehet kifogod, de ott meg a patrony nagyon drága.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15106) Arti1 válasza Varshi (#15104) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszönöm a tippeket, kezd körvonalazódni :)

Még annyi, hogy ha nagy mennyiségben kellene fekete-fehéret nyomtatni, akkor az máshol megoldható, ezért az otthoni gép csak tényleg az ad-hoc kinyomtatandó dolgokra kellene, meg főleg scannelni.
Lézer erre kicsit overkill lenne otthonra, bár ki tudja, ha megint bezárnak minket home office-ba, akkor az kicsit árnyalja a képet :)
Egy patron mennyi időt bír ki anélkül, hogy megadná magát, ha pl. minden héten nyomtatok vele 2 oldalt? Egy év után beszárad és dobhatom ki, úgy, hogy még majdnem tele van? Vagy ha rendszeresen nyomtatok legalább 1-2 oldalt vele hetente, akkor kibír több évet? Akkor lehetne olcsó HP és egy garnitúra patronnal kihúznám évekig is.

A 45 eFt-os lézer használt ár?

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#15107) Varshi válasza Nagya21 (#15105) üzenetére


Varshi
aktív tag

Nem ugyanezt írtam? :)

(#15108) Varshi válasza Arti1 (#15106) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ezt nehéz megmondani. Ha mindig nyomtatsz vele, nem fog beszáradni.
De ha véletlenül ráküldesz egy nagyobb színes képet/grafikont, akkor a hivatalosan 100-150 oldalas HP 302-es patron színes kapacitásnak lehet, hogy a 10%-a elment a levesbe. :) És utángyártottból se olcsó.

45e-ért zsír új Brother DCP-1622-t kapsz, amibe nem is drága a toner.
Amúgy a lézer nyomtatós topikban is utána tudsz olvasni.

(#15109) Arti1 válasza Varshi (#15108) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszönöm, így a HP nem annyira szimpatikus már, akkor lehet mégis lézer lesz, majd még olvasgatok, köszi szépen!

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#15110) Arti1 válasza Varshi (#15108) üzenetére


Arti1
aktív tag

Na azóta olvasgatok specifikációkat :)
Viszont találtam egy érdekes dolgot, erről még sosem hallottam, ebben kérnék tanácsot:
[link]
Ez azt jelenti, hogy a bolt alakítja át külső tartályosra a nyomtatót és ugyanúgy lehet majd bele tintát tölteni, mint az Epson külső tartályos nyomtatóiba?
Érdemes ezzel foglalkozni? Mennyire lehet rá számítani, hogy hosszabb távon is működni fog?

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#15111) PociAti válasza Arti1 (#15110) üzenetére


PociAti
senior tag

Lényegében igen, ők alakítják át, de felejtsd el ha jót akarsz!
Rengeteg, de tényleg rengeteg videót lehet találni a neten arról hogyan kell átalakítani ilyenre a gépeket. Csak éppen azt nem mutatják, hogy az olcsó ígéretet követően mennyi életképes képszülék marad pár év után. Ezekre az átalakított gépekre csak 1 év garanciát vállalnak, míg eredetileg is tartályos Epson, Brother gépek esetén 3 évről van szó.
A rendszer fellevegősödését és egyéb problémákat még a gyártók se tudták megoldani megfelelően a kezdeti időszakban, fejlesztéskor sok minden máshoz hozzá kellett nyúlniuk a tinta utántöltésén kívül.
Továbbá azokat a Canon gépeket olcsón árulják, és az ehhez párosuló magas üzemeltetési költségek miatt nem feltételezik, hogy sokat használnák őket, így minden egységük mérsékelt használatra van tervezve.

(#15112) PociAti válasza PociAti (#15111) üzenetére


PociAti
senior tag

Most nézem, hogy ebbe a konkrét nyomtatóba, a Canon MG3650S-be nem is színenként különálló patronos a fej, hanem a 3 szín egyben fej van, aminek a tervezett élettartama legfeljebb 400 oldal! Bármennyi tinta utánpótlást is kapjon egy ilyen fej, az élettartamára az nincs befolyással. Nem csoda, hogy külön alkatrészként árulják hozzá a fejet, mert az is fogyóeszköz.

(#15113) Arti1 válasza PociAti (#15112) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszönöm, azt hiszem most költözök át a lézernyomtatós topikba :)
400 oldal az durva közelítéssel napi 1 db oldal és kb 1 év alatt már cserélhetem is a fejet...

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#15114) Nagya21 válasza PociAti (#15112) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Na hasonló 3in1 fej van az én Canon 2411ben+ a fekete, ott is te rakod bele a fejet beüzemeléskor.
Na ezekután kérdés mennyire tervezték? :Y :Y :Y (még nem láttam különben, mert tartalék, nincs beüzemelve)
Előny : könnyen lehet cserélni...... :DDD :DDD :DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15115) PociAti válasza Nagya21 (#15114) üzenetére


PociAti
senior tag

Egy rendes nyomtatóban soha az életben nem kell fejet cserélni!

Tévútnak érzem előnyként feltüntetni azt, hogy egy karbantartásigényes, gyenge élettartamú berendezésnél nem túl komplikált művelet a fejcsere.

(#15116) atala válasza PociAti (#15115) üzenetére


atala
Topikgazda

Mindegyiknek meg van az előnye és a hátránya is. A piezós fejeknél ha nem szárad be a tinta, 5-6, vagy akár 10 évig is lehet használni. Ha beszárad, akkor macerás a cseréje, és általában nem éri meg cserélni.
A canonok feje nem fog kibírni 5-6 évet, de cserébe egy mozdulattal cserélni lehet, ha beleszárítják a tintát.
Én csak azt nem értem, hogy ha fogyóeszköz a fej, akkor miért nem árulják?
Nem túl jó a Canon hozzá állása. Én biztos nem vennék Canon, és HP tintás nyomtatót.

[ Szerkesztve ]

(#15117) Nagya21 válasza atala (#15116) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Sztem előbb utóbb árulják majd...... :DDD :DDD :DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15118) mamusz11


mamusz11
tag

Sziasztok!

Ezt a nyomtatót néztem ki Brother HL-1222WE, pár leírást átnéztem de arra nem találtam választ hogy ez tudja e a 2oldalas nyomtatást.(beforgatja e magának a papírt)?

Learning never exhausts the mind!

(#15119) ocscsaba válasza mamusz11 (#15118) üzenetére


ocscsaba
tag

Nem tudja. Olyan nyomtatót keress, amelyik nevében szerepel a végén: D, azaz duplex, kétoldalas nyomtatás (példák: DW, vagy DN, vagy D, vagy CDW)

(#15120) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Sziasztok.

Egy irodába keresek A3-as nyomtatót.
Beszéltem egy nyomtató kereskedővel ő a Epson WorkForce Pro WF-C8690 ajánlotta.

Kicsit tartok a színes patronok beszáradásától, mivel ez ritkán lenne használva.

Van valakinek tapasztalata ezzel a Piezo ink nyomatási móddal?

Esetleg ajánlhattok alternatívákat. Amire kell:

A3 nyomtatás
Hálózati működés
scannelés
fénymásolás

Árban : netto 400e Ft

Előre is köszönöm a választ

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#15121) PociAti válasza [HUN]Zolee (#15120) üzenetére


PociAti
senior tag

Az Epson WorkForce nyomtatói nagyon jók, bár az a konkrét modell túl erős lenne a "ritkán lenne használva" terheléshez. Nézz körül jobban az A3-as WorkForce nyomtatók között.
Brother szintén tartós piezzos fejet használ, beszáradás elleni védelemmel vannak ellátva és A3-as szektorban jó a hazai felhozatal. A Brother MFC-J2330DW és a MFC-J6947DW két véglet, közötte megéri körbenézni. Üzemeltetési szerződéssel még faragni lehet a költségeken, és 3 év garancia van rájuk. Szerethető gépek, teszik a dolgukat és szerintem az általad megjelölt összegből két berendezés is kijönne, beleértve az üzemeltetési költséget is.

(#15122) [HUN]Zolee válasza PociAti (#15121) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Köszönöm a válaszod.

A fekete része havi 500-1000 oldal lesz terhelve, csak színes nem nagyon van nyomtatva.
Remélem ez is bírni fogja 10 évig mint az elődje :)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#15123) Teaway válasza [HUN]Zolee (#15120) üzenetére


Teaway
veterán

Színes lézer multifunkciósban nem gondolkozol? Pláne ha ritkán van használva.

Nincs itthon csokid??

(#15124) dm1970


dm1970
tag

Sziasztok!

Ismét visszakeveredtem. Átolvasgattam, s ajánlásaitok alapján arra jutottam, hogy akkor maradna a tintás tartályos nyomtató. Egyelőre a belépő kategóriát nézegettem, s az alábbi összehasonlítást készítettem:

A Canon lenne árban a legjobb vétel (most akciós), de ott olvastam, hogyha megtelik a felesleges tintát összegyűjtő tartály szivacsa, csak a szerviz a megoldás.
A többinél inkább csak a lassú, kicsit gyenge színes nyomtatás, túl műanyagos stb. találtam.
A felsoroltak közül, melyik az ajánlottabb?
Szerviz szempontjából melyik lehet a jobb választás (bár erre ne legyen szükség)?

Köszi dm

(#15125) atala válasza dm1970 (#15124) üzenetére


atala
Topikgazda

Az én javaslatom.
Ha hoszabb távra tervezel, akkor a HP, és a Canon felejtős. Termo fejet használnak, aminek az élettartama jóval kevesebb, mint a Brother, és az Epsonnál használt piezos fej. A Canonnál egyszerű cserélni a fejet, az más kérdés milyen áron.
A brothernél csak a nyomtató szétszedése után lehet hulladék gyüjtőt cserélni. Az Epsonnál egyszerűen, kívűlről.

(#15126) dm1970 válasza atala (#15125) üzenetére


dm1970
tag

Szia!

Köszi! Nem tervezem pár évente cserélgetni, remélem nem is kell majd.
Akkor marad az Epson. Még annyi, hogy érdemesebb egy kicsit fentebb keresgetni a belépő szintnél, ha az L3150 tudása megfelelő számomra?

(#15127) joepasi


joepasi
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni 2db Mono multifunkciós lézernyomtatót, kétféle felhasználásra!

Az egyik itthon lenne, tudjon 2 oldalas nyomtatást,nem árt a felső automata lapadagoló, legyen Wifi-s!
Brother MFC-L2712DW-re gondoltam. Nagyon sokféle Brother-t látok, de nem igazán tudom a különbségeket felfedezni!

A másik egy háziorvosi rendelőbe lenne, ez is tudjon másolni, szkennelni, de a lényeg az hogy két papírtálcája legyen egyik a recepteknek a másik a beutalóknak!

Köszönöm ha tudtok segíteni!

(#15128) atala válasza dm1970 (#15126) üzenetére


atala
Topikgazda

A drágábbak általában gyorsabban nyomtatnak, vagy más egyéb plusz funkciót tudnak. A nyomtatási sebességet úgy tudod összehasonlítani, hogy megnézed mennyi fúvókát tartalmaz a fej. Az L3150 180 fekete, és színenként 59 fúvókát tartalmaz. Az L6170-es feketéből 400 a színesekből színenként 128 fúvókát tartalmaz.
Minél több a fúvóka annál több részre tud egy húzásra tintát fecskendezni, ergo gyorsabb lesz a nyomtatás.

(#15129) dm1970 válasza atala (#15128) üzenetére


dm1970
tag

Köszi!
A "sebesség" annyira nem számít, jó lesz valamelyik L3xxx. Így, hogy szóba került a 6-os sorozat, egyet majdnem beszereztem, de sajna kiszúrták a hibát:

:DD :)) :C

(#15130) Teaway válasza dm1970 (#15129) üzenetére


Teaway
veterán

Nem tudnak összeadni, van ilyen :))

Nincs itthon csokid??

(#15131) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Informaciokeppen, mi is ma kaptuk melóban, Epsonokra mától december 31-ig penzvisszaterites.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#15132) ngaba


ngaba
aktív tag

Sziasztok!

Milyen olcsóbb fekete-fehér A4 lézernyomtatót tudtok ajánlani, amivel olcsóra jön ki egy lap nyomtatásának a költsége? "Kisebb irodai" felhasználásra. (Közbeszerzés, annyit tudok, hogy egy Epson WorkForce AL-M320DTN még belefér a keretbe, egy komoly fénymásolós nagy gép már nem.)

Tudom, vagy a nyomtató a drága, vagy a toner, de hátha ti tudtok valami titkos tippet...

(#15133) Varshi válasza ngaba (#15132) üzenetére


Varshi
aktív tag

https://prohardver.hu/tema/milyen_lezer_nyomtatot_vegyek/friss.html

Összefoglaló

(#15134) ngaba válasza Varshi (#15133) üzenetére


ngaba
aktív tag

Köszönöm és elnézést. :B

(#15135) dro0py


dro0py
tag

Sziasztok!

Korábban kértem tanácsot ADF-es tintatartályos nyomtató vásárlásához. Több típus megnézése után végül a Canon G4411 mellett döntöttem. Azért írok most, hogy aki ilyen célra keres, ne hezitáljon, vegye ezt. Nagyon jó a nyomtatási minőség, elég gyors is, az ADF-je pedig (sok más modellel ellentétben) tökéletes! Kb 200 túlnyomórészt színes oldal nyomtatása után a legtöbbet fogyott szín is kb. 85%-on van (a többi 90% fölött, feketén meg nem is látszik fogyás).

Csak 1 kérdésem lenne a fórumtársakhoz: az irodát néha (évi 2-3 alkalommal) otthagyom pár hétre. Ilyenkor mennyire gond, ha nincs nyomtatás, beszáradhat a tinta? Mit tegyek ellene?

(#15136) Varshi válasza dro0py (#15135) üzenetére


Varshi
aktív tag

>Ilyenkor mennyire gond, ha nincs nyomtatás, beszáradhat a tinta? Mit tegyek ellene?

Semmit nem tudsz.
Ha csak nem hagyod netről elérhetőnek, és küldesz rá otthonról 1-1 oldalt. (Nekem pl. fogalmam sincs, ezt hogyan kell/lehet felprogizni egy routeren. Én csak használtam régen print servert, tehát tudom, hogy van ilyen, de a módját nem vágom.)

De gyári tintával talán nem kell félned.

Én mindenesetre elvenném az ablak alól (nyáron) vagy a fűtőtest közeléből (télen). Úgy láttam, ezek nem tesznek jót.

[ Szerkesztve ]

(#15137) qnadam válasza Varshi (#15136) üzenetére


qnadam
veterán

Ha csak nem hagyod netről elérhetőnek, és küldesz rá otthonról 1-1 oldalt. (Nekem pl. fogalmam sincs, ezt hogyan kell/lehet felprogizni egy routeren. Én csak használtam régen print servert, tehát tudom, hogy van ilyen, de a módját nem vágom.)

az a canon elvileg ismeri a google cloud printet, onnantól teljesen egyszerű ügy :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15138) dm1970


dm1970
tag

Sziasztok!

Nagy nehezen megszültem. Véletlenül sikerült addig húznom, hogy megcsíptem a pénzvisszatérítést is. A vége egy L3150 lett.
Jónak tűnik még ismerkedünk.

Köszi még egyszer Mindenkinek a segítséget!

(#15139) Jiraiya


Jiraiya
csendes tag

Sziasztok! Otthoni munkavégzéshez keresek új nyomtatót (használttal nem mernék kockáztatni). Előre is köszönöm a tippeket!

1. Tintás vagy lézer? Mindegy.
2. Fekete vagy színes? Fekete.
3. Mire használnád? 90%-ban szövegek nyomtatására, de olykor ábrákat/prezentációkat is. A szkennelés nem lenne hátrány, de igazából utolsó szempont.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Nagy átlagban heti 50 oldal körül, de előfordul hogy beesik egy-egy nagyobb dolog, amikor hirtelen 2-300 oldalakra van szükség.
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Ha szükséges oda tudok figyelni a rendszeres használatra, de előfordulhat hogy utazás miatt 1-1 hét kiesik.
6. Milyen funkciókat vársz el? Szkenner hasznos lenne, de nem annyira lényeg, viszont az egyszerű üzemeltetés annál fontosabb szempont.
7. Mennyi a keret? 50-60e
8. Árérzékeny vagy? Ha van picivel többért valami nagyon bestbuy akkor ki tudom várni hogy akcióban legyen, mert nem égetően sürgős.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Nem számít hogy gyári vagy utángyártott, a lényeg hogy egyszerűen lehessen működtetni, ezért például utántöltögetni nem annyira szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#15140) Varshi válasza Jiraiya (#15139) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szia!

Igazság szerint 60-ért el tudsz hozni egy szkennelni képes tartályos tintást is, pl. az előbb említett Epson L3150-t, ami színeset is tud és rengeteg tintát adnak hozzá gyárilag (évekig nem kell venned hozzá tintát),
illetve az Összefoglalóban lévő ajánlott lézeres multi, a Brother DCP 1622WE már 45-től a tiéd lehet, és a különbözetből még két tonert vehetsz is hozzá.
A tartályos előnye még, hogy színes, a lézernek viszont az, hogy... lézer.

Igazság szerint ez innentől matek.
Ha az általad leírtakból azt veszem alapul, hogy heti 50 oldalból - évi 50 héttel számolva - az jön ki, hogy 2500 oldal / év a rendszeres nyomtatás,
amihez hozzájön rendkívül nyomtatásokból havi ~200 oldal, ami 12 hónappal számolva szintén ~2500 oldal / év
akkor az évi 5000 oldal (Főnök, tényleg elhasználsz egy évben 10 csomag A4-est??), aminél az első év végére a lézerhez már az árkülönbözetből vett tonerek is elfogytak, és újabbat kell venned... a tartályoshoz adott tintának meg még mindig megvan a ~fele.

(A lézeres tonerét gyári 1500 oldalnak mondják, számoljunk 1250-nel, a tintatartály 6000 oldala helyett 5000-et, ezzel ráadásul pont könnyű számolni, mert az évi 5e-hez passzol, ráadásul 4× szorzó van köztük, ami segíti a matekot.)

Onnantól évente 4 tonert kell venned a lézerhez, ami kb. 25e (utángyártottból 10e, de azt a művelt úri közönség nem ajánlja),
a tintáshoz meg fekete tintából ugyanez 5e Ft alatt marad. Ez évente 5e/20e Ft megtakarítás.
Ha nem nyomtatsz ennyit, hanem csak a felét, akkor 2,5e/10e évente.

Ráadásul most az Epson pénzvisszatérítésével még fogsz rajta egy 10-est.
Sőt, ha nem kell Wifi, és egy kicsit gyengébb szkenner is megfelel, akkor az Epson 3110 még 5-tel olcsóbb, ahhoz 9e Ft visszatérítés jár.
Az Epson ráadásul 3 év garit ad, azon belül mindent cserél, aminek baja lesz.

----
Az Epson nyomtatófejek tapasztalatom szerint kb 45-50e nyomatig tartanak ki, ez neked ~10 év.
Ez alatt egyszer kell a hulladéktinta-gyűjtőt cseréltetned, ami valahol 5-10e Ft között lesz.

A lézerben ennyi idő alatt háromszor vagy négyszer kellett cserélned a dobegységet darabját 8e-ért, ha viszont utángyártott tonerrel megy, akkor valószínűleg még többször.

Összegezve:
Ez alatt a 10 év alatt a tartályos kitermelte a saját árát (sőt még többet is) az olcsó tinta miatt még abban a meseszép esetben is, ha a lézert utángyárott tonerrel eteted és ennek semmi hátránya nincs a nyomtatóra.

Ha nem a lézerhez viszonyítod, hanem csak a 10 év teljes költségét, akkor a legolcsóbb Epsonnál az jön ki, hogy 55e-9e + 8 × 5e (10 év helyett csak 8-cal számolunk, mert 2 tartályt kapsz hozzá kezdetnek, ami 2 évre elég) + max. 10e = 46 + 40 + 10
= 96 000 Ft (50 000 oldalért),
ha meg kiderül, hogy csak a felét nyomtatod egy évben, akkor ~70 000 Ft.

(A fenti példában szereplő egyik legolcsóbban üzemeltethető (!) lézerrel ugyanez megközelítőleg a kétszerese.)

Ami ennél lényegesen olcsóbban nyomtat, ma 2020-ban, az nem tudom, hogy mi.

Más típusú (tehát nem Epson) tartályossal kicsit módosulnak a számok, de annyira jó ajánlatokkal jön ki mindig az Epson, hogy egyszerűen nehéz nem azt javasolni. De ha más tartályos tintás mellett döntenél, valszeg ugyanolyan jól járnál (+/- 10% eltéréssel).

(#15141) Varshi válasza Varshi (#15140) üzenetére


Varshi
aktív tag

Hopp, elszámoltam kicsit: ehhez nem a 101-es tinta kell, hanem a ~fele akkora 103-as, de semmi vész, mert kábé fele annyiba is kerül (vagy még annyiba se).
A kezdeti mennyiséget változtatja csak meg, de látható, hogy szinte nem tétel a tinta: 1900 Ft-ért ~3500 oldalra volt elég tapasztalatom szerint rendes doksiknál.

(#15142) Jiraiya válasza Varshi (#15141) üzenetére


Jiraiya
csendes tag

Ezer köszönet a levezetésért! :R
Úgy tűnik tényleg egyértelműen a tinta lesz a befutó, és az már csak bónusz ha színeset is nyomtathatok. Ugyanakkor, mivel tényleg ekkora mennyiségre kell, létezik hasonlóan ajánlható automata duplex-képes masina (vagy mennyire tolerálják ezek a nyomtatók ha saját magam ügyeskedem, és először kinyomom a páratlan majd fordítás után a páros oldalakat)?
Illetve tinta vásárláshoz egy amatőr kérdés, de tuti hogy 5-6 év múlva is lehet majd kapni hozzá gyárit? Vagy érdemes - ha lehetséges és nem szárad be addig a szekrény mélyén - most betárazni belőlük?

(#15143) Varshi válasza Jiraiya (#15142) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szia!

Az előző Epson-verzió (70ezret nyomtattam vele) nem tudta a manuálist, és elég sokat használtam úgy.
A duplex NAGYON megdrágítja, a következő lépcső - ami ezt tudja - az Epsonnál 45e-rel drágább, az pont a duplája az ajánlott modellnek. Gondold végig.

A tinta miatt ne aggódj, nem variáltak vele, mióta kijött az legelső tartályos (még mindig kapni olyan nyomtatót, ami ugyanazzal üzemel). És mivel megéri gyári tintát venni, ezért a legtöbben azt veszik, és szerintem sokáig még.

(#15144) maxiszalai12


maxiszalai12
tag

Sziasztok!
Kinéztem magamnak egy nagy formátumú nyomtatót, (Hp designjet 800 A0), de nem tudom, hogy ezzel milyen hordozókra lehet nyomtatni. Nekem a vászonra való nyomtatás lenne az elsődleges. Szerintetek ez ezzel a géppel szépen megoldható?
Köszi előre is! :R

(#15145) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

a jelenleg kapható nyomtatók közül melyiknél van a patronon a nyomtatófej?
Honnan lehet ezt tudni vagy megállapítani?

Köszi!

(#15146) PociAti válasza scott_free (#15145) üzenetére


PociAti
senior tag

Hát igen, azokat a HP és Canon nyomtatókat célszerű messzire elkerülni, mivel egy fej csak 50-500 oldal kinyomtatására képes. Kész vagyon üzemeltetni és nem nyújt stabil megoldást.
Ha aggregátor oldalon (árukereső, árgép, olcsóbbat .hu) oldalakon beírod a nyomtató nevét, akkor általában találatként kiadja a szükséges tintapatront is. Ha csak 1 színes patron kell bele, akkor biztosan ilyen. Normális nyomtatónál ha csak egy szín fogy ki, akkor még nem kell fejet cserélni a gépben. Illetve ha színes és fekete patron kb. fele, harmad annyiba kerül, mint maga a nyomtató, akkor is valószínűleg ilyen jószágba botlottál.

(#15147) scott_free válasza PociAti (#15146) üzenetére


scott_free
senior tag

Épp azért keresnék ilyet, mert ezeknél ha be is szárad, akkor csak kicserélem a patront, és minden megy rendben tovább.

Eddig bármilyen tintasugaras nyomtató volt a családban, ismerősi körben, kivétel nélkül MIND BESZÁRADT! (Hiszen az emberek elfelejtik, hogy hetente nyomtatni kéne velük.)
Volt köztük olcsó, volt tintatartályos drága, meg egész drága fotónyomtató is, a vége mindegyiknek ugyanaz lett: kuka. Mert ha már egyszer beszáradt a fej, azt már ki nem tisztította semmi sem. :(

[ Szerkesztve ]

(#15148) scott_free válasza PociAti (#15146) üzenetére


scott_free
senior tag

Akkor amelyiknél egy színes patron van, az mind olyan, hogy a patronon van a nyomtatófej?

(#15149) Sinkapeter válasza scott_free (#15147) üzenetére


Sinkapeter
tag

Mi pont emiatt vettünk két éve egy HP-t. Az Ink Advantage nyomtatókhoz ezen a kategórián belül viszonylag olcsó a patron, hajlandó akkor is nyomtatni, ha úgy érzi, hogy már üres, tényleg csak akkor kell cserélni, ha teljesen kifogyott.

(#15150) PociAti válasza scott_free (#15147) üzenetére


PociAti
senior tag

Azoknak az embereknek nem volt való az a nyomtató típus. Aki karbantartásmentes nyomtatót szeretne, az vegyen lézert (vagy olyan tintásat, mely karbantartja magát).
És amit nézel, azokkal a cserélhető fejes (HP/Canon) nyomtatókkal se lennél előrébb, mert nem nyújt hosszútávú megoldást, a kiadások viszont alattomosan magasak. Van aki kiadási oldalon már 40.000 Ft fölött jár, de még 500 oldalt se sikerült kinyomtatni vele.
A legszomorúbb talán nem is a kiadások, hanem hogy ritkán használják, és amikor igazán kell, akkor már tuti nem működik. Pedig pont azért vették, hogy otthon tudjon a család nyomtatni. Így azonban azonnali nyomtatás helyett kénytelenek bemenni valami üzletbe és mélyen belenyúlni a zsebbe az új patron (fej) miatt. Ezzel az erővel fénymásolószalonban is kinyomtathatnák az anyagot.
Mono lézernyomtatóval és alkalmankénti színes nyomtattatással sokkal előrébb lennének és az tényleg hosszútávú megoldást jelentene. Valószínűleg anyagilag is jobban járnának.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.