Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) atala válasza Szlopa (#14050) üzenetére


atala
Topikgazda

Epson L850

(#14052) rizla888


rizla888
csendes tag

sziasztok.

Samsung Xpress sl-M2070W- re esett a választásom ehhez szeretnék kérni
Fénymásolópapír ügyben kis segítséget csak szöveg nyomtatására.
Tapasztalatok, favoritok....

köszi.

"Ami elromolhat, az el is romlik"

(#14053) Lasliegrand


Lasliegrand
tag

Sziasztok!

Megpróbálom leírni milyen nyomtatóban találnám meg "életem párját". Kíváncsi vagyok, létezik-e ilyen. :F

Olcsón fenntartható színes tintatartályos szkenneres nyomtatót keresek ami használhatóbb a korábbi Epson L220-nál, aminek megtelet a festéktálcája de már senki nem cseréli, kapott egy kódot amivel engedi még egy darabig hogy nyomtassak, elvileg pénzért le is nullázza a számlálót vagy valami print monitor dolog kiütésével át is lehet verni ezt a számlálót de más bajaim is voltak vele...

1. BAROMI LASSÚ. Fekete szöveget tűrhető sebességgel nyomtatott, de ha van bármi színes elem a nyomtatványon (némelyik formanyomtatványukon szokott lenni) úgy már halál lassú.
Lehet én vagyok csak türelmetlen, de van hogy összesen havi 1-2 ezer oldalt is nyomtatunk és úgy már eléggé feltűnik. Ugyanemiatt mondjuk tinta beszáradástól nem tartok legalább... de szeretném ha színeset gyorsabban nyomtatna.

2. A lapadagolója sem volt megfelelő ilyen nyomtatási mennyiség mellé, kevés papír fért bele és azokat is szerette begyűrni, egyszer szét is kellett kapnom mert valami vacak műanyag görgőjének eltört a rugója, azóta annyit elértem vele hogy akár 5-10 lapot kapjon be egyszerre amikor más esetben beragadna... azaz minden 3. oldalnál elvesz ötöt a tálcáról egyszerre stb. :D
Jobb lapadagoló kell tehát, de azért még mindig nem gondolom hogy hivatali szekrényméretű nyomtatóra lenne szükségünk. Előny ha normálisan elfér az asztalon.

3. A szkennere is az őrületbe kergetett. A színes lapolvasás sebessége egy dolog hogy lassúcska, de emellett többoldalas pdf szkennelésnél állandóan kiírja olyan 8-10 oldal után hogy "nincs kommunikáció a lapolvasóval" ezután persze kezdhetem a szkennelést elölről ami ezután persze csak windows újraindítás után működik(hogy szinte biztosan ugyanide lyukadjak ki utána) vagy biztonsági játékként olvasgathatok oldalanként hogy később valami online pdf mergerrel összetegyem őket.
Több megoldást kipróbáltam erre a problémára is, némelyik részben ideiglenesen hatott valamennyit de lehet azt is csak placebonak éreztem. :D :D
Lényegalényeg: jobb szkenner is kell rá amivel gond nélkül és gyorsan dolgozhatok.

Amiket kinéztem:

HP Inktank 315
Canon PIXMA G2441

Vagy drágábban ha nagyon megéri a felárat:
Canon PIXMA G6040...

Vagy felejtsem el az én igényeimmel az egész tintatartályos történetet... és fogadjam el hogy olcsón fenntartható gyors nyomtató drágábban sincs? :(

(#14054) Earl_Muttley válasza Lasliegrand (#14053) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Szia!
Nem rosszak amiket kinéztél, de azóta az Epsonok is fejlődtek, egy L220-hoz képest egy L4160 vagy egy L6160-70-90 érezhetően gyorsabb már.
Ilyen nyomtatási mennyiségre maradnék a piezo fejnel, a két kiszemeltednek nem véletlen cserélhető a feje

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#14055) atala válasza Lasliegrand (#14053) üzenetére


atala
Topikgazda

Nekem van egy Brother MFC-T910DW-es nyomtatóm. Több mint 14 ezer oldalnál járunk vele, ez kb egy év alatt ment bele. Nagyon meg vagyunk elégedve vele. Az egy oldalas nyomtatás sebessége is rendben van.
Ami nekem hátrány, de ennek ellenére nem bántam meg a vásárlást.:
- A kétoldalas nyomtatásnál nagyon lassan fordítja meg a lapokat, sokat szöszmötöl. Ha mondjuk egy oldal 5 mp, akkor egy kétoldalas kb 20 mp. Mind ez az átfordítás miatt, mert a nyomtatás az gyors.
- A szkennere gyors, de fényképre nem jó. Dokumentumokra megfelel, de a fényképet nem szkenneli be szépen. Talán azért is ilyen, mert ezt irodába tervezték, nem otthonra.
- 150 oldalas az alsó tálcája, így sűrűbben kell töltögetni.

Canon nyomtatót nem ajánlom. Termoelektromos fej van benne, az nem fogja sokáig bírni.

[ Szerkesztve ]

(#14056) Lasliegrand válasza atala (#14055) üzenetére


Lasliegrand
tag

Hmm, akkor megfontolandó...

Ez és egy fent anevemearl által említett nagyobb Epson között vacillálok.

Tudsz esetleg küldeni egy szkennelt fényképet vagy akár egy színes dokumentum oldalt hogy mennyire vészes? Nem elég színhű talán? Volt anno Brother lézernyomtatóval dolgom, az sem szerette eltalálni a színeket (habár az csak nyomtató volt scanner nélkül)

Hm, az nem olyan kevés a korábbi nyomtatóinkhoz képest, habár nem szimpi hogy ki kell szedegetni. a tálcát minden töltéskor. Viszont láttam hogy van hátsó lapadagolója is ami jó megoldás lehet ha gyorsan kell még pár oldalt nyomtatni mondjuk záráskor.

Brotherek toner/patron (vagy ezesetben tinta) ellátottsága stabilnak mondható hosszú távon? Nem kell félnem hogy 2-3 év után nem fogok kapni ehhez a típushoz?

Köszi előre is! :)

(#14057) Earl_Muttley válasza Lasliegrand (#14056) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Melyiken végül?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#14058) atala válasza Lasliegrand (#14056) üzenetére


atala
Topikgazda

Igen, valahogy a fotók színei nem túl jók.
[kép]

Ugyan ez a kép egy Epson L3060-ba szkennelve.
[kép]

Ugyanakkor a dokumentumoké tökéletes a Brotherrel is.
[kép]

Tegét ha dokumentumokat kell szeknnelni, vagy másolni, arra jó.
Biztos, hogy lesz tinta hozzá, ettől nem kell félned.

Az Epson L6160-ast nem használtam, arról nem tudok véleményt mondani.

[ Szerkesztve ]

(#14059) pkaresz válasza atala (#14055) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia! Sziasztok!

Bocs, hogy bele beszélek, de szerintem a tintásnál a kétoldalas azért lassú,
kell, hogy várjon a tintaszáradásra is. A mi régebbi HP-nk is erre várva lassú4

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#14060) Lasliegrand válasza atala (#14058) üzenetére


Lasliegrand
tag

Köszi a fáradozásod! :)
Legfeljebb ha nagyon nagy szükség lenne fénykép scannelésre (valószínűleg nem sűrűn), elővesszük a régi Epsont, arra még jó lesz... :)
anevemearl : alaposan megvizsgáltam az L4160-at és a L6160-at is, de ugyanazok a hátrányok állnak fenn náluk mint a kisebb epsonoknál (lassúság, hangossák, nyöszörgű műanyag alkatrészek és emiatt hitvány lapadagoló stb. ) csak talán valamivel kisebb mértékben. A Brother masszívabb, gyorsabb, sokoldalúbb cuccnak tűnik. A korábban kinézett HP kb ugyanaz lenne mint a jelenlegi L220as Epson, a Canonok fejproblémájáról sikerült meggyőznötök, azok is kiestek...

Szerk.: Hmm az L6160as mégiscsak versenyben marad, az pont hogy gyorsabb pl nyomtatásban... :D Csak a lapadagolója miatt fogok rinyálni hogy nincs hátsó.

[ Szerkesztve ]

(#14061) Lasliegrand válasza Lasliegrand (#14060) üzenetére


Lasliegrand
tag

szerk2.: meg a szkennelési sebesség csak kicsivel gyorsabb (az L4160asé még ugyanolyan mint az L220-é) és az epson szkennelőprogramját sem szerettem hogy több géppel próbálva is mindig belefulladt a többoldalas szkennelésekbe.

(#14062) atala válasza pkaresz (#14059) üzenetére


atala
Topikgazda

Lehet, de nem biztos, mert az Epsonok azt csinálták, hogy kinyomtatta az első oldalt, megállt, talán ki is írta, hogy várakozás a száradásra, majd gyorsan megfordította a lapot, és kinyomtatta a második oldalt. Ezt csak akkor csinálta, ha színes dokumentumot nyomtattam. Feketénél, normál beállításban egyből fordította a lapot.

A Brother meg azt csinálja, hogy kinyomtatja az első oldalt, elkezd kattogni, vissza húzza a papírt, kattog csörög, zörög (erre mondom, hogy szöszmötöl) valószínűleg beállítja a papírt, majd utána nyomtatja ki a második oldalt.

Ha kéri valaki, majd le videózom, és eldöntitek, hogy ez lassúnak, számít-e. Nekem lassúnak tűnik az Epsonhoz képest.

(#14063) pkaresz válasza atala (#14062) üzenetére


pkaresz
senior tag

Ok, értem!
Köszi az infót!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#14064) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok kinéztem egy Samsung scx 4521f nyomtatót használtan 15 ezerért kérdésem meg éri meg venni ? Vagy esetleg ha sokat volt használ akkor nem ajánlott? Toner nem drága hozzá. Vagy mit, mire érdemes figyelni mielőtt meg veszem? Előre is köszönöm.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#14065) PociAti válasza csucsu21 (#14064) üzenetére


PociAti
senior tag

Nem egy mai darab, az extreme digitálos leírásában ez szerepel: Támogatott operációs rendszerek: Windows 95, Windows 98 SE, Windows 2000, Windows XP, Linux.
Magyarországon általában Windowst szoktak használni az emberek, úgy néz ki van hozzá Win10 driver is, de azért ennek a vásárlás előtt utána néznék. Meg azt sem ártana tisztázni, hány évre veszel nyomtatót? Meddig akarod nézegetni ezt az öreg monstrumot? 16MB RAM is kevésnek tűnik, látni ennél jobb gépeket a hardveraprón, főleg az öreg kora miatt nekem nem tűnik jó vételnek.

(#14066) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Otthonra keresek egy nyomtatót az időnkénti papírmunka elintézésére, és színes oktatási anyagok nyomtatására.

1. Tintás vagy lézer?
Lézer
2. Fekete vagy színes?
Színes
3. Mire használnád?
Többnyire iratok nyomtatása
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
< 100 oldal
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
Akár hónapok
6. Milyen funkciókat vársz el? (pl. szkenner, ADF, egyszerű/egygombos másolás, WiFi, keret nélküli/fotónyomtatás stb.)
- Szkenner
- Minél egyszerűbb hálózati nyomtatás
- A hálózati nyomtatáshoz legyen Linux-os driver is
- (opcionális) nyomtatás/szkennelés okostelefonról
7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?)
50.000, ez indokolt esetekben elég rugalmas
8. Árérzékeny vagy?
Csak mérsékelten
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
Nincs preferenciám, a pénztárcám és a nyomtató élettartalma szempontjából optimális megoldás érdekel

(#14067) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Sziasztok!

Bocs, hogy nem az összefoglaló tematikája szerint haladok, de hordozható fotónyomtatót keresek. A HP sprocketet, a Fuji SP3-at és a Polaroid ZIP-et néztem. Látom van ez a ZINK papíros technológia, jónak tűnik.

Van valami tapasztalatotok, ötletetek, hogy ezek közül melyik lenne jó? Zink-es papírból olyan nettó 150-200 Ft/db árig tudok lemenni árukereső alapján, az már tűréshatár alatti, szóval nem olyan vészes.

(#14068) PociAti válasza lugosi (#14067) üzenetére


PociAti
senior tag

Láttál már ilyen ZINK-es fotót? Nekem nagyon nem tetszett a minősége, de van az a közeg, ahová elmegy (részeg fiatalok, nagyszülők, gyerek zsúr). Mielőtt vennél ilyet, nézd meg a képeket, ne csak vágyj egy instant előhívóra.

(#14069) lugosi válasza PociAti (#14068) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Még nem láttam élőben, csak tesztet. Jó, hogy mondod, akkor előtte meg kellene nézni. Idősebb családtagoknak lennének a képek közös alkalmakkor.

(#14070) ocscsaba válasza lugosi (#14069) üzenetére


ocscsaba
tag

Talán még itt vannak ezek a Canon Selphy nyomtatók is, olcsóbban jön ki vele az ember, de kellékanyagot már a vásárlásnál is külön kell venni hozzá, mikor még áruházban dolgoztam, páran keresték hozzá a papír/festék csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#14071) S@c@


S@c@
őstag

Sziasztok! Milyen multifunkcionalis nyomtatot erdemes vasarolni 50e ftig?

Az alabbiakat neztem ki:

Koszi a valaszokat! :R

(#14072) atua válasza S@c@ (#14071) üzenetére


atua
aktív tag

Mi a gond az összefoglalóban ajánlottal?

(#14073) S@c@ válasza atua (#14072) üzenetére


S@c@
őstag

Sose hallottam rola...es akinek lenne o is idegenkedik tole.

(#14074) Nimda válasza pinnacle (#14023) üzenetére


Nimda
addikt

Nemrég vettem én is egy ilyen nyomtatót, mert ajánlott típus. Sajnos nekem is hagy halvány nyomot a görgő a papíron, de szerencsére amennyit és amit nyomtatunk, együtt tudok élni vele. Én úgy hittem, ez nem hiba, vagy a papír minősége rossz, míg vissza nem olvastam...

[ Szerkesztve ]

(#14075) Nimda válasza Nimda (#14074) üzenetére


Nimda
addikt

Most próbaképpen nyomtattam pár homogénebb és teleírt lapot. A felső két görgő nyomja láthatóan túl erősen a papírt, kifelé jövet. Viszont idővel halványul a nyoma, különösebben nem indítja be az aggodalomfaktort. A nyomtatás viszont szép, egyenletes, mentes minden ismert nyomtatási hibától.

(#14076) hipernick


hipernick
tag

Sziasztok, DCP-1622WE-hez hasonlóan jó multis nyomtatót keresek, csak lapadagolós scannelés funkcióval, mit ajánlotok? :R

[ Szerkesztve ]

(#14077) Fekete83


Fekete83
csendes tag

Sziasztok!

Milyen színes lézer nyomtatót tudnátok javasolni nagyon ritkán kevés színes kép nyomtatására?
Zömmel matt 80g-os papírra nyomnék, játék kártya körüli minőség kellene.

Tintás azért nem jó, mert ugyan a fotó minősge nagyon jó, de csak ha fotó papírra nyomok, normál matt papírra sokkal rosszabbat csinál mint a lézer. És a ritka használattól szárad is. epson r360-van most.

Valami amihez tudok utángyártott tonert venni.

(#14078) apollo12


apollo12
veterán

Hali melyik nyomtatót érdemes megvenni ? [link] [link]

(#14079) PociAti válasza apollo12 (#14078) üzenetére


PociAti
senior tag

Jellemzően egyiket sem, feltéve ha nem csak 300 oldalt szeretnél vele nyomtatni.

(#14080) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok,

Párommal vállalkozás indításába fogunk most januárban, és szükségünk lesz nyomtatóra a tevékenységhez. Könyvelési és bérszámfejtési szolgáltatás lesz a főtevékenység.
Sajnos lapszámmal nem tudok tervezni még egyelőre, mert elképzelésem sincs,hogy mennyi nyomtatott anyagra lesz szükségünk a munkánk során. Amit lehet szeretnék gépen megoldani nyomtatás nélkül, de nyilván elkerülhetetlen,hogy a fontosabb dokumentumokat kinyomtassuk és lefűzzük.
Mivel szükségünk lesz scannerre is, így elsődlegesen valamilyen kombinált gépben gondolkodunk, ami tud több oldalas scannelést is úgy,hogy tálcáról húzza be, tehát nem kell fordítgatni az oldalakat az üveg lapon. Színes nyomtatásra előre láthatólag nem lesz szükségünk. A szerver szerepét egy Synology rendszerű NAS fogja ellátni, erre szereteném rákötni az eszközt, és hálózati eléréssel szeretném a scannelést/nyomtatást megoldani.
Árkategóriát sem tudok mondani, tekintettel arra,hogy egy hosszú távú befektetésként tekintünk rá, így nyilván nem a filléres kategóriából szeretnénk megoldani. Tudja amit kell stabilan, legyen megbízható, és jó ár/érték arányú.

A fentiek alapján tudnátok esetleg olyan gépet ajánlani, ami jó választás lehet? Előre is köszönöm a segítséget!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#14081) Tomace91


Tomace91
senior tag

Sziasztok!

Egyszerűen nem tudok dönteni két nyomtató között, ehhez kérném a segítségeteket!

[Brother DCP-1622WE] vagy
[Xerox WorkCentre 3025V_NI]

Szerintetek?

Párom használná itthon a munkájához ebből adódóan egyszerű kezelésre van szükség. Munkától függően van amikor egész sokat kell másolnia egyszerre van amikor nem kell egy ideig egyáltalán. Elég ha csak fekete. Továbbá szempont az is, hogy a nyomtatás, a nyomtató fenntartása és a nyomtatóhoz tartozó csere alkatrészek minél olcsóbbak legyenek.

Segítségeteket előre is köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#14082) atala válasza Tomace91 (#14081) üzenetére


atala
Topikgazda

Ha eredeti tonerrel szeretnéd használni, akkor egyértelműen a Brother. Ehhez 6000 Ft az eredeti 1500 oldalas toner, a Xerox-hoz 18 ezer.

(#14083) Tomace91 válasza atala (#14082) üzenetére


Tomace91
senior tag

A nem eredetiekkel vannak problémák? Megbízhatóak? Ott is ekkora különbség van köztük? Csak érdeklődöm, mivel nem igazán értek ezekhez.
Köszönöm eddigi válaszodat is! :R

(#14084) Krisz26


Krisz26
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy egy huawei honor mini photo printerhez bármelyik gyártó zink papírja jó lehet, ami méretben passzol? Köszi!

(#14085) PociAti válasza Krisz26 (#14084) üzenetére


PociAti
senior tag

Ez a Zero Ink technológia rendkívül egyedi, hosszas (költséges) kutatás eredményeként jött létre, ennek köszönhetően minden bizonnyal egyetlen gyárban készül az összes. Szerintem az mind ugyanolyan csúnya, nem hinném hogy bármelyik lényegesen jobb vagy rosszabb lenne a másiknál.

(#14086) Krisz26 válasza PociAti (#14085) üzenetére


Krisz26
tag

Köszi a választ most éppen azon gondolkozok, hogy inkább egy Canon Selphy-t veszek.

(#14087) pinnacle


pinnacle
nagyúr

1 óra utáni automatikus kikapcsolás wifin kapcsolatnál nem működik. Pedig visszaigazolja. USB kábelen működött. Remote Pronter Consoleból is próbáltam, de semmi változás. Találkoztatok már ilyen problémával? Szerviz szerint mivel USB-n működött, wifi a hibás, mert valamivel ébren tartja. ASUS-65P routerem van.

(#14088) kisGAS


kisGAS
csendes tag

Sziasztok!
Színes lézer multi nyomtató témában mit ajánlanátok?
Elsősorban irodai használatra kellene számlák, szállítólevelek, garijegyek stb. nyomtatására.
Ami miatt színes kell, az a számlán megjelenő színes logó(fontos a presztízs... :) ), illetve havonta 1-2 alkalommal prezentációk, oktató anyagok elkészítése.
Eddig egy Canon LBP3010 volt a mono mindenes, a színes dolgokat meg egy HP Officejet 6500 produkálta, viszont szkenner meg megadta magát, ezért gondolkodtam el az egy eszközbe integráláson. Hálózatos működés gondolom ezen a szinten alap funkció, viszont a duplex nyomtatás fontos kényelmi fejlesztés lenne.
Minél hamarabb meg kell oldanom a dolgot, ezért is fordultam hozzátok segítségért!
Köszönöm!

(#14089) szasza_1


szasza_1
senior tag

Sziasztok!

Canon G3411 (46eFt) és Epson L4150 (68eFt) között vacilálok. A4-es fotók szegély nélküli nyomtatására kellene.
Itt olvastam, hogy a Canon nyomtatófeje rövidebb élettartalmú. Ez mit jelent, hány tank tintát tud elnyomtatni? 4-5 töltésnél nem hinném, hogy többet menne a nyomtató az elkövetkezendő években.
Az Epsonban fotó nyomtatásnál a pigment alapú fekete rendesen el tud keveredni a színesekkel?
Epsonba láttam maintenance box-ot, ilyen van Canonban is, vagy azt a 4-5 töltést amúgy is kibírja a festékpárna?
És a legfontosabb, ti melyiket vennétek meg fotó nyomtatásra?
Köszi előre is!

(#14090) Punisher15


Punisher15
tag

Sziasztok
Színes multifunkciós laser nyomtatót szeretnék venni.
Nagyon keveset menne,ezért a lézer.
[Ő volna az egyik amit néztem,az árából vissza jön 70 euro ha jól néztem.]
[A másik ő volna itt 50 euro jön vissza.]
Ezek közül érdemes lenne valamelyiket megvenni?
Még 1 kérdés,mennyire szeretik az útángyártót [Toner] ?
Köszi előre is!

Origin/Psn ID.: HU_Bunyec ....Az élet egy szar játék. De a grafikája nagyon ott van!

(#14091) Cyrin válasza szasza_1 (#14089) üzenetére


Cyrin
addikt

Én most megrendeltem a Canon G3411-t (wifi-s, multis kellett, sok színes nyomtatás). Múlt héten tönkrement a Canon MG 5350 nyomtatófeje, a szervizes tartályosat ajánlott. A Canon jó áron van most, ez is sok, többet most nem adunk az Epsonért (+10-20 ezer lenne amit kinéztem).
Ez lesz a harmadik canon nyomtatóm, nem akartam canont, de a hp nem értékelhető, a brother-ről rosszakat olvastam, az Epson drágább, bár garanciában jobb.
Linux alatt is használom, ezért lett volna jobb a hp (bár pont az összefoglalóban lévők nincsenek a hplip táblázatban), amennyire néztem az epsonnak is korrekt a linuxos támogatása, de tapasztalatom nincs róla. Canon meg olyan amilyen, ahhoz is van linuxos driver, eddig működött, meglátjuk...

(#14092) pinnacle válasza pinnacle (#14087) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Akinek Brother 1222WE nyomtatója van, írja meg legyen szíves, hogy wifinél működik az automatikus kikapcsolás? Nekem gyári visszaállítás után sem működik. Akkor sem ha kikapcsolom a wifit.

(#14093) szasza_1 válasza Cyrin (#14091) üzenetére


szasza_1
senior tag

Ahogy nézem, a Canon G3411 legalább 2 évvel korábban kijött, mint az Epson L4150. Ez számíthat?
Illetve még annyit néztem, hogy a piezó fej pontosabban tudja adagolni a tintát, és talán beszáradásnál is hatékonyabban tudja tisztítani. Ez talán hosszú távon jól jöhet...

(#14094) atala válasza szasza_1 (#14093) üzenetére


atala
Topikgazda

Mindenképpen jobb a piezo fej. Nincs hő mint a thermo fejnél, a thermo fej a hő hatására "robbantja" ki a tintát a fúvókából, a piezo fej pedig a piezo kristály rezgésével.
Ráadásul amikor végzett a nyomtatással a piezo fejes nyomtató, meg rezegteti a piezó kristályokat. Ez védi a fejet. Azt nem tudom pontosan ennek mi a szerepe. vagy az, hogy lerázza a tintát a fúvókákról, így elkerüli a beszáradást, vagy éppen ellenkezőleg, be nedvesíti a fejet, hogy elkerülje a beszáradást.
Minden esetre működik, mert az Epson L805-ös nyomtatómat már majdnem 3 éve használom, és az összes fúvóka működik. Kop, kop, kop. :)

Egyébként nem véletlenül nem cserélhetó a piezo fejes nyomtatój feje.
Pontosabban, nem véletlenül cserélhető a canon nyomtatók feje. :)

[ Szerkesztve ]

(#14095) Cyrin válasza szasza_1 (#14093) üzenetére


Cyrin
addikt

érdekes, hpgy a legtöbb helyen jóval többe kerül a canon.

(#14096) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.
A3-as színes lézernyomtató után érdeklődöm. Kiadványt szerkesztek. Tapasztalatom A3-mal és színes (lézerrel) nincs. A vételár annyi, amennyi, de azt meg tudná mondani valaki, hogy kb. mennyivel lehetne kijönni olcsóbban lap/ft-ra vetítve, ha ezt a színes dolgot el tudnám engedni? Egy monokróm A3-as lézer sem olcsó túlzottan, nem hogy a színes..., s mivel rejtvényújságról lenne szó, a "szín" végülis elengedhető. Az újság olyan 100-200 példányszámos lenne, 30-40 oldalas terjedelemben, negyed évente jelenne meg. A3 méret mindenképp kell...
Canon a favorit márkám, ha ez számít...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#14097) Weareus


Weareus
addikt

Bocs, szerk. idő lejárt. Fontos lenne még, hogy a kétoldalas nyomtatást ne csak manuálisan tudja, hanem papírvisszahúzással...
Ár. 250k alatt színest nem kapok, csak felette, az tuti. Monokrómban A3-as-nál mi lehet a reális vagy jó ár, ha a nyomtató árán kívül a nyomtatási költség alacsony árszinten történő realizálása is fontos szempont?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#14098) PociAti válasza Weareus (#14096) üzenetére


PociAti
senior tag

Semmi reális érv nem szól a házi megoldás mellett. Vannak (digitális) nyomdák, ahol olcsóbban megoldják, mint amennyibe egy kis kapacitású otthoni gép üzemeltetése kerül.
Negyed évente jelenik meg, így még legerősebb érv sem jöhet szóba, hogy azonnal kell egy-két oldal.

(#14099) szasza_1


szasza_1
senior tag

Közben még pár dolognak utána jártam. Nagyon hivatalos utalást nem találtam rá, de úgy látom, hogy a 4 tintás Canon G sorozatban is a fekete pigment alapú, úgy mint az Epson L4150-től. Tehát valószínűleg fotó nyomtatásnál a Canon sem használ feketét. A Canon G3411 (46eFt-ért) mellett döntöttem, hiába tűnt időtállóbank az Epson (piezó fej + maintenance kit pár ezerért), valószínűleg a Canon is ki fog bírni 1000db A4-es fotót.
Illetve egyértelmű adatokat nem találtam a legkisebb cseppméretre, de több helyen utaltak rá, hogy színesben a Canon 2pl-t is tud, feketében 5pl-et (az Epsonok 3-at). Ezt úgy hozza létre a Canon, hogy vannak kisebb fúvokák a szines fejen, meg nagyobbak, és azért is van sokkal több fúvóka a Canonnál.
Canonnál nincs karbantartó csomag, viszont úgy tűnik, hogy a nyomtatón található gombok kombinációval lehet resetlni a használt tinta tárolót. Cserét még nem néztem, mennyire bonyolult. Epsonnál ez mindenképpen jó, hogy egy csavarral cserélhető ez a használt tinta tároló.
Illetve a Canonnál is azt írták, hogy készenlétben annál is visszafolyik a tinta a csőben, üres marad a nyomtatófej, és az 1. nyomtatás előtt tölti fel ismét a fejet. (Hátha valakinek hasznosak ezek az infók...)

(#14100) atala válasza szasza_1 (#14099) üzenetére


atala
Topikgazda

Illetve a Canonnál is azt írták, hogy készenlétben annál is visszafolyik a tinta a csőben, üres marad a nyomtatófej, és az 1. nyomtatás előtt tölti fel ismét a fejet.

Na, azért ezt megnézném! Hogyan folyik vissza a tinta a fejből? A fizikát nem tudja megkerülni. Esetleg ki szívni tudná a fejből a tintát, de ahhoz meg kellene egy szivattyú, ami a tinta ellátóban nincs.

Minden esetre arra figyeljél, hogy rendszeresen nyomtassál vele, mert ha beszárad a fej, a Canon nem javítja garanciában, mivel cserélhető alkatrészről van szó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.