Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) HKorn válasza PociAti (#15700) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, a lényeg, hogy androidról tudjak rá nyomtatni, ez ugyan még nem tudom hogy megy, appon keresztül-e, vagy hogy, de majd kitapasztalom. Köszi mégegyszer.

Run&Ride

(#15702) acel786 válasza Teaway (#15697) üzenetére


acel786
csendes tag

szanaszejjel tisztítotam (mg5750), nem használt, venni hol lehet? internetes kutakodas során még a rugó kikazulast vagy a tálca deformalodast mondták mint hibaokot.

de feladtam mert duplán csíkos is időnként, pedig probaltam a vezérlő szijat tisztítani. lemondtam a canonrol.

(#15703) lowzor válasza mefistofeles (#15690) üzenetére


lowzor
veterán

Nekem egy MG5750 szart be ugyanígy. Vettem helyette egy Epson L3150-et, remélem az tartósabb lesz.

(#15704) rii


rii
nagyúr

sziasztok

azt szeretném megkérdezni, hogy milyen nyomtatót tudnátok ajánlani
- csak Fekete-Fehér nyomat lenne
- jó lenne ha vastagabb papírt is elvinne ( talán 100-120g )
- nem azt mondom hogy sok nyomat készülne vele, de rendszeresen lenne használva,
szerintem napi 1-10 lap., gazdaságosság jó lenne

használt is jó, lézeres-tintasugaras, amelyiket mondjátok
gazdaságosság tekintetében a tintasugaras vételétől - lehet rossz információk alapján - ódzkodok.

előre is köszönöm!

ui.: az ára is jó lenne ha barátibb lenne ...
a használtnak mégjobban örülnék emiatt, ha volna olyan híres tipus amit jó megvenni használtan, akár 20.000-ért is.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15705) acel786


acel786
csendes tag

epson l6160 megéri a pluszköltséget az l4160 hoz képest vagy brother 910w inkább? Epsonok között mit jelent a fúvóka technológia különbség? Sebesség különbség nem érdekel inkább a tartósság, javithatosag. esetleg ha valamelyiknek jobb a fénykép nyomata.

(#15706) acel786 válasza mefistofeles (#15690) üzenetére


acel786
csendes tag

ha csak ez a baja lehet javítható van pár youtube ahol ezt javítják házilag, alin találtam "pickup roller"t szóval lehet cserelni, lehet szivacsot rakni az elválasztó pocok-be rugó helyett, lemosni a gorgot, kétoldalú ragasztóst papírt tolni bele (csak végső esetben). hajtogatni az alsó tálcát. Sima tisztítás nekem nem használt. és mindent csak saját felelősségre. vagy szervíz.

(#15707) Varshi válasza acel786 (#15705) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ez az aktuális áraktól is függ, én most nem gugliztam rá, ha te már eleve lusta voltál. :)

Ha nincs nagy különbség, akkor én a Brotherbe vágnék bele, mondom ezt úgy, hogy Epsonjaim voltak eddig, de extrém (itt legalábbis annak számít) terhelésnél. Nálam átlag 35e körül bírtak eddig a fejek, ez már az 5. tartályosom tőlük. Gariban értelemszerűen cserélik 3 évig.

Hozzátenném, ez a legutóbbi talán a legjobb Epsonom (6170), alig kell fejtisztítást csinálnom. Bár a mechanikai akadásokból meg ez csinálta a legtöbbet (2 havonta 1?), de tegyük hozzá, hogy mindenféle papírokkal etetem, ami épp a legolcsóbb a boltban.

Ha nincs szükséged arra, amit tud, szerintem a 4-es szériával is boldog lehetsz, én nem észleltem tartósság tekintetében különbséget. Kábé ugyanannyit bírtak eddig a fejek, a mechanika meg a többi része mindegyikben simán bírja a második fejcserét is (~70e). Nyomtatsz ennyit??

(#15708) acel786 válasza Varshi (#15707) üzenetére


acel786
csendes tag

Árakkal tisztában vagyok, az zavart meg hogy a 6160 pont annyival drágább (kb 10) )hogy lehet nem éri meg, Most canon mg6752-vel kb két xl szettet nyomok évente és vagy 4-5 éves lehet de ahogy írtam felmondta a papírfelszedő és talán a vezérlőszíj. Gondolom a cseppgyujtő tartály is a végét járhatja. Ugy gondolom a következő 8+évben kitartana egy tartályos, a duplex az asszonytól jött követelmény,
Ha maradnék a tartályonkénti színesnél az 4x ezer canonból, és még a kínai tinta is drágább. 4-5 év alatt többe kerülne mint a tartályos, még kínai tintával is ami bevallom nem olyan szép mint az eredeti. Eredeti patronnal nagyon hamar megtérülne a tartályos.
Vagyis a epson 4160 lenne a befutó ha csak nincs nyomos indok a 6-os széria mellett mint pl a fej technoologiája.
De pont rennyi lenne a canon és a brother is, A brother előnye az automata szekenner behuzó lenne, a Canon mellett thermo fej szólna,
Most kap egy utolsó esélyt a 5752 ha tudják javítani, ha nem akkor repül. De olyat keresek ami kibirna 10 ével, 1x év alatt volt HPm szar szofterrel, Lexmark ami tetszett (de1.5 év után visszavette az euronics mert nem tudott patront adni hozzá), Canonból már a masodikat (elsőt cseppgyüjtő tartály telefolyása miatt dobtam ki). Igazából egy jó kis mátrixosat szeretnék :-). És köszönet hogy kipanaszkodhattam magam.

[ Szerkesztve ]

(#15709) Varshi válasza acel786 (#15708) üzenetére


Varshi
aktív tag

> brother előnye az automata szekenner behuzó

ADF-et tud a 6-os széria is. Én mondjuk 1-szer voltam úgy életemben, hogy spóroltam vele,

> a Canon mellett thermo fej szólna

Ez inkább hátrány.

Nem írtad, hogy mennyit nyomtatsz, így a duplexre se tudok mit reflektálni (jellemzően ide akik írnak, havi 20 oldalért is duplexet akarnak), illetve hogy mennyit áll max a nyomtató. Én nem vennék "low end" nyomtatót, tintapatronost meg pláne.

(#15710) Nagya21 válasza acel786 (#15708) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Irtam pü-t
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15711) acel786 válasza Varshi (#15709) üzenetére


acel786
csendes tag

Duplex felesleges drága luxus , de az asszonynak kell, még majd mmegbeszéljük megére 30ezret. Most látom a 6x szériában még a szoftverek jobbak (most pl photo+ vagy easy photo print-re gondolok) , de gondolom azok pótolhatóak

(#15712) acel786 válasza Varshi (#15709) üzenetére


acel786
csendes tag

És egy nagyon béna kérdés, az Epson l3150, l4060-ban nincs alsó papiradagolo csak hátsó?

(#15713) Nagya21 válasza acel786 (#15712) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
3160-ban csak hátsó.
Mér kell az alsó? Brother-ben olyanom volt, fényképet nyomtatni egy rémálom volt vele, a vastag papir miatt.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15714) PociAti válasza acel786 (#15712) üzenetére


PociAti
senior tag

A kérdés teljesen jogos. Meglepő, de tényleg ezt a kihaltnak hitt ferde, kis kapacitású megoldást használja az Epson ezeknél a készülékeknél. A nyomtató amúgy elég jó, és biztosan van valaki, akinek ez a megoldás jobban bejön. Az L3150-es nem duplexes, így a papír visszatöltése így kényelmesebb. A helytakarékosság nagy úr.

Amúgy lehet megéri egy kicsit várni a vásárlással. Megjelent a, "KGST és egyéb csóró piacra szánt" tintatartályos Brother nyomtatók újabb generációja, T220-tól T920-ig kb. 8-12 típus (attól függ hogy számoljuk). Ahogy láttam elég normális áruk van, így a kifutó modelleket talán leárazzák.

Ja, és a 10-es szériánál is dupla lapadagoló volt már. 150 lap befogadására képes alsó, és 1 lapos hátsó (T910-nél ez a többfunkciós tálca +80 lap). Az új szériánál se látok változást ezen a területen.

[ Szerkesztve ]

(#15715) acel786 válasza PociAti (#15714) üzenetére


acel786
csendes tag

Hát meglátom mennyit bit a mostani canon, szerintem nem tetszett neki a legutolsó tisztitás, és felvételi időszak van, bármikor kellhet valami idióta papírt nyomtatni.

[ Szerkesztve ]

(#15716) acel786 válasza Nagya21 (#15713) üzenetére


acel786
csendes tag

Meglepő volt, És így meg kell nézni hogy igy van-e neki hely a polcon.

(#15717) Nagya21 válasza acel786 (#15716) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Kb 2-3 centit kér a faltól, de közelebb tolni sem igen tudod a 220-as tápkábel annyira kilóg.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15718) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Az elmúlt évben annyi képet dolgoztattunk ki, mint korábban soha (hála a gyereknek), így valami normálisabb fotónyomtató vásárlását tervezzük. 100k lenne a limit. Egyelőre az L805-öt néztem ki. Esetleg más alternatíva? Ha maradunk ennél, milyen papír (10x15 és A4) és tinta ajánlott hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#15719) atala válasza Ereshkigal (#15718) üzenetére


atala
Topikgazda

Az L805-öt tudom ajánlani, 3 éve használom.
Mindenképpen a gyári titát használd hozzá.
Fotópapírból én azt használom ami néha elérhető a Lidl-ben. Fényes fotópapír.

(#15720) Nagya21 válasza Ereshkigal (#15718) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
A sima L210(ilyenem volt), és a L3160(ilyenem van) is nagyon szépen nyomtat a fentnevezet Lidl papirra.
+1 A Lidl fotópapirnak, sajnos nem mindég van, Aldi-ban is szokott lenni, de annak a minőségét nem ismerem.
Üdv Nagya
UI: ha kapsz valahol ColorWay premium silk glossy papirt, na annak a texturája k@rvajó(mint a nagyon régen használt papirnak ilyen kis 3szög alaku benyomódásos)

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15722) acel786 válasza Ereshkigal (#15718) üzenetére


acel786
csendes tag

én fotó nyomtatásra inkább hőpapiros nyomtatót tervezek, dvagy maradni egy profi cégnél ahol jobban beállítják a képeket

(#15723) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!

Kolléga venne otthonra nyomtatót ad hoc használatra.
Jó minőségű színes nyomatok, hosszú távra tervez vele, tintasugaras esetén nem rest heti egy tesztoldalt kinyomtatni a beszáradás elkerülésére, tudjon kétoldalas nyomatot, sima lapszkenner már elég. Ha hálózatra lehet kötni és egyszerre több gépet is ki tud szolgálni, az előny. Munkahelyen belefutottunk egy olyan wifi-s nyomtatóba, ami bár wifis, de egyszerre csak egy géppel csatlakozik.
Mi a javasolt mostanság 50k nettóig?

Köszi! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#15724) acel786 válasza macilaci78 (#15723) üzenetére


acel786
csendes tag

50-ig max canon pixma, amihez szinenkénti patron kell, de sokat fog tintára kötleni és ki tudja meddig tart.
Az összfoglaló listában tartályos duplexek 95-tól infulnak epson l4160, brother 570, -től
duplex nélkul epson 3150, 4150 az induló- De még én is válogatok mert hasonló cipoben járok..

[ Szerkesztve ]

(#15725) acel786


acel786
csendes tag

Arra van megodlás hogy epson l3050-be pigmentes feketét belerakni?
Gondolom a 101, 103 tartlyok nem kompatibiliesek.

(#15726) acel786 válasza acel786 (#15724) üzenetére


acel786
csendes tag

havitom brother 590 a duplex

(#15727) Earl_Muttley válasza macilaci78 (#15723) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Toldja meg egy tizessel, és évekre elegendő kezdő tintapakkot fog kapni. :)

[link]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#15728) PociAti válasza Earl_Muttley (#15727) üzenetére


PociAti
senior tag

De az Epson L3150-es nem is duplexes!

acel786, linket dobnál be róluk, hogy mire gondoltál a Brother 570 illetve 590 nyomtatók alatt?

Közben valószínűleg már megérkeztek Magyarországra is az új tintatartályos nyomtatók PDF formátumú, angol nyelvű összefoglaló brossúra.

A legolcsóbb modellek kijelző nélküli nyomtatók, már a 720-as is duplexes, nem csak a 920-as, és lényegesen gyorsabbak lettek. Mivel a fúvókák száma nem változott, ezt sokkal intenzívebb fejmozgással érték el, így a javasolt terhelhetőség és a garanciális élettartam lecsökkent (50.000 oldal azért így is elég komoly érték). Illetve bevezettek egy csendes módot, amikor gondolom kevésbé öngyilkos módon mozog tengely irányba a fej.

[ Szerkesztve ]

(#15729) Ereshkigal válasza atala (#15719) üzenetére


Ereshkigal
őstag

atala, Nagya21: köszi az infókat!

A nehezebb papírokkal (200 gsm+) hogy bírkóznak meg ezek a nyomtatók? Az L805 manualjában max. 90 grammot láttam, ez azért vicces lenne.

(#15730) Nagya21 válasza Ereshkigal (#15729) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nyugodtan nyomtatjat, birgya, mivel majd függölegesen megy bele a papit, a gravitáció segít.....:DDD
Üdv Naga

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15731) PociAti válasza Ereshkigal (#15729) üzenetére


PociAti
senior tag

Normálisabb leírásokban külön kitérnek a fotópapírokra.
Mert azok felültre vetített tömegük (g/m²) hiába magas, kellemesebben viselkednek, mint a hagyományos rost tartalmú papírok. A fotópapír hordozóanyaga rugalmasabb, a vastagsága ellenére jobban viselkedik a nyomtatóban.
A hagyományos, rost tartalmú papír, vagy az úgynevezett műnyomó már kevésbé optimálisan megy keresztül a nyomtatón. Ennek igazából átfordításkor van jelentősége, akkor "rúg" egyet a papír. Amelyik nyomtatóban van kézi adagoló, vagy úgy lett kialakítva a média útja, hogy az minél egyenesebb úton haladjon, azoknál kevésbé jelent problémát a vastag lap. Az L805-nél nincs átfordítás (alsó lapfelszedés), hanem kb. 80°-os szögben hajlik meg a média, így ezen a területen előnyösebb gépek közé tartozik.

(#15732) Earl_Muttley válasza PociAti (#15728) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Elveszett kora reggel a Duplex a szövegáradatban. :(

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#15733) Ereshkigal válasza PociAti (#15731) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Kiadós válasz. :R

(#15734) acel786 válasza PociAti (#15728) üzenetére


acel786
csendes tag

Öregszem és reggel volt, Brother MFC-T910DW -ez a duplexes brother természetesen
A 3150es más téma, magamnak kb azt válaszottam -eddig én is duplexest kerestem de lebeszéltem róla az asszonyt igy jó lenne a 3150, de most elszomorodtam hogy nem pigmentes tintát adnak hozzá és a 4150-től adnak pigmentes tintát csak. Túl sokat agyalok vel ...

(#15735) picur10


picur10
aktív tag

Elolvastam az ajánlásokat, így megrendeltem egy Brother HL-1222WE nyomtatót. Az a kérdés viszont csak most jutott eszembe, hogy ezen a nyomtatón ha beállítottam a wifi hozzáférést, akkor simán csatlakozhatok egyszerre három gépről rá hálózaton keresztül és nem kell a router nyomtató szervere vagy más kavarás, ugye?

(#15736) Sabre


Sabre
őstag

Sziasztok, visszaolvasva kineztem a sokak altal
javasolt brother hl-1222we tipust, de picit elbizonytalanodtam hogy esetleg scanner funkcio is kellhet. Esetleg tudtok ajanlani ilyen tudasu de scanner funkcios tipust is otthonra? :R

(#15737) Earl_Muttley válasza Sabre (#15736) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Hl1622-23WE

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#15738) PociAti válasza Sabre (#15736) üzenetére


PociAti
senior tag

Szerintem az előttem hozzászóló a Brother DCP-1622WE készülékre gondolhatott. Csak feltételezés...

(#15739) sedo


sedo
tag

Sziasztok!

Mono lézer multi nyomtató mellé kell vennem egy színes tintasugarasat.
Semmi extra elvárás nincs, nyomtatási minősége jó ha átlagos, legyen könnyű kezelni, heti pár színes oldal nyomtatásra lesz használva.
Van valami ezen a kategórián belül ami ajánlott (olcsóbb mint a többi, akár maga a "kezdő szett", akár később a patronok, kevésbé hajlamos tönkremenni/beszáradni, ilyesmi), vagy tökéletesen mindegy? :)

Köszi szépen!

(#15740) Nagya21 válasza sedo (#15739) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Irtam PÜ-t
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15741) hcol7 válasza Nagya21 (#15740) üzenetére


hcol7
senior tag

nem publikus a jotanacs?; )

(#15742) Nagya21 válasza hcol7 (#15741) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nem, árulok egy nyomtatót az nem publikus itt.... :D
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15743) pBandi


pBandi
tag

Sziasztok,

- Szülőknek (egyszerű használat) keresek multifunkciós nyomtatót.
- Nyomtat, másol, scannel
- Színes nyomtatás a preferált
- Évi 1000-1500oldal nyomtatása
- Olcsó üzemeltetés
a főbb szempontok.
Örömmel venném ha tudnátok valamit ajánlani ezekkel a peremfeltételekkel.
Köszönöm előre!

[ Szerkesztve ]

...

(#15744) becenevem


becenevem
aktív tag

Sziasztok!
Fontos, hogy duplex készülék legyen.Kicsi, csinos kompakt. Ne legyen valami nagy dög.

. Tintás vagy lézer? Tinta
2. Fekete vagy színes? Csak fekete.
3. Mire használnád? Otthoni alkalmankénti nyomtatás. Pl gyereknek amit küldenek oviból, suliból.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? FF kb pár oldal hetente.
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Akár hetek, de próbálok majd figyelni a heti 1 nyomtatásra.
6. Milyen funkciókat vársz el? Szkenner fontos. Másolás nem annyira. Wifiről menjen mindenféle szoftver telepítése nélkül
7. Mennyi a keret? 30eFt
8. Árérzékeny vagy? Nem. Ha kel, menjünk 30 fölé. Lehet a duplex miatt kevés a 30.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Inkább egyszerűbb patron csere, vagy lehet tartályos is.

Köszönöm, András

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#15745) Fekete83


Fekete83
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Epson R360 nyomtatóm van ehhez én tudtam megfelelő utángyártott tintát venni (T0801-T0806) kb 260FT/ patron áron. Ezzel kb 40 A4 oldalt(fotó jellegőt) kinyomtam színesben. Viszont a bevált patronomból nem nagyon lesz a bolt szerint, eddig 1 másikat próbáltam de nem működött.

Tudtok olyan nyomtatót ami relatív új, tehát kapok hozzá 5-10 év múlva is tintát, hozza az R360 minőségét, tehát 6 színnel dolgozik, pigmentes (víz, UV álló) és hasonló költséggel fogok tudni nyomtatni tehát kb 40FT/A4

Társasjáték kártyát nyomok othon ezPrint fotó papírra ami 120G esetén kb 19FT/lap. Havi max 40-60 oldal de lehet akár fél éves szünet is.

Ami még fontos lenne, az az, hogy ezek ugye néha beszáradnak. Az R360-on átnyomtam fecskendővel egy kis alkoholt és olyan lett mint új korában. Az újjal is megtudjam ezt csinálni.

Szóval az A4 fotó nyomat tinta/toner ár legyen kb 40FT

Esetleg valami olyan lézer amivel ezt a Durván 58-60Ft / árú Fotó minőségű műnyomó papírra nyomott árat tartani tudom, 300g Papírral együtt! Itt nem vagyok tisztában azzal, hogy milyen papír hoz olyan minőséget mint egy nyomda. A tintás fotó volt olyan szint színekben mint a nyomdai kártya.

Ára nyilván minél olcsóbb, de olyan 120 körül még elgondolkodnék.

Lefedettségre itt egy minta:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#15746) Fekete83 válasza Fekete83 (#15745) üzenetére


Fekete83
csendes tag

Esetleg ha az UV állóságot elengedem akkor mi jöhet szóba illetve mennyire fakulnak a nyomatok ha néha pár órát kint van naponta a szobában nap rásüt stb. Canon tartályossal van valamim nyomtatva, azért pár hét alatt rendesen fakult.

(#15747) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!
Már egy ideje olvasom a topikot.
Epson L3150 volt az első kiszemelt, de a Brother DCP-T510W automata fejtisztítása sokkal meggyőzőbb.
Eddig kb. egy árban voltak, de a Borther hirtelen felment majdnem 10 ezerrel.
És igen kevés helyen árulják.
Érdemes várnom valamire (csodára)?
Vagy inkább nyomtassak néha napján az epson-nal?
Köszönöm!

(#15748) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék kérni egy kis segítséget nyomtató vásárláshoz.
Nővéremnek kellene otthoni marketing anyagok nyomtatásához.

1. Tintás vagy lézer? mindegy
2. Fekete vagy színes? színes
3. Mire használnád? Fotók, színes marketinganyag és táblázatok prezentálni,
néha plakátokat nyomtatni, hogy nézne ki a nyomda előtt
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? lenne mikor csak havi 10 oldal, de lenne mikor 100 is
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Ezt sajnos nem tudom, elvileg minden hónapban nyomtat majd minimum pár oldalt, így elvileg 2-3 hétnél tovább nem fog állni
6. Milyen funkciókat vársz el? szkenner, WiFi, kétoldalú nyomtatás
7. Mennyi a keret? 60-70 ezer, de ha van tuti vétel akár 100 ezer is lehet
8. Árérzékeny vagy? is-is
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Ha nem bonyolúlt nem probléma, utántöltögetem én majd neki

Előre is köszönöm a segítséget!

(#15749) Varshi válasza Petyás (#15747) üzenetére


Varshi
aktív tag

Valójában az Epson L3150/L4000-es sorozat és a Brother DCP-T510W között hétköznapi felhasználónak csak az ár és az automatikus tisztítás a "döntő pont".

Ha sűrűn használod, menj neki bátran az Epsonnak, csak fel kell készülni, hogy ha csíkoz, akkor nyomni kell egy 2-3 perc hosszú fejtisztítást (ennek a tintaköltsége amúgy elenyésző, szóval).

(#15750) Varshi válasza dudi6 (#15748) üzenetére


Varshi
aktív tag

Neked is az Epson L3150 és a Brother DCP-T510W magasságában kellene gondolkodnod, ha el tudod engedni a duplexet.

Az egy "drága luxus" ezeknél - az amúgy nagyon takarékos - nyomtatóknál (így vannak árazva), ráadásul tök felesleges színes marketinganyaghoz, mert csúnya lesz, ha mindkét oldalon telibe van nyomva színessel a lap. Szerintem. Ráadásul pár Ft-ot spórolsz csak vele lapköltségen, ennél nagyobb pályán játszunk azért, ha belegondolsz.
Ha nagyon-nagyon kell, akkor szoftverből beállítod, és két menetben nyomtatod ki (amiben segít is): páros, megfordít, páratlan... és kész.

Duplexesen most +25-30e-t kellene mellé tenned a 100-hoz, ami szerintem már nem éri meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.