Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) SyneT87


SyneT87
tag

Sziasztok segetseget szeretnek kerni a kovetkezo paramterekre miket ajanlotok?

1. Tintás vagy lézer? mind1
2. Fekete vagy színes? Fekete eleg
3. Mire használnád? neha 1-2 dolgot kinyomtatni ( doksikat )
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? havonta max 1, de inkabb event nehany alkalommal
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? 1-2-3 honap akar
6. Milyen funkciókat vársz el? szkenner, Wi-Fi
7. Mennyi a keret? nagyon Max 50k
8. Árérzékeny vagy? nem szeretnek 50 fele menni
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Lehetoleg valami ar/ertek aranyban megfelelo patron potlassal szamolnek, toltogetni nem szeretnek.

Koszonom.

Udv,
SyneT

(#15402) xmad válasza PociAti (#15397) üzenetére


xmad
őstag

A gépbérlés egy nagyon jó ötlet. Ennek utána nézek

(#15403) Varshi válasza xmad (#15396) üzenetére


Varshi
aktív tag

"Valószínüleg betervezik a költségvetésbe, inkabb az a kérdés hogy a megadott szempontok alapján melyiket lenne erdemes választani"

Na váááárj, ez nem így megy.
Legalábbis amikor én még a "tűz közelében voltam", folyamatosan ment a sírás a fenntartónak, hogy kifogyott a toner, most mi lesz. Sima A4-es papír vagy toll/kréta dettó, csak az kisebb tétel...
Ráadásul megvettek régebben minden szart (is), vagy kapták adományba' szülőktől/támogatóktól, és végül követhetetlen lett. Meg persze drága.

És amíg a fenntartó nem küld, addig mondjuk ha vesznek saját pénzből (vagy a szülők összedobják), akkor nem mindegy, hogy 25e egy szín, vagy 5-10e. Ha meg rászoknak a színesre, és a mindenféle színes életbölcsességeket meg Coelho-idézeteket (rózsaszín háttérrel, sose plain fekete-fehérbe') stb. is nyomtatnak a nevelői szoba falára, addig ×4.
Mono nyomtató rulez.

(#15404) Varshi válasza SyneT87 (#15401) üzenetére


Varshi
aktív tag

(#15405) PociAti válasza xmad (#15402) üzenetére


PociAti
senior tag

Egy esélyt adnék a Brother tintatartályos nyomtatóknak is. Azokról tudjuk, hogy ha előírásnak megfelelően áram alatt hagyjuk a készüléket, akkor automatikus fejtisztítást csinálnak, így ha nem érné őket a nyári szünet alatt közvetlen napfény, életben tudják tartani magukat, és nem száradnak be. 3 év garanciát vállal a forgalmazó, és filléres tétel üzemeltetni őket.
A legolcsóbb készülék a Brother DCP-T310, 1 évvel ezelőtt még 32.000 Ft-ért hozzá lehetett jutni, jelenlegi áruk duplája annak.
Viszont 6.500 színes oldalra elegendő eredeti tinta kb. 9.000 Ft. Ezt a mennyiséget mellékelik hozzá alapból.
A T510W modell már Wi-Fi-s, és van szkennere, szóval másolóként is üzemel. T710W kicsit gyorsabb és van ADF-je is. T910DW pedig duplexes, komolyabb a papírbehúzó és még pár apróság. De ezek nem az alap felvetésként szereplő lézer technológiás gépek, viszont nagyon kedvező áron üzemeltethető készülékek.

(#15406) xmad válasza PociAti (#15405) üzenetére


xmad
őstag

Köszi, ez a tintatartályos ésszerű alternatíva, továbbítottam is nekik.

(#15407) xmad


xmad
őstag

van egy hibaüzenet egy samsung nyomtatónál. erre tud valaki valamit?

Samsung CLX-3305 új ráégető egység csere

ezt irja ki

(#15408) Remiel


Remiel
őstag

sziasztok

otthonra kellene wifis nyomtató, ha lehet szkennelni is tudjon, semmi extra nem kell, iskolai anyagok nyomtatása, néha beküldendő anyagok szkennelése, esetleg másolás, a lényeg, hogy ne kelljem kábellel foglalkozni

létezik ilyen 20-30000 közötti árkategóriában ami elfogadható minőség (nyilván csodát nem várok)

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#15409) Varshi válasza Remiel (#15408) üzenetére


Varshi
aktív tag

Összefoglaló.
Ha nem sikerül az alapján választani, akkor ott vannak a "mintakérdések", amikre tudunk válaszolni. Amit eddig írtál, az ehhez kevés.

(#15410) NéNorbert


NéNorbert
csendes tag

Üdvözlet.
Otthoni használatra(online oktatás,színezőnyomtatás kicsiknek,stb) keresek olcsó kategóriás készüléket,párezres utángyártott patronszettel. Napi pár oldal fekete nyomtatás és havi max 10 oldal színes nyomtatás lesz kb a terv. Nem kell se wifi,se más extrák,viszont scannelés jó lenne. Úgy gondolom a tintasugaras kivitel kedvezőbb az ilyen elváráshoz. Fénykép nyomtatás nemigen jön szóba.
Ebben kérném segítségéteket,mert teljesen laikus vagyok a témában.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#15411) Revolit válasza Varshi (#15140) üzenetére


Revolit
senior tag

Köszönöm a hasznos leírást, én ezek alapján vettem is egy L3150-est :R

(#15412) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Sziasztok!
Feleségemnek szeretnék venni egy színes nyomtatót, hogy otthon tudja kinyomtatni a fényképeket. Fontos, hogy mobilról is lehessen közvetlenül nyomtatni. Legfeljebb A4 méretben használnánk és csak színes fotókra, mert egyéb munkára van másik nyomtató.

Nekem szimpatikus a Cannon CP1300, de ha jól látom ez kizárólag fotó nyomtató. Inkább olyat keresek ami tud nyomtatni sima A!-es papírra, de fotópapírra is.

Legfeljebb 100 000 Ft-ot szánok erre és mindeképp újat szeretnék venni. Tanácsokat előre is köszönöm! :R

(#15413) hcol7 válasza qpakcovboy (#15412) üzenetére


hcol7
senior tag

hali,
marcius ota megelegedessel hasznal a csalad egy t510w-t. tartalyos tintasugaras, wifivel log az itthoni halon, es telorol gyakorlatilag 1 gomb nyomtatni vele.
amiert irok, az az, hogy a heten vettem bele fenyes papirt, es tokeletes minosegben nyomtatta ki a fenykepet is.
sima papirra nyomtataskor beszivodik a tinta, es kevesbe lesz elenk szin, de en eleve "csak" ff/szines nyomtatasra vettem, ez a fenykep nyomtatas feature csak hab a tortan.
es be sem szarad, ha aram alatt van karbantartja magat.
tavasszal volt 52 ezer, de a heten mar lattam 72 er is kirakva valahova, de ez meg mindig 100 alatt van.

(#15414) PociAti válasza qpakcovboy (#15412) üzenetére


PociAti
senior tag

Nekem is Brother T510W-m van, tavasszal még 40.000-ért is lehetett kapni. Én eredeti Brother papírral használom (próbáltam másokat, de brotherre vannak kalibrálva a színek, így azzal picit szebb).
De ha fényképek nyomtatása a célfeladat, akkor inkább Epsont ajánlanék. 4 tintás nyomtatók: L3150/L3151/L3156, L3160, L4150, L4160. Nem különösen nyomtatnak szebben a Brothernél, de a szkennerük jobb, viszont nem tudni róluk, hogy automatikus öntisztítás menne rajtuk.
Illetve az Epson 6 tintás készülékeire is megérné ránézni, ezzel szebb dinamikájú világos árnyalatokat lehet nyomtatni: L805 (nem WiFi-s: L810, L850).

(#15415) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Köszönöm a tippeket. Brother multifunkciós készülékem van irodai hadrendbe állítva, ami tökéletesen teszi a dolgált. Elsősorban erre hajlottam, de a ma délelőtti kutakodásból az lett, hogy rendeltem egy Epson L4160 készüléket és hozzá 500 fotópapírt.
Az eladó szerint nem szárad be és alsó hangon 10 000 Képet lehet vele nyomtatni és a festék is "gombokért" van hozzá. Volt egy olcsóbb típus a 3151 talán, de abban a fekete kevésbé tartós és alapból nem 1X ezer oldalt tud, "csak" ~5000 darabot. EGyébként az is kiszolgálna évekig, de nem volt egetverő különbség árban.

(#15416) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!
Az összefoglalót elolvasva, még mindig a Brother HL-1222WE az ajánlott mono lézernyomtató? Nem nyomtatok sokat, csak fekete-fehér doksikat, wifi és duplex (manuál is jó, ha jelez amikor fordítsam a lapot) az egyetlen plusz amit szeretnék. Ezen célokra jó lenne nekem a fenti gép?
:R

(#15417) Nagya21 válasza qpakcovboy (#15412) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ha csak fotó akarsz nyomtatni, akkor fotó nyomtatót vegyél (6 szín Horror ár), de ha megelégszel alacsonyabb minőséggel(ami még mindég nagyon jó) akkor egy tartályos Epsont javaslok, de vigyázz az olcsóbbak nem tudnak szegélynélküli nyomtatást.
A fotóid minőségét még nagyban fogja befolyásolni a fotó papír minősége.
Kismillió fajta van, én a saját tapasztalásom alapján most a Lidl-ben időnként kapható Officedepot A4-es fotó papírt ajánlom, az 50 lap 1500-2000huf között van.
Az aldisról nem hallottam ezidáig semmit, ott van 10*15-is .
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15418) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Minél többet olvasok, annál bizonytalanabb vagyok.
Itthonra kellene egy nyomtató.
Nekem a fekete fehér doksik nyomtatása időnként a cél, de a színes logók miatt jobb lenne színes tintasugaras..
Aztán jó lenne ha tudna scannelni is.
Wifin vagy lanon, 4 gép elérje központilag.
Gyerekek fotót is szeretnének..na itt nem pro minőségre gondolok, alap, csak legyen kézzelfogható kép fotópapírra.
2 oldalas nyomtatás előny, de nem ragaszkodom hozzá.
A patron cseréje a buktató úgy látom, mármint árban..
Totál nem értek hozzá,, 20 éve vettem egy xerox mono lézert, azóta azzal szopok, szóval szvsz bármi előrelépés :D
Ár- 30-50 között.
Tudtok legalább indulási alapot mondani?
Köszönöm!

havri

(#15419) hcol7 válasza havri1 (#15418) üzenetére


hcol7
senior tag

brother dcp-t510w szerintem (egy tizessel dragabb a felso hatarnal), vagy annak az epson "parja", amit majd ugyis beir valaki mas, aki jobban ert hozza :)
en azert ajanlom ezt minden hasonlo igenyre, mert kb erre vettem en is, es kivalo.
raadasul fotopapirra (megitelesem szerint) olyan minosegu fenykepeket nyomtat, mint anno a fuji/kodak fotouzletekben a fenykep elohivo gep.

[ Szerkesztve ]

(#15420) l.kiss válasza havri1 (#15418) üzenetére


l.kiss
tag

Kb. 1 hete használunk Epson L3150-et. Az általad leírt feladatokhoz hasonlóra kerestük a megoldást, 2 mobilról és 2 laptopról használjuk wifin keresztül.
Azt hiszem év végéig van az az akció, hogy regisztráció után visszautal az Epson 10000Ft-ot az árból. Regisztráció után a 3 év garanciát is megkaptuk.
Olyan forgalmazót választottam, aki egy csomag 10x15-ös fotópapírt is adott ajándékba.
Egyelőre sok tapasztalatot nem tudok átadni, működik ahogy kell és örülünk neki. :)

"... és a jó győzött, mint mindig."

(#15421) havri1


havri1
félisten

Köszönöm szépen!

havri

(#15422) havri1


havri1
félisten

Végül Epson lett. Auchanban egymás mellett volt mindkettő, asszonynak ez jobban tetszett. Mintha ez számítana..regisztráció elvileg még működik év végéig. Köszi a tippeket!
Fotóoapírt is vettem, soha nem nyomtattam még fotót, majd kíváncsi leszek. 13x18 méretű. Fényes.

havri

(#15423) havri1


havri1
félisten

A jobb felső sarkát minden lapnak begyűri. hm..

havri

(#15424) l.kiss válasza havri1 (#15423) üzenetére


l.kiss
tag

VICTORIA "Balance Energy" A/4 80g-os papírral használjuk (ez volt itthon, kb 2éve hánykolódik, nem gyári állapotban).
Miután a kb. 20db rögzítő ragasztó szalagot leszedtem és a "kék füleket" beállítottam a papír mérethez probléma nélküli a papír továbbítás. Eddig csak A/4-et használtunk.
Ha minden a helyén és mégis gyűri a papírt, akkor vissza kell vinni, mert ennek patent módon kell működnie!
Sok sikert, remélem gyorsan megoldódik a problémád!

"... és a jó győzött, mint mindig."

(#15425) havri1 válasza l.kiss (#15424) üzenetére


havri1
félisten

Egyesével jól húzza, valószínű papír gond lesz. Köszönöm!

havri

(#15426) Varshi válasza havri1 (#15422) üzenetére


Varshi
aktív tag

> asszonynak ez jobban tetszett. Mintha ez számítana.

Hát hogy ne számítana! :D Ahogy múlnak az évek, egyre jobban. :P
A pénzvisszatérítést intézted?

Miket gyűr a sarkoknál? Fotópapírt vagy "sima" A4-est?

(#15427) havri1 válasza Varshi (#15426) üzenetére


havri1
félisten

:DDD

Igen, pénzt jóvá is hagyták szinte azonnal.
Sima A4-et, most, hogy kevesebb papírt tettem a tálcába, így nem csinálja.

havri

(#15428) leeson


leeson
friss újonc

Sziasztok!

Nyomtatóvásárlás előtt állok, és érdekelne a véleményetek :)
1. Tintatartályos
2. Színes
3. Fénykép, színes és ff nyomtatás, másolás, szkennelés
4. Fényképek ~20/hó, színes oldalak ~30/hó, ff oldalak ~40-50/hó
5. 1 hét
6. Szkenner, keret nélküli fotónyomtatás, kétoldalas nyomtatás
7. 100 ezer, max 110
8. Nem
9. Eredeti gyári tintát szeretnék majd venni bele

Előzetesen 2 Canon gépet néztem ki (G4411 és G3420), de Epsonban is érdekelne hasonló. Köszi!

(#15429) PociAti válasza leeson (#15428) üzenetére


PociAti
senior tag

Sokkal inkább Epson, vagy esetleg Brother. Canon inkább hanyagolandó, HP pedig egyszerűen kerülendő.

Külföldön némileg más kód alatt mennek a nyomtatók, de az Amazonon olvasható vélemények a számosságuk alapján viszonylag relevánsak. Csak tudni kell olvasni a sorok között, és az ostobák által írt véleményeket figyelmen kívül hagyni. Például ha késve érkezik meg a készülék, az nem a nyomtató hibája, vagy ha nem tud WiFi-t egy nyomtató, azért sem jogos a lepontozás. Választott volna az illető másik modellt.

Talán a Canon 4411-el azonos G3200 vásárlóinak 17%-tól kapott 1-es, és csak 57%-tól 5 csillagos értékelést.

Az Epson EcoTank L3156-tal azonos ET-2760-as nyomtatót ezidáig 4288-an értékelték, 9%-tól kapott egy csillagos, és 72%-tól öt csillagos értékelést.

1* C=17%, E=9%
5* C=57%, E=72%
Szerintem ez hatalmas különbség. Összességében mennyivel rosszabbnak kell lenni ahhoz, hogy ekkora eltérés szülessen. Pedig a vélemények jellemzően a gép élettartamának az elején születnek, és pont a tartósság a piezzo technológiát használó Epson és a Brother legnagyobb előnye, a bubble jet technológiás Canon és a HP fejekkel szemben.

(#15430) szabo.csabi


szabo.csabi
tag

Sziasztok!

Hozzáértők tanácsára lenne szükségem:

1. Tintás vagy lézer?

Egyikhez sem ragaszkodom igazán, jó ár/érték arányt + költségkímélő üzemeltetést preferálnék.

2. Fekete vagy színes?

Szeptemberig irodában dolgoztam, amikor nyomtatnom kellett ott megoldottam. Ez ritkán történt de akkor akár több száz oldalnyi jegyzetet, tételt is nyomtattam (színesben is, nagyobb méretű képeket, ábrákat).

3. Mire használnád?

Januárban egyéni vállalkozást indítok s bár egyre több ügy intézhető elektronikusan azért vannak még hivatalok, ügyek amelyek miatt nyomtatóra / szkennerre lesz szükségem. Emellett lakberendezői suliba járok, ahol a következő félévekben is nagy valószínűséggel több (színes) látványtervet, alaprajzot, stb. kell majd papírra vetnem. Ezek egy része A3-as méretű kell legyen. Illetve barátnőm is suliba jár még, eddig ő is el volt nélküle de kényelmesebb lenne egy multifunkciós géppel megoldani ezeket. Fotózom is, saját és ügyfél részére is lehet, hogy nyomtatnom kell képeket így ez az opció is fontos lehet de egyelőre nem tervezem. Képek nyomtatását nagyobb számban lehet, hogy profi nyomdászra bíznám.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? (színes / ff bontásban)

Ahogy az előző kérdésre válaszoltam kb. otthoni irodai felhasználás + sulis teendőkre használnánk, inkább kampány jelleggel tehát előfordulhat, hogy napokig, hetekig nem igazán nyomtatnánk vele; akár több száz (képeket is tartalmazó, színes) oldalt is.

5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?

3-5-10 nap, ritkább esetben 1-2 hét.

6. Milyen funkciókat vársz el? (pl. szkenner, ADF, egyszerű/egygombos másolás, WiFi, keret nélküli/fotónyomtatás stb.)

A3-ig, 3-in-1, (D)ADF, fotónyomtatás, duplex nyomtatás, sebesség nem fontos, tapi LCD nem fontos, szegélynélküli nyomtatás preferált de nem elvárt, külön A4 és A3 tálca preferált de nem elvárt, WiFi, NFC preferált. Windows 10-es laptopokkal és Androidos mobilokkal használnánk.

7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?)

Kb. 100 eFt.

8. Árérzékeny vagy? (A létező legolcsóbb megoldás érdekel, akár bármi áron?)

Nem. A jó ár/érték arányt + költségkímélő üzemeltetést fontosabbnak tartom.

9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?

A költségkímélő üzemeltetés érdekében veszem a fáradtságot amire kell ésszerű keretek között. Tehát ha értelmezhető összeget spórolni lehet adott dologgal akkor utántöltök is ha kell.

+1: a dizájn sem utolsó szempont.

Rövid keresgélés után az alábbiakon akadt meg a szemem:
Canon Pixma TS9550 (úgy tudom kifutott, már nehezen beszerezhető)
Epson WorkForce WF-7720 (úgy tudom itthon csak a 7710-est forgalmazzák)

Esetleg nem tudtok olyan - az Árukeresőhöz hasonló csak megbízhatóbb, naprakészebb - keresőről, ahol igényelt funkciók szerint lehet keresni hazai, külföldi forgalmazású gépek között?

Köszönöm! :R :))

[ Szerkesztve ]

(#15431) leeson válasza PociAti (#15429) üzenetére


leeson
friss újonc

Köszönöm a segítséget! Mindezek alapján 3 modell között vacillálok: Epson L3160, L4150 és L4160. Nem vagyok benne biztos, hogy szükségem lenne a legdrágábbra vagy annyival többet tudna. Ebben tudnál segíteni?

(#15432) Earl_Muttley válasza leeson (#15431) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

L4160 fog neked kelleni a tudásbeli kritériumaid alapján (borderless fotó, kétoldalas). :R

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#15433) leeson válasza Earl_Muttley (#15432) üzenetére


leeson
friss újonc

Köszönöm! :)

(#15434) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Mi a különbség a kettő közt?
Jó jó, az ára. Na de azon kívül.

1.

2.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#15435) PociAti válasza hódmaci (#15434) üzenetére


PociAti
senior tag

semmi

(#15436) hódmaci válasza PociAti (#15435) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.

hmmmm érdekes

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#15437) Teaway válasza hódmaci (#15434) üzenetére


Teaway
veterán

Gyártó: BROTHER
A nyomtató típusa: DCP-1622WE Multifunkciós Nyomtató
A nyomtató azonosító száma (cikkszáma): DCP1622WEYJ1

Nincs itthon csokid??

(#15438) havri1


havri1
félisten

Nem szeretném szétoffolni a topicot, csak tanácsot szeretnék kérni.
3 napos az Epson L3150. 85 nyomtatás ment bele, képek, dokumentumok vegyesen. Ma vettem észre, hogy az A4 papíron ugyan azon a sorokban, a fekete fehér csíkot hagy. Szoftveres fejtisztítást nyomtam, ugyan az. Fotón nem csinálja.
Mi lehet a gond? Papírt cseréltem, fordítottam, ugyan az.
:R

havri

(#15439) Varshi válasza havri1 (#15438) üzenetére


Varshi
aktív tag

> Szoftveres fejtisztítást nyomtam, ugyan az.

Ugyanaz mi? A tesztoldalon is látszik a hiány/hiba?

> Fotón nem csinálja.

Ezt végképp nem értem. Milyen fotón?

(#15440) havri1 válasza Varshi (#15439) üzenetére


havri1
félisten

A4es papírra ha bármit nyomtatok, akkor a lapokon ugyan azokban a sorokban a fekete szövegben fehér csíkot hagy.
Ha fotópapírra fotót nyomtatok, az hibamentes.
A tesztoldalon fejtisztítás után is, egy részben hiba van. Ide írhatom, vagy melyik topikba?
Azon gondolkodtam, hogy 1m-re van a radiátortól. Tuti nem jó ott, át kell rakni máshova. Nem a meleg miatt szárad be esetleg.
Köszi

[ Szerkesztve ]

havri

(#15441) Varshi válasza szabo.csabi (#15430) üzenetére


Varshi
aktív tag

Egy vagyont fogsz az A3-as színes szép látványtervekre tintában kifizetni.
Néztem neked olyan A3-as tartályos "mindent tud" gépet, amivel olcsóbb lenne, de inkább nem raktam be. :D

200e alatt sajnos nincs most. :( Azt is próbáltam, hogy egy "buta" A3-as tartályos nyomtató + egy "okos" gép, ami kiegészíti, de úgy se jobb.

(#15442) Varshi válasza havri1 (#15440) üzenetére


Varshi
aktív tag

Addig nyomasd a fejtisztításokat, amíg eltűnik. De 3-4-nél többet nem sok értelme. Akkor talán egy erős öblítéssel lehet próbálkozni, majd hagyni másnap reggelig.

Ha nem múlik el, akkor gariban vissza. Nekem pacákat hagyott 1 hét után, rögtön cserélték a boltban!

Próbáld ki - ha mindnképp kell nyomtatni - a "normál" helyett az "élénk" nyomtatást addig is. A fotónál szerintem alapból arra állítja magát a képmegjelenítő szoftver nyomtató része.

Anno nekem volt, hogy pár napig "magas" minőségben nyomtattam, és az "kitisztította". De ilyen friss cuccnál nem lenne szabad. Sajnos az Epsonnak van "gyári szórása" a minőség terén, ezt már tapasztaltam. 4 db járt már nálam, és nagyon "másként" viselkedett mind.

Fűtőtest mellé ne. :( De az 1 m-nek már elégnek kellene lennie.

(#15443) l.kiss válasza havri1 (#15438) üzenetére


l.kiss
tag

Nagyon sajnálom, hogy így jártál, szerintem hibás a nyomtatód.
Mi online vettük, kihozta a futár, kicsomagoltam, a rögzítő (kék) ragasztószalagokat eltávolítottam, feltöltöttem a tartályokat, feltelepítettem a szoftvert a laptopokra és a telókra és azóta is hibátlanul működik!
Ha él a 3 vagy 14napos (online esetben) visszavásárlási garancia, akkor minél előbb cseréltesd, vagy fizettesd vissza!
Az új termék működjön hibátlanul!
Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

"... és a jó győzött, mint mindig."

(#15444) havri1


havri1
félisten

Sajnos a 3 napból kicsúsztam, meg a pénzvisszatérítés miatt macerás lenne.
Köszönöm a tanácsokat, egy fénykép után tegnap már alig volt látható a hiba. Most csinálok pár fejtisztítást, és tesztelem.
Átköltöztetem máshova, ne legyen meleg mellett.
Elnézést az offért
Szerk.: Tökéletes lett! huh..
:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#15445) Varshi válasza havri1 (#15444) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ja, és alapvető szabály, hogy fotó vagy (szép) színes kép előtt mindig nyomtatunk egy tesztoldalt! Ha csak egy csík is hibás, fejtisztítás!

(#15446) SoundBox


SoundBox
tag

Sziasztok!
Kellemes Ünnepeket Kívánok mindenkinek! :)

Nyomtató vásárlás előtt állunk. Két típust néztünk ki:
1. [link] Brother DCP-T510W
2. [link] Epson EcoTank L3156

A felhasználás vegyes lenne : fotó és dokumentum nyomtatás.
Kettő közül melyiket javasoljátok megvételre?

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#15447) Kispósi


Kispósi
aktív tag

Sziasztok!

Egy Epson Ecotank L3160-nal küzdök már több napja, és már kitéptem a nem lézető összes hajamat :Y . Az istennek se jön össze hogy wifin keresztül laptopról nyomtatni tudjak rajta. Telefonról már sikerült iprint-et használva.

A következő történt: a cd-t nem tudom hova betenni így leszedtem a drivert/utility-t hozzá. Itt már megjelentek az első gondok mert a setupnál a csatlakozás nem sikerült wifin keresztül pedig lépésről lépésre azt csináltam amit írt. Végül valahogy csak összejött egy másik verzióval, kapott ip-t, a státusz nyomtatásnál is mindent rendben talált. De nyomtatni már nem tudtam rá, mert folyamatosan azt írta hogy offline van a nyomtató. Wifiből van itthon 2.4G és 5G is, a rooter Asus RT-AC65P. A nyomtató a 2G-re csatlakozik, próbáltam pingelni, volt hogy elérte volt hogy nem attól függően melyikre léptem a laptoppal. Vírusírtót kikapcsoltam, adguardot kikapcsoltam. Lehet a routerben van vmi rosszul, de nem találtam egyelőre ott sem semmit.

Feltettem Synology nasra is (718+) hátha, de arra se tudtam nyomtani (de ott már azt írta kész, elérhető)

USB-n ha összekötöm akkor rendben van, de nem így akarom haszálni.
Tudom nehéz így láthatatlanul segíteni, de hátha tudtok valami trükköt. Komolyan azon agyalok holnap visszaviszem. Tesómnak 4160-as van, neki minden gond nélkül megy. Ha tudnám hogy lehet hard resetelni újrakezdeném 0-ról. Valami ötlet? Köszi előre is!

(#15448) havri1 válasza Kispósi (#15447) üzenetére


havri1
félisten

Telepítés során kell az USB, azon keresztül küldi át a WiFi ssid/jelszó adatokat a nyomtatónak.

havri

(#15449) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Került hozzám a napokban egy HP Smart Tank 530, fejek nélkül, munkadíjként.

Ha befutnak, érdekel valakit rövidke teszt, mielőtt meghirdetem? :R

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#15450) Kispósi válasza havri1 (#15448) üzenetére


Kispósi
aktív tag

Na annyi fejlemény van hogy elvittem tesómhoz, kb 2 perc alatt minden működött. Nem kellett hozzá az USB sem, csak a nyomtatón felcsatlakoztunk wifire és ment is minden. Hazahoztam, felcsatlakoztam az itthonira és ismét offline, nem érem el. Szóval valami hálózati gubanc lesz nálam. Ha esetleg van még tipp szívesen veszem de feldobtam a router topikjában is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.