Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) atala válasza pajav8 (#14400) üzenetére


atala
Topikgazda

Ebben az árban ADF szkennereset maximum patronos tintásba kapsz, de ahhoz méreg drága lesz a patron.
Ha lemondasz az ADF-ről, akkor az összefoglalóban ajánlott DCP-1622WE lézerest tudod megvenni 40 ezerért. Ehhez olcsó az eredeti toner.

(#14402) pajav8 válasza atala (#14401) üzenetére


pajav8
tag

A scannelés lenne a fő feladat/szempont. ADF-esből (legyen akár tintasugaras) melyik modell ajánlott?
Köszi.

Siemens A60->Sony Ericsson K300i->Nokia 6233->Nokia C5-00->HTC Wildfire S

(#14403) PociAti válasza pajav8 (#14402) üzenetére


PociAti
senior tag

Lehet, hogy az Epson WorkForce család lenne a jó kiindulási alap.
Elviselhető beszerzési ár, sok szolgáltatás, viszont drága az üzemeltetés.
Például: Epson WorkForce WF-2850DWF (C11CG31402). Utángyártottal üzemeltethető-e, elfogadja azt, vagy kidobott pénz, nem teszi tönkre és hasonló kérdésekre nem tudnék válaszolni.

(#14404) Neck válasza PociAti (#14398) üzenetére


Neck
veterán

Értem, köszönöm az infókat :R

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#14405) ocscsaba


ocscsaba
tag

Fontos információt tudtam meg a Brother DCP-1622WE nyomtatóról, mely szerint egynéhány A4 oldalas dokumentumot ADF nélkül is lehet egybefűzve, egy fájlként létrehozni:
(Régebben a Canon Lide szkennerekkel elvégezhető volt ilyen feladat, ebből indultam ki.)

Kérdés:
"no-reply@hu.brother.eu
Tisztelt Hölgyem/Uram!

Érdeklődni szeretnék, hogy a Brother DCP1622WE készülékkel lehet-e folyamatos szkennelést végezni, sorba rakosgatni az üveglapra a dokumentumokat, a végén pedig megkapjuk ugyanezt egy fájlban.
Megnéztem a készülékhez társított használati Útmutatót, és a 83. oldaltól, a szkennelés fejezetben láttam, hogy a Fájl-ControlCenter4 ablakban van a személyigazolvány szkennelése fölött egy Folyamatos szkennelés ablak. Ezt bepipálva lehet a fenti szkennelési funkciót elvégezni?

Nagyon sok vásárló kérdezi ezt, szeretnék hitelt érdemlően megválaszolni erre a kérdésre.

Köszönöm szépen előre is a választ, üdvözlettel:
ocscsaba

A válasz:
Tisztelt ocscsaba,

Az elvárt művelet a Folyamatos szkennelés ablak be jelölésével lehetséges.

Üdvözlettel:
X Y
Műszaki és Szerviz Vezető"

Aki tudta ezt, attól elnézést kérek. De valószínűleg ez az információ sokaknak megkönnyíti a választást az ADF-es és az azzal nem rendelkező nyomtató kiválasztásánál. :)

[ Szerkesztve ]

(#14406) Lacc válasza Varshi (#14392) üzenetére


Lacc
aktív tag

Elfelejtem a színest. (Jó ha van, de ha lecseng az egész mizzéria akkor tudok színest is nyomtatni ilyen nyomtatós boltban, ha kell.)

Manuális kétoldalast azért nem szeretem, mert simán elakad, vagy duplán húzz be lapot, és elég bosszantó, amikor a másik oldalra akarsz nomtatni és a 3. lapnál már a másik oldalra nyomtatva begyűri a lapot, behúz extrába még egyet, és akkor az egyik lap első felére még a másik lap második felére húzza rá a nyomtatni való és akkor folyamatosan elcsúszik az egész... (Nem egyszer történt meg, bosszantó, újra nyomtatsz és csak pazarolsz)

Brother HL-L2352DW nyomtató mennyire ajánlott? :R Ez még tetszik is hogy csak 20 centi a magassága, meg amúgy a többi is.

(#14407) nope101


nope101
csendes tag

Sziasztok
1. Tintás vagy lézer? nem releváns
2. Fekete vagy színes? fekete
3. Mire használnád? szöveg és ábrák (tananyag)
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? 20-40/hét
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? 1-2 hét
6. Milyen funkciókat vársz el? csak nyomtatás
7. Mennyi a keret? igen a létező legolcsóbb megoldás érdekel (az üzemeltetést is beleértve)
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? nyitott vagyok az ötletekre

(#14408) Earl_Muttley válasza nope101 (#14407) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Szia!

Két opció van, vagy egy jobb üzemeltetésű lézer (Brother 1223WE például, amit mi itt nagyon szeretünk). vagy esetleg a tartályos tintás opcióban, jóval több festékkel egy Epson L1110 (ő szines is) vagy egy M1100, M1120. Náluk hetente egy oldal, és egy automata kikapcsolás letiltása sokat segít abban, hogy elkerüld a beszáradást.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#14409) Haapaet


Haapaet
csendes tag

Sziasztok!
1. Tintás vagy lézer? nem releváns
2. Fekete vagy színes? fekete
3. Mire használnád? szöveg - ajánlatok
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? 20-40/hónap
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? 2-3 hét
6. Milyen funkciókat vársz el? szkenner
7. Mennyi a keret? igen a létező legolcsóbb megoldás érdekel (az üzemeltetést is beleértve)
8. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? utántöltögetni nem szeretnék, bármelyik megoldás érdekel

köszi :)

(#14410) hcol7 válasza PociAti (#14391) üzenetére


hcol7
senior tag

koszi!

L1110 hez kozel eso, de wifis epson van valamilyen esetleg? vagy brother ?

(#14411) ocscsaba válasza Haapaet (#14409) üzenetére


ocscsaba
tag

Brother DCP1622WE

(#14412) PociAti válasza hcol7 (#14410) üzenetére


PociAti
senior tag

Nincs. Az L1110-hez árban legközelebbi WiFi-s tartályos az L3050, de már jelentős a különbség. Brothernál a DCP T510W, illetve kifutott modellként a J105.

(#14413) Varshi válasza Lacc (#14406) üzenetére


Varshi
aktív tag

"mikor a másik oldalra akarsz nomtatni és a 3. lapnál már a másik oldalra nyomtatva begyűri a lapot, behúz extrába még egyet"

Na, ilyennel 150 000 nyomat során (kb. 12 év alatt) talán ha 2-3-szor találkoztam.
5 féle HP és 2 db Epson nyomtató alapján.

Továbbbra se értem, hogy havi 20-40 oldalnál miért szempont. Ha NAGYON fosok tőle, akkor
print 1. oldal, megfordítva berak, print 2. oldal, megfordítva berak, print 3. oldal... Plusz 1-2 percet vesz csak el az életemből 10 oldal esetén.

Valami nagyon különleges projekt lehet az, ahol csak kétoldalasan lehet nyomtatni. :)

(#14414) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Segítséget, infót szeretnék kérni.

Van nekem egy Epson Ecotank L3060-as nyomtatóm. A nyomtató Február 18-án lett vásárolva. A dobozba volt 6 db tintás flakon ( 3 fekete, és 3 más szín--> mindegyikből 1 db ).
Mikor megvettem, a tinta tartály fel lett tötlve tintával, viszont nem ment bele az összes ( nem mertem bele önteni ) , így maradt a flakonokban egy pár csepp tinta. Mivel az elmúlt hónapba sokat nyomtattam, így fogyóban volt. Bele öntöttem a mai napon a tartályokba azt a pár cseppet , illetve a fekete szinte ki is fogyott, így bontottam meg egy fekete tintás flakont, annak a felét/háromnegyedét öntöttem bele, így a flakomba van még egy kis tinta.

Olyan kérdésem lenne, hogy ugye mikor elösször lett bele öntve a tinta, akkor ugye a leírásban az volt, hogy a tintát a készülékkel úgymond fel kellett szivatni, hogy tudjak vele később nyomtatni. Most, az lenne a kérdésem, hogy, ha után töltök, akkor is meg kell ezt csinálni, vagy nem? Sajnos ezt nem vágom.

A másik kérdésem az, hogy a megbontott tintás flakonba a tinta meg tud romlani, vagy később valami kárt tenni a nyomtatóba ha bele öntöm? Szobába van, változó hőmérsékleten , 20°C-tól a 25-26°C-ig kb. Itt van a nyomtató is, ebbe a szobában. (Ha a flakonba megromlik, a nyomtatóban nem? :D - csak egy buta feltételezés )

Kicsit sietve írtam, elnézést, remélem érthető.

Sajnos féltem az elektronikai cuccaimat, azért is kérdem inkább meg, elnézést. :U

Köszönöm a válaszokat, bízok benne, hogy tudtok segíteni. :R

Gergő

(#14415) tb83


tb83
tag

Sziasztok!

Az alábbi paraméterekkel keresek nyomtatót. Nem igazán értek hozzá, ezért próbáltam keresgéli és itt is olvasgatni és azt jött le, hogy a Brother egy jó ár/érték arányú márka. Ez alapján találtam két nyomtatót [Brother DCP-L2532DW] [Brother MFC-L2712DW], ami a lentieknek megfelelhet, de az utóbbinál azt írják, hogy nem támogatja a Windows10-et, ami azért meglepő számomra, mert az ősrégi HP1010-es gépünket épp most hoztam össze egy Win10-es laptoppal, de ott ugye kábeles a kapcsolat, nem tudom, hogy a wifi mennyire érzékeny erre, viszont pont wifin akarjuk használni...
1. Tintás vagy lézer? Lézer
2. Fekete vagy színes? Fekete
3. Mire használnád? szöveges dokumentumok
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? 20-50/hónap
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? 2-3 hét
6. Milyen funkciókat vársz el? scanner, wifi, kétoldalas nyomtatás, esetleg lapadagoló
7. Mennyi a keret? 50-70.000, lehetőleg ne legyen túlságosan drága a toner hozzá.
8. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Nincs preferenciám, ha jól működik és gazdaságos, akkor megfelel az utángyártott is.

Köszönöm előre is! :)

Üdv,
tbela

(#14416) PociAti válasza zeus_2k14 (#14414) üzenetére


PociAti
senior tag

1) és legalapvetőbb: A tintatartályos nyomtatók úgy lettek kitalálva, hogy a tartályuk felveszi a palack kapacitását. Megbontod a palackot és a teljes tartalmát beletöltöd.

2) Bontatlan állapotban a palackok élettartama kb. 4 év, a leírások szerint bontott állapotban fél éven belül fel kellene használni. (Maga felelősségére ettől bárki eltérhet.)

3) Akkor célszerű utántölteni, ha már a jelzett szint alá megy, mert ekkor életbe lép az 1-es pont, a teljes palackot bele lehet tölteni.

Amit félkövérrel írtál, azt nem is teljesen értem, valószínűleg fogalomzavar miatt. Talán rendszer feltöltésre gondoltál. Nem későbbi nyomtatásról van szó, hanem hogy a tartálytól a fejig (belépőponttól a kilépő pontig) tinta legyen a rendszerben. Ez az első patron kapacitásából vonódik le. Ez rendszertől függőn pár milliliter, vagy pár tized milliliter tinta.

(#14417) PociAti válasza tb83 (#14415) üzenetére


PociAti
senior tag

" az utóbbinál azt írják, hogy nem támogatja a Windows10-et"
Hol írnak ilyen sületlenséget?
Az előfordulhat, hogy egy régi (Win 10 megjelenése előtti) leírásban még nem szerepelt a win 10 és azóta nem frissítettek.

https://support.brother.com/g/b/oslist.aspx?c=hu&lang=hu&prod=mfcl2712dw_eu
Viszont a fenti linken a felsorolásban szerepel:
Windows 10 (32-bit), Windows 10 (64-bit), Windows 10 S
és ami még fontosabb, hogy a letöltési oldalon is ott vannak a programok:
https://support.brother.com/g/b/downloadtop.aspx?c=hu&lang=hu&prod=mfcl2712dw_eu

Az L2000-es családnak a beszerzési ára tényleg kedvező, jó kis gépek, bár üzemeltetésük nem a legolcsóbb: https://www.arukereso.hu/CategorySearch.php?st=tn+2421. Valamit valamiért.

(#14418) atala válasza zeus_2k14 (#14414) üzenetére


atala
Topikgazda

Utántöltésnél nem kell újra elvégezni a feltöltést. Az csak egyszer kell az elején, mert akkor még üres a szállító cső, és a fej.
Ha véletlenül esetleg a minimum szint alá csökkent a tintaszint (ami nem ajánlott) akkor lehet szükséges a teljes átöblítés, hogy a levegősödést elkerüljük.
Én használok néha több mint egy éves bontott tintát is. Ha szobahőmérsékleten tárolod nem lesz baja. Ha jól le van zárva, akkor szerintem ugyan úgy eláll 4 évig mint bontatlanul.

(#14419) Varshi válasza PociAti (#14416) üzenetére


Varshi
aktív tag

> 1) és legalapvetőbb: A tintatartályos nyomtatók úgy lettek kitalálva, hogy a tartályuk felveszi a palack kapacitását.

Ez az új tartályosoknál nem érvényes!
Egész egyszerűen a fekete palack nagyobb, mint amit be tudsz tölteni. Durván fél palack kimarad. Már az első betöltésnél szembesül vele az ember.
(Én azt szoktam, hogy a maradékot a következő 50%-ig fogyásnál töltöm utána.)

(#14420) PociAti válasza Varshi (#14419) üzenetére


PociAti
senior tag

Érdekes, melyik nyomtatót és melyik palackot csinálták meg így? Ilyennel még nem találkoztam.

(#14421) tsrt


tsrt
csendes tag

Sziasztok!
Igen végigolvastam az összefoglalót, sőt annál többet...
Itthoni általános, kis példányszámú, rendszertelen használatra keresek wifis multifunkciós készüléket 30-50e Ft körül. 10+ éve használunk egy mono lézernyomtatót amit szeretnénk multifunkciósra cserélni. Pillanatnyilag három kiszemeltem van:
https://www.arukereso.hu/nyomtato-c3134/brother/dcp-1622we-p337459844/
https://www.arukereso.hu/nyomtato-c3134/canon/pixma-g3411-p415152797/ közel ugyanannyiért elérhető, de színes
https://www.arukereso.hu/nyomtato-c3134/epson/ecotank-l3060-c11cg50401-p385044191/ kicsit drágább, de 3 év garanciával
Esetleg engedjem el ezeket és nézzek egy olcsóbb tintasugaras multit a kis példányszám miatt , viszont kéthetente nyomtassak egy oldalt a beszáradás elkerüléséért?
Ha ez utóbbi, akkor melyik készülék az ajálott?
Köszönöm a segítséget!
FT

(#14422) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Epson Ecotank-hoz ezek a tinták jók lesznek? Rendelni akarok.

Köszönöm

Gergő

(#14423) Varshi válasza PociAti (#14420) üzenetére


Varshi
aktív tag

101-es tinta.
L6170

(#14424) PociAti válasza zeus_2k14 (#14422) üzenetére


PociAti
senior tag

Van amelyik Epson EcoTank nyomtatóhoz jók ezek, és vannak amelyikhez nem jók mert más kell beléjük.

(#14425) PociAti válasza Varshi (#14423) üzenetére


PociAti
senior tag

Nézem a videókat, és tényleg, ezeknél az új Epsonoknál 101, 103, 105, 106, stb. szelepes a palack szája. Persze ettől még nem kellett volna a tartály kapacitását kisebbre venni, mint maga a palack.

(#14426) zeus_2k14 válasza PociAti (#14424) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Elnézést, most látom, hogy a típus amihez nekem kell az lemaradt.

Nekem egy Epson Ecotank L3060 nyomtatóhoz kellene

(#14427) Earl_Muttley válasza zeus_2k14 (#14426) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Abba tökéletes lesz. :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#14429) hcol7 válasza PociAti (#14412) üzenetére


hcol7
senior tag

koszonom szepen

[ Szerkesztve ]

(#14430) Varshi válasza PociAti (#14425) üzenetére


Varshi
aktív tag

Amúgy az a palckos megoldás az "istenek ajándéka". Nagyon kulturált. Fél csepp se szökik meg. Nincs "szörpös üveg" effektus, hogy bármennyire is oda kellene figyelni.
Akár többször keveset is töltögethetsz, nincs belőle hátrányod.

(#14431) Angie™


Angie™
addikt

Sziasztok, tudnátok ajánlani nekem egy szuper színes laser nyomtatót ami jó ár értékben van, lehet vele scannelni is és megvehető ma az alza-ban? :) :U :C

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#14432) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

Sziasztok.barátnőm építész.bekrepált a hp officejet 7500a scannelős nyomtatója.javítani nem érdemes,ez helyett kellene valami új tipus ami a3-as méretben is tud színesen nyomtatni.ketten dolgoznak az irodában,havonta kb 50-100 nyomtatás.válaszokat előre is köszönöm.

bendeguz_HUN

(#14433) PociAti válasza Angie™ (#14431) üzenetére


PociAti
senior tag

Nem, nincs (szerintem) nincs olyan, mivel egyetlen lézernyomtató se jó ár/érték arányú.

Alza színes nyomtatók ár szerint rendezve.
A legolcsóbb készülék: Lexmark MC3224dwe, 68.990 Ft.
A termékoldalon szerepel ez a link: Kompatibilis tonerek vagy tintapatronok.
Ha vásárlás után kifogy ebből a 69 ezer Ft-os nyomtatóból a toner, akkor akciósan 122.260 Ft-ért vásárolhatsz magadnak bele újat.
Többivel is hasonló a helyzet.
Régebbi, kevésbé forgalmazott készülékekhez könnyebb találni valamilyen minőségű utángyártott tonert.

(#14434) tb83 válasza PociAti (#14417) üzenetére


tb83
tag

Köszönöm a választ!

Ezt a sületlenséget a belinkelt árukeresős oldalon, a kérdezz felelek részben írták [link] . Én is ráncoltam a szemöldököm, de a Media Markttól jött a válasz, ezért gondoltam, hogy megkérdezem... :)

Tudsz esetleg javasolni olcsóbb üzemelésű gépek, akár drágább beszerzési áron, ami tudja ugyanezt?

(#14435) Angie™ válasza PociAti (#14433) üzenetére


Angie™
addikt

Köszönöm a segítséget, marad a mono lézer.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#14436) PociAti válasza tb83 (#14434) üzenetére


PociAti
senior tag

Nem azzal van a baj, ha valaki téved, hanem amikor még nyomatékosítja is azt: "Ellenőrzésünk alapján ...". Talán többen is voltak rá, vagy csak a MediaMarkt nevében próbált nyilatkozni egy alkalmazott.

A dobozán fehéren feketén ott szerepel a Windows 10. (Bár ez az DN-es változat, nem a DW, de a lényegen nem változtat.). Közben utánanéztem, és ezt a nyomtatócsaládot 2018. február óta forgalmazzák Magyarországon, a Win 10 pedig 2015-ben jelent meg, így nem életszerű, hogy ne tudná a gép, vagy valahol ennek az ellenkezőjét publikálnák. Mármint azt, hogy a Win10-zel nem kompatibilis, de a régiekkel igen.

Kérdésedre rátérve a Brothernek a DCP-1622WE olcsóbb és gazdaságosabban üzemeltethető. Ez a topikban ajánlott gép. Kevesebbet tud, de otthoni felhasználásra általában elégséges.

(#14437) paizinho válasza paizinho (#14313) üzenetére


paizinho
tag

Sziasztok!
A kérdésemet itt is feltettem.
A válasz szerint a Wifi-s nyomtatókkal lehet nyomtatni és szkennelni is Wifin keresztül (így értettem én is de megerősítették).
Bízom benne, hogy másnak is segítek

(#14438) sityuka89 válasza zeus_2k14 (#14354) üzenetére


sityuka89
tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#14439) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Kolléganőm szeretne egy kisebb mono wifi-s nyomtatót otthonra, évi 2000 oldalas felhasználásra. Tudtok valamit ajánlani?

(#14440) JóGéza válasza diegho (#14439) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
Az összefoglalóban ajánlott nyomtatóval mi a baj?

(#14441) diegho válasza JóGéza (#14440) üzenetére


diegho
nagyúr

DCP-1622WE-re gondolsz? Szerintem nem akar ennyit kiadni érte.

(#14442) JóGéza válasza diegho (#14441) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Mennyit szánna rá? Van még egyéb megkötés?
Szerk:
Multifunkciós nyomtatót szeretne?

[ Szerkesztve ]

(#14443) diegho válasza JóGéza (#14442) üzenetére


diegho
nagyúr

A multi jó kérdés. Jöhetne multis és multi nélküli opció is, először csak nyomtatót mondott. Árban szerintem szeretne 30k alatt maradni.

(#14444) JóGéza válasza diegho (#14443) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Az összefoglalóban ajánlott Brother HL1222 nyomtató kicsivel harmincezer forint felett kapható.

(#14445) diegho válasza JóGéza (#14444) üzenetére


diegho
nagyúr

Köszi, ezt megmutatom neki.

(#14446) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Minimális fekete-fehér nyomtatásra szeretnék nyomtatót. Gyakorlatilag csak annyira kellene, hogy legyen ha muszáj nyomtatni valami iratot. Pár oldal/1-2 hónap.

Elolvasva az összefoglalót (és régi emlékek alapján) viszont úgy látom 1-2 hetente nem árt nyomtatni a száradás miatt. Így a következő minimál-opció állt össze nekem:
- A szükséges, ennél ritkább használat helyett mondjuk lenne heti pár oldal nyomtatás, hogy karban legyen tartva.
- Ez viszont még mindig nem az a mennyiség (mondjuk havi 20-30 oldal) ahol törődni kellene a gazdaságos üzemeltetéssel. Gondolom az a legdrágábbakkal sem lesz annyira vészes tintaügyileg. ? (Utángyártott is szóba jöhet, de ha ez gyárival is kezelhető szint akkor felesleges.)
- Ehhez így megfelelő lenne kb. a legolcsóbb (de kevésbé gazdaságosan fenntartható) tintasugaras nyomtató. ?

Mit gondolok rosszul?
Scanner+wifi sem lenne rossz, de ha nem megoldható/nagyobb feláras akkor inkább vmi kis kompakt gép lenne jó és kimaradhat a wifi is.
Hogyan változik a kép, ha az összefoglaló "jó lenne néha egy kis színes" opciója is bejön a képbe? :D Itt mondjuk gyereknek nyomtatott színes valamikre gondolok, nem fotónyomtatásra. Erre is elég egy olcsóbb nyomtató?
(Az én fejemben a köv. szint drágább gépekkel a minőségi színes nyomtatás ill. a nagyobb mennyiségű nyomtatás, akár ff-ben akár színesben... de itt egyikre sincs szükségem.)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14447) Varshi válasza sb (#14446) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szia!

Szerintem neked egy fekete-fehér lézernyomtatóra van szükséged. 3 mp alatt találsz javaslatot, ha felfelé görgetsz.

---

A "gyereknek nyomtatás" színesben egy olyan dolog, amitől agyvérzést kapsz, ha kiszámolod, mennyi idő alatt el lehet locsolni egy patron színest ilyenekre. A kérdésedre válaszul: elég rá az egyszerű is, de eggyel több patron, ami be fog száradni. Színes lézer nyomtatót meg nem fogsz kapni olcsón. Szkenneres színest meg pláne.
Igaz, ha tényleg havi pár oldal lesz csak, akkor az utántöltés költsége sokáig nem fog érdekelni.

Ha tintást veszel, akkor mindenképp olyat, ahol a patronban van a fej. Ezek jellemzően az olcsóbb nyomtatók, cserébe drága a patron. Összerakva: lehet, hogy a beszáradás miatt komplett patronokat kell kidobnod!

Színest pénzügyi (induló költség) okokból tintásból éri meg. De az - pláne a színes rész, lásd fentebb - mondjuk hónapokig nem lesz használva (mert drága), így bele van kódolva a beszáradás a Te üzemeltetési paramétereid mellett.

Engedd el a színest, ha nem vagy nyitott arra, hogy kifizesd ezt a luxust.

(#14448) Raynbow74


Raynbow74
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni nyomtató választásához!

1. Tintás vagy lézer?
Tintasugaras
2. Fekete vagy színes?
Színes

3. Mire használnád?
Színes prezentációk nyomtatása 1-2 heti rendszerességgel
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
Hetente kb. 50 oldal
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
Maximum egy hónap
6. Milyen funkciókat vársz el?
Semmi extrát nem várok el
7. Mennyi a keret?
30-40e forint
8. Árérzékeny vagy?
Nem

9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
Azt hallottam az utántöltős tintás nyomtatók a leggazdaságosabbak, ha lehetséges ilyet szeretnék venni.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#14449) Varshi válasza Raynbow74 (#14448) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ezt keresed:
Epson L1110
vagy ezt:
Epson L120

[ Szerkesztve ]

(#14450) sb válasza Varshi (#14447) üzenetére


sb
veterán

Köszi a tanácsokat.
Közben szétnéztem árakban is.
Igazából azért nem a lézer felé mentem, mert az sok nyomtatás esetén lehet jó a fenntartási költségek miatt amennyire tudom. Színesben meg még drágább... Míg egy olcsó gépnél talán a kevés nyomtatással ff-ben nem vesztek sokat a költségen. A színes meg ott van (drágábban) opcióként, ha kell ritkán.

Így álltak össze nálam a szintek:
0. Kevés (2-3 havi) nyomtatás bármilyen színben: kuka. Minden beszárad így rohadt drága mulatság lesz. - én ugye erre lőnék, de ez életképtelen alternatívának tűnik bármilyen nyomtatóval. Húzzuk is ki. :)
1. Pár, 5-10 lap 1-2 hetente, hogy ne száradjon be. Ez is lehet ff ill. színes is.
Ez talán az a szint aminek már használható (nem 5 lap/patron) lesz a költsége. De nem is az a mennyiség ami miatt lézert kéne venni... olcsó nyomtató+drága (4-5k körül látok 180 oldalast) patron.
2. Sok ff nyomtatás: komolyabb ff lézer drágábban.
3. Ha színes is kell sok/jó minőségű akkor még drágább nyomtató...

A 3. is kiesik, mert minek ilyen célokra.
Marad az 1 vs 2.
A 2. olcsóbb fenntarthatóságra, de az előnye igazán nem jön ki a kis mennyiség miatt. A gép drágább és "csak" ff.
Az 1. ugyan drágábban nyomtat, de a hátránya sem jön ki nagyon a mennyiség miatt. A gép olcsóbb és ha kell vmi színes még mindig ott a lehetőség. (persze ezt is használni kell kicsit).

Innen nézve sem jobb opció egy olcsó tintasugaras?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.