Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) Tomi912 válasza Nagya21 (#15797) üzenetére


Tomi912
újonc

Rendben köszönöm. Az AirPrint az az, hogy az apple-ös cuccokról lehet WiFi-n keresztül nyomtatni egyszerűen.

(#15802) Tomi912 válasza PociAti (#15798) üzenetére


Tomi912
újonc

Köszönöm. Hát igen, most is HP nyomtató van, egy olcsóbb fajta, nem olyan régi, de borzasztó. Lehet ebből Epson lesz.

(#15803) hcol7 válasza Nagya21 (#15800) üzenetére


hcol7
senior tag

+1

t510w-ert jelenleg eleg jo az az 50ezres ar, mar a covid elejen is 55korul ment, es azota nem nagyon lattam 65 alatt sehol.

(#15804) Nagya21 válasza Tomi912 (#15801) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Androidrol megy, sztem Iosra is van app.
Üdv Nagya
UI: Epson honlapon ott a használati, nézd meg.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15805) atala válasza Nagya21 (#15800) üzenetére


atala
Topikgazda

A Brother DCP-T510W-t is lehet hátulról "etetni". Igaz ennél csak egyesével.

(#15806) Tomi912 válasza Nagya21 (#15804) üzenetére


Tomi912
újonc

Igen megy. Eddig csak HP nyomtatóm volt, 3-ból egy volt rossz. Nagyon gondolkozok, hogy most az Epson L3160 vagy a Smart Tank 530-at vegyem. Kicsit elfogult vagyok a HP-val szemben, de töröm a fejem.

(#15807) pappkarcsi válasza pappkarcsi (#15790) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

PociAti
erre esetleg?

Amúgy agyalok ezen a L3150-esen, jónak tűnik. Köszi nektek! :R

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#15808) rokefeller


rokefeller
senior tag

Sziasztok, az alábbi paraméterekkel keresek printert:

1. Tintás vagy lézer?
Lézer preferált, de... lásd később
2. Fekete vagy színes?
Színes
3. Mire használnád?
Fotók nem, dokumentumok amikben színes ábrák, térképek lehetnek
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
Jelenleg keveset, előre nehezen becsülhető most, 5-200 oldal között valahol (kevés)
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
Elképzelhető, hogy heteket
6. Milyen funkciókat vársz el?
Szkenner, ADF, kétoldalas nyomtatás, hálózat (mindegy milyen)
7. Mennyi a keret?
120 körül nézegetek, ha indokolt 150-ig elmegyek
8. Árérzékeny vagy?
Nem vagyok árérzékeny
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
Mindegy

Ott tartok, hogy a Canon MF645Cx színes lézer mindent tud amit kellene, kb 120 körül, az oldalra lebontott költség vállalható, de jelenleg nem kapható. Akitől kértem az ajánlatot, ajánlott helyette egy akciós Epson WorkForce Pro WF-C5790DWF-et, kicsit olcsóbban, viszont ez tintás. A tinta ebbe sokkal olcsóbb, per oldal alapon sokkal jobban jön ki, funkcionalitása megfelelő. A kérdésem az, hogy mennyire komoly veszély a beszáradás problémája? Mivel főként számlákat nyomtatnánk, illetve néha, ha olyan projekt van, akkor több oldalt, színes dolgokat, ezért elképzelhető hogy egy hónapig is állna a gép. Vagy van esetleg ezekben - nem találtam - olyan funkció ami képes önmagát karbantartani, akár tesztoldal nyomtatással? Nagy hülyeség, ha jobb híján hetente egyszer valami olyan tesztoldalt kinyomtatok, ami minden színből használ egy kicsit? Vagy ez nem menti meg a fejet a beszáradástól?

Köszi minden tanácsot előre is.

A télapó nem a régi már...

(#15809) PociAti válasza pappkarcsi (#15807) üzenetére


PociAti
senior tag

Őszintén szólva arra nem tudok olyan megoldást, ami egyértelműen jó lenne.
Mert az általad vázolt munkához egy két tálcás, mono lézernyomtató is elégséges lenne, de nincs ilyen elfogadható árban. Plusz ahhoz kellenének az előre nyomott fejléces papírok.

De mivel a ti irodai felhasználásotok nem is tűnik annyira irodainak, így más területen kellene kompromisszumokat hozni. Simán lehetne valami "olcsó" tintás, amiknek sajnos az utóbbi másfél évben 30-50%-kal flment az áruk. Ma reggel említett Brother DCP-T510W egy kifutó modell, kicsit lassú, de az az 49.990 Ft-os Euronics ár jó volt még érte délelőtt (most már ugyanott 69.900 Ft, annyit meg nem ér). Megjelent az utódja (T520W), ami gyorsabb, és szintén 70 körül lenne az ára. Csak kevesebbet gyáratank belőle, mint amennyire igény van, így jelen pillanatban csak ott kapható, ahol nagyon drágán árulják.

Kizárásos alapon maradnak az Epson tartályosak. L3xxx sorozatnak nem tetszik a lapadagolója, ferdén lógnak ki belőle a lapok. Én az L4150, L4160 közül választanék. A feketéje pigmentes, ez archiválás szempontjából előnyös. Egyszer kell megvenni, 5-8 éves élettartam elvárható tőlük, és nektek kb. 10-15.000 Ft-ba fog kerülni az éves fenntartása.

Az Epson Ecotank L5000 és L6000 nyomtatók iroda készülékek, szívesebben ajánlanám azokat, ha a pandémia nem nyomta volna fel ennyire ezeknek az árát.
Epson L5190FNW 70.000 Ft-ról 100.000 fölé ment,
Epson EcoTank L6190 pedig 105-ről 140 fölé. Persze így is jobban megéri annál, mint amit most csináltok a Konicával, de azért ennyi nem érnek.

[ Szerkesztve ]

(#15810) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!

Epson 3150-hez milyen 10x15-ös fotópapírt ajánlotok?
Ahogy nézem, árban jelentős különbségek vannak.
(A www.nyomtassotthon.hu-ról rendelném)
Köszönöm!

(#15811) Nagya21 válasza Petyás (#15810) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ő ha látsz lidl-ben A4 est az nagyon jó, 10*15-öst még nem láttam.
Aldiban már láttam 10*15, de nem vettem.
Kodakot ajánlom a 4-5csillagost viszonylag occo, és jó.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15812) hadar válasza Nagya21 (#15800) üzenetére


hadar
csendes tag

Köszönöm! Megnézem az Epsont, amit ajánlottál. Nem azon a pár ezer forinton fog múlni.

(#15813) Ereshkigal válasza Petyás (#15810) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Én kb. egy hónapja kezdtem a fotónyomtatást (L805-tel), de hátha tudok valamit segíteni.
Mindenképp vegyél több, olcsó és drága papírt is. Látni fogod a különbséget, be tudod majd lőni, melyik az a minőség, ami neked még megéri az adott felárat. Az olcsó papír arra is jó, hogy teszteld a beállításokat, és ne a drágát pocsékold.
Olcsónak pl. jó az, amit Nagya írt: 4 csillagos Kodak Premium High Glossy. Emagról nemrég vettem 300 db-ot, 8 Ft/db-ra jött ki. :) Már vállalható minőség, családi képek nagyobb tételben való osztogatására megteszi. Pár dolog nem tetszik benne. Hiába glossy, nem annyira fényes, mint a drágább társai. Homorú, fölfelé hajlanak a szélek (mondjuk kilapul, ha valaki albumba teszi). Némelyik papírt nagyon vékony karcolás szeli át, saccra 60 fokos szögben, nem tudom, mi ez, de aki sokat mozgatja a papírt megfelelő fényben az észreveszi. Mivel viszonylag vékony papír, így a kivezető fogaskerekek nyomai meglátszanak nyomtatás után. Néha azért eltűnnek száradás után. Egy-két papíron találtam nagyon apró, szürkés pöttyöt (nem lehet lefújni róla), ami nyomtatás után jó eséllyel nem észrevehető, valami kosz lehet. Aki nem olyan kritikus, mint én, ezeket lehet észre se veszi. Ennyi pénzért ajándék.
Drágábbnak ajánlom az 5 csillagos Epson Premium Glossy-t. Szokott lenni 2x40 db-os akcióban, nekem 46 Ft/db-ra jött ki. Ennél a Kodak nyűgjeit nem tapasztaltam. Szép papír.
Van olcsóbban is Epson, én nem próbáltam, de szokták ajánlani a 3 csillagos Epson Value Glossy-t is, az valamivel olcsóbb. Ezek az Epson papírok azért is jók, mert ezekhez van ICC profil, így elvileg azt látod papíron, amit a monitorodon, már ha kalibrált... de ha nem is, ugyanezzel a papírral mindig ugyanazt az eredmény kapod.
Még a Fomei Jet Pro Pearl 265-öt és a Fomei Jet Pro Gloss 265-öt próbáltam (Alzáról), ezek is nagyon jó papírok. A Pearl egyelőre a kedvencem, félúton a matt és a fényes között, finom textúrával. Fekete-fehérre is talán ez jött be a legjobban, jó sötét feketét és világos fehéret produkál. Van belőlük vékonyabb, olcsóbb változat is.
Kíváncsi vagyok ezekre a lidlis és aldis csodapapírokra, egy hónapja vadászom őket, de még nem láttam.
Határ egyébként a csillagos ég, bár a mi hobbi céljainkra és eszközeinkre valószínűleg fölösleges egy Hahnemühle barit papír. :)

[ Szerkesztve ]

(#15814) tundermacko


tundermacko
csendes tag

Sziasztok! Egy canon ip2800at váltanék le, mert nagyon drága hozzá a patron.
Elolvastam az összefoglalót, én mégis kérnék konkrét típusra ajánlást, ami valakinek már bevált.
Elkezdenék fotókat nyomtatni, mert zavar hogy minden csak winchesteren meg telefonon van. Azon kívül heti 1-2 ff dokumentum lenne.
Minőségben azért nem várok extrát a fényképeknél sem, mert nem sok a keret rá.
Ha mondjuk 30ba beleférne, annak örülnék, bár annyiféle típus van, hogy fogalmam sincs milyen árat lőjek be.
Ha jól sejtem, tartályos tintasugarasra lenne szükségem, ehhez kérnék valami BB ajánlást.
Köszönöm előre is!

Szerk: wifi, másolás nem érdekel, szkenner pozitívum, de ha van nagyon jó BB szkenner nélkül, nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#15815) Nagya21 válasza tundermacko (#15814) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Scanner nélküli tartályosok is 40k-tól vannak most.
Epson l 120, l1110, ha scannelés is játszik akkor, l382, l3050, l3110.
Ajánlják még a brother tartályost, de fotóra inkább epsont.
Fotolabor minőség az l805-től.
Lidl A4 es papirral sztem fotolabor minőség.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15816) Nagya21 válasza Ereshkigal (#15813) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ha Szfvár környékén laksz, tudok adni Lidl papírt kipróbálásra....
ColorWay cseresznyés papír super silk glossy ,matt papir mintha 3szögletü prizmával lenne a papír megnyomva, nagyon jó a textúrája, mint a régi képeknek, ajánlom kipróbálásra (a többi ColorWayt ne próbáld ki, nem érdemes)
Khmmm szőrszálhasogató vagy :DDD :DDD :DDD
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15817) tundermacko válasza Nagya21 (#15815) üzenetére


tundermacko
csendes tag

Köszi a választ, megnézegetem jobban az L1110et, elsőre jónak tűnik.

(#15818) Ereshkigal válasza Nagya21 (#15816) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Á, Miskolc... de nem baj, járok minden héten boltba, lesz majd idővel...
Sajna azt a ColorWay papírt már nem gyártják, szétnéztem pár hete, de sehol nincs. Pedig szeretem azt a textúrát, gyerekkoromból vannak olyan képek (40 évesek már :)).

(#15819) acel786 válasza tundermacko (#15817) üzenetére


acel786
csendes tag

Fotó nyomtatásra erdemes szerintem meggondolni a fotó könyveket ha eppen akciós.

(#15820) PociAti válasza Ereshkigal (#15813) üzenetére


PociAti
senior tag

Nagyon jól csináltad, hogy nem ragadtál le egyből valami olcsó papírnál, hanem több gyártó több felületét is végigpróbáltad!
Olyan papírokkal nem is próbálkozom, amihez nincs ICC profil.
Ezt a legyel Fomei-t nem próbáltam még, de rendelni fogok tőlük.
A szlovák ColorWay termékeit próbáltam korábban, ezekhez is van ICC. Változatos, alkalmanként egész különleges felülettel lehet kapni őket, és látszólag jó áron vannak.
Mi egyszer a cégnél azért vettünk 4 különböző típust, hogy mindegyikre ugyanazt a fotót kinyomtassuk Hárman három különbözőt tartottunk jónak. És ugyanabból a háromból került ki a legrosszabb is. A hűha érzést egyik se hozta, és amelyik mellett döntöttünk, azt hónapokig nem lehetett kapni. Ez a bizonytalan beszerzés az egyik leggyengébb pontjuk.

Célszerű fogni, vagyis inkább szerkeszteni egy teszt fotót, és azt végigpróbálni az összes papíron. A homogén (számítógép által generált, vagy color checker táblán található) szürkét célszerű alaposan megviszgálni. Ha az tényleg szürke, akkor lehet örülni, ha lilás / zöldes / sárgás valami, akkor lehet vakarni a fejet. Valamelyik papírnak szándékosan meleg árnyalata van, de van amikor ez hibának számít, mivel torz színeket eredményez.

(#15821) tundermacko válasza acel786 (#15819) üzenetére


tundermacko
csendes tag

Köszi a választ!
Mindenképp cserélnék nyomtatót, mert kifogyott az előzőbe a patron, de 15ért akkor már nem veszek újat, hanem 45ért gazdaságosabb nyomtatót. Csak ha már veszek, akkor tudni szerettem volna, hogy ebben az árkategóriában melyikkel járok jobban.
Körülményesebb nekem a nyomtattatás, inkább csinálnám magam a képeket, még ha nem is profi minőség, csak hogy fennmaradjon a rusnya pofám az utókornak.

(#15822) KERiii


KERiii
tag

Sziasztok! Epson L3150 es Epson L3160 kozul melyiket erdemes valasztani? Mi a ketto kozott a kulonbseg? Gyari oldal szerint a 3160 a kijelzovel es Apple AirPrint-el tud tobbet. Ha csak tenyleg ennyi a kulonbseg akkor a 3150 jobb valasztas ha ezekre nincs szuksegem?

[ Szerkesztve ]

(#15823) Nagya21 válasza KERiii (#15822) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Én azért vettem a drágább L3160-at, mert a kezelő szervei előrefele néznek, mivel nekem polcon van a nyomtató ezért ez sokat számít(az előző L210-esnek is előrefele néztek a kezelőszervei)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15824) Gaben92


Gaben92
őstag

Sziasztok,

Nyomtatót keresek és eléggé tanácstalan vagyok. Röviden a történet annyi, hogy nekem kb csak fekete-fehér dokumentumokhoz kell (az is mind magáncélra, aztán daráló) az asszony viszont fényképekhez használná leginkább. Felhasználás is annyira vegyes, hogy előfordulhat többszáz oldal egy hónap alatt aztán fél évig semmi. Szóval kicsit problémás. :DDD

Kitöltöttem a házit, hátha akad valami ötlet.

1. Tintás vagy lézer?
Amelyik jobb lesz nekünk. :) Nekem kb mono lézer, asszonynak színes tintasugaras kéne. Ehhez kellene kompromisszumot találni.
2. Fekete vagy színes?
Színes
3. Mire használnád?
Fekete-fehér dokumentumok magáncélra illetve színes fotók.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
Teljesen változó. FF van, hogy akár 100+ oldal/hó de néha hónapokig semmi. Színesből ahogy az asszonyra rájön.
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
Gyakorlatilag bármennyi. Tudom, hogy tinasugarasnál a beszáradás probléma lehet szóval ha az lesz a vége akkor amit tudnék értékelni, ha mondjuk NAS-ról vagy HomeAssistant vagy Apple HomeKit alól tudnék futtatni automatizálást, hogy 1-2 hetente nyomtasson egy tesztoldalt. Magamtól tuti elfelejteném.
6. Milyen funkciókat vársz el?
WiFi és Apple AirPrint mindenképpen illetve minél jobb minőségű fotónyomtatás. Keret nélküli nyomtatás és automata kétoldalas ha van az nem hátrány de annyira nem izgat a dolog. Lehetőleg kompakt legyen, mindenképpen belső tálcával. Polcra megy, felül max 10cm lesz szóval nincs hely felső/hátsó papíradagolót kinyitogatni.
7. Mennyi a keret?
Fogalmazzunk úgy, hogy nincs kőbe vésve. Ha amire nekem kell ki lehet hozni tintasugarassal 20-kból akkor 20k. De ha van színes lézer alternatíva 120k-ért akkor 120k. Nyilván maradjunk a realitás talaján de a lényeg ott van, hogy inkább ár/érték számít mint maga az ár.
8. Árérzékeny vagy?
Abszolút nem. Az összefoglalóban található "Általánosságban elmondható, hogy olcsó nyomtatóba drága az eredeti kellékanyag, míg egy drágább nyomtatókba olcsó" alapján inkább az utóbbit preferálnám.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
Kizárólag gyári.

Annyit még hozzátennék, hogy nem Magyarországon élek szóval az árak eltérhetnek illetve a beszerezhetőség is. Itt a bolt ahonnan preferálnám a vásárlást (nyomtatókra szűrve), kicsit legörgetve bal oldalt (Rajaukset majd Valmistajat) lehet tovább szűkíteni márkára ha valaki van annyira elvetemült, hogy meg akarja nézni mi kapható nálunk. :)

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#15825) KERiii válasza Nagya21 (#15823) üzenetére


KERiii
tag

Koszi! Nekem eleg lesz az L3150, ahogy nezem tenyleg csak a kezelo felulet a kulonbseg.

(#15826) LBandi


LBandi
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni multifunkciós nyomtató vásárlás terén, mert a korábban kinézett nyomtató (Samsung Xpress SL-M2885FW) már nem kapható. A fő szempontok:
- 100.000Ft alatt legyen
- lézeres A4-es kivitel (csak fekete)
- Wifi +Lan + USB + (Wifi direct opcionális)
- USB pendrive foglalat + (memória kártya opcionális)
- automata kétoldalas nyomtatás és szeknnelés (adagolóból)
- megbízhatóság

Legfőképpen fénymásolásra és szkennelésre lenne használva hálózaton keresztül (Wifi+LAN).

[ Szerkesztve ]

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#15827) Aethel


Aethel
aktív tag

Üdv!

Ezek a külső tintartályos gépek 50-100 ezer közti kategóriában tudnak használható és viszonylag tartós fotót nyomtatni?
Az ADF szkennert beáldozom, úgyis csak évi 2x50 lapot kell beszkennelnem (bejelentések), valahogy túlélem mert 100 alatt nem igen látok külső tartályosban ilyen feature-t :D
Viszont feleségem fotó előhívogatós ösztönét is szeretném kielégíteni ezzel egy csapással, emiatt érdekelne hogy ha adott a jó fotópapír, van olyan minőségű vagy a közelében a nyomat mint mondjuk netes előhivatáskor?

Közben mit találtam, erről van valami tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#15828) Ereshkigal válasza Aethel (#15827) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A papírtól és a tintától függ, mennyire lesz tartós a kép. (Mondjuk a tárolás is fontos: megfelelő páratartalom, ne érje tűző fény, ha dobozban tárolod, akkor az alapanyag se mindegy.) Azt mondják, 20-25 évet jó papírral bármelyik gyári tinta hoz, hosszabb (2x) időre pigmentes tinta javasolt. Ha ezt megtámogatod archiválásra szánt papírral, akkor már 80 év környékén jársz. Elég? :D
Igen, el lehet érni laborminőségű (legalábbis szemre biztosan) nyomatokat.

[ Szerkesztve ]

(#15829) Aethel válasza Ereshkigal (#15828) üzenetére


Aethel
aktív tag

Köszi!
Ez a Canon gép eléggé bejön hogy a fej maga is kvázi egy sima canon hagyományos cartridge, így ha be is szárad elég könnyen cserélhetőnek tűnik.
VISZONT, azért rákerestem találni-e hozzá való fejet. Csak indiából találtam, viszonylag horror áron (25-30k) szóval ez az előny hamar el is veszett :D Nem is értem miért nem lehet kapni hozzá, ez így eléggé fals dolog.

(#15830) PociAti válasza Aethel (#15827) üzenetére


PociAti
senior tag

A kezdeti időszakban voltak ezek külső tartályosak, jellemzően a patronos nyomtatókat fejlesztették tovább, és gagyi megoldással oldották meg a helyhiányt. Ezért került annó a nyomtatón kívülre a festéktartály. Jelenleg már a gépen belül foglal helyet a tintatartály, így simán tintatartályos nyomtatónak nevezzük őket.

A fotólaborok színdinamikája sokkal jobb, mint a nyomtatóké, és tartósság tekintetében is felül múlják azokat. Viszont az előhívó laboroknál is sok múlik azon, milyen laborgépet és milyen papírt használnak, a gép mellyire könnyen kalibrálódik el, mennyire ügyes/igényes a laboráns.
A modern fotónyomtatók valós alternatívái a laborálásnak (de továbbra is két külön műfaj a kettő). Léteznek 6 tintás fotónyomtatók, melyek szebben visszaadják a tónusokat. De a 4 tintás nyomtatók is nagyjából tudják azt a minőséget, amit a lakosság többségének elégséges. Főleg ha normális gyártótól való papírra vannak kinyomtatva a képek. Olcsó / noname papírokhoz kell egy kis igénytelenség is.

A Canon nyomtatókban használt fej - tartósság szempontjából - a legrosszabb megoldás. Előnyként beállítani azt, hogy "de jó, ezt lehet cserélni", miközben a valóság az, hogy ezek olyan szarok, hogy ezeket idővel cserélni kell, és ki kellett rá találni valami megoldást. Az Epson, Brother által használt fejek sokkal tartósabbak, normál használat mellett előbb múlik ki a gép végkimerültségben, mint hogy a fej miatt aggódni kellene.

(#15831) Aethel válasza PociAti (#15830) üzenetére


Aethel
aktív tag

Köszönöm a részletes írást, még nem rendeltem meg mert vacilálok. ADF-t beáldozva, legalább a duplex nyomtatás legyen meg, de tartályos gépeknél azért ez is eléggé drága mulatság. Akad 1-1 gép ami azért tudja, de ahogy minél több időt töltök a megfelelő keresésével, annál inkább jövök rá hogy 100 alatt azért nagyobb kompromisszumot kell kötnöm.
Ha fontos lenne a fotó nyomat minősége, akkor inkább az Epson és Brother piezzo technológiája a jobb vagy a HP termálosa? Erről annyira nem találok infót. Pár Epson gépnél van vélemény és ott fikázták a minőséget de ilyen árukeresős kommenteknél a user fail is benne van a pakliban.

(#15832) Nagya21 válasza Aethel (#15831) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
A fotónyomat minősége nagyban függ a papir minőségétöl.
Én A4esbe a lidl sajátmárkásat használok, amire nagyon nagyon szépen nyomtat, 10*15 ösbe az osztrák billa bolt kiárusításában megvett konica-minolta papirokat használom, illetve Kodak 4* papirokat, ColorWay papirból a silk glossyt. Ezekre nagyon szépen nyomtat, mintha előhívnál.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15833) PociAti válasza Aethel (#15831) üzenetére


PociAti
senior tag

Jól látod, az árukeresős kommentek jelentős része hozzá nem értés ékes bizonyítékai.
HP és Canon termálosa lényegében azonos. Közösen fejlesztették, vagy egyik átvette a másiktól, az teljesen mindegy. Könnyen előfordulhat, hogy rövid távon jobb megoldást jelentenek, mert talán egy picit szebben is nyomtatnak. Csak hát az emberek nem 1 évre vesznek tartályos nyomtatót. És remélhetően nem is kettőre.
Ahogy mondod, 100.000 Ft alatt erős kompromisszumokat kell hozni. Az Epson kínálata látszólag bőséges, de a középkategóriában ott is akadnak elég "érdekes" megoldások, pl. a papíradagolója. Brothernél inkább az új generációs gépek adatlapját nézd (T520W, T720DW, T920DW). Utóbbi kettő már duplexes. Ezek újak, így most még magas az áruk, de talán mérséklődni fog pár hónapon belül.
Nem fogsz tudni igazán jó döntést hozni, csak kevésbé rosszat, aminek a hibáival remélhetően békességben együtt tudsz majd élni.

(#15834) esicyhun


esicyhun
tag

Sziasztok!

Viszonylag olcsó megoldást keresnék A3-as multifunkciós gép tekintetében, kellene tudni színesben nyomtatni és szkennelni is.

Kettő termékkörben gondolkodtam: Epson L15150 vagy L15160, illetve Brother MFC-J6945DW vagy MFC-J6947DW. Ezek olyan 207000 Ft-tól indulnak.

Jól láttam, kérlek erősítsetek meg, hogy ennél olcsóbb megoldás nincs. Amit láttam olcsóbban, az csak nyomtatni tudott A3-ben, szkennelni pedig csak A4-ben.

Üdv és köszönöm.

(#15835) Horn Ákos válasza esicyhun (#15834) üzenetére


Horn Ákos
kezdő

Építész ismerősöm használ patronos Brother nyomtatót:
https://support.brother.com/g/b/spec.aspx?c=hu&lang=hu&prod=mfcj3530dw_eu_as_cn
A nagyobb testvére a szekennelést is duplexben tudja:
https://support.brother.com/g/b/spec.aspx?c=hu&lang=hu&prod=mfcj3930dw_eu_as_cn

(#15836) sas55


sas55
aktív tag

Sziasztok venni akartam az itt ajánlott DCP-1622WE nyomtatót. Azt mondják hiánycikk nem beszerezhető.
Olcsó fenntartás, multifunkció, wifin menjen a nyomtatás más elvárás nincs
Alternatívát kérnék tőletek. Köszönöm

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#15837) esicyhun válasza Horn Ákos (#15835) üzenetére


esicyhun
tag

Nagyon köszi, megnézem őket, ezek tényleg olcsóbbak.

(#15838) szabo.csabi


szabo.csabi
tag

Sziasztok!

Olyan multifunkciós gépet keresek, ami tud A3-as méretben nyomtatni és szkennelni is. Rövid keresés után ezt találtam. Esetleg tudtok ennél jobbat, olcsóbbat, hatékonyabbat, szebben nyomtatót-szkennelőt, esetleg ehhez hasonlót más márkában, stb.?

Előre is köszi a válaszaitokat!

(#15839) hp2500cm válasza szabo.csabi (#15838) üzenetére


hp2500cm
csendes tag

https://hardverapro.hu/apro/brother_a3_szines_nyomtato_univerzalis_mindenes_ny/hsz_1-100.html
:)

(#15840) hp2500cm válasza esicyhun (#15834) üzenetére


hp2500cm
csendes tag

https://hardverapro.hu/apro/brother_a3_szines_nyomtato_univerzalis_mindenes_ny/hsz_1-100.html :)

(#15841) InterWave válasza LBandi (#15826) üzenetére


InterWave
csendes tag

Most, hogy írtad mi a kifutott de áhított modell én meg pont most nyomoztam le mi is lett azokkal a Samsung laserekkel...nem haltak ki csak Xerox néven élnek tovább. Sőtt, a teljes belső maradt Samu, mikrokontollertől a tonerkazettáig.
Xerox B series, B205, B210, B215. Ezek még kinézetre is olyanok amiről írtál. Nekem egy B215 van, meg vagyok elégedve, tartozékok relatíve élhető áron, ha a frimware-t meghackelik és utántöltöd a cartridge-ot, szinte ingyen lesz.

(#15842) PociAti válasza InterWave (#15841) üzenetére


PociAti
senior tag

Az utóbbi időben egyértelműen ez a B205, B210, B215 nyomtatócsalád lett a kedvencem.
Pedig azzal, hogy a HP felvásárolta a Samsungot, egy halvány reménysugár felcsillant, hogy hátha a legnagyobbak is forgalmazni fognak racionális nyomtatókat.
Szerencsére egy sokkal korrektebb gyártónál, a Xeroxnál kötöttek ki Samsung említett fejlesztései!
A helyzet érdekessége, hogy a "második legjobb" lézernyomtatók, a Brother HL-1222WE és DCP-1622WE is kislány korukban még Samsung nyomtatók voltak.

(#15843) InterWave válasza PociAti (#15842) üzenetére


InterWave
csendes tag

Csak azt nem értem, nem látom át, hogy ha a Samu nyomtató biznisze a HP-hez került, a HP meg végül nem került a Xerox-hoz, akkor hogy kerül a Samu belsö (és külső) a Xerox-hoz. A röhej az, hogy a B series még úgy is néz ki mint a régebbi Samu modellek, csak kapott egy touch konzolt és "Xerxosabb" színű a burkolat. :F
A Brother Samu öröksége is érdekes story. :)
Fogadjunk mindegyikben Hynix RAM chipek vannak.

(#15844) LBandi válasza InterWave (#15841) üzenetére


LBandi
aktív tag

Szia!
Köszi a választ.
Az a baj az általad linkelt Xeroxokkal hogy nem tudják a duplex scannelést. :(

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#15845) InterWave válasza LBandi (#15844) üzenetére


InterWave
csendes tag

Valóban nem RADF a scanner modul, az már más árkategória, 50%-al drágább és kissé méretesebb is. Én is olyan szerettem volna de mivel +50% volt, kompromisszumot kötöttem, úgy néz ki tudok élni RADF nélkül. :)

(#15846) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok!

Egy tönkrement Epson L380 helyettesítésére keresek új nyomtatót. Az Epson L3150-et néztem ki. Van ezzel tapasztalat, jó vétel?

Ha volna jobb, akkor az igények:

1. Tintás.
2. Színes.
3. Vegyes használat: többnyire szöveg, de fotók, illusztrációk is.
4. Hetente 1-2 alkalommal 10-20 oldal.
5. A leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató: várhatóan 1 hét, talán 2.
6. Kell: szkenner, fénymásolás. Wifi jó, ha van.
7. Jó lenne minél olcsóbban. 60k-nál ne legyen több, de inkább sokkal kevesebb vagy ingyen. :)
8. Árérzékeny vagy? Nem.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Gyári.

(#15847) Earl_Muttley válasza kelna91 (#15846) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Ha az elődjével elégedett voltál, ugyanazt hozza ez is, egy kicsit stabilabb wifivel.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#15848) szabo.csabi válasza hp2500cm (#15839) üzenetére


szabo.csabi
tag

Köszönöm.

Azóta sikerült találnom pár potenciális jelöltet:

Brother MFC-J3530DW
Epson WorkForce WF-7710DWF
Epson WorkForce WF-7830DTWF
HP Officejet Pro 7740 MF

Ki melyiket ajánlaná / választaná? Esetleg van-e bárkinek, bármelyikkel tapasztalata?

Egyelőre a Brother és a 7710-es Epson közt vacillálok.

(#15849) Dreamie


Dreamie
őstag

Sziasztok!

Gyógyszertár irodájába keresnénk nyomtatót.

1. Tintás vagy lézer? Passz.
2. Fekete vagy színes? Színes
3. Mire használnád? Patikai használat, szöveg, de nyomtatunk vele színes,képes oldalakat is.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Sokat, többnyire fekete fehér, színes kevesebb. 2500/hó
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? 1 -2 nap
6. Milyen funkciókat vársz el? Szkenner, WiFi
7. Mennyi a keret? Milliós tétel nem legyen azért
8. Árérzékeny vagy? Az nem baj, ha olcsó, de a minőség fontosabb, nyilván.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Gyári.

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#15850) hsrasus


hsrasus
aktív tag

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni, mert nem tudok dönteni, 2 nyomató között vacilálok:
Epson Expression Home XP-5100
illetve Canon PIXMA TR4550
(titkos befutó lehet a HP OfficeJet Pro 8013, funkciókban ez tűnik nekem a legjobbnak - fax nem kell - és ilyet vettem öcséméknek 1 hónapja, de akkor olcsóbb volt)
Fontos lenne az üzemeltetési költség (nem az áramfogyasztás, hanem a patronköltségek), ugyanis apumnak lenne, aki többet nyomtat mint öcsémék és érzékeny a patron árakra, ezért gondolkodom a Canonban és az Epsonban, mert ezekbe olcsóbb a patron. Egy Canon MP250-et váltana.
Ti melyiket javasoljátok?
Előre is köszi! :R

Üdv:
hs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.