Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) tb83 válasza PociAti (#14600) üzenetére


tb83
tag

Köszönöm a választ!

Még egy kérdés: Ha jól gondolom ez nem tud kétoldalasan szkennelni és fénymásolni, csak nyomtatni. Próbáltam keresni olyan szintén lézerest, ami tud ilyet és mellette még wifis is, de azok ~100.000-től indulnak. Jól gondolom, hogy ez így van?

(#14602) mmmilan


mmmilan
csendes tag

Sziasztok!

Kinéztem az összefoglalóból az Epson L120-at, mondván, hogy az olvasottak alapján ez a legolcsóbb (34e), amit meg mernék venni. Lehet problémám a kora miatt (pl. nincs új windowshoz driver)? Van jobb alternatíva "olcsó tartályos színes" kategóriában?

Üdv,
Milán

(#14603) Earl_Muttley válasza mmmilan (#14602) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Szia, Win10-el teljesen kompatibilis, a kellékanyaga vagy 10 féle tipushoz jó még, nem lenne vele semmilyen problémád.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#14604) Sweetraver


Sweetraver
csendes tag

Sziasztok,

érdeklődnék, hogy milyen nyomtatót ajánlotok a következő paraméterek alapján:
1. Tintás vagy lézer? mindegy
2. Fekete vagy színes? Színes, bár főként fekete-fehér nyomtatásra lenne használva, de mindenképp kell színes is bele, mert vannak olyan word dokumentumok, amikben van pár sor színes szöveg, grafikon, néha diagram.
3. Mire használnád? Excel táblázatok, word dokumentumok grafikonokkal, diagramokkal, néha 1-1 képpel
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Változó. Negyedévente "csúcsidőben" akár napi 100 oldalt is 1-2 hétig, aztán hetekig semmi
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? elképzelhető hogy hónapok, de 2-3 hét biztosan.
6. Milyen funkciókat vársz el? szkenner, automatikus kétoldalas nyomtatás. Esetleg rejtett laptároló
7. Mennyi a keret? 80 ezer körül. De rugalmas vagyok, ha vmivel drágább, az is beleférhet.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? mindegy, gazdaságos legyen az 1 lap nyomtatása, ha ez megoldható gyári patronnal, akkor az is jó.

Köszönöm

(#14605) Varshi válasza Sweetraver (#14604) üzenetére


Varshi
aktív tag

Epson EcoTank L4160
BROTHER MFC-T910DW InkBenefit Plus

https://www.arukereso.hu/nyomtato-c3134/epson/ecotank-l4160-c11cg23401-p384654013/
https://www.arukereso.hu/nyomtato-c3134/brother/mfc-t910dw-p408616453/#termek-leiras

Ezekkel sok-sok évig nem kell tintára költened. Egyáltalán. (Annyit kapsz hozzá.) Így végképp nem fog fájni, ha 1-2 hetente nyomtatsz egy tesztoldalt vagy kinyomsz pár színes fényképet "csak úgy". És ez ugye gyári tinta. De (patronokhoz szokott szemnek) viccesen olcsó a gyári tinta akkor is, ha esetleg kifogyna. Egyszer, majd.

Ha sok a 85/93ezer Ft, akkor elsőnek a duplex (automata kétoldalas) másolásból kell leadnod. Az sokat drágít a dolgon (szűkíti a választékot magasabban pozicionált készülékekre), direkt van így.

De ha elfogadod, hogy nem a legolcsóbb az 1 lap nyomtatása (mivel nem írtál éves volument, ezt neked kell felbecsülnöd), és bizony ki kell nyitni majd a pénztárcát egy új patronszettnél, akkor már a fele alá is mehetsz árban.
Pl. HP nyomtatók 30e körül. De itt simán lehet, hogy minden évben 6-8-10ezret tintára kell költened -- ha meg sokat nyomtatsz, akkor két-háromszor ennyit. Döntsd el, mikor térül meg. (Az olcsóbb nyomatóknál érdemes megfontolni a fejet is tartalmazó patronokat használó modelleket, mert ha beszáradt, akkor egy új patron mindent megold. Illetve így az utángyártott tinta nem akkora rizikó.)

A beszáradás veszélye sajnos fennáll, ha sokat nem használod. Viszont a gyári tintával etetett cuccok bírják legtovább az állást.

[ Szerkesztve ]

(#14606) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Sziasztok!
1. Tintás vagy lézer? nem releváns
2. Fekete vagy színes? fekete
3. Mire használnád? szöveg
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? 10-20/hónap
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? 2-3 hét
6. Milyen funkciókat vársz el? szkenner, wifi
7. Mennyi a keret? 30.000Ft
8. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? bármelyik megoldás érdekel

Köszönöm! :)

(#14607) KovyZoly


KovyZoly
tag

Sziasztok
Nem tudom van-e létező megoldás az elvárásaimra. Kellene egy olcsó nyomtató kevés használatra. Ami fontos lenne,hogy ne kelljen kábellel összekötni, mivel helyem az nincs neki az asztalnál. Persze, ha ez lehetetlen, akkor max addig ott lesz a kanapén. Jó lenne, ha lenne benne szkenner, de az nem életbevágó, max fotózom a művemet.
Köszi

(#14608) ocscsaba válasza DarthPeeter (#14606) üzenetére


ocscsaba
tag

Brother DCP-1610WE Nyomtató, sajnos a wifi miatt 40eFt körül van, de jókat írnak róla. (Több éve a legolcsóbb 36eFt-ért volt, a DCP 1622WE típus.)
árukeresőn találtam

[ Szerkesztve ]

(#14609) KovyZoly válasza ocscsaba (#14608) üzenetére


KovyZoly
tag

Közben elkezdtem nézegetni árukeresőt, van minden, amire szükségem van, csak a 3 egyszerre nem adja ki :DDD
Engednem kell, vagy olcsó lesz, vagy wifi, vagy szkenner.

(#14610) DarthPeeter válasza ocscsaba (#14608) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Köszönöm! :R

(#14611) atala válasza KovyZoly (#14609) üzenetére


atala
Topikgazda

Egyértelmű! Olcsón nem lehet, hogy mindent tudjon. Ha meg mégis, akkor a patron nagyon drága hozzá.

(#14612) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok!

Elsősorban alkalmankénti színes és fekete nyomtatásra szeretnék egy nyomtatót. De ha már veszek, akkor a hobbijaimra is használhassam. Pl. most kellene egy motorkerékpár fordulatszámmérő számlapot pótolnom, aztán kipróbálnám óraszámlap nyomtatásra is.
Belefutottam egy cikkbe, ami az olcsó DVD-re nyomtatni képes tintasugaras nyomtatókat veti össze, így ezekből választanék. HPD5460, Epson R285 vagy Canon iP 4600.
A fenti bütykölésekhez jó lenne UV álló 2K festékkel nyomtatni. Lehet-e és ha igen melyikbe egyedi festéket tenni?
Mindegyikhez van olyan program, ami nem csak DVD méretű nyomtatást enged meg? Itt arra gondolok, hogy pl a DVD közepére eső területre is enged-e nyomtatn?

Köszönettel:

Nick: HE_Storm

(#14613) Sweetraver válasza Varshi (#14605) üzenetére


Sweetraver
csendes tag

Köszi szépen!

Jelenleg is egy Epson van, egy L382-es. De sajnos nem tud automata 2 oldalas nyomtatást. Viszont nagyon jól bírja, akár patron szempontból, akár beszáradás szempontból!
E mellé szeretnék egy másikat, hogy párhuzamosan tudjunk dolgozni asztali gépen és laptopon is, ne kelljen várni a másikra, ha épp 100 oldala nyomtatást küldött rá.
AZ automata 2 oldalas nyomtatás fontos lenne, mert én kifutok a világból amikor 50-60 oldalt kell kézzel forgatni, úgyhogy inkább szánok rá még plusz pénzt, de ez legyen benne.
Köszi még egyszer!

(#14614) Topanka


Topanka
aktív tag

Sziasztok!
Jó ideje lézeres nyomtatóm van, mivel többségében szöveg nyomtatása kell. ( 4 iskolás gyerek + digitális oktatás) Színes nyomtatására meg bementem egy computer boltba nyomtatni.
Nagyon régen volt tintasugaras, de beszáradt, ezért megutáltam.
De ahogy olvasgatom ezt a fórumot, ráébredtem, hogy nagyon megváltozott a helyzet a tintasugaras nyomtatók technikai színvonalán.
Mi kell nekem:
-Kétoldalas nyomtatás.
-Wifi
-fénymásolás, szkennelés
Főleg fekete fehér szöveg nyomtatás, de néha színes is jó lenne (nem kellene bemennem a boltba nyomtatni.
Amiket írtatok idáig, azok alapján 2 db nyomtatót néztem:
1. Epson EcoTank L4160 (C11CG23401) Nyomtató
2. Brother MFC-T910DW Nyomtató
Na de melyiket lenne érdemes?
Mi a különbség?
Vagy van még más javaslat?

(#14615) PociAti


PociAti
senior tag

Nem mondom, hogy jó választás, de kis mennyiség esetén a lézeres megtartása mellett talán még szóba jöhetne ez is: Canon MAXIFY MB2750.
Beszerzési ára kedvezőbb, pár apróságban nagyobb tudású, de drágább az üzemeltetése és valószínűleg kevésbé tartós darab. De van az a matek, ahol ez a kedvezőbb vétel, így megemlítés szintjén behoztam ezt is a képbe.

(#14616) atala válasza Topanka (#14614) üzenetére


atala
Topikgazda

A Brother T910-ről tudok nyilatkozni. 20 ezer oldalnál járunk 1,5 év alatt, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Tudja az automata tisztítást, tehát ha sokáig nem használod, akkor időnként fejet tisztít, hogy ne száradjon be.
90%-ban mi is fekete-fehér nyomtatásra használjuk.
Az Epsonról majd más nyilatkozik.

(#14617) Topanka válasza atala (#14616) üzenetére


Topanka
aktív tag

Köszönöm atala!
Mi a jelentősége annak, hogy vízálló pigmenmentes tintát használ az Epson?
A Brother nem ilyet használ?
Ha lól értem, csak egyszer töltöttél fel tintát?
Mivel a fekete nyomtatás elvileg 12000 oldalra elég.
Légyszi írj valami tapasztalatot!
A nejem mindig azt kérdezi, könnyű a kezelése?
----------------------------------------------------------

Az Epson EcoTank L4160 (C11CG23401) Nyomtatóról valaki tud írni?
Kezelés, wifi-re installálás, tinta fogyása a gyakorlatban, stb.

[ Szerkesztve ]

(#14618) FefeeX válasza Topanka (#14617) üzenetére


FefeeX
veterán

Nagyjából egy hónapos lesz lassan, így még azért nem masszív tapasztalat, de a korábbi Canon fotónyomtatók után (ip7200 és ip7250) abszolút jó sebességgel nyomtat és szépen.
Kábelt csak a 220-at dugtam bele, mert magyar menüs, full egyszerű kezeléssel, és inkább beírogattam a fel/le gombokkal a jelszót a wifihez, minthogy kábelezzek meg programot telepítsek elsőként. Látja a 2.4ghz-es hálózatokat egy listában és elsőre fel is ment.

Telefonról airprinten minden telepítés nélkül nyomtat, bármikor bárkiéről.
Maga a nyomtató SD-re szépen tud szkennelni, elég egyszerűen, cserébe ott kevés állítási lehetőséggel.
Programmal szkennelni kicsit bonyolultabb, több helyen több beállítási lehetőséggel, de cserébe rengeteg beállítási lehetőséggel.
Elsőre megtalálja a win10 és a macos rendszer is.
Nagyjából egy 500as csomag papír felét nyomtattuk el, meg 4-5 fotópapírt. A tintaszint meg sem moccant, de nyilván ennyitől nem is kellene.
A nyomtatás minőségével abszolút elégedett vagyok, sok kétoldalast nyomtatunk és ez is gyorsan, megfelelően működik. Ami még jelentős: a tinta betöltése is pofonegyszerű volt, ráadásul nem tudod elrontani sem, nálunk a gyerek csinálta a másodiktól kezdve. Nem is nagyon tud kifröccsenni, csak max nagyon direkt csinálva.
Többször fejet tisztít, nincs soha kikapcsolva, mivel alig fogyaszt így is.

A pigmentes tinta lényege, hogy nyomtatás után nem maszatolódik el, nem keni össze a kezed, még ha izzadsz sem, kb azonnal használható.

(#14619) Topanka válasza FefeeX (#14618) üzenetére


Topanka
aktív tag

Köszönöm Fefeex!
Ugye Te akkor az Epsonról írtál?
Igazából ez a stimpibb, kár, hogy nincs papírtálcája mint a Brother-nek.
De olcsóbb valamivel.

(#14620) FefeeX válasza Topanka (#14619) üzenetére


FefeeX
veterán

Igen, L4160.
Nekem is szimpibb volt, főleg hogy a Brother szkenner részét nagyon szidták sok helyen...
No meg erősen közrejátszott a pigmentes tinta meg az airprint (ha ezek nem kellettek volna, viszem az L3050-et - a kétoldalas automata nálam nem volt előfeltétel, csak befolyásoló tényező)

[ Szerkesztve ]

(#14621) moleculez


moleculez
veterán

Sziasztok! Szeretnénk venni egy normális nyomtatót. Tudjátok, amire csak úgy ráküldöm az anyagot, és...csak úgy kinyomtatja. Eddig tintasugaras nyomtatók voltak/van itthon, de minden nyomtatás előtt beverek 2 Rivotrilt / Valeriánt, fohászokat, és/vagy imákat végzek. Idegileg kivagyok, ha nyomtatni kell. A gondolattól is. Egyet falhoz basztam már. (Akkor még nem volt még a fenti rituálé). Volt Canonos ismerősöm. Vudu-babába szőttem a haját.

Vágyaim (nyomtatás terén):
Szóval legyen AirPrint, mert Alma-zsuzsik vagyunk.
Meg egyszerű Wifi setup, igaz azt csak egyszer kell, de na'.
Nagyrészt feketefehért nyomna, de néha színest, akkor sem a NatGeo-nak referenciát, hanem doksikat/ábrákat, amikben előfordulHATnak színek. Néha.
Hetente 20-40lap.
Legyen megbízható, mint egy keleti autó. Én adok neki papírt, meg tintát, Ő pedig nyomtat. Igénytelen gépállat legyen. Nem kattog/zakatol, mint egy szovjet ipari varrógép, csak kiköpi azt a darab papírt amit rábízunk.
Ár: nem az hogy nem számít, de mennyibe kerül egy ilyen cucc? Milyen típusú nyomtatót keressek? Mennyi az üzemeltetése? Rászánjuk, csak legyen jó.
Ja, tudjon, másolni/scannelni alap szinten, néha előfordul ez is.
U.i.:
A Vudu baba még megvan. Csak ha valaki Canon Inkjetet akár ajánlani, erre azért gondoljon.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14622) Topanka válasza moleculez (#14621) üzenetére


Topanka
aktív tag

Ne menj annyira messzire a válaszért, közvetlen előtted 7 db hozzászólásban megkapod a választ.
Szerintem én dettó olyan laikus vagyok az egészhez mint Te.
Kezdtem egy Cannon MP 630 tintasugarassal. Beszáradt. Akkor megutáltam, és áttértem a lézeresre, először egy Samsung SCX-4623F (ez mondjuk kidolgozta még a belét is), majd egy Brother DCP-L2520DW következett ami most is dolgozik.
Pár hete elkezdett csíkozni, de nem merem szétszedni tisztítani javítani, mert 4 gyereknek dolgozok vele (digitális oktatás). A szkennerje iszonyatosan szar.
És most megrendeltem egy EPSON EcoTank L4160 [link] tintatartályost.
Elfogadható szkenner.
Kétoldalas nyomtatás.
Wifi, és wifi direct.
Ezek kellettek.
Tintát annyit adnak hozzá, hogy a lézeresnél 3 tonercsere sem lenne elég.
Piezó fejes.
Pigmenmentes tinta.
Tisztítja saját magát a beszáradás ellen, de kéthetente csak ha egy színes képet kinyomtatsz azt ajánlják és jót teszünk vele. (kevés tintafogyasztás, szinte semmi költség)
Hogyan válik be?
3-4 év múlva nyilatkozom.
Üdv

(#14623) atala válasza Topanka (#14617) üzenetére


atala
Topikgazda

Többször töltöttem már bele tintát. Nem tudom, pontosan hány flakonnal, nem számolom, mert nagyon olcsó hozzá.
Ez dye tintát használ. A pigmentes előnye, hogy ha víz éri a lapot, akkor nem kenődik el. Én nem látom hátrányát, hogy nem pigmentes. Szépen olvashatóak a szövegek.
Nem túl bonyolult a kezelése. Sok mindent lehet állítani, de a lényeges dolgok egyszerűek. Pl. egy fénymásolás két gombnyomás.
Ja, még valami! A szkennere fénykép szekkelésre ne jó. A dokumentumokat szépen be szkenneli, még a színeseket is, de a fotókat elég csúnyán.

(#14624) Topanka válasza atala (#14623) üzenetére


Topanka
aktív tag

Hát ez már igaz. Ezeket nem fénykép szkennelésre találták ki.
Arra ott van az Epson Perfection V600.

(#14625) moleculez válasza Topanka (#14622) üzenetére


moleculez
veterán

Na majd akkor egy reviewot dobják róla ha megjön.
:R

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14626) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok,

végül is elengedtem a tintás témát, jó lenne a színes nyomtatás, de a ritka használat miatti beszáradás nagyobb para.

Szóval akkor:

- lézer (FF, a színes túl drága lenne)
- szkenner
- wlan

Jó lenne 200 EUR alatt tartani, és ezeket találtam:

- HP Laser 137fwg Laser-Multifunktionsdrucker (Laserdrucker, Kopierer, Scanner, Fax, WLAN) 149 EUR, 1000 oldalas toner 40-50 eur körül

- Brother MFC-L2710DW Kompaktes 4-in-1 S/W-Multifunktionsgerät (30 Seiten/Min., Drucken, Scannen, Kopieren, Faxen, A4, echte 1.200x1.200 dpi, Duplexdruck, 250 Blatt Papierkassette, USB 2.0, LAN, WLAN) 180 EUR, 1200 oldalas toner 35-40 eur körül

A Brother pár hozzászólással korábban már előjött.

Van saját tapasztalat bármelyikkel kapcsolatban? A HP maga olcsóbb (tonerje drágább), igazából benne vannak már egy ideje az iparban, de elég sok kétséges praktikájuk volt a múltban, nem tudom mennyire érdemes velük kezdeni...

BTW jól olvasom, hogy a Samsung printer részlegét cakkumpakk felvásárolta a HP? Ez mintha egy Samsung utód lenne, érdemes?

(#14627) PociAti válasza vzozo (#14626) üzenetére


PociAti
senior tag

Jók az információid, a 2017 őszén HP felvásárolta a Samsung nyomtató iparágát.
A belinkelt nyomtatónak tényleg elég erősen Samsung utánérzete van.

Ahogy a TN-1030 tonerral üzemelő Brother gépek is valójában Samsung gépek voltak. Később ezt fejlesztették tovább, és készültek el a piac egyik legjobb belépő szintű gépei, a TN-1090-et használó HL-1222WE és a DCP-1622WE nyomtatók.

Ha jól sejtem külföldön keresel gépet. Ott némileg más a piac. Rengeteg nyomtató típus el se jut az ex. KGST országokba, illetve vannak olyan olcsósított modellek, amiket pedig nyugatabbra nem nagyon forgalmaznak. A mi tapasztalataink a magyar piac egy részét fedik csak le, melyek sokszor még ha azonosak is a nyugati modellekkel, gyakran más kódon futnak.

[ Szerkesztve ]

(#14628) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Sziasztok!
Alábbi paraméterekkel milyen nyomtatót ajánlotok?
1 Tintás vagy lézer? Lézer
2 Fekete vagy színes? ff
3 Mire használnád? Sos nyomtatásra, leginkább szöveg, néha a gyereknek színezőt nyomtatni.
4 Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Havi átlag 100 oldal ff nyomtatás
5 Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Akár hónapokig is.
6 Milyen funkciókat vársz el? Ár függő. Alapesetben elég a nyomtatás funkció. Az első extra ami érdekel, a vezeték nélküli nyomtatás. Több számítógép van a lakásban, nincsenek hálózatba kötve. Gondolom ami tud vezeték nélkül nyomtatni az már scannel és másol is.
7 Mennyi a keret? 20.000,-
8 Árérzékeny vagy? Nagyon, a legolcsóbb megoldás érdekel. Használt nyomtató?
9 Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Ha jól működik akkor lehet utángyártott is, nem ragaszkodom a gyári tonerhez.

Használtan egy Brother HL-1112E mennyire jó választás a fentiek tükrében?

Köszi!

(#14629) ocscsaba válasza kekigyu (#14628) üzenetére


ocscsaba
tag

Nem kapsz 20.000,- Ft-tért nyomtatót!
Nyomtató van wifivel, de ennek megléte nem jelenti azt, hogy az már szkennel és másol is.

[ Szerkesztve ]

(#14630) vzozo válasza PociAti (#14627) üzenetére


vzozo
senior tag

Köszönöm, és igen, Németországban élek, szóval az itteni választékot néztem.

Mintha DCP-1622WE "szerű" olcsóbb Brotherek lennének itt is, de igazából menő az automatikusan lapbehúzó szkenneléshez, mert sok irat lenne, és szerintem még hónapokig nem fogok az iroda közelében járni, ahol amúgy profi gépeink vannak... Ezért is kell itthonra már valami.

Ami azóta még feltűnt, hogy a HP valamivel kevesebbet fogyaszt minden téren, de nem emiatt fogok dönteni, használaton kívül ki lesz húzva...

(#14631) kekigyu válasza ocscsaba (#14629) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Leginkább használt nyomtatóban gondolkodom. Amit az előző hszben írtam, bevállalható? 15.000,- tudnék hozzá jutni. 20.000,- -ig felmennék ha van ajánlott wifis használt nyomtató.

(#14632) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!

Kevés nyomtatáshoz, otthoni használatra keresek nyomtatót.
Színes nyomat
A/4
szkennelni tudjon
hálózati (mindegy, hogy lan, vagy wifi)

Nem kell kétoldalas, de legyen hozzá kipróbált, bevált utángyártott patron.

Köszi!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14633) ocscsaba válasza kekigyu (#14631) üzenetére


ocscsaba
tag

Használt nyomtató vásárlása szakember segítsége nélkül lutri, vagy bejön, vagy nem. A 1112E típus sem mai csirke, ettől lehet, hogy 1-2 évig még elketyeg ennél a havi 100 példánynál.

[ Szerkesztve ]

(#14634) moleculez


moleculez
veterán

[link] Erre mit mondanátok? Elmennék lézeres irányba. Elég jó reviewokat láttam róla YT-n? Ha nem ez, akkor ebben a formában melyik jobb? A HP-nek van valami komolyabb app/szoftver is hozzá, ha jól látom.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14635) pavika


pavika
tag

Sziasztok!
Sajnos a régi nyomtatóm ( canon ip7250 ) megadta magát. Itthon a családban közvélemény kutatást tartottam és olyan nyomtató kellene, ami wifi-s, színesben nyomtat és persze szkenner is legyen benne. Két nyomtatót néztem ki:
Epson L3151
Brother DCP-T510W
Mind kettő tetszik és kb. egy árban is vannak. Visszaolvasva valaki írta, hogy a Brother szkenner része fotó minőségre nem a legjobb. Az Epsonra visszakeresve konkrét hibát nem találtam leírva. Kérdésem az volna, hogy normál otthoni felhasználásra melyik nyomtatót ajánlanátok? Vagy ebben az árban mind kettő jó választás lenne.

(#14636) kekigyu válasza ocscsaba (#14633) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Köszi, hogy válaszolsz. 3 éves a kinézett használt nyomtató. Ez legalább annyiból jó, hogy lehet még hozzá tonert kapni :DDD Nehéz eldönteni, de tényleg minimál költséggel akarom megúszni, ha a vírus miatt nem lesz már home office a nyomtató is felesleges lesz

(#14637) JóGéza válasza moleculez (#14634) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Nem sikerült a linkelés. Valamelyik Neverstop nyomtatót nézted?

(#14638) moleculez válasza JóGéza (#14637) üzenetére


moleculez
veterán

Xerox Workcentre 6515

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14639) Varshi válasza moleculez (#14638) üzenetére


Varshi
aktív tag

Súly: 30,7kg :D :D

Toner árakat nézted?

(#14640) JóGéza


JóGéza
aktív tag

Néhány napja linkelték a Bestbuy topikban:
Hp 1000w.
Ennyiért már el lehet gondolkozni rajta. Elég jók a toner árak, és a dob sem vészes.
Persze lehetne automata duplex, és ethernet csatlakozó is....

(#14641) Varshi válasza JóGéza (#14640) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ez tényleg jónak tűnik első blikkre....

De a visszajelzések felemásak (ahogy látom, az az 5000 oldal a negyede sincs a valóságban):
https://www.amazon.in/HP-Neverstop-Laser-1000w-Printer/dp/B07SVPQX49#customerReviews

(#14642) moleculez válasza Varshi (#14639) üzenetére


moleculez
veterán

Ahogy nézem, van hozzá utángyártott, de az eredeti sem megfizethetetlen. Ebben a ligában ez jónak számít, vagy azért van olcsóbb és/vagy jobb?
(Tömege nem igazán érdekel, mostanában nem hordom a nyomtatót zsebben :DDD )

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14643) JóGéza válasza Varshi (#14641) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Kíváncsi vagyok rá én is. De az irány tetszik.

(#14644) Zoty4 válasza JóGéza (#14640) üzenetére


Zoty4
őstag

ok, hogy félár de az ajánlott brother 1222nél semi tulajdonsgában nem jobb
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14645) PociAti válasza moleculez (#14642) üzenetére


PociAti
senior tag

Ki az az elvetemült idióta, aki ebbe a nyomtatóba utángyártott port tenne?
Bár igaz, sokaknak fogalmuk sincs a műszaki dolgokról. Kész csoda, hogy azok az emberek nem petróleum és víz keverékével üzemeltetik az autójukat, arra hivatkozva, mert így olcsóbb.

Kb. 1,25 - 1,5 Ft-ra jön ki a lapköltség eredeti kellékkel. Ez nem "jónak számít a ligában", hanem extrém alacsony költségű üzemeltetést jelent. Már az is viszonylag nagyon ritka, ha ennek háromszorosa alá lemegy a lapköltség, de az oldalankénti 10 Ft körüli ár se ritka.

Az eredeti 98 390 Ft helyett, most 38 850 Ft-ért tudják adni azt jelenti, elég komoly tartalék van annak a HP nyomtatónak árazásában. Látszólag a gép eladásával realizálják a hasznot, a kelléken pedig már szinte nem is keresnek.

[ Szerkesztve ]

(#14646) Varshi válasza PociAti (#14645) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szerintem összekeveredett a két thread.

Én még a Xerox WorkCentre 6515 nyomtatóra írtam a toner árakat, erre írta ő az utángyártottat.
(Ott amúgy a 47ezer Ft-os fekete toner névleges adata szerint 8,6 Ft/lapra jön ki, az utángyártott 17e-ért meg 3,2-re. A színes árakat le se írom... Nem tudom, mennyire enné a dobot az ú.gy. toner, bár lehet kapni azt is, külön 40-ért. :D )

A HP nyomtató másik téma volt.

[ Szerkesztve ]

(#14647) moleculez válasza PociAti (#14645) üzenetére


moleculez
veterán

Igazából rosszat nem olvastam erről, oké drága, de megbízható. Ezért vagyunk Apple userek is: teszik dolgukat, működnek. Nem vagyok tele pénzzel, nem engedhetem meg magamnak, hogy dobáljam/cserélgessem ki a dolgokat magam körül folyamatosan, nyomtató terén is megelégeltük.
Nem beszélve az idegeinkről :DDD .

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14648) PociAti válasza Varshi (#14646) üzenetére


PociAti
senior tag

Igazad van, mert közel egymás után két szálra válaszoltál. És a Xerox esetén volt téma az utángyártott.
És ha jól látom, az színes lézernyomtató, ahol tényleg nagyon mélyen a zsebbe kell nyúlni. És ha kicsik az igények, és a dob csökkentett élettartama nem számít, akkor szóba kerülhet az olcsóbb por.

Folyamatosan újra és újra előkerülő (majd elfeledésbe merülő téma), hogy az utángyártott tonerok, festékporok más technológiával készülnek. Zúzalék, amiben vannak éles sziklák amik a drumot fokozottan öregítik, és gépet összekoszoló túlzottan apró részecskék.

Személyes véleményem zéró tapasztalattal: aki valami miatt olcsó porral szeretné üzemeltetni a lézer nyomtatóját a "drága" gyári toner helyett, talán megérne egy próbát a HP ezen olcsó tonerjaiból kinyerni a port, és azzal feltölteni a gyári tonert. Bár a szemcseméretről, annak egyéb tulajdonságairól semmit nem tudok, és józan ésszel nem javasolnám az ezzel járó koszt és a por benyelését. De egy gyári porban 100-szor jobban megbízok, mint egy Aliról rendelt flakonban.

(#14649) moleculez válasza PociAti (#14648) üzenetére


moleculez
veterán

Nem tudom, ha van egy 60-90k gépem, akkor már nem kockáztatom gagyi tonerrel. Ha valami utángyártó brandnek jó híre van az azért más.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14650) yossarian14


yossarian14
tag

Sziasztok!

1. Tintás vagy lézer?
mindegy
2. Fekete vagy színes?
nem baj ha tud színeset, de igazából elég a fekete
3. Mire használnád?
többnyire szöveg
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
nagyon változó, heti 10 oldal
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
talán egy hónap
6. Milyen funkciókat vársz el? (pl. szkenner, ADF, egyszerű/egygombos másolás, WiFi, keret nélküli/fotónyomtatás stb.)
automatikus kétoldalas nyomtatás, szkenner, alsó laptálca (ez nem tudom mennyire alap)
7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?)
30-50 ezer Ft
8. Árérzékeny vagy? (A létező legolcsóbb megoldás érdekel, akár bármi áron?)
nem
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
itt viszont a gazdaságos megoldás lenne a lényeg, de az utántöltést elkerülném

Köszi a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.