Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) scott_free válasza PociAti (#15150) üzenetére


scott_free
senior tag

Ez teljesen igaz. Nekünk azért tűnik most megfelelőnek ez a megoldás, mert havonta/kéthavonta nyomtatunk egyszerre 100-200 oldalt színesben. Tehát még ha 100 oldal után később ki is kell dobnunk a félig teli patront, akkor is kb. 50 Ft-ra jön ki az oldalár még gyári patronnal is. Fénymásolószalonban meg 240+áfa...
Hosszabb távon persze egy drágább színes lézer lesz a megoldás, ott kb. 30 Ft/oldal elérhető. (pl. Kyocera P6230CDN)

(#15152) PociAti válasza scott_free (#15151) üzenetére


PociAti
senior tag

"Fénymásolószalonban meg 240+áfa..."
Érdekes, az bruttó 305 Ft, én legutóbb az A4-es színes nyomtatásért bruttó 80-100 Ft körüli összeget fizettem.

Az 50 Ft-os árban szerintem a költségek jelentős része és az a sok bosszúság, amit fent írtam az nincs benne. Ha a nyomtató beszerzését, a félig beszáradt tinták árát, a csomagküldés díját is hozzáadod, és levonod az elrontott (csíkos) oldalakat az össz nyomtatásból, akkor sokkal magasabb átlagár jön ki. Az teljes kiadásból pedig már NORMÁLIS nyomtatót is lehetne venni.

(#15153) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Brother MFC-T910DW -nek van esetleg alternatívája (valami hasonló kategória, esetleg minimálisan butább, de tartályos)? Most eléggé felment az ára sajnos :(

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#15154) Varshi válasza MCGaiwer (#15153) üzenetére


Varshi
aktív tag

Mi az, amit mindenképp kell tudjon?

(#15155) Fifi válasza MCGaiwer (#15153) üzenetére


Fifi
őstag

Bah, január végén 80eFt-ért vettem, most csak 50%-kal drágább ... :Y

[ Szerkesztve ]

(#15156) MCGaiwer válasza Varshi (#15154) üzenetére


MCGaiwer
addikt

besétáltam egy MM-be csak úgy körülnézni, pont akciós volt a T510W, 50-ért elhoztam. Az ADF hiányát bánom csak. Ha jól néztem, a lapadagolón és az autó kétoldalas nyomtatáson kívül kb azonos.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#15157) ocscsaba


ocscsaba
tag

Fénymásolószalonban 100 lapig 85,-Ft, 100 laptól 75,-Ft A4 oldalanként. Ha egyszer bemegy az ember, bő fél óra alatt készen is van, számlát is kérhet. Ha viszont a színes lézernyomtatót megveszi az ember, akkor annak az árát huss, ki az ablakon, ez 50,-Ft-tal számolva 2200 oldalba fáj. Azt nem említem, hogy a fogyasztás 5% festékkel számol gyárilag. Ez egy A4 fekete szöveg két igazolványkép méretű apró színes flekkel értendő.

(#15158) scott_free válasza ocscsaba (#15157) üzenetére


scott_free
senior tag

Hol kerül ennyibe a színes nyomtatás? Itt 100 lap fölött is br. 250... :(
Nyilván ha csak telibe nyomott színes oldalakat akar valaki nyomtatni, akkor egyáltalán nem éri meg az otthoni színes lézer, de ha pl. van az oldalon egy-két színes grafikon, vagy csak színes a fejléc, akkor már bőven. A fenti Kyocera nyomtatónál a gép árával együtt (!) jön ki a kezdő töltettel a 40 Ft/oldal, utána meg 30 alatt van.

(#15159) PociAti válasza scott_free (#15158) üzenetére


PociAti
senior tag

Kereső által feldobott első 15-20 találat mindenhol sokkal kedvezőbb árat adott annál, mint az általad beírt 300+ Ft. Például a Copyguruban az A4-es színes fénymásolás bruttó 180 Ft-tól kezdődik, de nagy példányszámnál lemennek bruttó 30 Ft-ig. Főleg ez utóbbi érték miatt hoztam ide őket. Mivel veszteséggel ők sem dolgozhatnak, ez annyit tesz, hogy a színes gép önköltségi ára nem lehet magasabb 20-25 Ft-nál. (Jobb minőségű, ezáltal drágábban üzemeltethető gépek esetén is legfeljebb a duplája a költség, amennyiben ésszerű üzemeltetést feltételezünk.) Az már más kérdés, hogy az első oldal árát ki milyen magas induló árban szabja meg. Ez függ a szalon fekvésétől, az ott nyújtott szolgáltatásoktól, a jól képzett munkatársak magasabb bérétől.

Az otthoni költségeket mindig előre kell meghitelezni, és sohasem sikerül minden fogyóeszközt nullára kiüríteni. Mert hiába vesz a tulajdonos a színes lézernyomtatójába második magenta tonert, ha addigra a fényhengert (vagy más egységet) is cserélni kell, ami már gazdasági totálkárral felérő művelet. Így akár a patronban maradhat annak kapacitásának 99%-a.
Minden drágán üzemeltethető gépre igaz, hogy az optimális értékek és a valós költségek rendszerint nagyon messze vannak egymástól.

A valós piaci technológiákat, árakat és jellemző felhasználási szokásokat kell szembeállítani az emberi pszichológiával (hátha sikerül olcsón megoldani azt, amire nincs piaci megoldás, helyette csak kecsegtető ígéret, elhallgatott tények és jókora szívás jut).

[ Szerkesztve ]

(#15160) ocscsaba válasza scott_free (#15158) üzenetére


ocscsaba
tag

Ha ezt az általam is nagyra becsült színes Kyocera nyomtatót (több fekete lézernyomtatót használtam az elmúlt 15 év alatt, strapabíróak voltak) veszi meg, akkor a gép ára az eredetileg kalkulált 200 színes oldallal számolva kb. az 1 éves nyomtatási költséget lefedi. Nem kell a gépet megvenni.
Én elmennék PociAti által ajánlott Copyguru-ba, ott A4 önkiszolgáló színes másolás 85,-Ft, 100 laptól 75,-Ft. Egy év alatt itt a Copyguruban az éves nyomtatási költség: 12X200x75,-Ft= 180.000,-Ft. Ez havi 15.000,-Ft. Itt a lefedettségnél nem számít a gyárilag számított 5%. Ahogy divatosan mondani szokták: tiszta matek. Természetesen a mai világban első szempont a kényelem, ne kelljen kimozdulni az irodából, de ez a hozzáállás drága luxus a mai járvány által megsanyargatott vállalatok költségében.

(#15161) scott_free válasza PociAti (#15159) üzenetére


scott_free
senior tag

Köszi, ez a Copyguru-s ár már barátságosabb azért! :K

#ocscsaba:
100e otthon (a 2500-as induló tonerkészlettel és a gép árával együtt!) vs 180e a szalonban. Plusz az utazás, a dugók, a parkolás, a bosszankodás, ha nincs hely, stb.
De tényleg a felhasználástól függ, hogy mi éri meg jobban.

(#15162) ocscsaba válasza scott_free (#15161) üzenetére


ocscsaba
tag

Ezért mondta a hsz-ben, hogy a mai modern embernek a kényelme a legfontosabb, mégha minimum a dupláját is kell kifizetnie.
A 2500-as indulókészlet 5% festékfedettségre vonatkozik, ezt nem szabad elfelejteni.
Érdemes lehet megfontolni a következőt: még olcsóbb lehet a bérgép, ott full teli színeket nyomtathat az ember klikkdíjért, kb16-20,-Ft + Áfa 1 A4 oldal. 24 órás szervizelés, hozzák ehhez a tonereket is, az árban benne van. Csak papírt kell venni.

(#15163) Keru86 válasza Keru86 (#15100) üzenetére


Keru86
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok segíteni egy korábbi kérésem kapcsán?
Továbbra is a szkennelési/másolási feladatok a legfontosabbak. Minden másból tudok engedni!

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#15164) Varshi válasza Keru86 (#15163) üzenetére


Varshi
aktív tag

Rövid válasz:
https://www.tonerprint.hu/nyomtatok.php?ar=111900-149220&szuro=ketoldalas-beolvasas%2Clezer%2Cszines

Ez a kínálat legalja... A 3-ból azt veszed, amelyik tetszik.

--
Ha engedsz a színesből, esetleg a lézerből is, akkor:
https://www.tonerprint.hu/nyomtatok.php?ar=63900-150805&szuro=ketoldalas-beolvasas

Itt már bőven van választék, de ezek akkor is vagy drágán üzemelő cuccok VAGY/ÉS irodai termékek, amikkel többnyire 0 tapasztalatunk van.

Nagyon nem kérdeztél egyszerűt. Ezért nem kaptál választ.

Én amúgy egy irodai HP-t használtam régebben, és imádtam a kétoldalas beolvasását, nyomtatni viszont nem volt épp olcsó vele. Nézd meg a tinta árakat. (Ne feledd, hogy az utángyártott tinták sokkal előbb kinyírják a drága nyomtatófejet!)

---
"Bármit, csak színes lézert ne" jeligével búcsúzok...

[ Szerkesztve ]

(#15165) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Átlátszó öntapadós fóliára, transzfer papírra, viszonylag nagy méretben (max 50x50cm) egyedileg készített fotók nyomtatására alkalmas gépet keresek.
Ha jól tudom akkor lézernyomtatóra volna szükségem. Javítsatok ki, ha rossz az infó. A kép minősége lenne a legfontosabb! Majd másodlagos pontként az üzemeltetés. A terméket úgy tudnám leírni, mint az autók ablakaira és/vagy elemeire ragasztható különböző formájú, mintájú matricák.
A keret nyomtatót tekintve 300k, amennyiben multifunkciós plotterrelenne szükség, akkor max 600k lenne.

Előre is nagyon köszi :R

(#15166) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Van ajánlott utángyártott TN-1090 toner? Brother 1222WE-nél meg lehet nézni, hogy mennyit nyomtatott idáig?

(#15167) PociAti válasza pinnacle (#15166) üzenetére


PociAti
senior tag

Mitől lenne bármelyik utángyártott ajánlott? Semmit nem tudunk arról mi van bennük, hol készültek, milyen minőségellenőrzésen mentek keresztül. Két ugyanolyan csomagolású termék között is hatalmas különbségek lehetnek. Ha egyikre sok panasz lenne, legközelebb más néven fogják forgalmazni.

Ez az egyik legolcsóbban üzemeltethető, megfizethető árú nyomtatóa HL-1222. A bizonytalan forrású "olcsó tonerek" a fényhengert is gyorsabban öregíti, a gépet is teleszemeteli apró porral és a nyomtatás minősége is gyengébb lesz. Már külsőre is kézzelfogható különbség van a gyári és a hamisított toner között.

Ha bekapcsolt állapotban háromszor megnyomod a power gombot, akkor a készülék kinyomtat egy Nyomtató Beállítások lapot, amin a legtöbb szükséges infót megtalálsz. (Fogyóeszközök élettartama, nyomtatott oldalak száma, utolsó 10 hiba történetét, stb.)

(#15168) PociAti válasza b1sti (#15165) üzenetére


PociAti
senior tag

50 cm nem éppen szabványos méret, pedig a nyomtatókat szabványos lapméretekhez igazítva gyártják (A4, A3, A2 ... A0+, stb.).
Nem hinném, hogy lézernyomtató jó irány lenne.
Színes plotter már inkább. Bár a felhasználási terület döntően meghatározza a nyomtató típusát. Lehet oldószeres nyomtatóra lenne szükséged, nem tervrajzok nyomtatására használt gépre.

(#15169) ocscsaba válasza Keru86 (#15163) üzenetére


ocscsaba
tag

Van egy tintasugaras Canon Maxify gépcsalád, melynek van egy tagja, melyet ajánlhatok. Canon MAXIFY MB5150, egyutas, kétoldalas szkennelés a legfőbb előnye, de ez előtt a nyomtatási költség sem utolsó. Én 5 éve az iB4050-es gépet használom, de ez csak nyomtató. Üsd be az árukeresőbe a Canon Maxify kifejezést, és bátran böngéssz, nézd meg a hozzászólásokat, véleményeket.

(#15170) pinnacle válasza PociAti (#15167) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! 1145 oldal volt eddig. Lehet nyomtatni addig, akár 1500-on túl, amíg nem lesz halvány a nyomtatás vagy ajánlott a figyelmeztetés miatt cserélni, mert megsérülhet valami?
Ahol vettem, ott kettő utángyártott tonert is árulnak. Gondoltam, ha ezek használata garancia vesztéssel jár, akkor nem forgalmaznák, de ezek szerint jobb ha maradok az eredetinél.

[ Szerkesztve ]

(#15171) b1sti válasza PociAti (#15168) üzenetére


b1sti
senior tag

A2-től felfelé kell gondolkoznom, tisztában vagyok vele, mint ahogy a lapok méreteivel. Köszönöm ;) Tudnál esetleg konkrét típust javasolni? Amúgy a lézert több hwlyen olvastam és láttam. :F

(#15172) qnadam válasza b1sti (#15165) üzenetére


qnadam
veterán

létezik egyáltalán a3-nál nagyobb lézernyomtató?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15173) b1sti válasza qnadam (#15172) üzenetére


b1sti
senior tag

Sajnos ezt nem tudom :F Ezért jöttem a topikba :K

(#15174) pinnacle válasza b1sti (#15173) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerintem ez az egyik legjobb hardware kereső oldal. Lézernyomtatónál csak A3, A4 van.
Itt viszont mindegyik nyomtató A2-es? Nem értem miért nincsenek rajta az előző linken.

[ Szerkesztve ]

(#15175) Keru86 válasza Varshi (#15164) üzenetére


Keru86
csendes tag

Szia!

Végül hamarabb léptem a tettek mezéjére, mint olvastam volna a jeligédet. :)
A nyertes végül egy Brother MFC-L8690CDW lett. Az általad is linkelt oldalon kaptam rá egy kellemes ajánlatot.
Szkennelésben és másolásban mindent tud amit szerettem volna. A toner nem olcsó hozzá, ezért a Samsung ML-1640 hadrendben marad.

(#15176) PociAti válasza qnadam (#15172) üzenetére


PociAti
senior tag

Természetesen léteznek 1 méter széles lézer plotterek. Mi is használtunk 2-3 különböző gépet tervrajzok nyomtatására.

(#15177) PociAti válasza pinnacle (#15170) üzenetére


PociAti
senior tag

"Gondoltam, ha ezek használata garancia vesztéssel jár, akkor nem forgalmaznák, ..."
A nyomtató gyártójánál kellene utána nézni, nem pedig elhinni azt a sok hazugságot, amit azok az online áruházak írnak. Mert néha szöges ellentétét állítják, mint amit a gyártó (forgalmazó) mond.
Brother garancia, részlet az oldalról:
4) Kizárás
"Termék meghibásodása vagy nyomtatási minőségi hibák olyan kellékanyagok használata esetében melyek minőségi ellenőrzését nem a Brother végzi"
.
Ennek pont az ellenkezőjét állítja sok online üzlet. Meg hogy nem okoznak minőségromlást, meg ezek nem csíkoznak, "Minőségi utángyártott kellékanyagok", és a többi szélhámosság, csak hogy eladják az ügyfelüknek a cuccaikat.
Én minden nyomtatónál és berendezésnél azon voltam, miként lehetne belőlük kihozni a maximumot, a legjobb minőséget. Hajlandó vagyok az átlagnál sokkal drágább papírt használni, ha azon jobb az eredmény, míg mások a rövidtávú (és rövidlátó) spórolásra állnak rá, ami hosszú távon költségnövekedést okozhat.

A kérdés első részére rátérve, igen előfordulhat hogy a megadott oldalszámnál többet lehet egy tonerral nyomtatni. Nem tudom pontosan melyik gép miként méri a toneben lévő por mennyiségét (van amelyik optikai szenzorral), de az üres tonerek súlykülönbsége alapján állítom, hogy nem tudja a gép pontosan megállapítani, hogy mikor ürült ki. Megfelelő szenzorokkal telepakolni a rendszert pedig irreálisan megdrágítaná a költséget. Egyes nyomtatók menüjében bekapcsolható a folyamatos üzemmód, így akkor se tiltja le a tonert, ha számlálója alapján már biztosan üresnek kellene lennie a tonernak (pl. névleges érték 120%-a).
Leírásokban, Youtube videókban nézz utána ennek.
Kétlem, hogy megsérülne valami az üres tonertól. Inkább amiatt jelzi a nyomtató, hogy üres a toner, mert fikarcnyi műszaki érzékkel sem rendelkező titkárnőtől hiába várnák el, hogy magától felismerje a hibákat annak jelensége alapján.

(#15178) qnadam válasza pinnacle (#15174) üzenetére


qnadam
veterán

a második linken is csak néhány a3-nál nagyobb van.

(#15177) PociAti: mutatsz egyet? sehol se láttam még, csak tintásat.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15179) PociAti válasza Keru86 (#15175) üzenetére


PociAti
senior tag

Talán a Brother MFC-L2752DW géppel jobban jártál volna, nem tudom miért nem azt ajánlották. Ha a 180.000 Ft-os nyomtatóból tudtak engedni, akkor ebből a 100.000 Ft-os nyomtatóból is tudtak volna engedni. Könnyen beszerezhető ez a gép is, ADF-ből kétoldalasan szkennel, és bár csak mono nyomtató, de bruttó 8-10 Ft körüli lapköltsége kedvezőbb, mint a színesé.

(#15180) PociAti válasza qnadam (#15178) üzenetére


PociAti
senior tag

Az Océ már emberemlékezet óta készít szélesformátumú tervrajznyomtatókat. A Canon felvásárolta őket, de a gépek továbbra is Océ márkanév alatt futnak: PlotWawe.
Most nézem a Wikipédia oldalt, az Océ története 1877-ben kezdődött: "Océ started in 1877 as a family business manufacturing machines for coloring butter and margarine."

(#15181) pinnacle válasza PociAti (#15177) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Lehet ez leáll majd. Ezt írta a beállítási oldalon. Cser. tonnert : Állj
Ennél az üzletnél, korrektül tájékoztattak, ráadásul, ma vasárnap.
Sajnos a gyártó meg tudja állapítani, ha nem gyári toner volt a készülékben, így egy esetleges garanciális hibát ezzel el tud utasítani.
Amíg a készülék garanciája érvényes, érdemes gyári tonert használni....
Viszont lehet később sem lesz érdemes utángyártottat használni, mert senki sem ajánlotta idáig.
Akkor más ez a lézer, mint a tintás. Canon nyomatóban itt vettem utántöltőt, 3-4x is sikerült utánatölteni.

[ Szerkesztve ]

(#15182) Varshi válasza Keru86 (#15175) üzenetére


Varshi
aktív tag

Hát akkor sajnos kötelezően be kell számolnod nekünk a tapasztalatokról. :))

(#15183) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok!

Az összefoglalót elolvastam és amit szeretnék tudni, azt nem tartalmazza,így kérdeznék Tőletek :)

Adott egy háztartás kevés nyomtatással, ergo tintasugaras.
Viszont több gép van, több telefon, amiről szeretnének csak úgy karosszékből nyomtatni. Joh, be tudják kapcsolni előtte, ha mindenképp alvó módba kerül egy ilyen készülék, ezzel nincs is gond.
De applikáció részen semmi tapasztalatom, hogy segítsek nekik.
Én sajnos annyit ismerek, hogy wifis és akkor a laptopok többnyire hamar megtalálják és kész.

Hogy ne jöjjek üres kézzel, kerestünk egyet,ami talán tudhatja,amit szeretnének
HP OfficeJet Pro 8013

Nekem olyan válasz is teljesen kielégítő,hogy vedd az XYZ-t, ezzel nem lősz mellé.

Köszönöm :R

(#15184) Varshi válasza djyuri (#15183) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szia!

"> Adott egy háztartás kevés nyomtatással, ergo tintasugaras."

Itt már alapból hiba van. :)
Mert lehet, hogy épp ellenkezőleg, "ergo NEM tintasugaras" a megfejtés. Többnyire a kihasználtság és az állásidő az, ami dönt. Ha nem nyomtattok heti rendszerességgel, akkor be fog a tinta száradni. Csúnyán.

És a karosszékből még csak azt se látod, hogy csíkozva nyomtat, hanem elvárásokkal telve odamész a nyomtatóhoz, ahol is rádöbbensz, hogy kuka az egész nyomtatás, sőt még a patron is. És nyilván akkor (és pont akkor nem lesz otthon tartalék patron), amikor nagyon kéne a nyomtatás.

Ha le tudtok mondani a színes nyomtatásról, akkor egy fasza wifis lézernyomtatóra van szükségetek. Igényektől/pénztárcától függ, hogy kell-e szkenner (az nyilván drágább), vagy pedig ami adódik, azt mondjuk mobiltelefonnal intézitek.

Én itt keresgélnék: Lézer nyomtatós fórum
Ott is van Összefoglaló! (mi írtuk... :B )

De ha nagyon kell a színes, vagy csak félsz/undorodsz a lézer gondolatától is, én akkor se ezt a HP-t venném, hanem 30-cal drágábban egy tartályost, ami ugyan sok pénz, de évekig ingyen nyomtat a család a kezdő patronból, aztán pedig sokkal olcsóbban. Ráadásul pl. a Brother nyomtató magától csinál fejtisztítást, hogy ne száradjon be.
De én inkább lézert vennék. Az alapján, amit írtál. Érzésből. Te olyan lézeresnek tűnsz, na... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15185) qnadam válasza PociAti (#15180) üzenetére


qnadam
veterán

wow. korábban már kerestem ilyesmit, de sose került elő. köszi :R

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15186) djyuri válasza Varshi (#15184) üzenetére


djyuri
őstag

Szia. Igazából elfogadom a felvetést.

A kanapés dolgot értsd úgy, hogy nem egy dedikált PC van, amire el kell küldeni a nyomtatandót, hanem egyből a telóról nyontathatja a sulis cuccot. Vagy a laptopról. Felvetettem nemik a feketét. Mivel rögtön kettő kell nemik, így kehetne az egyik lézeres mono és a másik meg valamivel telefonbarátabb, de színes.

[ Szerkesztve ]

(#15187) ra^ven


ra^ven
senior tag

Sziasztok!

Tudtok elérhető árú színes lézernyomtatót ajánlani? 50-60k környékén?
Alapvetően azért lézer mert ritkán van rá szükség de színes nyomtatás is feltétel. Wifis esetleg?

Köszönöm.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#15188) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Úgy néz ki a üres tonertől nem fog megsérülni a nyomtató, sőt be lehet állítani, hogy addig nyomtasson, amíg csak tud. Legfeljebb halványabb lesz.

(#15189) b1sti válasza pinnacle (#15174) üzenetére


b1sti
senior tag

Nagyon szépen köszönöm! Most már csak azt kell megtalálnom, hogy melyik a legjobb arra, hogy fóliára nyomtassak :K

(#15190) BBalu


BBalu
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek, kerestem már netem mindenhol de még nem találtam rá megoldást.

Vásároltam egy Xerox®WorkCentre®3335 típusú nyomtatót ami egy 3325-öt váltana le. Thunderbird levelező programot használunk, és vannak olyan e-mailek amiket nem képes kinyomtatni (legyen szó egy két soros szövegről akár), ilyenkor újraindul és a nyomtatási sorban benne marad Windows alatt ezért folyamatosan újra és újra indul a készülék. Azoknál ahol egy kép nem mellékletként van csatolva hanem a szövegbe illesztve szintén újra indul. Gondoltam az oldalbeállításra jelenleg 100%-on van de semmi sem segített, driver oldalon ki van választva az A4 mint lapméret. Az összes létező nyelvet kipróbáltam már, volt PCL5 PCL6 most xps (a 3325 gond nélkül működik xps alatt). Legfrissebb firmware-rel érkezett és a driver is a legfrissebb, Xerox Smart Start alól telepítve.

Valakinek lenne erre ötlete?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#15191) w.miki


w.miki
veterán

Nyomtatót tudnátok ajánlani? Ami szkennel, és másol is? Olcsón, ha lehet 30e alatt..
Lehet lézer, vagy tintás, csak akkor olcsó legyen bele a tinta.
Akár használt is, ha olcsó hozzá a patron...
(Nekem pl. egy Canon MX870-em van, ahhoz 200Ft/szín, de olyat most nem látok az aprón)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#15192) w.miki válasza w.miki (#15191) üzenetére


w.miki
veterán

Használtak közül ajánlanátok pár megbízható, bevált típust, amihez olcsó a patron?
Mint pl. a Canon MX870 meg hasonlók. Amiket érdemes keresni aprón.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#15193) Varshi válasza w.miki (#15191) üzenetére


Varshi
aktív tag

Összefoglalót olvastad?

(#15194) w.miki válasza Varshi (#15193) üzenetére


w.miki
veterán

Most már igen :DDD Elég drága nyomtatók vannak benne. :(
Használt nyomtatók, amibe olcsó a patron, pedig nincsenek is :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#15195) Varshi válasza w.miki (#15194) üzenetére


Varshi
aktív tag

Mert azokra senki, semmilyen garanciát nem tud adni, pláne hogy most pl. nem kapható olyan használt nyomtató (érted, eleve oximoron, hogy "használt" és "kapható"), amit én is kerestem.

A 200 Ft-os patronok ideje lejárt. Illetve olyan van, hogy 20-szoros áron veszel 20-szoros mennyiséget belőlük: ezt hívják tartályos nyomtatónak.

Amik nem olcsók kezdetnek, de ha a hozzájuk kapott tinta árát "visszaváltod" patronokra, az fog kijönni, hogy nem is olyan drága... De ezek új árak, használtan meg vagy van, vagy nincs.

(#15196) w.miki válasza Varshi (#15195) üzenetére


w.miki
veterán

Használt Brother nyomtatók? Azokhoz elég olcsó a patron. Menyire lehetnek megbízhatóak?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#15197) psycroptic


psycroptic
őstag

Sziasztok!

1. Multifunkcionális lézernyomtató
2. Fekete
3. Dokumentumok(igazolványok, szerzödések, számlák) szkennelésre, emailcímre küldésre és nyomtatására.
4. Otthoni felhasználás, ritkán(adóbevallás, online ügyintézés)
5. akár több hónap
6. WIFI
7. ~200€, ha 220€ az sem baj.
8. nem vagyok
9. gyárit ha lehet(pl. egy Toner ha 50€ belefér, akkor jöhet)

Köszönöm elöre is a tippeket, javaslatokat! :R

PSNID: Tomy83PS

(#15198) zsintai1987


zsintai1987
tag

1. Tintás vagy lézer?
Sajnos nemtudom, majd segítetek (lehet tartlyos is)
2. Fekete vagy színes?
fekete
3. Mire használnád?
táblázat prezentálás, szöveg, skennelés, másolás, nyomtatás (nyílván),
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? (színes / ff bontásban)
kb havi 300-400 lapnál többe nem lesz
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
változó, lehet naponta többször is, de lehet hogy egy hétig áll
6. Milyen funkciókat vársz el?
Szkenner, wifi, egygombos másolás,
7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?)
Max 50.000
9. Inkább eredei alkatrészek

[ Szerkesztve ]

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#15199) Earl_Muttley válasza zsintai1987 (#15198) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Ha ki tudod kicsit terjeszteni a keretet, és nem baj hogy 2 gomb az a másolás, akkor itt az Epson M2120, 71 ezerért amiből 8 ezer még a pénzvisszatérítés, viszont hamar visszahozná az árkülönbözetet. [link]

Tartályosból, ha nem baj hogy tud színeset is, akkor 60-62 ezer körül van L3150, amiből visszakapsz egy tizest, szintén. A poén, hogy ő pont a kisebb, egyszerább modell lévén tudja az egygombos másolást.

Lézerből pedig az összefoglalóban linkelt Brother 1623WE a best buy. :)

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#15200) Varshi válasza psycroptic (#15197) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ezt nézd meg, az összefoglalóban van pár ajánlás:
https://prohardver.hu/tema/milyen_lezer_nyomtatot_vegyek/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.