Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15651) Ijk válasza atala (#15650) üzenetére


Ijk
nagyúr

Akkor lehet hogy egy L3150 lenne jó nekem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15652) zsoltip válasza acel786 (#15641) üzenetére


zsoltip
őstag

Nos, honnan is éri akkor meg rendelni utángyártott tintapatront Canonba? :B

(#15653) PociAti válasza Ijk (#15649) üzenetére


PociAti
senior tag

Hiába romlik kevesebbet a minősége, az mégis csak egy olyan relatív érték, ahol baromi rossz a kiindulási alap. Javasolt felhasználási terület: részeg fiatalok, gyerekzsúr, megkopott látású idős emberek, stb.

A felbontása mellett a képek színhűségét legalább akkora hibának vélem. Lespórolták a fekete színt, csak CMY a színtér. Valamint a színárnyalatok is nagyon durvák. Vásárlás előtt nézz meg pár életszerű képet. Tehát ne bemutatásra készült manipulált fotót egy naplementéről, aminél a irreálisan túltolt színek még majdnem jót is tesznek a képnek.

Legjobb a laborlás. Otthonról le lehet adnia rendelést, sok helyen házhoz is küldik a képeket. Ezt követik a tartályos nyomtatók (6 színű, 5 színű, 4 színű). A pigmentesnek kisebb a piaca, ezért a vízbázisú elérhetőbb. Utána jön a lézernyomtató, de ennek a minősége már általában nem üti meg a kívánt szintet. És a futottak még kategóriájú instant nyomtatók.

(#15654) Thermy


Thermy
tag

Urak lenne még egy kérdésem, az l3150 és az l4150 között mi a különbség az árán kívűl? :R

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#15655) PociAti válasza Thermy (#15654) üzenetére


PociAti
senior tag

Teljesen más tintát használnak. 101-es vs 103-as sorozat. (101-esnél a fekete pigmentes.)
Eltérő a mellékelt tinta mennyisége, illetve az utántöltők kapacitása.

(#15656) Thermy válasza PociAti (#15655) üzenetére


Thermy
tag

Akkor erdemesebb megvenni a 4150-et?

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#15657) Mecy_Lacee


Mecy_Lacee
aktív tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm legalább A1-es űszaki rajzokat szeretne nyomtatni.
Honnan, milyen nyomtatót érdemes vásárolnia?
- Nem kell színes, elég a fekete-fehér is.
- Lehet használt is.
- Árról még nem beszéltünk, de nem akadály, ha megbízható a típus.

Milyen árban mehetnek ezek?
Ha esetleg nem jó helyen kérdezek, tudtok segíteni, hogy hol érdemes kiváncsiskodni?

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#15658) acel786 válasza zsoltip (#15652) üzenetére


acel786
csendes tag

Aliexpressz, de csodát nem kell tőle várni, fényképet nem nyomtatnék vele, feladatlapok, fénymásolás, egyszer használatos nyomtatványok amire jó. CLI570 XXL sorozat, évente kettő elfogy.
A sima feketéből ritkán nyomtat a canon, direkt kib*ból. Ha pl kétoldalast nyomtatsz akkor már csak a színesből nyomtat csak. Jó kis feature, (mert a kétoldalas az alap beallitás)
Ha vagy 20000 az eredeti XXL szett (a nyomtató se volt sokkal drágább) 10000 itthon utángyártott, 4000 kinából, többet is vettem már, mindegyik működött, volt jobb/rosszabb. Érdemes nem noname-t hanem gyártói boltot keresni.
A rizikó az hogy megfolyik valamelyik és jöhet a tintagyüjtő v nyomtató csere.

(#15659) zsoltip válasza acel786 (#15658) üzenetére


zsoltip
őstag

Hogy mi? A színesből nyomja a duplexet? A fekete/fehér szöveg nyomatokat is onnan keveri ki a nyomorult? :Y

(#15660) acel786 válasza zsoltip (#15659) üzenetére


acel786
csendes tag

némi leírás a pgbk használatra [link]

(#15661) Ijk válasza PociAti (#15653) üzenetére


Ijk
nagyúr

Végül vettem egy Selphy-t.
5 képet nyomtattam, nekem teljesen megfelel képminőségre amire kell, családban néha pár képet adni a gyerekről, rólunk, asszonynak párat kinyomni hogy el tudja tenni. Fél éve megy a tervezés hogy majd kidolgoztatunk, mert mindig kérnek, de soha nem lett belőle semmi. Nyilván ha van 100 kép amiből egy albumot csinálnánk akkor már elküldtem volna, de nem fogok havonta pár képért szaladgálni, rendelni. Agyaltam, ha lenne igény itthoni doksi nyomtatásra akkor vettem volna tartályost. Erre viszont egyszerűbb a Selphy, el is tudom rakni az íróasztal fiókba, sajnos 50nm2-es lakásban már ez is szempont.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15662) ocscsaba válasza Ijk (#15661) üzenetére


ocscsaba
tag

A megoldást helyeslem. Ha pedig kifogy a papír + patron egységcsomag, akkor ott van a jó öreg vatera, jófogás, ahol olcsóbban megkaphatod a kellékanyagot. Még számtech + írószer boltban dolgoztam 20 évig a legelső plázában, ahol vasárnap jöttek délután a nyugdíjas házaspárok, hogy vennének ilyen Selphy-hez papírt. Indítványoztam, rendeljünk, mert vinnék, mint a cukrot, pár év után már nem mondtam semmit ezeknek a nagytudásúaknak, fel is vásárolta őket a konkurencia.

(#15663) Earl_Muttley válasza ocscsaba (#15662) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Ez pont olyan, mint hogy az egyik legnagyobb muszaki multi nem tart billentyuzetmatricat, pedig csak naponta 5-6 ember keresi... Mondvan papir-iroszer.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#15664) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! (Kis)irodai felhasználásra keresnék egy nyomtatót/multifunkciós eszközt.
Elvárások:
-Hálózati nyomtatás/szkennelés
-Havi kb. 800 lap nyomtatása (ennek kb. fele dupla oldal, tehát duplex funkciót tudjon, csak fekete-fehér elég).
-Havi kb. 1000-1200 oldal scannelés hálózati mappába (itt elvárás, hogy tudja a lapot fordítani, illetve legyen tálcája, ahonnan maga olvassa be a lapokat, majd az egészet tegye egy PDF fájlba, aminek a nevét a kijelzőn meg lehessen adni)
-Olcsón fenntartható legyen, a jelenlegi nyomtatóval a tonerköltség a gyári adatok szerint 0,5 Ft/lap áron jön ki.
-Szerintem elsősorban lézernyomtató jöhet szóba
Tudtok ajánlani ilyen nyomtatót 150e ft-ig?

(#15665) szabo.csabi válasza Varshi (#15441) üzenetére


szabo.csabi
tag

Küldenél nekem pár példát mindegyik opcióra, kérlek? Vagy röviden leírnád, hogy kb. milyen jellemzők mentén lenne célszerű keresnem? Köszönöm! :R

(#15666) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Sziasztok,

IT-val hadilábon álló szülőknek kellene egy nyomtató minden sallang nélkül. Nem kell kétoldalas nyomtatás, sem színes, sem semmi sem és bődületes havi 20-50 lap közötti nyomtatást kellene elbírnia pár évig.
Egyetlen egy "extra" igény lenne ami must have kategória az pedig, hogy bluetooth-on keresztül tudjanak nyomtatni egy Huawei MediaPad M3 Lite 10-ról.
Árkategória: 20-30k

Tudtok ajánlani pár nyomtató a fentiek tekintetében?

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#15667) Sanyi.mTs válasza IreN!CuS (#15666) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Ennyi erővel lehet akár wifi-s is, nem? Vagy mindenképp BT kell?

(#15668) IreN!CuS válasza Sanyi.mTs (#15667) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Wifi-s megoldás alatt arra gondolsz, hogy egyazon otthoni hálózatra csatlakozna fel mint a nyomtató mind a tablet és úgy történne a nyomtatás a tabletröl? Ha igen, szerintem ez is egy járható út. Abszolút zéró tapasztalatom van a nyomtatókkal és, hogy lehetne ezt az igényt lefedni. ( nincs otthoni asztali gép/laptop csak az említett tablet ezért is jött a BT-s opció)

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#15669) El Gringo válasza IreN!CuS (#15668) üzenetére


El Gringo
senior tag

ő a direct wifi funkcióra gondolt. közvetlenül a nyomtatóra csatlakozik wifin keresztül

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#15670) Sanyi.mTs válasza IreN!CuS (#15668) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

mi egy brother hl-1223WE-t vettünk. Tapasztalataink:
- 40-ért vettük akcióban + 1 tonerral,
- ff nyomtatásra használjuk, kétoldalas esetén kézzel kell forgatni a lapokat,
- nincs benne (nyomtatós) usb kábel, amivel laptopról felkonfiguráltam, hogy csatlakozzon a belső hálózathoz (fix IP is beállítható). konfig után már nem kell az usb-s kábel.
- fix IP-t adtam neki routerban, így elérhető nyomtató webes felülete, statisztika és egyéb infók vannak itt,
- mobilról brother app-pal lehet nyomtatni [link] . most nem tudom megmondani melyikkel, mert asszony mobiljára van telepítve. Adott doksit nem word/pdf olvasóval nyitsz meg, hanem a brother app-pal és úgy tudsz nyomtatni (én jobb szeretek laptopról nyomtatni, ott egyértelműen látszik a nyomtatási képen, hogy milyen lesz kinyomtatva.

+ ha jól tudom lehet közvetlen wifin a nyomtatóra csatlakozni és úgy nyomtatni (nem próbáltuk)

(#15671) IreN!CuS válasza Sanyi.mTs (#15670) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Köszi az ajánlást - rálesek, bár kicsit több mint a megjelölt keret, de ettől még lehet jó.

Ha esetleg van más típus is, jöhet :)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#15672) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdv!

Ősszel vettem egy EPSON L3150-et, hetente nyomok egy fejtisztítást rajta, egy jó ideje hallom hogy a művelet során vagy lapbehuzásnál nyikorog a mechanika.
Amúgy sem túl halk nyomtatásnál de valami nyikorog de lapbehúzásnál és továbbításnál durva.
Ismert ilyen hiba?

Köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#15673) Nagya21 válasza ra^ven (#15672) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
L210 ez is nyikorog......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15674) ra^ven válasza Nagya21 (#15673) üzenetére


ra^ven
senior tag

Orvosolható, vagy ezzel együtt kell élni?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#15675) Livius


Livius
őstag

Sziasztok!

35 ezer forintért milyen multifunkciós nyomtatót érdemes venni? Ha ennyibe csak a tintasugaras fér bele, akkor abból az lenne az igény, hogy színenként cserélhető legyen a patron, és hogy lehessen hozzá nem csak gyári patronokat is venni emberi áron.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#15676) hcol7 válasza Livius (#15675) üzenetére


hcol7
senior tag

hello,
elsosorban az osszefoglalot lenne erdemes elolvasni..:)
abban le van irva, hogy nem a vetelaron kell/tudsz sporolni, hanem a hosszutavu fenntartason. vagy visszafele megkozelitve: az "olcso" nyomtatok megvetele utan a patron koltsegekkel huznak le nem gyengen nagysagrendekkel jobban rovid idon belul elkezdve versus megvetelkor raszanod _egyszer_ a szukseges kb +50-70% artobbletet. ertve az alap lehuzast arra az esetre, ha szerencses vagy, es nem szarad be a patron ket het alatt. tartalyos eseteben egyuttal nem kell probalkozni az utangyartott kellekanyagon sporolassal sem -ami meg mindig joval dragabb, mint egy tartalyos fenntartasa, amihez hasznalattol fuggoen 1-2 evnyi tintat kapsz a dobozban. az utangyartott tinta raadasul vagy tonkreteszi a nyomtatot, vagy nem.

roviden az esetedben tartalyos tintasugarasban gondolkodnek, kb 55 ezertol mar kifoghato.

pl brother dcp-t510w. ez ha aram alatt van tartva, magatol vegez fejkarbantartast is, ami megelozi a beszaradast.

[ Szerkesztve ]

(#15677) Nagya21 válasza ra^ven (#15674) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ezek ilyenek, nekem már több mint 3 éves, nyekereg csattog zümmög, de nyomtat.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15678) Earl_Muttley válasza hcol7 (#15676) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Csatlakozom a kollégához. Egy 35 ezres nyomtató ára + az első plusz patronszett ára = Tartályos nyomtató 20x annyi festékkel + hosszabb garanciával. :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#15679) zsoltip


zsoltip
őstag

Halihó.
Canon TS3350 esetén, tehát 2 patronos PIXMA esetén, hogyan tudnám kikapcsolni a tintaszint figyelést?

[ Szerkesztve ]

(#15680) Livius válasza Earl_Muttley (#15678) üzenetére


Livius
őstag

Nem nekem lesz a nyomtató, nem is lesz ez olyan nagyüzemben használva hogy lényeges legyen a patron hogy mi lesz benne, és gyanítom, érteni is kellene majd ahhoz ha ennyire komolyabb nyomtató lenne vásárolva. Akinek kellene az biztos hogy nem fog érteni a komolyabb karbantartáshoz és használathoz se.

A lényeges kérdés hogy 35 ezer forintba mi fér bele multifunkciós, nincs több pénz rá, még akkor sem ha +20k ért sokkal jobb van fenntarthatóságilag.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#15681) hcol7 válasza Livius (#15680) üzenetére


hcol7
senior tag

hat de pont ezaz (sajnos), hogy az 55+ezrest gyakorlatilag nemkell karbantartani, mig a mar ujonnan is gyakorlatilag elektronikai hulladeknak szamito tintabeszarito lehuzasokat sokkal gyakrabban.

(#15682) Earl_Muttley válasza Livius (#15680) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Canonok tájékán nézelődj, ha van még olyan ez esetben. Bár már egyre több modellje kétpatronos, ami vásárlói tapasztalatok alapján nem nagyon kezel utángyártottat.

Esetleg ha valahol ki tudsz pl. egy TS5055öt még fogni, akár mint szarrákarcolt, porosodó minta, csapj le rá, az megy u.gy-val.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#15683) ra^ven válasza Nagya21 (#15677) üzenetére


ra^ven
senior tag

Szia! Köszi, ez így ok, de 60k feletti nyomtatótól nem ezt várná az ember. 🙂

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#15684) Nagya21 válasza ra^ven (#15683) üzenetére


Nagya21
addikt

Most 60k azt tedd hozzá, egyébként35-40k az ára, alsókategóriás nyomtató a tartályosok között.
Ennyi.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15685) Varshi válasza ra^ven (#15683) üzenetére


Varshi
aktív tag

Használd kíméletlenül, és gariidőben próbáld még visszavinni, hátha mondanak rá bármi okosat.
Ha mást nem, akkor szétszedik, megtisztítják (esetleg bekenik, ha lehet: valahol.. bárhol.. bármit rajta).

(#15686) acel786 válasza Livius (#15680) üzenetére


acel786
csendes tag

canon pgi-580 tintapatron és ezzel kompatibilis nyomtatók, ha eredeti patront veszel akkor hamar utoléri a tartályos árát, canon előnye a kétoldalú automata nyomtatás. AliExpressen 9000 egy patron szett, de nem fenykepre való

(#15687) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali!
Beárazás szintjén egy epson L210 cca 2000 lap nyomtatással mennyit érhet?
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15688) Varshi válasza Nagya21 (#15687) üzenetére


Varshi
aktív tag

Én a legolcsóbb ár 2/3-ára lőném be.

(#15689) Nagya21 válasza Varshi (#15688) üzenetére


Nagya21
addikt

THX!
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15690) mefistofeles

Üdv uraim! Jó ideje használok egy Canon Pixma MG 3550-et teljes megelégedéssel, de most beszart a papíradagolója. Ha nem tolom be egyenként a lapokat nem tudja behúzni. A nyomtató része még hibátlan. Ha váltanék egy hasonló tudású kis otthoni gépre, melyik típust ajánlanátok?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#15691) Teaway válasza mefistofeles (#15690) üzenetére


Teaway
veterán

Papírfelszedő gumihenger elveszítette a puhaságát és/vagy koszos.

Nincs itthon csokid??

(#15692) aldebaran


aldebaran
őstag

Milyen nyomtatót lehetne venni ami relatíve olcsó, illetve amihez a patron is olcsó?
Sima fekete-fehér szöveg nyomtatásáról lenne szó, esetleg színes, néha-néha, de csak HomeOffice-ban.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#15693) mefistofeles válasza Teaway (#15691) üzenetére

És ezt ki tudják valahol, - nem aranyárban- cserélni?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#15694) HKorn


HKorn
addikt

Xerox Phaser 3020-at vennék itthonra, gyerekeknek iskolai anyagok kinyomtatása miatt, fontos lenne a mobilról (android) való nyomtatás lehetősége, elvileg ez tud ilyet (airprint) de néhány értékelésben azt olvastam, hogy nem tudtak nyomtatni vele telefonról.

Használ valaki ilyet? Tudok telóról wifin nyomtatni vele, vagy nem?

Run&Ride

(#15695) PociAti válasza HKorn (#15694) üzenetére


PociAti
senior tag

A Xerox egész jó nyomtatókat gyárt, na ez nem az!
Ez olyan ócskaság amit valószínűleg a HP-tól vett át.

Tipikus olcsó árazású gép, ami nem üzemeltetésre lett kitalálva.

Csökkentett méretű induló készlettel árulják, utána a normális, tehát 1.500 oldalas toner egység 106R03048 korábban 19.000 Ft volt, úgy látom hiánycikk. Ez későbbiekben is problémát okozhat.
Az egész elképzelés rossz, minden patroncserekor fényhengert is cserélni kell, ez irreálisan megdrágítja az üzemeltetést. Sokan utángyártott kellékkel használják, és akkor nem csak a por lesz hamisítvány, hanem a képalkotó egység is.

(#15696) HKorn válasza PociAti (#15695) üzenetére


HKorn
addikt

Ok, köszi. Akkor esetleg ez vagy ez jó lehet? Tényleg csak otthoni pár lap nyomtatására kellene egy 1500 oldalas toner kb 1-2 évig elég lenne.

Run&Ride

(#15697) Teaway válasza mefistofeles (#15693) üzenetére


Teaway
veterán

Valahol biztosan. . .az aranyár pedig kérdéses.

Nincs itthon csokid??

(#15698) PociAti válasza HKorn (#15696) üzenetére


PociAti
senior tag

Mindkét link ugyanarra a nyomtatóra mutat, a HP 107W-re, ami még a Xerox 3020-nál is rosszabb!
A piacon fellelhető legkisebb kapacitású tonerral árulják (500 lap), és az eredeti kellékanyag még az előzőnél is drágább, mert csak 1000 oldalas a tonerja, 16.500 Ft-ba kerül az eredeti kellék, ami tartalmazza a fényhengert is (ettől olyan drága).

Inkább a Xerox B210-et ajánlanám, AirPrintes, 4-szer annyi memória van benne, mint a HP-ben (256 MB vs 64MB), csomó leíró nyelvet tud (PCL 5/6, PostScript 3, XPS), duplexes, magas teherbírású (havi 4.000 oldal), kezdő toner ~1.500 oldalra elegendő, és elfogadható áron van hozzá kellékanyag: Xerox 106R04348 ~3.000 oldalra elegendő, és most akciósan 14.000 Ft. (4,7 Ft/lap, míg a HP-nél ez kb. 13-17 Ft oldalanként).

Inkább jobb fölé lőni az igényeknek, utólag nem nagyon lehet módosítani rajta. A mono lézernyomtatók élettartama eredeti kellékanyaggal gyakran a 10 évet is meghaladja.

(#15699) HKorn válasza PociAti (#15698) üzenetére


HKorn
addikt

A második link a Brother HL-1222WE akart volna lenni, végül ezt rendeltem meg, visszaolvastam és többször is ajánlottátok. Köszi az infókat :R

Run&Ride

(#15700) PociAti válasza HKorn (#15699) üzenetére


PociAti
senior tag

A belépő szintű nyomtatók közül továbbra is a Brother HL-1222WE a leginkább ajánlott nyomtató. Viszont érintőlegesen említetted az AirPrintet, és ez azt nem támogatja, bár Androidról és iOS-ről is lehet rá nyomtatni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.