Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) Varshi válasza w.miki (#15196) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ezekkel az van, hogy csak akkor szabad, ha előtted kipróbálják.
Ha tintás, akkor egy beszáradt fej 30e. Csőd.
A lézer ilyen téren jobb egy kicsit.

(#15202) psycroptic válasza Varshi (#15200) üzenetére


psycroptic
őstag

:R

PSNID: Tomy83PS

(#15203) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Multifunkciós színes nyomtatót keresek napi használatra.

Kb. egy évvel ezelőttig egy Epson WorkForce Pro 5620DWF tintasugaras nyomtatót használtunk. Tudásban, gyorsaságban, árban is megfelelt, viszont sajnos nem volt szerencsénk vele. 3 év alatt többször volt szervizben, alaplap, ilyen-olyan hibával, végül ha jól emlékszem egy fejegység hiba miatt nem érte volna meg a javítása, így megváltunk tőle.

Azóta egy Brother 1622WE lézer teljesít szolgálatot. Ez idáig teljesen jó volt, viszont tudásban azért elmarad az Epsontól, illetve mono lézer. Szeretnénk színesben is nyomtatni.

Az igények:

1. Tintás vagy lézer?
Szerintem színes nyomtatás esetén árban még mindig a tintasugaras a nyerő, de meggyőzhető vagyok. :)
2. Fekete vagy színes?
Mindenképpen színes nyomtatót szeretnék, napi/heti szinten lenne vele színes oldal is nyomtatva/másolva.
3. Mire használnád?
50%-ban szövegek, fekete fehár ábrák és 50%-ban színes képek, ábrák nyomtatására

4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
Havonta kb. 300 oldal, vegyesen.

5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
Remélhetőleg egy hétnél nem több.

6. Milyen funkciókat vársz el?
szkennelés pdf-be, ADF, egyszerű/egygombos másolás, nagyítás funkció másolásnál, duplex, szóval legyen multifunkciós. A fent említett Epson alá nem szeretnék menni tudásban.

7. Mennyi a keret?
80, max 100k

8. Árérzékeny vagy?
Nem árt, ha nem 15 Ft-ért nyomtatok egy ff lapot, de olyan 5-6 ft/lap sztem belefér.
Színes esetén sajnos egyáltalán nem vagyok most képben.15-20 ft/lap már jó?

9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat?
Talán egyszerűbb lenne nem újratöltögetni, hanem egy az egyben cserélni a tonert/patront.
Az Epsont és a Brothert eredetivel használtam/használom, jó árban voltak a gyári patronok.
Kicsit félek tintás esetén az utángyártottól. Nem tudom, lehet, hogy alaptalanul.

A fentiek ismeretében mit ajánlotok?

Köszi!
Üdv.,
almi

[ Szerkesztve ]

(#15204) ocscsaba válasza almi (#15203) üzenetére


ocscsaba
tag

Canon Maxify MB5150, vagy 5450 tintasugaras multfifunkciós nyomtató: 1x250 lapos, vagy 2x250 lapos tálcával, hivatalos Canon partnernél 3 év jótállás regisztrációval. Gyors, a havi 300 oldal kijön 1 óra alatt kétoldalas nyomtatással, egyutas, kétoldalas szekkenél ADF-ből. 20-30 %-kal le szoktam venni a festék intenzitását, kétszer annyit nyomtatok vele, mint a megadott gyári. 1-2 hétig nálam is szakott állni, de már elmúlt 4 éves, így egy laza fuvóka tisztítással kell kezdeni. De bátran ajánlom, a 4-es szín nem drága.

[ Szerkesztve ]

(#15205) ra^ven


ra^ven
senior tag

Sziasztok!

Olvasgatva a fórumot beruháztam egy EPSON L3150-es kütyübe, párom ragaszkodott a színeshez, de ha nem is rendszeresen nyomtatunk, bevállaltam a tintatsugarast, hogy hetente nyomtatok vele valamit.
Ilyenkor elég egy tesztoldal? Vagy valami komolyabbat kellene megjáratni rajta.
Bekapcsolás után nem megy alvó módba (bárhogy nézzen az ki) érdemes bekapcsolva hagyni?
A másik kérdés, hogy sima 80gr-os papírra nyomtatva szerintem egy lézer szebben nyomtat mint ez, normális ez a jelenség?

Köszi előre is.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#15206) atala válasza almi (#15203) üzenetére


atala
Topikgazda

Az a baj, hogy az Epson 5620-as, az egy robosztus, nagy tudású nyomtató. Volt nekem is, nagyon szerettem, de drága volt hozzá a patron.
Ugyan ezzel a tudással nem találsz 100e alatt nyomtatót, vagy ha találsz is, akkor ahhoz nagyon drága lesz a patron.
Én most irodai célra egy Brother MFC-T910DW nyomtatót használok nagy megelégedéssel. Gyorsan és szépen nyomtat. Összehasonlítva a fenti Epsonnal a különbségek:
- Az ADF csak egy oldalas másolást, és szkennelést tesz lehetővé. (Természetesen több egy oldalas lapot be lehet tenni az ADF-be)
- A kétoldalas nyomtatásnál elég lassan fordítja meg a lapot, sokat el szöszmötöl.
- 150 lapos az alsó lap adagoló tálcája.

Előnye viszont, hogy nagyon olcsó hozzá a gyári tinta. Mi most 25244 oldalnál járunk. Januárban lesz 2 éves. Az összes fúvóka működik, és van benne automatikus fejtisztítás.

(#15207) Varshi válasza ra^ven (#15205) üzenetére


Varshi
aktív tag

> Ilyenkor elég egy tesztoldal?

Igen.

> Bekapcsolás után nem megy alvó módba, érdemes bekapcsolva hagyni?

Én most már mindig bekapcsolva hagyom. A TV-m is fogyaszt pár wattot stand-by üzemmódban, ez is.
"12 W (standalone copying, ISO/IEC 24712 pattern), 0.7 W (sleep mode), 4.3 W (Ready), 0.2 W (Power off), ENERGY STAR® qualified"

> szerintem egy lézer szebben nyomtat mint ez, normális ez a jelenség?

Igen.

(#15208) ra^ven válasza Varshi (#15207) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszi.
Az alvó mód időzítést időközben megtaláltam, beállítottam.
Azért értetlenkedtem a nyomtatási minőségen mert képek tekintetében azt mondják/írják a tintasugaras a csúcs.
Rosszul értelmeztem valamit?
Igazából a fekete nem is fekete, inkább sötétszürke ez tűnt fel, de ha ez ilyen együtt élek vele.
Nem volt még nyomtatóm, cégnél nyomtattam eddig ahol főként lézerek vannak de az más árkategória.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#15209) Varshi válasza ra^ven (#15208) üzenetére


Varshi
aktív tag

Őszintén szólva a "normál" minőség ezeknél az L-sorozatos nyomtatóknál olyan, mint más - kicsit komolyabb - nyomtatóknál a "takarékos". Elsőre engem is meglepett, egy irodai szintű HP Officejet után.

A csúcs nem minden tintásra igaz. Ezeknél itt a fő szempont a gazdaságosság.
Meg fogod szokni!

Vagy próbáld ki "élénk" beállítással! A szürke feketébb lesz.
"Magas" minőségben pedig egész jó - cserébe lassú. Képeket emiatt csakis "élénk" beállítással, fotókat csakis "magas" minőségben szabad velük nyomtatni!

(#15210) ra^ven válasza Varshi (#15209) üzenetére


ra^ven
senior tag

Kösz, ez hasznos info.
Tudom már késő, de ebben az arkategoriaban lett volna jobb választás?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#15211) PociAti válasza ra^ven (#15205) üzenetére


PociAti
senior tag

Ha fotópapírra nyomtatnád, ugyanolyan intenzívek lennének a színek, mint lézernyomtató esetén.
Egyszerű papír esetén a vízbázisú tinta beszivárog a papír rostjai közé, míg a lézernyomtató a festékport a papír felületére égeti. A pigmentes tinták esetén ez kevésbé jelentkezik.
Az epson szóhasználata szerint amúgy beivódó tinta (mint amilyen a te 103-as sorozatod), illetve pigment alapú vagy pigmentált tinta.

A felső képen a beívódó (vízbázisú, angolul: dye) tinta van, középen pigmentes, alul lézer.

A színveszteség, kép fátyolossága amiatt van, mert nem csak a tintát látod, hanem a papír rostjait is. Mintha függönyön keresztül néznél valamit.

A 80g-os papírok között is léteznek minőségibb darabok, pl. simított felületű papírok, vagy kifejezetten tintasugarasoknak szánt papír (ezek csomagja már inkább 1500 Ft körül mozog, míg a sima papírok ára kb. 1000 Ft). Illetve a csomagoláson jelölni szokták, hogy gyártástechnológiai okokból melyik felülete simább, melyikre kellene (először) nyomtatni. Ezt is kibeszéltük már párszor a fórumon.

A Wikipédián van egy nagy méretű kép, amin jól látszódnak a lézer és a tintás nyomat közötti különbségek. Bár szerintem ezen a képen nem fair az összehasonlítás, mert a tintás felbontása alacsonyabbnak tűnik a lézernél.

Egy átlagos, és olcsón üzemeltethető lézernyomtató 600×600 dpi-sek, a drágábbak 1.200×1.200 dpi-sek, a te nyomtatód 5.760×1.440 dpi-s, változó cseppméretű. Sokkal több apróbb képpontból rakható össze a kép, mint lézer esetén.

Jelenleg a piacon kapható gépek közül az egyik legjobbat választottad! Szokd meg a technológiából adódó jellegzetességeket, és élvezd ki a készülék előnyeit (pl. gazdaságos üzemeltetés, tartósság).

(#15212) ra^ven válasza PociAti (#15211) üzenetére


ra^ven
senior tag

Szia!

Nagyon köszönöm a leírásod szintén hasznos volt számomra.
Kipróbáltam Varshi által javasolt beállítást Szokásosról --> Normál/Élénk-re, ez már tetszik, nem különösen lassabb, és a fekete az fekete. :R

A nyomtatóban lévő tintának van úgymond szavideje? Tehát ha ritkábban nyomtatok (heti 1 azért meglesz a fúvókák védelme miatt) mondjuk 4 év alatt kellene utántöltenem, magában a modulban nem lesz baja?

A fúvókavédelemnél elhangzott a heti 1 nyomtatás és hogy elegendő a tesztoldal ilyenkor, most nyomtattam egyet, de ránézésre csak fekete és cián színek vannak benne, sárga magenta nem jelenik meg. Érdemes másik mintát keresnem?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#15213) PociAti válasza ra^ven (#15212) üzenetére


PociAti
senior tag

Az Epson 103-as tintacsalád darabja br. 1.900 Ft. Összeadva ez a 4 tintából álló készlet 7.600 Ft és 5%-os fedettség mellett kb. 7.500 oldal kinyomtatására elegendő. Tehát kb. 1 Ft a lapköltség, a fejcsere pedig kb. 30.000 Ft körül lehet.
A karbantartást megéri nem elhanyagolni!
A illesztőprogramon kívül a nyomtatón belül menüből is elérhető szokott lenni a fejtisztítás, fúvókaellenőrzés, tesztoldal nyomtatás. Az megfelelő mértékben tartalmazza színeket, és közben túl sok festéket se pazarolsz el. De a neten is találni olyan PDF-eket, amik szintén 5-10% körüli telítettséggel rendelkeznek és egységesen tartalmazzák a színeket.

Ha nem nyomtatnál saját magadnak, akkor is hetente egyszer indíts el egy ilyen tisztítást, nyomtatást. Kimaradhatnak hetek, de jobb, ha nem marad ki. Ezekkel a nyomtatókkal úgy lehet elérni akár 50-80.000 oldalas élettartamot, ha rendszeresen használják.

Ezért azt javaslom, hogy vegyél valamilyen 10×15 cm-es fotópapírt is (Aldi, Lidl is megfelelő erre a célra, vagy a ColorWay, ha olcsón elfogadható minőséget szeretnél venni). Én is ritkán használom a nyomtatómat, de bútorvásárláskor, illetve az élet sok más területén jól jön, ha van valamiről fényképed. Azzal jól "meghajtod" a nyomtatót.

A tintának van szavatossági ideje, gyártástól számítva kb. 3 év, felbontást követően kb. fél év. De ezek nem olyan merev számok.

(#15214) Teaway válasza ra^ven (#15212) üzenetére


Teaway
veterán

Fogsz egy teleírt A4 oldalas szöveget, a negyed részén hagyod feketén a betűket, a többi negyedeket pedig sárgára, magentára és ciánra színezed.

Nincs itthon csokid??

(#15215) PociAti válasza Teaway (#15214) üzenetére


PociAti
senior tag

Hogyan lesz abból CMYK dokumentum?
Az oldalon milyen magentát használsz, milyen ciánt és sárgát?
A nyomtatásnak nem csak az a célja, hogy használva legyen a fej, hanem hogy a fúvókák állapotáról visszajelzést kapjunk.
Ha a dedikált alapszínek több színből lesznek kikeverve, akkor a hibák könnyebben rejtve maradhatnak.
"Ha már csinálsz valamit, akkor azt csináld rendesen!"

(#15216) ra^ven válasza PociAti (#15213) üzenetére


ra^ven
senior tag

:R

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#15217) Teaway válasza PociAti (#15215) üzenetére


Teaway
veterán

Erre válaszoltam:
„ránézésre csak fekete és cián színek vannak benne, sárga magenta nem jelenik meg”

Így látni fogja, hogy van-e sárga, illetve magenta.

Nincs itthon csokid??

(#15218) atala válasza Varshi (#15209) üzenetére


atala
Topikgazda

Őszintén szólva a "normál" minőség ezeknél az L-sorozatos nyomtatóknál olyan, mint más - kicsit komolyabb - nyomtatóknál a "takarékos".

Ilyen szempontból a Brother T910 tartályosa nagyon jó. Normál nyomtatásnál is nagyon szép szöveget nyomtat.

(#15219) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Milyen lézeres nyomtatót ajánlátok otthonra, kevés nyomtatáshoz, aminek olcsó a fenntartása is? Előny ha wifis, scannelni is tud és duplexet is.

Köszi!

(#15220) ocscsaba válasza r3dsnake (#15219) üzenetére


ocscsaba
tag

Összefoglalót olvasd el, köszi!

(#15221) Varshi válasza atala (#15218) üzenetére


Varshi
aktív tag

Valószínűleg azt fogom kipróbálni legközelebb!

Ebben az L6170-ben most van 12500 nyomat 4 hónap alatt - a garis teljes csere óta.

(#15222) r3dsnake válasza ocscsaba (#15220) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Elolvastam, de nem lettem vele előrébb. Nem látok ilyen tulajdonságokkal rendelkező nyomtatót az ajánlottak közt. Épp ezért kérdeztem meg külön.

(#15223) Varshi válasza r3dsnake (#15222) üzenetére


Varshi
aktív tag

https://prohardver.hu/tema/milyen_lezer_nyomtatot_vegyek/friss.html

Összefoglaló - aránylag friss.

(#15224) almi válasza atala (#15206) üzenetére


almi
senior tag

Szia!

Köszönöm a tippet, megnéztem a nyomtatót.
Ami számomra még lényeges lenne, hogy lehessen scannelni egy bizonyos mappába egy bizonyos munkaállomáson. Ez megoldható a nyomtatóval?
Ha jól látom, PDF-be tud scannelni, az nagyon jó.
Illetve milyen képméret módosítási lehetőségek vannak másolásnál?

(#15225) tamikomac


tamikomac
aktív tag

Sziasztok,

Érdeklődnék egy olyan téma után, amit nehezen találni meg az interneten, mert túl sokan nem esnek ebbe bele, nekem most mégis sikerült. Olyan élethelyzet fog előállni egy költözéssel, hogy a jelenlegi Canon MG2550S USB-s multifunkciós nyomtató 9 méterre lesz a számítógéptől.
Az USB szabvány elméletileg erősítés nélkül 5 métert tud átvinni, utána veszít a jelből.
Szerintetek 5 méteres nyomtatókábellal plusz 5 méteres erősítő nélküli USB hosszabbítóval van rá esély, hogy továbbra is használni lehessen a jelenlegi multis nyomtatót?
80% szkennelés - 20 % nyomtatás, így van használva. Speciális erősítős USB-s hosszabbítók elég drágák. Itthon van több 2-3 méteres USB hosszabbító, 8 méterig (plusz nyomtatókábel) le tudtam modellezni a dolgot, és működött a nyomtató, de egy Pendrive már nem.
----------
Manapság egész jó áron kapni Wireless multi nyomtatókat. Ezek működése kicsit kérdőjel számomra, mert nem szeretnék otthoni VPN hálózatot és hasonló dolgokat létrehozni, hogy működjön. Bejön a lakásba egy sima RJ45-ös netkábel (Digi), az bele van dugva egy routerba és ennyi. Van egy "hálózati név", amire meg csatlakoznak a telefonok, laptop, szóval a klasszikus dolog. Így ezzel a felállással tudna működni egy Wireless Canon multis eszköz?
Főleg a szkennelés érdekel, mert erre még a használati útmutatók sem térnek ki.
A Windows Paint program hogyan fogja látni a Wireless Canon-t?
Vagy kizárólag speciális programra van szükség a Wireless szkennelésre?

Megoldást jelenthet még szerintetek, usb csatlakozós router?
Ugyanis a nyomtató a routertől 2 méterre lesz. Ebbe az USB-s routerbe lenne bedugva a Canon MG2550S. Működne?

Nagyon köszönöm előre is a válasz(oka)t.

[ Szerkesztve ]

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#15226) hcol7 válasza tamikomac (#15225) üzenetére


hcol7
senior tag

csak egy reszere valaszolva: NEM kell VPN ahhoz, hogy tudjal vezetek nelkul nyomtatni,.amennyiben a mobileszkozod ugyanazon a wifin van, mint a nyomtato. a nyomtatot egyszeruen csak ra kell csatlakoztatni az otthoni wifire(routerre).

azesetben kene pl, ha nem otthonrol(nem az otthoni halozatbol), pl mobilnetrol nyomtatnal az otthoni wifin ulo nyomtatorol.
de en megprobalnam a hosszabbitokkal is, anno en kb 8 metwrre hosszabbitott usb hosszabbito vegebe dugott wifistickkel(802.11b) neteztem, es 2ms es pingem volt a routerig.

[ Szerkesztve ]

(#15227) qnadam válasza tamikomac (#15225) üzenetére


qnadam
veterán

usb-s routeren át a nyomtatás menni szokott, a szkennelés már elég kétesélyes. a 10 méteres usb kábelre jó esélyed van, általában a táp szokott előbb elkopni a gyengébbeken, de a nyomtató úgyse arról megy :)
ettől függetlenül ha van rá lehetőség, én hálózati nyomtató felé mennék inkább, azzal nem lesz gond később, ha több gépről akarod használni, az elhelyezése is rugalmasabb, és a legtöbb ismeri a google cloud printinget meg az apple airprintet is, úgy meg tudsz nyomtatni távolról is, telefonról is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15228) xylevi


xylevi
tag

Sziasztok, elolvastam az osszefoglalot, de gondoltam felteszem megis a kerdesem. Itthoni felhasznalasra szeretnek nyomtatot, mi a bestbuy most ha van ilyen?

Szines nyomtatast szeretnek, viszonylag keves lapszamra, havi 30, max 50 oldal, hetente tudok 1 oldalt nyomtatni, az nem gond, tehat lehet tintasugaras is, de ha ilyen kis lapszamnal erdemesebb a lezerest venni, akkor azt. Wifi-vel szeretnek ra csatlakozni es tudjon szkennelni/fenymasolni.

Itthonra egy ket dokumentum lenne vele nyomtatva, meg a gyereknek ez-az, szines rajzok, kifestok, ilyesmi, normal itthoni hasznalat. Nem akarok fotokat nyomtatni vagy kemeny papirra vagy ilyen extrakat, sima A4-es az teljesen megfelel.

Van erre tippetek most vagy siman nezelodjek a neten es a 20 ezer forintos kategoriaban megvehetem barmelyiket? Koszi!

(#15229) PociAti válasza xylevi (#15228) üzenetére


PociAti
senior tag

Ilyen használati szokás mellé nincs best buy nyomtató!

Sokan a legolcsóbb nyomtató irányából közelítik meg a kérdést, és előnyként próbálják elhitetni magukkal, hogy a fej-a-patronban (HP & Canon) technológia jó lesz nekik, aztán utólag szembesülnek annak borzalmas költségeivel, és a beszáradással. Lent ezt számolom ki.

Színes lézernyomtatót nem szokás ajánlani, de ritka használat mellett sokkal reálisabb választás lehet, csak ki kell számolni a valós költségeket, és nem szabad az "olcsó" tintás nyomtató ígéretének bedőlni.

Konkrét példákon bemutatva, ott van a lézernyomtatók területén az egyik legjobbnak tartott márka, a Kyocera cég színes nyomtatója: ECOSYS P5021cdn, jelenleg 53.807 Ft-ért megvásárolható és 1.200 oldalas induló toner jár hozzá.
Az 1.200 oldal havi 30 lappal számolva az 40 hónap (3+ év), de valóságban inkább csak 1.000 oldalt lehet kiszedni belőle, mert addigra legalább 1 toner ki fog ürülni. A gép bekerülési árával számolva ez kb. 54 Ft-os a lapköltséget jelent. Gyári toner helyett úgy tűnik inkább megéri új gépet venni. Az utángyártott elfogadható áron van hozzá, de vagy működik vele, vagy nem.

Ha az olcsónak tűnő HP/Canon mellett döntesz, akkor a végén biztosan rosszabbul jársz. És akkor a nyomtató rendszeresen mentálisan földbe döngölését is megkapod mellé, mert pont akkor lesz beszáradva a fej, amikor valami igazán fontosat szeretnél kinyomtatni vele, és komoly kiadásba ver.
De számoljuk ki ezt is! Az árukereső szerint a legnépszerűbb nyomtató: Canon PIXMA MG3650S 22.900 Ft-ba kerül. Nagyon próbálják elrejteni, hogy mennyire kevés tintát mellékeltek hozzá, de az Amazon kérdések és válaszok között azt olvastam, hogy 180 oldalra elegendő az induló készlet.
Canon PG-540/CL-541 Multipack (5225B006), ennek ára 11.150 Ft. A 180 oldalas kapacitás jó ha 150 oldalt tud, de személyesen találkoztam már olyan vevői reklamációval, hogy 30 oldal után beszáradt.

A be nem száradós lézernél 83%-os toner kihasználtságot számoltam, ennél a 75% is nagyon elegánsan magas érték, ami 180-asnak árusított patron esetén 135 oldalt jelent. A nyomtató árát elosztva az induló készlet kapacitásával: 22.900 / 135 = 170 Ft-os lapköltség jön ki (szemben a fenti lézer 54 Ft-jával).
A lézer által elért 1.000 oldalhoz kb. 7 további patront kellene venni, ami 7 × 11.150 Ft-ot jelentene (78.050 Ft), hozzáadva a nyomtató árát: 100.950 Ft. Egy oldalra lebontva: 100 Ft-os lapköltség.

1.000 oldal csak szűk 3 év!!! És 100.000 Ft-ért már a legkomolyabb tintatartályos nyomtatók között lehetne válogatni, melyekhez kb. 10.000 oldalnyi tintát mellékelnek.

A Canon 540 és 541-es tintapatronokból létezik nagyobb kapacitású, XL-es változat 18.000 Ft.ért, mellyel elvileg 400 színes és 600 fekete oldalt lehet nyomtatni (a színes jó ha van 300 oldal). Ezekkel számolva is 76.000 Ft körül lenne az 1.000 oldal teljes kiadása. Ez is messze magasabb a lézernyomtatónál.

És még a legnagyobb kapacitású, legolcsóbb, leggyengébb minőségű utángyártott tonerekkel sem lehet utolérni a lézernyomtató 1.000 oldalra vetített költségét.

(#15230) tamikomac válasza hcol7 (#15226) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Nagyon köszi, csak otthon van használva az eszköz, a távoli nyomtatás, szkennelés nem érdekel. 2 ms szép, hajlok az USB-s dologra, 3e Ft-ból meg lenne. Mostanában nem is nyomtatok, de szkennelés azért akad, pl. garancia lapok, számlák, ilyenek. Akár még a 14 napos elállással is élhetnék, ha nem válik be, de ilyen tételnél ez nem lenne szép húzás.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#15231) tamikomac válasza qnadam (#15227) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Köszi szépen, őszintén megvallva ez a több gép dolog és a távoli használat nem hat meg. Biztos jó dolog annak aki ki is használja. Ahogy írtam hcol7-nek a szkennelés fontos nálam, fontosabb mint a nyomtatás. A sarki papírboltba el tudok menni nyomtatni ha más nem, szkennelni már kevésbé :) . Viszont hajlok, hajlanék gépcserére és egy Wireless multira benevezni. Egy dolog érdekel, tényleg csak egy, hogy a jó öreg Windows7 Paint-ben látszódna-e ugyanúgy a Wireless multi eszköz mint most, és lehetne-e ebben szkennelni. Fiúk-lányok, többiek? :)

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#15232) arn


arn
félisten

nyomtatot keresnek :)

1. Tintás vagy lézer? (Ha nem tudod, az se baj. Ha betegesen vonzódsz valamelyikhez, írd le bátran! Titokban tartjuk.:) Ha "mert csak" vagy mert már eldöntötted korábbi tapasztalatok alapján, és rendíthetetlen vagy, írd le! Nem fogunk feleslegesen győzködni..)

mindegy

2. Fekete vagy színes? (Jól gondold át! A "jó lenne néha színes" elég sokba is kerülhet! Biztos nem tudsz meglenni nélküle? Nem tudod máshogy megoldani vagy épp kihagyni félévente 1-2 alkalommal azt a színes nyomtatást ?)

ff

3. Mire használnád? (Fotók, színes marketinganyag és táblázatok prezentálni, vagy többnyire csak szöveg?)

otthonra keresek nyomtatot, alkalmi nyomtatashoz. gyereknek iskolaba par oldal feladatokra, amazonos visszakuldo cetli, ilyesmi. a bosszanto, hogy sok helyen elvarjak, nekem meg nem sok idom van ilyesmi utan rohangalni.

4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? (színes / ff bontásban)

szvsz nem tobb, mint heti par oldal.

5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?

lehet vmikor hetente hasznaljuk, de lehet nyaron semmit.

6. Milyen funkciókat vársz el? (pl. szkenner, ADF, egyszerű/egygombos másolás, WiFi, keret nélküli/fotónyomtatás stb.)

wifi, mert nem tudom hova teszem, es nem art, ha minel kisebb

7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?)

minel olcsobb legyen

8. Árérzékeny vagy? (A létező legolcsóbb megoldás érdekel, akár bármi áron?)

igen, de inkabb fizetek erte az elejen tobbet, es olcsobb legyen a fenntartasa, a leheto legkevesebb nyuggel.

9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?

mindegy, olcso legyen :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15233) arn válasza arn (#15232) üzenetére


arn
félisten

HP LaserJet Pro M15w, S/W-Laser (W2G51A)
HP Laser 107w, S/W-Laser (4ZB78A)

??

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15234) Earl_Muttley válasza arn (#15233) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Ezek helyett inkább az összefoglalós Brother 1223, olcsóbb és nagyobb toner, hosszabb garancia. :R

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#15235) arn válasza Earl_Muttley (#15234) üzenetére


arn
félisten

nincs ennek vmi utodja? ezt dragabbnak latom (per lap erted?), es kapni se nagyon lehet mar.

ez? [link]
ezek kisebbek, laser es wlan: [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15236) arn


arn
félisten

30l meretig mar joval nagyobb a valasztek: inkabb az alapterulete erdekel mekkora.
[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15237) arn


arn
félisten

csinaltam grafikont. ezek a sokoldalas tonerek tenyleg sokaig kitartanak? mert szvsz mi 5000et nem fogunk nyomtatni ot ev alatt sem :D

a masik kerdes, hogy a wlanos nyomtatas hogy mukodik mobilrol? mert a brother az eleg oreg masina, ot ev mulva 10 eves modell lesz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15238) Earl_Muttley válasza arn (#15235) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

A 1210W az a 1223WE elődje konkrétan.

Itthon 8000 ft bele egy toner, lehet ott kint nincs ennyire jó ára?
Magát a gépet amazonon 125 euroért láttam.

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#15239) arn válasza Earl_Muttley (#15238) üzenetére


arn
félisten

ez lehet vmi keleti piacos cucc? csak mert nem nagyon latom itt ausztriaban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15240) xylevi válasza PociAti (#15229) üzenetére


xylevi
tag

nagyon szepen koszi ezt a reszletes valaszt! nagy segitseg!

(#15241) arn válasza Earl_Muttley (#15238) üzenetére


arn
félisten

itt ez a nepszeru helyette. [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15242) almi válasza almi (#15224) üzenetére


almi
senior tag

Közben utánaolvastam, hogy tudja ezeket a funkciókat.

Elengedtem a dupla oldalas ADF scan-t és az alábbi 2 nyomtatóra szűkítettem a keresést:
Brother MFC-T910DW
Epson EcoTank L6190

Megéri vajon a +25k az Epsonért?
Illetve a Brother színes ábrákat, rajzokat (nem fénykép) szépen nyomtat/másol? Óvodai/iskolai foglalkozásokra lenne viszonylag sok nyomtatva vele.

(#15243) hcol7 válasza almi (#15242) üzenetére


hcol7
senior tag

nekem t510w van , es nincs kifogasom a nyomtatasi minoseggel, kb hasonlo a celfelhasznalas.
azthittem amugy h az 510w es a 910dw kozott csak az adf a kulonbseg - ami nekem nem kell.

(#15244) atala válasza almi (#15242) üzenetére


atala
Topikgazda

Nekem a fent említett Brother van, és szerintem szépen nyomtat, én nagyon meg vagyok vele elégedve. Én a Brothert venném. 25 ezer oldalnál járunk három év alatt, és semmi gondom vele. Az Epsonról éppen itt a fórumon írt valaki, hogy nagyon halványan nyomtat.

hcol7:
Sebességbeli különbség is van. Legalábbis a színes nyomtatásnál.
Monokróm
Piezo, 210 szórófejjel x 1

Színes
DCP-T310/DCP-T510W
Piezo, 70 szórófejjel x 3

DCP-T710W/MFC-T910DW
Piezo, 210 szórófejjel x 3

Valamint az 510-es hátsó tálcájába csak 1 lapot lehet egyszerre betenni, a 910-be meg 80 db-ot.

[ Szerkesztve ]

(#15245) Varshi válasza almi (#15242) üzenetére


Varshi
aktív tag

Epson-féle hivatalos pénzvisszatérítéssel is 25e a különbség?

Amúgy merre laksz? Garis szerviz van a közeledben? Ha sokat nyomtatsz, ez lehet még szempont. Ha viszont évente pár ezret csak, akkor kábé teljesen mindegy, melyiket veszed.

(#15246) ovics


ovics
aktív tag

Sziasztok,

1. Tintás vagy lézer?
talán a lézer lenne ideális
2. Fekete vagy színes?
szerintem színes nem olyan lényeges, de alternatívaként megnézném
3. Mire használnád?
főleg fénymásolás, néha nyomtatás
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
még nem tudom, talán heti 15-20 oldalt
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
hetek is lehetnek
6. Milyen funkciókat vársz el?
szkenner, fénymásolás, egyszerű másolás, wifis csatlakozás
7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?)
a szokásos minél olcsóbb kategória, persze értelmes keretek között, illetve kíváncsi lennék színes nyomtatóra is
8. Árérzékeny vagy?
nem feltétlen a legolcsóbb legalja kategória
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
legegyszerűbb, gazdaságos megoldás

(#15247) almi


almi
senior tag

Szia!

A nyomtató Békés megyében lesz használva, nem hinném, hogy bármilyen szerviz is van a közelben :/
Az éves nyomtatás sztem max 5-6000 oldal lesz.

A Brother ára jelenleg 120k körül van, az Epson pedig 145k.
Egy helyen talán 14k pénz-visszatérítést olvastam, ez hogyan működik pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#15248) bigyo108


bigyo108
aktív tag

Sziasztok,
Van információ arról, hogy a DM üzletekben található mobil gépekben milyen nyomtató lehet kb? - CEWE -
Bocs higy ennél jobban nemtudom körülírni 🤟😜
Kell egy nyomtató otthonra :K
Egy minimum "olyan" minőségű nyomtatásra alkalmas gép.
Előre is köszönöm.

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#15249) PociAti válasza bigyo108 (#15248) üzenetére


PociAti
senior tag

Közelünkben nincs DM, így nem tudom milyen mobil gépekre gondolsz.
A CEWE amúgy közel 20 kg-os Citizen márkájú kioszkjait láttam a Rossmannban. 20 kg csak maga a szublimációs nyomtató, a számítógép, érintőképernyő és a többi cuccal együtt 30 kg fölött lehet.

Ha ehhez hasonló gépet láttál, mint a Citizen CY-02, azt a PhotoXport-nál lehet kapni.
A gép 530 GBP, kellékanyag 95 GBP.

300 és 600 dpi-re képes ez a gép. Ezt a felbontást 20 évvel ezelőtt is hozta szinte minden olcsó gép.

(#15250) bigyo108 válasza PociAti (#15249) üzenetére


bigyo108
aktív tag

Köszönöm, közben már rákerestem itt a fórumon és megvilágosodtam.
Köszi mégegyszer.

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.