Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) r3dsnake válasza Earl_Muttley (#15349) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszönöm, így valószínűleg a Xerox 3025BI-re fog esni a választás. Valaki tudja esetleg az utángyártott (jó minőségű) toner honnan a legolcsóbb bele? Nem lenne sokszor használva, így ha kicsit drágább, mint a Brother, az sem gond.

Köszi!

(#15352) PociAti válasza r3dsnake (#15351) üzenetére


PociAti
senior tag

Nem létezik olyan, hogy jó minőségű utángyártott. Ezek a cégek egy területen versenyeznek egymással, ki tud a másiknál olcsóbb lenni. Ezek nem jól bejáratott márkanevek.

A Xerox Phaser 3020V_BI nyomtató 700 oldalas kezdőkapacitással kerül a boltokba. Az utángyártott kellékkel nem csak valamilyen bizonytalan port vásárol az ember a készülékébe, hanem annak lelkét, a képalkotó egységet (fényhengert, azaz drumot) is kicseréli valami hamisított vacakra.

A mérnökök által megalkotott nyomtató 700 oldal után egy felhasználó által elsilányított készülék lesz.

(#15353) r3dsnake válasza PociAti (#15352) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Vállalom a kockázatot. :) Elég nagy a szórás árban utángyártottak közt is, úgyhogy tuti van valami jól bejáratott hely.

Amúgy dolgoztam soknyomtatós irodaházban, utángyártott tonerek voltak, gond nélkül. Valamint a mostani munkahelyemen is. De egyik sem Xerox, ezért jól jönne valami konkrét tipp, tapasztalat.

(#15354) PociAti válasza r3dsnake (#15353) üzenetére


PociAti
senior tag

De ha már nem lenne sokat használva, akkor miért akarod utángyártottal üzemeltetni?
Ezt én nem tudom megérteni!
Nekem (szinte) minden nyomtatóval az a bajom, hogy nem nyomtatnak elég szépen, ezért a drágább, simított felületű papírok között válogatok, mert ezekkel egy kicsit jobb minőség érhető el.
Másoknak ennyire alacsonyan lenne a minőségi küszöbük?

(#15355) zolnagy válasza r3dsnake (#15348) üzenetére


zolnagy
őstag

DCP-1622WE van itthon. Nem tudja sajnos. Eddig egyszer lett volna jó, de megoldottam máshogy.

(#15356) r3dsnake válasza PociAti (#15354) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Lapozzunk, a kérdés továbbra is fennáll. :)

(#15357) eron009


eron009
tag

Sziasztok
Unokatesóim számára keresnék nyomtatót. Otthon tanulnak ,és iskolából sok nyontatnivaló házit kapnak.

Ár: Maximum 25-30000Ft, de nem baj ha nem merül ki a keret
Márka: mindegy
Tipus: színes, tintapatronos, kombi nyomtató szkenner fénymásoló
Fontos, hogy lehessen bele kapni utángyártott patront illetve otthon is lehessen tölteni könnyen (nekem egy Canon MP250-em van, ebbe egy fekete és egy szíbes patron van, ezt tudom itthon is tölteni egy fecskendővel)
Jó lenne, ha tudna olyat, hogy kétoldalas nyomtatásnál magától fordítja a papírt.
Lényeg, hogy megbízható, jó minőségű legyen, értelmes anyaghasználattal, gyerekek is vannak a közelben, szóval a strapabíróság sem árt (bár gondolom egyik sem papírvékony müanyagból ,könnyen törő zsanérokkal készül, de hatha :) )
Mindenképp Új terméket vennék, itthonról.

(#15358) k_petya


k_petya
tag

Vettem egy epson l4160. nagy szivás mert nincs normális tálca csak a hátsó adagoló :W :(((

(#15359) DarkUBi


DarkUBi
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék a következőben.

Eddig Kyocera ECOSYS P2040dn nyomtatókat vettünk, mert strapabíró, olcsó az üzemeltetése.
Viszont az ára tavasszal meredeken felment és azóta is szépen lassan kúszik felfelé.
Így elgondolkoztunk a váltáson, hátha van egy árban mérsékeltebb, de strapabírásban és olcsó üzemeltetésben hasonló nyomtató.
Nem kell színes nyomtatás, se multifunkció, az a speci amit a P2040dn tud tökéletesen elég.
Sebesség
Nyomtatás: 40 A4/A5 oldal percenként
Üzemkész állapot elérése: 15 másodperc a bekapcsolástól számítva
Első nyomat elkészülési ideje: 6.4 másodperc
Processzor órajel: 800Mhz
Kapacitás
Papírkapacitás: 250 lap (papírfiók), 100 lap (kézi adagoló)
Kimeneti kapacitás: 250 lap (belső tálca)
Memória: 256 MB

Üzemeltetés
Toner kapacitás (5%-os lefedettség): 7 200 A4 oldal (TK-1160)
Az induló toner kapacitása (5%-os lefedettség): 3 600 A4 oldal
Karbantartási ciklus: 100 000 A4 oldal
Garancia: 24 hónap, vagy 100 000 A4 oldal (amelyik előbb teljesül)
Környezet
Energia fogyasztás: 620 W (nyomtatáskor), 8 W (készenléti módban), 0.8 W (alvó módban)
Zajszint: 48.8 dB(A) LpA (nyomtatáskor), mérhetetlen (alvó módban)

Van esetleg valakinek hosszabb távú tapasztalata hasonló tudású nyomtatókkal más gyártóktól?
A keret kb. nettó 45-50.000 Ft (kb. bruttó 57-64.000 Ft).

Előre is köszönöm!

Ne félj, lehet ez még rosszabb is!

(#15360) k_petya válasza k_petya (#15358) üzenetére


k_petya
tag

viszont lenne egy kérdésem. fekete pacák vannak a lap szélén, mivel lehet javítani?

(#15361) Teaway válasza k_petya (#15358) üzenetére


Teaway
veterán

Na de vásárlás előtt miért nem tájékozódtál, hogy ne érjen meglepetésként?

Nincs itthon csokid??

(#15362) Teaway válasza DarkUBi (#15359) üzenetére


Teaway
veterán

55k bruttóért látok, az nem elég?

Nincs itthon csokid??

(#15363) DarkUBi válasza Teaway (#15362) üzenetére


DarkUBi
csendes tag

Hol találtál ennyiért? :)
Ha reklámnak minősülne, akkor privátban is jöhet :)

[ Szerkesztve ]

Ne félj, lehet ez még rosszabb is!

(#15364) Varshi válasza eron009 (#15357) üzenetére


Varshi
aktív tag

A leírt kívánalmak 25-30e-ből csak méregdrágán üzemeltethető nyomtatóval oldhatók csak meg a ma kapható kínálatból. (Az, hogy mit és hogyan töltögettünk még a gyerekeink születése előtt, az indifferens.)

Így a "sok nyontatnivaló" sok Ft-ba fog kerülni, fájdalmasan sokba. Akár 1 év alatt rá tudod költeni az árát még egyszer a patronokra. Némileg megnövelve a keretet egy tartályos nyomtató lenne az igazi megoldás számodra.
Meg esetleg az, ha elolvasnád az Összefoglalót.

(#15365) Varshi válasza k_petya (#15358) üzenetére


Varshi
aktív tag

> Vettem egy epson l4160. nagy szivás mert nincs normális tálca csak a hátsó adagoló

Nem tudod visszavinni (14 napon belül)?
Megvan az előnye annak is amúgy, az egyik "alsó tálcás" Epsonom idővel nehezen vette fel a lapokat, a "hátsó tálcás" ezen a téren stabilabb, cserébe más hátrányai vannak.

(#15366) Teaway válasza DarkUBi (#15363) üzenetére


Teaway
veterán

► link

Nincs itthon csokid??

(#15367) DarkUBi válasza Teaway (#15366) üzenetére


DarkUBi
csendes tag

Köszönöm a linket, de ez nettó 55k :( Persze még ez sem olyan rossz a többihez képest.

Ne félj, lehet ez még rosszabb is!

(#15368) Teaway válasza DarkUBi (#15367) üzenetére


Teaway
veterán

Akkor azt benéztem, bocsi :W

Nincs itthon csokid??

(#15369) eron009 válasza Varshi (#15364) üzenetére


eron009
tag

Köszi

Persze, tintasugarassal nem éri meg könyvet nyomtatni, de most erre futja, illetve fontos hogy színes legyen, így egy fekete fehér olcsó lézer nem játszik.
Illetve most távoktatásban van több nyomtatnivaló, ugye ez hétről hétre változik, és kitudja meddig tart még ez a helyzet.

Perpillanat ezt néztem,hogy jó lenne talán: Canon PIXMA TS5151
Ha jól értem, drágább a patron, de itt a patronban van a fúvóka/fej beépítve, így ha beszárad elég azt cserélni, mert nem tuti, hogy tartani fogjak a heti 1 nyomtatást például a nyáron.
Laikus feltételezés, de én úgy vettem ki ehhez is van utangyártott patron, illetve ezt is lehet tölteni otthon.

Erről valakinek van véleménye?

(#15370) k_petya válasza Teaway (#15361) üzenetére


k_petya
tag

vhogy ez kimaradt mert fel sem merült bennem, hogy egy ilyen kategoriájú nyomtatónál nincs tálca. Az öreg mg6350-nek kettő is volt feleénnyiért szép nagy érintőképernyővel.
magyarán épeszű árban nem kapható jó minőségű, kényelmi szolgáltatásokkal rendelkező nyomtató manapság. :(

(#15371) Teaway válasza k_petya (#15370) üzenetére


Teaway
veterán

A Canon tintások tolják ezt a kettős papíradagoló rendszert, a többiek nem tudom, miért nem kattantak rá.

Nincs itthon csokid??

(#15372) PociAti válasza Teaway (#15371) üzenetére


PociAti
senior tag

Mert teljesen másra vannak méretezve ezek az olcsó HP/Canon nyomtatók.
5-6.000 Ft-ért olyan patronokat lehet venni, amivel kb. 100 oldalt lehet kinyomtatni.

Normális, Epson/Brother márkájú tintatartályos nyomtatókhoz (melyek ára kb. 50.000 Ft), kb. 10.000 oldalnyi tintát mellékelnek, és sok tízezer oldalas működésre vannak tervezve.

HP/Canon esetén 10.000 oldal félmillió Ft-ba kerülne. Olyan olcsó megoldásokkal vannak feltuningolva a nyomtatók mely élettartama 100 oldalakban van mérve. Ezért van bennük duplex egység, vagy extra tálca. Ha pedig tönkremegy, akkor sem a mechanikai alkatrészek korai tönkremenetele miatt érzi átverve magát a vásárló, mert a tintapatronoknál kicsit drágábban új készüléket vehet, tehát tisztában van vele, hogy olcsó húsnak híg a leve.

50.000 oldalra képes duplex egységet vagy dupla tálcát legyártani lényegesen drágább, mint 1.500 oldalra. És HP/Canon esetén erős a gyanú, hogy veszteséggel értékesített nyomtatókról van szó, mert a haszon a kellékanyagokon jelentkezik.
Pigmentes tinta az Epsonba kb. 0,5 Ft oldalanként, HP/Canon esetén 50 Ft/oldal. 100-szoros az árkülönbség, miközben elég hasonló pigmentes tintáról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#15373) Teaway válasza PociAti (#15372) üzenetére


Teaway
veterán

Logikus és értelmes, amit írsz, köszi a részletes választ.

Nincs itthon csokid??

(#15374) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Sziasztok,
Abban kérném a segítségeteket, hogy számla nyomtatáshoz milyen nyomtatót vennétek? Laptopról menne, és a vállalkozás miatt kéne a számlák nyomtatásához! Jó lenne, ha gazdaságos lenne, és egy patronnal sokáig bírná!
Ami még fontos: Hosszú garancia és jó szervizelhetőség.
Elnézést, ha nem voltam nagyon pontos, de nem vagyok annyira otthon a nyomtatók világában!

Köszönöm szépen a segítséget!

Papa

(#15375) Nagya21 válasza PociAti (#15372) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
És a Canon tartályosok is így vannak tervezve?
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15376) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok!

Anyósoméknak kellene színes nyomtató, otthoni és "üzleti" felhasználásra. Utóbbi alatt azt értem, hogy évente pár alkalommal ki kell nyomtatni kicsit vastagabb papírlapra színes ajándékutalványokat. Kell fénymásolás és fax, a wifi előny. Én mindenképpen lézerben gondolkodom, mert nem lenne a színes rész rendszeresen használva.

Ezt néztük ki: HP MFP 179fnw (4ZB97A)

Láttok ezzel a készülékkel valami problémát? Kicsit vastagabb papírlapokkal hogy bánnak ezek a gépek?

Köszi,
Gergő

(#15377) Varshi válasza tboy93 (#15376) üzenetére


Varshi
aktív tag

Olvasgasd el ezeket:
https://www.amazon.com/HP-Wireless-Printing-Ethernet-4ZB97A/dp/B07QMTYH8R

(#15378) tboy93 válasza Varshi (#15377) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ejj, ez eleg katasztrófa. A toner is horror. Lehet hogy megis inkabb tintasugaras gép kéne? Az a baj, hogy anyoseknak siman elofordul hogy hetekig/honapokig nem nyomtatnak szineset...

(#15379) Varshi válasza tboy93 (#15378) üzenetére


Varshi
aktív tag

Erre nem létezik bölcs tanács. :(
A Brotherek állítólag csinálnak automatikus fejtisztítást, de én nem ismerem, mennyire hatékony ez egy mondjuk egész nyárra lerakott nyomtató esetében. Az is lehet, hogy okés.

(#15380) hcol7 válasza Varshi (#15379) üzenetére


hcol7
senior tag

nalam van egy t510w, nyaron alig hasznaltuk, de semmi gond.
igaz neha ejjel a frasz jon ram, amikor vegigmegy a tisztitoprogram (par mp).

(#15381) Teaway válasza hcol7 (#15380) üzenetére


Teaway
veterán

Nem lehet ütemezni napközbenre?

Nincs itthon csokid??

(#15382) Sinu


Sinu
senior tag

Sziasztok!

Egyrészt köszönöm az ajánlást, még november végefelé keresgéltem saját részre nyomtatót, az összefoglaló alapján rendeltem egy Brother 1622WE-t, tegnap beüzemeltem, tökéletes lesz. :R

Másrészt, anyukám szeretne vásárolni nyomtatót:

1. Tintás vagy lézer? (Ha nem tudod, az se baj. Ha betegesen vonzódsz valamelyikhez, írd le bátran! Titokban tartjuk.:) Ha "mert csak" vagy mert már eldöntötted korábbi tapasztalatok alapján, és rendíthetetlen vagy, írd le! Nem fogunk feleslegesen győzködni..)
- lézeres
2. Fekete vagy színes? (Jól gondold át! A "jó lenne néha színes" elég sokba is kerülhet! Biztos nem tudsz meglenni nélküle? Nem tudod máshogy megoldani vagy épp kihagyni félévente 1-2 alkalommal azt a színes nyomtatást ?)
- színes
3. Mire használnád? (Fotók, színes marketinganyag és táblázatok prezentálni, vagy többnyire csak szöveg?)
- szöveg, fotók, de nem fotó papírra (munkához)
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? (színes / ff bontásban)
- Színes havi 5 oldal, 30 oldal FF
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
- 2 hét
6. Milyen funkciókat vársz el? (pl. szkenner, ADF, egyszerű/egygombos másolás, WiFi, keret nélküli/fotónyomtatás stb.)
- szkenner, wifi, keret nélküli fotónyomtatás.
7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?)
- maximum 60k
8. Árérzékeny vagy? (A létező legolcsóbb megoldás érdekel, akár bármi áron?)
- ár/érték
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
- gyári inkább.

Köszönöm,
Áron

No Future

(#15383) Teaway válasza Sinu (#15382) üzenetére


Teaway
veterán

„- maximum 60k”

A színes, multis lézerek 100k-tól felfelé léteznek. Ha elfogy a hozzáadott gyári kellékanyag, akkor az még színenként 16-20k-tól felfelé...

Nincs itthon csokid??

(#15384) Sinu válasza Teaway (#15383) üzenetére


Sinu
senior tag

Akkor a színes nyomtatás el kell engedni, mert tintasugaras nyomtatót nem szeretne anyukám. Köszi a segítséget :R

No Future

(#15385) gad192


gad192
csendes tag

Sziasztok!

Ti milyen nyomtatót ajánlanátok az alábbi információk alapján?
Évi ~3000 oldalnyi számla nyomtatása.
Július 1-től állt át a cég online számlázásra, attól kezdve egy sima olcsó tintasugaras nyomtató(~12k HUF) volt használva, de már most ~5 hónap után kb 35 000 HUF lett költve patronra (többsége utángyártott) ~1400 oldal számla nyomtatás után.

Minél jobb ár/érték arányú kellene mondjuk 5 évre számolva.

Köszönöm a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

(#15386) zolnagy válasza gad192 (#15385) üzenetére


zolnagy
őstag

Brother HL 1222 WE
Ha kell scanner/fénymásoló is, akkor Brother DCP 1622WE.
A gyári patron (TN-1090) 1500 oldalra elég és ~6500 Ft

(#15389) szantojo


szantojo
csendes tag

Sziasztok,

Szeretném kikérni a véleményeteket, hogy milyen nyomtatót vegyek:

1. Tintás vagy lézer? lézer
2. Fekete vagy színes? színes
3. Mire használnád? Otthoni használatra, néha színes nyomtatás, többnyire fekete-fehér fénymásolás és színes szkennelés, alkalmanként fénykép szkennelés vegyes méretben (600 dpi már megfelelő). Nem hátrány ha "nem túl nagy/nehéz" a nyomtató.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Nyomtatás/fénymásolás: 10-50 oldal, szkennelés ~200 oldal.
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? 1-2 hónap
6. Milyen funkciókat vársz el? automata szkenner, másolás, színes nyomtatás néha fotó is, wifi nem szükséges, hálózati nyomtató, automata kétoldalas nyomtatás nem lenne rossz de megvagyok nélküle.
7. Mennyi a keret? max 140.000Ft
8. Árérzékeny vagy? nem
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Gyárit preferálom.

(#15390) vjacintka


vjacintka
tag

Sziasztok!

Családi vállalkozáson belül használtunk eddig egy HP 2130-as nyomtatót(olcsót akartam arra kevés papírra), azonban jelentősen megnőtt a nyomtatás illetve fénymásolás mennyisége. Most már nem éri meg patront venni ilyen gyakran.
Ezért is gondolkodtam el, hogy lézeresre kellene váltani.

50.000 Ft-ig érdekelne mit is tudnék venni, lényeges szempont, hogy a toner ne legyen hozzá drága(ergo legyen a piacon normális utángyártott).

Amennyiben tudtok ajánlani gépet és hozzá linkelni tonert nagyon hálás lennék!

Előre is köszönöm!

(#15391) vjacintka válasza vjacintka (#15390) üzenetére


vjacintka
tag

Továbbá hasznos lenne a kétoldalas nyomtatás, mert gyakra kell fénymásolni kétoldalas számlákat....

(#15392) xmad


xmad
őstag

Sziasztok,

barátnőméknek az Oviba kellene nyomtató az irodába.
lézeres, multifunkciós, színes, szempont még az olcsó toner. 200.000 ft a keret nekik.

en elsokorben a brothert ajanlottam mert ahhoz jó ár ertekben van toner.

errol mi a velemeny? Vagy esetleg valami másik
hany darab toner kell ezekbe?

[link]

(#15393) Teaway válasza vjacintka (#15391) üzenetére


Teaway
veterán

Akkor neked nem kétoldalas nyomtatás kell, hanem kétoldalas másolás, ahol a szkenner a lap mindkét oldalát olvassa.

Nincs itthon csokid??

(#15394) PociAti válasza xmad (#15392) üzenetére


PociAti
senior tag

A színes lézernyomtató esetén a "jó ár érték arányban van a toner" azt jelenti, hogy kb. 75 Ft/ oldal, míg mondjuk más piaci szereplő esetén 80-85 Ft/oldal.

Tisztában vannak a költségekkel?
Mert egy csomag papír kinyomtatása 37.500 Ft-ba kerülne.
A színes lézernyomtatók ennyire költségesen üzemeltethetők, míg a mono társaik lapköltsége kb. 8-12 Ft oldalanként.

4 toner kell, CMYK. A konkrét modellhez a kisebb kapacitású toner TN-421 néven fut, a nagyobb TN-423.
A TN-421BK 3000 oldalra elég, a TN-421C, TN-421M és TN-421Y pedig 1800 oldalra.

[ Szerkesztve ]

(#15395) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Sima otthoni használatra van vmi ajánlott címkenyomtató márka / típus? Sok igényem nincs, legyen viszonylag egyszerű használni, monokróm elég, max 20k.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#15396) xmad válasza PociAti (#15394) üzenetére


xmad
őstag

Valószínüleg betervezik a költségvetésbe, inkabb az a kérdés hogy a megadott szempontok alapján melyiket lenne erdemes választani

(#15397) PociAti válasza xmad (#15396) üzenetére


PociAti
senior tag

A "megadott szempont" az, hogy "Oviba, irodába".
Sajnos ebben az esetben nem tudok segíteni.

Rövid ideig dolgoztam kollégiumban, ott az volt a szempont, hogy közbeszerzésen keresztül beszerezhető legyen a nyomtató, és legyen utángyártott toner, mert az se baj, ha kék szín helyett zöldet nyomtat a gép, csak látszódjon a spórolási szándék.
Fél évente rendeltek egy készlet tonert, mindegy volt mi van raktáron. Így fordult az elő, hogy a magenta elfogyott, de sárgából maradt még 3 bontatlan csomag.

Aztán belátták, hogy ebben a kategóriában a gép bérlés sokkal kedvezőbb opció a vásárlásnál, így áttértek arra.

(#15398) Teaway válasza MCGaiwer (#15395) üzenetére


Teaway
veterán

Borítékra vagy vasúti kocsira kerül? Száraz vagy nedves helyre? Közvetlen napfény vagy hő érheti? Napi 10 vagy 50.000? Szóval érted a szempontokat...

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#15399) MCGaiwer válasza Teaway (#15398) üzenetére


MCGaiwer
addikt

otthoni használatban bármi előfordulhat, fa, fém, műanyag, papír stb, általában a fürdő kivételével minden száraz, napfényből sosincs elég, ipari mennyiséget sem akarok vele nyomni, de ha van olyan címkéző, ami 20k alatt van és tud napi 50k-t tolni, ám legyen.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#15400) Teaway válasza MCGaiwer (#15399) üzenetére


Teaway
veterán

Sajnos nincs személyes tapasztalatom, de mit szólnál egy ilyenhez?
Brother PT-D210VP

Nincs itthon csokid??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.