Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) sloja


sloja
tag

Tudnátok segíteni, mi a különbség a BROTHER DCP-T420W és a DCP-T425W között?

(#16002) hcol7 válasza margithid (#15999) üzenetére


hcol7
senior tag

nekem brother dcp510w van, nemkellett kabel a setuphoz.
kicsit kihivas volt az SSID es jelszo beirasa, sot valahol 8 v 10 karakternel limit van a jelszora, ezert atkellett irnom a routeren, de miota felkerult a helyi halozatra, hozza sem kellett nyulni papircseren kivul.
mobilon appal hasznalom, de anelkul is megtalalja a nyomtatot, ha ugyanabban a vlanban vannak. a desktopom mindenfele app nelkul felfedezre , es tudja hasznalni.

(#16003) margithid


margithid
veterán

A Canon mp250 nyomtatóhoz van kábel.
Ez szabvány és jó más nyomtatóhoz is?

(#16004) margithid


margithid
veterán

34k most a Brother 1222WE emagon.
Ez elég jó ár, nem?
Elvileg szkenert ki tudom váltani, telefonnal lefotozom és kinyomtatom.
Ennél olcsóbb wifis lézer nyomtatót nem is látok..

(#16005) hcol7 válasza margithid (#16004) üzenetére


hcol7
senior tag

legtobb esetben eleg a telo szkennelni, fotozas helyett probald meg a camscanner appot, szerintem jo.

(#16006) hcol7 válasza margithid (#16004) üzenetére


hcol7
senior tag

es jah, jo ar

(#16007) margithid


margithid
veterán

A Brother DCP-1622WE és a Brother HL-1222WE között tulajdonképpen csak a szkenelés a különbség?

(#16008) kecskesadam válasza PociAti (#15996) üzenetére


kecskesadam
csendes tag

Egy A4-es szkennerrel nem sokra megyek, talán majd később egy A3-ast újítok be, különállót. A duplex nem létszükséglet, de miért ne alapon jöhet :) Köszönöm! Valódi segítséget kaptam, jólesett. :) :R

(#16009) margithid


margithid
veterán

Na végülis a Brother DCP-1622WE-t vettem.
Jobb ha van szkenner is.

(#16010) PociAti válasza kecskesadam (#16008) üzenetére


PociAti
senior tag

Manapság már szerintem könnyű olyan programot (vagy scriptet) találni, ami több képet megfelelően összeilleszt eggyé. Mint ha panorámaképek készítenél, de feldolgozáskor tudatni kell vele, hogy sík felületről van szó. Három db A4-es szkennelésből kijönne egy tökéletes A3-as mindenféle illesztési hiba nélkül.

Persze ha nagyon sok oldalról lenne szó, akkor nem érné meg vele szórakozni. Mármint a szkenneléssel, mert az összeillesztés az automatikusan megy.

(#16011) StarZ3r0


StarZ3r0
tag

Sziasztok!

Néztem az ajánlott nyomtatókat, a Brother szimpatikus, de az lenne a kérdésem, hogy 20.000 Ft-ig van ajánlott monokrom lézer?
Köszönöm!

(#16012) Skynet258 válasza Skynet258 (#15536) üzenetére


Skynet258
veterán

Fél éve van meg az Epson EcoTank L3156, bevált, vettem még egyet máshova. Részemről fél év tapasztalattal ajánlott nyomtató annak aki olyan mint én, hogy alkalmanként nyomtat csak, és meghülyült a beszáradt patronoktól... :K

https://geekpulse.hu

(#16013) margithid válasza margithid (#16007) üzenetére


margithid
veterán

Eladtam 5k ért a Canon mp250 nyomtatót, így csak 45k lesz a 1622WE.
Ugye ehhez kb 1500 oldalas patron van.
Azért az durva. Ténylegesen ennyi?
Mert a canonban talán tizedannyi volt kb.

(#16014) margithid


margithid
veterán

Megjött a Brother DCP-1622WE.
Kicsomagolás után kb fél órával már nyomtattam.
Vezetél nélküliség nagyon klassz, szépen nyomtat.
Scan részt még nem őróbáltam, de azzal se lesz gond szerintem.
Megérte. Köszi :R

Csak kiváncsiságból, a hasonló árkategóriájú HP és Canon mekkora patronnal rendelkezik?

[ Szerkesztve ]

(#16015) margithid válasza margithid (#16014) üzenetére


margithid
veterán

Na a scan nem megy.
Canonnál csak megnyomta és scamelt is, itt megnyomom és nem történik semmi.
Mit rontok el?

(#16016) margithid válasza margithid (#16015) üzenetére


margithid
veterán

Mobilról már sikerült.

(#16017) margithid


margithid
veterán

Az asztali gépről még mindig nem tudok szkennelni.
Valami szoftvert kell még pluszban letölteni?

(#16018) Carline


Carline
őstag

Ismerősömnek felmondta a szolgálatot egy Pixma MP280 készülék. (majd 10 éves volt)
Keresnénk az utódját egy szintén multifunkciós egységben.
Tintasugaras kellene, havi szinten 100-120 oldal nyomtatásra (részben színesben diagramok, nem fényképre), lehetőleg olyat amit lehet tölteni, vagy nem drága a patron bele. Wifis nyomtatás nem kell.
Eddig Canon volt, de nem ragaszkodunk a márkához.
Mi lehet jó választás?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#16019) hcol7 válasza Carline (#16018) üzenetére


hcol7
senior tag

brother v epson tartalyos, amikbem piezos fej van.
pl brother dcp-t4xx v 5xx.

(#16020) Carline válasza hcol7 (#16019) üzenetére


Carline
őstag

Köszi megnézem.
Ez az ár 2x-ese mint amennyiért keresnek, szóval 30-35k körül max.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#16021) PociAti válasza Carline (#16020) üzenetére


PociAti
senior tag

A fent ajánlott nyomtató tartalmaz kb. 5 évnyi tintát is. (Újabb tintaszett sem kiugró tétel.)
Azt írtad havi 100-120 oldalt nyomtatna, 5 év alatt ez 6.000-7200 oldal.
30-35.000 Ft-os beugró áron olyat kapnál, amivel sokkal rosszabbra jönne ki a végösszeg. Nyomtatótól függően akár egy éven belül a költségek a tintatartályos költségei fölé emelkedhetnek. Tartósság szintén nem az erősségük. Ritkán mennek el addig, amíg az előző kibírta.

(#16022) Carline válasza PociAti (#16021) üzenetére


Carline
őstag

Teljesen igazad van, de egyszer 35 és utána többször kis tételt jobban elviselnek, mint 65-75 egyszeri kiadást.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#16023) HUNited válasza hcol7 (#16019) üzenetére


HUNited
senior tag

A https://multifunkcios-nyomtato.arukereso.hu/brother/dcp-t720dw-dcpt720dwyj1-p633567399/ is ajánlott vétel?

(#16024) PociAti válasza Carline (#16022) üzenetére


PociAti
senior tag

Pénzben nehéz kifejezni milyen jó érzés az, amikor egy eszköz "csak működik", és nincs vele probléma. Nem kell aggódni a fej állapota, a tinta mennyisége, vagy annak ára miatt.

Ha összejött a 35k, ne vedd meg az első szembejövő olcsó szart, hanem tedd félre, és amikor összejött a hiányzó összeg, akkor vegyél nyomtatót. Egy árkot nem lehet átugrani két kisebb szökkenéssel.

Most pont jó taktika az időhúzás, Epsonnak ősszel szoktak akciói lenni, a Forint viszonylag erős, így lassan átszivárog ez a hazai árakra is, valamint éledeznek az ázsiai gyárak, joggal lehet várni az árak kedvező irányú elmozdulását.

(#16025) csandi86


csandi86
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni: olyan nyomtató kéne, ami lehetőség szerint kis helyet foglal, mert csak egy szekrényben tárolnánk, amikor épp nem használjuk és előkapjuk amikor épp kell. (Kevés a hely a lakásban.) Nem kell színes dolgokat nyomtatni, scanner sem szükséges, le tudok fotózni bármit telóval meg fényképezőgéppel is. Ami viszont fontos lenne, hogy tudjon wifin keresztül is nyomtatni. Havi 10 oldalnál nem hiszem, hogy többet használnánk, de tuti olyan is előfordul, hogy kevesebbet nyomtatunk vele ennél.
Nézegettem már pár nyomtatót, az ajánlott monokróm lézer Brothert is, de felmerült bennem, hogy esetleg tudtok olyat, ami kisebb.

Köszi! :R

Edit: ja azt még hozzátenném, hogy Ausztriában élünk, esetleg, ha olyat ajánlotok ami errefelé is elérhető, hálás lennék.

[ Szerkesztve ]

(#16026) Earl_Muttley válasza csandi86 (#16025) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Ha nem baj, hogy heti szinten nyúzni kell, mert tintás, akkor ott vannak a Hp-nak a 37... kezdetű "összecsukható" nyomtatói.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#16027) csandi86 válasza Earl_Muttley (#16026) üzenetére


csandi86
csendes tag

Egyszer már befürödtünk egy tintás, színes nyomtatóval. Biztos, hogy beszáradna nálunk. A növényeinket is kihívás életben tartani, nem ez az erősségünk. :DDD

(#16028) Earl_Muttley válasza csandi86 (#16027) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Akkor viszont a brothernél érdemes maradni :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#16029) PociAti válasza csandi86 (#16025) üzenetére


PociAti
senior tag

Havi 10 oldal miatt vedd meg a legkisebb, legolcsóbb készüléket. Évi 120 oldalt nyomtatnál, az 500-as toner is 4 év után fogyna ki. Árukeresőn ár szerint rendezve a wifis nyomtatókat a Xerox Phaser 3020V_BI 27.490 Ft.
Ha a nyomtató piacot nézzük mindegy hogy Ausztria vagy Ausztrália, másik körbe tartoznak, mint Magyarország, így abban nem tudok segíteni. Gyakran eltérő néven szerepelek az azonos nyomtatók, illetve teljesen más a felhozatal. (Ausztráloknak legalább beszélem a nyelvét, a másikét nem.)

(#16030) csandi86 válasza PociAti (#16029) üzenetére


csandi86
csendes tag

Már majdnem megrendeltem a Xerox-ot, amit linkeltél, de kitaláltuk, hogy van egy hely a lakásban, ahova beférne egy valamivel nagyobb is. ;]
Szóval végül egy Brother HL-L2352DW lett. Láttam, hogy ezt is ajánlottad korábban.
Köszönöm egyébként mindkettőtöknek a segítséget! :R

(#16031) himpike


himpike
aktív tag

Sziasztok,
kizárólag boríték nyomtatásra milyen nyomtatót tudnátok ajánlani? A régi M100 jó lenne de már nem beszerezhető. Olyan kéne ami nem az alsó tálcából próbálja felvenni a borítékot hanem hátulról...

(#16032) Earl_Muttley válasza himpike (#16031) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Szia, ha elég az USB, ott az L1110 esetleg, igaz az színes is.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#16033) himpike válasza Earl_Muttley (#16032) üzenetére


himpike
aktív tag

Sajna nem lesz elég oda, ez komoly irodai használatra kellene.

(#16034) Earl_Muttley válasza himpike (#16033) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Az a baj, hogy a tartályos, mono gépek közül az M1140-70-nek van hátsó papírbemenete, de az meg 1 lapos csak, mert a fő, 250 lapos papírforrás az egy alsó tálca. :(

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#16035) elistvan


elistvan
senior tag

Hp laserjet 3050-hez tudna valaki univerzális scanner driver win10 alá? Feltettem a vuescant de driver nélkül az sem működik, a HP olfalán pedig nincs ehhez a típushoz.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#16036) Easy001


Easy001
csendes tag

Mélyen tisztelt PH Guruk!

Tanácsotokat kérem. Sajnos a régi jó HP LaserJet 1020-as megadta magát :O , és keresem az utódját. Olyan új nyomtatóra lenne szükségem ami viszonylag jól tűri a szálló port, mivel egy műhelyben lenne rá szükség. Napi 10-20 oldal fekete-fehér nyomtatást kell hoznia A4-ben, ha van olyan mechanikailag igénytelenebb darab ami színeset is tud, vagy szkennel az sem lenne gond. Válaszaitokat köszönöm előre is. :R
Üdv Easy!

(#16037) canadaa


canadaa
tag

Sziasztok!

Irodába keresnék egy Canon MF6180dw nyomtató utódját. Kb ugyanez a kategória, nem kell többet tudnia. Van valamilyen gép amit érdemes lenne megcélozni vagy mindegy mit választok?

1. Tintás vagy lézer? Lézer. Bérletre nekünk tintásat ajánlottak, amit nem teljesen értek. Színeset szinte soha nem nyomtatunk, nem száradna be úgy?
2. Fekete vagy színes? Fekete
3. Mire használnád? Dokumentumok
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? 2 000 - 4 000 oldal havonta.
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Csak ünnepek, hétvége.
6. Milyen funkciókat vársz el? Hálózati, multi tálca, kétoldalas automatikus dokumentumadagoló, lapolvasó. Egy fiók elég, ~500 oldal körüli tárolóval. Legyen másoló funkciója a lapadaglóról.
7. Mennyi a keret? 100-150e Ft az induló cél (ha többért érné meg, szóljatok)
8. Árérzékeny vagy? Ha megéri felfelé menni, rendben
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Inkább gyári.

Köszönöm a segítséget!

(#16038) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Canon PIXMA G2411 (újratölthető multifunkciós készülék, nagy kapacitású tintatartályokkal) nyomatóról mit tudtok elmondani pár szóban?

A fej túl sokat nem bír, tintapárna hamar megtelik, sok tintát pazarol ez is, a szerviz se jó, de manapság jobbat nehéz kapni és most a jelenlegi helyzetben az árát se lehet drágának mondani. Nem túl kompakt kinyitva, és macerás használni (mert pl. nem lehet a tetejére pakolni).

Eddig is Canon multifunkciós nyomtatót használtunk, utánatölthető patron prémium tintával, de általában ott is megadta magát hamar a fej, mert pl. beette a lapot és megsérült.

Eredeti tinta se drága hozzá:
Unboxing ugyanezeket adják is hozzá

Mondjuk ha megadja magát a nyomtatófej, akkor lehet automatikusan kuka lesz az egész.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#16039) Nagya21 válasza Ciccuka (#16038) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ebbe a tipusba cserélhető a fej.....más kérdés mennyibe kerül, kapható-e.
Inkább Epson vonalon nézelődj, tartósabbak a fejek.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#16040) Ciccuka válasza Nagya21 (#16039) üzenetére


Ciccuka
veterán

Wifi nincs az még hagyján, de hogy kétoldalas nyomtatást se tud 2021-ben az hiba. :W

Ahogy olvasgattam, lehet nincs értelme cserélni benne fejet az ilyenekben, mert lehet fél év múlva más adja meg magát benne. Inkább érdemes venni újat ilyenkor, mert ahhoz megint jár 1 teljes szett tintacsomag. A hibás gépből meg lesz alkatrész, amiből megint valamennyi visszajöhet.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#16041) Horn Ákos válasza Ciccuka (#16040) üzenetére


Horn Ákos
kezdő

A kétoldalas nyomtatás sokkal inkább mechanikai kérdés, mint elektronikai, így nem sokat számít az évszám.
Keress olyan nyomtatót, amit csak ezer oldalra terveztek, abba szokott lenni primitív lapfordító mechanika. De azt nem lehet beletenni olyan tintatartályos gépbe, amit 100.000 oldalra terveztek.

Hibás gépek piaca elég szűkös, mert rendszerint típushibák miatt döglenek a nyomtatók.

(#16042) Tyrel


Tyrel
őstag

Sziasztok!

Nekem egy multifunkciós cuccra lenne szükségem, csak a családnak, havi 1-2-3 dokumentum nyomtatására és scannelésére. Alapvetően keveset lenne használva, szóval szinte mindegy milyen, csak olcsó legyen. :U Színes nyomtatás nem elvárás.

Idáig tiszta sor, ilyet könnyen találnék magamtól is... a problémám ott kezdődik, hogy olyan kellene ami WiFi-s, rendes hálózati nyomtató amire lehet nyomtatni Androidos telefonról... mindezt lehetőleg megbízhatóan és egyszerűen.

Ezzel az utóbbival vagyok meglőve, kevés infót találok arról, hogy ez melyik cég nyomtatóival milyen könnyen oldható meg, milyen (ill. milyen sz*r) az app-juk (ha egyáltalán kell külön app), stb...

Annyit szeretnék hogy pl. anyám (60+) a mobilján a GMail-ben rányom pl. egy PDF csatolmányra, kiválasztja hogy nyomtatás és kész, már megy is, mindenféle bűvészkedés, démonidézés, macskanyúzás, gatyaporolás, fingfaragás nélkül... lehetőleg olcsón.

Ja, WiFi Direct-et ill. külön dedikált WiFi hálózatot kerülném, legyen szépen a routerre csatlakozva mint minden más.

Turenkarn

(#16043) qnadam válasza Tyrel (#16042) üzenetére


qnadam
veterán

saját tapasztalatból azt tudom, hogy a brother telefonos megoldása teljesen rendben van, lehet vele szkennelni is, nyomtatni is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16044) hcol7 válasza Tyrel (#16042) üzenetére


hcol7
senior tag

brother aktualis ff lezeres a jo valasztas neked szerintem. azthiszem vmi hlw1222, de majd beirjak ugyis masok - en tintasugaras vonalon vagyok tajekozott.
+1 arra, hogy az appszuperul mukodik, sot, legtobbszor nem is az appon keresztul "megosztva" kell a nyomtatora kuldeni, hanem (kozos wifihalozat eseten) direktben "el" pl gmail appbol a print funkcio.

(#16045) jeriko2


jeriko2
tag

Sziasztok!

Óvodába kellene nyomtató, havi kb. 100-500 oldal kapacitással, színes, gazdaságosan üzemeltethető.
Multifunkcionális legyen (fénymásolás szkennelés), kétoldalas nyomtatás is kell (A4), tudjon hálózatra csatlakozni (több gépről is kellene tudnia nyomtatni).
A színhelyesség / fotó nyomtatás jó ha van, de nem létszükség. Elsősorban szöveges dokumentumok, illetve ovisoknak foglalkozás anyagok lennének nyomtatva (kifestő, egyszerűbb rajzok).

Valamilyen külső tartályos tintasugarasra gondoltam, ami bírja a strapát. Tudtok konkrét típussal segíteni?

(#16046) Nagya21 válasza jeriko2 (#16045) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Epson
Ezenbelül válogass
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#16047) Poppoe


Poppoe
újonc

Sziasztok!
Kisvállalkozási használatra szeretnék nyomtatót venni, az alábbi jellemzőkkel:
- lézeres
- színes nyomtatás is
- szkennerrel
- másolási lehetőséggel
- wifi csatlakozással
Tudtok tippet adni jó nyomtatóra és elérhető áron? :)
Köszönöm

(#16048) cybericius


cybericius
csendes tag

Sziasztok!
Brother DCP-1622WE (DCP1622WEYJ1)
Xerox WorkCentre 3025V_BI
HP LaserJet Pro MFP 135w (4ZB83A)
Melyiket érdemes a három közül?
Más ötlet is érdekel.
1. Ritkán nyomtatok, de ha kell, akkor sürgős, nincs időm elmenni máshova.
2. Lézer, WIFI, scanner, másolás kell, fekete/fehér elég.
3. Kézi duplex (ha lehet, de ha nincs, gondolom az sem probléma, mert megoldható minden páratlan oldal nyomtatásával és újraadagolással a páros oldalhoz)
4. Jó minőségű utángyártott toner

[ Szerkesztve ]

(#16049) Horn Ákos válasza cybericius (#16048) üzenetére


Horn Ákos
kezdő

"4. Jó minőségű utángyártott toner"
?????????????? :W

(#16050) abw6291


abw6291
csendes tag

Sziasztok!

Melyik manapság az ajánlott fekete nyomtató ha ritkán és nem túl sokat nyomtatok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.