Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) hcol7 válasza Subi77 (#17999) üzenetére


hcol7
senior tag

brother dcp-t4xxw, tobbekkozt a sok idle miatt.
azt nemtudom mennyibe kerul, de tippre bem fer 50 ala.

(#18002) senki11


senki11
aktív tag

Üdv! Nyomtatót keresek otthoni (kis irodai) felhasználásra. Ha tud kétoldalas nyomtatást az előny. Főként fekete-fehér nyomtatásra kellene ezért a Brother DCP-L2532DW lett kinézve. Bár így a témában kutakodva elkezdtem kacérkodni az utántöltős színes nyomdákkal is. A lényeg, hogy max heti 50 oldalas felhasználásra kellene. Scannelnék vele evernote-ba és vezeték nélkül nyomtatnék. Ami viszont elengedhetetlen, hogy linux alatt jó fusson, és minden funkció használható legyen. A tippeket köszi előre is!

(#18003) PociAti válasza senki11 (#18002) üzenetére


PociAti
senior tag

Én kizárólag Linuxot használok, Brotherrel nem szokott probléma lenni.
A Brother mono lézernyomtató családjába, az L2xxx sorozatba drága a toner. Kb. 25.000 Ft a 3.000 oldal kapacitású.

Tintatartályosnál pedig nagyon magas összegnél kezdődik a kétoldalas: Brother DCP-T720DW, cserébe filléres a fenntartása. És hidd el, nagyon jól jön majd a színes funkció. A szkennere viszont fényképek digitalizálására kevésbé alkalmas, igazából dokumentum szkenner. (Úgy fest, mintha kevesebb biten tárolná a színeket, és onnan lenne felskálázva. Hiányoznak a finom árnyalatok.)

Szerintem ma már a többi nyomtató márka esetén sincsenek különösebb gondok a drivert illetően. Viszont az szinte mindegyiknél előfordul, hogy a Linux (vagy Mac) driver kevesebbet tud, mint a windowsos. általában csak extra funkciók hiányoznak, semmi komoly.

Mint gyártót, a HP-t nem javasolnám. Összes többi esetén is találhatnál jó nyomtatót.
Epsonnak jó a színes tartályos vonala. Canonnak tartályos nyomtatói is alkalmanként nagyon jó áron voltak.
Illetve kis irodai mono lézerként a Xerox, ami folyamatosan nagyon komoly gépeket tesz le az asztalra. A toner nem olcsó hozzá, de elég ritka a gazdaságosan üzemeltethető lézernyomtató. És azok árát a piac elég magasra fel is tornászta. Többe kerülnek, mint amennyi a tudásuk alapján érnek.

(#18004) hfrankee


hfrankee
senior tag

Sziasztok!
Színes, wifis, szkenneres nyomtatót tudnátok ajánlani?
Havi 20-50 szöveg, ábra, kép nyomtatásához. Mint látszik nem kell pro, felső polcos... :)
Egy olcsó is megteszi.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#18005) senki11 válasza PociAti (#18003) üzenetére


senki11
aktív tag

Köszi! Épp az első ajánlásoddal szemeztem, mielőtt a kérdésem feltettem volna. Azt hiszem ez lesz a befutó. Az új nyomtató egyébként egy Epsont váltana, amivel egyáltalán nem voltam megelégedve. Linux alatt egyáltalán nem scannelt, hiába volt driver hozzá. Gyakran több papírt húzott be egyszerre. Szóval Epsont soha többé. Biztos vannak pöpec nyomdáik, vagy talán csak az enyém volt ilyen háklis, de nem kísérletezek többet ezzel a céggel. A Brother cuccairól viszont valamikor úgy olvastam, hogy eléggé Linux barátok (a név kötelez? :) ). Így azt hiszem az általad linkelt színeset veszem meg.

(#18006) senki11 válasza senki11 (#18005) üzenetére


senki11
aktív tag

Még annyi, hogy az említett Epson a keményebb papírokkal sem boldogult. Brother esetében várható ilyen gond? Rajzlapra való nyomtatásról lenne szó. Megbirkóznak vele gond nélkül?

(#18007) PociAti válasza senki11 (#18006) üzenetére


PociAti
senior tag

Nekem Epson WF-2750DWF nyomtatóm volt, hirtelen kellett valami, 30k-ba került, kifogyott a tinta, nem vettem bele újat. Simán tudtam használni Linux alól, és még mostanában is előveszem, ha fényképet, vagy vagy speciális dokumentumot kell szkennelni. Xubuntu Studio 16 óta, a friss Xubuntuig, Manjaron át Debianig sok mindenen teszteltem, nekem hibátlanul működött.
Talán csak arra szoktak érzékenyek lenni, hogy célszerű először USB-n keresztül telepíteni, majd utána áttérni Wi-Fi-re (de ez sem mindig igaz).

A Brother nyomtatóknak 2 nagyon komoly előnyük van, ami érinthet:
- egyedüliként van benne automatikus fejtisztítás. Ez annyit tesz, hogy hetente egyszer a fejből kinyomja a festéket az ink absorberbe. És ezt a szivacsot jó nagyra méretezték, nem kell aggódni a csere miatt.
- A másik előnye, hogy bár alsó lapbehúzása van, ami görbe papír út miatt problémássá tenné a vastagabb papírok behúzását, de mindegyik nyomtatón van hátsó lapadagoló. Tehát a vastag papírt egyenes útvonalon tudja majd behúzni, így nem lesz gond velük. És még annyit, hogy ha csak ritkán kellene kétoldalast nyomtatni, és van helyed az asztalon, akkor ezzel a hátsó lapadagolóval nem olyan macerás kétoldalast nyomtatni. Akkor vehetnél olcsóbb típust (ami lassabban nyomtat, mert kevesebb fúvókája van a színes fejnek).

A Brother tartályos család legnagyobb tagja az MFC-T920DW, ami nem sima hátsó lapadagolót tartalmaz, hanem multifunkciós tálcát, ami az egyszerű egy lapos behúzóval ellentétben 50 lap tárolására képes. Van még pár extrája a gépnek (FAX, meg windwos alatt extra magas felbontású fotónyomtatás), de azokat nehéz kihasználni.

(#18008) PociAti válasza hfrankee (#18004) üzenetére


PociAti
senior tag

Olcsó HP/Canon nyomtatót ne vegyél. Azt beetető áron adják, majd 30-80 oldal után rájössz, hogy vagy beszáradt a fej, vagy kiürült, és kb. 10.000 Ft-ba kerülne az újabb méregdrága patron. És alapból is nagyon kevés tintát adnak a géphez.

A Canon Pixma G2xxx sorozat a belépő, árukereső szerint most 48k környékén van. Megéri kicsit többet rákölteni az elején, mint hagyni becsapatni magad olcsónak tűnő ajánlattal, ahol a naivitást és a tájékozatlanságot durván megbüntetik.

Ez a Canon G sorozat a legolcsóbb, ami ajánlható. HP is próbálkozott hasonlóval, de az inkább kerülendő.
Brothertől a DCP-T420W lenne az, de itt már jócskán 60k fölött járunk és az Epson WiFi-s nyomtatói is hasonló áron vannak.

(#18009) hfrankee válasza PociAti (#18008) üzenetére


hfrankee
senior tag

Köszönöm!

(#18010) senki11 válasza PociAti (#18008) üzenetére


senki11
aktív tag

Köszi ismét. Azt hiszem marad a Brother DCP-T720DW, vagy valamelyik kisebb tesója.
Nálam egyébként sem az ubuntu, sem a mint, sem a manjaro, sem a nobara, és a jelenleg használt garuda sem tudta rábírni az epsont a scannelésre. Még jó, hogy tudtam scannelni usb kulcsra.

[ Szerkesztve ]

(#18011) still2


still2
tag

Sziasztok,

Megvettem a Brother DCP-T420W nyomtatót. Teljesen elégedett vagyok. Egyszerű volt mindent beállítani. Most már a családom minden tagja tud a saját telefonjáról nyomtatni plussz a számítógépről. Egy átlagos felhasználó minden igényét ki tudja elégíteni. Egy kérdésem lenne. Az automatikus fejtisztítás hogyan működik? Be kell állítani hozzá valamit. Lehet szabályozni az időpontját? Készenlétbe kell hagyni a gépet hozzá? Köszi!

(#18012) hcol7 válasza still2 (#18011) üzenetére


hcol7
senior tag

szia,
nekem 510es van, de szerintem etekintetben(is) ugyanaz.
semmit nem kell, csak ne legyen lehuzva a 220bol. amikor nincs hasznalva, lemegy alvo modba, es magatol ebred fel karbantartani a fejeket.
igaz neha ejszaka csinalja, de nem tul hangos, mintha legoemberek lovoldoznenek lezerpuskaval egymasra : )

(#18013) hcol7 válasza hcol7 (#18012) üzenetére


hcol7
senior tag

beleptem az adminfeluletre, de nem lattam opciot a karbantartas idejenek beallitasara.
cserebe volt firmware update : )

[ Szerkesztve ]

(#18014) still2 válasza hcol7 (#18012) üzenetére


still2
tag

Szia,
Ha nem használom hetekig a nyomtatót akkor is elegendő az automatikus fejtisztitás vagy nyomtassak egy képet 3-4 hét után?

(#18015) hcol7 válasza still2 (#18014) üzenetére


hcol7
senior tag

tapasztalataim szerint nem kell vele "kezzel" veszodni

(#18016) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
meghalt az epson xp 245 nyomtatóm, helyette keresek másikat. Olcsó legyen, és tudjak vele scan-elni.
Nekem elég a FF tudás, sokat nem nyomtatok. Néha pár doksi, lényeg hogy lehessen takarítani a fejeket.
A mostani epson bírt 6 évet, 500 huf volt csak egy patron bele. Szerettem, de a végén akárhogy tisztítottam a fejeket, csíkozott.

Vagy nézzek inkább HP-t és akkor a fej csere is megoldva ha ilyen gond van? Bár ott 10x drágább a patron.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#18017) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok, lőnék egy színes lézert alkalmi doksikra, melyik márkát ajánljátok, ami kezelés-vezérlés szempontból nincs tele mindenféle csicsával + cloud függőséggel ? Ergo, gyönyörűen elmegy úgy, hogy élete végéig egyetlen bitet sem forgalmaz a net irányába, mert soha nem lesz rákötve ? De soha-soha.

Brother-ökről hallottam ilyesmiket, de gondolom ők is haladnak a korral és kurvulnak, szóval van esetleg valamiféle best buy, ami nem láncol a nethez ? :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18018) dgabor80


dgabor80
tag

Sziasztok, segítsetek kérlek, nyomtatót találni itthoni használatra (home office), ez előző 8-10 év után most adta be...
Relatíve olcsó, könnyen üzemeltethető és sokáig működő nyomtató lenne a cél.

Brother - HL-1222WE - ez szóba jöhet? - csak tipp, nem választás, bármi jöhet.

1. Tintás vagy lézer? Lézer legyen, elég a tintázásból, van hogy 2 hónapig semmi, majd 100 oldal, majd havi 40...
2. Fekete vagy színes? fekete
3. Mire használnád? többnyire szöveg
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? havi 40 oldal átlag
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? 2 hónap
6. Milyen funkciókat vársz el? szkenner jó lenne, de nem kikötés
7. Mennyi a keret? 40-60 ezer
8. Árérzékeny vagy? nem, inkább tartós legyen
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? - veszem a gyárit szivesen, ha értelmes Ft/lap költséggel működik

Elóre is köszönöm!

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#18019) Dißnäëß válasza dgabor80 (#18018) üzenetére


Dißnäëß
veterán

No, nálam ugyanez az igény pepitában, csak színesben. (Nem fotó-színes, hanem doku, grafikon-színes elég, chart-okra és ilyesmikre). :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18020) qnadam válasza Dißnäëß (#18017) üzenetére


qnadam
veterán

nem találkoztam még olyan nyomtatóval, ami ne működne netkapcsolat nélkül.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18021) ЯΞNΞGΔT


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Sziasztok!
Kyocera MA2001w-ről szeretnék érdeklődni, hogy ajánlott vagy nem? Van esetleg valakinek tapasztalata? Nem nagyon találtam róla infót. :R

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#18022) ЯΞNΞGΔT válasza ЯΞNΞGΔT (#18021) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Tárgytalan, a dobegységet néztem tonernek, úgy nagyon baba lett volna a laponkénti ár... :DDD

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#18023) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!
Legolcsóbb hébe-hóba nyomtatásra mit ajánlotok, amivel nem rémálom a fenntartás? :R

(#18024) hcol7 válasza motoflug (#18023) üzenetére


hcol7
senior tag

mit szeretnel nyomtatni? irast, kepeket, 3d eiffeltornyot, meg esetleg az is segithet, hogy mindezt szinesben-e, ilyesmi.
rovidebben: osszefoglalo elolvasas : )

(#18025) motoflug válasza hcol7 (#18024) üzenetére


motoflug
őstag

Többnyire fekete-fehér dokumentumokat. Nem lesz napi szinten búgatva, szülőknek kellene heti 1-2 alkalommal. Van, hogy állna náluk hetekig. Árérzékények, mivel nem vagyok képben, így csak árukereső top10-re néztem rá, ott volt több is 20k alatt, de nem tudom mennyire ajánlottak hosszútávon.

(#18026) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Böngészve a kínálatot szimpatikus nekem az összefoglalóban is ajánlott BROTHER HL-1222WE mono lézer nyomtató.
Az eredeti patron is teljesen emberséges árban van és a kapacitása is jó.

A kérdésem annyi lenne, hogy a konkurencia ugyan ezen kategóriája HP LaserJet M110WE első olvasatra nagyjából ugyan ezt tudja, csak némileg energiatakarékosabb.

Van esetleg egyéb kiemelkedő tényező amiért megérné ezt a HP-t választani a Brotherrel szemben?
Az érvek a Brother mellett szólnak, csak nem akarok elnézni semmit.

[ Szerkesztve ]

(#18027) tothbe válasza Pano (#18026) üzenetére


tothbe
addikt

Csak egy dolgot gondolj végig.
Valamiért a Brother odakerült az összefoglalóba, a HP pedig nem. És bár lehet, hogy találtál egy dolgot, amiben a HP akár jobb is lehet, de te magad is azt írod, hogy az érvek a Brother mellett szólnak.
Akkor pontosan mit is szeretnél? Megvenni a mindenki szerint (szerinted is) jobbat vagy találni bármilyen indokot, hogy a HP-t vedd meg helyette? Ha az első, akkor használd egészséggel. Ha pedig a második, akkor ne indokot keress, csak vedd meg, mert azt szeretnéd. Ilyen egyszerű a dolog. :R

By(e) Tothbe

(#18028) Pano válasza tothbe (#18027) üzenetére


Pano
addikt

Köszi
semmi ilyesmiről nincs szó. Csak nem akarok úgy járni, hogy valami fontosat nem veszek észre a választáskor.

(#18029) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok,
WIFIs, tintás nyomatót keresűnk. Ami tud scannelni is.
A mostani régi HP-vel már vannak néha driver gondok és a 652-es tinta patront is vadászni kell néha. Valami modern, hosszú támogatással ellátot gép kellene. Havi kb 10-15 színes lap van nyomtatva vele.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#18030) atala válasza Pano (#18026) üzenetére


atala
Topikgazda

A Brother azért került az ajánlott lézerek kategóriájába, mert a nyomtató is aránylag olcsó, és nagyon olcsó hozzá az eredeti toner.
Lehet, hogy van olyan lézernyomtató, amihez van olcsó utángyártott toner, de azok nem mindig megbízhatóak, ezért nem ajánljuk.

(#18031) passatgt


passatgt
aktív tag

Ez a Canon ts5355a megér 20e ft-ot? Mediamarkt-ban most árukereső szerint féláron van.

(#18032) atala válasza passatgt (#18031) üzenetére


atala
Topikgazda

Nézted milyen áron van hozzá a patron? Drágább lesz egy csere, mint a nyomtató.

(#18033) klein007


klein007
csendes tag

Sziasztok, valakinek van tapasztalat Kyocera lézerrel? ... konkrétan a MA2001W -l.
Köszi a jelzéseket. :R

(#18034) jeni válasza klein007 (#18033) üzenetére


jeni
félisten

Alapból nem drága,jó márka az.
Ebből kell kiindulni,hogy ehhez mennyibe kerül a kellék?
1500oldalra elegendő.
A Brother mintha kedvezőbb lenne fenntartás szempontjából.
Ezt találtam.

(#18035) klein007 válasza jeni (#18034) üzenetére


klein007
csendes tag

Köszi, ... abban gondolkodtam, hogy minden második utángyártott lesz az 5k alatt megkapom :)
Másik két választás...
XEROX WORKCENTRE 3025V_BI
vagy BROTHER DCP-1622WE
+ a "testvér" most 5 év garit kap
valaki használja ezeket - mi a tapasztalat?
köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#18036) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Nagyon nem értek hozzá, csak annyi lenne, hogy mobil nyomtatót szeretnék venni.
A keret 100-150 ezer, számlaképes helyről.

Köszönöm.

Szerk.
Ami fontos:
-Valóban mobil legyen (pl valami epsonnál olvastam, hogy csak vízszintesen lehet szállítani)
-USB-C + Bluetooth + Wi-Fi

[ Szerkesztve ]

(#18037) _NCT válasza klein007 (#18035) üzenetére


_NCT
őstag

Kollégához hasonlóan nekem is szükségem lenne fekete/fehér lézer multifunkciós nyomtatóra, wifi nice to have.

Pontosan ezeket néztem ki én is, viszont a Xerox-nál dobtam egy hátast az eredeti toner árával kapcsolatban, utángyártottat pedig zs kategóriás webshopokban láttam csak, nem tudom mennyire éri meg. Amúgy a márka nekem már sokat bizonyított, egy nagyon belépőszintű működik 10+ éve édesanyámnál.

Melyik az ajánlottabb fentiek közül?

(#18038) w.miki


w.miki
veterán

Használt multifunkciós, színes nyomtatót érdemes venni, szerintetek?
Aprón látok többféle Brother DCP-t, illetve Canon MX-eket amikhez olcsó a patron.
Érdemes ilyet megvenni? Vagy beprogramozták, és egy idő után ezek is leállnak majd?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#18039) jeni válasza w.miki (#18038) üzenetére


jeni
félisten

A Brother abban van egy heti fejtisztítós program automatika.
Canon abban lehet,hogy nincs.
A patronok áraik az passz.
Ha tintatartalyos azok hosszabb távon, olcsóbban lehet fenntartani mint a patronos verziókat.

(#18040) BitRider


BitRider
aktív tag

Sziasztok! Ritkán használatos, otthoni nyomtatónak a Brother két típusa közül melyiket ajánlanátok? HL1112EYJ1 vs HL-1110E

Illetve melyik lenne a megfelelőbb a multifunkciósak közül? DCP-1512E vs DCP-L2512D Az utóbbinak jobbak a szkenner specifikációi.

[ Szerkesztve ]

(#18041) _NCT válasza _NCT (#18037) üzenetére


_NCT
őstag

Végül a Xerox lett, linux alatt meglepően oob működik minden, gyakorlatilag csak a cups service kell hozzá. Viszont amit gyárilag adnak tonert, na az 700 oldalt tud.

Win11 alatt is működik minden, van normális driver linux,win,mac-re is. Ezt csak azért írom, mert pl arukereso ratingben sokan panaszkodtak arra, hogy nincs normális driver.

[ Szerkesztve ]

(#18042) PociAti válasza BitRider (#18040) üzenetére


PociAti
senior tag

Egyik sem, vagyis az L2512D ritka nyomtatáshoz egész jó választás. A többiek 8-10 éves gépek (drága üzemeltetéssel), bár ritka nyomtatás esetén ez kevésbé számít, de nyomtató támogatás esetén lehetnek gondok.

(#18043) BitRider válasza PociAti (#18042) üzenetére


BitRider
aktív tag

:R A Win 11-et kell majd még bírnia. Az 55 ezer kicsit húzós, de megpróbálom rábeszélni (a szkennerét is pótolni kell, minden ősrégi nála).

Ha bármilyen egyéb kombinációban megoldható a fekete-fehér nyomtatás és a szkennelés (nem feltétlen egyben), akkor az is érdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

(#18044) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Nagyon tetszik, hogy a Brother DCP-T425W nyomtató szolid, beépített papírtálcával rendelkezik. Az EPSON-nak vagy a Canon-nak van hasonló kategóriájú (tintatartályos 3in1) nyomtatója, melyek ugyanilyen beépített papírtálcásak?

A Brother márkáról egyébként mi a véleményetek? Nem nagyon ismerem, barátkoznom kell még vele.

(#18045) Alex91 válasza €uro (#18044) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem ez is hatulrol veszi fel a papirt...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18046) w.miki


w.miki
veterán

Azt írja az összefoglaló, hogy:
"Léteznek tölthető önresetelős patronok."
Melyikek ezek a nyomtatók, van erről egy lista?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#18047) PociAti válasza w.miki (#18046) üzenetére


PociAti
senior tag

Szerintem nincs, mivel a gyártók folyamatosan védekeznek ez ellen. Egy régebbi firmware még jó volt XY chipes patronhoz, de az új már nem. Erre talán kiadnak majd egy új chipes utántölthető patront, ami vagy működik, vagy nem.

Szóval nem lenne elég a nyomtató típusát leírni, hanem mellé kellene tenni annak firmware verzióját is, meg azt is melyik chippel rendelkező patronokkal működik. És folyamatosan karban kellene tartani ezt az adatbázist.

És közben változik a patronok minősége is, az egyik nem folyat, a másik igen. Egyik nyomtatómnál kipróbáltam ezt a módszert, de nem vált be. Nem ajánlom senkinek. A patron folyás nagyobb problémát tud okozni, mint amennyi haszonnal (spórolással) kecsegtet.

Az elején kell jó döntést hozni, tartályos nyomtatót kell venni, még ha az induló összeg nagyon magasnak tűnik. Ha erre nem elég a keret, akkor se kell olyan pénztemetőbe beleugrani, amivel küzdelem az élet.

(#18048) w.miki válasza PociAti (#18047) üzenetére


w.miki
veterán

Néztem tartályost is. Canon PIXMA G3411 - 45e Ft, árban még elfogadható lenne, de...
olcsóbb ha veszek egy Canon PIXMA TR4650 nyomtatót utántöltő készlettel.
És az a 2 patronos nyomtató sokkal többet tud, van két oldalas nyomtatás, több lap beszkennelése, papírtartály, stb...
Van olyan olcsó(bb) tankos nyomtató, amit már tudja ezeket az "extrák"at?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#18049) w.miki válasza w.miki (#18048) üzenetére


w.miki
veterán

Vagy van még a tartályos Canon PIXMA G1411 - 33eFt-ért.
Amiben még wifi sincs.
Szóval az inkább aljas indokból, nyereségvágyból elkövetett környezetrombolás, mint nyomtató... A legyártását is büntetni kellene.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#18050) w.miki válasza atala (#15206) üzenetére


w.miki
veterán

Te milyen nyomtatókat használtál eddig?
Mert vennék használtan is nyomtatót, úgy érzem anno utána néztél, melyik a jó azok közül, aprón keresnék olyan típusokat.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.