Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok,

Otthoni/kis irodai környezetbe keresek multifunkciós készüléket.

1. Tintás vagy lézer? Amelyik jobb választás
2. Fekete vagy színes? Fekete-fehér

3. Mire használnád? Könyvelőiroda, vegyesen táblázatok és szöveg
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Jelenleg havonta kevesebb, mint 100 oldalt, de ez főként azért ilyen kevés, mert ramaty a mostani nyomtató, és szenvedés vele bármit is kinyomtatni, így kétszer meggondolom, hogy mire nyomok rá.

5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Szabi alatt max 1-2 hét
6. Milyen funkciókat vársz el? Nagyon jó lenne az automatikus kétoldalas scannelés, de úgy láttam, hogy ez nagyon sok felár lenne, így kompromisszumokkal, de elég lenne az 1 oldalas automata scannelés, az viszont mindenféleképpen kell. Synology NAS-hoz lenne hálózatban kötve, így a hálózati nyomtatást/scannelést jó lenne ha támogatná, bár ha ez wifis csatlakozással kiváltható, akkor mind1.
7. Mennyi a keret? Nem igazán szerettem volna rá ennyit költeni, de reálisan 60 alatt nem fog megállni. Mondjuk 60-80 között.
8. Árérzékeny vagy? A létező legolcsóbb megoldás érdekel, de a későbbi fenntartási költséggel együtt. Ha extrán olcsó a készülék, de utána 20k a toner havonta, akkor értelem szerűen egy drágább gépet választané, ha annak kevesebb a fenntartási költsége.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Töltögetni semmiképpen nem szeretnék. Alacsony fenntartási költségű gépet szeretnék (nyilván értelmes keretek között), ha nem okoz problémát a gépben, akkor utángyártott kellékekkel.

Esetleg a Brother DCP-L2552DN mennyire lehet jó választás?

Előre is köszönöm a segítséget!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#15002) sewente válasza PociAti (#15000) üzenetére


sewente
tag

Azt nem. Most amúgy itt mire kell odafigyelni? Eredeti vagy utángyártottat érdemesebb venni? Ha jól látom a színes 3 külön színű patronból tevődik össze, akkor azokat külön-külön kell cserélni attól függően ahogy kifogynak?
Mivel eddig lézeresem volt nem teljesen vagyok tisztában vele....

(#15003) PociAti válasza sewente (#15002) üzenetére


PociAti
senior tag

A 3 szín egy patronban van. Ha egyetlen szín kifogy a három közül, akkor cserélni kell. A pazarlás elkerülhetetlen. A feketéhez is használ színeset, ezért a költségekbe azt is bele kell számolni.
Ezek olyan patronok, amik tartalmazzák a nyomtató legdrágább alkotóelemét, a nyomtató fejét. Elvileg minden csere alkalmával kidobod a régi fejet. Ha csak 30 oldalt nyomtattál vele, de azt régen, így beszáradt, akkor 30 oldal után cserélsz fejet. Jó drágán.
Valójában nem kidobásra kerül, hanem "utángyártott" patronként jó drágán megveheted ismét. Elég költséges ennek a speciális fejnek (patronnak) a legyártása, ezért állítólag nem is létezik belőle utángyártott, hanem amit ilyen néven árulnak, valójában az mind felújított fej.
Szerintem nem szabad megvenni az ilyen technológiával működő nyomtatókat (HP/Canon olcsóbb készülékei). Az ügyfelek rengeteget panaszkodnak rájuk (az irreális költségek miatt). Szinte mindig arra panaszkodnak, hogy már megint beszáradt. Nem vesznek nagyot, mert az is beszáradna. És amiatt szárad be, mert olyan drága, hogy csak a legszükségesebb dolgokat nyomtatják ki. De amikor nyomtatni akarnak vele, akkor már túl késő.

(#15004) Joshi válasza Joshi (#14996) üzenetére


Joshi
titán

Végül ebay-en találtam egyet, meg is rendeltem. Még ennyit rászánok a projektre.

(#15005) curmpli


curmpli
tag

Kedves Fórumtársak!
WIFI-s és hálózatba könnyen integrálható nyomatót + kétoldalas szkennert szeretnék.
A max szélessége 40 cm lehet. Ebben kérem tapasztalt fórumtársak segítségét.

1. Tintás vagy lézer? laser
2. Fekete vagy színes? színes
3. Mire használnád? dokumentumok, prezentációk nyomtatása
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? havi 100 oldal
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? akár hetekig is
6. Milyen funkciókat vársz el? scannelni tudjon kétoldalasan
7. Mennyi a keret? 100 ezer-ig
8. Árérzékeny vagy? közepesen
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? utángyártott is ok, töltögetni nem szeretnék.

(#15006) PociAti válasza curmpli (#15005) üzenetére


PociAti
senior tag

Ilyen gép nem létezik.

(#15007) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

HP LaserJet 135W

Ellenvetés? Egy 6-8 személyes kis irodába menne. Habár személy szerint nem vagyok oda a HP megoldásokért. Se driveres szinten, se sehogy. Viszont itt a hálózati működés, a megbízhatóság és a használhatóság kérdéses, meg manapság nem találkoztam HP-kkal. A szkenneléshez úgyis külső programot használunk majd (NAPS2).

Vagy van valami egyéb ajánlott a kategóriában?

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#15008) curmpli válasza PociAti (#15006) üzenetére


curmpli
tag

Én se találtam. Valamit el kell engednem.
A duplex szkennelést érzem a legszűkebbnek. A színes verzióról is lemondok, ha muszáj.
Erről mi a véleményed?:
Brother DCP-L2532DW

[ Szerkesztve ]

(#15009) PociAti válasza curmpli (#15008) üzenetére


PociAti
senior tag

Jól sikerült sorozat, nem a legolcsóbban üzemeltethető, de a gépek elég jók. Viszont nem biztos, hogy a család ezen tagja lenne ideális számodra. A TN-2421 es toner oldal alján a Kompatibilis fülnél felsorolja a 10 gépet, ami szintén ezzel üzemeltethető. Ha szükség lenne ADF-re, akkor mondjuk ott van az MFC-L2732DW. Ezek 1200 dpi-s gépek, de ott van még a gazdaságosabban üzemeltethető B-s sorozat, ami csak 600 dpi-s, de általános irodai célra megfelelő (Brother DCP-B7520DW, Brother MFC-B7715DW.) Ezek magasabb terhelés esetén tűnnek jobb választásnak.

Vagy az olcsóbb üzemeltetés miatt a tintatartályos nyomtatók között is megéri szétnézni. Epson nagyon bőséges kínálattal rendelkezik, csak mono mellett színes is fillérekből etethető. Brothernek is van pár gépe, de az Epson kínálata A4 területén sokkal nagyobb. Néha tényleg jól jönnek a színek.

(#15010) SpaceJam válasza SpaceJam (#15007) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Szóval a kérdés adott, hogy 45-ös keretből mi ajánlott ilyern irodai környezetbe. Tehát van normális alternatívája ennek a HP-nak? Sürgős lenne, mert muszáj még most délelőtt megrendelnem. Köszi!

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#15011) zharkanyi


zharkanyi
tag

Sziasztok!

Színes lézernyomtatót keresek heti kb. 40 A4-es lap (tájfutó térkép) nyomtatására.
Az egyéb elvárás a nyomtatóval szemben az lenne, hogy üzembiztosan hozzon egy normális minőséget és hosszú távon gazdaságos legyen nyomtatni vele.
Ár: 100e körül jó lenne megúszni, de igazából annyit szánunk rá amennyiből a többi feltételnek legjobban megfelelő nyomtató kerül. (ésszerű keretek közt)

Eddigi infóim alapján egy színenként cserélhető olcsó (de megfelelő) utángyártott tonert megevő printer lenne az ideális, mert a térkép nyomtatás az alábbi arányokban használja a tonert:
Black - 1
Cyan - 2
Magenta - 2
Yellow - 4

Fő szempont a nyomtatási költség (toner ára/lap). Sajnos a gyári adat töredékére elég a toner (mindegy, hogy gyári, vagy utángyártott) a nyomat nagy lefedettsége miatt.

Köszi előre is a tippeket / válaszokat.

(#15012) Nagya21 válasza zharkanyi (#15011) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha fontos a szines nyomtatás, akkor inkább a külsőtartályos tintás gépek lennének neked jók.
Epson,Brother, Canon, olcsobban etethetők, mint a porosak.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15013) SpaceJam válasza SpaceJam (#15010) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Érdemes Canon-t néznünk? Vagy kvázi mindegy minőség szempontjából?

neszetools.hu ● pc360.hu

(#15014) zharkanyi válasza Nagya21 (#15012) üzenetére


zharkanyi
tag

Köszi, de a lézernyomtató az fix pont, mert:
- a papír vizes lehet (izzadtság) és akkor sem folyhat meg a tinta
- a papír gyűrve van, lobogtatják; a nyomatnak olvashatónak kell maradnia a hajtásoknál is. nem pattoghat le a tinta
- beszáradt festék veszélye (télen simán pihen 2 hónapot)
- időnként nyomtatánk pretex papírra is, amit tintasugaras nem fog (ez vízálló és még az esőt is bírja)

Tudom, hogy első 3-ra van spéci festék, papír, megoldás a tintasugarasoknál, de úgy máris nem olcsó az sem.

Magamtól eddig ezt találtam legjobbnak:
Canon i-SENSYS LBP653Cdw

4000 Ft a toner hozzá és 5000 oldalt írnak rá:
https://tintasziget.hu/crg-046hm-1252c002-magenta-toner-utangyartott-gr-11713

Egész jónak tűnik számomra. Van valami hátulütő szerintetek?

(#15015) zharkanyi válasza zharkanyi (#15014) üzenetére


zharkanyi
tag

Úgy értem 4000 / szín, de akkor is 36eFt-ból megvan a 9 toneres szett, amivel reményeim szerint kijön úgy 3600 oldal.

Ez pedig 10Ft/lap költséget jelentene. Ha esetleg csak a fele példányra elég ennyi toner, még az sem rossz - 20 Ft/lap.

A gyári toner költségek a horror árúak, mert az tuti 100+ Ft/ lap lenne.

(#15016) PociAti válasza zharkanyi (#15014) üzenetére


PociAti
senior tag

Jól mondod, nem véletlenül jelöltél meg célként lézernyomtatót! Tintásból a pigmentes még elfogadható lenne, de nagy fedettség esetén kijönnének a tintás rendszer olyan hátrányai ami lézernék kevésbé zavaróak.

Viszont jobban jársz, ha keresel egy normális digitális nyomdát ahol visszatérő ügyfélként előre megállapodtok valami jó árban. Nagy különbségek vannak a kis teljesítményű és nagy teljesítményű gépek nyomatai között. A keretedből csak olyan gép jönne ki, ami nem képes annyira mélyen beleégetni a festékport. Utángyártott porral valószínűleg csak tetéznéd a problémát. A színhűség térképek esetében talán annyira nem zavaró, mint fényképeknél, bár láttam már komoly színhibákat. (Valójában az ofszet technológia adná a legjobb eredményt, ha kellően korán le tudjátok adni az anyagot, akkor kis példányszámú munkákat is be tudnak vállalni a nyomdák.)

Tonerek kapacitásának megadásakor a lap fedettsége 5%, a tájfutó térképek ennél lényegesen több festéket igényelnek. Nyomdák esetén jellemzően nem számít a felhasznált festék mennyisége.

És közben a gyártók azon dolgoznak (nem csak gazdasági érdekből, hanem hitelrontás miatt is), hogy akármilyen külső cég porával ne üzemeljenek. Firmware frissítéssel és egyéb trükkökkel próbálják meg ellehetetleníteni a működést. Ami egyik nap még működik, másnak pár nem biztos hogy menni fog.

(#15017) SpaceJam válasza SpaceJam (#15013) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Mit írjak még, hogy bárki reagáljon?

neszetools.hu ● pc360.hu

(#15018) zharkanyi válasza PociAti (#15016) üzenetére


zharkanyi
tag

Igen, valóban nyomdával dolgoznak a rendező a versenyek esetében, nekem viszont hétközi edzésekhez kell, mikor a cél az lenne, hogy néhány órával az edzés előtt (vagy max. előző nap) kinyomjuk azt a néhány térképet ami kell. Illetve még az is gyakori, hogy edzés előtt 2 órával kiderül, hogy jön még 5 ember és kevés lesz az a plusz 2-3 térkép amit rászámoltunk tartaléknak.

Sem időben, sem üzemanyagban nem éri meg elrohangálni azért a pár térképért.
A minőségre ezért írtam az elfogadhatót. Csak edzés, túléljük ha nem tökéletes, csak elfogadható. (színhelyességben, mert azért ha nem látszik egy 0,3mm-s vonal az gond)

(#15019) PociAti válasza zharkanyi (#15018) üzenetére


PociAti
senior tag

Mennyire változatosak a helyszínek?
Mert bármennyire töröm a fejem a kérdésen, úgy tűnik nincs ideális megoldás. Terepfelmérés nincs túl sűrűn, így gondolom az alap térkép talán csak pár évente változik.

Mert ha csak pár helyszínről van szó, akkor felülnyomással lehetne megoldani ezt a kérdést. a lézer/ofszet géppel készült A4-es térképre kell rányomtatni a bóják friss helyét. Ez lehet mono lézer, vagy (pigmentes) tintás nyomtató. Csak gép kell, ami precízen húzza be a lapot.

(#15020) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

SpaceJam: (bocsi, nem válaszra nyomtam)

Mindenképp ragaszkodsz a lézerhez? Illetve milyen keretben gondolkodtok?
Nem tudom mennyit nyomtat a 6-8 fős iroda, mennyire van szükség a sebességre. De itt 1000 laponként tonercsere, 15 ezer környéke a gyári, a kezdő toner 500 lap.

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#15021) fairi


fairi
addikt

7,5 év után úgy tűnik örök vadászmezőkre költözött a epson wp-4535 nyomtatóm. :O Amit kinyomoztam a baja ismert "yellow ink leak" halál (fekete is folyik picit közben). Még a festék tároló belső membrán darabját is kitapogattam belül, szépen folyik belőle a sárga, kezem is jó festékes (remélem nem mérgező). Ennek barkácsolását senki nem vállalja, teljes csere 100k alatt nem állna meg.

Hasonló nyomtató van jelenleg 60k körül, alatt? Színes, ADF, duplex, belső laptároló. Fax nem érdekel, ÁM nem árt ha van hozzá olcsó patronok. Utángyártótt szett kijött 3000 Ft-ből mostaninál (igaz lehet ők nyírták végül ki (igaz ahogy utánanéztem gyári használat mellett is meghalhat a festékadagoló membrán), de gyári 40 ezres szett vicc)

Bárkinek jó ötlet, nem vagyok képben most mi a printer helyzet, 8 éve foglalkoztam ezzel utoljára.

(#15022) zharkanyi válasza PociAti (#15019) üzenetére


zharkanyi
tag

Változik mindig. Ha nem is a terep, de a térképkivágat mindenképp. (a nem használt részeket nem nyomtatjuk, így sokszor A5 is elég és nem kell A4, vagy pláne nem még nagyobb)

Egyébként berendeltem a Canon i-SENSYS LBP653Cdw-et. Szerintem a mi céljainknak megfelelő lesz.

(#15023) SpaceJam válasza Earl_Muttley (#15020) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Nem sokat, de tippem sincs a konkrét mennyiségre. Igazából szerződések leginkább, de adott esetben nem lenne gond, ha valami normális színeset is tudnánk nyomni – ha már. Holnap pontosítom a feltételeket, ha mégis kifelejtettem valamit. A hálózati működés kell, a szkennél meg nincs semmi extra követelmény.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#15024) Earl_Muttley válasza SpaceJam (#15023) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

A 135W nem színes, és ebben az ársávban nem nagyon lesz multis szines lézer.
60 ezer környéki wifis tintatartályosokat nézném (Brother T510W, Epson L3150-1-6), üzemeltetési költségre is jók + a színes se horror.

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#15025) SpaceJam válasza Earl_Muttley (#15024) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

És színek nélkül mi lenne a megfejtés? Csak hogy kéznél legyen az az alternatíva is. És köszönöm!

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#15026) atala válasza fairi (#15021) üzenetére


atala
Topikgazda

Kérdezd meg a Rikvest szervizben, hogy cserélik-e. Ez egy gyári hiba, garanciától függetlenül ingyen cserrélik új készülékre. Legalábbis jó pár évvel ezelőtt nekem még (és több más embernek) cserélték, pedig nem volt már garis.

(#15027) fairi válasza atala (#15026) üzenetére


fairi
addikt

fel is hívtam őket, mivel kivonták a modellt és az egész szériát (WP 4*) Epson megszüntette a visszavételt, alkatrész sincs rá. Már hivatalosan is e hulladék :O

Marad a B terv, mire érdemes cserélni.
canon MAXIFY MB5150 szenved valami komoly bajtól?
vagy hasonló gép ami ajánlott?

(#15028) SpaceJam válasza Earl_Muttley (#15024) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Na, közben kiderültek a pontos feltételek:

- nem kell színes nyomtatás
- kevés nyomtatás történik, kb havi 100 db
- szkenner, semmi extra
- hálózati működés - a LAN elég, de jó, ha van wifi

neszetools.hu ● pc360.hu

(#15029) Earl_Muttley válasza SpaceJam (#15028) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Ha a csak Wifi is jó, nem kell hogy mindenképp LAN képes legyen, akkor a Brother 1623WE geppel, ami az ajanloban is van, nem nyúltok mellé. :)

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#15030) fairi válasza fairi (#15027) üzenetére


fairi
addikt

valaki, senki, bárki?
2020-ban már nem létezik epson wp-4535 alternatíva?

(#15031) atala válasza fairi (#15027) üzenetére


atala
Topikgazda

Én nem ajánlom a Canon tintasugaras nyomtatókat. Termo fejes, azaz hőt használ, a tinta kilövésére. Ezért az élettartama véges. Sokszor hallani B200-as fejhibáról a Canon nyomtatóknál.
Az Epsonok között nézelődj.
Ha fontos a pigmantes tinta, akkor most kijött pár tartályos nyomtató amibe pigmentes tinta kell, de ezek mind A3-ak.

(#15032) fairi válasza atala (#15031) üzenetére


fairi
addikt

A3 óriásiak, láttam olyanokat.
epson wp-4*-ban nem a feje halt meg, hanem a jól előre megtervezett gyenge belső tintatartály membránja adta meg magát. Hihetetlenül nehezen szerelhető. Annyira komplex hozzáférhetetlen abban a nyomtatóban minden hogy még ideiglenes javítás se lehet míg újat veszek. Legalább fekete rész mükődne.
60k-ig van epson aminek nincs valami rákfenéje????

(#15033) atala válasza fairi (#15032) üzenetére


atala
Topikgazda

Tudom, hogy nem a fej halt meg, azt a Canonokra írta. Nerkem is volt egy 4025-ös ugyan ezzel a hibával. Nekem akkor szerencsére cserélték egy 5620-ra.
A leg gazadaságosabbak a tartályosok. Az összefoglalóban fel vannak sorolva, azok között nézelődj.
Viszont tudásban egyiksem hozza a 4535 szintjét, főleg nem ebben az árban.
Én egy Brother MFC-T910DW nyomtatót használok irodai célra.

(#15034) fairi válasza atala (#15033) üzenetére


fairi
addikt

Brother fasza lenne, de az ára egyenlő de inkább több mint a Canon MF643Cdw ahogy nézem. (árgép kihozza riválisnak) Színes lézer utánagyártott tonerekkel. 100k nyomtatóra luxusnak érzem.
Igazából nem az a baj ha meg tud halni a canon feje 2-3 év után, hanem javítható-e viszonylag olcsón 20k alatt????? Epsonnál se az a valódi baj hogy membrán tönkrement, semmi se örök, csak hogy javíthatatlan, vagy nagy gányolással szerencsével fixálható.

[ Szerkesztve ]

(#15035) atala válasza fairi (#15034) üzenetére


atala
Topikgazda

Szerintem 20 ezerért nem fognak egy nyomtatóban sem fejet cserélni. A brother 910-esben (és az összes tartályosban) az a jó, hogy fillérek hozzá a tinta. Ezek a tartályosok már nem olyan bonyolut szerkezetek. Nincs bennük pumpa, a gravitáció intézi a tinta szállítását.

[ Szerkesztve ]

(#15036) fairi


fairi
addikt

ha egyszerű a dolog és nincs elrejtve, bonthatatlanul beépítve akkor én szétszedem.
Epsonom tervezésileg javíthatatlan.
epson tartályosok ilyen tekintetben milyenek vagy a canon maxify-ok?

(#15037) Nagya21 válasza fairi (#15036) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Mostmég 50k körül kapsz Canon Pixma 2410-es nyomtató.
Pigment feketét használ, és a fejeket te rakod bele beüzemeléskor, tehát valszeg késöbb könnyen cserélhető lesz.
Én kifogtam 36K ért vettem a nemhülyéknél.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15038) SpaceJam válasza Earl_Muttley (#15029) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Azt hittem, árban csak lejjebb megy a dolog így, hogy nem kell nagy mennyiségeket bírnia, sem pedig színest nyomtatnia. Akkor miért ez az 50 ezer + Brother az ajánlott? Köszi, ha van türelmed kifejteni.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#15039) fairi válasza Nagya21 (#15037) üzenetére


fairi
addikt

forgalmazás megszűnt, te vitted el az utolsókat.
G2411 az aktuális, az meg nem kellemesen 50 ezer ( de inkább afelett). Workforce-hoz képest kőbuta.
tartályosokhoz szólva menyire stabil bent a festék. napi 1-2 színes mellett stabil marad évekig, vagy ide oda beszárad, nehogy túl sokáig éljen a gép.

(#15040) fairi válasza Nagya21 (#15037) üzenetére


fairi
addikt

A nemhülyék a G1411 akciózzák és egy árba hozták a Hp 9010-zel (ez is akciós).
Első teljesen alap, de olcsón minden nyomtatható, másik meg mindent tud de egy patronszett megegyezik a gép árával és utángyártottat nem találok. Jó kis dilemma.

(#15041) Nagya21 válasza fairi (#15040) üzenetére


Nagya21
addikt

haLI!!
A G1411 nem másolós, csak sima nyomtató!!
Rosszul irtam G2411-et vettem 36K-ért.A legolcsóbb helyen most 50K.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#15042) fairi válasza Nagya21 (#15041) üzenetére


fairi
addikt

jah, de jó drága. 36k-ért nem adják seholse amit vettél.

(#15043) SpaceJam válasza Earl_Muttley (#15029) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Vagy csak elírás lenne? Mert a Brother 1623WE helyett a Brother 1622WE – ami tényleg benne van az összefoglalóban – már "csak" 44 ezer.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#15044) atala válasza fairi (#15036) üzenetére


atala
Topikgazda

Az Epson tartályosokat könnyű szétszedni. Legalábbis amikkel én találkoztam. Az újakat nem tudom, és a Canonokat sem ismerem.
Elég egyszerű szerkezetűek. Gyakorlatilag ugyan az a felállás mint a régi patronos nyomtatóknál, csak itt vannak még plusz csövek amik szállítják a tintát. A youtube-on van sok szétszerelős videó nézd meg.
Én pl az 805-ös nyomtatómban nemrég cseréltem ki az egész parkoló egységet.

(#15045) ocscsaba válasza fairi (#15036) üzenetére


ocscsaba
tag

Én 3 éve használok Maxify iB4050 nyomtatót, eredetivel szerintem visszafogott denzitással takarékosan működtetem, kétoldalas kisszínes munkafüzeteket nyomtatok vele. Szerintem a következő, amit meg fogok venni, az a 5150-es.

(#15046) PociAti válasza SpaceJam (#15043) üzenetére


PociAti
senior tag

Nem elírás, a 1622WE az általános modell, de a Brother anyacég üzletpolitikája néha elég fura, és készítettek egy külön sorszámú modellt belőle a nagy volumenű kereskedőknek (idehaza: Media Markt). Különbség, hogy a 1623-nak más színű a felső burkolata, és számukra elvileg ki lenne kötve egy meghatározott rendelési limit, cserébe picit olcsóbban kapják. Ez utóbbit a valóság némileg átírta. A Forint gyengült a nagy nemzetközi valutákhoz képest, így mindenki drágábban szerzi be, mint március előtt. Illetve a kereslet is annyira megnőtt irántuk, hogy nem győzik teljesíteni a rendeléseket, így annak is árfelhajtó hatása lett.

Az árdiagramon jól látszik, hogy a csökkenő tendenciát mutató minimum ár márciust követően 25-30%-kal megugrott.

(#15047) curmpli válasza PociAti (#15009) üzenetére


curmpli
tag

Végül a rendelkezésre álló hely és a funkciók (DADF) kompromisszumaként az alábbi két versenyző maradt kosárban.

HP OfficeJet Pro 9013 All-in-One
Canon MAXIFY MB5150

Segítséget kérnék szépen, a döntéshez.

(#15048) fairi válasza curmpli (#15047) üzenetére


fairi
addikt

hp 9010 van 45k-ért most a mediában valami akcióban, canon drágább. De a patron olcsóbb a canonban még az eredeti is, utángyártott meg filléres.

(#15049) moleculez


moleculez
veterán

Sziasztok, lézeres all-in-onet tervezek venni. Annyira letisztult mar a keresés, hogy elég a mono, meg max, de nagyon max 200£ a keret, inkább mondanám azt, hogy nyomtatóért sajnálnék többet.
Eddigi versenyzők:
HP LaserJet Pro M28w
Xerox WorkCentre 3335dni
HP M148dw LaserJet Pro

A Brother-t annyira nem ismerem, nem tudom mennyire megbízható, pedig jo árban vannak a cuccaik. (A HP-nek tetszik a mobilos appja. :D )

A fentiek kozul melyik, vagy melyik nem ajánlott, esetleg mit javasoltok ami nincs itt.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#15050) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Irodába keresek hosszú távra olcsón fenntartható mono, full duplexes, hálózatos lézer nyomtatót.
Havi terhelés átlag 3000 oldal.
Tudnátok ajánlani 1-2 típust, amit érdemes jobban megnéznem?

Köszönöm és üdv:
spgabor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.