Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) sg22


sg22
senior tag

Sziasztok!

Nekem is nyomtato kene. All-in-one. Scannel fenymasol nyomtat blabla. Wifis jolenne. Meg nyilvan ne legyen nagyon draga a patron. havi max 50 oldal lenne nyomtatva. Epsonom volt regen, most is megfelelne. Csak amit itt olvasgattam epson l355 meg ezek, nalunk nem lehet kapni (Hollandia) Workforce (WF) meg expression (XP) szeriak vannak, es fingom sincs melyik minek felel meg. itt a link a holland oldalra.

what should I do about this?!

(#7002) Gergőke88 válasza sg22 (#7001) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szia!
Az "L" széria nem mindenhol elérhető, így ott akkor a külső tartályos nyomtatók nincsenek egyelőre bevezetve.

(#7003) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!
Tudtok javasolni olyan nyomtatót, amivel esetleg lehet NYÁK-ot nyomtatni átalakítás nélkül?
Olvastam olyat, hogy a canon nyomtatófej, ha szárazon megy kiéghet, és, hogy az epsonnak piezo-s nyomtatófejei vannak, amik bírják az oldószeres festéket is. Szóval olyan kéne, amivel lehet nyomtatni a NYÁK lapra, és alapból maratásálló festéket rak rá, vagy amiben ki lehet cserélni a festéket. Vagy, ha más nem, akkor csak lehet vele NYÁK lapra nyomtatni, állítólag, ha frissen leszórjuk fénymásoló porral, az beleragad, és megmarad. Láttam egy videót az XP-600-asról, hogy nyomtatás után egyből vizet engedtek a papírra, hogy mutassák, nem mosódik el. Lehet, hogy kibírná a maratást is?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#7004) sg22 válasza Gergőke88 (#7002) üzenetére


sg22
senior tag

Bah. Akkor tudnal valami alternativat ajanlani? :R

what should I do about this?!

(#7005) fer válasza x64 (#6999) üzenetére


fer
őstag

Fotóhoz Canon!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7006) QwErTy42 válasza fer (#7005) üzenetére


QwErTy42
addikt

Fotóhoz fényképezőgép! ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7007) Tomi_Sci válasza Tomi_Sci (#6995) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Üdv!
Erre valaki?
Záros határidőn belül vennem kéne valamit.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#7008) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Keresek olyan nyomtatót, ami tud DVD-re nyomtatni, és a fejek a patronnal cserélődnek. Létezik egyáltalán ilyen? :F

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7009) QwErTy42 válasza Tomi_Sci (#7007) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem létezik belőle utángyártott. Hazudnak. A gyárit töltik újra és matricázzák át. Azért van ez, mert a nyomtatófej, ami a patronon van, rohadt drága mulatság és így nagyobb haszonnal tudják tovább adni.
Érdemesebb venni egy gyárit és azt töltetni, mert ott legalább tudod, hogy nem egy széthasznált nyomtatófejet kapsz a patronnal.
Ezeket a nyomtatófejeket amúgy nem arra találták ki, hogy több ezer oldalt kibírjanak. Mennek a névleges maximális kapacitás fölött egy ideig és kuka.

LógaGéza:Újonnan nincs. Ezer éve a HP-nak még talán voltak olyan nyomtatói... Talán használtan.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7010) epzon válasza LógaGéza (#7008) üzenetére


epzon
őstag

EPSON L800

a fejet nem kell cserélni és a legolcsóbban nyomtat eredeti kellékkel,
legutolsó példány amit láttam 90 000 nyomat fölött járt és gond nélkül üzemel tovább

(#7011) Tomi_Sci válasza QwErTy42 (#7009) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Akkor sima gyári 301-est veszek. Az XL-es csak tovább van töltve, nem? Milyen festékkel töltsem?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#7012) QwErTy42 válasza Tomi_Sci (#7011) üzenetére


QwErTy42
addikt

Passz. A havi 20 oldalra, amit itthon nyomtatok nem szoktam barkácsolni.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7013) fer válasza QwErTy42 (#7006) üzenetére


fer
őstag

Felejts már el!!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7014) x64 válasza fer (#7005) üzenetére


x64
aktív tag

Köszi, de melyik? Canon MG6350 vagy MG6450 vagy MG5550 vagy MX525, esetleg más?

(#7015) x64 válasza Gergőke88 (#7000) üzenetére


x64
aktív tag

Köszi, de a 100 az kicsit sok... Inkább a 30 ezres kategória játszik. (ha már nem lézer...)

Szerk: arról nem is beszélve, hogy 38 oldalt inkább egy hónap alatt nyomtatna rajta, semmint egy perc alatt... :D

[ Szerkesztve ]

(#7016) LógaGéza válasza epzon (#7010) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszi, de sajnos ez eléggé kirúgja a költségvetést. A fejcserés dolog azért lenne jó, mert van hogy uborkaszezonban több hónapig 1 nyomat se kell, de van amikor "beindul", és akkor meg elég sok. iP4600-am van, annak még max 1 évet jósolok fejügyileg, ezért elgondolkoztam a cserén...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7017) Donki Hóte válasza fer (#7005) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ebben a kijelentésben annyi az igazságtartalom, mint az "autóból csak németet" szövegnek :)

Fotót 10-12 éve nyomtatgatok idehaza, amióta megjelentek a HP 27-28, ill. HP 56-58 patronokat használó nyomtatók. Azóta lehet azt mondani, hogy otthon tudsz olyan fotót nyomtatni, mint a régi "előhívott" analóg fotók.

Szóval HP nyomtatóval több mint 10 évvel ezelőtt is érdemes volt fotót nyomtatni, Canon nyomtatóval ezt jó ha 4-5 éve lehet.

Most is van itthon egy kb. 6 éves HP Photosmart nyomtatóm, illetve 1 hónapja vettem egy Canon iP7250-es nyomtatót (szoktam CD-re, DVD-re nyomtatni, azt a HP-vel nem lehet). Ezt a két nyomtatót nézve már azt mondom, hogy igen, a Canon is tud már fényképet nyomtatni olyan minőségben, mint egy HP :K

Pedig mindig is szurkoltam a Canon-nak, digitális fényképezőgépem a jó öreg 300D-vel kezdődően csak Canon volt :)

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7018) atala válasza gyulank (#7003) üzenetére


atala
Topikgazda

Vannak oldószeres nyomtatók, de azok aligha nyomtatnak dvd-t. Márpedig máshogyan nem tudom elképzelni a nyák nyomtatását. De arra van más módszer.
Már ezer éve foglalkoztam a témával, de valami olyasmi a lényeg, hogy be kell kenni valamilyen anyaggal, rátenni a rajzot, és átvilágítani. Ahol átvilágítódott, ott nem jön le a réz, vagy fordítva.

(#7019) gyulank válasza atala (#7018) üzenetére


gyulank
addikt

És mi zárja ki, hogy oldószeres nyomtasson DVD-t? Vagy, hogy ha kifogyott, oldószeressel legyen feltöltve? Vagy, hogy pl. az XP-600-as nem oldószeres?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#7020) SzutyokMatyi


SzutyokMatyi
tag

Sziasztok, hosszútávra vennék egy nyomtatót, a lényeg hogy havi kb. 2-3 oldalt kellene csak nyomtatnom szóval elsődleges szempont hogy időtálló legyen. A 10-15 ezres tartományban melyik az ajánlott? (Márka és típusszám). Értem ezalatt pll. hogy nem annyira beszáradós vagy nincs vele baja ha esetleg hetekig pihennie kell.

(#7021) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv! Multifunkciós nyomtató szeretnék vásárolni, de fogalmam sincs mi a jó. Tudtok ajánlani vmilyet? a nyomtató fekete fehér lézer legyen. köszi a segítséget!

Battletag: hojszi#2983

(#7022) atala válasza gyulank (#7019) üzenetére


atala
Topikgazda

Az, hogy az oldószeres nyomtatók nem nyomtatnak dvd-t. Azoknak nincs külön tálcája a dvd nyomtatáshoz.
[link]
Az XP-600-as nem oldószeres nyomtató. Szerintem az oldószeres tinta, vagy ki sem jönne belőle, vagy szétmarná a fejet.

Egyébként nem biztos kell neked az oldószeres. Lehet, hogy ha egy pigmentes tintával rányomtatná a nyákra, akkor azt sem marná le a vas klorid, vagy amivel maratod.

[ Szerkesztve ]

(#7023) gyulank válasza atala (#7022) üzenetére


gyulank
addikt

Tintasugaras nyomtatóról olyat még nem olvastam soha, hogy kibírná. Viszont a PCB nyomtató topikban azt írják, hogy a piezo nyomtatófej bírja mindkettőt.
És azon kívül, hogy tintasugaras nyomtatók szavakra rákeresve nem dob ki olyat amin látszik, hogy tud DVD-t nyomni, nem jelenti, hogy nincs ilyen. Arról se állípít meg semmit, hogy az XP-600-asba milyen van. Szerintem egyetlen egy oka lehet annak, hogy nincs oldószeres DVD nyomtató. Pont az, hogy nehogy véletlenül is lehessen NYÁK nyomtatásra használni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#7024) andris811


andris811
tag

Sziasztok! Multifunkciós nyomtató vásárlás előtt állunk, és szeretném a segítségeteket kérni! 30 ezer forint a keret (+/- 5 ezer), fontos hogy legyen benne wifi, mert nem a gépnél lesz a helye. Elsősorban lézereset szeretnék a hosszabb élettartam miatt, azonban, ha tudtok mondani olyan tintasugarasat, ami megéri, és olcsón lehet hozzá patront venni akár az is lehet (canonokról jókat hallottam). Ha mondjuk pár hétig nincs használva kell-e félni a beszáradástól?
Köszi szépen!

(#7025) atala válasza gyulank (#7023) üzenetére


atala
Topikgazda

Most olvasom a topicot amit linkeltél, epzon azt írja, kibírja a fej az oldószeres tintát. Akkor vegyél egy olyan epson nyomtatót, ami tud dvd-t nyomtatni, és akkora nyákot, ami befér a dvd helyére, már tudsz is nyomtatni.
Ja, és persze nem lehet vastagabb a nyák, mint egy dvd! Bár, rég foglalkoztam nyákokkal, de annak idején nem volt ilyen vékony nyáklap.
A nyomtatót lesz nehéz beszerezni, mert az epson ráállt a külső tartályosra. Használtban kellene megnézned. Pl. a PX660 az tud dvd-t nyomtatni. [link]

(#7026) gyulank válasza atala (#7025) üzenetére


gyulank
addikt

Az már sehol se kapható, és nem tudom mivel tud többet az XP-600-tól. Vagy mitől lenne oldószeres? Vagy ha ki lehet cserélni a tintát akkor pontosan mit lehet belerakni, amitől biztos nem megy tönkre? Én se tudok olyan vékony NYÁK-ról, de ahol ilyet írtak, azt írták, hogy a CD nyomtatós alá bőven odafér átalakítás nélkül. Semmit nem tudok megnézni, a semmi közepén lakok, a netről kapott információkra vagyok utalva.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#7027) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#7021) üzenetére


Intel fan11
őstag

vki vmi ötlet esetleg??? :Y

Battletag: hojszi#2983

(#7028) Gergőke88 válasza Intel fan11 (#7027) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hp 1132

(#7029) x64


x64
aktív tag

Erre esetleg valaki valamit? :F

(#7030) ingalls


ingalls
senior tag

HP LaserJet Pro M1132-t szeretnék venni, mint igazi kocanyomtató.
Hol érdemes ezt a gépet venni, ha egyáltalán érdemes, s milyen árban van hozzá a normális toner? 5k-s árakat láttam, ami nem túl hihető.
Köszi:R

(#7031) Gergőke88 válasza ingalls (#7030) üzenetére


Gergőke88
addikt

Pedig a toltott toner az kb5 e ft. A gyari 13-15e.
Ott vedd meg ahol a legolcsobb.

(#7032) ingalls válasza ingalls (#7030) üzenetére


ingalls
senior tag

Egyébként ez a gép (HP 1132) megfelel ezeknek a követelményeknek?
Kicsit hülye kérdés, de bizonytalan vagyok a témában. :B

(#7033) Gergőke88 válasza ingalls (#7032) üzenetére


Gergőke88
addikt

Wifi nincs. Foto szinten nem megy mivel ugyebar csak feketet tud nyomtatni.
Birja az allast, fekete a gep.

(#7034) Rivaul


Rivaul
addikt

Üdv.
Szeretnék egy nyomtatót. A lényeg hogy olcsó legyen maga a gép és a patron is hozzá. Nem akarok vele képeket, színeket nyomtatni, ha tud az nem baj de nem érdekel ezeknek a minősége. Szöveget szeretnék leginkább de azt se valami sokat. Szóval egy olcsó és megbízható jószág kéne hobbi felhasználásra.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7035) ingalls válasza ingalls (#7032) üzenetére


ingalls
senior tag

Ezzel az iménti üzenetemmel kapcsolatban kérdezem, hogy van-e a HP1132 kategóriájában lézer, ami hasonlít rá minden paraméterében, kivéve a fotónyomtatást? Wifi mégse fontos, de jó lenne, ha fényképet nyomna színesben. A fénykép minősége sem olyan fontos, lényeg, hogy elfogadható legyen és tudjak színes grafikonokat, diagramokat nyomtatni.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7036) QwErTy42 válasza ingalls (#7035) üzenetére


QwErTy42
addikt

Felejtsd el a színes lézert, ha jót akarsz. De ezt már párszor elmondtuk.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7037) Rakos


Rakos
csendes tag

Sziasztok!
Lézernyomtatót vennék itthonra, de nem sok közöm van a nyomtatókhoz, úgyhogy reméltem tudtok segíteni. Van hogy sokáig nem használom de havi 50 oldalnál nem nagyon nyomtatok többet. Jó lenne minél olcsóbban üzemeltetni. Tudnátok ajánlani valamit?

(#7038) ingalls válasza QwErTy42 (#7036) üzenetére


ingalls
senior tag

Hiszek neked és kösz a tippet. Ha esetleg van valami erre vonatkozó cikk, vagy ahogy te mondod, gyorsan összefoglalható "észérv" kiderülne, hogy oktalan vagyok-e:)

(#7039) QwErTy42 válasza ingalls (#7038) üzenetére


QwErTy42
addikt

Draga a kellek. Keress ra a neten az arakra es kapacitasokra!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7040) ingalls


ingalls
senior tag

Amikor nyomtatót veszek (lézer) nyomtatót, adnak hozzá tonert?

(#7041) Gergőke88 válasza ingalls (#7040) üzenetére


Gergőke88
addikt

igen.
általában félig vannak a kezdő tonerek töltve.

(#7042) Carlos82


Carlos82
újonc

Üdv!
Nekem is szükségem lenne egy nyomtatóra. Multifunkciós a lényege, nagyon ritkán nyomtatok színeset, de nem fotót. Igazából a használat sem sűrűn lenne. Milyent érdemes venni? Canon , HP, Epson jöhetne szóba.
Az epson expressionokról vélemény?

(#7043) Gergőke88 válasza Carlos82 (#7042) üzenetére


Gergőke88
addikt

HP IA1515.
Olcsó patron, megy csak feketével is.
[link]

(#7044) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok!

Jelenlegi nyomtatóm szeretném lecserélni egy másik típusúra. Mostani gép egy HP psc1315, igazából meg vagyok vele elégedve, amire kell arra nekem elég, de újabban elkezdett fagyogatni mikor áramalá került, volt mikor nyomtatás közben is megállt és lefagyott, ledek is össze-vissza világítottak rajt. Másik gond vele, hogy eszméletlen drága egy patron hozzá és nem szívesen vennék annyiért patront (12-13e egy színes bele, 9-10e egy fekete) mint amennyiért egy új nyomtatót vehetnék. Ez is elnne az elsődleges az új nyomtatónál, hogy lehetőleg olcsón tölthető-beszerezhető cuccal működjön. Nézegettem lézeres gépeket, de azok sajnos egy vagyonba kerülnek, hát még ami színest is tud nyomtatni.
Használt nyomtatót venni elég nagy lutri nem?
Milyen márkát ajánlatok?

(#7045) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Érdemes még venni HP3515 nyomtatót?
Jókat írtatok róla, és tetszik, hogy a patronon van a nyomtatófej.
Viszont már egyre kevesebb helyen kapni, gondolom kifutó modell.

Várható jobb ajánlat/újabb modell ebben a 20-25 ezres kategóriában?

(#7046) Gergőke88 válasza Fancy-boy (#7045) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szia!
Már kapható az utódja.
HP IA 2545.
azonos árban van, de fehér.
Patronok tekintetében ugyanazt használja mint a 3515.

(#7047) Fancy-boy válasza Gergőke88 (#7046) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hello!

Jó lenne, de fekete színű kellene.
Nem értem, miért nincs feketében. :F
Akkor lehet megpróbálok 3515 öt szerezni ha maradt még a Media Marktban.

(#7048) Gergőke88 válasza Fancy-boy (#7047) üzenetére


Gergőke88
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#7049) nrvn


nrvn
csendes tag

Sziasztok!

Nyomtató vásárláson töröm a fejem a nagyon alsó szegmensben a kevés használat miatt igazából.

Ez a 3 masina ami között vacillálok:

Canon Pixma MG2450 vagy HP Deskjet Ink Advantage 1015 illetve HP Deskjet 1510 All-in-One

Mind a 3 olyan 11-12 ezer forint körül lenne ahogy nézegettem, de egyiket se ismerem igazán, ahogy semelyik nyomtatót sem. Kb 10-15 lap lenne kinyomtatva hetente néha picit több, néha picit kevesebb.

Ha tudtok más alternatívát szívesen fogadom a tanácsokat.

Köszönöm

(#7050) Gergőke88 válasza nrvn (#7049) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szia!
15 e Ft alatt legjobban a HP IA 1515-s készülékkel járnál.
A gyárilag hozzá járó patronok is tovább bírják, és a későbbiekben olcsóbban beszerezhető.
A gyári fekete patron 3e ft hozzá és kb 361 fekete oldalt bír.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.