Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) atala válasza gurabli (#14795) üzenetére


atala
Topikgazda

Ha teljesen kifogyott a színes tinta, és nem nyomtat rendesen, NE vedd meg! Sohasem szabad teljesen kiapaszatni a tintát a tartályból. Be fog levegősödni, és nehéz lesz életre kelteni, ha egyáltalán lehet. Ha hónapokig nem volt benne tinta, akkor be is szárdhatott a fej.
Az Epsonoknál még könnyen szét lehet szedni a fejnél, és manuálisan beszívni a tintát, de a Brothernél sookal zártabb a rendszer. Ráadásul a Brothernél a szoftverben nincs olyan, hogy teljes átöblítés, amivel esetleg fel lehetne tölteni a rendszert.

(#14802) Pitbullcsiga


Pitbullcsiga
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy Brother HL1222we gépet de nem akar összejönni a telefonnal. Feltettem a iPrint&Scant és a NokoPrintet de egyik sem találja, a teló direct wifije sem látja . Biztosan én vagyok a hozzá nem értő de hogyan tudom összehozni a telóval a nyomtatót? Gondoltam előbb laptopon beállitgatom de usb kábel hiányában azt sem tudtam, otthon sem akart wifire felmenni. Valaki esetleg valami egyszerű leirást vagy ilyesmit tudna? Egy hozzá nem értő számára is világost keresnék :)

(#14803) Nyx89 válasza Pitbullcsiga (#14802) üzenetére


Nyx89
aktív tag

En is "szorakoztam" vele par kort, mire elengedtem az automatikus beallitast es manualisan megcsinaltam(Brother 1622WE tipus nem kedveli a UPC-s routert)
Video: [link]

Roviden:
Menu
Halozat/Network
Telepitesi/Beallitas Varazslo
Engedelyezd a wifit, majd utana elkezd keresni
Kivalasztod a megfelelot es megadod a jelszot karakterenkent...(generalt jelszonal izgi)

Utana pedig az iPrint&Scan appot ha inditod, meg fogja talalni a nyomtatot(ugyanazon a halozaton(wifin) kell lenned)

(#14804) Pitbullcsiga válasza Nyx89 (#14803) üzenetére


Pitbullcsiga
csendes tag

Köszi, ez így sikerült is viszont létezik e olyan, hogy laptop és internet nélkül, közvetlenül a telefonról tudjak nyomtatni? Szóval adott egy mobiltelefon, mobilnettel, meg egy nyomtató és erről lehetne e nyomtatni?

(#14805) Nyx89 válasza Pitbullcsiga (#14804) üzenetére


Nyx89
aktív tag

Szerintem ilyet nem tud sajna, de a szakik majd kijavitanak ha tevednek

(#14806) gurabli válasza PociAti (#14800) üzenetére


gurabli
senior tag

Nagyon rendes tőled, komolyan értékelem! Közben kiderült, sajnos, hogy nem akarja eladni a nyomtatót. De annyira nem is bánom. Nem mai darab, ráadásul régóta nincs a színesben festék. Így a Brother tárgytalan,

Akkor ebből új nyomtató lesz. Ebben kérném segítségeteket. Alapvetően irodai használatra kell. Elég sok szerződést szkennelek, így leginkább a szkenner funkció a fontos (csak szöveg, képeket nem igazán). Nyomtatni nem kell sokat. Ha már színes, akkor fotó papírra el tudom képzelni, hogy nyomtatok néha és nem küldöm előhívásra. Amatőr fotósként ez sokszor jól jöhet, különösen eltérő formátumok mellett. De ez nem annyira szempont, mivel előhívatni szinte mindig egyszerűbb.

Ami jól jönne, az automatikus két oldalas nyomtatás ÉS, amennyiben lehetséges, a az automatikus két oldalas szkennelés.
Utóbbira nem tudok nagyon keresni, de úgy látom, hogy:

Canon Pixma TR4551 -> tud automata két oldalas nyomtatást és ha jól értem, két oldalas szkennelést is. A nyomtató nagyon baráti árban van, 24e környékén meg tudom venni.
A tinta hozzá úgy látom, hogy csak eredeti Canon van, ez kb. 11 500 Ft a fekete és színes együtt, és elég keveset tud nyomtatni, max 2x180 oldalt ír (5% fedettség mellett, ami gyanítom nagyon kevés).
Tehát ez kb. mindent tud (ha jól gondolom), ami nekem kell, olcsó a nyomtató, cserébe csak eredeti Canon tinta, ami ráadásul nagyon keveset tud.

Epson WorkForce WF-3720DWF -> elég jónak tűnik, sok mindent tud, de szkennelni nem tud két oldalasan. Nyomtatni igen. De szkennelni legalább tud lapadagolóval, tehát ez is valami.
Drágább a nyomtató, 38e körül van, cserébe a gyári szintén elég borsos, de jóval több oldalt tud. És van utángyártott, nagyon kedvező áron, pl ez.

Mi a vélemény erről a kettőről? Vagy van más választás, amit nem láttam?
Alapvetően keveset fogok nyomtatni, sőt. Jobban kell majd arra figyelnem, hogy ne száradjon be. Mondjuk hetente nyomtatok vele egy oldalt, így az nem lesz gond.
Alapvetően szeretném olcsóbban megúszni a vásárlást, mert home office miatt veszem :)

Lézer is jó lehet, pl a Brother DCP-L2512D. Nem sokkal olcsóbb, 45e környékén van. Bukom a színes nyomtatást, cserébe rettentő sokat lehet vele nyomtatni (2000+ oldalt), tudtommal nem szárad be nagyon sokáig (így van?) és az utángyártott toner is 8e körül van.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#14807) Pitbullcsiga válasza Nyx89 (#14805) üzenetére


Pitbullcsiga
csendes tag

Nekem úgy sikerült, hogy laptopról, saját teló hotspottal, telepítettem a nyomtatót, azóta laptop nélkül, teló+hotspot megtalálja a nyomtatót, működik is rendesen. Annyi a problémám, hogy csak az én telómról megy, ha más használná, úgy már nem találja meg a nyomtatót. Félsiker de legalább én tudok nyomtatni :)

(#14808) Varshi válasza gurabli (#14806) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ezek közül szerintem egyik se tudja a kétoldalas szkennelést. Azt engedd el inkább, ha lehet.

Ha sokat szkennelsz, akkor jól jöhet az ADF, de azért amikor egy gyűrött szerződésből kiszeded a kapcsot, és úgy akarod beküldeni a több oldalt szkennelni, mindig ott lesz az esély az akadásra vagy több lap behúzásának. Ráadásul a kétoldalasan nyomtatott szerződés így nem fog menni, tehát akár az ADF-et is elengedheted...

Ha nem nyomtatsz sokat, illetve nem akarsz színes patronokat "fenntartani" évente egyszeri fényképnyomtatáshoz, én a lézer felé mozdulnék.

[ Szerkesztve ]

(#14809) PociAti válasza gurabli (#14806) üzenetére


PociAti
senior tag

Nekem van Brother, Canon, Epson és HP nyomtatóm is. Mindegyiknek más az előnye.
Minél újabb, általában annál erősebb proci és több memória van benne, annál több szolgáltatást tud (pl. felhő, wifi-direct), és annál gyorsabb kommunikációra képes (USB 3 az USB 2 helyett).

A belépő szintű irodai gépek jellemzően magasabb üzemeltetési költséggel rendelkeznek, mint az egyszerű otthoni nyomtatók, de mivel keveset nyomtatnál és a funkciók érdekelnek, akkor inkább ebbe az irányba lenne célszerű elmozdulni.
Például Canon MAXIFY sorozat, melynél a duál szkenner is relatív elérhető áron van.
Az Epsonnál a WorkForce jelöli az irodai gépeket.
A kinézett Brother is jó, de induláskor csak 700 oldalra elegendő toner jár hozzá, és drága az etetése eredetivel. De amúgy jól összerakott modern gépek.

Nincs egyértelmű válasz a felvetésre, mert mindegyik berendezés nagyon különbözik egymástól ezáltal távol vannak az előnyei és hátrányai is egymástól. Személyes beállítottságon múlik ki mihez ragaszkodik, és mely hátrányt hajlandó elfogadni.

(#14810) gurabli válasza PociAti (#14809) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm nektek a segítséget. Nem lesz könnyű, de nem fogom túlpörögni.

Van itthon egy Canon Pixma MP-210. Kb öt éve nem lett benne tinta cserélve. Jól tudom, hogy itt a fekete és a színes egyben a fej is, így egy új fekete és színes tintával fel tudnám éleszteni? Mert annak a szkennere és nyomtatása teljesen megfelelne.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#14811) PociAti válasza gurabli (#14810) üzenetére


PociAti
senior tag

Én arra már pénzt nem költenék. Ha van otthon hely, akkor a szkennelést és nyomtatást megoldhatod 2 külön géppel. Valami olcsó mono lézer nyomtatna, és a Canonnal mondjuk szkennelnél. Használtan olcsón lehet olyan okos kis gépeket kapni, aminek a szkenner része hibátlan, de a feje beszáradt.

(#14812) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok, mai napon sürgősen kell vennem egy A4-e tintasugaras nyomtatót ami scannelni is tud.
Melyik tipus az ajánlott amibe utángyártott (olcsó) patront is lehet rakni ?

Ahol lakom kb a media marktból tudok a mai napon venni.
HP Deskjet 2620
CANON Pixma TS3151
CANON Pixma MG2555S
CANON PIXMA TS3150

Kb ezeket találtam hirtelen. Tehát a lényeg hogy ne 6000FT legyen egy patron bele.

(#14813) PociAti válasza Khaosz55 (#14812) üzenetére


PociAti
senior tag

Ezekkel csak problémát vásárolsz magadnak, nem megoldást.

(#14814) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék egy új nyomtatót venni a mostani ősöreg Brother MFC-7420 helyett, amit nagyon szerettem, de már kiszolgálta az idejét.

1. Tintás vagy lézer?
Lézerrel van pozitív tapasztalatom, maradnék ennél a fajtánál.
2. Fekete vagy színes?
Fekete elég, ha támogatja a színest az csak jó, de nem ragaszkodom hozzá.
3. Mire használnád? (Fotók, színes marketinganyag és táblázatok prezentálni, vagy többnyire csak szöveg?)
Többnyire szöveg, néha előfordul marketing anyag, táblázat nyomtatása.
Scannert dokumentumok, számlák, fotók beolvasására használom főként.
Win, Mac, Linux kompatibilitás nem legyen gond, de a Win, Linux a legfontosabb.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? (színes / ff bontásban)
Változó, van úgy hogy hetekig semmit, aztán 100-200 oldalt főleg ff-ben.
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
Max 1 hónap.
6. Milyen funkciókat vársz el? (pl. szkenner, ADF, egyszerű/egygombos másolás, WiFi, keret nélküli/fotónyomtatás stb.)
Szkenner mindenféleképpen kell, DADF jó lenne, nagy előny tudna lenni, valamint a duplex nyomtatás is nagy előny lenne, de nem vagyok lusta, kézzel is megforgatom, de ha sokat kell, akkor ugye a kényelem sokat számít. Wifi szükséges.
7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?)
Kb 50-60e HUF, de ha egy nagyon jót ajánlat van, +-10-15 HUF-t még rászánok szívesen
8. Árérzékeny vagy? (A létező legolcsóbb megoldás érdekel, akár bármi áron?)
Nem
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
Utángyártott is jöhet, nem ellenkezem ellene, utántöltögetés is opció, ha nem jár nagy macerával.

Melyiket tudnátok ajánlani?

Átnéztem az ajánlót, de nem igazán tudok dönteni, hogy mi lenne a legjobb számomra.
Ritkán veszek nyomtatót :)

Segítségeteket előre is köszönöm!

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#14815) Khaosz55 válasza PociAti (#14813) üzenetére


Khaosz55
addikt

Akkor mi az ajánlott otthoni felhasználásra? Kb heti 10-20 oldal nyomtatására? Néha 1-2 oldal nyomtatásáért nem akarok a céghez bemenni. Scanner is legyen benne. Tudom hogy 14 ezres nyomtató nem csoda, de szerintem erre a célra 60 000-es nyomtató nem kell.

(#14816) Prien válasza Khaosz55 (#14815) üzenetére


Prien
addikt

Nézd meg az általad linkelt gépekhez melyik a legolcsóbb tintapatron.
Szerintem a HP. ;)

A kevés is több a semminél.

(#14817) PociAti válasza Khaosz55 (#14815) üzenetére


PociAti
senior tag

A mono lézernyomtató gazdaságosan üzemeltethető, igénytelen, nem szokásuk elromlani, ezért akár a használt piacon is megéri körbenézni. Például itt, a hardveraprón.
5.200 Ft, HP lézer üres tonerral
6.000 Ft, Samsung ML-1640 mono lézernyomtató üres tonerral
Pécsen 15.000 Ft-ért, Toshiba Studio 180S lézernyomtató 100%-os tonerral
20.000 Ft, HP Laserjet 153 MFP, az ADF-nek kisebb gondja van
22.400 Ft, Samsung SCX-4828FN 3 hónap garanciával
25.000 Ft Samsung SL-M2070W lézernyomtató, 53%-os tonerral.
Mindegyik felsorolt gép multifunkciós mono lézernyomtató (nyomtat, másol és színesen szkennel).

(#14818) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Kifejezetten fotó nyomtatásra Epson és Brother közül melyik típus ajánlott? Olvasgattam vissza, de a 3150 "otthonra" elegendő minőségben nyomtat. Van esetleg ennél jobb is? :U
Előre is köszi

(#14819) b1sti


b1sti
senior tag

Akkor talán majd így....

1. Tintás vagy lézer? Tartályos
2. Fekete vagy színes? Színes
3. Mire használnád? Fotók és dokumentumok
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Hetente színes, ff majdnem minden nap
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Max 1-2 nap
6. Milyen funkciókat vársz el? Egyszerű/egygombos másolás, keret nélküli/fotónyomtatás
7. Mennyi a keret? max 150k
8. Árérzékeny vagy? A megadott kereten belül a legjobb érdekel! Egy két alternatíva is jöhet!
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Gyári

(#14820) Varshi válasza b1sti (#14819) üzenetére


Varshi
aktív tag

(#14821) Earl_Muttley válasza b1sti (#14819) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Epson L7160at ajánlom figyelmedbe. :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#14822) b1sti


b1sti
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek :R

(#14823) Tanisz válasza Tanisz (#14814) üzenetére


Tanisz
senior tag

Kinéztem ezeket:
Amik árban beleférnek az elvárásoknak.

Ha jól láttam ennél nincs kétoldalas másolás, scan:
Brother MFC-L2712DW
Brother MFC-L2732DW

Bár ha már nincs kétoldalas másolás, scan, akkor már lehet ezek jobbak lennének, a faxra úgysincs szükségem:
Brother DCP-L2530DW
Brother DCP-L2532DW

Ennél pedig talán van kétoldalas másolás, scan, nem egyértelmű sajna:
Xerox B215V_DNI

Ti melyiket ajánlanátok?

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#14824) Varshi válasza Tanisz (#14823) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ahogy azt korábban is írtuk (és tényleg nem régen), a kétoldalas szkennelés egy "magasra árazott" képesség, így egyrészt nem könnyű ilyet találni (kisebb a választék, ill. magasabb az ár), másrészt tapasztalat se sok vele.
A megadott árkategóriában valószínűtlen, hogy találsz ilyen lézert. De ha figyelmesen visszaolvastál, láthatod PociAti kolléga javaslatát a Canon MAXIFY sorozatról. Ami ugye tintás. Lézerben biztos még drágább.

Nézegesd meg alaposan a felsorolt Brother nyomtatók képességeit, és választ azt, ami a legjobban tudja mindazt, amire vágysz. Nem fogsz velük mellélőni. A dual szkennelés tényleg menő, én használtam is egyszer életemben olyan doksikupacra, ami nagyobb volt 5 lapnál. De túl drágán adják. 5 lap alatt meg annyi idő beforgatni, hogy luxus azért DADF-et venni (ennyiért).

Az a Xerox nem is értem, miért került a képbe, hogy tudna ilyesmit.

(#14825) Tanisz válasza Varshi (#14824) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszönöm :)

Annyira nem ragaszkodom hozzá, mármint a dual scanhez, csak ugye jó kis kényelmi megoldás, de kb évente 3-4x használnám max 5 oldalnál többre, azt meg megoldom másként :)

Igyekszem olvasgatni a fórumot, meg az ajánlót is, csak néha olyan vagyok mint a vaklégy, hogy nézek és nem látok, elnézést.

Köszönöm a segítséget, szerintem ezek alapján valamelyik Brother DCP-t fogom választani.
Bőven elég az a funkcionalitás amit adnak.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#14826) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Végül találtam itt ph-n egy használt, egy éves, 220 oldalt nyomtatott Samsung SL-M2070W lézer multifunkcióst, tiszta új állapotban, 20e-ért. Ezzel szerintem jó ideig elleszek és nem kell parázni a tinta miatt.

A lézerrel nincs semmi ilyen macera, jól tudom? Ha havonta egy-két oldalt nyomtatok, akkor sem "romlik" meg a tonner?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#14827) Varshi


Varshi
aktív tag

Ma Epson L6170 nyomtatóm 2,5 év illetve ~50e lap után garanciális csere.

(#14828) PyroS


PyroS
senior tag

Sziasztok.

Járt már esetleg valaki így? Hétfőn vettem egy HP 2620 multifunkcós nyomtatót. Sikeresen beüzemeltem és a nejem használta.Kb 20 -25 szöveges oldal után jelzett a nyomtató,hogy kifogyott a fekete patron (HP 304). Tudom,hogy egy kezdő patron keveset bír de azért ennyinél többet kellene bírnia. Előlehet valahogy bányászni,hogy mennyit nyomtattam a nyomatóval? Gondolom a garival nem sokra megyek,személyes vásárlás volt így a 14 napos elállás nem valósítható meg. Ez előtt már egy CANON PIXMA TS3150 már visszaküldtem a Mediamarktba mert az meg bedöglött 3 nap alatt :W . Szóval egy kicsit kezd elegem lenni a nyomtatókból :W .

(#14829) Sinkapeter válasza PyroS (#14828) üzenetére


Sinkapeter
tag

Ha wifin kapcsolódik a nyomtató, akkor a böngészőbe a címét beírva be tudsz lépni a nyomtató EWS-re, ott van mindenféle statisztika. Aztán, hogy reklamálni lehet-e vele, az kérdéses.

(#14830) PyroS válasza Sinkapeter (#14829) üzenetére


PyroS
senior tag

Köszönöm az infót :R . Megtaláltam, az alapján 70 oldalt nyomtattunk ami persze nem igaz. :W
Na mindegy akkor így jártam :O .

(#14831) Prien válasza PyroS (#14830) üzenetére


Prien
addikt

A kezdőpatron nagyon keveset bír, ez valószínűleg nem hiba, de majd írd meg, hogy a "rendes" mennyit bírt.

A kevés is több a semminél.

(#14832) PyroS válasza Prien (#14831) üzenetére


PyroS
senior tag

Ma vettem egy eredeti HP 304XL patront. Kíváncsi leszek, hogy meddig bírja.

(#14833) Varshi válasza PyroS (#14832) üzenetére


Varshi
aktív tag

Nyugodtan vegyél utángyártottat, max ha nem válik be (az a termék), többet nem veszel olyat. Kárt nem teszel vele. Minden új patron egyben új nyomtatófej.
Legfeljebb annyi bajod lehet, hogy hamarabb szárad be kicsivel, de ha nyomtatsz hetente (legalább 1 tesztoldalt), akkor nem valószínű.

(#14834) PyroS válasza Varshi (#14833) üzenetére


PyroS
senior tag

Köszi a tippet ,sajnos itt helyben nem volt az üzletekben csak eredeti. Legközelebb utángyártottat veszek.

(#14835) l.kiss


l.kiss
tag

1. Tintás vagy lézer? laser
2. Fekete vagy színes? mono
3. Mire használnád? dokumentumok, scannelt könyvek nyomtatása
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? max. havi 500oldal
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? akár hetekig is
6. Milyen funkciókat vársz el? scannelni, másolni tudjon
7. Mennyi a keret? 40-50ezer Ft
8. Árérzékeny vagy? az árkategória legjobbját keresem
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? utángyártott

Amit eddig nézegettem:
HP LaserJet Pro MFP 135w
HP LaserJet Pro M28w
Brother DCP-1622WE

(Régi beidegződés: A Hp-k papír továbbító görgői hektikusan működnek, a Brother meg gagyi
Persze 100évvel ezelőtt foglalkoztam utoljára nyomtatókkal, a mai termékeket és gyártókat már nem ismerem. Ezért is kérek segítséget!)

"... és a jó győzött, mint mindig."

(#14836) Varshi


Varshi
aktív tag

Valaki nemrég fotónyomtatót keresett.
Az L805 már becsúszott 100 alá:
https://www.arukereso.hu/nyomtato-c3134/epson/l805-c11ce86401-p322738431/

(#14837) Forraszto


Forraszto
tag

Üdv!

Van ez a két nyomtató:

HP Laser Color 150nw

és

Kyocera ECOSYS P5021cdn

A Kyocera a leírás szerint 1200 dpi-t, tud, a HP pedig 600-at, mégis a kyo az olcsóbb. Ez mit jelent? Hogy a HP ennyire túlárazott, és tényleg rosszabb mint a másik, vagy valami marketing-trükk ez a kétszer akkora dpi, és nem rosszabb a HP nyomata sem? A HP-ról eddig azt tudtam hogy "csúcskategória", ezt kell itt megfizetni? (ok, látom wifi, de az gondolom egy 1$-os csip, nem tétel)

Itthoni használatra keres rokon nyomtatót, a 3.- tintásat dobják ki beszáradás miatt, lézert akarnak. Színes kell, mert időnként a gyereknek nyomtatnak ilyen rajzokat, ábrákat. Ezt a kettőt látom értelmesnek, esetleg valami ajánlottabb?

Köszi

(#14838) Varshi válasza Forraszto (#14837) üzenetére


Varshi
aktív tag

"A Kyocera a leírás szerint 1200 dpi-t, tud, a HP pedig 600-at, mégis a kyo az olcsóbb. Ez mit jelent? Hogy a HP ennyire túlárazott, és tényleg rosszabb mint a másik, vagy..."

A nyaralóm 120 nm, a belvárosi lakásom meg csak 60, de mégis olcsóbb a nyaraló...

Több dolog is számít, ez csak egy(etlen) paraméter. Ahogy az 5.1-es hangfalszett se biztos, hogy szebben szól egy 2.1-esnél csak a hangfalak száma miatt.
Megjegyzem, a 600 dpi bőven elég lesz egy hétköznapi embernek.

Nem ismerem ezeket a típusokat, de nem lennék meglepve, ha mindkettő tökéletesen túlteljesítené az elvárásaidat. Amúgy igen, a márkát is meg kell fizetni, adott esetben a szervizhátteret stb. És lehet, hogy 1 dollár egy chip ára, de azt méregdrágán kell megfizetned a termékben, mert így pozicionálják a termékeiket.

Gyerekeknek színes rajzot nyomtatni lézerrel amúgy nem a felbontásról szól, hanem hogy mit szól majd a pénztárcád, amikor színes tonert kell cserélni 1-2 tucat My little pónis kép után. :))

[ Szerkesztve ]

(#14839) Forraszto válasza Varshi (#14838) üzenetére


Forraszto
tag

Köszi a választ.

:) A tonercsere az ő gondjuk, szerintem egy tintasugarassal jobban járnának még mindig, beszáradás ide-vagy-oda, fentebb is olvasom, hogy heti egy tesztoldal és nem szárad be.

(#14840) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Keresztapám kérdezte mai nap, hogy nem-e tudok neki segíteni multifunkciós lézer nyomtató ügyében. na most ha mg kapható lenne simán mondanám neki ami nekem is van, nevezetesen egy Samsung Xpress M2675F. 2016-banvettem és nem bánom vételét.
Azóta viszont nem követem a nyomtatókat, így kérdezném, ki mit ajánlana.
Árra azt mondta hogy lehet akár 100 ezer is csak jó és tartós legyen.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#14841) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Sziasztok,
irodába kellene sürgősen egy nyomtatót intéznem. Tudnátok egy megbizhatót ajánlani? Mostaniba 16ezer a fekete, és 2000oldalt bir, elegem van belőle. Csak feketén és sokat nyomtatunk:

1. Tintás vagy lézer? - Mindegy, amibe aztán a kellékanyag olcsóbb
2. Fekete vagy színes? - fekete
3. Mire használnád? - iroda, dokumentumok
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? 6tagú iroda, napi szinten
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? - hétvége, 2nap
6. Milyen funkciókat vársz el? -A4 elég, szkenner, 2oldalas nyomtatás, wifi, gyors nyomtatás, olcsó utántöltés
7. Mennyi a keret? 46 ezer
8. Árérzékeny vagy? sokkal többet nem szeretnék költeni
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? - utángyártott kellékek is jöhetnek

Köszönöm

(#14842) Varshi válasza hakydakillah (#14841) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ez a 46ezer (hogy jött ki? :D ) elég karcsú egy multifunkciós lézerre.
Ilyen nem létezik.

Ha megtoldod egy 10-essel, akkor ez: Brother DCP-L2532DW

De van egy rossz hírem: most 8 Ft-ért nyomtatsz egy oldalt, ez se tud olcsóbban, csak utángyártott tonerrel. 3-4 Ft/oldalra tudsz lemenni.

Ha ezt bevállalod, akkor hajrá.

(#14843) hakydakillah válasza Varshi (#14842) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Mostani HP nyomdánkba a fekete 16 ezer ft, és 2000oldalt garantál. Üzletben ma ajánlottak egy EPSON L3150-et ma, igaz drágább, de alap csomag hozzá garantál 8100 fekete és 6500 szines oldalt, amit hozzá adnak.
Ha csak azok a tinták árát veszem HP vonalon, kapok hozzá "ingyen" 110 ezerért tintát. Abba aztán fekete 4000 oldalra 2000ft lenne. Rosszul gondolom, hogy sokat spórolnánk egy váltással?

[ Szerkesztve ]

(#14844) Varshi válasza hakydakillah (#14843) üzenetére


Varshi
aktív tag

Az sokkal jobb megoldás (57e Ft-tól), csak elnéztem, valamiért kevertelek a feletted íróval, akinek csak a lézer jó. :W

Ha sokat nyomtattok, és ahogy írod, folyamatosan, akkor egyértelműen sokat spórolhattok ezzel. :K

(#14845) hakydakillah válasza Varshi (#14844) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Köszi, örülök neki nagyon, szerintem jó választás lesz. Pláne igy, hogy mindent tud, elég gyorsan nyomtat, ahogy nézem 32őt irnak percenként, és annyi tintával adják, hogy pár hónapig kitartunk vele :DD

(#14846) d@minator


d@minator
addikt

Azt mondjátok a Brother T310 és T510 nem szárad be mert van automata fejtisztítás? :) Mert akkor már rendelem is.

[ Szerkesztve ]

(#14847) PociAti válasza d@minator (#14846) üzenetére


PociAti
senior tag

100% hogy van benne ilyen. T510-em van, hallom hogy csinálja (és a kijelzőre is kiírja, hogy éppen tisztít és a hátsó adagolóba ne rakjak be papírt). Illetve az elődmodell prospektusában is szerepelt (korábban már belinkeltem). "Beépített Tisztító Rendszer: A Brother szabadalmaztatott, beépített tisztító rendszere segít megakadályozni, hogy a nyomtatófej kiszáradjon - ezáltal növeli a megbízhatóságot."

(#14848) d@minator válasza PociAti (#14847) üzenetére


d@minator
addikt

Értem. Mi a leghosszabb idő amit beszaradás nélkül kibírt? Tényleg a brother lézeremet cserélném olyanra ami színes és szkennel.

(#14849) solti


solti
senior tag

wifis és egyéb okos dolgokkal megáldott nyomtatóknál azért a beszáradás megelezhető egy automatikus heti/2heti nyomtatással. Epsonnál pl van email nyomtatás, onnantól meg simán lehet valami emlékeztetőt kreálni ami mondjuk emailt küld és az meg mehet a nyomtatóra...

[ Szerkesztve ]

(#14850) PociAti válasza d@minator (#14848) üzenetére


PociAti
senior tag

Normál körülmények között valószínűleg hónapokról lehet beszélni, de talán éveket is kibírhat, feltéve ha nincs közvetlen hőnek kitéve (pl. nyáron déli fekvésű ablakból süt rá a Nap, vagy télen fűtőtestnek neki van nyomva).
Folyamatos használat mellett is kb. heti rendszerességgel csinálja a fejtisztítást, így feltételezhetően nem veszi figyelembe a környezeti körülményeket. Természetesen áram alatt kell hagyni a készüléket! 1W áramfogyasztás 1 év alatt kb. 220 Ft (36 Ft/kWh költséggel számolva).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.