Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) atala válasza NoOne1976 (#10000) üzenetére


atala
Topikgazda

Nem tudok. De azt tudom, hogy olyan, hogy olcsó is legyen, meg olcsó is legyen a toner, nem lesz. Ráadásul még kicsi is legyen.....

(#10002) szabolcs77


szabolcs77
tag

Sziasztok!

Könyvelés nyomtatására keresek lézer nyomtatót. Szempontok:
- gyors nyomtatás
- olcsó nyomtatás (nincs bajom az utángyártott tonerekkel sem)
- LAN csatlakozó
- megbízható gép, normális szervíz háttér
- duplex nem szempont
- havi 5-10k oldal
- max 100.000 Ft, de jobban örülnék ha olcsóbban megúsznám :)

Mit tudtok javasolni?

Köszi

(#10003) Gergőke88 válasza NoOne1976 (#10000) üzenetére


Gergőke88
addikt

Samsung 2070, hp m125a, esetleg ha meg talalsz akkor hp1132

(#10004) berton


berton
csendes tag

Üdv!

Egy új színes, multifunkciós nyomtató vásárlásában szeretném a segítségeteket kérni.
Otthoni, kis irodai használatra lenne, úgy éves szinten 250-300 oldal nyomtatására/fénymásolására, ezért inkább az olcsó fenntarthatóság, és a megbízhatóság a főbb szempont vásárlásnál, és ha lehet ne csak 1 év legyen rá a garancia. Előnyt jelentene még a fax, illetve a wifis csatlakozás is, de ezek nem kötelezőek.
Az ára maximum 60 ezer forint, de ha vannak jó és olcsóbb készülékek akkor azokat is nyugodtan lehet ajánlani. :)

Illetve az lenne a kérdésem, hogy mik a tapasztalataitok a Brother nyomtatókkal, mivel ahogy nézegettem csak hozzájuk vannak 3 éves garancia, a többi ismertebb márkákhoz, csak 1 éves garancia van.

[ Szerkesztve ]

(#10005) Solyom88 válasza berton (#10004) üzenetére


Solyom88
tag

Szia,

Ha olcsón akarod fenn tartani, ezek között nézelődjél:
http://www.epson.hu/hu/hu/viewcon/corporatesite/cms/index/11365
3 év garival. Kicsit fapados, de az igényeidet kiszolgálja. (faxos kicsit drágább már)
1 oldal ft-ba kerül.

(#10006) Solyom88 válasza szabolcs77 (#10002) üzenetére


Solyom88
tag

Utángyártott festék esetén, a megbízhatóság erősen romlik.
Havi 5000-10000 oldalra nem úszod meg olcsóbban mint 100.000 inkább drágább lesz. Vagy majd a szervizelésre költesz többet.
Szerintem érdemes valami jobb gépet venni, amivel kevés lesz utána a probléma.
Fénymásolás funkció nem kell?

Ha csak nyomtató én ezeket javaslom:

HP Laserjet Pro 400 M401dn ez belefér 100 ba.
Kyocera FS4200DN, ehhez legalább 100.000 oldalig nem kell hozzá nyúlnod. (ha eredeti festékkel hajtod)
üzleti tintás:
Epson WF-M5190DW ehhez pedig 5 év garit is tudsz venni akár, ami minden alkatrészre vonatkozik. kb +25e.
Ezt csak festékkel kell etetned. kb 2,5/lap.
Multis változat is hasonló áron van.

(#10007) A214


A214
aktív tag

Olyan kérdésem lenne, hogy lézer nyomtatóban után gyártott tonert mennyire rizikós használni?
Milyen veszélyei vannak az eredetihez viszonyítva? Tönkrevághatom vele a nyomtatot?
Tintasugarasnál a fej károsodhat, lézeresben mi mehet tönkre?

(#10008) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Sziasztok!

Nyomtató szeretnék venni mit ajánlotok?
- olcsó nyomtatás (nem baj ha van hozzá utángyártott patron)
- havi max 50oldal
- legyen benne szkenner
- 30e huf a keret

:R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#10009) Solyom88 válasza A214 (#10007) üzenetére


Solyom88
tag

Leggyakrabban,a nem jó minőségű festék ráragad a festékezőre és pöttyös majd foltos lesz a papír.
Ilyenkor a gari is ugrik. És cserélni kell, vagy javítani a festékező hengert.

Csúnya szürkés lehet a nyomat minőséged, az egész papírra tesz egy alig látható réteg festékport.
Ha nem akarsz ilyenekkel bajlódni ott a tintás, alig nyomtat drágábban mint jó minőségű utángyártottal a lézer.

A tintásba semmiképpen nem javaslok utángyártottat. A fejet teheti tönkre. Viszont ha eredeti kellékkel használod akkor tartós jószág lesz.

(#10010) Solyom88 válasza Norb3rto (#10008) üzenetére


Solyom88
tag

Ilyen árban, valami kis multis lézert érdemes venni.
Samsung SL-M2070
Canon MF211
VAGY:
Ha meg színeset akarsz ami szintén gazdaságos érdemes lehet megnézni Brother DCP J105-t.
Ezt azért havonta meg kell járatni, de olcsó hozzá az eredeti kellék. 3év gari.

(#10011) csongi


csongi
veterán

A 15-20 k kozotti wifis tintasugaras nyomtatokbol melyiket ajnlott megvenni? Havonta kb 100oldal nyomtatas, ebbol kb 10% szines. Melyiket lehet jobban utan tolteni? Letezik meg olyan ami nem csipes?

(#10012) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Sziasztok!

A Samsung SL-M2070 tud kétoldalasat nyomtatni "magától"?

Ha a fenti Samsung vagy a HP LaserJet Pro M125a között kell választani melyiket javasoljátok? Vagy esetleg valami másik ami ajánlható ebben a kategóriában?

(#10013) menledge


menledge
senior tag

Sziasztok!

Múltkor kéredeztem tőletek színes multis nyomtatóra ajánlást.

Most fekete fehérre kérnék. A4, havi 2-5 ezer oldal, 300K a max keret.

Előre is köszi!

Üdv!

(#10014) Gergőke88 válasza Kowi84 (#10012) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem tud kétoldalas duplex nyomtatást.
(Vagyis csak ugy tudja, ha te fordítod meg a papírt).
Samsung 2 év gari, HP 1 év.
Hp utángyártott tonere olcsóbb.

(#10015) Gergőke88 válasza csongi (#10011) üzenetére


Gergőke88
addikt

Canon 2950, hp2545, hp3635.
A patronok chippel vannak ellátva.
HP 2545 fekete patronja hp cz101 2800Ft 360oldal
Canon 2950 fekete patronja pg545 3850ft 180oldal vagy 545xl 5300ft 300oldal

(#10016) Solyom88 válasza menledge (#10013) üzenetére


Solyom88
tag

2-5 ezer oldalra, nem kell ennyi költeni:
Epson M5690 akár 5 év gari, jó áron van hozzá az eredeti kellék, air print wifi stb....
HP M426fdw szép és okos, annak ellenére hogy lézer, eredetivel kicsit drága üzemeltetés .
Kyocera M2535DN MFP kedvedre vehetsz hozzá utángyártottat :)

Természetesen lehet ennél drágábban lehet jobb gépet venni, de ekkora terhelésre felesleges.
Ha meg nő a terhelés érdemes lehet inkább még egy gépet venni, több szempontból is jobb
megoldást mint egy drágább gépre beruházni most.

(#10017) menledge válasza Solyom88 (#10016) üzenetére


menledge
senior tag

Köszi a tippeket! :R

Esetleg olcsóbban ami nem multifunkciós? Mert ugye lesz egy színes multis, ennek nem muszáj annak lennie.

(#10018) Dejdő


Dejdő
csendes tag

Sziasztok!

Multifunkciós gépet keresnék az alábbi feltételekkel:
- 50-60k max
- leginkább fekete nyomtatás, kb. napi 30-60 oldal
- több oldalas scan
- alacsony nyomtatási költség

Epson L220-t néztem, csak a scan itt egyoldalas. Vagy inkább akkor L550?

(#10019) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok

Az alábbi nyomtatók között szeretnék dönteni, de segítségre van szükségem
canon pixma mg2950/3550/3650

Inkább fekete-fehér nyomtatás a gyakori, de színes is előfordul. A legfőbb kritérium a megbízhatóság.
Esetleg más gyártótól valami jobb alternatíva? Wifi kellene mindenképp, és scanner is jó ha van.

Köszi!

(#10020) csongi válasza Gergőke88 (#10015) üzenetére


csongi
veterán

Köszi! :)
Marad a HP valóban kellemes a patron a ára. A második patronnál bejön a drágább alapkészülék HP ára.

(#10021) Gergőke88 válasza csongi (#10020) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem beszélve arról, hogy kezdésként is nagyobb patronnal kapod.

(#10022) Gergőke88 válasza Ranger^41 (#10019) üzenetére


Gergőke88
addikt

4 hozzászólással feljebb hasonlítottuk a Canont a HP-hez.
A lapköltség a HP esetén jelentősen olcsóbb.

(#10023) Solyom88 válasza Dejdő (#10018) üzenetére


Solyom88
tag

Ennyi pénzért L550-t megéri venni, az korábban 90 ezer volt, csak már jött az új modell.
+ ajándékba jár hozzá 2db fekete festék. Viszont a gari meg csak 1 év ha jól látom.
L365 ami ugyanennyibe kerül 3 év garival adják, ezzel is jobban jársz mint az L220-al.
Gyorsabb wifis és ebbe is ajándék a 2db fekete festék.

(#10024) Ranger^41 válasza Gergőke88 (#10022) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Köszönöm, jól átsiklottam fölötte. Úgy néz ki hp 3635 lesz.

(#10025) havri1


havri1
félisten

Helló!

Otthonra szeretnék venni egy lézernyomtatót.
Vagy 10 éve üzemelt a Xerox 3117, ami már kicsit "avétos".
Fekete fehér, nyomtatványok, színezők stb nyomtatásához.
Mi lenne a bestbuy?
10-20k között..

Esetleg?

Samsung SL-M2026
Brother HL 1110

:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#10026) Gergőke88 válasza havri1 (#10025) üzenetére


Gergőke88
addikt

Javaslom, hogy a tonerarakat nezdd meg hozzajuk.
A ketto kozul a Samsung, de ha belefer akkor HP p1102.
( a hp-hoz kapsz jo minosegu tonert is 5e ft alatt).

(#10027) havri1 válasza Gergőke88 (#10026) üzenetére


havri1
félisten

Köszi!
Tonert töltetném ha lehet, jó tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban.
:R

havri

(#10028) zsiz válasza havri1 (#10025) üzenetére


zsiz
őstag

Én ilyen Brothert kaptam/vettem karácsonyra :D Szerintem korrekt, legalábbis amire nekem kell tökéletes, itthon számlák, e-garancia papírok, sütireceptek, ilyesmik nyomtatására, havi 20 oldalnál szerintem nem használom többet. Mondjuk én megkaptam 13k-ért akcióban edigitáltól (Black Friday-kor, de utána is adták annyiért). Persze ha más, aki jobban ért hozzá mást ajánl, én nem beszéllek le róla :) 1000 oldalas után gyártott toner 8,3k hozzá (ezzel még nincs tapasztalatom, szerintem évekig elleszek a gyárival is, amennyit használom).

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#10029) dragon1993


dragon1993
őstag

HP Laserjet Pro M125nw MFP el , valakinek van tapasztalta ?

(#10030) Lazarushun


Lazarushun
csendes tag

Hello!
Olyan tintasugaras nyomtatóra lenne szükségem ami
- tudja kezelni a 200 grammos fotópapírt
- Bírja a heti 3000 oldal nyomtatást
- Színes
- Margók nélkül, full bleed nyomtat
- Kiegészíthető CISS rendszerrel
- A4-es
- 10 PPM-et meghaladja
- Plusz pont ha tud 2 oldalra nyomtatni

http://www.epson.hu/hu/hu/viewcon/corporatesite/products/mainunits/specs/12464
Bármi javaslat érdekel. Egy ilyet néztem ki, de nem vagyok biztos abban hogy ez képes margók nélkül nyomtatni

(#10031) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Olyan nyomtatót keresnék amit a raktári környezetbe használnánk. A4 es mérető papírokat nyomtatnák vele, de maga a papír vastagabb mint egy sima A4 kb 2x-2,2x. Erre milyen nyomatatót ajánlanátok? Alényeg , hogy lézer legyen, nem kell színes, lan, usb...

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#10032) Solyom88 válasza Lazarushun (#10030) üzenetére


Solyom88
tag

Jó helyen keresgélsz, de a heti 3000 oldal nem kevés, erre a terhelésre inkább 2db gépet javasolnék abból amit kinéztél.
gyári külső tartályos gép:
http://www.epson.hu/hu/hu/viewcon/corporatesite/products/mainunits/overview/13972?searchKey=r5690

(#10033) Solyom88 válasza plejik (#10031) üzenetére


Solyom88
tag

Miért fontos, hogy lézer legyen ?
Ilyen speciális papírok nyomtatására inkább üzleti tintás gép való, jobban fogja bírni, és az üzemeletetése is olcsóbb eredeti kelékkel.

(#10034) plejik válasza Solyom88 (#10033) üzenetére


plejik
addikt

Aha, és ez mit takar pontosan? Esetleg típust is tudnál ajánlani? :)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#10035) Solyom88 válasza plejik (#10034) üzenetére


Solyom88
tag

Hát nem teljesen értem, azt a részt, hogy nem kell színes, lan, usb :) mivel akarod csatlakoztatni ?
Epson WFM5690-t ajánlanám erre a feladatra, ami azért is jó mert vízálló tintát használt, ami teljesen kenődés mentes. Valamint, ha a raktárban alacsony a hőmérséklet, akkor is gyors lesz a nyomtatás, nem kell várni amíg felmelegszik. Ami még szintén haszon hogy van egy hátsó adagolója, külön a speciális papíroknak, itt a papír út elég egyszerű ezért sok fajta médiára tud dolgozni.

(#10036) plejik válasza Solyom88 (#10035) üzenetére


plejik
addikt

Ja , csak véltelen került bele a "nem". :DDD

Na , akkor ennek utána nézek. Köszi! :R

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#10037) cuko


cuko
aktív tag

Sziasztok
nézelődtem a topikban, de nem láttam pont ilyen igényeket:

Egy HP Officejet 6700-ast szeretnénk kiváltani, mert túl drága a fenntartása (~800 oldalt bír patronszettenként, kb 20 forintra jön ki egy oldal vele, a "színessége" inkább nyűg, mivel szinte sosincs rá szükség, illetve most beszáradt mindhárom színes patron ~70%-so töltöttséggel pár hét nem-használat után.)

Szóval egy megbízható wifis multifunkciós (lézer?) nyomtatót szeretnénk, alacsony igénybevétel mellé (<100 oldal / hónap, nem kell színes, ) úgy néztem ezek a típusok a belépőszintek a kategóriában (35-40k körül):
- Brother DCP-1610WE
- HP Laserjet Pro M125nw
- Ricoh SP 213SFNW
- Samsung SL-M2070W
- Xerox WorkCentre 3025BI

Ezekből a Ricoh és a Xerox csak 12 hónap garival jön, szóval azok kiesnének.

Melyik a legjobb vétel ezek közül - vagy van más, ajánlottabb típus? Nekem a Brother tűnik a legszimpatikusabbnak.
(Olcsóbb tintásnál van, ami nem szárad be (vagy x hetente bemelegítő nyomtatás kellene mindenképpen)? Brother Inkbenefitre megérné lecserélni a HP-t?)
Létezik USB-s wifi-s "okosító" modul alapból nem wireless nyomtatókhoz? :R

(#10038) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv!

Keresek nyomtatót minél alacsonyabb fenntartási költséggel, ami bír az alábbi feltételekkel:

-fekete
-duplex
-havi max 1000 oldal terhelhetőség

Mindegy, hogy lézer-e vagy tintasugaras. Van esetleg ilyenre best-buy?

Köszönöm!

Make Love not war!

(#10039) epzon válasza cuko (#10037) üzenetére


epzon
őstag

ha nem kell semmi cécó akkor EPSON M200
3 év garral, ezzel jársz a legjobban

a brother belülről samsung, úgyhogy mindegy melyiket veszed kezdő toner illetve garancia függvénye

(#10040) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Üdv!

Jelenleg milyen nyomtatót ajánlana nekem hozzáértő?
Otthonra, ritkán használva. De azért közbe jó lenne pár szegély nélküli fotónyomtatás.
A lényeg: minél olcsóbb, akár használt, és a legolcsóbb patronokkal!

Jelenleg van egy hp 3320, de már képtelen vagyok driverezni win7 64-re, 32-re még ráment.

Természetesen nézelődtem sokat, látom 10 körül lehet már venni olyasmiket amire gondolok, ahogy látom patron 5 rongy, utángyártottak meg fele.

Talán canon ami kell nekem.

Javaslat?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#10041) adobodo


adobodo
csendes tag

Sziasztok!

Tipikus kérdésem lenne :)

Nyomtatót szeretnénk vásárolni, évente tulajdonképpen egyszer lenne használva, de akkor 5-600 lap 250g-os karton/névjegy papírt duplexben hibamentesen kellene kinyomtatni, színesben. Nyomda nem játszik, mert nagyon drága.

Mindegy, hogy lézer vagy tintasugár, és inkább a megbízhatóság mint az ár dominál, de nyilván nem szeretnénk fél milliós nyomtatót venni ekkora kapacitásra :)

Szóval milyen nyomtatót vegyünk?

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv

(#10042) LógaGéza válasza adobodo (#10041) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Auto-duplex, vagy kézi is elég?

Amúgy nem drágák a nyomdák, a mostanában elterjedő digitális nyomdák már kis tételre is tudnak elég jó árakat mondani :K

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#10043) adobodo válasza LógaGéza (#10042) üzenetére


adobodo
csendes tag

Elég a kézi duplex is :)

(#10044) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
nyomtatót (multifunkcósat) szeretnék vásárolni, az eddig használt xerox pe16 kezdi végleg megadni magát.
éves nyomtatási adagom kb. 4000 oldal, ezek excel táblák leginkább - könyvelésből adódnak.

mit tudnátok ajánlani? a szkenner illetve fénymásoló funkció fontos volna.
lézeresben gondolkodom első sorban, de ha tudtok jó tintasugaras nyomtatót ajánlani azt is megköszönném.

előre is köszönöm a segítséget

(#10045) LógaGéza válasza zsola32 (#10044) üzenetére


LógaGéza
addikt

Egy Epson M200? Fekete-fehér, tintasugaras, a csomagban van ~12 000 oldalra elegendő tinta alapból, ADF-es szkenner, ethernet kapcsolattal. Célodnak tökéletesen megfelelne :K

adobodo
Az a probléma a te felhasználási területeddel, hogy évente egyszer nyomtatnál. Színes lézer eszi a pénzt, a tintás meg évi egyszeri használtattal beszárad. Biztos csak ennyire lesz használva, vagy évközben használnátok másra is?

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#10046) adobodo válasza LógaGéza (#10045) üzenetére


adobodo
csendes tag

Igen, tudom, hogy speciális az igény :)
Év közben maximum magánjellegű nyomtatás menne ki rajta, 10-20 oldal per hó. Amit még nem említettem, hogy fontos a precíz nyomat, magyarul 6-8-as betűméret is olvashatóan legyen nyomva akár vászonmintás papírra is.
Meghívókat nyomtatnánk vele egyébként, de a nyomdai jellemzően 200 Ft-os nyomatár már sok, ezért kínlódunk a nyomtatóval :)

(#10047) LógaGéza válasza adobodo (#10046) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha már annyi lenne, vagy két hetente 1-2 oldal, már az alapján is nyert ügyünk van :K
Egy Epson L800-at megnézhetnél. Nagy felbontás, jó beállításokkal szép nyomat. Keress egy helyet, ahol ki tudjátok próbálni, hogy megfelel-e nektek (ha Békés megyei lennél, akkor tudnék segíteni).

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#10048) adobodo válasza LógaGéza (#10047) üzenetére


adobodo
csendes tag

Köszönöm, megnézzük! :)

(#10049) dniki88


dniki88
tag

Szaisztok

Le szeretném váltani a régi Canon Pixma ip2200 nyomtatómat, ami sikeresen szolgált 2005 óta.
Kettő típus között gondolkozok.

Canon MG3650
és
Canon MX495

Szkennelés felbontása közötti különbség mennyire számít ezeknél? Régi fényképek, és főleg dokumentumok lennének szkennelve vele.

(#10050) Cola111


Cola111
aktív tag

Sziasztok,

egy multifunkcionális színes nyomtatót szeretnék vásárolni, 60.000 Ft-ig. Nem sokat fogok vele nyomtatni, hetente-kéthetente pár oldal, azonban van, hogy sűrűbben is használva lesz. Ami még fontos lenne, hogy a garanciális háttere jó legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.