Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Grande Ale válasza kuyarashi (#14000) üzenetére


Grande Ale
őstag

Oké, köszönöm!

(#14002) newclass


newclass
tag

Sziasztok!

Kisebb irodába kerestem olyan lézernyomtatót, amit tud kétoldalas nyomtatást is.
A Brother DCP-L2512D -t tudom használni úgy, hogy az irodában a többi gépről is lehessen rá nyomtatni (ha be van kapcsolva az a gép amihez közvetlen hozzá van kötve)?
Az irodába van egy NAS központi adattárolásra, így valami hálózatféle van kiépítve.
Köszi előre is!
A termék adatlapja:
[link]

(#14003) Gabis válasza newclass (#14002) üzenetére


Gabis
őstag

Mivel a linkel oldal alapján csak usb van rajta ezért vagy megosztott nyomtatóként tudod használni (tehát csak akkor amikor az adott gép be van kapcsolva), vagy egy olyan router-re kötöd amin van usb port (ezáltal hálózati nyomtatóként tudod használni). De majd jönnek a szakik és megmondják, hogy jól gondolom e.

(#14004) PociAti válasza Gabis (#14003) üzenetére


PociAti
senior tag

Jól mondod, kész kínszenvedés szokott lenni az, amikor egy adott PC osztja meg a nyomtatót és a többi gépről való nyomtatás attól a megosztástól függ.
Helyette hálózati nyomtatót szokás választani.
Illetve ennek a típusnak (vagyis a családnak) a fenntartása se túl kedvező.

(#14005) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Brother1222WE-t vettem, nagyon szépen, gyorsan nyomtat. Papírra egymástól 12cm-re, 2cm széles sávot "vasal". Ez később sem tűnik el. Ezzel lehet valamit csinálni? Lehet gyenge minőségű a nyomtatópapírom?

(#14006) rizla888


rizla888
csendes tag

sziasztok.

Kis segítséget szeretnék nyomtató választás előtt állok, otthoni felhasználásra és nem vagyok jártas ez ügyben :)
Ugye itt felmerül a kérdés Tintás vagy Lézer.
KB havonta 1x maximum 2x lenne használva iratok nyomtatására így a Tintás kilőve/ szerintem/.

Színes lézer Toner arany árban így az is kilőve, bár ha van takarékos vagy 30-40 ezres árfekvésben/Nyomtató/ jöhet de kicsi rá az esély :)

Elvárásaim :-30-40e FT
-szkennelés/akár PDF formátumban/ másolás
-Wifi
-Duplex akár
Amit jónak találok és olcsó a Toner
[link] vagy esetleg Samsung Xpress SL-M2070 Nyomtató vélemény , tapasztalat ?

[ Szerkesztve ]

"Ami elromolhat, az el is romlik"

(#14007) ocscsaba válasza rizla888 (#14006) üzenetére


ocscsaba
tag

Esetleg ajánlható lenne a Brother család egy és kétoldalas nyomtatásos típusa. 1622-es évek óta favorit az egyoldalas nyomtatásra, és van a 2712 Duplex/Wifi, vagy a 2712Duplex/Network típusok.. Keressék ezeket a készülékeket az Office Depotnál, személyesen Darnotzy Tamás osztályvezetőnél.

(#14008) pinnacle válasza pinnacle (#14005) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Másnak nincs ilyen gondja Brother 1222WE-vel? Jó lenne tudni, hogy ez hiba vagy csak a lézeres nyomtatás velejárója. Esetleg más papírral kellene nyomtatni.

[ Szerkesztve ]

(#14009) kuyarashi válasza pinnacle (#14008) üzenetére


kuyarashi
őstag

Amennyiben nem festékcsík, csak benyomódás a papíron, akkor továbbítóhengerek okozzák. Ezeknek nem kellene nyomot hagyniuk, tehát vagy egyedi a probléma, vagy típushiba, de ezt az tudná megmondani, akinek ugyanilyen nyomtatója van.
Azt, hogy a papír minősége, puhasága a ludas, nem gondolnám.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#14010) lócitrom válasza PociAti (#13987) üzenetére


lócitrom
őstag

a színes elengedhető kritérium csak amennyiben árban benne lenne akkor az nem hátrány. viszont tisztázódott, hogy mennyit kellene vele nyomtatni. heti max ~300 oldal. így esetleg van valami konkrét eszköz a fentiekkel egybevéve?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#14011) newclass válasza PociAti (#14004) üzenetére


newclass
tag

Köszi nektek!
Korábban volt már így bekötve egy nyomtató, a hálózati biztosan sokkal kényelmesebb.
30e volt az ára akcióban, megrendeltem de még nem szállították ki....
Itt néztem a toner árakat, utángyártottal 3,3 Ft a lap költség a DCP-L2512D-nek azt hittem ez korrekt érték.
[link]

Tudnátok kis irodába (hosszú távon havi kb 50 oldal lenne nyomtatva) lézer nyomtatót ajánlani? 3 gép van az irodában. Fontos, hogy legyen szkenner funkciója is.
Rövid távon jegyzetek nyomtatása miatt lenne egyszeri alkalommal kb 1000 oldal nyomtatva a duplex nyomtatás is szinte csak ekkor lesz használva.

[ Szerkesztve ]

(#14012) ocscsaba válasza pinnacle (#14005) üzenetére


ocscsaba
tag

A fórumon már volt téma, régebben többször is panaszkodtak, hogy ez a típus megnyomja a papírt, túl erős a görgőrugó ereje.

(#14013) pinnacle válasza kuyarashi (#14009) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi kuyarashi, ocscsaba! Tényleg itt van. Akkor ezt viszont jelezni kellene az összefoglalóban. Ezek szerint nem egyedi hiba. Van olyan Brother 1222WE tulaj, akinek nem nyom csíkot a görgő a papírba? Ha igen, akkor talán van remény arra, hogy szervizben tudnak rajta lazítani.
Ezeket a papírokat ajánlják. Ha valakinek papírcserétől elmúlt a probléma, írja be legyen szíves.

(#14014) kuyarashi válasza pinnacle (#14013) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ezek szerint gyengébb rugó kellene hozzá. Esetleg csiszolhatsz le belőlük, ha vállalkozó kedvű vagy. :) (Csak nagyon egyformára kéne, pici léptékben.)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#14015) PociAti válasza pinnacle (#14013) üzenetére


PociAti
senior tag

Van nálunk most egy alig használt 1223-as, a lapon nincs nyoma a görgőnek. Bár igaz, mi normális minőségű papírt használunk.
peppe79 hozzászólása elég indulatos volt, és később kiderült halmozta a hülyeségeket, emiatt az ő véleménye nem mérvadó. Valami egzotikus Linux verzióval próbálkozott, amihez nincs megfelelő illesztőprogram (vagy csak ő nem talált). Volt ott más hiba is (és nem a géppel).

Amúgy térfogatra harmada, negyed a fent mások által említett Brother L2000 családnak.

(#14016) PociAti válasza pinnacle (#14005) üzenetére


PociAti
senior tag

Az általad linkelt Royal White papíron sem szabadna nyomot hagynia a gépnek, az sem annyira rossz. Ha gondolod vidd vissza oda ahol vetted, és próbálkozz egy másik géppel, amelyik nem hagy nyomot a lapon.
A lapbehúzás (és üzemeltetés) szempontjából nem túl jó konstrukció. A Samsung cég fejlesztette ki, tőle vette át a Brother. Talán a Samsung Xpress SL-M2026 az eredeti megfelelője.

[ Szerkesztve ]

(#14017) pinnacle válasza kuyarashi (#14014) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi kuyarashi, PociAti! Brother szervizben azt mondták, hogy papír vezető görgő rúgók erősek amik idővel gyengülnek. Állítani nem lehet rajta.
1223 csak a színében különbözik? Ha azzal kezdettől fogva nem volt gond, inkább azt venném meg.
Egyébként jó lenne tudni, hogy mi a helyzet a 1222-vel, mert ha mindenkinél jelentkezik ez a probléma, akkor nem ajánlott készülék. Szervizben azt mondták, hogy általános jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#14018) PociAti válasza pinnacle (#14017) üzenetére


PociAti
senior tag

A sorszám végén való 1-2 számbeli eltérés csak azt jelöli, mely piacra szánták, valójában a készülék azonos. Az ázsiai, amerikai, angol piacra szánt modell sorszámának más a vége (és másfajta dugója van a hálózati csatlakozónak), illetve amikor a multi kereskedőknek készítenek egy pár száz oldallal kisebb induló kapacitású készüléket, amit olcsóbban árulhatnak. Ezt szokás a burkolat egyes elemeinek halványabb színével jelölni.
A burkolaton és a toner / tintapatron töltöttségén kívül minden egyes csavar megegyezik a testvér modellel.
Egy rugó feszességén házilag is lehet javítani, a gép amúgy elég könnyen szétszedhető.

(#14019) pinnacle válasza PociAti (#14018) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Úgy néz ki, hogy 1223 csak az MM-ben kapható. Azért az szép, hogy a Brother szervizben nem tudnak a rugó feszesség állíthatóságáról.

[ Szerkesztve ]

(#14020) PociAti válasza pinnacle (#14019) üzenetére


PociAti
senior tag

Tudtommal nincs olyan, hogy "a Brother szerviz". Vannak szervizek, ahol - többek között - a Brother készülékeket is javítják.
A Service Manual szerint a Paper feed FG spring tényleg nem tűnik állíthatónak. Egy alkatrészt fix helyett állítható megcsinálni mindig ár és méretnövekedéssel jár.
A feszesség pár használat után talán beáll a rendes értékre.

(#14021) pinnacle válasza PociAti (#14020) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Brother oldalán kérdeztem, először a Műszaki és Szerviz Vezető válaszolt, utána meg az Allin Technik. Mindegy majd csak megjavul.

(#14022) tvamos


tvamos
nagyúr

Na most akkor megsem annyira ajanlott a Brother HL1222WE? Nem szeretnek olyat ajandekozni Karacsonyra, ami gyurogeti a papirt, politechnikazni a rugoval meg foleg nem szeretnek...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#14023) pinnacle válasza tvamos (#14022) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lehet csak én voltam peches, mert más még nem jelzett vissza. Igaz a szerviz szerint általános probléma. Mondjuk akkor miért nem javítják? Lehet a 1223 jobb.

[ Szerkesztve ]

(#14024) adamhun94


adamhun94
tag

Sziasztok!
Próbáltam utánajárni, de nem találtam választ a kérdésemre: az Epson L3050 és L3150 között mi a különbség? Köszi előre is!

(#14025) PociAti válasza adamhun94 (#14024) üzenetére


PociAti
senior tag

Pedig az Epson oldalán fent vannak a nyomtatók, és még össze is lehet őket hasonlítani egymással. (Hol máshol lenne érdemes rájuk keresni az interneten, ha nem a cég hivatalos oldalán?)

Az Epson EcoTank L3050 a régebbi modell, széles téglalap a formáról áttértek L alakra.
Főbb különbségek:
- más tintapalack való hozzá (664 vs 103),
- az induló fekete tintakészlet 2 illetve 3 palack (13.000 vs 8.100 oldal),
- csak az újabban van Wi-Fi Direct,
- felhőszolgáltatásoknál a Google Cloud Printben is eltérnek egymástól,
- a többi már csak apróság, mint pl. más a tömegük, zajszintjük, energia fogyasztásuk.

(#14026) adamhun94 válasza PociAti (#14025) üzenetére


adamhun94
tag

Elnézést, este már elég kába lehettem, hogy nem találtam ezt meg az oldalukon. Mondjuk én a termékek oldalán kerestem a gombot.

Köszönöm a segítséget! :) Manuális összehasonlítás alapján csak a wifi direct jött elő számomra, ezért is voltam tanácstalan. Na ezt még megszüljük melyik legyen.

(#14027) atala válasza adamhun94 (#14026) üzenetére


atala
Topikgazda

Még egy valamivel kiegészíteném.
Az L3050-nek kicsit más a mechanikája. A 3050-ben hátul széles görgők vannak, a 3150-ben kicsik. Nem mondom, hogy rosszabb az új, csak más. Ha bele nézel mindkettő belsejébe, láthatod.
Én a magam részéről nem szeretem ha spórolnak az anyaggal.
Az L805-ben még vastagabb görgők vannak, és elöl is fém görgőn, nem pedig műanyag.
A Workforve pro nyomtatókról meg ne is beszéljünk, azok bitang masszív darabok.

(#14028) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok,

nyomtatót vennék lenne több kérdésem is.

A használat otthoni, olvasnivalók, színes prezentációk, esetleg 1-2 fotó.
Ha olcsón + szépen nyomtatna nyilván a felhasználás is változna.

Az elvárások szokásosak, alacsony nyomtatási költség, olcsó ár, strapabíró kivitel, gyors munka, szervizelhető stb. (létezik a nyomtatók szent grálja?)

A fej beszáradás nálam nagy gond, mert ritkán használom, ebből a szempontból előnyös, ha lézer/cserélhető fejes/megoldott, hogy nem szárad be

Amit megtudtam, hogy tintasugarasban vannak a tartályosak, és a patronosak. Az előbbibe vízbázisú tinta tölthető egyszerűen, olcsón, az utóbbiba pigmentes van, ami csak patronban vehető gyárilag, és drága. Van utángyártott, ami bizonytalan minőségű, meg van olyan, hogy a patront lehet okosítani a patront tölthetőre, (ami macerás, meg nem 100% biztos, tudod, ilyenem van canon ip 7200)
Meg a lézer, ami csúnyán, de drágán nyomtat képeket, inkább gyors, irodai munkákra való.

Amit javasoltak, a Canon G 2411
+ utántölthető (tartályos) nyomtató,
+ nagyon olcsón oldalköltség
+ a fej cserélhető, ha beszárad (ff+színes 10+10eFt)
+ 40 ezer Ft alatt van

- nem tud 2 oldalas nyomtatást
- vízbázisú tinta (nem olyan hűha, mint a pigmentes és rövidebb élettartam, nem elmosódás biztos stb.)

Most olvastam, hogy Epson L3060-ben van valamiféle fejtisztító mechanika, ami megakadályozza a fej beszáradását?
Esetleg Epson EcoTank L3050? Epson L805? PIXMA MG7550 (kifutott, nem tudom mi lehet az utódja). Ilyeneket ajánlottak. Meg valami HP 40.000 kürül, amibe csak 4000 a fej ha beszárad... :F (bár a hp-t kerülöm)
Canon MAXIFY nyomtatók is sokat tudna, de azok patronosak, tehát drága vele a nyomtatás
A patron is megokosítható, ahogy hallottam, de akkor csak vízbázisú festéket nyomtat, amivel ugyanott vagyok, mint a G 2411-el. (kivéve, hogy tud 2 oldalast, de akkor ahogy látom, az a kérdés, hogy inkább forgatom a papírt, mint töltögetem a patront, ami macerásabb, mint a külső tartályost utántölteni)

Van olyan, amibe pigmentes festéket lehet tölteni (lehet egyáltalán ilyen festéket kapni?), és védett beszáradás ellen, de legalábbis cserélhető benne a fej?

Egyelőre ennyire sikerült kibogoznom a nyomtatók rejtélyes világát. Remélem mihamarabb leválthatom a jelenlegi canont, mert nagyon nem szeretem és már be is száradt amúgy is.). Mellesleg ugyanitt eladó tölthető patronok hozzá, meg egy csomó tinta...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#14029) atala válasza Wolfskin (#14028) üzenetére


atala
Topikgazda

A legolcsóbban üzemeltethetőek a tartályos nyomtatók. A beszáradás megelőzésére nyomtatni kell vele 1-2 hetente egy fúvóka ellenőrző mintát.
Nekem van egy Epson L3060-as itthon, és én nem vettem észre eddig, hogy magától neki állt volna fejet tisztítani, pedig még alvó módba sem megy el a nyomtató. Állandóan be van kapcsolva. Az L805 sem tisztít, csak két lap kinyomtatása közben, az meg nem jó a beszáradás ellen. A Brother T910-es viszont tisztít időnként magától.

A Canon G2411-est nem ajánlom. A fej nem bír sokat, és pont itt írta valaki, hogy 40, vagy 50 ezer a fej bele, már nem emlékszem.

Egyébként valaki írta, hogy az Epsonoknál garancia alatt javítják a fej beszáradást. Általában promócióban 3 év garancia van rá.

Még valami! Mindenki csoda nyomtatót akar. Legyen olcsó, tudjon két oldalas nyomtatást, olcsón lehessen üzemeltetni, gyorsan, és szépen nyomtasson, és ne száradjon be a fej.
Ilyen nyomtató nem lesz soha!

[ Szerkesztve ]

(#14030) Wolfskin válasza atala (#14029) üzenetére


Wolfskin
őstag

Egy kereskedővel (webshop) beszéltem, tőle tudom az infókat.
Nekem is az jött le, hogy a tartályos a legolcsóbb, de abba csak vízbázisú tinta megy, annak minden gyengeségével.

• a patronosba a gyári drága, az utánagyártott bizonytalan, a töltögetősre megokosított is csak vízbázisúval fog menni, előny oda

• ami meglepett, hogy színes lézerrel drága nyomtatni

• az automatikus tisztításról épp tőled olvastam #1351, de lehet, én értettem félre. tehát ilyen nincsen, minden fej beszárad, ha nem használják.

• akkor egy komoly megoldás lenen a problémára, ha lenne olcsón cserélhető fej. ezt ált nincsen, emitat lebeszélt a brotherről is, és a canont javasolta, a 2411-hez konkrétan mondta a 10.000 Ft-ot fejenként (amiből kettő kell, egy ff és egy color).

summa sumamrum nincsenek csodák

1. a tartályosak nem tudnak lapot fordítani és pigmenteset nyomtatni
2. a patronosak nem tudnak olcsón nyomtatni csak okos patronnal és vizes tintával (lásd 1.)
3. a lézerek nem tudnak olcsón és szépen nyomtatni.

ezt a 10e Ft-os fejet megkérdem még egyszer holnap.
mert akkor a 2411 kb jó vételnek számít

upsz, a cd nyomtatást nem is kérdeztem meg. tudja...?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#14031) Earl_Muttley válasza Wolfskin (#14030) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Az első tartályos ami már tud lapot fordítani, és a feketéje pigmentes, de a feje nem cserélhető, az Epson L4160.

A CD nyomtatást sajnos egyik eddig tárgyalt tartályos se tudja az L805-ön kívül.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#14032) Wolfskin válasza Earl_Muttley (#14031) üzenetére


Wolfskin
őstag

tehát akkor:

G2411 - 39 ezerért tartályos, cserélhető fejes (10 eFt ?)
L4160 75 ezerért ugyanaz, plusz megfordítja a papírt és pigmentes a feketéje (nem maszatolódik el)
L805 95 ezerért A3-t is nyom és CD-re is nyomtat.

a papírt 35 ezerért én is megfordítom, ritkán nyomok 2 oldalasra, legfeljebb ennyivel nagyobb lesz az ökológiai lábnyomom

a pigmentes fekete viszont érdekes lehet, olyan, ami ezt tudja mi a legolcsóbb? és ami ezt tudja+ cserélhető fejes, a 2 halmaznak van metszete?

hát, még a végén visszasírom a ip7200 canonom. pedig nagyon utáltam. az 10 ezer+7500 az okosított patronok tudta mindezt (A4 méretben)

de
állandóan vakaródzott nyomtatás előtt
sose érzékelte rendesen mennyi van a patronban
(bár ez lehet, az én hibám volt, néha nem vártam meg, míg kiürül a patron, hanem amikor egy kiürült, rátöltöttem a többire is...) :B

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#14033) Earl_Muttley válasza Wolfskin (#14032) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Az L805 nem tud A3-at! :)

Tartályosban, az Epson L4150 is már pigmentes feketés, de még nem kétoldalas, de feje neki sem cserélhető.

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#14034) Wolfskin válasza atala (#14029) üzenetére


Wolfskin
őstag

CA QY6-8006 PRINTHEAD COLOR

CA QY6-8002 PRINTHEAD BLACK G2400

G1400 G2400 G3400 G1410 G2410 G3410 G2411 G3411 G4400

ha olyan helyen, ahol 66 ezer a nyomtató 12-13 ezer a fej, akkor hajlok rá, hogy tényleg 10 körül be lehet szerezni (az ebay 8-9 ezerért hozza, igaz más típusokhoz... :F )

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#14035) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Szeretném a nyomtatóm cserélni. Jelenleg egy HP Color Laser Jet Pro MFP M177fw típus van. Mindenképpen színes lézert szeretnék. Lehetőleg multifunkciós legyen, mert a másolás funkciót viszonylag sokat használjuk. Utángyártott tonert szeretnék venni hozzá, már ha az eredeti nagyon drága hozzá... pl HP. Egy másik szempont, hogy szépen nyomtasson, ha lehet. Párszor fényképet is nyomtatnánk. De, ha ez nem fér bele, akkor ezt el tudom engedni.
Abszolút nem ragaszkodom a HP-hez. Láttam ajánlásként Brother DCP-1622-t. Ő mennyire felelne meg az igényeimnek? Vagy esetleg a DCP 1612?
Használt típus is érdekelhet, de új szintén. Nem Mo-on szeretném megvenni.
Remélem mindent leírtam, ami a segítségnyújtáshoz szükséges?!
Előre is nagyon köszönöm! :))

(#14036) atala válasza Wolfskin (#14034) üzenetére


atala
Topikgazda

Itt az a kérdés, milyen gyakran szárad be nálad a fej. Mert ha évente kétszer kell cserélni fejet a nyomtatóba, akkor az már nagyon drága mulatság lesz.
Nekem a Brother T910-ben is sima dye tinta van, nem pigmentes, és nem érzem hátrányát. Maximum akkor, amikor zuhogó esőben kell átadnom a GLS csomagokat a futárnak.
Tudja a kétoldalas nyomtatást, de olyan lassan fordítja meg a lapokat, hogy az már zavaró.
Szóval nem minden a kétoldalas nyomtatás.

(#14037) fape


fape
senior tag

Üdv prohardver kedves népe!
Azután érdeklődnék, hogy még mindig a Brother DCP 1622WE a bestbuy a multifunkciós mono lézerek közül? Előre is köszi segítséget.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#14038) Earl_Muttley válasza atala (#14036) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

A ColorLok-os papírt probaltad? Elvileg annak dye tintával se lenne szabad mosodnia (annyira), még ennyire én merültem be, hogy kiprobaljam. :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#14039) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Mi a különbség a Brother DCP-510W és az 510Wre1 között?

Köszi előre is segítséget!

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#14040) atala válasza Earl_Muttley (#14038) üzenetére


atala
Topikgazda

Nem próbáltam, de nekem nem is kell a vízállóság. Mint írtam a GLS címkéknél jönne jól, de azt meg a futárszolgálat adja.

(#14041) atala válasza ratkaics (#14039) üzenetére


atala
Topikgazda

Semmi, ugyan az a két nyomtató. ha megnézed a termékkódját annak is 510WRE1

(#14042) ratkaics válasza atala (#14041) üzenetére


ratkaics
senior tag

:C :C
:R :R :R :R :R :R

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#14043) Wolfskin válasza atala (#14036) üzenetére


Wolfskin
őstag

Mondjuk úgy 3 évente... :U

De amúgy az igaz, hogy egy ilyen külső tartályossal 0,5-1 Ft egy oldal, míg színes lézerrel 5-7??? :Y

És nincs olyan színes lézer, amihez létezik normális (árban, minőségben, elérhetőségben) utánagyártott toner? Ilyesmire gondolok...

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#14044) atala válasza Wolfskin (#14043) üzenetére


atala
Topikgazda

Most erre mit írjak? Gondolod, ha lenne olyan utángyártott színes toner, ami árban, minőségben, és elérhetőségben verhetetlen nem azt használná mindenki?
A gyártók ügyelnek rá hogy tökéletes minőségű tonereket adjanak ki. Az utángyártó cégeket ez nem érdekli. A minősége is változó. Egyik még jó, a másik már nem biztos.

Az 5-7 Ft színes lézernél még nem is drága. Nagyon sok 20-40 Ft/oldal körül mozog.

(#14045) Wolfskin válasza atala (#14044) üzenetére


Wolfskin
őstag

Újra felöltögettem a Canon ip7250 tartályait, a színes nyomtatás végül is megy is, de feketét már abszolút ne nyomtat :(

Szerintetek érdemes bele ilyen nyomtatófejet venni? (Aliexpress, 25€ )

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#14046) Williams


Williams
aktív tag

Sziasztok!
Lehet buta kérdés, de talán ezért van a fórum, hogy lüke kérdésekre is legyen válasz :B
Brother TN-2411 és TN-2421-es tonereket ha kifogy, lehet töltetni (javítani, felújítani), vagy kifogyás után nyugodtan eldobhatom az üres tonereket? MFC-L2752DW nyomtatóhoz kell ha ez fontos.
Köszönöm!
:R

(#14047) PociAti válasza Williams (#14046) üzenetére


PociAti
senior tag

Ki ne dobd! Vidd el egy normális forgalmazóhoz, ők beszámítják a következő toner árába. Vagy postán ingyen vissza is küldheted a gyártónak, ők környezetbarát módon megsemmisítik.

(#14048) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Brother 1222WE idáig USB kábelen volt PC-re csatlakoztatva, áttenném wifire, hogy ne kelljen nyomtatásnál bekapcsolni a gépet. Elejétől a d ponttól, hogy tudnám újrakezdeni (ha egyáltalán így kell váltani wifi-re)? Ugye wifinél is működik 1 óra utáni kikapcsolás?

[ Szerkesztve ]

(#14049) mhn


mhn
tag

Sziasztok!
A3-as tintasugaras multifunkcionális nyomtatót keresek.
Fontos, hogy
- tudjon nyomtatni, szkennelni, másolni A3-as méretben is.
- auto 2 oldalas nyomtatás
- tudjon automatikusan 2 oldals másolatokat készíteni A3-as méretben is
- legyen 2 papírtálcája A4 A3 lapoknak külön-külön, esetleg plusz egy tároló ahonan a vastagabb lapokat tudja behúzni.

Eddig ezeket néztem:
HP OfficeJet Pro 7740 Wide Format (G5J38A) kb. 65e
Epson WorkForce WF-7710DWF kb. 65e
Brother MFC-J5330DW kb. 71e
Brother MFC-J6930DW kb. 100e
Brother MFC-J3930DW kb. 125e

Utángyártott patronokban gondolkodok. Korábbi nyomtatóinkhoz is azt használtam.
Alapvetően dokumentumok nyomtatására kellene, tehát nem várom el egyiktől se, hogy jó minőségű fotókat is nyomtasson. (persze ha tud, nem baj)

Én azt matekoztam ki, hogy a
- HP fekete/színes 2,3/2,8Ft
- Epson 1.4/1,4Ft
- Brother első kettő 1/1Ft, harmadik 1.4/1.8Ft
költség per lap.

HP, Epson, Canon nyomtatókat már használtam, egyik se volt hibátlan, de nagy gond se volt velük.
Ha a felsorolt igényeimet nézem akkor talán csak a Brother MFC-J6930DW-as és a MFC-J3930DW tud mindent, amit szeretnék.
A felsorol Brother nyomtatókkal esetleg van e valakinek tapasztalata?
Esetleg van e valamelyik "tiltó listán", mert van ismert hibája?

(#14050) Szlopa


Szlopa
tag

Sziasztok!

Nyomtató vásárlásban szeretnék segítséget kérni tőletek:

1. Tintás vagy lézer? - Tintás
2. Fekete vagy színes? - Színes
3. Mire használnád? - 95%-ban fotónyomtatás, 5% dokumentumok
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? - Havonta 30-50db 10x15-ös fotó
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? - Az alkalmazott technológiától függ
6. Milyen funkciókat vársz el? - Scanner, Wifi
7. Mennyi a keret? - maximum nettó 90K
8. Árérzékeny vagy? - férjen bele a keretbe
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? - Inkább eredeti kellékeket használnék.

Előre is köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.