Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Kis segítség kellene :R

Irodai környezetbe keresnék egy multifunkciós, monó lézernyomtatót, duplex képességgel.

Viszonylag olcsó fenntartással.

Eddig Brother készülékeink voltak, ha ennek a márkának van jó ajánlata, akkor tőlük is jöhet.

Hálózati nyomtatási képesség előny, de nem feltétel, mivel 1 gép lesz csak az irodában.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14652) Soká


Soká
senior tag

Sziasztok!
Az összefoglalóban nem találtam arra vonatkozó információt, hogy ha olyan céllal szeretnék nyomtatni (f.f.), hogy az évtizedek múlva is ép és olvasható legyen, akkor tintasugaras vagy lézernyomtató a jobb választás?
Köszönöm a válaszokat!

(#14653) Varshi válasza yossarian14 (#14650) üzenetére


Varshi
aktív tag

Engedd el a színest, és tessék: Brother DCP-L2512 42000,-
Jó drága bele az új gyári toner, de 1-2 év múlva kell csak venni, és akkor 30 000,- ért újabb 3000 oldalt ígér. 10 Ft/lap. Utángyártottal 4 Ft/lap.
Ennél olcsóbban üzemeltethető csak drágább nyomtatónál lehetséges.

Illetve van még ennél olcsóbban is, pl. Xerox Phaser 3260, de egyrészt itt valahogy senki nincs oda a xeroxokért, másrészt még drágább bele a gyári toner. Utángyártottal 5 Ft/lap.

Esetleg 40-ért van még Epson AL-M320, amihez szintén drága a toner, de kis volumennél az utángyártottnak talán nincs ideje kinyírni. Itt a legolcsóbb utángyártottal, akár 2 Ft/lap is lehet.

Heti 10 lapnál nem értem a duplexet, mint igényt. (A mauális (átforgatós) kétoldalasságot szoftverből tudja mind.) Ha el tudsz tőle tekinteni, még olcsóbb megoldások jöhetnek szóba.

[ Szerkesztve ]

(#14654) Varshi válasza Graphics (#14651) üzenetére


Varshi
aktív tag

Az előző válaszomban lévő nyomtatókat nézd meg te is, hogy kielégítik-e a "multifunkciós" fogalmát.

(#14655) Graphics válasza Varshi (#14653) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi ez jó lesz L2500D van most

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14656) yossarian14 válasza Varshi (#14653) üzenetére


yossarian14
tag

Az Epson tetszene, csak sajnos nem tud szkennelni. A Brother-ből pedig a hálózat hiányzik, kifelejtettem az eredeti hozzászólásból, hogy az is kellene.

60 ezerig lehet felmennék az árban ha ezek teljesíthetők.

(#14657) Varshi válasza yossarian14 (#14656) üzenetére


Varshi
aktív tag

Brother DCP-L2532
Brother MFC-L2712
Mindkettő 50-60e, az utóbbi már ADF-es. Toner árakat nem néztem, azt csekkold magad.

Érdemes elolvasni a kommenteket mindenhol.
Pl. ilyenek: "Hivatalos leírásában a nyomtatóval adott toner 900 oldalt bír. Hát nem kb 150 oldal után kiírta hogy kifogyott a toner, ez azért elég messze van tőle."

[ Szerkesztve ]

(#14658) Topanka válasza moleculez (#14625) üzenetére


Topanka
aktív tag

Nos, megérkezett az Epson L4160 Eco Tech nyomtatóm. Be is üzemeltük. (már a család)
Végtére is, egyedül csinálgattam mindent, ezért elmondhatom, dedósok is megtudják csinálni. Wifi-n keresztül használjuk.
Rengeteg a tinta hozzá, és adnak még egy nagy tartály fekete tintát is tartalékba.
A színek sima A4-es papiron ha másolással csinálja az ember, nagyon jók, nekem tetszenek, de mivel ez nem fotópapír, ezért mattabb, és a piros egy kicsit másabb.
Regisztrálva van, sőt a nyomtatónak is van emai-ja, így bárhonnan tudok vele nyomtatni. (állítólag, próbálva még nem volt)
Összességében: mindenki nagyon elégedett, és boldog.
A kétoldalas nyomtatást még nem próbáltam, de a fekete szövegnyomtatás nagyon jó, és szép, sokkal jobb mint bármelyik lézeresé ami volt korábban nekem.
Skenner átlag, de jobb a Brother-nél.
Nem bántam meg, vegyétek és vigyétek.
Üdv, és köszönök minden segítséget FefeeX -nek, és atala -nak.

(#14659) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Nyomtatót szeretnék venni. Előző nyomtatóm egy USB-s HP Laserjet 1102 volt. Teljesen meg voltam vele elégedve, a családban maradt, nekem viszont most nincs semmim. Mivel a HP-m nagyon jól működik most is elsősorban affelé húznék, de ha több lehetőség is van ne tartsátok magatokban :)

1. Tintás vagy lézer? Lézer
2. Fekete vagy színes? Fekete
3. Mire használnád? Csak nyomtatás, szkenner van itthon. Dokumentumok nyomtatása, esetleg önéletrajz miatt előfordulhat rajta kicsi kép, illetve fősuli miatt több kép is a doksiban (pl szakdolgozat előnézet stb.)
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Változó. Negyedévente "csúcsidőben" akár napi 120 - 140 oldalt is 1-2 hétig, aztán hetekig semmi
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Ha nem kell nyomtatnom akár 1-2 hónapot is
6. Milyen funkciókat vársz el? WiFi nyomtatás androidos telefonnal és Windows 10-es laptoppal. Jó az 1 oldalas nyomtatás is, nem kell duplex. Kézi kétoldalast még nem használtam, de ha ez egy jó funkció akkor jöhet. Lehetőleg ne foglaljon sok helyet a gép. Jó lenne, ha nyomtatáskor nem 150 dB hangja lenne a gépnek. A 1102-es HP jó halk volt.
7. Mennyi a keret? 15k - 40k között
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Csak könnyen beszerezhető, utángyártott tonerrel lenne használva.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#14660) Patrik epson válasza Energie X (#14659) üzenetére


Patrik epson
kezdő

Szia!
Én ezt ajánlom. :K

(#14661) Energie X válasza Patrik epson (#14660) üzenetére


Energie X
őstag

Köszönöm! Holnap utánanézek. Ezek szerint az asztali HP-k már nem olyan jók? Vagy a Samsung nyomtatók? (Mérem fel a piacot, melyik márka hogyan áll most)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#14662) Graphics válasza Energie X (#14661) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Samsung nyomtató "már nincs", megvette a HP

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14663) Energie X válasza Graphics (#14662) üzenetére


Energie X
őstag

Igen azt olvastam valamelyik cég honlapján. Azért is érdeklődöm azok felől is.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#14664) Patrik epson válasza Energie X (#14663) üzenetére


Patrik epson
kezdő

Nem rossz a HP de már az se olyan mint régen... :N
És ha wifis lézert szeretnél HPban akkor az drágább...
Én ajánlom a Brothert és a Xeroxot. Sok jót hallottam róluk! :)

(#14665) Graphics válasza Energie X (#14663) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Brother-t ajánlom én is.

Van több is, utángyártott tonerre néha hisztis, de pl a cégünknél lévő csak azzal ment, és tökéletesen üzemel.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14666) Patrik epson válasza Energie X (#14661) üzenetére


Patrik epson
kezdő

HP-t én inkább tintásban ajánlok de tőle jobb akkor az Epson... :))
Érdekes, hogy Epsonokat is 10 évvel ezelőtt még indonézia gyártotta de most már csak "csájná. :W

(#14667) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Canon Pixma MG3650S-t és a PC-m nem ismeri fel wifin keresztül, csak kábellel tudom használni. Van valami beállítás amit a routerben kell csinálni? Direkt wifiset akartam, hogy a kábellel ne kelljen genyózni, erre tessék.... :DDD
Végig pörgettem telepítéskor több beállítást, hosszan nyomtam a wifi gombot aztán ezt a gombot azt a gombot nyomjam meg írta a telepítő, de semmi...

(#14668) Patrik epson válasza DarthPeeter (#14667) üzenetére


Patrik epson
kezdő

Szia!
Nekem pont ilyen nyomtatóm van (utálom).
A nyomtatón nem kell nyomni wifi gombot!
Csak a telepítőben ki kell választani a vezeték nélküli opciót!
De ha nem sikerűl akkor itt a videó.

Üdv.:
Patrik

[ Szerkesztve ]

(#14669) DarthPeeter válasza Patrik epson (#14668) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Szia! Köszönöm a válaszod!

Kiválasztottam, de nem ismerte fel, pedig folyamatosan világított a wifi gomb, aztán dobta fel a telepítő, hogy nyomjam hosszam a wifit, nyomjam meg a black gombot aztána wifit ismét és akkor villogni kezdett a wifi, de úgy sem ismerte fel.
Neked a PC kábellel csatlakozik a wifi routerhez? Ahogy olvastam árukeresős hsz-eket másnak is volt gondja ezzel.

Üdv. Peti

(#14670) Patrik epson válasza DarthPeeter (#14669) üzenetére


Patrik epson
kezdő

Szia!
Nekem kábellel nem kellet csatlakoznom hozzá.
A pc-n kiadja a nyomtatót?

(#14671) DarthPeeter válasza Patrik epson (#14670) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Miután összekötöttem USB-vel egyből látta a PC, ha erre gondolsz.

(#14672) Patrik epson válasza DarthPeeter (#14671) üzenetére


Patrik epson
kezdő

Szerintem ha a videóban látottakat megcsinálod sikerűlni fog! [link]
A canon ij network tool rajta van a pcn?

[ Szerkesztve ]

(#14673) DarthPeeter válasza Patrik epson (#14672) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

És igazad lett, a videó segített, a routeren kellett hosszan nyomni a wps-t és végre felismerte, ezer köszönet! :R :R

(#14674) Patrik epson válasza DarthPeeter (#14673) üzenetére


Patrik epson
kezdő

Szívesen. :))

(#14675) Shocker


Shocker
csendes tag

Sziasztok!
A célvonalban vagyok, átolvastam, amit tudtam a fórumon belül, de egy valamivel kapcsolatban nem tudok dönteni. Jól látom, olvasom, hogy az Epson L3151 és L3160 között csak annyi a különbség, hogy utóbbinak van egy pöttöm LCD-kijelzője? Van ennek gyakorlati haszna?

Erre a két gépre szűkítettem le a listát, mert színes nyomtatót szeretnék, ami azért nem lézerdrágaságú, de vállalható képeket tud nyomni, tud szkennelni, WiFis, viszonylag újabb darab, és befér a 60-70 ezres keretbe.

Mit gondoltok?

Köszönöm előre is!
Gábor

(#14676) Varshi válasza Shocker (#14675) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ne bánd, ha nincs LCD kijelződ. Én utálom. Lassabb vele minden.

(#14677) Patrik epson válasza Shocker (#14675) üzenetére


Patrik epson
kezdő

Szia!
A kijélzőst válaszd mert az sokkal gyorsabban nyomtat! [link]
Üdv.:
Patrik :)

[ Szerkesztve ]

(#14678) atala válasza Patrik epson (#14677) üzenetére


atala
Topikgazda

Ez nem igaz! Ugyan olyan sebességgel nyomtat.
Már csak azért is, mert mindkettőben 180 fekete, és színenként 59 fúvóka van.
A gyári adatokat nézd, ne egy akármilyen oldalról vett adatokat.

3151
Nyomtatási sebesség ISO/IEC 24734 10 Lap/perc Monokróm, 5 Lap/perc Colour
Nyomtatási sebesség 33 Lap/perc Monokróm (normál papír), 15 Lap/perc Colour (normál papír), 69 másodperc 10 x 15 cm-es fotónként (Epson Premium Glossy Photo Paper)

3160
Nyomtatási sebesség ISO/IEC 24734 10 Lap/perc Monokróm, 5 Lap/perc Colour
Nyomtatási sebesség 33 Lap/perc Monokróm (normál papír), 15 Lap/perc Colour (normál papír), 69 másodperc 10 x 15 cm-es fotónként (Epson Premium Glossy Photo Paper)

(#14679) Patrik epson


Patrik epson
kezdő

Akkor bocs!
Eddig az árukereső mindig jót írt nem tudom mi ütött bele :(
Személy szerint a kijelzőst választanám... :))

(#14680) Varshi válasza Patrik epson (#14679) üzenetére


Varshi
aktív tag

Persze, menő. Én is azt választottam volna. De a hátrányát nem látod a képen.
Mondom, tök lassú, nehézkes lépegetni a menüjében. Nem is látszik minden szögből szépen. Szkennelni sokkal több gombnyomás, mint az előző verzióval. Csak emiatt ne válassza. (Ha amúgy minden másban ua.)
Windows alól ugyanúgy elérhető minden funkciója.

(#14681) Shocker válasza Patrik epson (#14677) üzenetére


Shocker
csendes tag

Ja, erre én is ráfutottam, de nekemis gyanús volt, szóval megnéztem máshol, és ott nyilánvaló lett, hogy nem ugyanazt vetették össze. :)

Köszönöm a válaszokat, akkor jól sejtettem, hogy ennyi az annyi. Jó gép ez, ugye? Nem lövök mellé a lent említett célokkal?

(#14682) Patrik epson válasza Shocker (#14681) üzenetére


Patrik epson
kezdő

Jó gép az epsonokkal nem lősz mellé! :))

(#14683) FefeeX válasza Shocker (#14681) üzenetére


FefeeX
veterán

Amennyiben mondjuk google printet vagy Airprintet is szeretnél, csak a 3160 játszik (nekem az Apple cuccaim miatt az Airprint volt az alap, gyakorlatilag nulla beállítás kell)
Megváltoztatták az oldalon az összehasonlítást, így nem lehet már teljes factsheetet összehasonlítasni sajnos (gondolom mert a vissza gomb a PH-ra mutatott :) ), tehát úgy kell kibugázni a különbségeket. A 3151 helyett a korábbiakban írtak alapján inkább a 3050-et választanám, mert az A4-et is tud szegély nélkül nyomtatni, és ahhoz a feltöltő szélesebb körben elérhető (pl Auchan), plusz ahhoz alapból egy tubussal több tinta jár. Emellett annak a fotónyomtatása a weboldal szerint sokkal halkabb (36 vs 51dB), ettől függetlenül amúgy nem hangos az 51 sem.
A kijelző amúgy az SD kártyás modellekben hasznos igazán, mondjuk nem tudom a fénymásolás kijelző nélkül hogy megy, plusz nyilván a kijeltő nélkülit nem tudod USB kábel nélkül beüzemelni (amit én az L4160-nal megtettem).

(#14684) macilaci78 válasza Varshi (#14680) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én egy WorkForce Pro-t hasznéálok cégnél hálózaton. Persze, Win alól minden elérhető, de NAS-on egy scan mappába szkennelek akkor is, ha a nyomtató melletti PC be van kapcsolva. Mióta minden második napom home office, hálózati meghajtóra szkennelek, gyorsabb. És érintőkijelzőn választom ki a dolgokat.
Van beállított sablon szkenneléshez, fénymásoláshoz, hozzá hot link.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14685) Varshi válasza macilaci78 (#14684) üzenetére


Varshi
aktív tag

> És érintőkijelzőn választom ki a dolgokat. Van beállított sablon szkenneléshez,
> fénymásoláshoz, hozzá hot link.

Ó, hát azt én is szeretném. De ez nem annyira okos. Nincs érintőkijelző, csak nyilakkal navigálható, nehézkes rendszer. A gombok szar nyomásérzékenysége (néha kétszer-háromszor is meg kell nyomni) csak a hab a tortán.
Nincs sablon, csak egy default érték eltárolása (mibe mentsen, a legutóbbi helyre stb.).

Az L355-nél meg megnyomtam a szkennelés gombot kétszer egymás után, és már ment is PDF-ben a gépemre. Ollé. De én csak erre használom.
Nekem macera a képernyőn mindig kiválasztani, hogy:
1: -> (Szkennelésre átlépés, mert alapból a Másoláson van)
2: OK megnyom (Szkennelés kiválasztva)
3: OK megnyom (Számítógép kiválasztva, mert nem Felhőbe akarom)
4: OK megnyom (szkennelés helyének kiválasztása, mert alapból üres)
5: OK megnyom (ezzel a legfelül levő Legutóbb használtat választom ki)
6: MÁSOLÁS megnyom...
Ekkor többet is tudok egy gombra ezután, de sietni kell, mert fél-egy perc után kilép, ha nem csináltam semmit, és kezdhetem újra.
Ez a 6 kicsit sok gombnyomás szerintem. Pláne az előzőhöz képest.

Nagyon érdemes megnézni, mit várunk el az eszköztől és az képes-e rá, mert lehet, hogy túlzott elvárásaink lesznek ("hiszen egy régebbi cucc tudta!"), és aztán meglepődés jön.

(#14686) Pampipapi


Pampipapi
tag

Sziasztok!

Megbízható mono lézer nyomtatót szeretnék venni, ami A4 és A6 méretű lapot is tud fogadni és nem kell cserélgetnem ha számlát (A4), majd futár cimkét (A6) akarok nyomtatnni. Havi kb. 150 oldalt nyomtatok. Csak nyomtatásra kell, USB csatlakozás elég. Jó lenne ha olcsó lenne hozzá a toner, olyan 40-60 e Ft között gondolkodom... Köszi a tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#14687) moleculez válasza DarthPeeter (#14667) üzenetére


moleculez
veterán

Ilyenem volt, ez volt az amit falhoz basztam :DDD
Ne aggódj, ha sikerül sem lesz benne köszönet :W

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14688) moleculez válasza Topanka (#14658) üzenetére


moleculez
veterán

Köszi, használjátok egészséggel, én most felülök a lézeres vonatra, meglátjuk merre megy :R

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14689) Shocker


Shocker
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget, L3050 lett végül is :)

(#14690) Varshi válasza Pampipapi (#14686) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ez a két bemeneti tálca nem gyakori, inkább felsőbb kategória kínálja.
67-ért ezt találtam:
Nyomtató HP LaserJet Pro M404dn

Fogalmam sincs, mennyiért nyomtat. Biztos drága...

(#14691) Joshi


Joshi
titán

Üdv. A Kyocera az milyen márkának számít? Én még soha nem hallottam. :B

(#14692) Patrik epson válasza Joshi (#14691) üzenetére


Patrik epson
kezdő

Szia!
Eredetileg japán cég csak már ugye mindent kína gyárt! :))

(#14693) Joshi válasza Patrik epson (#14692) üzenetére


Joshi
titán

Igazság szerint maga a nyomtató nem rossz, hozza a kötelezőt. Használtan jutottam hozzá egy M2030dn típushoz. Annyi, hogy USB-én keresztül eddig még nem sikerült a Szkenner részét működésre bírni. Amúgy működik, tehát PC nélkül ha másolok akkor az megy szépen.

[ Szerkesztve ]

(#14694) pkaresz válasza Joshi (#14691) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Az egy jó márka!
Cégnél sokáig az volt, otthon is volt egy digitális kamera.

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#14695) DarthPeeter válasza moleculez (#14687) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Jó kilátások a jövőre nézve :DDD . Sikerült nyomtatni wifin keresztül, egyelőre nincs bajom vele, aztán majd meglátjuk.... :U

(#14696) moleculez


moleculez
veterán

Canon TS3150: hibakód E03, ami elvileg papír eladás, de nincs benne elakadva papír. Sehol. És a harctéri idegroham kerülget. :W Grill begyújtó folyadék bekészítve. :W :((( ( De várom, hogy lecseréljem ezt a &€*^#$+*%ot.)
#14695 tessék ez a testvére a fentiek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14697) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Fekete-fehér, tintatartályos nyomtatót keresek. Van valami best buy most? Epson? Köszönöm

Varshi
Elnézést. Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#14698) Varshi válasza devil-k (#14697) üzenetére


Varshi
aktív tag

ÖSSZEFOGLALÓ felül.

(#14699) devil-k válasza Varshi (#14698) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jól látom, hogy az Epson M1120 nem tud automatikus duplex nyomtatást, amíg a Canon GM2040 igen?

- mozi bolondéria -

(#14700) Earl_Muttley válasza devil-k (#14699) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Az M1170-es tudja mar a ketoldalast a mono Epsonok közül. :)

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.