Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) hcol7 válasza Earl_Muttley (#14500) üzenetére


hcol7
senior tag

azt sosem probaltam meg mas miatt sem, jobbszeretem kezzel beallitani ezeket. de akkor megprobalom, csak nem akartam szetcseszni a halozatot, mert kozben melozom is..

koszi!

(#14502) hcol7 válasza hcol7 (#14501) üzenetére


hcol7
senior tag

igen, hat ez a wps olyan, amire szamitottam, persze, hogy nem megy siman.

addigis, tudja valaki, hogy belehet e irni 10jegyu jelszot ebbe ?

[ Szerkesztve ]

(#14503) JóGéza válasza hcol7 (#14502) üzenetére


JóGéza
aktív tag

A beállítás idejére nem tudod USB-n keresztül számítógépre kötni?

(#14504) Cyrin válasza hcol7 (#14502) üzenetére


Cyrin
addikt

Sokan írták, hpogy szenvedtek a wifi beállítással, WPS lenne pedig a legegyszerűbb...

(#14505) hcol7 válasza JóGéza (#14503) üzenetére


hcol7
senior tag

pont az a szitu volt, hogy ugyan megoldhato lenne, de logisztikailag sokkal nagyobb szivas lett volna a vallalhatonal

(#14506) hcol7 válasza Cyrin (#14504) üzenetére


hcol7
senior tag

vegulis pin-es WPS el osszejott, csak kellett a router oldalon is konfig hozza(, webes feluleten, mobileszkozrol).

egy SSID kivalasztasanak , es egy jelszo beirasanak meg egy ekkora kis kijelzon es ilyen keves gomb hasznalataval sem kellene egyaltalan szivasnak lenne. beirni sem volt az elsore, de utana a masik 3 felesleges ujraprobalas mar igen.. : ) de nem ez volt az igazi problema, hanem az a 8 karakteres erthetetlen limitation.

szoval ugynezki wpa2-psk val csak wps-el megy.

mindenesetre koszi szepen mindenkinek, mar mukodik minden rendesen.

szep hetvegeket : )

(#14507) Cyrin válasza hcol7 (#14506) üzenetére


Cyrin
addikt

én is jártam már így más modellel, hogy csak WPS működött, mert a jelszót nem akarta sehogy sem elfogadni.

(#14508) vzozo válasza Varshi (#14490) üzenetére


vzozo
senior tag

Burzsuj íróasztal/számítógépasztal LOL

Nem érted, de nem baj, mondom nem mindenki empatikus eléggé.

Nem egy számitógépasztal kerül vagyonokba, hanem egy külön szoba, ami nincs a jelenlegi lakásban. Na, az kb. megfizethetetlen, mert mint emlitettem nincs.
Vannak emberek, akiknél a hálószoba, gyerekszoba vagy épp a nappali disze a számitógépasztal. Nálunk nem.

A gyereket me gnem fogom kidobni a szobájából, hogy ott nekünk kényelmes irodai környezetünk legyen, pedig hidd el, ezekben a home office-os időkben mind nekem, mind asszonynak kényelmesebb lenne. Ezért kompromisszumozunk, és ez a mi dolgunk.

Téma innentől lezárva.

(#14509) Varshi válasza atua (#14498) üzenetére


Varshi
aktív tag

:))

(#14510) Varshi válasza ocscsaba (#14492) üzenetére


Varshi
aktív tag

> 300/hó-nál már megkockáztatnék egy bérgépet.

Biztos, hogy kijön a matek?

(#14511) Perijon


Perijon
tag

Sziasztok!

Elolvastam az összefoglalót, de még egy kicsit bizonytalan vagyok. Maximum 30 ezer Forintot szeretnék venni nyomtatót. Gyakran lenne használva fekete fehér nyomtatásra, és időnként színesre. Jó lenne, ha tudna scennelni is. Canon én HP tintasugaras gépeket nézegettem.

Mi lehet a legjobb ajánlat ilyen feltételekkel?

(#14512) Varshi válasza Perijon (#14511) üzenetére


Varshi
aktív tag

Nyomtatási mennyiség havonta?
Egyéb elvárások? (Ne az álmokat soroljuk fel ("jó lenne..." mert simán megduplázhatja az árat), hanem ami nélkül nem tudsz (nem szeretnél) élni. ;) )

(#14513) PociAti válasza Perijon (#14511) üzenetére


PociAti
senior tag

Ennyiért inkább ne vegyél nyomtatót!

Ha megnézed mennyibe kerül azon készülékeket fenntartani, a beszerzési árához hozzáadod a további költségeket, akkor csak nagyon különleges esetben tűnik ésszerű javaslatnak.

El kell engedni a színes nyomtatást és venni egy mono lézert.
Vagy hozzátenni még a szükséges összeget, és tartályos tintások közül választani egyet, majd azt rendszeresen használni. Filléres az üzemeltetése.

(#14514) Varshi válasza PociAti (#14513) üzenetére


Varshi
aktív tag

32e-re írják az Epson L120-at.

Én úgy éreztem, az még belefér a "max 30ezer" szabadon értelmezett verziójába. De ez mást nem igen tud.

Vajon van is ennyiért, vagy már kifogyott minden bolt, és csak 10-zel drágábban van?

(#14515) PociAti válasza Varshi (#14514) üzenetére


PociAti
senior tag

Szerintem készleten van, ha egyre gondolunk, mert eMAG az eladó, nem pedig valamely külső partnere, így talán lehet bízni a készletre vonatkozó információban. A mysoft-nál is azt írják "raktáron", csak 1 ezressel drágább, viszont ők 3 év (gyártói) garanciával hirdetik, az eMAG-nál a garancia 1 év, és plusz összegért meghosszabbítható. (De az sem zárható ki, hogy valamelyiküknél elírás történt.)

Az Epson L120 nagyon alap gép, még a régi, külső tartályos konstrukció, scanner, WiFi és minden modern szolgáltatás nélkül, csökkentett induló készlettel, lassú működéssel. Bár a tinta nem drága, de ha ezeket összességében hozzáadjuk, akkor egyre kevésbé vonzó ajánlat.

(#14516) jeni válasza Varshi (#14514) üzenetére


jeni
félisten

szerintem később majd az lesz a gond,hogy férőhely hiányában scanneres nyomtató kell majd.
bár egy színes fénykép nyomtatásához nem szükséges az extra sebesség megléte azt gondolom.
ellenben a wifi és a scanner hiánya viszont égetőbb probléma.
saját tapasztalatom az,hogy az önálló scannerekre ritkán írják meg a drivert ha van az csak max 3 évig.

az eddigi Canon scannerrekeket kukáznom kellett a megfelelő driverek hiánya miatt,hiába van egyéb alternatív progi ha egy bejött akkor sokat mondtam.
most jelenleg azt csinálom,hogy veszek 3-4000Ft áron 300XL után gyártót patronokat a HP 4780 géphez.
majd ha leül a járvány mizéria akkor veszek egy külső tartályos multis nyomtatót.
olyant mint,hogy beépített fejes nyomikat és csak tinta patront kell cserélni azt soha nem veszek. bármibe is kerülne egy tinta patron idővel úgyis elhal az egész cucc nem a ritka nyomtatás miatt!

[ Szerkesztve ]

(#14517) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
A Brother 1622we még mindig ajánlott?
Vagy van jobb?

ár/érték, lap/Ft arányban

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#14518) atala válasza hódmaci (#14517) üzenetére


atala
Topikgazda

Ha lenne jobb, akkor az lenne az összefoglalóban. A legjobb tudomásunk szerint ez a legolcsóbb mono lézer amihez a legolcsóbb az eredeti toner.

(#14519) hódmaci válasza atala (#14518) üzenetére


hódmaci
senior tag

Igen, olvastam az összefoglalóban. ezért is kérdeztem.
Láttam már olyat nem is egyszer itt a fórumok közt, hogy nem volt "naprakész" az összefoglaló az adott fórumtémában és ez a típus már régóta szerepel ajánlottként.
Ezért kérdeztem. Gondoltam ez a tuti.

Köszönöm a választ. :)

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#14520) fntastic


fntastic
aktív tag

1. Tintás vagy lézer? mindegy, de nem szeretnék a beszáradás miatt szenvedni, csak olyan tintás érdekel (ha létezik) ami tud automatán hetente egy példaoldalt nyomtatni beavatkozás nélkül
2. Fekete vagy színes? érdekelne egy fekete és egy színes alternatíva is
3. Mire használnád? tananyag, házi feladatok nyomtatása
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? nem túl sokat, csak néhány lap / hó
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? elképzelhető hogy hónapok, ezért fontos amit az első pontban írtam
6. Milyen funkciókat vársz el? szkenner mindenképpen, jó lenne ha WiFi is lenne benne hogy bármelyik gépről kényelmesen tudjak nyomtatni, szkennelni
7. Mennyi a keret? jó lenne minél olcsóbban, de rugalmas, érdekel akár 20-30 és 50-60 ezres ársávban is ajánlat
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? töltetni nem akarom, a lényeg hogy be tudjam szerezni személyesen vagy olcsó szállíttatással az eredeti vagy akár utángyártott kellékanyagokat, de sűrűn nem fog kelleni a kevés nyomtatási számból fakadóan

[ Szerkesztve ]

(#14521) jeni válasza fntastic (#14520) üzenetére


jeni
félisten

Az összefoglalóból kimásolva.
Szerintem ezt válaszd:
lézeres scannerrel egybe építve és WIFI-t tud kezelni
Brother DCP 1622WE

ez wifi és scanner nélküli
Brother HL1222WE
nincs beszáradás és fekete-fehér szükséges a otthoni tananyaghoz elsődlegesen.
kérdés színesben kell -e házi feladat,vagy a tananyaghoz?
van egyszerűbb lézeres amiben nincs scanner és wifi sem, ezek olcsóbbak,de kitudja nem-e kell majd valamira azok később.
a gyári kellékek mindig is drágábbak. még akkor is ha a tintás nyomtatót veszed figyelembe ami patronos azok is betudnak száradni,de nem minden az eredeti kellék
a lézeresnél nincs ilyen,hogy ha hónapokig nem nyomtatók akkor beszáradnak.
azok a tintás nyomtatók amikben a fejjel együtt van a patron azok hátránya hogy kevés tintát tartalmaz,de a beszáradás esetlén elég az adott patront cserélned és az újjal megy tovább a géped.

most minden drágább lett hiszen feltehetőleg leálltak a gyárak,csak amik még vannak a raktáron azokra is felszámoltak pár ezer Ft-t.
az aprón is vannak olcsóbban kifogástalan lézeres nyomtatók kedvezőbb áron amennyiben a keret kevés lenne.

[ Szerkesztve ]

(#14522) szabog74 válasza jeni (#14521) üzenetére


szabog74
aktív tag

3 hete rendeltem 1622-est és még mindig nem jött meg. :(

(#14523) jeni válasza szabog74 (#14522) üzenetére


jeni
félisten

sajni minden fel van fordulva,már személyesen sem lehet átvenni.
ha vissza van igazolva akkor majd csak megjön

fntastic
tintás de tölteni kell mikor fogyóban van ,de legális a dolog eredeti cucc,és olcsó a nyomtatási költsége!


VIDEÓ

Epson EcoTank L120 külső tintatartályos nyomtató, színes, A4
heti 1x javallat nyomtatni
[link]
wifi nincs,scanner nincs!

[ Szerkesztve ]

(#14524) ferm


ferm
újonc

Sziasztok!
Nyomtató választásban kérnék segítséget Tőletek.
Üveglencsés ékszerekhez szeretnék képeket nyomtatni fotópapírra.
Elsődleges szempont a nagy felbontás, mivel akár 12mm-es képnek is élesnek és részletgazdagnak kell lenni.
Valamint a fakulásállóság, hiszen nem albumba lesznek eltéve a képek, hanem használati tárgyak lesznek, és csak egy sima üveglencse lesz ráragasztva, semmi UV védelem nem lesz.
Napi 1-2 oldalt nyomtatnék.
Az eddig kiválasztott nyomtató a Canon Pixma PRO-10s a felbontása és a pigmenttinta miatt.
Viszont semmi szükségem A3-as nyomtatóra, kisebb méret is elegendő lenne.
És az sem lenne baj, ha költséghatékonyabb lenne, de ez nem elsődleges szempont.
Van jobb ötletetek?
Köszönöm!

(#14525) jeni válasza ferm (#14524) üzenetére


jeni
félisten

Erre bármely fotónyomtató ami nem 4 tintás hanem 6 tinta van benne.
pl.:
Epson EcoTank L850
biztos,hogy van ennél olcsóbban scanner nélkül is.
Canon,Brother,HP érdemesebb b a fotónyomtatóit végig mazsolázni.
Epsonnál mintha valaki írta volna,hogy akár 100 évig is megmarad a színe a nyomtatót képnél.

Kell ehhez neked scanner is?
Amúgy árat nem írtál.
Amit megjelöltél az A3 nyomtató.

Ezek mennyire lenne jók?

(#14526) ferm válasza jeni (#14525) üzenetére


ferm
újonc

Köszönöm válaszod!
Scanner nem fontos.
Ár elmehet 230eFt-ig, de persze ha olcsóbban meg lehet úszni, annál jobb.
De a nyomtatási minőség az elsődleges, hogy 1cm körüli méretben is klasszul kivehető legyen a kép.
Igen, látom, hogy A3-as a Canon, azért is tettem fel a kérdést, mert bár minden egyéb szemponból a 10s a számomra szimpatikus nyomtató, de nincs szükségem ilyen bazi nagyra.
Akár 10x15-ös képek is elegendőek számomra.

Néztem a fényképnyomtatókat is, de ezek mind hősziblumációsak, ez a fakulás miatt nálam nem használható. Egy év alatt csúnyán kifakulnak a képek.

Az Epson EcoTankok szimpatikusak az alacsony nyomtatási költség miatt, de nem tudom, hogy elegendő-e számomra ez a felbontás. Illetve nem találok infót a fakulásállóságról.
A SureColor sorozatnál olvastam csak az UltraChrome tinta tartósságát, az is pigmenttintás, de azok is A3+ nyomtatók.

(#14527) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Elnézést, hogy ide írok, de ez valamivel aktívabb topik. Ha nem ide való, elnézést kérek.

A kérdésem a következő..

Tanulmányaimhoz nyomtatni szeretnék, majd utána be "spirál"-ozni, úgymond le fűzni, hogy meg legyen. Kb 100 oldalról van szó.
A nyomtatóm egy Epson Ecotank L3060, maunális két oldalas nyomtatással. Hogyan tudom azt meg valósítani, hogy a lap mind a 2 oldalára nyomtasson? Tudom, nekem kell cserélgetnem, de hogy oldom meg, hogy minden második lapot nyomtasson csak ki? Vagy hogy kell ezt megoldani ? PDF Formátumba vannak meg a dolgok.

A másik kérdés az, hogy ki milyen nyomtató papírt ajánl ? Én jelenleg egy Canon Yellow Label Print papírt használok. Létezik ennél szebb papír? Ami nem is drága, csak szöveg lenne rá nyomtatva.

Köszönöm

Gergő

(#14528) PociAti válasza ferm (#14526) üzenetére


PociAti
senior tag

A célra az Epson WorkForce nyomtatók is talán elégségesek lennének. Irodai célközönség miatt pigmentált festéket használnak. A gépnek nem is, de a tintának rendesen el is kérik az árát, viszont a fogyasztás az felület függő, így esetedben nem túl vészes az üzemeltetés.

(#14529) ferm válasza PociAti (#14528) üzenetére


ferm
újonc

Köszönöm! Átnézem őket. Ezekre nem is gondoltam.

(#14530) Varshi válasza zeus_2k14 (#14527) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ebben a videóban elmondja.

1:07 és 2:07 a lényeg. Az első a beállítás, a második a manuális átfordítás.

Vagy ha beszélsz külföldiül, akkor 1:24 itt. Ez a szoftverfelület szerintem ismerősebb lesz neked.

(#14531) zeus_2k14 válasza Varshi (#14530) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Köszi, megnezem. Papírra tudsz valamit? Vagy nem igen van különbség köztük?

(#14532) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Otthoni nyomtatásra keresek készüléket

Ami kellene.

Színes, scannelés, és hálózati nyomtatás, ha lehet inkább vezetékes.

Van egy HP deskjet 4020-as, de WiFin olyan hektikusan nyomtat, hogy 2 hete rakuldott anyagok most jönnek ki...elképzelésem sincs mi baja

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14533) Jorus


Jorus
nagyúr

1. Tintás vagy lézer? lézer
2. Fekete vagy színes? színes
3. Mire használnád? színes marketinganyag és táblázatok prezentálni
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? 50 oldal színes, 100 oldal 100
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? 4-7 nap
6. Milyen funkciókat vársz el? nyomtatás, LAN, WLAN
7. Mennyi a keret? 200-250k-ig
8. Árérzékeny vagy? nem
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? gyári kellékanyag megfelel

Köszönöm szépen!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14534) PociAti válasza Jorus (#14533) üzenetére


PociAti
senior tag

Ha csak nincs rá valami különleges indok, akkor ne vegyél gépet, hanem bérelj.

(#14535) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok!

érdeklődnék, van e valakinek tapasztalata az ajánlóban szereplő Brother HL1222WE nyomtatóhoz való utángyártott tonerekről? Már 2e forint alatt is találtam, viszont nem tudom, mennyire ajánlottak ezek az utángyártott tonerek. Árban viszont verhetetlen ha működik. Van valakinek véleménye? Esetleg kárt is tehet egy utángyártott toner a nyomtatóban?

[ Szerkesztve ]

(#14536) Graphics válasza kacsento1 (#14535) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Brother nyomtatóba tettünk már utángyártott tonert...

Volt, amelyik szétcseszte a dobegységet, mert az utángyártottba más finomságú tonerpor került...

"Megmart", belecsiszolt a dobegységbe, és utána folyamatosan csíkozott.

A nyomtatóba nem tesz kárt, max veszel jó pénzért új dobot.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14537) kacsento1 válasza Graphics (#14536) üzenetére


kacsento1
senior tag

Értem, köszönöm.

(#14538) Varshi válasza zeus_2k14 (#14531) üzenetére


Varshi
aktív tag

Én a legolcsóbbat veszem, mivel a kinézet nálam sokadrangú.

Csak akkor váltok, ha
1. van olcsóbb, vagy
2. valamiért nem jól adogatja azt a papírfajtát.

Kiestek az alábbi szempontok az évek során:
3. újrahasznosított = környezetbarát (ronda barna papír, nem bírtam megszokni)
4. ha csúnyább a nyomat (a kutyát se érdekli, ha olvasható a szövegem)

(#14539) Varshi válasza Graphics (#14532) üzenetére


Varshi
aktív tag

Van egy HP deskjet 4020-as, de WiFin olyan hektikusan nyomtat, hogy 2 hete rakuldott anyagok most jönnek ki...elképzelésem sincs mi baja

Sok oka lehet:
- Wifi router HW
- Wifi router SW/driver
- Wifi router túl rég volt újraindítva (min. 1 percig áramtalanítva)
- nyomtató driver
- Windows driver
- nyomtatón a hálózati kapcsolat nem jól van beállítva (nekem a WiFi és a WiFI Direct egész más frissen beállítva, és 1-2 hét elteltével)
- Windows túl rég volt újraindítva (mert mindig csak Sleep-be megy)

---
Nekem az utóbbi kettő szokott a gond lenni.

(#14540) Varshi válasza Jorus (#14533) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ahogy PociAti kolléga mondja, inkább bérelj erre a célra.

Sok ügyfélnél járok, és a komoly gépeket többnyire mindenhol bérlik.

Úgy se olcsó, de birtokolni és üzemeltetni (majd egyszer csak kidobni) iszonyat drága. Talán ez is az oka, hogy nem igen van tapasztalatunk velük, nem a "mi szintünk".

(#14541) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

Milyen felső lapadagolós szkennerrel ellátott nyomtató ajánlatok?

Lézer legyen, csak dokumentumokat nyomtatunk, színes se kell, kivéve a scan lehet az. Kompakt készüléket keresek egy irodába, úgyhogy nagy ipari szekrénynyomtató se kell. Tintasugarast nem nézegettem, mert nem akarok a beszáradással bajlódni, ha esetleg mégse használjuk huzamosabb ideig.

Néztem az ajánlóban a Brother-t, de az ha jól láttam egyesével tud csak scannelni? Mert az akkor nem jó, a több 10 oldalas dokumentumokhoz.

MFC-1910W-t találtam még ebből a márkából, arról vélemény? Esetleg más?

Fontos fukciók: Gyors másolás, szkennelés, lehetőleg a dokumentumokat jó minőségben nyomtassa ki, az eredeti toner se rossz, ha nem horror áron van (vagy van jó utángyártott), vezetéknélküli kapcsolat, ha tud kétoldalas nyomtatást nem hátrány, de az nem is létszükséglet. Ezenkívül egyszerű kezelhetőség, megbízhatóság lenne a legfontosabb.
Árban rugalmas vagyok 30-90 között, ha szerintetek tud annyival többet nyújtani esetleg egy drágább készülék.

Köszönöm előre is a segítséget!

(#14542) Galgogergo.


Galgogergo.
csendes tag

Sziasztok!

Itthonra keresek nyomtatót!
- színes, tintasugaras (?)
- multifunkciós (scan/copy/print)
- WiFi-s
- Androidról lehessen vele nyomtatni (receptek, kifestő, stb)
- olcsó tinta, vagy fajlagosan olcsó nyomtatás
- ne száradjon be, időnként lenne használva (heti 4-5 nyomtatás, ezek többsége FF, de kell, hogy színest is tudjon)
- nettó 50 alatt lehetőleg.

Korábbi nyomtatóim:
- Canon MP610
Tökre bírtam, gyors volt, mint a szél, és elég jó minőséget tudott emellett a gyorsaság mellett is. Alsó papírtálca (rejtve, hogy ne látsszon), színes kijelző magyar menüvel, egyszerű működés.
A patron drága volt hozzá, mint az állat, és egy idő után be is száradt.

- EPSON L355
Külső tintatartályos, gyakorlatilag 10 évig a gyári tintamennyiséggel ment.
Emiatt be is száradt már a végére. Windows alól SOHA nem működött megbízhatóan, a gép nem is látta a hálózaton (WiFi-s volt ez is), töménytelen driver újrainstallálgatás minden Wines gépről. (Mac-ről egyszeri install után semmi hiba, évekig)
A nyomtatási minőség siralmas a Canon után, aminél már csak a sebesség volt kétségbeejtőbb. Közepes ('Normal') minőségben is 5-ször lassúbb volt, de ha a Canon minőségét el akartam érni vele (nem fotó, csak szöveges dokumentum!!!), Very High Quality-n tudta hozni, csigatempó mellett. (egy lap nyomtatása közben 3-szor állt meg 3mp-re szünetelni. Elképesztő.) Nagyobb mennyiségű (100+ oldal) dokumentumnál (nagy ritkán kellett csak ilyet művelnie) a papír elakadt a kivezetőnyílásban. A végén már csíkosan nyomtatott, volt benne fekete, de akkor is magentában nyomta ki az egész doksit, közben Win alól majdnem használhatatlan volt végig. Utáltam. :D

Ezek helyett szeretnék olyat, amire nem megy rá a gatyám, nem szárad ki, WiFi-s, és olcsó üzemeltetni. Valami igáslót. :)
Nettó 45e körül.

(frissítés: Meglett közben: Brother MFC-J200-at vettem. Ha van vele bármi tapasztalat, ami segít az első lépéseknél, szívesen veszem a kommentet. Jövő héten jön meg, a posztot azért küldtem el, hátha más is okul az előző tapasztalataimból.)
Az újabb EPSON-ok egyébként jobbak már? :)

[ Szerkesztve ]

/.?

(#14543) zeus_2k14 válasza Varshi (#14538) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Köszönöm, közben én is megvettem azt, amit eddig használtam : Canon "Yellow Label Print" A4

Olcsó is úgymond, szerintem szép is, arra jó amire nekem kell :D

A másik dolog.. Most jutott eszembe.. Egyik szobából át kell vinnem a nyomtatót a másikba, fel az emeletre. Viszont, a tinta tartályok közül az egyik tele van, mert most lett bele öntve , a többi az félig. Lehet emelni, cipelni vízszintesen ilyenkor a nyomtatót?

Gergő

(#14544) Jorus válasza Varshi (#14540) üzenetére


Jorus
nagyúr

és PociAti: köszi srácok, megvizsgálom a bérlés lehetőségét. Főnökömnek kellene, a gyerekek nyomtatnának vele a digitális oktatás jegyében mindenféle iskolai motyót, térképeket, akármit.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14545) PociAti válasza Jorus (#14544) üzenetére


PociAti
senior tag

Kb. 40.000 Ft-tól indulnak a multifunkciós, WiFi-s, tintatartályos nyomtatók. Valamelyikre 3 év garanciát adnak. A megadott összegből akár 6 db-ot lehetne venni. Jobb ötletnek tűnik, mint lézer vásárlása, vagy bérlése. Ebben a szegmensben a tintatartályos nyomtatók megjelenésével a lézer technológia felett eljárt az idő. A lézer esetében a 4 szín miatt gyakorlatilag 4 nyomtatót kell egy gépbe belezsúfolni.

Még egy komoly érv a tintások mellett, hogy fényképek nyomtatása is szebb velük, mint a lézerrel. Fenntartásuk nagyon olcsó, és alapból kb. 10.000 oldalra elegendő tintát mellékelnek hozzá, míg lézer esetén ez kb. tized annyi.
Két hátrányuk van: (1) többségük nem pigmentes tintát használ, szóval nem lesz vízálló a nyomat, (2) lassabb a nyomtatás. És még annyi, hogy használni kell őket, mert elhanyagolva pár hónap után beszáradhatnak.

(#14546) adamka17


adamka17
csendes tag

Lehet hülye kérdés: a belépőkategóriás brother lézernyomtató tud scannelni, fénymásolni?

(#14547) ocscsaba válasza adamka17 (#14546) üzenetére


ocscsaba
tag

1222- csak nyomtat, 1622- nyomtat, fénymásol, szkennel.

(#14548) Dicker válasza Dicker (#14541) üzenetére


Dicker
őstag

Valaki tudna nekem ebben segíteni? A héten kellene vennem valamit, és eddig nem sok mindent találtam.
Köszi! :R

(#14549) PociAti válasza Dicker (#14541) üzenetére


PociAti
senior tag

Ezt ismerem: Brother MFC-L2712DW (kb.63k-tól), ha WiFi nem kellene, van olcsóbb változata: MFC-L2712DN (kb. 56k-tól). Arra találták ki, amit felvázoltál, 50 lapos ADF, 1200×1200 dpi miatt szép képet ad, kisebb irodáknak ideális választás. Az üzemeltetése nem annyira kedvező, majdnem 10 Ft/oldal, de ebben a szegmensben ez a megszokott.

HP, Canon, Xerox, Ricoh stb. gyártóknak is vannak hasonlóan jó készülékei hasonló, de azokkal kevésbé találkoztam (hiányosság, amit pótolni kellene), itt se nagyon olvasni velük kapcsolatos beszámolókról.

(#14550) Dicker válasza PociAti (#14549) üzenetére


Dicker
őstag

Megnézem ezt is köszi! Amiket tud jól néz ki. Árban sem vészes.
Működik is minden funkció rajta megfelelően? Mert némelyiknél használhatatlan a lapadagoló (epson), vagy körülményes. Régi canon is azért lett leselejtezve, mert a végén állandóan dobta már a wifi jelet, és nem lehetett egyszerűen megtalálni vele a hálózatot, hogy scannelni/nyomtatni lehessen.
Vagy mi volt a tapasztalatod róla? Egy Brother nyomtatóm volt régebben, valamelyik kisebb, az elég hamar összeszedett mindent, és elkezdett pontokat hagyni a lapon. Szóval ott a henger élettartama gyenge volt. Szóval ilyesmik érdekelnek a legjobban.

Üzemeltetésre tudom a tintasugaras jobb lenne, de félek ettől a beszáradástól. Régen 1 hét után is képes volt némelyik nyomtató rosszabbul nyomtatni, hiába volt fúvókatisztítás, stb. benne. Jelenleg is előfordulhat, hogy 1-2 hétig esetleg nem lesz használva, és ezért nem mertem rajta gondolkodni.
A jelenlegi technológiákat nem ismerem, hogy javult e valamit a helyzet, hogy tovább bírja e vagy könnyebben tisztítható, ha mégis megtörténik a baj vele. Ha így is ajánlatok valami tartályost, akkor meghallgatom, aztán utánajárok bírná e.

Kellékanyagban(toner, henger), ha jól sejtem Brother-nél nincs nagyon olcsóbb ugye? Van neki megbízható utángyártottja, vagy maradjak a gyárinál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.