Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) pigster válasza energomatt (#11999) üzenetére


pigster
senior tag

Vicces.
Ha esetleg leírnád, mi a "gond"...

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#12002) tucsok. válasza energomatt (#11999) üzenetére


tucsok.
senior tag

:C

"So say we all"

(#12003) pigster válasza tucsok. (#12002) üzenetére


pigster
senior tag

Ha hülyeséget írtam, akkor írd meg, mert ez így dedósok fóruma.
Kérem a topikgazdát vagy moderátort a Fórum bezárására, mert értelme semmi; Google kereséssel többre megy az ember.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#12004) Varshi válasza pigster (#12003) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szia! Ha elolvastad volna az Összefoglalót (amit neked írtak. Igen, NEKED. is.), vágnád, hogy nem "hülyeséget" kértél, hanem olyat, ami nincs**.

Ezt írtuk: "Nekem olyan nyomtató kell, ami olcsón beszerezhető, és olcsón üzemeltethető eredeti gyári kellékekkel. -- Nem létezik ilyen nyomtató."

**: amit nem éri meg gyártani, tehát nem is fognak, ergo nem létezik. :)

Ha nem veszed a fáradtságot, hogy elolvasd az ilyesmiket (amit azért írtunk, mert a "hozzád hasonlók" a topik bezáratása előtt régebben még ezt az Összefoglalót kérték :), akkor tényleg jobban jársz a guglival.
Jó egészséget!

(#12005) Varshi válasza Bacusuz (#12000) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szia!

Nehezet kérsz, szerintem ebben a kérdésben nem mozgunk annyira otthon...

De ahogy nézem, messze drágább dolgok vannak csak, ha A3-as színes lézerre keresek, az OKI ajánlatai elég kedvezőek.

[ Szerkesztve ]

(#12006) atala válasza Bacusuz (#12000) üzenetére


atala
Topikgazda

Jókat hallottam az Oki nyomtatókról, de nagyon drága hozzá a toner. 260.000 Ft egy szett. Igaz ez 10.000 oldalas, így elméletben 26 Ft/oldal a toner költség, ami egy szines lézernél elfogadható.

(#12007) atala válasza pigster (#12003) üzenetére


atala
Topikgazda

Topicot nem zárnak be még ennél rosszabb esetben sem.
Sajnos ez egy ilyen téma, amiben nem lehet sokat segíteni.
A másik megoldás, hogy nem is válaszolunk a hozzászólásokra, de annak sincs semmi értelme.
Ahogy írod, a google kereséssel valóban többre megy az ember.
Sokszor a tintás nyomtatókkal kapcsolatban sem tudunk segíteni, de a lézeresek főleg tabu téma. Nem jár ide olyan ember aki profin mozogna a lézeres nyomtatók terén.

(#12008) GaborGh


GaborGh
őstag

Hi,
Teljesen alap nyomtatobol, napi 10 oldal max, tud valaki jó vételt, vezetékes és wifis is jöhet, köszi.

(#12009) energomatt válasza GaborGh (#12008) üzenetére


energomatt
senior tag

Az összefoglalóban már választ kaptál rá.

(#12010) dani_golf


dani_golf
tag

hello all
kérdésem lenne.. lemezek felületére szeretnék nyomtatni.másra nem igazán használnám.melyik lehetne az amelyik türhető is meg nem 90 ezer ft.és a festákutánpotlás sem horribilis?
elöre is hx

(#12011) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Melyik nyomtatót ajánljátok inkább:: Brother DCP-T500W (40410.-Ft postával), vagy HP DeskJet GT 5820 (41990.-Ft postával)?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#12012) energomatt válasza klepto (#12011) üzenetére


energomatt
senior tag

Én látatlanban a Brothert ajánlanám, mások meg lehet, hogy a HP-t. Ha mindkettőt megvennéd és egyformán használnád, akkor talán öt év múlva kiderülne, melyik volt 5 évvel ezelőtt a jobb választás. Ráadásul az is, főleg arra a két darabra lenne érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#12013) Bacusuz


Bacusuz
őstag

tudtok nekem ajánlani olyan szervizest aki átnézi, megtisztítja, megcsinál rajta mindent amit kell?
különösebb baja nincs, csak nem szeretném, hogy tönkre menjen.

egy AL2000d ről lenne szó, megbízhatóság fontos szempont.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#12014) edda80


edda80
tag

Sziasztok fiúk! :)

Szeretnék már végre egy nyomtatót! :D
A lényeg, hogy feltétlenül színes legyen! Az, hogy tintasugaras vagy hogy lézeres fogalmam nincs, nem tudom melyik a jobb, de ha jól tudom a színes lézeres nyomtató nagyon drága... :( Tehát valószínűleg tintasugaras marad... Nagyon fontos, hogy a fényképeket is szépen nyomtassa ki, mert nem akarok erre külön venni fénykép nyomtatót. De ha szerintetek egy egyszerű nyomtató nem tud normálisan fotót nyomtatni, akkor hanyagolom... :D
Na a legfontosabb dolog, az ára MAX 30.000FT legyen! :)

(#12015) energomatt válasza edda80 (#12014) üzenetére


energomatt
senior tag

Azt, hogy miért nem fogsz konkrét tipus tippet kapni, megnézheted az összefoglalóban.
Mindenestre számolj a jó minőségű fotópapír és a gyári festékek árával, mert a harmincezret könnyen meg is duplázhatod középtávon. Megéri?

Amúgy mi van, ha itt "lányok" is vannak?

[ Szerkesztve ]

(#12016) bozont válasza Rick4 (#11990) üzenetére


bozont
veterán

Megjött nekem is a Workcentre 3025BI. Eddig tetszik, a telepítés beállítás gyorsan és egyszerűen ment. Szépen megy a nyomtatás wifi-n és Google Cloud Print-en keresztül is. Viszont ami negatívum, hogy Androidról nem lehet közvetlenül, wifi drirect-el nyomtatni, csak a cloud print-tel.

(#12017) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Sziasztok.
Szeretnék valami olcsó nyomtatót venni, sima, fekete-fehér dokumentumok nyomtatásához. A Wi-Fi-t azért tudnám használni :) Van valami ajánlottabb típus?
Köszönöm :)

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#12018) r.levente75


r.levente75
addikt

Sziasztok!

Vennék egy canon mx475-ös ketyerét.

A kérdésem az lenne, hogy egy windowsos telefonról és tabletről, fogok e tudni nyomtatni wi-fi-n keresztül?

A másik, ha kifogy a színes patron, attól tudok e még feketében nyomtatni, engedi e?

(#12019) energomatt válasza r.levente75 (#12018) üzenetére


energomatt
senior tag

Igen. Nem.

(#12017) zovipa
Olcsó nyomtatót nem ajánlunk, igaz drágábbakat sem. Hogy miért? Azt nem szeretnénk leírni minden második hozzászólásban.

[ Szerkesztve ]

(#12020) r.levente75 válasza energomatt (#12019) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszönöm, végül a Canon TS5050 mellett döntöttem. Talán az öt tintapatron miatt, ami külön külön is cserélhető és nagyobb kapacitással is bír. Emellett ez nem tud faxolni, nincs is vezetékes telefonom, és ha eljön az ideje, akkor utángyártott patronnal is lehet majd etetni a fax hiánya miatt.

(#12021) Varshi válasza r.levente75 (#12020) üzenetére


Varshi
aktív tag

> utángyártott patronnal is lehet majd etetni a fax hiánya miatt.

:-o
Mi az összefüggés?

[ Szerkesztve ]

(#12022) r.levente75 válasza Varshi (#12021) üzenetére


r.levente75
addikt

Azt az infót kaptam, hogy canonnál ami faxolni is tud, az nem szereti az utángyártott patront, nem ismeri fel, töltöttségi szintet sem mutat, sőt van hogy el sem indul.

(#12023) energomatt válasza r.levente75 (#12022) üzenetére


energomatt
senior tag

Az egy olyan típus, de ilyen összefüggés nem áll fenn, sőt kicsit humorosan hangzik.

(#12024) r.levente75 válasza energomatt (#12023) üzenetére


r.levente75
addikt

Akkor csak a canon mx475-nél van ez a probléma, vagy minden canon faxos gépnél? Én nem értek hozzá, csak érdeklődőm.

(#12025) energomatt válasza r.levente75 (#12024) üzenetére


energomatt
senior tag

Ezt olyan "komolyabb" helyen tudod megérdeklődni, ahol utángyártott patronokat árulnak. Ha tényleg érdekel.

(#12026) stairmaster


stairmaster
tag

Sziasztok!

Nyomtatót szeretnék vásárolni, ezt a típust néztem ki, Samsung M2070FW, de kifutó termék, érdemes még megvenni?

Ha nem, akkor ehhez hasonlót tudtok ajánlani ugyan ilyen paraméterekkel?

Előre is köszi! :R

(#12027) atala válasza stairmaster (#12026) üzenetére


atala
Topikgazda

A kifutó nyomtatónak is meg van az előnye. Általában sok hozzá az utángyártott patron/toner.

(#12028) blázió.stp


blázió.stp
csendes újonc

Sziasztok!

A közeljövőben szeretnék beruházni egy nyomtatóra.

1. Tintás vagy lézer?
A lézernek jobban örülnék, de ebben az árkategóriában nem hiszem, hogy működőképes opció.

2. Fekete vagy színes?
Színes.

3. Mire használnád?
Fotó, recept, táblázat és szövegek nyomtatása + dokumentumok beszkennelése.

4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
Heti 10 oldal lenne minimum.

5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
1-1,5 hét.

6. Milyen funkciókat vársz el?
Scan, WiFi

7. Mennyi a keret?
Nagyon-nagyon max. 200€, de inkább 150€.

8. Árérzékeny vagy?
Nem igazán. Az arany középutat szeretném megtalálni fenntartás szempontjából.

9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
Inkább a gyárit preferálnám, de az utángyárott is szóba jöhet.

Előre is köszönöm! :R
Üdv.: Balázs

(#12029) lac14548


lac14548
aktív tag

1. Tintás vagy lézer?

Tintás, a lézer valószínűleg nem fér bele az árba

2. Fekete vagy színes?

Színes

3. Mire használnád?

Szöveges dokumentumok, fénymásolás, fénykép nyomtatás

4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?

Változó
Havonta minimum 10-15 oldal, de néha 50 is lehet, ennek kb. 20%-a színes

5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?

Lehet akár 1-2 hét is...

6. Milyen funkciókat vársz el?

All-In-One nyomtató kell, WIFI-s, számítógép nélküli másolás, a szkenner síkágyas

7. Mennyi a keret?

Maximum 45-50k

8. Árérzékeny vagy?

A gazdaságosság a fő szempont

9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?

Az utántöltögetésben benne vagyok, ha külső tartályos.
Az utángyártott patronokkal most kezdek haragban lenni...

Jelenleg egy HP C4780 nyomtató van, de mostanában már nem szereti az utángyártott patronokat.
"patronhiba" hibaüzenetet ad rá, néha... Aztán van amikor megy. Tisztítás, stb. megvolt.

Eredeti patronokkal 22-26ezer forint egy patroncsere, utángyártottal kb. 8-10ezer.
Az előző évek tapasztalatai alapján évente minimum háromszor kellett patront venni.
Ennek a költségét szeretném drasztikusan csökkenteni.
Főleg, hogy -úgy tűnik- mostantól csak az eredeti patronok tetszenek neki...

Nem zárkózom el a külső tartályos nyomtatóktól, sőt kifejezetten tetszik, az állítólagos két-három évre elegendő tinta (ha csak a fele is igaz...).
Viszont pont ezekről (konkrétan Epson) olvasok itt a prohardveren rossz véleményeket:
Csikosan nyomtat,
nem mindegy milyen papír,
megtelik a tintamaradék gyűjtő és 10.000 a csere,
van valami számláló benne amit szervízben 8000-ért resetelnek

Szóval teljesen tanácstalan vagyok...

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#12030) atala válasza lac14548 (#12029) üzenetére


atala
Topikgazda

megtelik a tintamaradék gyűjtő és 10.000 a csere,
van valami számláló benne amit szervízben 8000-ért resetelnek

Ez így ebben a formában nem igaz. Minden tintásnak egyszer megtelik a hulladék gyűjtője. Ezt a szervizeben kicserélik, és egyben resetelik a számlálót. Ennek az ára 6-8 ezer Ft.
Magad is megoldhatod a cserét, de sokkal olcsóbban nem jössz ki.

(#12031) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok.
Ez milyen minőségű nyomtató? Beleszárad a festék ha nem használom? Mennyibe kerül hozzú a festék?
Köszönöm.

(#12032) Varshi válasza lac14548 (#12029) üzenetére


Varshi
aktív tag

"Havonta minimum 10-15 oldal, de néha 50 is lehet, ennek kb. 20%-a színes"

Tehát évi 600 oldal, az egy patron szett.

"Eredeti patronokkal 22-26ezer forint egy patroncsere"

Szerintem meg a feléből is megvan, ha olyan nyomtatót veszel:

http://www.tonerkereso.hu/kompatk.php?printer=HP%20Deskjet%20Ink%20Advantage%203525&p_id=5171

[ Szerkesztve ]

(#12033) Varshi válasza blázió.stp (#12028) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szia!

Elég nagy a választék, és sajnos nem igen tudunk "favoritot" kijelölni közülük.

Minden esetre ahogy nézem, nálad is évente 1, max 2 patron fogyna, szerintem az igényeidnek elég sok nyomtató megfelel. Vedd azt, amit épp akcióban olcsón kapsz vagy amelyik márkához a szíved húz, és 5 perc guglizással ellenőrizni tudod, mennyi hozzá a tinta. Lehetőleg olyat nézz, ahol a patronban van a nyomtatófej.

Én a HP Ink Advantage nyomtatók patronáraihoz szoktam viszonyítani, mert azokat szinte minden sarkon árulják.

(#12034) Varshi válasza Kolty (#12031) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szia!

Mindegyikbe beleszárad a festék, ha nem használják. Nem tudjuk megmondani, mennyi idő után, de 1-2 hetet a legtöbb elvisel. 1-2 hónapnál viszont már tuti gondok lesznek.

A patronok áraihoz mindig jobb és gyorsabb az internetes kereső =mert mi honnan tudnánk fejből?), beírod a típust+"akció", esetleg "utángyártott", aztán szemezgess! :)

(#12035) lac14548 válasza Varshi (#12032) üzenetére


lac14548
aktív tag

Ez a modell már nem kapható sehol.
Az ink advantage nyomtatók valóban gazdaságosabban nyomtatnak?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#12036) inf3rno válasza Varshi (#12034) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez jellemző a lézerre is? Érdemes heti egyszer egy oldalt nyomtatni velük csak hogy ne száradjon bele?

Buliban hasznos! =]

(#12037) Varshi válasza inf3rno (#12036) üzenetére


Varshi
aktív tag

Nem.

(#12038) r.levente75 válasza Kolty (#12031) üzenetére


r.levente75
addikt

Típusszám alapján ez nem az a nyomtató ami a képen van!

(#12039) stairmaster


stairmaster
tag

Sziasztok!

Megbízhatóság alapján melyik a jobb szerintetek?

HP LaserJet Pro MFP M130fw

Samsung Xpress SL-M2070FW

Előre is köszi!

(#12040) energomatt válasza stairmaster (#12039) üzenetére


energomatt
senior tag

Amelyikben jobban megbízol.

(#12041) TigerDzsó


TigerDzsó
tag

Sziasztok!

Szerintetek ez a nyomtató mennyire felelne meg az igényeimnek?

-Heti átlag 5-15 oldal nyomtatás, néha szkennelés.
-Maximum 1 hetet állna a nyomtató.
-Ne legyen horror áron hozzá a patron.
-Az árkategóriához mérten nyomtasson szépen képet.

Ha jól sejtem ez a patron való bele, nem?

Ha esetleg tudtok még olyan nyomtatót mondani, ami megfelelne az igényeimnek azt megköszönném.

Üdv

(#12042) ocscsaba válasza TigerDzsó (#12041) üzenetére


ocscsaba
tag

Németeknél nincs prohardver?

(#12043) TigerDzsó válasza ocscsaba (#12042) üzenetére


TigerDzsó
tag

Nem tudom. Én mindig magyar oldalakon szoktam tájékozódni teches dolgokkal kapcsolatban.

(#12044) energomatt válasza TigerDzsó (#12043) üzenetére


energomatt
senior tag

Olyan kérdéseket tettél fel, amire magyar és német oldalakon is neked illene megkeresni a választ. Mi is csak onnan tudnánk, hogy mi való hozzá és az éppen mennyibe kerül.
Az igényeidről nem találtunk videót? A leírásod szerint abban nincs semmi egyedi. Ezek általános igények. Egyebek pedig az ősszefoglalóban, neked is.

[ Szerkesztve ]

(#12045) TigerDzsó válasza energomatt (#12044) üzenetére


TigerDzsó
tag

Elolvastam az összefoglalót, sok helyen körülnéztem és ezt a darabot találtam a nekem legszimpatikusabbnak. Nem értek a nyomtatókhoz ezért kérdeztem meg, hogy a felsorolt igényeknek megfelel -e? Erre 2 féle választ vártam volna:
Igen, vedd meg.
Ne vedd meg, mert ennyiért találsz jobbat/drága hozzá a patron inkább ilyet nézz/valami más indoklás.

Szóval a kérdésem még mindig az, hogy a felsorolt igényeknek megfelel -e a fentebb linkelt darab? :R

(#12046) energomatt válasza TigerDzsó (#12045) üzenetére


energomatt
senior tag

A nyomtató tudása, a festékpatronok ára a netrről nyert információból tudható, ill. megtudható. Neked még videód is van róla. Ezen felül egyetlen fontos tény van ami eldönthetné, hogy érdemes-e megvenni, ez pedig az, hogy meddig fog jól működni. Ezt azonban mi nem tudhatjuk, azt is olvashattad, hogy miért nem.

(#12047) TigerDzsó válasza energomatt (#12046) üzenetére


TigerDzsó
tag

Rendben, köszönöm! :R

(#12048) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek.

Olyan nyomtató-szkennert szeretnék venni, ami:
- max 20.000 Ft
- van wifi funkciója (nem akarok a kábelekkel bajlódni)
- nem drága hozzá a patron (előny, ha AliExpressről tudok, hozzávaló patront rendelni)

Mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#12049) atala válasza LantosBerry8 (#12048) üzenetére


atala
Topikgazda

Nincs ajánlás. Ár/érték arányban kb mindegyik ugyan azt tudja.
VÁLOGASS
Nézd meg melyikhez van olcsó utángyártott patron, és azt vedd meg.

(#12050) Regiee


Regiee
aktív tag

Sziasztok!
Canon MG3550 vagy HP2630 nyomtatót ajánlanátok? Leginkább fotópapírra nyomtatnék fotókat, a dokumentumokat egy lézeressel oldom meg. A HP-hoz sokkal olcsóbbak a patronok.

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.