Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Rick4 válasza F-ECT$ (#17000) üzenetére


Rick4
félisten

Én ilyet vennék: [link] [link] [link] Samsung CLX3185FW-ben ilyeneket használtam 10+ éven keresztül, ezidő alatt mindössze egy tonerrel volt gond, szó nélkül cserélték.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17002) vbbb válasza vbbb (#16999) üzenetére


vbbb
őstag

G2420: Cserélhető könnyen a hulladékgyűjtője ha kéne, megy Mac alatt is, picit nehezebb és nagyobb
G2411: Elég koszos meló cserélni a hulladékgyűjtőt, nem megy Mac alatt, picit könnyebb és kisebb
Kb ennyi a különbség, szóval G2420-at érdemesebb venni.

(#17003) baly2u2000 válasza Varshi (#16722) üzenetére


baly2u2000
tag

Köszönöm szépen a segítséget, a Brother MFC-T920DW mellett döntöttem és nem bántam meg.
Szépen és gyorsan nyomtat könnyen kezelhető, wifin stabilan van, ha nem használom néha tisztít magán egy kicsit a beszáradást elkerülendő. Scannelő funkcióját szövegek beolvasására használtam, erre teljesen alkalmas, jó minőségben scannel.

Pár ezer oldalt már kinyomtattunk vele, a tinta szintjéből ezt nem mondanám meg.

Fotónyomtatásra nem feltétlen ajánlom (színhűsége azér nem a legfrankóbb, illetve a lapot továbbító görgők súrlófényben látható nyomot hagynak nálam a fotóapapíron) de "csak úgy emléknek" jellegű fotókra jó lehet.

Nyugodt szívvel ajánlanám, ahogy sokan mások is teszik ezt a csoportban.

Üdv,

Balázs

(#17004) PociAti válasza baly2u2000 (#17003) üzenetére


PociAti
senior tag

Milyen fotópapírral nyomtattál?
Mert szerintem Brother BP71-es papírra nyomtatva tökéletes a színhűség (ha ugyanezt a papírt állítod be a driverben is). Én ezen a területen nagyon kritikus vagyok, és csak akkor nem tetszettek a színek, amikor más gyártótól származó papírra nyomtattam (mivel gyakorlatilag nincs máshoz színprofil a nyomtatóhoz). Tapasztalatom szerint talán a HP papírja áll legközelebb hozzá. A homogén szürke színt kell figyelni, ott lehet legkönnyebben nyomon követni a színeltérést.

(#17005) baly2u2000 válasza PociAti (#17004) üzenetére


baly2u2000
tag

Egy rosegoldba hajló rózsaszín ( jysk SKU: 4685185 ) ágytakarón fekvő szürke cirmos maine coon volt a teszter, a cica szürkéje jobban sikerült mint a szürkésrózsaszín, ez inkább valami sokkal sötétebbre sikerült, akkor van ilyen színe a takarónak amikor kimossuk és még nedves.

A papír az Colorway PG1800504R 10x15 180g fényes fotópapír (előző epson nyomtatómmal nem volt ennyire észrevehetően más az eredmény).
Elfogadom, hogy más papírral jobb lehet az eredmény, kipróbálom majd az általad javasoltat is és visszajelzek.

A továbbítógörgők nyomhagyásáról van tapasztalatod? Pici apró fogaskerék nyomvonalaknak látszó sávok amik súrlófényben szépen látszanak.

Köszi,

Balázs

(#17006) PociAti válasza baly2u2000 (#17005) üzenetére


PociAti
senior tag

Te vagy az én emberem, veled értelmesen lehet beszélgetni, mert egzakt infót adsz a tapasztalataidról, az általad használt termékek és tapasztalatok univerzális módon beazonosíthatóak!

Görgővel kapcsolatban nem tapasztaltam negatívumot. A fotópapírt (és minden merev lapot) minél egyenesebb vonalon kell beküldeni a nyomtatóba, eseteben ez a hátsó adagoló. Amúgy pár nap után nem rugózik vissza annyit a papír, hogy ne lehessen már látni a görgő nyomát?

A PG1800504R kódszámú termék gyártói honlapján a lábléc utolsó előtti pontja az ICC profilok.
A típushoz a papír típusát kell megadni: PG180, a többi kód méretre, kiszerelésre (mennyiségre) vonatkozik.

Sajnos pontos egyezést nem fogsz találni, szerintem a listában a két legközelebbi találat:
[link] Brother J2310 (más típusú tinta, konkrétan Innobella, de talán a gyártó hasonló színűre lőtte be a modernabb tartályos nyomtatók színét).
[link] Epson L110 (régebbi tintatartályos, de ez is piezo fej, és vízbázisú tinta)

Én GIMP-et használok fotók nyomtatásához, mert megszerettem a használatát és nyílt forráskódú, jó leírások vannak hozzá.

(#17007) Nagya21 válasza baly2u2000 (#17005) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Továbbítógörgők nyomai elfognak tünni pár nap után.
Nekem a colorway papirból a cseresznyés félfényes ilyen rombusz mintával papirba belenyomott , mint a nagyon régi fotopapirok, na az qrvajó.
Egyébként a Lidl-s A4 fotópapir nagyon jó szinhűséget ad epsonon, csak sajnos mostanában nem láttam a boltba, se a colorway-t.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#17008) Nagya21


Nagya21
addikt


Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#17009) PociAti válasza Nagya21 (#17007) üzenetére


PociAti
senior tag

Könnyen átlátható a ColorWay nevezéktana.

P = Photo

M = Matte (matt), G = Glossy (fényes), SI = Silk Glossy (selyemfényű), nem pedig félfényes, mert azt NG-vel jelölik semi-glossy. SG = high glossy (magasfényű),

Utána jöhet kiegészítő infó, pl. D = Dual-side (kétoldalú), S = Self-adhesive (öntapadós), E = Extra.

Aztán jön a felülettömeg (szokás pontatlanul vastagságnak is nevezni, bár az egy másik paraméter, nincs közvetlen kapcsolat a kettő között). Az érték 108-690 között van, mértékegysége: g/mm2.

A kiszerelés következik, pl: 020 = 20 db van egy csomagban, de vannak amiket 1000 db-os csomagban árulnak.

Végén a 4R a méretre vonatkozik 10x15 (kb.A4 negyede) Gyakoribb kódok: A3+, A3, A4, 5R = 13x18

Amire te hivatkozol (PSI260-as sorozat) már nagyon sok éve kifutott.

Lidl-t meg inkább hagyjuk.

(#17010) Nagya21 válasza PociAti (#17009) üzenetére


Nagya21
addikt

Na ezaz, hogy ez egy qrva jó strukturáju colorway papir....
A Lidl A4-es nagyon jó papir ráadásul olcsó, van olyan jó, mint a Tescó value fortepan papir, vagy a canon 240gr fényes.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#17011) PociAti válasza Nagya21 (#17010) üzenetére


PociAti
senior tag

A Lidl fotópapír vacak!
Azért mondtam, hogy hagyjuk.

Mi volt az alap felvetés?
Hogy a Brother MFC-T920DW-nekl nem jó a színhűsége.
(#17003) baly2u2000: "Fotónyomtatásra nem feltétlen ajánlom (színhűsége azér nem a legfrankóbb ..."

Erre te meg erőlteted ezt a lidlis noname szart, amiről semmit nem tudni. (És még csak nem is kapni. Talán ez az dolog jó benne.)
Nincs hozzá színprofil, és mivel minden gyártó máshogy keveri ki a színeket, nincs egyetlen papír sem, ami alapbeállítással minden gyártóhoz jó lesz. Fizikai képtelenség. A saját gyártmányú papírokon általában jók szoktak lenni, de más gyártók papírjain pont emiatt nem.

A nyomtatásokat hozzá kell igazítani a papírhoz, akkor lesznek színhelyesek!

És a kérdezőnek pont a színhűséggel van problémája. Szóval igényes, nem pedig olyan igénytelen, aki egy közepesen szar képre azt mondja: "nekem jó ez így", erőltetve a hülyeségét következő hozzászólásban hozzá szokta még fűzni: "és más se panaszkodott még rá". Valószínűleg a másik személy is pont annyira nem ért hozzá, és fogalma sincs mit kell nézni, mitől lesz egy fotó elfogadható színhűségű. (Nem feltétlenül igénytelen, csak tájékozatlan.)

Hozzászólásod ismét többet ártott, mint használt.
A hülyeséget ne terjeszd! Ha ennyire nem értesz hozzá, akkor inkább ne szólj hozzá.

(#17012) Nagya21 válasza PociAti (#17011) üzenetére


Nagya21
addikt

Hát ha te mondod, mindenki magából indul ki......... ;]
Nekem a colorway papirok nem jöttek be, kivéve a cseresznyés, fakók, nem fényesek, és sztem nem jó a szinhűségük, a Lidl-s, meg mint amit úgy hivattattam volna elő.
Ez van, sztem ki kell próbálni ( nem drága, már ha kapni ) utána vauzni.
Kodak sokcsillagos is jónak bizonyult, meg Ausztriából beszereztem annó kiárusításban Konica Minolta fotópapirokat azok is jók.
Anno a tescóban is volt tecsó gazdaságos (value) fotópapir, ami fortepan gyártás,az is nagyon jó minőségü volt (és ráadásul olcsó is)
Ezek az én tapasztalataim.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#17013) sisi22


sisi22
tag

Szervizelesben jartas valakit kerdeznek, lezernyomtato nyomtataskor vonalat huz, egy javaslat szerint "fuser roller" csere kell.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#17014) Szaki2 válasza vbbb (#16999) üzenetére


Szaki2
tag

Szia!
Én is gondolkodom nyomtató vásárlásban és főleg fotónyomtatásra kellene.
A topikot olvasva a te általad nézett Canon G2420 felel meg árban és feltehetően tudásban annak, amit én is keresek.
Érdeklődnék, hogy megvetted a nyomtatót? Beváltotta a hozzá fűzött reményeket? Mik a tapasztalatok?

(#17015) vbbb válasza Szaki2 (#17014) üzenetére


vbbb
őstag

Szia, igen! Nagyon szépen gyorsan nyomtat, könnyű és tiszta az üzembehelyezése is!
Szerintem a tinta sem drága hozzá, azt viszont nem tudom milyen időközönként kell bennne a hulladékgyűjtőt cserélni.

Canon MC-G02 Maintenance Cartridge (eredeti)

Szerintem érdemes rögtön 2db-ot venni belőle ha postázni kell, de ha boltban meg tudod venni személyesen kb 3-4000Ft az ára.

Létezik hozzá resetelő chip & szivacs (esetleg kimosni?), amit egyenlőre csak külföldi oldalakon találtam. Ennek ára elég borsos kb 20 ezer forint plusz a posta és tax. Szóval ilyet csak hardcore felhasználóként vennék. Esetleg ha jobban elterjed és könnyebben olcsóbban beszerezhető lesz.

(#17016) Szaki2 válasza vbbb (#17015) üzenetére


Szaki2
tag

Szia! Köszi szépen! És köszi a sok plusz infót. Fotópapírt te használsz? Ha igen, milyet?

(#17017) vbbb válasza Szaki2 (#17016) üzenetére


vbbb
őstag

Szívesen. Akarok venni hozzá igen, még nem tudom milyent vegyek. Valószínűleg először valami közepes árút, vagy amit itt helyben találok. :)

(#17018) Szaki2 válasza vbbb (#17017) üzenetére


Szaki2
tag

Tegnap meg is rendeltem, meg rendeltem hozzá hulladékgyűjtőt is, kicsit drágább volt, mint amit te belinkeltél, de ugyanonnan van, mint a nyomtató. Ma már meg is jött. Nem tudom, usb kábel jár hozzá? Nem láttam sehol sem, milyen tartozékokkal küldik a nyomtatót, végül is rendeltem egyet, 600 ft nem volt pénz érte. Munka után meg is sasolom, kíváncsi vagyok nagyon rá. :P

(#17019) vbbb válasza Szaki2 (#17018) üzenetére


vbbb
őstag

Nem, kábel nem jár mellé. Ja a hulladék gyűjtő tartály elvileg 50000 oldalig jó, persze nem mindegy mit nyomtatsz gondolom. :)

(#17020) Szaki2 válasza vbbb (#17019) üzenetére


Szaki2
tag

Még szerencse, hogy rendeltem hozzá akkor. :DD
Tegnap próbálgattam, nyomtattam pár fotót, meg teszteltem a fotóprogramokat.
Colorway és Epson papírra nyomtattam. A Colorway matt szép fotókat ad. Az Epson fényes fotópapír szép, de meglepően vékony a fotópapírja, majdnem mint egy normál lap. A Colorway fényes 10x15-ös oké, de nem az igazi. Veszek még valamilyet próbaképp, valami normálisabb papírt, amit jó áron találok, lehet kipróbálom a Canont.
A fekvő fotó nyomtatással szívtam sokat, mert fekve raktam bele a lapot, de sehogy se akart fekvő képet csinálni. Aztán rájöttem, hogy van olyan okos a nyomtató, hogy ha állva teszem bele a lapot, de fekvőt nyomtatok, akkor fekvőt nyomtat. Úgyhogy ezt is kitapasztaltam. :DDD
Amúgy nagyon szépen nyomtat, örülök neki. És meglepően tisztán sikerült feltölteni a tintatartályokat. Egy csepp sem ment mellé. Tényleg nagyon könnyű beüzemelni és használni.

(#17021) WinZol válasza baly2u2000 (#17003) üzenetére


WinZol
aktív tag

Brother MFC-nél mi a T920-ast ajánlottátok.
Ennek nagyon jó a lapköltsége.

A Brother MFC a J-s szériánt szánja smart office felhasználásra.
Itt viszont már a lapköltség kb. 10 szeres.

Mi ennek az oka?
Mivel tud tobbet (akarom mondani mivel kevesebbet) a két széria?

A jelenleg még működő Hp officejet 8610 leendő utódját keresem.
Ami kell:
- duplex color nyomtatás
- alacsony lapköltség
- normális scan funkicó

Ami néha jó lenne:
- duplex scan

Max keret: 200 kHUF környéke számlásan.
Epson is szóba jöhet.
Ott mi a jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#17022) PociAti válasza WinZol (#17021) üzenetére


PociAti
senior tag

A Brothernél a T-s széria szegény országokba szánt kis irodai, de leginkább lakossági nyomtató család.
Egyszerű vízbázisú tintát használ a nyomtató.
A J-s sorozat viszont már jellemzően irodai nyomtatócsalád, színes érintőképernyővel, és tipikus irodai funkciókkal (magasabb szintű leíró nyelv, jellemzően kétoldalas nyomtatással, hálózati funkciókkal, extra szoftverekkel és licenszekkel, mint pl. OCR).
És az irodai igényeknek megfelelően archiválásként elfogadott pigmentált festékkel (legalább a feketénél). Erősebb felépítés, gyorsabb működés.

A J-s gépek hibrid tintarendszerűek, nagy kapacitású patronok formájában lehet festéket venni hozzá, amit egy belső tartályba szív át a nyomtató. A 10-szeres árkülönbséget túlzásnak érzem, erősen függ attól, milyen patron kell bele és milyen kapacitásút vásárol valaki hozzá. Ha kicsit, akkor valószínűleg nem is kell neki sokat nyomtatni, tehát nem nyom sokat latba a kérdés, ha nagyot, akkor meg nincs 10-es különbség.

Például az eredeti LC3619XL tintapatronok 8.200 illetve 4.500 Ft-ba kerülnek, melyek 3.000 fekete és 1.500 színes oldalra elegendőek. Fekete lapköltsége 2,73 Ft/oldal, színesé pedig 12 Ft/oldal.

"Néha jó lenne" duplex scan a legdrágább nyomtatóknál található meg. Ha csak néha kell, akkor nem is olyan fontos.

Epsonnál a WorkForce nyomtatócsaládnál nézz körbe.

(#17023) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki, megadta magát az EPSON SX535WD nyomtatóm - a fekete (újratölthető) patront nem ismeri fel. Még próbálok bele életet lehelni, de közben már új nyomtatót keresgélek. Ebben szeretném a segítségeteket kérni.

Az alábbi elvárásaim vannak:
- Színes tintasugaras nyomtatót szeretnék.
- Szkennelni tudjon.
- Elöltöltős papírtálcája legyen.
- Wifi-n keresztül lehessen használni.
- Jó lenne, ha tintatartályos lenne, hogy ne kelljen hozzá újratölthető patronokat rendelnem az Aliexpress-ről.
- kb. 40-80 ezer forintot szánnék rá.

Egy olyan nyomtatót találtam, ami majdnem tökéletesen megfelel: Epson Expression XP-5100
Ennél már csak az lenne jobb, ha nem patronos lenne. EPSON-ok között sajnos olyan tintatartályosat nem találtam, aminek az aljába épített (elöltöltős) papírtálcája van.

Előre is köszönök minden ajánlatot, segítséget!

(#17024) €uro válasza €uro (#17023) üzenetére


€uro
őstag

Már nem aktuális. 650 forintért vettem egy fekete patront, azzal működik a jelenlegi nyomtatóm. Úgyhogy az újratölthető patronom chip-je romolhatott el.

(#17025) vbbb válasza Szaki2 (#17020) üzenetére


vbbb
őstag

Na örülök neki, hogy neked is jók a tapasztalataid vele! Majd írd meg ha találtál valami fényes fotópapírt, de ha Canon-t veszel az valószínűleg jó minőséget fog eredményezni!

(#17026) Szaki2 válasza vbbb (#17025) üzenetére


Szaki2
tag

Mindenképpen. Rendeltem Canont meg Colorwayből több félét próbaképp, szerettem volna Kodakot is, de ahonnan rendeltem ott nem volt.

(#17027) gypiero


gypiero
tag

Sziasztok,

van a cégnél egy EPSON AL-MX200DNF típusú scanner-fax-nyomtató, vettünk bele tonert és 10 oldal nyomtatása után megadta magát. Sem az alsó, sem a felső tálcán nem tudja adagolni magának a papírt és csipog, hogy nincs benne. Ha kézzel rásegítek, akkor behút 2-3 centit és elakad, szintén csipog. Régi típus, érdemes vele foglalkozni, szervizbe vinni vagy felejtős?

(#17028) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Fentebbi fotópapírozó bejegyzésekhez kapcsolódva szeretnék egy kérdést feltenni: A fotópapíroknak van szavatossága, azaz "meg tud romlani"? Van egy csomó Canon fotópapírom, kb. 11 évesek....

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#17029) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Mi a vélemény az epson l3250 nyomtatorol? Euronics-ban most akciós 68.000 Ft-ert ?
Ennyi pénzért jó vagy ilyen áron lenne más külső tartályos nyomtató ami jobban megéri ? Köszönöm a választ ! :R

(#17030) PociAti válasza VGYke (#17028) üzenetére


PociAti
senior tag

Az állás határozottan rosszat tesz az átlagos fotópapírnak. Elsősorban az optikai fehérítő öregedése az egyik kiváltó ok, de ennek hozzáadásával lehet igazán gazdaságosan elérni a megfelelő fehérséget. Ezt az összetevőt nem szokták a csomagoláson feltüntetni, viszont gyártótól beszerezhető adat.

Tintasugaras nyomtatáskor pigmentált és vízbázisú (dye) festék használata mellett évtizedeket ígérnek megfelelő fotópapír (encapsulating paper) esetén. Minden normális fotópapír dobozán felülnyomással elhelyeznek egy gyártási kódot, ami tartalmazza a dátumot is. Viszont mivel évtizedekig eltartható és a jogszabályok jelenleg nem kötelezi őket "lejárati idő" megjelölésére, nagyon ritkán találni lejárati dátumot a csomagoláson. Ettől függetlenül látható a különbség.

És a színhibák teljesen objektíven mérhető paraméterek.

Viszont megteheted, hogy olyan képzetlen és igénytelen emberre hallgatsz, aki mániákusan ajánlgatja a Lidl-ben kapható, ismeretlen gyártótól származó, bekalibrálhatatlan papírt, mert szerinte az is jó...

(#17031) Varshi válasza Darth_Revan (#17029) üzenetére


Varshi
aktív tag

Nem rossz ár!

De most jelenleg 40e a Media Marktban és az EMAG-on is a CANON Pixma G2411.

Az nem egy annyira tartós konstrukció, mint az Epsoné, de ha nem hajtod csapágyasra, "könnyű user" preferenciákhoz jó lehet.

Viszont NEM néztem meg, hogy funkciók terén mit tudnak egymáshoz képest, ezt neked kell ellenőrizned (annak fényében, mire vágysz). Ahogy azt is, hogy milyen sűrűn használod, be tud-e száradni stb. Szóval feltételeztem, hogy tudod, mikre kell figyelni. ;)

(#17032) Nagya21 válasza PociAti (#17030) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Na az a gond, hogy az agyondicsért colorway fényes fotopapirt a Lidl noname szerintem, meg látszatra is kenterbe veri, colorwayből csak a semi matt cseresznyés a jó.
uff
Üdv Nagya
UI: süketnek süket vagyok, de a látásommal semmi baj nincs idáig.....

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#17033) VGYke válasza PociAti (#17030) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! A következők miatt kérdeztem: A nemrég beszerzett HP SmartTank 750 nyomtatóval nyomtattam 1-2 fotót a tizenX éves Canon papírra. Túl sokat (azaz semmit) nem szórakoztam a beállításokkal, csak próba volt, de az eredménye elkeserítő.
A fényképeken minden szín kékes árnyalatú volt...
Tehát ez nem attól lehetett hogy a HP nem szereti a Canon papírt, esetleg a HP ilyen minőségű fényképekre képes, hanem attól hogy a papír régi és "megromlott"?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#17034) PociAti válasza VGYke (#17033) üzenetére


PociAti
senior tag

Több oka is lehet annak miért nem sikerültek jól a színek.

A HP weboldala elég siralmas, de sikerült rátalálni, hogy a HP Smart Tank 750 sorozat melyik tintát használja (fekete: 32, 32XL illetve más régiókód szerint GT53, GT53XL; színes: 31, GT52). Jelenleg az egyik leghitelesebb és legalaposabb tesztoldal a RTINGS, ők 2 éve a HP Smart Tank Plus 551 nyomtatót tesztelték, mely szintén ugyanezt a tintát használja. (Családon belül öröklődnek a tulajdonságok, szóval jó kiindulási alap.)
A teszt alapján a színhűsége kimagaslóan jó ennek a HP nyomtatónak (8.2/10), de a képminőség (6.9/10) messze elmarad az átlagtól.
Összehasonlításként ugyanezen az oldalon az Epson EcoTank ET-2800, ami az európai számozás szerint a 80.000 Ft-os Epson EcoTank L3266 (C11CJ66412) nyomtatóval lehet közel azonos, annál gyenge, 6.6-os színvisszaadás mellett is 8.0-s fotó minőséget lehet elérni.
A tesztből számomra az derül ki, hogy az Epson pontatlansága abból adódik, hogy a sárgászöld színen kívül mindegyik esetben túl élénk színt produkál a nyomtató. De ezekkel a pontatlan színekkel is jobb összképet sikerül kihozni, jobb árnyalatokat és tónusokat hoznak össze.

A 24 színű Macbeth ColorChecker kinyomtatása elég jó kiindulási alap. (RTINGS-en is az újabb tesztekben már ezt használják.) Én egy 10×15-ös fotópapír felére szoktam nyomtatni, ennyi is bőven elegendő.
Persze színmérő eszköz, vagy hiteles színskála kellene, amihez ezt hozzá lehetne igazítani, de a szürkéken anélkül is látni a hiba jellegét. Viszont tesztoldalak alkalmával a nyomtató a CMYK színeket tartalmazó mintát nyomtatja ki magából, ehhez is lehet hasonlítani a Machbet nyyomatot.

Ebben a YT videóban 2:45-től megmutatják hogyan kell a papír típusát kiválasztani. Ezek megválasztása nélkül szinte kizárt a helyes nyomtatás. Mivel 11 éves Canon papír nem lesz a listán, kísérletezni kell. HP és Canon közel áll egymáshoz, próbálkozz HP-val, vagy "Other Photo Paper" kiválasztásával. A helyzet nem reménytelen.

Mindenképp szerezz be valami olyan HP papírt, amit ki tudsz választani a menüből, legalább legyen referencia nyomatod.

(#17035) VGYke válasza PociAti (#17034) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm szépen! A 24 színű Macbeth ColorCheckert legálisan be lehet szerezni (letölteni) valahonnan? A barátom nem sokat segített.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#17036) PociAti válasza VGYke (#17035) üzenetére


PociAti
senior tag

Wikipédia: ColorChecker szócikk.

A PDF közvetlen linkje:
https://en.wikipedia.org/wiki/File:Color_Checker.pdf

Házilag is könnyen meg lehet szerkeszteni (vagy valamilyen programmal generáltatni).
A fekete hátteret lecseréltem fehérre, és az alsó részbe a szürke halvány árnyalatait tettem.
Az alsó rész elhagyható, volt amikor a vörös 54 db különböző Pantone árnyalatát jelenítettem meg, mert színegyezőséget kellett keresni.
[kép]

(#17037) Szaki2 válasza vbbb (#17025) üzenetére


Szaki2
tag

Szia!
Megjöttek a fotópapírok, meg volt idő kísérletezgetni is velük.
Ezeket próbáltam:


A ColorWay glossy nem rossz, de nem az igazi. A Colorway matt szép fotót ad, minőségben hasonló a Canonéhoz. A 220 grammos papír jó vastag. Már szinte vastagabb, mint a normál fotópapír. A Colorway 190-est nem próbáltam még.
A legjobb a Canon GP-501. Fényes is, kellően vastag és a színek is szépek.
Az Epson színei szépek, de nagyon vékony a papír. Nincs rajta, hogy milyen vastag, pedig kerestem. Ezt a jófogáson vettem, biztos régebbi papír lehet.
A Colorway és a Canon is alapjában véve jó vétel.
Valszeg az albumba készülő fotókat Canonra fogom nyomni, a többit meg Colorwayre.

[ Szerkesztve ]

(#17038) PociAti válasza Szaki2 (#17037) üzenetére


PociAti
senior tag

Annak az Epson médiának nem véletlenül film az elnevezése és nem fotópapír.
Ebben a 23 éves PDF-ben is hivatkoznak már rá, mint egy ősrégi nyomtatóhoz ajánlott nyersanyag.
Epson hivatalos megnevezése: S041071 EPSON Photo Quality Glossy Film (A4)

(#17039) Szaki2 válasza PociAti (#17038) üzenetére


Szaki2
tag

Nekem fotópapírként adták el, nem is foglalkoztam vele különösebben. Most, hogy mondod, látom, hogy tényleg az. Mindegy, már megvan. :))

(#17040) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Kb. öt éves Canon MG2550S nyomtatóm tönkrement. Szerencse a szerencsétlenségbe az, hogy a tintapatronok üresek. Évente kb. 1 XL-es tintapatron kellett bele, kb. 4-500 oldal van vele nyomtatva, fénymásolva (semmi extra, csak iratok, rajzok). Zömmel fekete, néha színesben nyomtatva. Amire nekem kellett, azzal teljesen meg voltam elégedve. Talán a vezetéknélküli nyomtatás hiányzott picit.

Kb. 30 ezres keretig most mi a bestbuy? Ebbe a kategóriába jöhet jobb is! Vagy vegyek egy ugyanilyet? (18 ezter a MM-ba!)

Köszi: sinick

(#17041) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello, van egy brother dcp1622we nyomtatóm és olyan hibát produkál nyomtatáskor, hogy pontokat hagy a kinyomtatott oldalon ugyanolyan távolságokra. Negyedig van a toner, ez az első benne.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#17042) PociAti válasza kalozhun100 (#17041) üzenetére


PociAti
senior tag

Koszos a fényhenger (drum). Meg kell tisztítani. Keress rá hogyan kell. Egyszerű karbantartási feladat, az 5-ös nehézségi skálán kb. 1-es.

(#17043) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! A HP SmartTank 750 tintatartályos nyomtató nyomtató fejei meddig bírhatják beszáradás nélkül ebben a melegben, ha nincs nyomtatás? Mondjuk 3 hét belefér?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#17044) PociAti válasza VGYke (#17043) üzenetére


PociAti
senior tag

A kérdés mire vonatkozik? Annyira beszárad-e, hogy semmi sem jön ki?
Vagy hogy ilyen melegben beszárad a tinta a fejbe (igen beszárad), aztán azt vagy ki tudja dolgozni magából, vagy nem. (Ez meg az előéletétől függ, mennyire kezdett el zselésedni a tinta, mennyi apró folyamat indult már el.)
Kb olyan bizonyossággal tudnám megjósolni, minthogy 21 nap múlva fog-e esni az eső.

(#17045) VGYke válasza PociAti (#17044) üzenetére


VGYke
addikt

Ok, akkor azt kérdezném, mennyi időnként illik nyomtatni 1 CMYK színeket tartalmazó tesztoldalt (pl.), hogy biztosan ne legyen baj, tehát ha elkezd beszáradni, még a következő nyomtatás ki tudja azt dolgozni?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#17046) PociAti válasza VGYke (#17045) üzenetére


PociAti
senior tag

"Illik" hetente nyomtatni.
És mondjuk havonta egy fényképet, ami intenzívebb nyomtatásnak számít.

Ha nyaralásról van szó, akkor utazás előtt nyomtass ki 1-2 fotót (10×15-ös méret), vagy több színes oldalt egy A4-es dokumentumból. Vagy a szállás környékének térképét, étterem ajánlásokat, szállással utazással kapcsolatos dokumentációkat. Esetleg a biztosításról, útlevélről, igazolványokról színes fénymásolatot készíteni.

Ha rendesen meg van járatva a nyomtató, akkor jó állapotban várja a pihenést.

(#17047) VGYke válasza PociAti (#17046) üzenetére


VGYke
addikt

Igen, nyaralás. Mobilomról bármikor, és ahol van térerő bárhonnan tudok nyomtatni, csak ahhoz be kell lenni kapcsolva a nyomtatónak (meg wifi miatt a routernek, meg az ONT-nek...). Kimértem, ez így együtt 55 watt, 1 nap alatt 1,32 kWh. Gondoltam zöld leszek és áramtalanítok mindent, de ha mondjuk 2 hét már necces, akkor inkább nem.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#17048) PociAti válasza VGYke (#17047) üzenetére


PociAti
senior tag

Mivel tintatartályos nyomtatóról beszélünk, ahol olcsó a tinta, ezért nem jelent problémát előtte és utána jól megjáratni (értsd: sokat nyomtatni). A 2-3 hetet bármelyik nyomtatónak el kellene tudni viselni, de mivel nem lehet tudni milyen állapotban van a fejben a tinta, így ezzel az óvintézkedéssel fel lehet rá készíteni.
Távollét alatt a nyaralással kell foglalkozni, nem azzal, mit csinál az otthoni nyomtató.

(#17049) Varshi válasza sinick (#17040) üzenetére


Varshi
aktív tag

30 ezerért nincs "best buy".

Tegyél mellé még 9 db ezrest, és nézz egy Canon G2420-ast.
(Ez még mindig nem best, de legalább már nem "bad buy", mint a 18ezres nyomtatók.)

[ Szerkesztve ]

(#17050) sinick válasza Varshi (#17049) üzenetére


sinick
senior tag

Köszi! Értem, gondoltam. De inkább 60 az és 39-ért nekem gyanús. Az valami bontott, buherált, bemutató, már használt de mégsem darab lehet... vagy mázli! Meg 12 ezer fekete és 7 ezer színes nyomat. Az az én 500-as lapszámomhoz képest 20 év! Előbb krepál be a gép, mint ahogy tintát cserélek. (Tintahasználat szerintem nem lenne gond, 1-2 hetente van valamilyen nyomtatás.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.