Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) PociAti válasza piadex2 (#15496) üzenetére


PociAti
senior tag

"Hogyhogy nem HP lett a végeredmény?"
Úgy, hogy az összes általam vizsgált termék alapján HP a legszemetebb cég. És még mindig meg tudnak lepni, annyi aljas húzásuk van.
De ha most csak egy szegmenst nézünk, a belépőszintű mono lézernyomtatókat, akkor
- relatív olcsón árulják őket, így próbálnak elcsábítani,
- aztán meglepően hamar úgy érezheted magad, hogy a csábítás inkább átverés volt. Hasonló ársávban akár 2-3-szor nagyobb kezdő kapacitású tonert ad a konkurencia.
- Így marad az, hogy vagy nagyon drágán üzemelteted a nyomtatót,
- vagy duplán lemondasz a minőségről, és a hamisított termékek irányába mozdulsz. Azért duplán, mert nem csak a festékpor lesz hamis, hanem a képalkotó egység, a fényhenger is. Többi gyártónál 10-15.000 oldalanként kell cserélni ezt, HP-nál először 500 oldal után, majd 1.000 oldalanként.
- A HP amennyire lehet elrejti ezeket a "burkolt költségeket", sokkal nehezebb az ő anyagaikból kihámozni a valós fenntartási költségeket.
- És a hátrányokat szélsőséges helyzettel indokolva próbálja előnyként feltüntetni.

Mellesleg nekem is van egy kb. 17 éves HP 1018-am, utóbbi 15 évben édesanyám használja. Működik a nyomtató, nincs vele gond. Úgy van a terméknek létjogosultsága, ha nagyon keveset van használva. Különben szinte bármi más jobb választás lett volna.

(#15502) Earl_Muttley válasza piadex2 (#15498) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Regisztrációhoz kötött a Brother weblapon, mint az Epson tartályosoknál is. [link]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#15503) kiserik


kiserik
senior tag

Köszönöm szépen srácok :R

(#15504) #19103744


#19103744
törölt tag

Sziasztok.
Egyre gyakrabban fordul elő, h. szükségem lenne egy nyomtatóra. Nem azért mert lusta vagyok elmenni 57m-t a nyomtatóboltig, hanem mert "most kell, és azonnal." Volt már nyomtatóm, (több is) úgy beszáradtak, h. kisbaltával kellett felnyitni a fedelüket. Szeretnék egy nagyon mérsékelt árútól valamivel olcsóbb nyomtatót, amivel adnak kb. 50l festéket, h. a hátralévő életembe ezzel már ne keljen bajlódnom. Sose romoljon el, ha mégis akkor a support legyen olyan jó fej, h. tegnap küld egy vadi új másikat 2 szinttel fentebbről, mellé kárpótlásul részesedést kínál a cég részvényeiből, és persze sose száradjon be akkor se ha 15 évig nem fogom használni egyszer sem. A még fel nem talált wifi 150 extraplussz+ legyen a kapcsolódása mindenhez. Is! Mivel gyengül a szemem legyen egy 75"-os érintő kijelzöje is. Nem, nem is lesz jó az érintős, gondolatolvasóst akarok! Az se baj ha megszerkeszti a doksit vagy amit nyomtatni akarok.
Szóval fogalmam sincs milyen lenne számomra az ideális nyomtató. Ami biztos, h. nem akarok nyakig festékes lenni patroncserénél. Nem, egy icipicit sem akarok. És kell a wifi, telóról is menjen stabilan. A papírra az kerüljön amit a monitoron látok bagy ami az eredeti ha copy-zok. Nem fogok sokat nyomtatni, talán évente 20-30 lap de lehet túlzásba estem picit. Azért nem gondolkodnék lézerbe mert előfordulhat h színest kell nyomtatni az meg baromira drága. Fényképnyomtatásról annyit, h. egyszer felbontottam az egyik géphez kapott két féle fotopapírt, de eltünt a keret amibe bele kellett volna rakni így nem lett belőle semmi felhasználva. Emlékeimben mintha lett volna olyan tintasugaras ami a patronba volt építve a fej. Ha beszáradna mégse kellene kidobni a gépet. Persze drágább de sebaj. Pénz a legkevesebb. És igen a szkenner is jól jöhet mert ez a telefonos scan valami ocsmány egy dolog hiába a 100.000.000 megapixel. Köszönöm előre is a türelmeteket.

(#15505) piadex2 válasza Earl_Muttley (#15502) üzenetére


piadex2
senior tag

És @PociAti
köszönöm a hozzászólásokat!

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#15506) hcol7 válasza #19103744 (#15504) üzenetére


hcol7
senior tag

hasonlo elvarasaimat tokeletesen kielegitette a brother dcp-t510w.
viccen kivul.

(#15507) Teaway válasza #19103744 (#15504) üzenetére


Teaway
veterán

Évi 20-30 laphoz nem kell 50 liter festék. :D

Nincs itthon csokid??

(#15508) hcol7 válasza Teaway (#15507) üzenetére


hcol7
senior tag

pedig szerintem komolyan gondolta, hogy igen.

(#15509) PociAti válasza #19103744 (#15504) üzenetére


PociAti
senior tag

Meddig tart az irónia, és hol kezdődik a kérdés?

Helyesbítek, csak a kérdés érdekel. Az is csak értelmes, lényegre törő formában.

(#15510) Varshi válasza #19103744 (#15504) üzenetére


Varshi
aktív tag

De az is csak azután, hogy legalább átfutottad az ÖSSZEFOGLALÓ írást.

(Abban még olyan rész is van, ami segít a kérdés feltevésében.)

(#15511) #19103744 válasza Varshi (#15510) üzenetére


#19103744
törölt tag

Átfutottam sőt következetesen végigolvastam de mire a végére értem elfelejtettem az elejét sorry :D

(#15512) #19103744 válasza Varshi (#15510) üzenetére


#19103744
törölt tag

Szerintem egyértelmű de ha még sem: ój bekezdés "Szóval fogalmam sincs milyen lenne számomra az ideális nyomtató. "

(#15513) #19103744 válasza Teaway (#15507) üzenetére


#19103744
törölt tag

"Életem végéig"-ben gondolkodom :D

(#15514) #19103744 válasza hcol7 (#15506) üzenetére


#19103744
törölt tag

Jó. Akkor legyen olyan. Ez elég gyors döntés? :D

De bakker hol lehet ezt beszerezni? Német piacon nincs már ilyen :( Németországban élek.
A T és az L sorozat között m a különbség? Mert utóbbiból sokat találok. Segítenél annyit, h. ezzel a keresővel kereresel hasonlót majd én tovább keresem ha meg van a típus.

[ Szerkesztve ]

(#15515) #19103744 válasza hcol7 (#15506) üzenetére


#19103744
törölt tag

Vagy ha ott nem találod ezzel a keresővel. Elég nagy a szórás, 140-400 euró között dobál fel nyomtatókat a google mivel a konkrétat nem találja, mindenféle típust.

(#15516) #19103744


#19103744
törölt tag

Létezhet ennyiért színes lézernyomtató? A toner sem drága egy feltöltés nekem baromi sokáig elég lenne és ugye ez nem szárad be ha nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#15517) Teaway válasza #19103744 (#15516) üzenetére


Teaway
veterán

Nem tud másolni, se szkennelni.

Nincs itthon csokid??

(#15518) hcol7 válasza Teaway (#15517) üzenetére


hcol7
senior tag

van olyan nyomtato, ami szkennelni tud, de masolni nem?:)

(#15519) #19103744 válasza Teaway (#15517) üzenetére


#19103744
törölt tag

Hmmm... Lehet, h. mégsem kell scan :D vagy veszek egy beszáradt használtat mellé :)) :DD Vagy inkább fölé :) Van olyan tintasugaras amit be lehet programozni, h. hetente nyomtasson egy lapot? :D Félek, ha 5cm-re lesz tőlem akkor is elfelejtek nyomtatni.

(#15520) #19103744 válasza hcol7 (#15518) üzenetére


#19103744
törölt tag

Igen. Én az évek alatt több darabot is létrehoztam :DD :C

(#15521) PociAti válasza #19103744 (#15519) üzenetére


PociAti
senior tag

Valószínűleg egyikbe se lehet beleprogramozni firmware hackelés nélkül. Brother tintásokba nem is kell, mert azok hetente automatikusan elvégzik a fejtisztítást. Az folyamat felér egy (vagy több) lap kinyomtatásával. Viszont a heti 1 nyomtatás (szerintem) bármelyik készüléknél megoldható, mivel általában parancssorból is el lehet indítani a nyomtatást. Már csak az adott oprendszerhez tartozó ütemezőt kell konfigurálni ahhoz, hogy hetente egyszer azt az előkészített PDF-et ráküldje.

(#15522) #19103744 válasza PociAti (#15521) üzenetére


#19103744
törölt tag

Nagyon jó köszi! Ha nem is magát a gépet de közvetetten mégiscsak rá lehet bírni ilyenre. Pl. van értelme egyébként is, hosszabb távollétnél nyaralás ilyesmire gondolok. Egyben az is kiderült, h. érdemes a Brother márkánál maradni. Most már csak az a kérdés hogyan tovább mert hcol7 fórumtárs dcp-t510w típusát nem tudom beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#15523) #19103744 válasza PociAti (#15521) üzenetére


#19103744
törölt tag

Egyébként beleolvasgattam az árukeresőn ebbe a dcp-t510w típuspa. Hát kap hideget meleget is rendesen. Elég nagy a szórás a véleményezésnél. Van aki az ellenségének adná ajándékba :)

Na de mindegy, h. mit ajánlotok, mert mint említettem N.o-ban élek és itt van egy 14 napos visszaküldési garancia, (van ahol 90 nap) ami annyit tesz, hogy indoklás nélkül visszaküldhetem a terméket. Magyarul, ha rosszul keltem reggel és ez lenne az indok akkor is. Pontosabban nem is kell megindokolni miért küldöm vissza.

[ Szerkesztve ]

(#15524) hcol7 válasza #19103744 (#15523) üzenetére


hcol7
senior tag

magyarorszagon is van 14napos, akar indoklas nelkuli elallas az online rendelesekre. csak azert irtam be, ha esetleg valakit erint.

[ Szerkesztve ]

(#15525) PociAti válasza #19103744 (#15523) üzenetére


PociAti
senior tag

Nekem is T510W-m van, és nagyon elégedett vagyok vele, pedig elég kritikus vagyok. A szkennere csak dokumentumok szkennelésére való, viszont jól kezelhető gép csomó olyan funkcióval, ami nem feltétlenül fordul elő a hasonló árkategóriába tartozó konkurenciánál.

Az árukeresőn lévő kritikákat megéri szűrőn keresztül olvasni, mert nagyon sok buta felhasználói vélemény van. Részletek az 1 csillagosak közül:
- "sok tintát fogyaszt, csak eredetivel megy, ..."
- Pont megfelelő mennyiségű tintát fogyaszt. Ha sokra van szükség, akkor sokat, ha egyszerű dokumentum, akkor hozza a 6000 oldal / palack mennyiséget.
- Az pedig hogy csak eredetivel megy hibaként felhozni egy olyan nyomtatónál, aminél kb. 50 fillér a lapköltség (színes esetén pedig kb. 2 Ft). Kész őrület! Az Epson tintájának más a színe, ha színhelyes nyomtatást szeretne valaki, akkor használjon sajátot.

A következő nem részletezi mi a hibája. Egyetlen konkrétumot se nevez meg.

- "Ennyi pénzért nem lehet vele automatikusan két oldalas nyomtatást indítani, ..."
- Ez nem kétoldalas nyomtató, ne várja már el tőle azt a funkciót. Ennyi pénzért... Pont ezért csak ennyi az ára. A duplexes 90e Ft körül van.
- Laptartó tálca vékony... Miért kellene, hogy az a tálca masszív legyen?
- A kézi adagolóba pedig a leírás szerint csak 1 lap adható. Általában így szokás megalkotni ezeket. Az elődhöz képest rendkívül hasznos, hogy ebben legalább már van. Nagyon megkönnyíti a kétoldalas nyomtatást.

Hangos? Lehet hogy tényleg az, az Epson se volt halkabb. Sőt, annál sokkal zavaróbb volt, ahogy csattant a fej a szélére érve.

Az pedig igaz, hogy relatív lassú A T310 és T510-ben harmad annyi színes fúvóka van, mint a T710-ben és T910-ben. Ez a legfőbb különbség közöttük. Akinek fontos a sebesség, az tájékozódjon vásárlás előtt, és válassza a neki megfelelő készüléket.

2 csillagos panasz
- "A színhelyesség erősen megkérdőjelezhető. A garancia kiterjesztése a Brother weboldalán nem történt meg, de megnyugtattak róla, hogy sajnálják a dolgot."
- Színhelyes, csak brother papírt kell használni, vagy olyat, amit ismer a driver. Mondjuk HP színeire kifejlesztett papír még szép, hogy nem lesz színhelyes.
- A regisztráció csak egyetlen apró feltételhez kötött: 60 napon belül regisztrálni kell. Ez nem alaptalanul, a trükközések elkerülése végett van. Ha valaki 2 hónap alatt nem regisztrálja be, az vessen magára, nem a készülék hibája!

(#15526) hcol7 válasza PociAti (#15525) üzenetére


hcol7
senior tag

+1az arukeresos velemenyek velemenyezesere:)
eleve nem valoszinu, hogy vasarlas utan ~1evvel oda visszamegy valaki _valid_ velemenyt beirni, inkabb impulzus alapu elkapkodott, hirtelen szamarsagok a jellemzoek nagyreszt.

(#15527) #19103744 válasza hcol7 (#15524) üzenetére


#19103744
törölt tag

Papíron ez igaz. Viszont mindenbe belekötnek tudom emlékszem a csatákra. Múlt héten egy felsőmarót visszakültem úgy 70 nap után. Persze mondhatnánk h micsoda tisztességtelen magatartás miután elvégeztem vele minden munkát visszaküldöm, mintha ingyen béreltem volna. (Nem így volt, meghibásodott) Persze küldhettem volna szervízbe is. Bocs, h. a könnyebbik utat választottam. Nem kérték, nem elvárás, leírtam a hibát egy cetlire és beleraktam a dobozába. Pár nap mulva nagy lelkendezve megköszönték a szíves tájékoztatást, másnap a számlámon volt a pénz. És ez nem egyedi eset. Vagy egy tucat alkalomról tudok beszámolni. M.o.-i kereskedők kb. 500 év múlva (se) érnek el erre a szintre. Lehet van egy kettő ilyen nem állítom az ellenkezőjét hiszen nem vásároltam mindenkitől. De míg itt ez a normális addig otthon ez olyan ritka mint a fehér holló.

[ Szerkesztve ]

(#15528) #19103744 válasza PociAti (#15525) üzenetére


#19103744
törölt tag

Köszi, h. kivesézted, természetesen vannak fenntartásaim az ilyen gyorsan odakapart véleményekkel, meg hát sokból leszűrhető, h. az is csoda, h. megtalálta a power gombot. Nem tartom magam szakértőnek, ha így lenne nem beszélgetnénk itt. Azért jöttem ide, mert mondhatni tök hülye vagyok a dologhoz, vagy legalábbis meglehetőssen tájékozatlan és híjján vagyok a tapasztalattal is.

Még mindig nem mondta meg senki, h. akkor milyen nyomtató legyen :)

(#15529) hcol7 válasza #19103744 (#15527) üzenetére


hcol7
senior tag

ertem, de nem garizasrol beszeltem, hanem a 14 napos online elallasrol.
sajnalom amugy, ha rosszak a tapasztalataid.

(#15530) #19103744 válasza hcol7 (#15529) üzenetére


#19103744
törölt tag

Én se. Az elállási jogot nem a magyar vagy a német kormány találta ki hanem egy úniós jog. Mivel a fogyasztónak nem volt lehetősége a termék megvizsgálására, kipróbálására illetve üzembe helyezésére, ezért azt feltételezi a jogalkotó, h. nem tud megbizonyosodni arról, h. a termék megfelelő lesz számára. Otthon ezt sok estben nem tudják vagy nem értik. Ill. saját elgondolásuk szerint értelmezik. Ez az ami sajnálatos.

(#15531) Atish19


Atish19
őstag

Ismét segítséget kérnék. :R Sajnos 1 hét után visszamondta a bolt a rendelésem ellátási problémákra hivatkozva (Brother T510W). Tudnátok ajánlani alternatívát hasonló paraméterekkel?
1. Tintás vagy lézer? Mindenképpen tartályosat szeretnék. Amennyiben lehetséges tintasugaras.
2. Fekete vagy színes? Javarészt fekete, de szeretném ha tudna színesen is nyomtatni.
3. Mire használnád? Leginkább dokumentumokat nyomtatnék, de az eddigi felhasználásom alapján félévente 1x képet is szoktam nyomtatni (sima A4 lapra nem fotó minőségben). Dokumentumok scannelése. Duplex nyomtatásra nincs szükségem.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Nagyon változó. Előfordul, hogy pár hónapig semmit, de van, hogy havi 15-20 lapot.
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Nagyon maximum 1,5-2 hónap, de ha szükséges beütemezek egy nyomtatást havonta. Azért örülnék ha megoldaná a nyomtató maga a beszáradás elleni védelmet. Ezért is lett volna tök jó a Brother T510W.
6. Milyen funkciókat vársz el? Szkenner. Fekete-fehér és színes nyomtatás. Fontos lenne, hogy rendelkezzen vezetékes és Wifi kapcsolattal is lehetőséggel is. Fénymásolás.Takarékos/Olcsó üzemeltetés.
7. Mennyi a keret? 60000HUF-ra gondoltam, de ha pár mátyást hozzá kell még vágni, hogy egy jó és megbízható készüléket kapjak nem fogom elsírni magam.
8. Árérzékeny vagy? Ha a 65000Huf felett annak számítok akkor igen :DDD
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Az ideális az lenne ha a gyári tinta emberi áron kapható lenne és azért viszonylag sok lap nyomtatására lenne alkalmas.

Ha nagyon elrugaszkodtam a valóságtól akkor elnézéseteket kérem. Az építőjellegű kritikát természetesen örömmel fogadom. Van pár kiszemeltem is: Epson EcoTank L3110, L3150 ,L3156
Bár az utóbbi fél évben nagyon megharagudtam az Epson-ra ha szükséges kap tőlem egy utolsó esélyt. Az imént említett típusok valamelyike mennyire tudná helyettesíteni a T510W-t? 58-62000Huf árszegmens mindegyik. Ez jó ár értük?

[ Szerkesztve ]

(#15532) d.toth91


d.toth91
tag

Sziasztok,

A lenti paraméterek teljesítésére keresek nyomtatót:
1. Tintás vagy lézer? Ebben a lentiek függvényében szeretnek segítséget kerni
2. Fekete vagy színes? Fekete
4. Mire használnád? Szöveges dokumentumok nyomtatasara
5. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Havonta maximum 100-200 oldal
6. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Teljesen esetleges, akár 1-2 hónapig is
7. Milyen funkciókat vársz el? A wi-fi nem lenne hátrány, esetleg ha belefér, a duplex sem, de mindkettő nélkül meg tudok lenni
8. Mennyi a keret? 20-30 ezer forint, de a legolcsóbb élhető megoldást keresem eseti nyomtatasra
9. Árérzékeny vagy? Igen, olcsó megoldást keresek kis mennyiségű, eseti nyomtatáshoz
10. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Amelyik jobban megéri természetesen az eszköz állagmegóvását is szem előtt tartva

Hasznalt nyomtatón mennyire van értelme gondolkozni?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#15533) Varshi válasza Atish19 (#15531) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szia!

Ezek ki tudják váltani, amire neked kell.
Egyedül az aut. fejtisztítás, amiben erősebb a Brother. Nem "showstopper" különbség, és van, akinek nem annyira lényeges, de ez egy létező előny.

Bár megjegyzem, HAVI maximum 10-20 lapra nem biztos, hogy ilyen komoly nyomtatót vennék, amit időnként 1-2 hónapig nem használsz. A beszáradást 1-2 heti tesztoldallal ki tudod védeni, ha eredeti tintát használsz. Oké, matekozni kell, mi éri meg. De nekem ez kicsit olyan, mint egy új dízel VW Passatot venni arra, hogy minden vasárnap elmenj vele templomba, és évente egyszer nyaralni.

Valójában szerintem neked egy fasza MONO multifunkciós lézernyomtatóra lenne szükséged, és azt a félévente 1 db színest meg 100 Ft-ért kinyomtattatni bárhol. Tudom, mire gondolsz. De ez a valóság. (Ha nem szánsz rá többet egy színes lézerre.) Neked kell dönteni.

(#15534) Varshi válasza d.toth91 (#15532) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szia!
Nekem elsőre ez jutott eszembe arra, hogy csak nyomtatnál, csak feketét, közepes mennyiségben, de lehetőleg olcsón: Brother HL-1222we 32-ért.

Ez már Wifis, olcsóbb a tonerje, mint a 10-zel olcsóbb belépő (buta, no Wifi) modellnek, és jók is a visszajelzések.

Használtan aligha kapsz ilyent, tintásat meg macerás használtan venni.

(#15535) istvan170


istvan170
aktív tag

Sziasztok! Nyomtatót keresek színes (játék) kártyalapok nyomtatására. Ha jól saccolom, akkor olyan 300 gr. körüli nyomtatás kellene nekem. Ezt szeretném nyomda bevonása nélkül megoldani. 80-100e ft-ig van valami, amivel meg lehet közelíteni egy pakli kártya minőségét? Nyilván nincs, de mi áll hozzá a legközelebb? :)

(#15536) Skynet258 válasza Skynet258 (#15468) üzenetére


Skynet258
veterán

Megvan az Epson ECOTANK L3156 - gyorsan össze lehet pattintani, a tinta cseppmentesen ment a tartályba, működik PC-ről a nyomtatás/scan és telefonról szintén. Szóval az alap dolgok könnyen belőhetők, mérete is egész kompakt, eddig jó. Visszatérünk rá pár év múlva. :DDD

Az ajánlást köszönöm! :R

https://geekpulse.hu

(#15537) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv!

Ismerős keres multifunkciós nyomtatót, heti 1-2 alkalommal 30-40 oldal nyomtatására.

Kéne valami javaslat erre :R

Előre is köszönöm!

1. Tintás vagy lézer? Amennyiben lehetséges tintasugaras.
2. Fekete vagy színes? Javarészt fekete, de szeretném ha tudna színesen is nyomtatni.
3. Mire használnád? Leginkább dokumentumokat nyomtatnék,

Dokumentumok scannelése. Duplex nyomtatásra nincs szükségem.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Havi kb. 200 lap
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
Elképzelhető, hogy 1-2 hétig nincs nyomtatás
6. Milyen funkciókat vársz el? Szkenner. Fekete-fehér és színes nyomtatás. Fontos lenne, hogy rendelkezzen vezetékes és Wifi kapcsolattal is lehetőséggel is. Fénymásolás.Takarékos/Olcsó üzemeltetés.
7. Mennyi a keret? 30000HUF-ra gondoltam
8. Árérzékeny vagy? Yes
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Az ideális az lenne ha a gyári tinta emberi áron kapható lenne és azért viszonylag sok lap nyomtatására lenne alkalmas.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15538) gabica07


gabica07
friss újonc

Sziasztok,

Olyan nyomtatót keresek, amibe ételfestéket tudok tenni, ostyára, cukortáblára szeretnék ehető képeket nyomtatni. Rengeteg oldalt megnéztem már a neten és egyszerűen nem találok ilyet. Tud nekem valaki ebben segíteni? Előre is köszönöm

(#15539) Varshi válasza Graphics (#15537) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szia!

Amit írsz/szeretnél, ezen az áron nem tudunk javasolni.
A vírushelyzet miatt felkúsztak az árak, ezért a 30ezrednek már nem a 1,5-szeresére, hanem 2-szeresére drágultak azok a tartályos nyomtatók, amik tudják az elvárásaidat.
Kimondom: 60 000,-

Cserébe: évekig ingyen nyomtatsz (mert annyi ajándék tintát adnak hozzá), valahol 2-3 év között "nullába kerülsz" a költségeiddel (ugyanannyi lesz), utána meg ~5-10%-a lesz az üzemeltetési költséged a patronosokhoz képest (= amit 30e-ért most kapnál).

Így már szebben hangzik?

(#15540) Graphics válasza Varshi (#15539) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem nekem lesz :D így részemről mindegy hogyan hangzik :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15541) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok A régi Canon MG6250esünk tiszítóegység hibás lett és mivel állítólag nem kapni hozzá így nem javítható. Szeretnék segítséget kérni az utód kiválasztásában.

1. Tintás vagy lézer? Mind1
2. Fekete vagy színes? Színes mindenképpen
3. Mire használnád? Dokumentumok katalógusok. szövegek nyomtatására
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Színes havi 10-20oldal. fekete fehér havi 100-150oldal
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? 2hét
6. Milyen funkciókat vársz el? Szkennelés és fénymásolás
7. Mennyi a keret? 50 körül volt a régi ez is max e körül jó lenne ha megállna.
8. Árérzékeny vagy? Inkább tartós legyen mint olcsó
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Eddgi 200ft alatti utángyártott patronokat használtunk meg voltunk vele elégedve. sok 100at elhasználtunk.

Köszönöm szépen
Üdv Songo

(#15542) Varshi válasza Songo (#15541) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szia!

Tegyél még mellé 6 ezer Ft-ot, és ezt vedd: Epson L3110

Innentől évekig ingyen nyomtatsz, mert addig kitart a kezdő készlet!

(#15543) Songo válasza Varshi (#15542) üzenetére


Songo
senior tag

A franc kihagytam, egy nagyon fontos de nem elhanyagolható szükséges funkciót, mégpedig hogy nem volna rossz ha wifis lenne :D

(#15544) Varshi válasza Songo (#15543) üzenetére


Varshi
aktív tag

Késő. :D

60e körül vannak már olyanok...

(#15545) hcol7 válasza Songo (#15543) üzenetére


hcol7
senior tag

brother t510w

(#15546) Bandiahegyro


Bandiahegyro
tag

Sziasztok,

Segítsetek kérlek. A külső tartályos tintasugaras a gyakorlatban is problémamentes, működik, szuper?
Epson ecotank M3170-et láttam, ami megfelel a lenti feltételeknek, legalábbis azt hiszem.
Bővebben:
1. Tintás vagy lézer?
Megutáltam pár éve a tintasugaras nyomtatóim, így most csak lézer van, de ha tényleg gond nélkül mennek a külső tartályosok, akkor a lapköltség miatt kigyógyulok szívesen.
2. Fekete vagy színes?
Csak fekete.
3. Mire használnád?
Általános dolgok (szöveg, táblázat) és etikett címkék.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
700-1000 oldal havonta, csak fekete.
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
Legrosszabb esetben 1 hét, de napi használatban lesz általában.
6. Milyen funkciókat vársz el? (pl. szkenner, ADF, egyszerű/egygombos másolás, WiFi, keret nélküli/fotónyomtatás stb.)
szkenner, ADF, egyszerű/egygombos másolás, WiFi, ezek szükségesek. A keret nélküli nyomtatás nem tudom etikett-hez jól jön-e?
7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?)
Ha strapabíró cucc, hosszútávon olcsó üzemeltetéssel, akkor rugalmas, legyen első körben max 150e.
8. Árérzékeny vagy? (A létező legolcsóbb megoldás érdekel, akár bármi áron?)
Nem
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
Gyári

Előre is köszi a válaszokat.

(#15547) PociAti válasza Bandiahegyro (#15546) üzenetére


PociAti
senior tag

A tartály már nagyon régen belül van. Régebben olyen gagyi megoldással oldották meg, hogy kívülre akasztották rá a tartályt ahelyett, hogy újratervezték volna a gépeket (meg talán féltek is a festék cunamitól), de a külső tartályos megoldásról hála égnek leszoktak.
Amit te említesz, az ecotank M3170 az is simán tintatartályos nyomtató, és régóta elégedetten használják ezeket a modelleket. Nem ez az első generáció, és rengeteg oldalnyi tapasztalata jött össze a gyártónak. Kiemelném még, hogy pigmentes tintát használnak, így a nyomat nedvességnek is ellenáll, és talán nem is áztatja el annyira a papírt, mint a lézer. Bár olcsó papír esetén a kétoldalas nyomtatásra a lézer talán jobb.

(#15548) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Mint mindennel most is az történt hogy válasz helyett lett mégtöbb kérdésem, szóval asszonnyal leültünk és újra nekifutok ennek a kérdésnek, mert nagyon elhamarkodtam :D

1. Tintás vagy lézer? Mind1
2. Fekete vagy színes? Színes mindenképpen
3. Mire használnád? Dokumentumok katalógusok. szövegek nyomtatására
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Színes havi 10-20oldal. fekete fehér havi 100-150oldal
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? 2hét
6. Milyen funkciókat vársz el? Szkennelés, fénymásolás, Wifi kapcsolat (Esetleg ethernet is?), automata 2 oldalas nyomtatás, fotó nyomtatás
7. Mennyi a keret? 50 körül volt a régi ez is max e körül jó lenne ha megállna. (picit több vagy kevesebb nem számít inkább az üzemelése legyen olcsóbb)
8. Árérzékeny vagy? Inkább tartós legyen mint olcsó
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Eddgi 200ft alatti utángyártott patronokat használtunk meg voltunk vele elégedve. sok 100at elhasználtunk.

Fontos hogy legalább 100 lapos lap adagolója legyen. az sem baj ha önmagából tálcáról szedi a lapot és nem a hátulján porosodik mint a páva toll.

Na így módosítva mi lenne az ajánlat mert én böngészek böngészek de alapvetően már elvesztem :D

Köszönöm szépen
Üdv Songo

[ Szerkesztve ]

(#15549) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Sziasztok.
Brother DCP-L2512D Nyomtató és a Link:
BroBrother DCP-L2532DW Nyomtató Link:
tulajdonságai szinte megegyeznek ,
melyiket ajánljátok , megbízhatóbbként?

(#15550) Varshi válasza Amerigo57 (#15549) üzenetére


Varshi
aktív tag

Miből gondolod, hogy van közte megbízhatóságban BÁRMI különbség?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.