Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) maestro87 válasza QwErTy42 (#4000) üzenetére


maestro87
őstag

Most tehetek róla, hogy a gyártók félévig tökölnek míg kiadják az utángyártott tonerjeiket? Legalább az M1400 utángyártott tonerjeit megakartam várni, hogy mennyibe fognak kerülnek, mert viszonylag új technológia és féltem, hogy az ugy. tonereket is magasan fogják beárazni, mivel az eredeti is nagyon drága.
Meg hát nem könnyű választani a rosszabbnál rosszabb nyomtatók közül. Például még most sem bírom megérteni, hogy miért spórolják ki a manuális duplexet az egyes nyomtatókból, pedig a gyártónak semmibe sem kerülne. Az M1200-at is már rég meg vettem volna, ha lenne benne duplex funkció, de hát ha a gyártónak nem kell a pénzem, akkor így jártak.

(#4002) QwErTy42 válasza maestro87 (#4001) üzenetére


QwErTy42
addikt

Hát bizony ócó húsnak híg a leve... ne várj túl sokat a lehető legolcsóbb megoldástól.
Nem fog egy 10 ezres lézer valós 1200 dpi felbontás mellett nyomtatni és amíg új a modell, addig a kíniaknak sincsen mit után tölteniük. A nyomtató gyártók meg szemetek, mert a piaci verseny mellett azért mégsem szeretnének bukni dollár milliárdokat az eladott nyomtatón és kelléken.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#4003) tevfik válasza B-L-A-C-K (#3997) üzenetére


tevfik
tag

A tintasugaras nyomtatónál nagyjából láttam mikorra tehető a patronok kifogyása, de tegnap a m1200 feltelepített driver csomagban nem volt kezelő program csak driver. Mikor tudom, hogy kifogyóban a toner ?

(#4004) B-L-A-C-K válasza tevfik (#4003) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Feljön egy kis ablak ha ha kifogyóban van, de amúgy megtudod nézni, pl. így:

Nyiss meg egy pl. egy Word dokumentumot ---> menj a nyomtatásra ---> a többi itt lesz a képen.

maestro87: Tisztában vagy vele mi a manuális duplex? Akkor elárulom neked:

"Nyomtató manuális beállítása a papírlap két oldalára való nyomtatásra

Ha a nyomtató nem támogatja az automatikus kétoldalas nyomtatást, akkor két további lehetősége van. Használhatja a manuális kétoldalas nyomtatást, és kinyomtathatja a páratlan és páros oldalakat külön-külön.
Manuális kétoldalas nyomtatás

Ha a nyomtató nem támogatja az automatikus kétoldalas nyomtatást, akkor bejelölheti a Kézi adagolású kétoldalas jelölőnégyzetet a Nyomtatás párbeszédpanelen. A Microsoft Office Word először kinyomtatja a papírlapok egyik oldalán megjelenő oldalakat, majd kéri a papírköteg megfordítását és visszahelyezését a papíradagolóba."

Szóval manuális duplex-et az M1200-as is tud...:)

[ Szerkesztve ]

(#4005) maestro87 válasza B-L-A-C-K (#4004) üzenetére


maestro87
őstag

Igen, tudom mi a manuális!: Az illesztő program automatikusan kinyomtatja a páros oldalakat, a lap megfordítása után pedig a páratlant, akkor is ha azt más program nem támogatja (nem Office-ban nyomtatsz).
Az automatikus duplexnél meg meg is fordítja maga a nyomtató azt hiszem, de hát süllyedjen el aki az annyira lusta, hogy fel álljon megfordítani a lapokat.
És kérdeztem én már ezt szerintem itt a fórumon, hogy az M1200 támogatja-e a manuális duplexet és a válasz nemleges volt.
Akkor te most azt mondod, mint M1200 tulajdonos, hogy támogatja ezt? Mert akkor mondhattad volna hamarabb is.:)

(#4006) B-L-A-C-K válasza maestro87 (#4005) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én arra értettem hogy manuális duplexet ilyen alapon minden nyomtató tud, ha te fordítgatod meg a lapokat, páros/páratlan oldalt belehet állítani szinte mindenhol nemcsak Office-ba...

[ Szerkesztve ]

(#4007) maestro87 válasza B-L-A-C-K (#4006) üzenetére


maestro87
őstag

Most akkor az illesztő programban be lehet állítani a kétoldalast vagy nem? Felszólít a lap megfordítására vagy nem?
Mert ha nem, akkor megnézném, hogy nyomtatsz ki egy 100 oldalas pdf-et úgy, hogy pl. a 15;33;45-67; 75-82;...stb oldalakat nem kell kinyomtatni, mert ilyen esetek is előfordulnak. Vagy vannak olyan programok, amiknél nem lehet beállítani a páros/páratlan oldal nyomtatást.
Egyébként a legtöbb HP tintás nyomtató illesztőprogramja sem támogatja sajnos ezt a funkciót. :(((

[ Szerkesztve ]

(#4008) jozsi252 válasza maestro87 (#4007) üzenetére


jozsi252
veterán

Belehet állítani 2 oldalast, viszont nálam csak úgy ha office-ba is rámegyek arra hogy 2 oldalas nyomtatás, akkor engedélyezi a nyomtató illesztőjébe a duplex settings-et.

iPhone 13 Pro Max

(#4009) eM'82


eM'82
addikt

Sziasztok !

Nagyjából 20e Ft környékén szeretnék hugimnak multifunkciós nyomtatót nézni.
S ezt találtam, ami egész jónak tűnik: Canon PIXMA MG5150.
A kérdésem a következő lenne:
El van ez a nyomtató csak fekete tintacserével? (ha esetleg kiürülne a színes, tud még attól fekete-fehér doksikat nyomtatni?).

Az előző Epson-nal (sx125) nagyon megszívták... az utángyártott patronoktól csíkosak lettek a nyomatok (ugyanaz a márka amit egy már régóta meglévő canon ip 4200-eshez is használtam éveken át, hiba nélkül). A fúvókatisztással és fejbeállítással csak kiürültek a tintapatronok és nem hoztak megváltást. Valamint ami a leginkább bosszantó volt, hogy a nyomtató nem volt hajlandó csak a fekete patront használni a fekete-fehér nyomtatáshoz, hanem kérte, hogy a kiürült színes patronokat is töltsük fel. Tehát ezzel nem lehetett csak a feketét cserélni és fekete-fehér nyomatokkal évekre ellenni.

A Canon-ban megbízom, a már említett ip 4200-es miatt, úgyhogy most ennél a gyártónál tennénk le a voksunk.

köszönöm
eM

(#4010) Wolfeee válasza eM'82 (#4009) üzenetére


Wolfeee
tag

szerintem nem fogsz kapni mert a Canonnak szállítási gondjai vannak.

(#4011) eM'82 válasza Wolfeee (#4010) üzenetére


eM'82
addikt

Értem.
És ez vajon képes a fent említett csak fekete "üzemmódra"?
Canon PIXMA MG3150

(#4012) QwErTy42 válasza eM'82 (#4011) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Nem vagyok benne biztos. A kétpatronos rendszereknek tudniuk kellene de a Canon nem minden esetben tudja/ tudta a csak feketét.
Ez egy zsír új széria. Itt el is felejtheted másfél évig az után gyártott patront, mert nincsen és nem is lesz egy darabig. Az eredeti itt meg tényleg horror áron van.
Színenként cserélhető otthoni HP nyomtatók tudják a csak feketét üres színes mellett, viszont ott meg a nyomtatófejet károsíthatja ha huzamosabb ideig csak feketével nyomtatsz.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#4013) eM'82 válasza QwErTy42 (#4012) üzenetére


eM'82
addikt

Most látom csak az adatlapján, hogy kétpatronos... akkor ezért is olcsóbb ennyivel. Bakker.
Akkor úgy néz ki nem úszom meg, hogy jobban utána nem nézzek, hogy mégis mit érdemes venni jelenleg (nem tudom mik azok amik már az újabb széria tagjai, így majd marad az, hogy megnézem az utángyártott tintapatronoknál, hogy milyen nyomtatókat támogatnak... aztán ha szerencsém van, találok is hozzá multifunkciós nyomtatót :) ).

Ha esetleg van valakinek tippje 20e Ft környékén (epson kivételével), szkennelő/másoló nyomtatóra szívesen fogadom.

(#4014) Wolfeee válasza eM'82 (#4011) üzenetére


Wolfeee
tag

ezt sajnos nem tudom. Épp ezért vettem Epson-t. De az nálad kiesik. Érdemes lenne szerintem. Használtan körülnézned ami garis. Hátha kapsz a régi szériából valami jófajtát.

(#4015) epzon válasza eM'82 (#4013) üzenetére


epzon
őstag

vegyél lexmarkot vagy brothert

minek veszel színes multis gépet? vegyél egy olcsó lézert aztán szevasz

ha már ilyen kibírhatatlan költség egy színes nyomatért 20ft havonta 10x....

(#4016) eM'82 válasza epzon (#4015) üzenetére


eM'82
addikt

nem nekem lesz, tesómnak.
Neki szüksége van a sulis dolgaihoz szkennerre is.

(#4017) QwErTy42 válasza eM'82 (#4016) üzenetére


QwErTy42
addikt

Marad a multis lézer. Viszont azt nem kapod meg 25 alatt.
Testvérednek mondd meg, hogy nyomtatni nem olcsó és nem is "zöld" csak azt nyomtassa ki, amit feltétlenül szükséges. Kímélje a pénztárcáját és a környezetét! :)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#4018) epzon válasza eM'82 (#4016) üzenetére


epzon
őstag

samsung 3205

(#4019) maestro87 válasza eM'82 (#4009) üzenetére


maestro87
őstag

Lehet, hogy a Canon is képes beszáradt színessel nyomtatni:
[link]

(#4020) eM'82 válasza maestro87 (#4019) üzenetére


eM'82
addikt

igen, az ip4200-esem gond nélkül nyomtat csak feketét, üres színesekkel.
csak azt nem tudom, hogy mindegyik Canon modell tudja-e (akár a kétpatronosok is) vagy csak a drágább (20-on felül) kategória?
A végén lehet az lesz, hogy a suli idejére odaadom neki inkább ezt a Canon-t... jobban jár (ezekbe a fekete 400-400 Ft), én majd nyomtatok melóhelyen, ha nagyon kell :).

(#4021) laci010777


laci010777
csendes tag

Sziasztok!

Én a következőket keresném (százalékos érték a fontosság):
- lézer 100%(a tintasugarasakat már rühellem az állandó beszáradások, tintafolyások stb. stb miatt)
- olcsó fenntarthatóság (70%) (értem ez alatt, azt is h. kb. 50-50% arányban legyen az egyösszegű tintamennyiség, és pénzkiadás egymással, szv. azzal nem érek semmit, ha teszem azt 35 ezerért tudok venni egyszerre 2 millió oldalra elég tonert...- úgysem tudom kihasználni)
- nyomtatási mennyiség kb 100oldal/hó
- gyak. csak mono-, fekete nyomtatási szin,
- viszont feltétlen legyen benne scanner, ill másolási lehetőség (fax. wifi+ egyéb ilyen sz*rságok nem kellenek bele)
- jó lenne duplex (kb. 20%-ban fontos)
- ár:0-cc. 35ezerig
nem kell új, nem kell szép

előny, ha tudna A3-ast is....

ha linken van használt, azt is megköszönném...

(#4022) maestro87 válasza eM'82 (#4020) üzenetére


maestro87
őstag

Talán kérdezd meg [őt]. Igaz neki 6150-ese van, de szerintem ha az tudja, akkor tudnia kell a többi MG-s készüléknek is. De ez csak saját vélemény.
HP-ból ha jól tudom csak az olcsóbb 2 patronosok tudják ezt, Epsonból pedig ha jól emlékszem csak a BX széria tudja. Szóval a Canon ebből a szempontból rendesebb, igaz nem hirdeti, hogy ki lehet játszani a nyomtatójukat.:)

(#4023) QwErTy42 válasza laci010777 (#4021) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Ennyiért A3-as lézer felejtős, még használtan is kérdéses, hogy kapnál ennyiért.
Ezért a pénzért Canon, Xerox, Minolta, Samsung, HP multis lézereket lehet kapni.
Egyik sem tud sokkal többet a másiknál. Típustól függően lehet kapni hozzájuk után töltött vagy után gyártott tonereket. Az eredeti kellékkel hasonló lapköltség mellett fognak üzemelni.
A duplexről nem tudok ebben az árkategóriában.
Ennyiért újonnan fapados belépő lézert fogsz kapni. Használtan meg elég változó a felhozatal..

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#4024) maestro87


maestro87
őstag

Ha valakit érdekelne a Xerox Phaser 3010 minősége:
Kiváló minőség, képjavítással:
[link]
És Normál minőségű nyomat képjavítás nélkül:
[link]
A valóságban a kiváló minőségű nyomatban a 2/2-es vízszintes vonalak nagyítóval nézve még nagyjából elkülönülnek egymástól, bár ilyen vékony, sűrű vonalakra már nincs is szüksége senkinek.
A képen jól látható a normál minőségű vonalak egyenetlensége is, ami azonban normál dokumentumok nyomtatásakor nem jelentkeznek (pl. formanyomtatványoknál, ahol nincsenek sűrű párhuzamos vonalak)
Mindkettő színesben 600dpi-vel lett szkennelve egy ősrégi Canon MPC190 szkennerrel, vagyis ezért ilyen csúnyácskák a képek.:) A normál minőségű kép pedig véletlenül egy kicsit nagyítva lett kinyomtatva, tehát ennél egy kicsit rosszabb képre kell számítani.

A nyomtatót 700 oldalra elegendő tonerrel szállítják és adnak hozzá USB kábelt is.
Bemelegedésnél a fogyasztás azonban felugrik 900W-ra is, tehát nem 300W körül van a maximum fogyasztás mint amit a brossúra ír. Van rajta egy hálózati kapcsoló is, így 0W-ot fogyaszt kikapcsolva. Bekapcsolva a nyomtatót egy kicsit hangosnak érzem a motorokat benne (egy alvó embert felébreszthet:)), egy régebbi HP-hez viszonyítva, azonban ebben nem érzékelek ventilátort ami nyomtatás után még pörögne egy darabig. Tehát a nyomtatás végeztével azonnal készenlétbe vágja magát. Legalábbis ezeket vettem észre a nagyon sok 5 oldal után amit kinyomtattam eddig vele. :D
A telepítése meg roppant egyszerű, feltelepíti saját magát amint csatlakoztattuk.

Összegezve elég jó kis nyomtató, vázlat minőségben is szépen nyomtat ami elegendő minőség pl. jegyzetek nyomtatására. SMD integrált áramkörök számára pedig a kiváló minőséget kell választani és akkor nincs vele semmi gond.

És végül itt van az eredeti kép, ha valaki leszeretné tesztelni a nyomtatóját.
[link]

Van még a Xeroxnak egy akciója is ami március 31-ig érvényes: termékregisztrálás esetén nagykapacitású gyári toner vásárlásakor 20% kedvezményt biztosítanak. Tekintettel arra, hogy gyári tonerrel is 6-7Ft/oldal költségekkel nyomtat, lehet érdemes kihasználni ezt az akciót.

Hátrányként most csak annyit tudok megemlíteni, hogy elég sok mozdulat kell a nyomtató tálcáinak összecsukására és kinyitására.

[ Szerkesztve ]

(#4025) maestro87


maestro87
őstag

Egyébként meg tudná nekem mondani valaki, hogy a nyomtatóval szállított 700 oldalas tonert fel lehet-e majd tölteni 2300 oldalasra?
Meg ezek a chipek úgy működnek, hogy számolják az oldalakat és jelen esetben 700 oldalnál többet nem engednek kinyomtatni még akkor sem ha van még benne por? Magyarul ne nyomtassak ki 700 üres oldalt? :DD

(#4026) fefer


fefer
csendes tag

Szevasztok!
Havi 150-200 oldal nyomtatásra (fekete-színes vegyesen) Canon MG2150 vagy Brother DCP-195C vételben gondolkodom. A Canon eredeti patronokkal 9,50 Ft a fekete és 13,50 Ft a színes oldal nyomtatási költsége. A Brother-nél ez 15 és 10,40 Ft, ha jól számolok. Van valakinek ezekről tapasztalata. A Brother-ra most 3 év gari van. Mit javasoltok? Esetleg más típust?

Az áram allatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#4027) QwErTy42 válasza fefer (#4026) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

A színenként cserélhető mindenféleképpen jobb megoldás, mint a kétpatronos rendszer.
Érdemes lehet megnézned a HP Deskjet 3070A-t is. Az is színenként cserélhető, wifis és baráti a fenntartása.
(#2552) adeptus.
A patronoknál választhatsz normál vagy xl-es kapacitásokat rendre 250-550,300-750 fekete és színes oldal kapacitásokkal.
Itt a kellék elérhető csomag formájában is 9-10 ezer forintért, ami tartalmaz 85 db fotópapírt és nagy feketét is a színeseken túl.
A brother színes lapköltsége inkább 7500 forint a három szín együtt és bír 260 oldalt, így egy kicsit magasabb cirka 28 forint.

A 3 év baráti viszont csak akkor kényelmes ha futárral cserélek. Efelől nincsenek információim.
Ami biztos, hogy a HP futárral cseréli a készüléket, amennyiben hibás.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#4028) fefer válasza QwErTy42 (#4027) üzenetére


fefer
csendes tag

A Canon esetében a kétpatronos tűnik olcsóbbnak....

Az áram allatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#4029) QwErTy42 válasza fefer (#4028) üzenetére


QwErTy42
addikt

Viszont ott számolj azzal is, amennyiben egyenlőtlenül használod a színeket a másik kettőt kukázhatod.
Nem tudom, hogy a Canon a színesnek hogy hozta ilyen jóra a lapköltségét. Két patronos fapados nyomtatóknál ez szokatlan.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#4030) fefer válasza QwErTy42 (#4029) üzenetére


fefer
csendes tag

Engem is meglepett. A CL-541XL patront 5200...5400 Ft között találtam és 400 oldalt írnak hozzá. A DCP-195C használható utángyártott patronnal? Mert akkor ez igazán olcsó lenne.

Az áram allatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#4031) QwErTy42 válasza fefer (#4030) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ha új típus, akkor nem. Nézd meg, hogy találsz-e hozzá. Viszont akkor a 3 év garancia garantáltan ugrik.
Ilyen eredeti árak mellett, ami Canonnál és HP-ál vannak viszont nem tartom érdemesnek szarakodni kínai hulladékokkal.
Érdemes olvasgatni a fórumot, hogy hányan szívták meg az ugy patronokkal.
De te tudod.

Én már efelől nem győzködök senkit. Okos ember más hibáján tanul, a többi meg nem. :)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#4032) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy nyomtatót, teljesen otthoni használatra. Heti 1-2-3xi nyomtatásra, legolcsóbban, minőségre közepes, de azért elképzelhető, hogy fotót is nyomtatnék vele elvétve. Szeretném ha a legkevesebb "gondoskodást" igényelné. Gondolok itt patroncsere, tisztogatás stb.
Kérem ezek alapján javasoljatok valamit. Köszi!

(#4033) epzon válasza pomk (#4032) üzenetére


epzon
őstag

mennyit szánsz a gépre?

(#4034) pomk válasza epzon (#4033) üzenetére


pomk
őstag

Nem nagyon vagyok tisztában, mennyiért mennek most a nyomtatók. 10-20000 mondjuk. De mondj léci több alternatívát.

(#4035) epzon válasza pomk (#4034) üzenetére


epzon
őstag

nyomtatók 10eft - 100eftig terjed otthoni/kisirodai célra
minél drágább annál olcsóbb fenntartani

egy 10-20eft-os nyomtatónak a lapköltsége monóban 15ft színesben 50ft/lap környékén mozog
20-50eft között fekete 6-8ft színes 25-30ft
a 50eft felett 3ft/fekete és 15ft/színes lap

a típusok között meg funkcióbeli különbség van (fax, wifi, duplex, adf, stb.)

úgyhogy ez alapján lődd be, hogy milyen kategóriában keress és, hogy milyen funkcióra van szükség

(#4036) pomk válasza epzon (#4035) üzenetére


pomk
őstag

Ha ilyen drága, akkor inkább eljárok a könyvtárba nyomtatni. Azt hittem, ha veszek egyet itthonra, olcsóbb lesz egy lap, mint könyvtárban.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#4037) QwErTy42 válasza pomk (#4036) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ott kicsit komolyabb gépekkel dolgoznak és okosítják a kelléket. Azzal otthon nem tudsz versenyezni. Nem is az a cél, hogy olcsóbban nyomtassuk ki azt a havi 50-100 oldalunkat, hanem hogy ne kelljen kimozdulni az esetenként 2-3 vagy 5-10 oldal miatt. Mert teszem azt én nem fogom felemelni a seggem szaros 20-30 forintokért, amit havonta 10-szer megspórolhatnék.
Ez egy kényelmi funkció.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#4038) pomk válasza QwErTy42 (#4037) üzenetére


pomk
őstag

Nem akartam lustának tűnni, de szívemből szóltál. :D

(#4039) QwErTy42 válasza pomk (#4038) üzenetére


QwErTy42
addikt

:DD

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#4040) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Nem részletezem. Végre megjött az Epson M1200. Ki is próbáltam, és felülmúlta várakozásaimat mind gyorsaság, minőség és zajszint terén.

Köszönöm utólag is a segítséget!

(#4041) B-L-A-C-K válasza Mustármag (#4040) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Honnan rendelted hogy "végre megjött"? :D

Amúgy nemhiába mondtuk hogy jó...;)

(#4042) Mustármag válasza B-L-A-C-K (#4041) üzenetére


Mustármag
őstag

Először az e-digitalból.De kaptam egy mailt hogy nincs raktáron nekik, felhívtam őket megkérdezni hogy akkor mégis mennyire számíthatok azt mondták hogy nincs megjelölve dátum a beszállítójuknál u-h elhúzódhat 1-2 hétig.Akkor lemondtam megrendeltem az Aqua Electromax-ból 9.-én.
20.-án küldték a levelet hogy átrendelés alatt 21.meg hogy átvehetem.Egy hét ki esett de hogy miért nem tudom.
Mind 2 esetben személyes átvétellel rendeltem az egyik üzletükbe.

[ Szerkesztve ]

(#4043) veréb


veréb
tag

sziasztok!
az a problémám hogy munkám miatt sok fekete-fehér képet kell nyomtatnunk most van epson sx 130 de nagyon drága a patron cseréje mit ajánlotok helyette laser nyomtatot? melyiknek az olcsóbb a fentartása mármint a patron cseréje ? előre is kösz

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#4044) B-L-A-C-K válasza veréb (#4043) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezek a képek milyenek, kicsik nagyok, teljes oldalasak? Havi szinten mennyit nyomtatsz, illetve mennyit szánnál rá maximum?

(#4045) veréb válasza B-L-A-C-K (#4044) üzenetére


veréb
tag

A4 papirra 6db képet szoktunk nyomtatni naponta 24 db képet hogy mennyit szánok rá? 40-50k :R

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#4046) veréb


veréb
tag

ezt néztem mi a véleményetek róla? samsung SCX-3200 :F

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#4047) B-L-A-C-K válasza veréb (#4046) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Van jobb is abba az utángyártott toner 6500 Ft körül van és csak 1500 oldalas, pl az Epson M1200-asba a 3200 oldalas annyi.

Nekem is ilyen van, kifutó széria de még lehet venni.

Ezt szerintem olvasd át: [link] Ami benne lesz M2000D ne nézd mert már nem lehet kapni.

Helyette viszont van már utódja Epson M2300/M2400-as 24/38 ezer forint körül lehet kapni, csak ebbe 3 ezres utángyártott toner van nem 8 ezres (van 8 ezres is csak drága bele, nem tudom lesz e olcsobban), de ez komolyabb mint az M1200-as, duplex nyomtatást is tud, gyorsabb is stb...

Valahol ha feltudnál kutatni egy M2000D nyomtatót azzal járnál a legjobban (bár ez szerintem nem fog összejönni), utángyártott toner bele jelenleg 6 ezer forint körül van és 8 ezer oldalas....

[ Szerkesztve ]

(#4048) dudi


dudi
senior tag

sziasztok,

segítséget szeretnék kérni, hogy melyik éri meg - hosszabb távon...
Van egy Canon lbp5000 nyomtatónk, amibe egy teljes szett toner kb 65ezerre jön ki. Ezzel ugye hivatalosan tonerenként 2-2500 oldalt lehet nyomtatni, nálunk ez inkább 3500 körülre jön ki. Mivel most állunk szett vásárlás előtt, körbenéztem kicsit a tintasugarasok között is.

A fő szempontjaink: színes nyomtatás és legyen gazdaságos.

Ne kelljen havonta rendelgetni kelléket (most évente kb. egyszer veszünk teljes szettet a lézerbe), de évi 4-5 alkalom is ok.
Ez ugye azt jelenti, hogy havi 500-1000 oldal körül használunk.
Érdemesebb inkább egy tintasugarasra áttérni, vagy jó ez így, ahogy van?
Amit néztem az az Epson B-510DN nyomtatója.

Mire érdemes költeni? Vélemények, ötletek? :)

köszi szépen,
dudi

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#4049) QwErTy42 válasza dudi (#4048) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Ha csak nyomtatni akarsz, akkor jó. Amennyiben másolnál és szkennelnél is, akkor Epson WF4535 vagy HP Officejet 8600. Ezek ugyan nem nyomtatnak annyira olcsón, mint a B510 de még így is lényegesen gazdaságosabbak a színes lézereknél.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#4050) dudi válasza QwErTy42 (#4049) üzenetére


dudi
senior tag

köszi, scannerem már van, ara nem költenék... akkor ez az epson a tuti befutó? :)

Sounds like your fix is worse than your problem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.