Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) menledge


menledge
senior tag

Sziasztok!

A cégnél van egy HP Office Jet Pro 8610, amivel van egy kis gond. A scanner része elég lassú, és a nagyobb baj, hogy a hálózaton hol látja a gépeket, hol nem... elég megbízhatatlan.

Szóval szükség lenne egy olyan nyomtatóra, ami scannel is megbízhatóan, elég ha feketefehéret tud, és most a HP-t kerülnénk lehetőleg.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

(#11002) epzon válasza menledge (#11001) üzenetére


epzon
őstag

(#11003) onyy válasza onyy (#10998) üzenetére


onyy
csendes tag

tudnátok nekem is segíteni? ;)
Előre is köszönöm

(#11004) atala válasza onyy (#11003) üzenetére


atala
Topikgazda

WorkForce WF-2750DWF
Nem ismerem a nyomtatót, csak egy tipp. Olcsó, mindent tud amit neked kell, és ha jól látom, van hozzá olcsó utángyártott patron.

(#11005) menledge válasza epzon (#11002) üzenetére


menledge
senior tag

Köszi!

Esetleg egy olcsóbb készüléket még tudnál ajánlani?

(#11006) epzon válasza menledge (#11005) üzenetére


epzon
őstag

ami normális és arra kell amit leírtál és megfizethető áron is dolgozik én nem tudok olcsóbbat

(#11007) onyy válasza atala (#11004) üzenetére


onyy
csendes tag

nagyon szépen köszönöm :R

(#11008) energomatt válasza atala (#11004) üzenetére


energomatt
senior tag

Nincs hozzá.

(#11009) #54625216


#54625216
törölt tag

Ismerősöm akar nyomtató venni, mono multifunkciós lézer kellene neki fénymásoló funkcióval.
Ezt nézte ki magának:
Samsung SL-M2070
Paraméterek alapján jónak tűnik, de valahogyan ösztönösen viszolygok a samsung márkától, ha olcsóbb kategóriáról van szó.
Van esetleg valakinek tapasztalata vele?
Különösen érdekelne a szoftver háttér, azaz hogy vannak-e windows 10 driver problémák.

A másik, hogy alig valamivel drágábban lehet kapni a Samsung SL-M2070w-t, ami elméletileg wifis.
Mivel a családjukban több gép is van, jó lenne, ha a hálózati nyomtatást egyszerűbben meg lehetne oldani. Az M2070w wifijéről viszont elég sok panaszt lehet olvasni.
Szóba jött még a HP LaserJet Pro MFP M125nw, itt is hallani panaszokat a wifi-re és a telepítésre, de jóval kevesebbet, mint a samsungnál.
Illetve ha maradnának az eredeti samsung sl-m2070-nél, van-e valakinek tapasztalata, hogy mondjuk routeres nyomtatószerverrel működik-e rendesen a hálózati nyomtatás?

(#11010) atala válasza energomatt (#11008) üzenetére


atala
Topikgazda

Mi nincs hozzá? Utángyártott patron?
T1631-est használ, és van hozzá.
[link]
[link]

(#11011) #54625216 válasza #54625216 (#11009) üzenetére


#54625216
törölt tag

Szóba került még opcióként a Brother DCP-1610W - erről van valakinek tapasztalata?

(#11012) energomatt válasza atala (#11010) üzenetére


energomatt
senior tag

Egy másik hasonló helyen tájékoztattak erről, ha ez valóban jó hozzá, akkor elnézést !

(#11013) energomatt


energomatt
senior tag

Ugyanitt egyébként ez szerepel:

Epson kompatibilis T1631-T1634 utángyártott tintapatron a következő nyomtatókkal használható:
Epson Workforce WF-2010W,
Epson Workforce WF-2510WF,
Epson Workforce WF-2520NF,
Epson Workforce WF-2530WF,
Epson Workforce WF-2540WF

(#11014) atala válasza energomatt (#11013) üzenetére


atala
Topikgazda

Nem minden oldalon írják ki a teljes nyomtató listát, de általában a patron típus száma a meghatározó.
100%-ra nem tudom mondani, mert nem ismerem, és nem használtam ezt a típust.

(#11015) Varshi válasza atala (#11014) üzenetére


Varshi
aktív tag

Egy másik helyen meg konkrétan írják az adott patronra, hogy az általatok említett nyomtatóhoz nem jó. A másik meg "chipes", namost innentől ugye hiszem, ha látom (működni). :)

(#11016) atala válasza Varshi (#11015) üzenetére


atala
Topikgazda

Lehet. Én nem használom, így nem tudom biztosra.
Itt az Aliexpreszen azt állítják, jó bele ez az utángyártott patron.
Igaz, a Kínaiaknak sem lehet hinni. :)

[ Szerkesztve ]

(#11017) Matyee21 válasza Matyee21 (#10994) üzenetére


Matyee21
csendes tag

erre valaki?

(#11018) atala válasza Matyee21 (#11017) üzenetére


atala
Topikgazda

Szerintem nem a szkennertől lesz ORC képes, hanem a programtól. Tehát azt kell megnézni melyik szkennerhez adnak alapból ORC programot.

(#11019) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Kellene egy lézeres nyomtató, ami képes vastagabb fotópapírra is nyomtatni (nyákokat csinálnék), valamint jó lenne ha képes lenne kezelni a5-ös lapokat is.
Lehetőleg minél olcsóbban, max 20K.
Nem lesz nagyon megterhelve
Én ezt néztem ki: [link]

(#11020) #54625216 válasza gyenesmartin (#11019) üzenetére


#54625216
törölt tag

hobbielektronika.hu -n kérdezz körül, nyák nyomtatással kapcsolatban ott a legtöbb tapasztalat.
Amúgy a Samsung laser általában nem ajánlott nyák nyomtatásra, ha laminálós, vasalásos technikával akarod átvinni a nyomatot a lemezre, mert a Samsung tintája nem olvad olyan könnyen, mint mondjuk a HP-é és nem tapad át rendesen.

(#11021) djsensore


djsensore
tag

Sziasztok!

Sokan kerestetek irodai felhasználásra gazdaságos, mono nyomtatót. Szeretném a figyelmetekbe ajánlani hirdetésemet: EPSON Workforce Pro WF-M5690DWF
Mono, wifis, érintőpaneles, irodai alkalmazásra kiváló, alacsony üzemeltetési költség.

Áfás számlát cégek részére tudok adni.
Köszi a figyelmet :))

(#11022) I


I
tag

Sziasztok
Segítségeteket kérném :R

Szeretnék venni egy multifunkciós hálózati, wifis mono lézer nyomtatót.
Két HP közül választanék, de nem tudom eldönteni: az egyik a HP LJ Pro M26nw (amihez CF279A toner kell) a másik a HP LJ Pro M125nw (amihez CF283A toner kell).
Nagyjából az áruk is egyforma.
Az érdekelne, hogy melyiket érdemesebb megvenni? Vagy melyik a gazdaságosabb?
És mi a különbség a kettő között? Azon kívül, hogy az egyik fehér, a másik fekete? :F
Válaszokat előre is köszönöm.

Have a nice day!

(#11023) djsensore válasza I (#11022) üzenetére


djsensore
tag

Miért a lézernyomtató?
Amit linkeltem EPSON?

(#11024) I válasza djsensore (#11023) üzenetére


I
tag

Mert tintapatronosom van, sajnos mindig beszárad, elég ritkán használom. Nemrég kellett volna nyomtanom néhány iratot, meg borítékokra címet, aztán bepipultam, hogy nem sikerült, így döntöttem hogy kell egy lézeres :W
Viszont a másik totyikban meggyőztek, hogy a Canon ugyanolyan jó mit a HP, viszont 3 év garancia van hozzá, úgyhogy azt hiszem az MF232w lesz.

Have a nice day!

(#11025) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

Sziasztok!

Hp Ink Advantage 3785-ről mi a véleményetek? Személyes tapasztalata esetleg van valakinek?
Pl.: mennyire tartós, mennyire költséghatékony, mennyire megbízható...stb.

Meg úgy általában véve hogy teljesít a hp a nyomtatók téren, jó gépeket csinál?

Köszi

(#11026) energomatt válasza Pszihonaranc (#11025) üzenetére


energomatt
senior tag

A gyártók nagyon ügyelnek arra, hogy még azelőtt új típust hozzanak ki, mielőtt a tartósságról tapasztalatok alakulhatnának ki. Ilyen információra tehát ne számíts! Arra se, hogy itt több fórumozónak lenne ilyen. A HP egy a sok közül, minden azon múlik, hogy ki mit fog ki, szerecséja van, vagy sem úgy alakít ki róla véleményt. A költséghatékonyságot ki tudod magad is elemezni, megnézed az utángyártottak árát.

(#11027) RWD


RWD
tag

Sziasztok!

Nyomtatót keresek, irodai használatra (könyvelés, és hasonlók a profil). Multifunkciósat gondoltunk elsőre (szkenner miatt, meg azt hiszem ők fénymásolni is tudnak). Színes nyomás nem érdekes. Lézereseket néztem első sorban, nem tudom jól tettem-e.

Körülbelül 70.000 HUF bruttó körül számoltam a cuccal. Márkafétis nincs.

Köszönöm előre is!

(#11028) Pszihonaranc válasza energomatt (#11026) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Akkor úgy néz ki jó nagy lutri ez a nyomtató vásárlás...

Más.: Amatőr kérdés, de mikor előnyösebb lézer nyomtatót venni és mikor előnyösebb tintásat?

(#11029) energomatt válasza Pszihonaranc (#11028) üzenetére


energomatt
senior tag

Kicsit leegyszerűsítve: ha színes nyomtatás kell, akkor a tintasugarasat, mert az lényegesen olcsóbb. Ha elég a fekete, akkor a lézeres előnye, hogy nem szárad be, ha ritkán használják + kevesebbet kell vele foglalkozni.

(#11030) Pszihonaranc válasza energomatt (#11029) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Akkor, hogyha ritkán, alkalomszerűen és költséghatékonyan szeretnék fekete fehérben nyomtatni, akkor a lézer való nekem?

(#11031) atala válasza Pszihonaranc (#11030) üzenetére


atala
Topikgazda

A mono lézer nyomtatás nem egyenlő a költséghatékony nyomtatással. Némelyik tintát sokkal olcsóbban nyomtat, de ha ritkán, alkalom szerűen nyomtatsz, akkor inkább lézert vegyél.

(#11032) Pszihonaranc válasza atala (#11031) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Tudnál nekem esetleg példákat írni költséghatékony tintásra és költséghatékony lézeresre?
Konkrét nyomtató típus és ft/ oldal. (Lehet eredeti festékkel,de utángyártottal is)

Köszi!

(#11033) atala válasza Pszihonaranc (#11032) üzenetére


atala
Topikgazda

Ennyire nem vágom a témát. Az Epsonnak, a Canonnak, és a Brothernek is van nagy tartályos nyomtatója. Ezek mind nagyon olcsón nyomtatnak. Lézeresben eredeti kellékkel nincs olcsó nyomtatás, legalábbis nem ennyire. Ott meg kell nézni melyikhez lehet olcsón utángyártott tonert venni.

(#11034) energomatt válasza Pszihonaranc (#11032) üzenetére


energomatt
senior tag

Bocs Atala.
Elmész te......
egy weboldalra ahol az utángyártott és a gyári patronokat is árulják és szépen kiszámolod magadnak arra a tipusra, ami érdekel !

(#11035) atala válasza energomatt (#11034) üzenetére


atala
Topikgazda

Sokaknak könnyebb kérdezősködni, mint utána nézni. Régóta olvasgatom a nyomtatós fórumokat, és nagyon ritka az, hogy valaki úgy jön ide, hogy van egy, vagy több kiszemelt nyomtatója.
Ráadásul mindenki fillérekért akar nyomtatni, de a nyomtató ne kerüljön többe 15 ezernél.

(#11036) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

Ebbe a topikba laikus embereket várjatok, akik nem értenek a témához, ugyanis 1) nekik lett létrehozva, 2)aki ért hozzá, az nincs rászorulva önjelölt nyomtató szakértők véleményére.
Ez, mint a legtöbb segítős/ milyet vegyek fórum a kíváncsi érdeklődő és a segítőkész szándékú, valamivel bővebb ismeretekkel rendelkező fórumozók párbeszédre épül. Ettől pörög.
Nézzétek csak meg az itteni nyüzsgést.
A kettő közül legalább az egyik elem hiányzik.

A többit, hogy
"ha mindenki elmegy... Egy weboldalra és utána jár maga..." illetve
"melyik ember nem a legköltséghatékonyabban illetve legkönnyebben szeretne nyomtatni?"
Kérdéseket inkább hagyom is, mert már már övön aluliak lennének.

(#11037) atala válasza Pszihonaranc (#11036) üzenetére


atala
Topikgazda

Az az igazság, hogy konkrét típust szinte lehetetlen mondani. Annyira gyorsan jönnek ki az új modellek, hogy nincs "bevált" típus, vagy akinek van egy bevált nyomtatója az meg nem jár ide.
Nekem van bevált típus. Én az Epson L805 nyomtatót használom, és nagyon szépen, gyorsan, és olcsón nyomtat.
Szinte lehetetlen ennyi patront észbe tartani.
Én úgy szoktam nyomtatót venni, hogy megnézem mik az elvárásaim, megnézem, hogy melyik nyomtatók tudják ezt, és megnézem, hogy azokhoz a nyomtatókhoz mennyibe kerül a kellékanyag, van-e hozzá utángyártott patron, van-e hozzá tölthető patron...stb.

Ami nagy vonalakban elmondható, vagy olcsó nyomtató+drága kellékanyag, vagy drága nyomtató, és olcsó kellékanyag.

(#11038) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!
Egy egyszerű lézer izés nyomtatóra lenne szükségem. Fekete-fehér elég.
Igazából csak dokumentumok, tervek lesznek rajta nyomtatva heti pár alkalommal, pár oldal, szóval nem kell a mega-gyönyörű minőség, meg menő hipermodern funkciók.
Ami inkább fontos, hogy olcsó legyen hozzá az üzemanyag és megbízható készülék legyen, mivel munkagép lesz :P
Ár kb mindegy, de mivel említettem, hogy mire lesz, gondolom annyira nem lesz drága.
Az sem árt ha valami kis kompaktabb fekete pofás kis darab.

Nézegettem neten kicsit, plz erősítsetek vagy cáfoljatok:

Pl ez milyen: Samsung Xpress M2835DW (40ezer ft körül) - 8.000 körüli utángyártott tonerrel

vagy akár szerintem elég lenne jóval olcsóbban ez a Samsung SL-M2026. Ezt sok helyen lehet kapni. 18.000 alatt. Toner: 9000körül 2000oldalas. (a W-végű kicsit drágábban az mit tud? Mi az a W?:P)

Esetleg valamelyik másik SL-M20XX széria tag?

Nem ismerem ezt a "Brother"-t. Ez ilyen olcsóbb kategória ahogy látom, de 30%kal kb drágábbak hozzá a tonerek. Ezt jól látom?

Vélemény?

Előre is nagyon köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#11039) Pszihonaranc válasza atala (#11037) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Most jó ötletet adtál nekem. Szétnéztem az epson oldalán, és megtetszett egy modell: l386. Színes tintás, nincsenek patronok, sokáig kitart, alacsony nyomtatási költség illetve vezeték nélküli csatlakozás.
Ilyen paraméterekkel milyen konkurens termének vannak?

Illetve mennyibe kerül neked újratölteni az l805-öt?

(#11040) atala válasza Pszihonaranc (#11039) üzenetére


atala
Topikgazda

Az L805 6 színből nomtat, és egy kicsit drágább hozzá a tinta is. 6x3000 Ft a tinta. Ezért kapsz 420ml tintát, tehát 50-100 db (4-8ml-es) patronnak felel meg.
De vannak olyan színek amik jobban fogynak. pl a fekete, sárga, magenta. A light cián, és a Light magenta színből kevesebb fogy.
Az L386 4 színes, és olcsóbb a tinta is. Kb 2500 Ft.-ért kapsz hozzá tintát, tehát 10e Ft egy töltés.
Nagyon profi minőséget ne várj a 386-ostól. Mechanikailag gyengébb mint a 805-ös, de ha csak A4-es lapot nyomtatsz, akkor nem lesz gond.
Ha jól tudom, az epson tartályos nyomtatói jobb áron vannak mint a konkurenseké, de annak nézz utána.

(#11041) ra^ven


ra^ven
senior tag

Sziasztok!

Nyomtatót vennék otthonra.
Főbb szempontok, multifunkciós, wifis, tudjon 2 oldalt valamilyen formában.
A korábbi egy tintasugaras Canon MP550 volt, ritkán nyomtattunk, de olykor képeket, meghívókat, stb, elvileg beszáradni, nem száradt be egyszer sem, bár olvastam, hogy ritka nyomtatáshoz lézer lenne javasolt.

Az alábbi típusokat néztem:

HP DeskJet Ink Advantage 4535
Canon PIXMA MG5750
HP OfficeJet Pro 6950

Gondolom ha havonta ráküldök valamit a nyomtatóra, a beszáradás elkerülhető. :F
Jó választás lehet a fenti 3 alternatíva, vagy más gyártóban gondolkozzak?

Köszönöm előre is.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#11042) dorika87


dorika87
őstag

Üdv!
Nyomtatót szeretnék venni és abban kérném a segítségeteket, hogy mi ajánlott 40ezerig?
Fontos, hogy a következőket tudja:
- Multifunkciós
- Lézer (fekete/fehér)
- Wifi
- OS X támogatás
- AirPrint, Google Cloud Print, vagy valamilyen okos eszközről (telefonról, tabletről) nyomtatás
- Lehetőleg ne legyen érintőképernyős, legalábbis legyenek fizikai gombjai is.

Én egy SAMSUNG SL-M2070W-t néztem ki elsőkörben, de úgy látom OS X támogatás biztosan csak 10.8-ig van.

Illetve ez a max határ (45e) Canon i-SENSYS MF232W
OS X támogatás 10.6 és újabb verzió

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#11043) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
Egy Epson AcuLaser M2000D-t szeretnék lecserélni (nagyon maszatol, a henger is már gyatrán néz ki és már kiszolgálta magát rendesen).

Eddig a kiszemelt az Epson WorkForce AL-M300DN.
A nyomtató ára elfogadható, utángyártott 10000 oldalas toner kijön egy tizesből.

Ami fontos:
- automata duplex nyomtatás
- GLS bárca nyomtatás ami kb. normál fénykép méret
ezt a régi is tudta (elején lévő ajtó lehajtása után csak be kellett tenni, és vitte mint a kisangyal, ahogy látom ezt az M300DN is hasonlóan kezeli)

Esetleg tudtok ajánlani más alternatívát?
Rendelések, szerviz munkalap, GLS bárca nyomtatás...

Mondjuk az 1 év garancia elég karcsú, de utángyártott tonerral lehet el is hajtanának a ...

[ Szerkesztve ]

(#11044) Pszihonaranc válasza atala (#11040) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Köszi az infót!
Valószínűleg elég lesz nekem a minősége. Nincs szükségem olyan pontosságra, amit az l805 tud. Nem tervezek vele fotókat nyomtatni. Meg azért a két modell közötti árkülönbség sem mindegy.
Illetve mi a különbség a 365 és a 386 között? Aligha vélek felfedezni valamit :F

Van az epson oldalán költség kalkulátor, ott nézegettem, hogy a brother DCP-J105 elég szép teljesítményt nyújt.
Tudom más technológia, mert ez patronos, de mégis összehasonlítva melyik az ajánlatosabb?

(#11045) Gabis


Gabis
őstag

Két nyomtató között vacillálok.
Brother HL-L2340DW és az Epson WorkForce AL-M300DN.
Nézegetem az utángyártott tonereket és feltűnt, hogy a Brotherhez a TN2320 egyik helyen ~7000 a másiknál ~4500. Ekkora különbség lehet márka és márka között?
Konkrétan Eco Pixel és Iconink. :U

(#11046) Kreon21


Kreon21
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek van-e jobb a Samsung SL-M2026W lézernyomtatónál kb ebben az árban? Wifi, legalább kézi duplex, mono lézernyomtató kellene, aminek minél több oldalt bír a tonere. Ha jól értem, ebbe való az MLT-D111L toner is, az meg 1.800 oldalt bír. Működik vajon vele az utángyártott chipes toner is?

(#11047) Radványi


Radványi
aktív tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni az új nyomtatónk kiválasztásában.

Egy 30 fős irodában ahol napi 50-200 közötti oldalt nyomtatunk. 95% ban szines.
Mindenképpen hálózati multifunkciós eszköz re lenne szükség mert scan es copy funkcio is surun van hasznalva.

Az ar nem fontos tenyezo.
Elore is koszonom.

(#11048) atala válasza Radványi (#11047) üzenetére


atala
Topikgazda

Én az Epson 5620, vagy az 5690-est ajánlanám. Nekem az 5620 van itthon, és nagyon masszív egy darab. Ha átlagot számítok, akkor 30 lap megy nálunk naponta.

(#11049) Radványi válasza atala (#11048) üzenetére


Radványi
aktív tag

Nagyon köszönöm a választ és az ajánlatot. Mindenben alkalmasnak tünik a számunkra. Persze meg varok egy kicsit hatha kapok masik tippet is csak osszehasonlitaskent.

Azonban lenne is egy kerdesem vele kapcsolatban. Mennyi oldal jon ki egy szett patronbol?

[ Szerkesztve ]

(#11050) atala válasza Radványi (#11049) üzenetére


atala
Topikgazda

Az az igazság, hogy én tölthető patront használok. Ebbe a gyári epson L805 tintátját teszem. Igaz, így nem pigmentes a tinta, de legalább gyári, nem pedig valami szutyok utángyártott.
Nem számoltam ki az oldalszámot, és a fogyasztást.
Az eredeti XXl-es patronnal 4000 oldalt lehet nyomtatni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.