Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) PociAti válasza kalozhun100 (#13650) üzenetére


PociAti
senior tag

A paraméterei alapján (beszerzési ár, lapköltség, funkciók, 3 év garancia, stb.) az egyik legjobb vétel. Ezért is szerepel ez az összefoglalóban ajánlott nyomtatóként. De a vásárlás mindig egyéni döntés, mert van aki 600 dpi-nél részletesebb felbontásra vágyik, jobb kijelzőre, vagy más felépítésű menüre és szoftverre. Általában elég jó értékeléseket kapott, bár van aki szerint hangos.

(#13652) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Az alábbi készülékről mi a véleményetek?

Xerox Workcenter 6025V_BI

Egy Canon MG5450 multifunkciós tintasugaras gépet váltana, mert havonta kb. 5 oldalt nyomtatok és a patronok kb. abban fogynak ki, hogy kéthetente nyomtatok egy tesztoldalt.

Vagy van esetleg hasonló tudású és árú gép, aminek a papíradagolója kazettás? Esetleg kompaktabb kialakítás?

Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#13653) ocscsaba válasza Jim74 (#13652) üzenetére


ocscsaba
tag

60-100 Ft 1 A4 oldal telítettségtől függően. Ha nem drága, akkor jó, mert nem szárad be, mint a tintasugaras nyomtató, ahogy látom, ez a cél.

(#13654) Jim74 válasza ocscsaba (#13653) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igen, ez lenne a cél. De, ha van jobb alternatíva, szívesen meghallgatom. :K

(#13655) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok!

Általános, otthoni felhasználásra szeretnék multifunkciós, tintasugaras nyomtatót venni.
Keret: Max 18.000 Ft
Mit ajánlotok, mi most a best buy ebben az ársávban?

Ezt néztem ki: Canon PIXMA TS3150
Ehhez pl. mit szóltok?

Köszi

(#13656) PociAti válasza JamesHolden (#13655) üzenetére


PociAti
senior tag

Nagyjából van elképzelés róla, hogy az elkövetkezendő mondjuk 5 évben hány oldalt szeretnél kinyomtatni a nyomtatóddal? Két csomag A4-es papír pont 1.000 oldal, ez kb. reális mennyiség. Ezzel a nyomtatóval akár 100.000 Ft-ra is kijöhet a végösszeg. De ilyen költségek mellett sokaknál elég hamar felesleges elektronikai hulladékká válnak ezek az olcsón beszerezhető HP-k, Canonok.

Csomagban némileg olcsóbbak bele a tintapatronok, mint külön-külön. A kis kapacitású kb. 10.000 Ft nagyobb 12.000 Ft.
FEKETE:
- Canon PG-545, elvileg 180 A4-es oldalra elegendő,
- Canon PG-545XL, elvileg 400 A4-es oldal.
SZÍNES:
- Canon CL-546, elvileg 180 A4-es oldal,
- Canon CL-546XL, elvileg 300 A4-es oldal.

És ezeket az elvi értékeket - a mérés sajátossága miatt - a valóságban jócskán alul szokás teljesíteni! Arról nem is beszélve, hogy ha a 3 szín közül elég csak mondjuk a sárgából kifogynia és az egész patront lehet kidobni.

Az eMAG-on lehet "gyönyörködni" az árakban: https://www.emag.hu/search/tintapatronok/canon+pg+545xl/c
Utángyártottal se lesznek sokkal kedvezőbbek a költségek a nyomtató pazarló konstrukciója miatt (minden egyes nyomtatás után fejet is kell cserélni).

Egy fénymásoló szalonban olcsóbban kinyomtatják, és ha a nyomtató árát is belevesszük, az is belefér, hogy taxival hozzák házhoz a nyomtatásokat.
Ha fotókról van szó, a helyzet még borzalmasabb. Laborban előhívatni és express kipostáztatni jobban megéri.

Többet szánj rá, hosszú távon gondolkozz!
Vagy adj le az igényekből, vegyél mono lézernyomtatót.

(#13657) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!

Címkenyomtatót szeretnék:
monokróm
személyi igazolvány méretű címke elég
évi kb 500 címke
céglogó+termékinformációk, a termékinformációkat tudja valamilyen adatbázisból behúzni (pl excel, méret, szín, ár, cikkszám, stb)
Win10 és USB
legyen hozzá szalag 5 év múlva is
a címke ragadjon műanyagra, fára

Ami nem ér felárat:
színes nyomatok
vezeték nélküli használat

Van ajánlott gép ilyen feladatra?

Köszi!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13659) cybermage


cybermage
csendes tag

Sziasztok!
Kene egy kis segitseg. Valami ilyesmit szeretnek:

1. Tintás vagy lézer?
Lézer
2. Fekete vagy színes?
Fekete
3. Mire használnád?
Többnyire csak szöveg
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
100 oldalnál nem többet havonta
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
1 hónap
6. Milyen funkciókat vársz el?
Szkenner kell, ADF jo lenne, illetve LAN, minel kisebb legyen, esetleg boritek nyomtatas kiraly lenne
7. Mennyi a keret?
Jo ár/érték arány, örülnék, ha 40k-bol meg lenne
8. Árérzékeny vagy?
Nem
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
Inkabb gyari kelleket veszek.

(#13660) atala válasza cybermage (#13659) üzenetére


atala
Topikgazda

Csak az összefoglaót kellet volna elolvasni.
[link]

(#13661) cybermage válasza atala (#13660) üzenetére


cybermage
csendes tag

Hat, szerintem nem ennyire egyertelmu a helyzet. Illetve a Brother nyomtatokrol nem igazan talalok reszletes leirast.

Ezeket neztem ki:
Brother DCP 1622WE 385 mm x 340 mm x 255 mm
Brother MFC-1910W(E) 385 mm x 340 mm x 283 mm
Xerox Phaser 3260V_DNI 368 x 335 x 214 mm

Brother DCP 1622WE nem latom, hogy tud e automatikusan 2 oldalas doksit nyomtatni illetve, ha jol latom nincs LAN csatlakozoja. Xerox Phaser ezzel szemben tudja ezeket.

A Brother MFC-1910W az ADF miatt merult fel csak sajna az mar draga.

Tovabba Xerox a legkisebb es ha jol latom a gyari toner is ehhez a legolcsobb.
Szoval egyelore ez a nyero nalam. Vagy rosszul gondolkodok?

(#13662) cybermage válasza atala (#13660) üzenetére


cybermage
csendes tag

Bocs, most nezem a toner meg sem olcsobb a Xeroxnal. Nyomtatási költség gyári tonerrel (Ft/oldal) 5,2 vs. 6.4el jobb a Brother. Akkor meg vakarom a fejem...

(#13663) atala válasza cybermage (#13661) üzenetére


atala
Topikgazda

Nem írtad a két oldalas nyomtatást. A LAN nem volt egyértelmű, hogy jó lenne, vagy kell is.
A Brother-höz a toner 6500 Ft, azaz 4,3 Ft/lap. valamint a kezdő toner is 1500 oldalas.

(#13664) cybermage válasza atala (#13663) üzenetére


cybermage
csendes tag

Igen, a 2 oldalas nyomtatas lemaradt. Sajnos az eleg fontos. Annyit tudnal meg segiteni, hogy a Brother tenyleg nem tudja vagy csak en nem talalom?
Illetve van mas amit erdemes meg megnezzek?

(#13665) spgabor válasza cybermage (#13664) üzenetére


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Samsung CLX-3185 típusú színes lézernyomtatóm. Nagyon keveset használom, illetve már az eddigi helye is megszűnt a nappaliban, ezért szeretném lecserélni. Mivel a fekete nyomtatás néha kell, de a színes szinte sose, így helyette már csak mono lézerben gondolkodom, elsősorban használltan, lehetőleg a színes lézer beszámításával. Ezért 10k körül milyen típusú használtat érdemes nézni? Elsősorban HP-t szeretnék, mert ezekkel volt eddig a legkevesebb nyűgőm. Fontos a kicsi méret és a toner ára, valamint, most már követelmény a wifi (de a lan mindenképp), ami a Samsung-nál a mérete miatt a csere egyik oka volt.
Illetve a Samsunggal kapcsolatban szeretném megtudni a reális értékét, ha ez még belefér a topicba esetleg. Amit tudni kell róla, hogy gyári tonerek vannak benne, letakart chippel (orosz tört fw-nek köszönhetően letakart chip eseteén minden kelléket 100%-osnak ismer fel, leragasztás nélkül olvassa a chip tartalmát). A színesekben elég kevés van, ez látszik is a nyomaton. Feketéhez van utántöltő porom még kb két-három töltésnyi. A fekete toner kétszer lett eddig újratöltve újkora óta. Fényhengere hibátlan, azt a vásárlás után cseréltük. Illetve a télen átnézték szervizben, ahol azt mondták, hogy nagyon jó állapotú nem piszkos és a kopó alkatrészek is bővn rendben vannak.

Köszönöm a választ és a segítséget előre is!

Üdv:
spgabor

[ Szerkesztve ]

(#13666) atala válasza cybermage (#13664) üzenetére


atala
Topikgazda

Nem tudja az automatikus kétoldalas nyomtatást.

(#13667) Pkc83


Pkc83
őstag

Sziasztok!
Lassan kezdi megadni magát a HP deskjet nyomtatóm!
Tudtok esetleg ajánlani valamit? Scanneres kellene ,az se baj ha belső papír tárolós
és nem a legdrágább patron kell bele! Olyan 40-50k a keret! :)
Köszi előre is!

(#13668) olahmate1991


olahmate1991
tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség.

1. Tintás vagy lézer?
Lézer
2. Fekete vagy színes?
Fekete
3. Mire használnád?
Szöveg
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
20-25 oldal hetente
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
1 hét
6. Milyen funkciókat vársz el?
Szkenner, wifi, ADF, esetleg Duplex nyomtatás, Usb
7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?)
30k
8. Árérzékeny vagy?
Nem
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
Utángyártott

10. Egyéb: legfontosabb lehetőleg minél kisebb legyen, slim, mobilis, hordozni fogom magammal.

[ Szerkesztve ]

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#13669) PociAti válasza olahmate1991 (#13668) üzenetére


PociAti
senior tag

Egymásnak ellentmondó információkat adtál meg. Mintha kis méretű, kis fogyasztású személyautót keresnél, amivel bútort lehet szállítani, + lakókocsi is utána köthető. És mindezt olcsón!

Lézernyomtatók esetén az ADF és duplex jelentősen megnöveli a berendezés méretét, árkategóriáját, a legfontosabb szempontnak, a mobilitásnak nem fog megfelelni. A lézer technológia eleve nagyobb helyet (és tömeget) igényel, mint a tintás. De ettől még a kisebb, kevés funkciós nyomtatók hordozhatóak, csak a kis toner miatt drágább fenntartani őket.

(#13670) olahmate1991 válasza PociAti (#13669) üzenetére


olahmate1991
tag

Akkor javaslat tintasugaras vagy lézeres adf és dupla oldal nyomtatás nélkül?

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#13671) PociAti válasza olahmate1991 (#13670) üzenetére


PociAti
senior tag

A szállítás miatt szerintem csak lézeres jöhet szóba, a folyékony festéket nem jó lötykölni, hiába könnyebb és kisebb egy tintasugaras nyomtató. (Bár a nagyon olcsó, fej a patronban HP / Canon nyomtatóknál talán ez sem okozna gondot, de azokat a fenntartásuk miatt senkinek sem ajánlom.)

Az árukeresőt végignézve nálam ez a duplex nélküli, de Wi-Fi-s, másolós, szkennelős gép a befutó:
HP LaserJet Pro M28w (W2G55A).
Nem ismerem a konkrét típust, így tapasztalatom sincs vele. De ennek súlya 5,4 kg, a többi szkennerrel rendelkező multifunkciós gépek 7 kg fölött vannak. A kis súly tartósság szempontjából hátrány, nem szoktuk kedvelni a gagyi hatású gépeket, amelyből kispórolják az anyagot is, de cipelés szempontjából ez most előny.
Az eredeti toner ebbe is elég drága, mint általában az összes HP-ba, de van hozzá utángyártott.

(#13672) olahmate1991 válasza PociAti (#13671) üzenetére


olahmate1991
tag

Köszönöm a segítséged! Ez lesz!

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#13673) PociAti válasza olahmate1991 (#13672) üzenetére


PociAti
senior tag

Nincs mit!
Ha nem sürgős, akkor várj vele egy hetet, hátha valakinek lenne más ötlete, vagy rossz tapasztalata van vele.
Az Árukeresőn és az Amazonon elég jó osztályzatokat kapott, és főbb áruházakban is meg lehet tapogatni vásárlás előtt, sok felé árulják.

(#13674) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Vettem ma egy Brother HL1222WE nyomtatót, és egyszerűen nem tudom összelőni a routerrel.

Asus N18U routerem van. A beállításaiban van olyan hogy WPS, ott indítom a keresést, utána a nyomtatón, de nem csatlakozik. Már a nyomtató pin kdját is kiderítettem, és azt beírva sem jó. A nyomtató és a router között 1 méter van, szóval nem hiszem hogy az lenne a gond.

Segítsetek, mert megőrülök :D :R

(#13675) PociAti válasza Slyer (#13674) üzenetére


PociAti
senior tag

Ebben a bangladesi YouTube videóban egy Brother HL-1210W nyomtatót Wi-Fi-n párosítanak össze egy Asus RT-N14UHP routerral (windows-on).
A Brother oldalán magyarul is megtalálható a Hálózati használati útmutató.

[ Szerkesztve ]

(#13676) Slyer válasza PociAti (#13675) üzenetére


Slyer
senior tag

igazából annyira hülye voltam, hogy mindenképpen kábel nélkül akartam konfigolni. wifin az istenért nem akart működni... összedugtam kábellel, és onnantól 2 perc volt, működik ahogy kell... :W :W

:R

(#13677) kovadam1


kovadam1
tag

sziasztok. EpsonEcoTank L3060 tulajdonosokat, vagy akinek már volt hozzá szerencséje.
Egy olyan problémám észrevételem lenne, hogy a sárga az nem teljesen sárga(citromsárga) hanem inkább narancsos. ez másnál is íg van?. Többi szín az rendbe van azzal nincs gond. eddig nagyon nem tűnt fel, csak most hogy direktbe nyomtattam citromsárgát[kép]remélem tudtok rá választ adni

(#13678) PociAti válasza kovadam1 (#13677) üzenetére


PociAti
senior tag

Nincs Epson L3060-asom, de amit írtál, abból nehéz kiindulni bárkinek is.

Mi értesz az alatt, hogy "direktbe nyomtattam citromsárgát"?

Lehet teljesen rendben van a nyomtatás, mert rosszul lettek megadva a paraméterek és annak megfelelően kevert hozzá színeket.

(#13679) kovadam1 válasza PociAti (#13678) üzenetére


kovadam1
tag

hát ha láttad a képet a direktbe nyomtatást úgy értettem hogy a yellow-ot 100% ra állítottam a többit pedig 0 ra mivel cmyk ba nyomtat a nyomtató. a színprofil a dokumentumé szintén így volt.

(#13680) PociAti válasza kovadam1 (#13679) üzenetére


PociAti
senior tag

Elég sok dolgon múlik, hogy azt a színt tisztán sárgából keverje ki.
Színtér (CMYK), színséma (relatív, abszolút, érzékszervi), papírnak mi van kiválasztva...
És mikroszkóppal megnézve az Epsonom ezek után is mindegyik színhez kevert hozzá kb. 1%-nyit a többi színekből (csak feketét nem adott hozzá).

[ Szerkesztve ]

(#13681) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Sziasztok!

Saját esküvőre szeretnénk egy fotósarkot kialakítani, ehhez keresnék egy fotónyomtatót.
Nézegettem ezeket a bluetooth mobil nyomtatókat mint a HP Sprocket (LG-nek is van) de nem vagyok benne biztos, hogy nem lenne-e jobb egy fotónyomtató, meg egy csomag fotópapír. Méretben nagyobb, illetve nem tudom, hogy melyik technológia nyomtatása tartósabb az évek során.

Áram van, hordozgatni nem fogjuk, hangja nem számít, bluetooth esetleg (de van laptop is, kábel is). Egy estét kellene hibajelenség nélkül kibírnia.

Lenne valakinek ötlete, hogy mit lenne érdemes megvenni?

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#13682) Gabbana válasza Gabbana (#13681) üzenetére


Gabbana
aktív tag

Canon CP1300 felé járok teszteket olvasva... Egy tintasugaras fotónyomtató esélytelen irány lenne szerintetek?

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#13683) pakura24


pakura24
csendes tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség.

1. Tintás vagy lézer?
Lézer
2. Fekete vagy színes?
Fekete
3. Mire használnád?
Szöveg,szkennelés
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
Középiskola kezdéshez vásárolnánk,még ismeretlen mennyiséghez.
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
1 hét
6. Milyen funkciókat vársz el?
Örülnénk a kétoldalas nyomtatásnak illetve a wifinek a helye miatt
7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?)
35k
8. Árérzékeny vagy?
Igen
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
Az ár/minőség döntene

10. Egyéb: Tetszik az összefoglalóban is kirakott multifunkciós nyomtató,de mivel a 600x600 sem mond semmit és nem ismerem őket ezért nem tudom eldönteni hogy milyen funkciók léteznek ami jól jöhet.

Köszönöm

(#13684) Earl_Muttley válasza Gabbana (#13682) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Azt a szintet hozza bármelyik random otthoni nyomtató is.

40 ezerért adják a CP1300-at, nem sokkal többért már otthoni fotónyomtatásra alkalmas tartályos nyomtatót kapsz, Wifivel. (Epson L3060 pl.)

Szerintem én afelé indulnék, olcsóbb utána fotópapír, nagyobb, és több méretű fotó, esetleges dokumentumnyomtatás is, ha kell.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13685) Gabbana válasza Earl_Muttley (#13684) üzenetére


Gabbana
aktív tag

Köszi! Ebben a tartályos dologban mi az okosság? Nem követtem ezeket az utóbbi időben...
Veszel folyadékot, utántöltöd, kész?

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#13686) Earl_Muttley válasza Gabbana (#13685) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Igen, nagyobb a bekerülési költség (15-20 helyett 50-60 ezer), cserébe kapsz hozzá olyan legalább 15 patronszettnyi festéket, meg utána a festék olcsó bele.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13687) Gabbana válasza Earl_Muttley (#13686) üzenetére


Gabbana
aktív tag

NEm szárad be pl. meg hasonlók? Nincs semmi hátránya a jövőben?
Jól hangzik...túl jól :K

Lagzira egy fotósarok minimum ötvenezer ha az ember bérli. Inkább beruházok valami maradandóra...

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#13688) Earl_Muttley válasza Gabbana (#13687) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Mivel tintasugaras, heti-kétheti használat szükséges. :)

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13689) Gabbana válasza Earl_Muttley (#13688) üzenetére


Gabbana
aktív tag

Kösziköszi mindent! :R (asszony dönt...ekkora felelősséget nem vállalok :DDD )

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#13690) Earl_Muttley válasza Gabbana (#13689) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Igazán nincs mit, jertek még ha kérdés van! :DD :R

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13691) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok!

Meghalt a békebeli HP 1350-es nyomtatóm! :O
Mi a legjobb vétel ha multifunkciós gépet szeretnék venni megint? Fontos hogy olcsó legyen a patron, egyetemhez kell, szóval nem fényképeket fogok nyomtatni.
Segítsetek választani kérlek szépen Titeket! :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#13692) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy a jelenleg használt Canon PIXMA MG5250 nyomtatóm kezd nagyon drágává válni vele a "munka",sokat van használva és drágák bele a patronok!
Szeretnék olyan gépre váltani ami nem patronos (tartályos)!

Viszont jó lenne ha hasonló kezelőfelülete lenne,illetve közel ugyan azokat tudná az új gép!

Esetleg lenne valakinek valami ötlete? :R

(#13693) PociAti válasza VMatteo (#13691) üzenetére


PociAti
senior tag

Ha a lapköltség a legfontosabb szempont, akkor a frissen megjelent HP Neverstop Laser sorozata a nyerő ezen a téren. Az eredeti HP toner, ami 2500 oldalra elegendő kb. 3500 Ft körül kapható. Lapköltség 1,4 Ft/oldal. Az 1200-as sorozatú készülékek a multifunkciósak.

Ha nem ragaszkodsz a lézer technológiához, akkor az Epson is jó irány lehet. Korábban WorkForce M100 és M200 sorozat pigmentes mono nyomtatóik voltak, amik olcsón nyomtattak. Epsonnál elég jól ráfeküdtek a mono nyomtatókra is, ott van pl. a Epson EcoTank M2000 sorozat. Lásd: PDF. 4 év garancia (vagy 50.000 oldal). Ezzel is hasonló lapköltségek érhetők el. A család nagyobb tagjába 6.000 oldalra elegendő tartály vásárolható.

(#13694) VMatteo válasza PociAti (#13693) üzenetére


VMatteo
őstag

extreme digital, emag oldalakról melyik a multifunkciós ami ajánlott?
ilyesmiket nézegetek, csak nemtudom melyikhez legolcsóbb a patron. :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#13695) PociAti válasza VMatteo (#13694) üzenetére


PociAti
senior tag

Én ezekről az olcsó HP, Canon nyomtatókról nagyon rossz véleménnyel vagyok. Szolgáltatásként rengeteg dolgot kínálnak, jószerivel veszteségesen árulják a készüléket, viszont olyan drága bele a festék, hogy többsége 1.000 oldal kinyomtatása előtt szeméttelepre kerül.
Az elhibázott technológia miatt az utángyártott patron is elfogadhatatlanul magas áron van és elég csak az egyik színnek kifogyni, hogy az egész színes fejet cserélni kelljen.
Könnyű úgy olcsó nyomtatót gyártani, hogy nem kell sok ezer oldalt kíbírnia.

A vásárlók tudatába meg azt ültetik el, hogy 12.000 Ft-ért lehet kapni olyan nyomtatót, ami mindent tud. Megvásárolni könnyű, fenntartani (szinte) őrültség.

(#13696) pakura24 válasza pakura24 (#13683) üzenetére


pakura24
csendes tag

Sziasztok, nemtudom, hogy rosszul tettem e fel a kérdést vagy csak pont elpörgette a többi üzenet. Valaki tudna esetleg segíteni?

Köszönöm.

(#13697) ocscsaba válasza pakura24 (#13696) üzenetére


ocscsaba
tag

Én az összefoglalóban javasolt Brother DCP 1622WE készüléket ajánlom, de nem tud kétoldalast, minden másban megfelel. 3 év garanciával jó választás. Duplex nyomtatók már 10-15 ezerrel drágábbak. A felbontás a szövegnyomtatásnak megfelel, gazdaságosságban jó választás.

(#13698) WARZ


WARZ
tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni nyomtató vásárlásban! Jelenleg van egy epson wf2010-es tintasugaras nyomtatóm, de az elmúlt egy évben csak a baj van vele! Nyomtatok kb 20-30 oldalt es mindig valamelyik tartály kifogy és míg azt nem cserélem ki addig nem enged nyomtatni tovább!!! Ha megprobálom más színnel nyomtatni pl. Amelyik tartály fullon van akkor se enged tovább, mert az egyik üres! Próbáltam már azt is, hogy az összes tartályt kicseréltem biztos ami biztos de kb 50oldal után ismét azt jelzi, hogy valamelyik tartály üres! Pedig álltalában csak sima szövegeket nyomtatok feketével néha elvétve egy pár bekezdés eltérő színnel! A fekete patron hamar kifogy pedig xl patron van a gépben és eredeti! Egyszerűen nem értem hogy az istenbe fogynak a tintak ha alig van használva!
Ezért tőletek szeretnék kérni segítséget, hogy milyen típusú nyomtatót kéne vennem amivel ilyen problémák nincsenek! Ha az egyik tartály kifogy akkor tudjak másik színnel tovább nyomtatni!
Fontos, hogy tudjon színesen is nyomtatni, mert néha nagy szükség van rá!
Szeretném ha tudna scannelni is ha mar újat veszek!
Lézeres vagy tintasugaras na ezt nem tudom!
Van mikor minden héten használjuk de van mikor 1-1.5 hónapig semmi!
1 évben nagyon max 5-600oldal lenne kinyomtatva!
Ami még nagyon fontos lenne, hogy wifis legyen és első beüzemelésnél se kelljen kábellal összekötni egy géppel se!!!
A válaszokat előre is köszönöm! :R

U.i.: Árat nem tudok írni, mert a mostani nyomtatóm került újonnan 30euroba ami már bőven visszahozta az árát csak az elmúlt évben annyi patront vettem, hogy ezt a gépet nem éri meg tovább üzemelni!

(#13699) Gabbana válasza Earl_Muttley (#13690) üzenetére


Gabbana
aktív tag

Na megjött az Epson L3060 nyomtató. Feltöltöttem tintával, összeraktam, nyomtat telóról wifin keresztül, minden ok.

Viszont... ha nyomtatni akarok az itthoni wifiről kilép a telefonom, nyilván a nyomtatóval kapcsolódik.
Mi a megoldás? Tudom a nyomtatót a routerhez wifin csatlakoztatni, vagy kell közéjük kábel?
Hogyan kell beállítani?

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#13700) Earl_Muttley válasza Gabbana (#13699) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Nyomtatót a wifire tedd fel, routeren wps gomb + nyomtatón wifi gomb. L3050em van, rég csináltam, de asszem a lépésről lépésre le van írva, kábel ilyesmi nem kell hozzá. :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.