Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) gudpikcs válasza Earl_Muttley (#13100) üzenetére


gudpikcs
tag

hát igen.mérlegelek és 1iket megveszem.tudom jo a tartályos de csak néha dokumentumokra kell.és ha meguszom 23 körü az most jó.de köszönöm a segedelmet...köszke még1xer.

(#13102) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Látom, volt már itt kérdés: ugye a Brother DCP-1622WE és a DCP-1623WE típusok a színükön kívül azonosak? A gyártónál nem láttam különbséget, illetve a tartozékok (toner és dob) azonosak. Csak azért, mert az utóbbi a MediaMarkt-nál olcsóbb, mint az előbbi bárhol máshol, illetve ingyen házhoz is szállítják.

Alex

(#13103) BrownB


BrownB
tag

Sziasztok! Mi a véleményetek a HP Ink Tank Wireless 415 nyomtatóról? A másik kiszemelt a Brother DCP-T510W. :F

(#13104) atala


atala
Topikgazda

Pár napja már tesztelgetem az új Brother MFC-T910DW nyomtatót. Megosztom veletek a tapasztalatomat.
Elődje egy Epson WorkForce Pro WF-5620-as nyomtató volt. A leírásomban ezzel hasonlítom össze a T910-est, de hozzá teszem, hogy az 5620-as egy komolyabb, nagyobb terhelésre készített nyomtató.

Anyaghasználat terén rendben van a gép. Erős, nem törékeny anyagokból van megépítve. Erősebb anyagokból van, mint az Epson L szériás nyomtatói, megközelíti az Epson 5620-ast.
A csatlakozókat a legrosszabb helyre tették. A hálózati csatlakozó bal oldalt van. Tehát, ha egy szűkebb helyre tennéd be, 15 cm-rel több hely kell. Az usb, és a hálózati csatlakozó a nyomtató fedele alatt található, így kb 50 cm-rel rövidül a kábel, mint ha a hátulján lenne a csatlakozó.
Van hátsó lapadagoló, ami fontos lehet, ha fotókat, vagy borítékokat akarunk nyomtatni. Ha nem akarjuk használni, akkor egy mozdulattal lehajtható a fedele.

Meglepően csendesen nyomtat, de ha valaki még ezt is sokallja, be lehet állítani csendes módot is. Ilyenkor kicsit lassabb, de még halkabb a nyomtató.
Van kétoldalas nyomtatás, de a lap fordásánál elég sokat piszmog . Normál nyomtatási módban, két egyoldalas dokumentum 12 mp alatt jött ki, ugyan ez kétoldalasban 28 mp.
A nyomat minősége megfelelő. Annak ellenére, hogy nem pigmentes a fekete tinta, jó minőségű a szöveges nyomtatás is.
Kipróbáltam a fotó nyomtatást, szép fotókat készít, és nem is kell a legjobb minőséget beállítani.
Az USB meghajtóról csak jpeg képeket lehet nyomtatni, más formátumot nem. Ez negatívum.
Papírbetöltéskor rákérdez, hogy milyen formátumú a papír, de ezt ki is lehet kapcsolni.

A nyomtató menüje magyar nyelven is kommunikál. Az LCD kijelző nem érintős, de a nyilakkal, és a szám gombokkal könnyen lehet navigálni. Ha valaki nem akar itt piszmogni, akkor lehetőség van táv beállításra is, kicsit kevesebb beállítási lehetőséggel. Ilyenkor a számítógépről tudjuk elvégezni a nyomtató beállításait, amit azután rá küld a nyomtatóra. Ezeket a beállításokat el is lehet menteni, így ha esetleg szerviz után törlik a beállításokat, vissza lehet tölteni.

ADF-ből kétoldalas dokumentumot nem lehet másolni, szkennelni. Kétoldalas másoláskor, a szkenner üvegre kell tenni a lapot, és közben megfordítani. ADF-ből, és az üveglapról is egyaránt szép másolatokat lehet készíteni. Az üveglapról talán egy nagyon kicsit jobb a minőség.
Ha több lapot teszünk az ADF-be, érdekes módon az alsó lapot kezdi el behúzni, és a kimenetnél is alulra teszi a lapokat. Ilyenkor jól jön a végén található ütköző, hogy ne essenek le a lapok.
Külön pozitívum, hogy másoláskor nem kell várni a szkenner bemelegedésére, szinte azonnal elindul a másolás.

Van fax benne, de ezt nem teszteltem.

Indulásként adnak hozzá két flakon fekete tintát, (13 ezer oldalra) és 1-1 flakont a színesekből. (5000 oldalra). A fekete tintát 2500 Ft-ért, a színeseket 2000 Ft-ért lehet beszerezni. Ezzel egy mono lap költsége 0,4 Ft, színes lap költsége pedig 1,2 Ft.

Összességében nagyon elégedett vagyon a nyomtatóval. Majdnem hozza egy profi nyomtató tudását, és minőségét. Ha lenne benne automatikus kétoldalas ADF, akkor ár/érték arányban 10/10 lenne, így csak 9/10

(#13105) atala válasza BrownB (#13103) üzenetére


atala
Topikgazda

Inkább a Brother. A HP drága, lassú, és a termikus fej miatt hamarabb tönkre megy. Az egy előnye, hogy ha kapsz hozzá új fejet, akkor egy mozdulattal ki lehet cserélni, és valószínűleg olcsóbb is hozzá mint a beépített fejes nyomtatókba. Pl a régebbi HP tartályos modellbe Kínából már 13 ezerért kapsz egy szett fejet. Ezekbe az újakba nem tudom mennyi.
Viszont a Brtoher meg 3 év garanciával van, az nagy plusz.

(#13106) Kirir


Kirir
tag

Szeretnék itthonra vásárolni egy nyomtatót, jelenleg nincs. Havonta egy-két alkalommal nyomtatnék fekete-fehér kivitelben. Egy-egy szerződés, elektronikus számlák. Már nézegettem termékeket, szimpatikus, hogy vannak egyben fénymásolók is, néha az is nagyon hasznos lenne.

1. Tintás vagy lézer? Nekem mindegy, nem vonzódom különösképpen egyik fajtához sem.
2. Fekete vagy színes? Alapvetően fekete.
3. Mire használnád? Jórészt csak szöveg: szerződések, számlák, gépelt szöveg.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Havonta megközelítőleg 2 alkalommal, alkalmanként kb. 3 oldalt.
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Ha épp úgy jönnek ki a dolgok, akkor 2,5 hónap.
6. Milyen funkciókat vársz el? Másolás funkció.
7. Mennyi a keret? 25000 forint, plusz-mínusz 10000.
8. Árérzékeny vagy? Nem.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Abszolút nyitott vagyok utángyártott termékekre :).

Egyéb igényem: kicsi legyen és designos (tudom, ez erősen szubjektív) :).

(#13107) Earl_Muttley válasza Kirir (#13106) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Szia,

Neked lézer kell, olyan 35-40 ezer ami már másol is. :)

Samsung M2070(W)/Brother DCP-1622, 1623WE gépeket tudom javasolni, a Brotherben egyből 1500 lapos tonert kapsz, így az igen sokáig elég lenne neked. :)

Vagy! Ha lézernyomtatóhoz képest kicsit szeretnél, akkor Wifi igénytől függően Hp M28a/M28w.

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13108) Kirir válasza Earl_Muttley (#13107) üzenetére


Kirir
tag

Érdemes havi 5 oldal nyomtatásáért egy 40 ezer forintos lézer nyomtatót vásárolni?

(#13109) tom120514 válasza infotech (#49) üzenetére


tom120514
őstag

Ha olcsót akarok, csak hogy rudjak nyomtatni, megnézem mihez van utángyártott patron már és olyat veszek. Nagyon csábító áron lehet elhozni vadi újakat, aztán az első csere majdnem ugyanannyiba kerül. Ez alapján a Canon nyer :)

Never go full retard.

(#13110) vargalex válasza Kirir (#13108) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A 4., 5. pontban megfogalmazott igényeid alapján igazából csak lézer nyomtató jöhet szóba. A 6. pont miatt ugye multifunkciós. Azok közül a kolléga által ajánlottak a legolcsóbb/bevált típusok.

(#13109) tom120514: sikerült egy 14 éves hozzászólásra válaszolni... :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13111) phanzetomox válasza tom120514 (#13109) üzenetére


phanzetomox
őstag

:DDD ez jó volt

(#13112) tom120514 válasza vargalex (#13110) üzenetére


tom120514
őstag

:))

Never go full retard.

(#13113) tom120514


tom120514
őstag

Így jár aki értelmetlen sok ablakot tart nyitva :))

Never go full retard.

(#13114) Earl_Muttley válasza Kirir (#13108) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Benne van a pakliban a használatodnál, hogy beszárad a tintás, hosszabb állások esetén. Ha esetleg amellett döntenél, akkor 2 hetente érdemes vele 1-1 lapot (fekete, színes) nyomtatni, és akkor nem lesz ilyen gondod.

A szkenner meg megdobja a 22-23 ezret, 35-40re. :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13115) bagaba1


bagaba1
tag

Sziasztok,

keresgéltem, de nem találtam meg eddig a számomra megfelelő nyomtatót. Mono lézernyomtatót keresek, havi 5-50 oldal nyomtatására. Létezi kaz olcsóbb típusokból olyan változat, ami hálózatképes(LAN vagy WIFI) és tud kétoldalas nyomtatást, vagy ha ilyen elvárásaim vannak akkor mindenképp már scanneres változatok között kell nézelődnöm? Fontos, hogy legyen elérhető olcsó toner is hozzá.

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#13116) Kirir válasza Earl_Muttley (#13114) üzenetére


Kirir
tag

Köszönöm az információkat. Fénymásoló funkció elég, szkennert nem igénylek. Nekem is szimpatikus, hogy két hetente nyomtatok egy oldalt.

(#13117) vargalex válasza Kirir (#13116) üzenetére


vargalex
félisten

Nem tudom, hogy van-e olyan típus, ami csak fénymásolni tud, de scannelni nem. Szerintem nincs, vagy ha mégis lenne, akkor drágább...

Alex

(#13118) Earl_Muttley válasza Kirir (#13116) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Együtt jár a fénymásoló meg a szkenner.

Ha így a tintasugarasra nyergelsz, akkor ott van a HP 3835 gépe például. 22 ezer ft környéke, 360 fekete és 200 színes jön ki a 2 patronból. Ha mégis beszáradna, elég a patronokat cserélni. Elvileg tudja az egypatronos módot is, ha tényleg csak feketét használsz.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13119) carr válasza ocscsaba (#12985) üzenetére


carr
őstag

Végül lemondtam a full duplexről. De maradt a brother.
Ilyen lett.
Eddig jó, kicsit döcögős volt a beüzemelés (wifi szivatott), de könnyű tölteni, és elmegy 3 év garival a világ végére. :)
311gram a gyári toner dob nélkül, cca 5 oldal nyomtatása után.
Köszönöm a terelgetést!
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#13120) vargalex válasza carr (#13119) üzenetére


vargalex
félisten

Én ugyan ezt a típust rendeltem múlt pénteken az MM-ből 33299 Ft-ért. Ma szállították ki, de majd csak este leszek otthon, így akkor lesz a beüzemelés.

Alex

(#13121) atala válasza carr (#13119) üzenetére


atala
Topikgazda

A gyári tonert egy kiegészítő nélkül nem tudod tölteni. Egy ehhez hasonlót kell venned. Vagy veszel egy utángyártottat, és azon már olyan van. Legalábbis a régebbi tonereknél ez volt.

(#13122) kovy79 válasza atala (#13065) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi (bocsi, csak most jutottam vissza).
Após (neki kell) végül sanszos, hogy Kyocera-t vesz.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#13123) Sordoran


Sordoran
addikt

Sziasztok!

Én is nyomtató vásárláson töröm a fejem, eddig a Brother DCP-1622WE volt szimpatikus de most elgondolkodtam a Brother DCP-T510W-n. Nem feltétlen nyomtatnék sokat, de fontos a költséghatékonyság, ennél pedig olcsóbban jön ki utántöltés. Valamint fotókat is nyomtatnék, és ilyen nyomtatási költség mellett gazdaságosnak is tűnik. Kérdés, hogy mennyit is jelent a valóságban az annyi? Színes patronokhoz 5.000 oldalt írnak, ez a valóságban kis képek/fotók (10x15 cm) esetén hány darabot jelent nagyon durván?

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#13124) Earl_Muttley válasza Sordoran (#13123) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Brothernél nincs tapasztalatom, de a hasonló tartályméretű Epson L355ömmel vegyesben olyan 6 és 700 közötti 10x15 fotó + egy olyan 5-600 A4 oldal jött ki egy tele tartályból.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13125) Kirir válasza Earl_Muttley (#13118) üzenetére


Kirir
tag

Köszönöm a visszajelzéseket. Még egyszer végiggondoltam az általatok leírtakat és belátom, hogy a legjobb megoldás egy lézernyomtató. Nézegettem az arukereson, hogy éppen milyen termékek érhetőek el.
Erről a nyomtatóról mi a véleményetek: Brother DCP-L2512D ([link]).
Ezen termékhez milyen utángyártott tonert lehet használni?

[ Szerkesztve ]

(#13126) carr válasza vargalex (#13120) üzenetére


carr
őstag

Volt kuponod? :-D
:R
Atala: köszi.
Biztosan kell majd.

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#13127) vargalex válasza carr (#13126) üzenetére


vargalex
félisten

Nem volt, akkor éppen annyiba került.
Tegnap gond nélkül ment a beüzemelés. A mérete kicsit meglepett. Előtte egy Xerox Phaser 3116-om volt. Dokumentáció szerint alapterületre hasonló, mégis a Brother nagyobb. Ráadásul a Xeroxnál a papírtálca teljes mértékben eltűnik a nyomtató aljában, a Brother-nél az A4-es lap fele "kilóg".

Egyébként hibátlanul működik.

Alex

(#13128) Ladislaoca


Ladislaoca
tag

Sziasztok!

Egy Epson L4160-as multifunkciós nyomtatóval szemezgetek éppen.
Vannak tapasztalataitok ezzel a készülékkel kapcsolatban?
Vagy esetleg tudtok hasonló készüléket ajánlani?
(Olyan nyomtatót keresek ami tintás rendszerű, Wifi-s, kétoldalasan is tudj nyomtatni, tud másolni és szkennelni is. Természetesen az Epson L4160-hoz hasonló árfekvésben. (Maximum 80 ezerig)

(#13129) atala válasza Ladislaoca (#13128) üzenetére


atala
Topikgazda

Varshi fórumtársunk elég sok rosszat írt a nagytestvéréről. [link]
Én nem biztos, hogy megvenném 80 ezerért.
Most vettem egy Brother MHC-T910DW nyomtatót. Teljes mértékben meg vagyok elégedve vele. Igaz, kicsit drágább, 93-95 ezer, de cserébe gyorsabb, halkabb, és kapsz egy ADF szkennert, hátsó lap adagolást, és faxot is. (ez utóbbit nem tudom használja még valaki? ) :)

(#13130) Ladislaoca válasza atala (#13129) üzenetére


Ladislaoca
tag

Sajnos az már nem fér bele nekem az árba!
Elolvastam amit belinkeltél.
Azért annyira rosszakat nem írt róla.
Talán a zajossága lehet az igazi gond.
Canon multifunkciós nyomtatót akartam választani, de ebben az árkategóriában nincs olyan típusa ami tud kétoldalas nyomtatást.

(#13131) atala válasza Ladislaoca (#13130) üzenetére


atala
Topikgazda

Szerintem az a 15 ezer plusz megér annyit, hogy gyorsabb, és halkabb legyen. Az az 5 lap percenkénti színes nyomtatás már nagyon karcsú.

(#13132) Varshi válasza atala (#13104) üzenetére


Varshi
aktív tag

Köszi, jó a review!

Majd írj még, ha van hosszabb/mélyebb tapasztalat. Pl. max hány oldalas doksit lehet ráküldeni egyszerre (input/output tálcák mekkorák a valóságban), mennyire egyszerű a "csak léci 1 oldalt szkennelj be nekem gyorsan, mielőtt indulunk"..

(#13133) Sordoran válasza Earl_Muttley (#13124) üzenetére


Sordoran
addikt

Köszi a választ. Végül is egész jónak tűnik, majd meglátom mennyit tud a Brother. Már megrendeltem, hétvégére megérkezik. :B Amúgy gondolkodtam Epson L3050-en is, csak itt a szkenner részt sokan problémásnak írták. Az viszont kulcs fontosságú, hogy tudjak hálózaton keresztül 2-3 géppel is szkennelni. (win7, 8 és 10-es gépeken, csak hogy megfelelően problémás lehessen :DDD )

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#13134) atala válasza Varshi (#13132) üzenetére


atala
Topikgazda

Nagyon egyszerű a szkennelés. Gyakorlatilag pár gomb nyomás. Lehet szkennelni usb meghajtóra, email-re, dropbox-ra, onedrive-ra, számítógépre (Ez Epson 5620-al nem ment.) Itt semmit nem kell megadni, a hálózaton lévő összes gépre lehet egy gombnyomással szkennelni. Emailnél sem kell megadni semmit csak az email címet. A brother saját szerverét használja a küldésre.

Papír tálcák:
ADF ami elvileg 20 lapos, 30 simán belemegy, és be is tudja húzni a lapokat.
Hátsó tálca elvileg 80 lapos. Belefér 90 is, de akkor már nem húzza be a lapokat. 80-nál pont még jó.
Kimeneti tálca papíron 50 lapos, de gyakorlatilag 150 lap is elfér benne, és még így is rá tudja tenni a lapot a tetejére.
Alsó tálca 150 lapos. Ez kb stimmel is, és teli tálcánál is behúzza a lapokat.

Eddig még nem találtam negatívumot a nyomtatóval kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#13135) carr válasza atala (#13121) üzenetére


carr
őstag

Gondolom ebben benne van a "km óra" állást visszapörgető kerék.. :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#13136) atala válasza carr (#13135) üzenetére


atala
Topikgazda

Nem is a kerék a lényeg, hanem a fedél amit rá csavarozol. Ránézésre jó. Azon a toneren amit én használtam, ott a gyári zárt volt, az utángyártott nyitott. De nagyon nem akarok okoskodni, mert a 1090-es tonert nem ismerem. Ha meg lesz a nyomtató, úgy is meg látod milyen a gyári toner.
Túl sokszor nem lehet megtölteni, mert a gumi henger elhasználódik. Nekem 2-3 töltés után már nem volt tökéletes a nyomat.

(#13137) carr válasza atala (#13136) üzenetére


carr
őstag

:R
Köszönöm. Az a 2-3 töltés lehet lesz vagy 1 év. vagy 2. :DDD
OFF

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#13138) mnbtrew


mnbtrew
csendes tag

Sziasztok!

kis iroda számára szeretnék nyomtatót vásárolni, segítségeteket szeretném ebben kérni:

1. Tintás vagy lézer? Lézer. Vagy esetleg LED. utóbbi technológiát nem ismerem, nem tudom érdemes lehet-e ezzel foglalkozni?
2. Fekete vagy színes? Fekete
3. Mire használnád? Csak szöveg
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Színes : 0 FF: kb 1500-2000 oldal/hó
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? 2 nap. :)
6. Milyen funkciókat vársz el? szkenner, fénymásoló. Hálózatról menjen, de nem kell feltétlenül a wifi. Automata duplex nyomtatás, duplex szkennelés előny, de nem feltétel
7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?) A legjobb ár-érték arányút szeretném venni, de nem tudom mi az ára. Ha 50, 50, ha 100, 100, ha több, több.
8. Árérzékeny vagy? nem
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? A hosszútávú gazdaságos üzemeltetés a szempont.

Szakértő válaszaitokat előre is köszönöm!

üdv:
t

(#13139) Varshi válasza mnbtrew (#13138) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szia!

"A hosszútávú gazdaságos üzemeltetés a szempont."

Én biztos, hogy a tartályos tintás nyomtatók területén néznék körül, mert nagyságrendileg lesz nagyobb a lapköltség a lézerrel. Ha az belefér, akkor persze hirtelen "nyílik az olló", nagyon sok készülék jöhet szóba.
Mono lézerből van multifunkciós bőven, amik tudják, amit szeretnél (bár a duplex szkennelés direkt "menő" funkció, csak a drága irodai gépekbe teszik inkább), és ott szimplán drágán fog nyomtatni. Persze még mindig jobb, mintha színes kellene.
Ha utángyártott toner is játszik, már vállalhatóbb, de azért évi 25000 oldalnál már jelentős lesz a többletköltség a tartályosokhoz képest. Csak azt ne feledd, hogy nem csak tonert, hanem időnként fényhengert is kell cserélni, ez a Brothernél 12e oldal (a többinél se fogja 50e-nél tovább bírni szerintem), és ugyan némelyikhez van olcsóbban is utángyártott, de nagyon kell matekozni, hogy ne legyen durva a fenntartás költsége.

Ehhez képest egy 3 évig garis tintásnál a fejeket gariban cserélik, és utána is vállalható költség, ha innentől megint több évig nem kell rákölteni.

(#13140) mnbtrew válasza Varshi (#13139) üzenetére


mnbtrew
csendes tag

Szia!

Köszi szépen. Erről a "tartályos tintasugarasról" még nem is hallottam! Tudnál esetleg konkrét típust is ajánlani?
Nem gond ha most 20-30-50K-val hosszabb az ár, ha utána megtakarítom a nyomtatás költségén.

(#13141) atala válasza mnbtrew (#13140) üzenetére


atala
Topikgazda

Az összefoglalóban találod a tartályos nyomtatókat felsorolva. Kevés tudja csak a kétoldalas nyomtatást, a kétoldalas adf szkennert meg egyik sem. Azt sem árt megnézni, hogy milyen terhelésre van tervezve.
Én egy Brother MFC-T910DW nyomtatót vettem, és meg vagyok vele elégedve.
Az Epson Ecotank M-es szériái csak feketén nyomtatnak, és gyorsak. Évi 1-2x 5 ezer oldalig terhelhető, de huzamos ideig csak havi 800 oldalra ajánlják.

(#13142) whited


whited
addikt

Sziasztok
Ebben az árkategóriába keresek nyomtatót ( 30-40k)
Ami lényeges:
Havi 2-300 oldalt nyomtatok
Ha lehet Wi-fi képes legyen
Színest csak elvétve nyomtatok
Scanner mindenképp legyen rajta
Újat szeretnék venni, mert cég névre vennénk :R

Első kiszemeltem:
Samsung M2070

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#13143) bagaba1


bagaba1
tag

Sziasztok,

Végül megváltozott a tervem, és egy Brother DCP-T510W nyomtató mellett döntöttem. Az imént ki is próbáltam a fotónyomtatást vele, A4 papírral, a saját ControlCenter4 szoftverével. Kétszer próbálkoztam, és mindkét esetben a hátsó adagólóba tettem 1-1db A4 fotópapírt. A tálcában van ~100db A4 nyomtatópapír. Mindkét alkalommal először felkapott egy lapot a tálcából, 1-2cm hosszan elkezdte nyomtatni rá a képet, majd bevette hátulról a fotópapírt és folytatta azon a nyomtatást. Mi okozhatja ezt? Esetleg jobban be kéne tolni a fotópapírt?

Más: Az időn kívül van hátránya ha az elérhető legjobb minőségben nyomtatom a fényképet? Gondolom nem használt több tintát ezesetben.

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#13144) Rikseven


Rikseven
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék otthonra vásárolni egy nyomtatót:

1. Tintás vagy lézer? Lézer
2. Fekete vagy színes? Fekete
3. Mire használnád? Elsősorban szöveg, táblázatok.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Heti 50 oldal körül.
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Nyáron 2 hónap.
6. Milyen funkciókat vársz el? Scannelés, fénymásolás, wi-fi.
7. Mennyi a keret? Kb. 60-ig
8. Árérzékeny vagy? Ár-érték arányban jót és gazdaságosat keresek.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Talán jobban bízok a gyáriakban. Tintasugarasokban az utángyártottak nem valami jó minőségűek. Lézerről nem tudok semmit.

Kérném a segítségeteket. Milyen modellt ajánlanátok?
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#13145) atala válasza bagaba1 (#13143) üzenetére


atala
Topikgazda

Mi van beállítva magán a nyomtatón? Nekem (T910-nél) amíg át nem állítottam, a hátsó adagolót fotópapírra, és 10x15 cm-re, addig csak alulról kezdte behúzni a papírt, mivel a Control Centerben nem lehet megadni honnan húzza be a papírt.

Kicsit több tintát használ a legjobb minőségnél, meg sokkal lassabb, más hátránya nincs.

[ Szerkesztve ]

(#13146) atala válasza Rikseven (#13144) üzenetére


atala
Topikgazda

Az összefoglalóban van egy ajánlott Brother nyomtató. Az megfelelhet a célodnak.

(#13147) Rikseven válasza atala (#13146) üzenetére


Rikseven
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Megnézem.

(#13148) himpike


himpike
aktív tag

Sziasztok!
Az újabb Epsonok használt tintatartályának resetelésére(ez egy L3150 és szerintem 50 oldalt se nyomtattak vele szóval nem értem mitől lett tele) létezik otthoni módszer?

(#13149) atala válasza himpike (#13148) üzenetére


atala
Topikgazda

Magától nem telítődik fel. Ha nem nyomtattál sokat, akkor sok tinta öblítést csináltál.
Nem elég resetelni, ki kell cserélni a szivacsokat. Ha csak reseteled, megeshet, hogy egy idő után már nem tud többet elnyelni a szivacs, és kifolyik a nyomtatóból a tinta. [link]

(#13150) himpike válasza atala (#13149) üzenetére


himpike
aktív tag

Eladtuk, 3 nap múlva visszahozták hogy nem wifis... ok, visszavettük, eladtuk még aznap engedménnyel. 1 hét se telt el és ezzel hozták vissza megint. Köszönöm a választ, szerintem visszadobatjuk garanciában ilyen kis lapszámnál. Meglátjuk mire megyünk vele. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.