Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) szata.68 válasza atala (#13250) üzenetére


szata.68
senior tag

Megvan, köszi szépen! :)

A faxot ki lehet valahogy kapcsolni? Vagy legalább annyira, hogy amikor kikapcsolom a nyomtatót ne kérdezze meg, hogy törlöm-e az előzményeket.

[ Szerkesztve ]

(#13252) atala válasza szata.68 (#13251) üzenetére


atala
Topikgazda

Nekem be van állítva, hogy 10 perc után menjen el alvó módba, és 2 óra után kapcsoljon ki. Így nem kérdez semmit.
Fizikailag kikapcsolni meg nem szabad, mert akkor nem tudja elvégezni az automatikus karbantartást.

(#13253) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#13220) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Sziasztok.

Felteszem nincsen tapasztalat a két típussal, de azért egy óvva intés vagy lökés jól jönne. Megvettem egy samsung ML2026W-s típust, de elég silány szegény. Mármint kinézetre oké, cuki meg pofás kis darab, jó a nyomtatási kép is írott szövegnél, de rajzok nyomtatásánál van némi eltérés. Egy lapon kétszerezve a rajzot, kettévágva a lapot, nem igazán fedi egymást. Kisebb baj. A nagyobb, hogy írásvetítő fóliára, több típusra se nyomtat szépen, hiányos lesz. Nincs is ilyen beállítása a nyomtatáskor. Melóban a nagy lexmark x950 gyönyörűen nyomtat fóliára. Nyilván nem egy pálya a két nyomtató. De gondolom, ha a samu beállításaiban ott lenne, hogy fóliára nyomtat akkor szebben kezelné. Lényegtelen, visszaviszem a 14napos visszavételre hivatkozva. Illetve, hogy a fóliát nem kezeli hibátlanul, holott azt mondták az MM-ben, hogy kipróbálni nem lehet, de biztosan viszi a fóliát. Ráadás, szerintem csak szoftveresen tudja az 1200dpi-t, néhol tök egyenes vonalaknél recésen nyomtat.
Szóval az alábbi kettő közül melyik lehet a jobb? :R
LEXMARK B2338dw
Ricoh SP 325DNw

Mi az az automatikus karbantartás?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#13254) szata.68 válasza atala (#13252) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi szépen a választ!

(#13255) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Milyen nyomtatót ajánlanátok 25-30k-s kategóriában backup nyomtatónak?
Lényeg lenne a multifunkcionalitás, lehessen vele scannelni, másolni is.

Most is úgy jártam, hogy az Epsonom (WF 5620 DWF) megadta magát, valószínű szervíz, ami 2-3 hét, jó esetben..
Olyan nyomtatót keresek, ami az ilyen alkalmakon használható lenne, hogy ne legyek ilyenkor meglőve.
(Bár reméljük nem lesz sok, de ez sajnos már a második :( )

Mi ilyenkor egyáltalán a jó megoldás, hogy ha elrakunk egy nyomtatót hoszabb időre, akkor ne száradjon be a fej, stb?

(#13256) atala válasza almi (#13255) üzenetére


atala
Topikgazda

Mono lézert vegyél. Nézd meg azt a Brothert ami az összefoglalóban van ajánlva. 1500 oldalas tonerrel szállítják, és utána is olcsó hozzá a toner.

(#13257) almi válasza atala (#13256) üzenetére


almi
senior tag

Szia!
Köszi a tippet, ha jól néztem 35k körül beszerezhető már.
A toner az "eláll" sokáig? Ha mondjuk el van rakva fél/egy évig, akkor probléma nélkül fogok tudni újra nyomtatni vele?

(#13258) atala válasza almi (#13257) üzenetére


atala
Topikgazda

Igen, a toner nem szárad be. Ha nagyon sokáig áll a nyomtató, akkor annyit meg lehet tenni, hogy kiveszed a tonert, és megrázogatod, hogy fellazítsuk a port, de ha nem kap párát, (márpedig nem szabadna) akkor arra sincs szükség.

(#13259) Varshi válasza atala (#13258) üzenetére


Varshi
aktív tag

Egyszer mondtam egy embernek, hogy rázza meg kicsit a tonert, hát söpörtük utána a padlóról a port :(
HP volt. Azóta nem merem ezt mondani senkinek. :D

(#13260) atala válasza Varshi (#13259) üzenetére


atala
Topikgazda

Pedig még valamelyik használati útmutatóban is olvastam, hogy amikor már fogyóban van a por, akkor rázzuk meg egy kicsit, hogy egyenletesen szét oszoljon a hengernél a por.
Nem kell mint a félőrült, csak finoman. Ha jó a toner, nem szabad, hogy ki jöjjön belőle a por.

(#13261) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok,

az mitől lehet, hogy a wifi-n keresztüli nyomtatás eléggé lassú? Úgy 1mega/10sec? Ez normális? Azt hiszem N-es wifi van benne, de ez csak talán.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#13262) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#13261) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na ez megoldódott, valami driverhiba volt.
És itt jönne is egy új kérdés: a nyomtató telepítője kettő típus van:
egy sima installation package és egy pcl xl emul.
felajánl 3 lehetőséget:

Mit jelentenek ezek a gyakorlatban és mit érdemes kiválasztani?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#13263) PociAti válasza gordonfreemN (#13262) üzenetére


PociAti
senior tag

Különböző szabvány szerinti nyomtató leíró nyelvek.
- Eltérően dolgozzák fel a nyomtatni kívánt dokumentumot (vagy képet),
- és lehetnek olyan nyomtatási funkciók, melyeket nem mindegyik tartalmazza.
Nagy méretű és tudású gépnél mindegyiket feltelepítettük, és ha olyan munka volt, akkor a témához választottuk a drivert.

Ha jól sejtem az XL elnevezés a PCL 6 továbbfejlesztett változatát jelöli. (Más elnevezése PCL XL vagy PXL.)
Valószínűleg a HP által fejlesztett driverek közül elég a PCL 5-öt, vagy ezt a XL-t feltelepíteni, és mellé az Adobe PostScript driverét.

Például mi azt tapasztaltuk, hogy a PS driver szebb feketével dolgozott, így dokumentumok nyomtatására alkalmasabb volt, de ha már kép is volt benne, annak dinamikája nem tetszett, és a PCL driver hozott jobb eredményt.

És a Brother nyomtatók leírásában olvastam, hogy egyes funkciók csak PCL illesztőprogramnál érhetők el. (Olyanra kell gondolni, mint gépi tűzés, 2 oldalas nyomtatás, booklet nyomtatás, stb., míg grafikus munkák esetén a PS-nek lehetnek előnyös tulajdonságai.)

(#13264) gordonfreemN válasza PociAti (#13263) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszönöm szépen válaszod.
Leginkább egyszerű szövegek nyomtatása (monokróm lexmark lézer nyomtató) illetve áramköri rajzolatok PDF-ként való nyomtatása lesz a cél. Ha jól értem, akkor a PS-el fogok ez esetben jól járni.

Sajnos a wifi lassúsága abból ered, hogy mivel dinamikus az IP kiosztása itthon, ő is kap egy IP-t amíg nincs áramtalanítva. De azután viszont elfelejti, azaz új IP-t kap az átjárótól/osztótól (modemrouter) és ilyenkor a PC is hajlamos elveszteni a nyomtatóval kapcsolatot. Nem is igazán értem, miért ilyen fapados a szoftver, de megoldom úgy, hogy statikusra átállítok most mondent. Ezután már mindig ugyanoda kéreckedik vissza mindenki.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#13265) PociAti válasza gordonfreemN (#13264) üzenetére


PociAti
senior tag

Adott nyomtatónál a fent leírt módon viselkedett, de az Konica-Minolta készülék volt.
Feltételezhetően nálad is a PS hozna legjobb eredményt az áramköri rajzoknál, de csak próba után derül ki.

Az én routeremnél van lehetőség fix IP-t hozzárendelni MAC address alapján, így mindig ugyanazt az IP-t kapják. Ez nálam a Network / LAN / DHCP Binding menüpontban található, de természetesen ez is készülék függő. Talán te is be tudod állítani ... valahogy.

(#13266) gordonfreemN válasza PociAti (#13265) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igen, közben sikerült késő este a DHCP reservation menü alatt (UPC modem)

A próbákat pedig meg fogom ejteni, köszi a segítségeket!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#13267) dokee78


dokee78
félisten

15k alatt keresek új színes nyomtatót.
Keveset nyomtatunk viszonylag.
Egyszerű legyen a tinta csere.

(#13268) dokee78 válasza dokee78 (#13267) üzenetére


dokee78
félisten

CANON Pixma MG3650CANON Pixma MG3650?
HP Deskjet 3787?

(#13269) Earl_Muttley válasza dokee78 (#13268) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Ha nincs szükséged a síkágyas szkennerre, inkább a 3787, tintaköltség szempontjából.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13270) haladó


haladó
tag

Helo,

Az összefoglalóból ezt néztem ki:
Brother DCP-T310 (Új típus)
mysoftnál 38.900Ft
Tud valaki jobb vételt ebben a kategóriában (szines, tintás, multifunkcionális) hosszútávon?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#13271) PociAti válasza haladó (#13270) üzenetére


PociAti
senior tag

Ha nem zavar, hogy kicsit használt:

https://hardverapro.hu/apro/brother_dcp-t510w_nyomtato_elado/hsz_1-50.html

Brother DCP-T510W Nyomtató eladó, 30.000 Ft.
"Brother DCP-T510W Nyomtatóm eladom garanciális 2018.11.24.-én lett vásárolva. Egyetlen gondom, hogy automatikusan nem nyomtat a lap mind két oldalára, csak manuálisan."

Persze hogy nem nyomtat automatikusan, mert ez nem duplex nyomtató!
Elvileg 2021. novemberéig garanciális lenne.
Nem ismerem az eladót, csak láttam a hirdetést.
Azt feltételezem a benne lévő piezzos fejhez nem nagyon nyúltak a fejlesztők, paraméterek alapján kb. 5 éve ezt használja a Brother, nem nagyon kellett újítani rajta (csak a fekete pigmentes festéket cserélték le kevésbé kényes vízbázisúra).

(#13272) atala válasza PociAti (#13271) üzenetére


atala
Topikgazda

Azt azért hozzá tenném, hogy csakis hibátlan fúvóka teszttel szabad megvenni a nyomtatót. Ha bármelyik fúvóka nem működik, és 2-3 tisztítás után sem jön helyre, akkor nem szabad megvenni.

(#13273) PociAti válasza atala (#13272) üzenetére


PociAti
senior tag

Tesztoldal elég nyilvánvaló ellenőrzési mód. Filléres tétel, önmagában is elvégezhető, nem kell hozzá PC.
Bár 1-2 hónap után nagyon nem jellemző ezeknél a hiba.
Amúgy meg ott van még a 32 hónapnyi garancia.
Gyári tintával ritkán van gond, az utángyártott tinták viszont bármibe bele tudnak macskásodni.
Eddig csak 2 rossz Brother tintás nyomtatóval találkoztam. Az egyikbe mindenféle utángyártott tintával próbálkoztak (kb. 4-5 éves készülék lehetett), a másikat egy óvoda/kisiskola használta. Vagyis éppen nem használta, hanem kikapcsolt állapotban a nyári szünet 3 hónapja alatt a déli ablak alatt pakoltatták, így bőven kapott a napsütésből. Szeptemberük fejcserével kezdődött, mert már az is túlkoros volt.

(#13274) haladó válasza PociAti (#13271) üzenetére


haladó
tag

Köszönöm a választ/válaszokat!
Céges lenne, igy a használt nem opció.
Viszont ismét feltenném a lényegi kérdést, vagyis, hogy jobb ár/érték arányú (hosszútávon természetesen) nyomtatót tud-e valaki ajánlani?
Köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

(#13275) macera2


macera2
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek!
Nyomtató patron ügyben nyomozok. Az interneten találtam olyan hirdetést, hogy: „Genuine Empty HP 304 & 304 XL Black & Colour Ink Cartridges”. Az ürességen, meg az egyszer használtságon túl, ez azt is jelenti, hogy a patronban lévő csip resetelve van? Vagy ez már legyen a vevő gondja.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#13276) PociAti válasza haladó (#13274) üzenetére


PociAti
senior tag

Így apránként csepegtetve az információmorzsákat minden hozzászólásodra más választ kapnál, ahogy jönnek elő a részletek.

Önmagában vizsgálva a készüléket elég jó, de más Brother és Epson készülékek is versenytársai ennek a konkrét típusnak.

Céges környezetben egészen más igények szoktak felmerülni, mint otthoni használatnál.
Máshogy súlyozzák egyes funkciók fontosságát.
A hosszú táv miatt én nagyon elgondolkoznék a Wi-Fi-n. (A T310 nem tudja.) Feltételezem, az elkövetkezendő kb. 5 év során egyre többen szeretnének majd közvetlenül laptopról / mobil eszközről nyomtatni. Bár nem ismerem az adott céget.

(#13277) Szepi28


Szepi28
újonc

Sziasztok! Az összefoglalóban az egyik ajánlott (Brother DCP 1622WE) nyomtató megtetszett, mivel az érettségihez közeledvén, egyre jobban kéne egy nyomtató, utána is használatban lenne, de nem napi sőt heti szinten sem, régen jó pár tintasugarasnál kiszáradt a fej, már nem akarok szenvedni velük.

Szerintem csak feketében nyomtatnék szövegeket főként, mert ha színeset akarok nyomtatni, max elmegyek valami boltba nyomtatni egyet. Szkennelés viszonylag sokszor kéne. Ilyen tipikus érettségi, később egyetemista használat :DD

Ennél a nyomtatónál olcsóbb alternatívákat tudtok esetleg? :D

(#13278) SP1KE


SP1KE
újonc

Hello!

Szeretnék venni egy új nyomtatót, 30-50k környékén. Legfőképpen jegyzet nyomtatására fogom használni, ami lehet színes / fekete, és fontos hogy tudjon két oldalra nyomtatni, scannelni, és a WIFI is elég hasznos, mert több eszközről lenne használva.
Most a Canon MAXIFY MB2150-al szemezek, az úgy mindent tud amit szeretnék. Mi a véleményetek? Akinek van, jól működik? Esetleg van-e ennél jobb?
Válaszokat köszi :))

(#13279) ocscsaba válasza SP1KE (#13278) üzenetére


ocscsaba
tag

Nekem Canon Maxify iB4050 típusom van most már bő 2 éve. Jól dolgozik, szinte azt mondanám, ipari kapacitású. Ez a típus csak nyomtatni tud. A kétoldalas nyomtatás gyors, a festék fogyasztás kevés, pláne, ha a tulajdonságoknál az intenzitásból levesz az ember 20-25 %-ot. Azt hiszem, ez a típus, amit kinéztél 1500-as patronnal működik, az enyém 2500-assal, számban és kapacitásban. A Canon ezen üzleti családja nekem nagyon bejött, nem folyt a csapból a reklámja, mint az Epson tartályos nyomtatóké, ezért kevesen is tudnak róla.

(#13280) PociAti válasza SP1KE (#13278) üzenetére


PociAti
senior tag

"... fontos hogy tudjon két oldalra nyomtatni, scannelni ..."
Bár megfogalmazásodból nem derül ki egyértelműen, hogy szkenneléskor is igényled a duplex funkciót, de több jel is arra mutat, hogy ez csak egy oldalasan képes szkennelni. Mint ahogy a hasonló árú készülékekre ez általánosságban jellemző.
"Unlike the Canon MB5420, which supports two-sided, single-pass scanning from its ADF, the MB2720 is limited to simplex (one-sided) scanning."

Amúgy szerintem rendben van ez a Canon MAXIFY nyomtató család. Én 30-ért vettem hasonló tudású Epsont, és pont az a 10-es árkülönbség érződik a súlyában, kapacitásában. Bár én keveset nyomtatok, így annak fényében az is jó vétel volt.

Megvenni nem is olyan drága, mint üzemeltetni ezeket. Utángyártott tintáról mindenkit lebeszélek. Ha már spórolni szeretne valaki, akkor inkább utántöltős megoldást kell keresni hozzá, eredeti (vagy megbízható) tintával . Ahogy az ember autóját sem üzemelteti olcsó petróleummal, ezek a nyomtatók is drágák már ahhoz, hogy bizonytalan eredetű löttyel etessük.
Sajnos a tartályos nyomtatók vagy funkcionalitásban gyengék, vagy lényegesen drágábbak.

(#13281) haladó válasza PociAti (#13276) üzenetére


haladó
tag

Igazad van.
Tehát legyen tintasugaras multifunkciós (ha van lézeres alternatíva, akkor meghallgatnám azt is)
Wifi, fax nem szükséges.
Kb 100 oldal fekete-fehér/hó
Maximum 10 oldal színes/hó, de inkább ez alatt
Alkalmanként szkennelés és másolás.
Legalább 3-5 évre vagy ameddig működik. Gazdaságosság a fő szempont.
Köszönöm!

(#13282) citkar


citkar
addikt

Üdv!

Tanácsot szeretnék kérni. Kis irodába keresek nyomtatót, napi használatban lenne, csak fekete-fehér szöveg kerül nyomtatásra, A4-esnél kisebb oldalakra, napi több száz, vagy inkább kb ezer oldalnyi mennyiségben. Természetesen a minél olcsóbb fenntartás és a minél magasabb fokú megbízhatóság fontos szempontok. Az Epson WorkForce M105 tetszett meg, illetve felmerült egy multifunkciós formája az Epson WorkForce M200, mert ritkán egy szkennelőre is szükség lehet és így helyet takaríthatnék meg.
Nézegettem lézer nyomtatókat, de az utánagyártott patronok minőségével korábban nem voltam megelégedve, elég ingadozó volt.
Van esetleg alkalmasabb ilyen célra, vagy ez a két Epson valóban jó választás lehet számomra?

[ Szerkesztve ]

(#13283) szMartin17


szMartin17
tag

Sziasztok!

Otthoni használatra szeretnék egy lézeres nyomtatót.
Létezik ~30 +-10 ezer forintos árkategóriában olyan készülék, amelybe az utángyártott toner max. 5-6 ezer ft, és legalább 1000 oldalra elég?

(#13284) ocscsaba válasza szMartin17 (#13283) üzenetére


ocscsaba
tag

Csak az összefoglalót kell elolvasni: Brother nyomtató és multifunkciós nyomtató is eredeti tonerrel 1500-at tud 6500,-Ft-ért.

(#13285) szMartin17 válasza ocscsaba (#13284) üzenetére


szMartin17
tag

Igen néztem az összefoglalót, viszont egy üzletben azt a tájékoztatást kaptam, hogy a Brother nyomtatóknál a toneren kívül is cserélni kell valamit időközönként, ezért nem ajánlották.
Ez igaz ?

(#13286) ocscsaba válasza szMartin17 (#13285) üzenetére


ocscsaba
tag

Brother DR-1090 dobegység, akár 10,000 oldalhoz
Ez a fényhenger, ezt kell cserélni.

(#13287) PociAti válasza szMartin17 (#13285) üzenetére


PociAti
senior tag

Annak az eladónak a felkészültségére kíváncsi lennék!
Nem hinném, hogy túl sok számítást végzett volna, vagy üzemeltetés területén elégséges tapasztalattal rendelkezne.
A fényhenger kopó alkatrész.
Nem hangzik gazdaságosabbnak az az irány, amikor a fényhengert egybeépítik a tonerral, így minden egyes toner cserekor új fényhengert kell venni. Még ha kevésbé tartós fényhengert építenek bele, akkor se annyira gazdaságos. Amúgy meg tisztítani is lehet, az élettartamuk (használat jellegétől függően) egész jól kitolható.

(#13288) PociAti válasza haladó (#13281) üzenetére


PociAti
senior tag

A mysoft 38.900 Ft-os ára rendkívül kedvező, van aki 25.000 Ft-tal drágábban árulja ugyanazt (67% különbség).
Ennél jobb áron nem nagyon kapsz hasonlóan megbízható és olcsón üzemeltethető gépet, és a mysoft-ot is többen dicsértik.

(#13289) haladó válasza PociAti (#13288) üzenetére


haladó
tag

Köszönöm! :R

(#13291) cantus


cantus
tag

sziasztok!

Multifunkciós gépet keresek, az alábbi célokra:
- havonta 2000 oldal fekete-fehér szöveg nyomtatás
- havonta 100 oldal színes nyomtatás (komoly indok esetén erről teljesen le tudok mondani)
- szkennelés havonta 500 oldalnyi pdf-be dokumentumokat
- fénymásolás havonta 1000 oldal fekete fehér (színes nagyon ritkán lenne, erről is lemondhatok)

Amit elvárok:
- normális garanciális ügyintézés, elérhető szervíz és emberi alkatrészárak
- fenntartásban a legtakarékosabb legyen, ez a legfontosabb szempont!
- sebességben jobb fajta kellene

Szívesebben dolgoznék lézerrel, sokszor megjártam már a tintasugarasakkal.

Egy pici irodába jól terhelhető gép kerülne, normális költségekkel, amibe nem horror a kellékanyag.

Keret: bruttó 200ezer

(#13292) ocscsaba válasza cantus (#13291) üzenetére


ocscsaba
tag

Bérelt multifunkciós nyomtatót alkalmaznék.

(#13293) Earl_Muttley válasza ocscsaba (#13292) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

+1

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13294) cantus


cantus
tag

Köszönöm szépen, de eszem ágában sincs bérelni.
Vásárolni szeretnék, a topic témája is ez.
Ebben kérném a segítséget konkrét típus megnevezésével, üzemeltetési költségekkel, garanciális háttérrel.

(#13295) atala válasza cantus (#13294) üzenetére


atala
Topikgazda

Ne várj ilyen segítséget. Mi is csak azt tudjuk tenni mint te, kibogarászni az adatokat, és összehasonlítani.

(#13296) ocscsaba válasza cantus (#13294) üzenetére


ocscsaba
tag

Viszont látásra!

(#13297) PociAti válasza cantus (#13294) üzenetére


PociAti
senior tag

Pedig ez tipikusan az a terület, ahol a bérlés a legésszerűbb megoldás.
De a hozzászólás alapján látom az ésszerűség nem feltétel.

Mi amikor pár milliós, illetve 10 milliós készüléket vásároltunk a hazai forgalmazótól, akkor a súlyos milliók kifizetése után is a bérléshez állt legközelebb az üzlet.
A megvásárolt gépen minden egyes nyomtatott oldal után komoly összeget fizettünk a forgalmazónak, cserébe ingyen kaptuk a festéket és a kiterjesztett garancia is rendkívül kedvező feltételek mellett működött.

Konkrét típus megnevezése alatt mégis mire számítasz?
Olyan kifutott modellt ajánljunk, amiről már van tapasztalatunk, de már nem forgalmaznak?
Vagy olyan friss modellről, ami most éppen kapható, de ez esetben sem az üzemeltetésről, sem a szervizelésről sincs hosszú távú tapasztalatunk?

(#13298) macera2


macera2
aktív tag

Üdv Mindenkinek!
Printerpapírok minősítéséről olvastam itt, v. valahol a téma környékén. Érdekes különbségeket tártak fel. Úgyis ritkán nyomtatok, pár száz Ft. ide v. oda már nem számít, mért ne vegyem meg a jobbikat. Tudnátok valami nyomot adni, hogy hol lehetne ennek utána nézni?

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#13299) Varshi válasza macera2 (#13298) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szerintem ezzel többen is szenvedünk itt.
Pár dolgot írtam róla magam is, de nagyon nyomtatófüggőnek tűnik szerintem. Van, amibe mindegy, mit raksz (úgyis közepes a minőség), más gépeknél még van eltérés, de tökre nehéz általánosítsani.
Fényképnyomtatásnál érzem ezt inkább fontosnak.

Doksikra hááát, szerintem egyedül egy diplomamunka az, aminél már megnézném, mire nyomtatok. Mondjuk nálam üzleti doksik mennek leginkább, ott meg inkább az a lényeg, mi a szöveg. :D

(#13300) Varshi válasza PociAti (#13297) üzenetére


Varshi
aktív tag

"De a hozzászólás alapján látom az ésszerűség nem feltétel."

:) :) :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.