Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13302) Deylath26


Deylath26
csendes tag

Sziasztok!
Mono multifunkciós ( fénymásolás, szkennelés ) lézer hálózati nyomtatót keresek, ami sokat tud nyomtatni egy hónapban. Árat nem tudok mondani, mert nem tudom, hogy ilyen specifikációra milyen ár tartozik. Ha lehet akkor több lehetőséget is dobjatok az irányomba ( amik szerintetek jók ). Nincs különösebb márka amit szeretnénk, de Kyocera-val gyűlt már meg bajunk.

Annyi kérdésem lenne még, hogy mi a különbség a "javasolt havi oldalmennyiség" vs "maximum oldal/kihasználtság" tulajdonság között. Brother nyomtatóknál utóbbi tulajdonság fel sincs tüntetve, de HP nyomtatóknál igen

(#13303) atua válasza Deylath26 (#13302) üzenetére


atua
aktív tag

Mivel a "sok" nem egy SI mértékegység, elárulod, nálad mi számít annak?

(#13304) PociAti válasza Deylath26 (#13302) üzenetére


PociAti
senior tag

Már nem tudom melyik gyártó kezdte el ezt a marhaságot: "maximum oldal/kihasználtság", de egy időben sokan átvették.
Magyarra lefordítva annyit jelent, ha egy hónap alatt kinyomtatsz vele ennyi oldalt, akkor kihajtottad a belét. Egyszer meg lehet csinálni vele, de azzal le is amortizáltad a gépet.

Van amikor ez is számít. Jellemzően választási időszakban, vagy amikor egy rövid időtartamú projektre veszik a gépet.

(#13305) Deylath26 válasza atua (#13303) üzenetére


Deylath26
csendes tag

Azért írtam így, mert gőzöm nincsen milyen számokba kell gondolkodjak, ennyi volt az irodavezetőtől az utasítás, hogy sokat akarnak nyomtatni. Nem számolják szerintem amúgy se hogy mennyit nyomtat az a irodarészleg havi szinten. Van más nyomtató is ott, de 6-7 ember használná napi szinten.

(#13306) PociAti válasza Deylath26 (#13305) üzenetére


PociAti
senior tag

Számok ismerete hiányában felelősségteljes választ nem lehet adni.
Minden valamire való gépben van számláló. De ha ez nem megoldott, akkor legalább 1 éves intervallum alapján az A4-es papírcsomagok fogyása, vagy a megvásárolt patronok, tonerek alapján meg lehet mondani mennyi fogyott. A saccolással se lőne annyira mellé, mint akinek lövése sincs az ottani viszonyokról.
Az a 6-7 ember napi 10 vagy 100 oldalt nyomtat? Akár 2 kategóriával feljebb való berendezést jelenthet a különbség.

Keress meg egy céget, akik irodák számára árulnak berendezéseket, vagy adnak bérbe nekik. Ők rutinosan felmérik az igényeket és ehhez megfelelő gépet szoktak tudni ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#13307) bolo1723


bolo1723
csendes tag

Sziasztok

Adott egy epson wp-m4595 multif keszülék. FTP-n keresztül szeretnék egy NAS-ra szkennelni vele. Kerestem már jó pár helyen, de nem találtam hozzá semmit.
Valaki tudna esetleg megoldást rá?

(#13308) #78687232


#78687232
törölt tag

Sziasztok!
Mostanában elgondolkoztam egy nyomtató beszerzésén, viszont az összefoglaló alapján én a "Tartályos tintasugaras nyomtató. - Színes nyomtatást szeretnél kevés lap számra, ritkán használva -" kategóriába tartozok. Rajzoláshoz használnám, kinyomtatnék egy-egy referencia képet. Ehhez havi szinten max 5-10x lenne szükségem a gépre. A legfontosabb a jó minőség elérése lenne, látnom kell a normális éleket, színeket.
Teljesen tanácstalan vagyok, ehhez elég lenne egy HP OfficeJet Pro 8210 vagy sokkal többet kellene kipengetnem? Nagyon max ötvenig mennék el.

(#13309) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Egy általános kérdésem lenne!

Szemezgetek egy Brother MFC-T910DW, vagy valamelyik tartályos Epson nyomtatóval.

Nálam is a leggyengébb láncszem, a beszáradás kérdése. Van hogy egy hónapig nem lennék a gép közelében.

A kérdésem az lenne, hogy ha már beszáradt, akkor az egész gép kuka, vagy csak valami fejet kell benne cserélni, illetve melyik gépen lehet olcsón megúszni a beszáradást?
Valahol olvastam, hogy a patron egybe van a fejjel, és legföljebb új patront/fejet vesz bele.
A segítséget előre is köszönöm szépen!

(#13310) PociAti válasza balazs1956 (#13309) üzenetére


PociAti
senior tag

Az egyik legelcseszettebb koncepció, amit a HP/Canon követ a fej a tintapatronban vonallal.
Egy patronban nagyon kevés tinta fér, így alig pár száz oldal kinyomtatása után drága pénzen kifizeted tintával együtt az új fejet is. Típustól függően elég ha a 3 szín közül csak az egyik fogy ki, vehetsz új fejet. Következő lépés az ügyfél részéről az, amikor spórolni akar, keveset nyomtat, de akkor a ritka használat miatt szárad be a tinta a fejbe. Lehet ismét mélyen a pénztárcába nyúlni. A fajlagos lapköltség igazán magas lesz (bosszúságról nem is beszélve).

Eredeti tintával ezek a piezós Epson és a Brother nyomtatók 1 hónapot is kibírnak, csak ne legyenek közvetlen hőnek és napsugárzásnak kitéve. 3 év garancia van a tartályos nyomtatókra, beszáradás esetén megoldja a szerviz. Utána gazdasági totálkár a fejcsere (kb. 25 +ÁFA +munkadíj).
Áram alatt kell hagyni a Brother T és J sorozatú gépeit, az automatikus fejtisztításnak köszönhetően nem szokott beszáradni a fej. Egyes Epson modellek is valószínűleg hasonlóan védik a fejet, erre nem érkezett még hivatalos forrásból megerősítés.

(#13311) balazs1956 válasza PociAti (#13310) üzenetére


balazs1956
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!

A mostani szokásom, hogy a lézerprintert csak akkor teszem feszültség alá, ha használom.
Megoldható-e a majdani Epson/ Brother nyomtatómmal, hogy ugyanígy feszültségmentesítem, ( nem szeretek áram alatt hagyni semmit), és ha használom, akkor elindítok manuálisan egy ilyen "karbantartás" folyamatot?
A másik kérdésem, hogy a két márka közül melyik az ajánlottabb?(szerviz, tartósság, support, stb.)

(#13312) Narxis


Narxis
nagyúr

Üdv!

Szüleimnek kellene egy multifunkciós viszonylag olcsó nyomtató, de inkább az lenne a lényeg, hogy a patron legyen olcsó és ritkán nyomtatnak tehát jó lenne ha nem száradna be.

Ezt néztem ki erre a célra: BROTHER Ink Benefit DCP-J105

Ennél van-e jobb kb. ennyiért jelenleg? Vagy olcsóbb, gazdaságosabb patronokkal? A Wifi funkció is kellene és az se ártana ha mondjuk a nyomtatás minél gyorsabb lenne de ez utóbbi nyilván nem annyira fontos mint a patron ára.

Thanos was right.

(#13313) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Szines lézer multifunkciósat (scanner + lézer nyomtató) ajánlana vki 120.000Ft alatt?

Havonta olyan 100oldalt nyomtatna.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13314) PociAti válasza balazs1956 (#13311) üzenetére


PociAti
senior tag

Pedig jót tesz neki, ha áram alatt hagyod! Miért nem szereted? Mert drága áram alatt hagyni. A T910 alvó állapotban kifejezetten sokat fogyaszt, 1,2W-ot, míg 3 társa csak 0,7W-ot. De így is, ha az év mind a 365 napján 24 órán át alvó üzemmódban van, akkor se kerül többe bruttó 380 Ft-nál. Fejcsere ennek pontosan a százszorosába kerül. És a környezet számára is több kárt okozol, ha egy működő készülékből elektronikai hulladékot csinálsz.

Mindegyik hasonló technológiával üzemel, így hasonlóan tartósak. Az Epson nagyobb energiát fektetett ebbe a szegmensbe, többet gyártanak és többet értékesítenek. Nagy különbség support és szerviz területén se lehet közöttük.
Szoftverben, szerkezeti felépítésben (pl. behúzó görgők) eltérnek egymástól, való életben nem sikerült még összehasonlítani a hasonló modelleket, így hiteles véleményt se tudok róluk mondani.

Ja, és hogy nehezebb legyen a döntés, ebben a szegmensben még egy versenyző bejött a képbe: a Canon PIXMA G sorozat. Fekete ló, eddig nagyon kevés infó is tapasztalat gyűlt róla össze.

(#13315) PociAti válasza Narxis (#13312) üzenetére


PociAti
senior tag

Az egyik kedvencem a Brother DCP-J105.
Akciósan időszakonként 32-35.000 Ft körül árulják, 3 év garancia, és (a J100, J200 testvéreivel együtt) szinte az egyetlen nyomtató a piacon, amihez az eredeti tintapatron megfizethető áron van. A színes tinták 1200 oldalnyi festéket tartalmaznak, a feketék 2400-at, és 2000 Ft körül van az áruk.
Van aki 15.000 Ft-ért vesz nyomtatót, és 60 Ft egy oldal költsége,
van aki 35.000 Ft-ért, és 2 Ft a lapköltség,
van aki 50.000 Ft-ért, és csak 0,5 Ft. Ki kell számolni kinek mi éri meg.

(#13316) balazs1956 válasza PociAti (#13314) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm a választ, megnézem a Canont is!
Az áramot nem a fogyasztás miatt kapcsolom ki, hanem félek az elektromos tűztől.
Egyszer leégett a cégem egy keringető szivattyú miatt, nemrég, meg egy gyári hosszabbító olvadt szét a szemem láttára, nem beszélve a sok évvel ezelőtti számítógépes tűzről, amikor az éjjelre bekapcsolva hagyott pc tápegysége gyulladt ki. Szóval kicsit parázok az áramoktól, főleg úgy, hogy az íróasztalomon 24 db egyenként kapcsolható dugalj van:))

Persze, ha ennek kell az állandó táp, akkor meg fogja kapni. Csak még ha esetleg arról lenne infód, hogy manuálisan elvégezhető-e a tisztítás, az megköszönném.

(#13317) balazs1956


balazs1956
senior tag

Közben áttanulmányoztam az árukeresőn található összes Canon Pixma G típusú tartályos nyomtatót.
Ekkor esett le a tantusz, hogy nekem feltétlenül szükségem lenne a kétoldalas nyomtatásra,
Itt az olcsóbb Canon Pixma G1410- nél azt jelzi, hogy van kétoldalas nyomtatás, ráadásul automata.
A jóval drágább Canon Pixma G 3410-nél viszont azt írja, hogy nincsen kétoldalas nyomtatás.

Ez valami elírás lehet?
Ha nem tudja, akkor van-e olyan tintás tartályos nyomtató, ami tudja ezt az opciót?

(#13318) Earl_Muttley válasza balazs1956 (#13317) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Szia,
A G1410-2410-3410 nem tud automata kétoldalast. :N

Ami tud az:
Epson L4160, L6160-70-90
Brother T910

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13319) atala válasza balazs1956 (#13311) üzenetére


atala
Topikgazda

Én nem régen vettem egy Brother MFC T-910DW nyomtatót. Előtte voltam bent a Brother központjában. Ott a szerviz vezető mondta, hogy nem szabad áramtalanítani a készüléket, mert akkor nem tudja elvégezni a fej tisztítást, és beszárad a fej.
Állítása szerint ha nincs kikapcsolva a készülék, akkor időnként elvégez egy fej tisztítást, így nem tud beszáradni a fej. Ha el megy alvó módba a nyomtató, kikapcsolja a kijelzőt, észre sem veszed, hogy áram alatt van a készülék.
Kb havi 30 Ft-ról beszélünk áram fogyasztásban!
Ne vedd magadra, de sosem értettem azokat az embereket akik mindent állandóan kihúzgálnak. Meg keseríti csak az ember életét.

A T910-nél lehet közvetlenül a nyomtatóról is indítani a fej tisztítást.
Én nagyon szeretem ezt a nyomtatót. Túl vagyunk a 3 ezer oldalon. A kétoldalas nyomtatás kicsit lassú, de az egy oldalast nagyon gyorsan kinyomja.

[ Szerkesztve ]

(#13320) balazs1956 válasza Earl_Muttley (#13318) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen!
Barátkozom a Brother t 910 masinával.
Azt a baloldalon lévő tápkábelt, nem tudom hogy bírták kitalálni :Y

(#13321) balazs1956 válasza atala (#13319) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm, most olvastam el a részletes tesztedet is!
Áramtalanítani a pár hozzászólással ezelőtt leírtak miatt szoktam, nem a spórolás a szempont.
Erősen gondolkozom a masinán, csak a helyét kell még kitalálni.
Wifi módban jól használható? Nem dobálja el a kapcsolatot?
Mert ha működik tökéletesen, akkor nagyobb a mozgásterem a készülék elhelyezésére.
A kérdésem az lenne még, hogy teljes értékűen lehet wifiről vezérelni, nem kell állandóan odaszaladgálni hozzá?

Köszi előre is!

(#13322) dules


dules
újonc

Sziasztok! A régi Epson-om megadta magát ezért szeretnék újat vásárolni.Mit a vélemény erről:
Epson Expression Home XP-245? Legfőképp dokumentumok nyomtatása scannelése fénymásolására használnám itthon.

(#13323) Varshi válasza Dare2Live (#13313) üzenetére


Varshi
aktív tag

Mivel ez a legtöbb ember számára megdöbbentően drága (az üzemeltetése), többnyire inkább lebeszéljük az embereket a színes lézerekről. Mármint ha többet nyomtatsz havi 10-20 oldalnál.

A közepes vagy magas oldalszámú nyomtatás olyan kategória (pláne, hogy inkább "irodai" igények ezek -- akkor is, ha 1 személyes az iroda), ahol vagy a tartályos tintást érdemes megfontolni, vagy a nyomtatóbérlést, és ott nagyon szépen lehet kalkulálni.

Ha viszont tényleg nem nyomtatsz többet havi 10-20 oldalnál, akkor vedd azt, amihez a legolcsóbb a toner/utángyártott toner. Ha kinéztél 2-3 szimpatikust a kínálatból, keress rájuk a neten review-kat szemezgetve, vagy az amazonon. Mi is csak ezt tennénk.

(#13324) Varshi válasza atala (#13319) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ez a Brother sajátja?
Mert nekem Epson még sose csinálta, hogy fejet tisztított volna, ha áram alatt volt, de kikapcsolt x óra után vagy a kezemtől.
(De a régi irodai kategóriás (kimondottan pazarló) Officejet HP-m se, bár az bepótolta a következő alkalommal, mint az alkoholista segédmunkás meló előtt...)

(#13325) atala válasza balazs1956 (#13321) üzenetére


atala
Topikgazda

Nekem csak kb egy hétig ment wifiről. Nem volt gond vele. Ugyan úgy lehet wifiről is használni mint kábelről.

(#13326) atala válasza Varshi (#13324) üzenetére


atala
Topikgazda

Állítólag az új Workforce-os Epsonok is ilyenek.
Nekem a Brother szervíz vezető mondta, hogy van benne automata fej tisztítás a beszáradás megelőzésére.

Többször láttam, hogy elkezdett magától fejet tisztítani, ilyenkor ki is írja, hogy tisztítás, de ez általában napközben volt amikor használatban van a nyomtató. Arra nem esküdnék meg, hogy alvó állapotban kezdett el fejet tisztítani.
Legutóbb pár napja figyeltem fel rá, hogy mit csinál a nyomtató, amikor nem is nyomtatok. Látom, hogy írja, hogy tisztítás, várjon.
Az Epson L805 viszont csak akkor tisztít magától, ha használatban van, pl két lap nyomtatása között. Ilyenkor egy rövid tisztítás végez.
Én minden esetre a Brother T910-nél hetente kinyomtatok egy fúvóka ellenőrző lapot, és ha nem jó, egyből ráküldök egy tisztítást, akár csak egy fúvóka is rossz.
Az L805-nél meg sok grafikát nyomtatok, és egyből látszik a nyomaton, ha eldugul egy fúvóka.

[ Szerkesztve ]

(#13327) balazs1956 válasza atala (#13326) üzenetére


balazs1956
senior tag

Szia!
Végül is megrendeltem a Brother MFC T910 DW nyomtatót, ma veszem át...
Előzőleg én is beszéltem a magyar képviselettel, és az általuk ajánlott szervizzel is.
A fejtisztításról: Valóban nem szebad áram nélkül hagyni, mert ha kikacsolod (áramtalanítod), akkor minden bekapcsoláskor azt fogja érzékelni, hogy ki tudja mennyi ideje voltam kikapcsolva, gyerünk csináljunk egy fejtisztítást.Ekkor persze telik a tintafogó szivacs, aminek a cseréje kb. 5000 Ft+ munkadíj.
A szervizes szerint ezekre nem jellemző már a beszáradás, de 3 éven belül , ha jogosnak ítélik, a beszáradás esetén is él a garancia. Hogy mi a jogos, azt nem tudtam megfejteni.
Gari időn kívül, viszont a csere kb 40000 Ft.
Amit szeretnék még az itteni hozzáértőktől megtudni, hogy van-e valamilyen ajánlott papír hozzá, aminél a kétoldalas nyomtatás esetén nem lesz hullámos a nyomat. Mondták, hogy létezik valamilyen, bevonatos A4-es papír, ami nem szívja annyira be a vizet/párát, és tartósabb ellenállóbb lesz a nyomat, de konkrét márkát típust nem ajánlottak.
A másik kérdésem, hogy lehet-e egyszerre telefonról(wifi), és kábelről is üzemeltetni? Persze nem egy időben, de ha akarok ráküldök egy képet a telóról, utána pedig rögvest a PC-ről?
A beüzemeléssel kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy elég az elején ajánlott kb. 400Mb-os csomagot telepíteni, vagy kell még az utána lévő 10 valahány félét is fel kell raknom?

A segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!

(#13328) atala válasza balazs1956 (#13327) üzenetére


atala
Topikgazda

Szerintem jól döntöttél.
Ha csak dokumentumot nyomtatsz amin kevés kép van, nem áztatja el a papírt. Kép nyomtatáshoz pedig valamilyen fotópapír kell. Léteznek 120 grammos egy, vagy két oldalon bevont fotópapírok, amik alig vastagabbak a fénymásoló papírnál, de sokkal szebb képet lehet rá nyomtatni.
Vagy kábelről üzemelteted, vagy wifiről. A kettő együtt nem megy.
Szerintem tedd fel a teljes telepítő csomagot. Akkor nem érhet meglepetés, ha pl szkennerni akarsz a PC-re, és nincs fent a megfelelő program a gépen.

(#13329) kezman


kezman
őstag

Üdv,
Az összefoglalóba ajánlott Brother DCP 1622WE nyomtató vásárlása lesz esedékes, mivel ezt ajánlottátok és a tintasugaras olcsó gépekkel nagyon rosz tapasztalatom van, őrá esett a választás, most meg tudom venni itt és itt de ennyiért több helyen is, ha valakinek van vele tapasztalata nem bánnám ha megosztaná velem, köszönöm. :R

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#13330) balazs1956 válasza kezman (#13329) üzenetére


balazs1956
senior tag

Azt tanácsolták, hogy olyan helyen vegyem meg, ami nem valami szürkeimportból származik.
Azon egyrészt nem lesz magyar nyelv (szerintük), de ezt ők rá tudják tenni, másrészt akkor az extra gari nem vonatkozik rá.
Felajánlották, ha nem vagyok biztos a forrásban, hívjam őket (brother.hu) és segítenek! Neked is ezt ajánlanám, ez a biztos!

(#13331) kezman válasza balazs1956 (#13330) üzenetére


kezman
őstag

Ok kösz, habár nem hinném hogy például Emag szürke importosat árulna.

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#13332) balazs1956 válasza kezman (#13331) üzenetére


balazs1956
senior tag

Nem is rájuk gondoltam:)

(#13333) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok!
SAMSUNG SL-M2070 ebbe a nyomtatóba milyen típusú fekete "fösték" megy bele?
Sajnos nagyon nem értek hozzá :(
Köszönöm!

(#13334) Earl_Muttley válasza SECTORnooB (#13333) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

MLT-D11S vagy D111L, előbbi 1000, utóbbi 1800 lapra elég. :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13335) atua válasza kezman (#13331) üzenetére


atua
aktív tag

Azért erre mérget ne vegyél. Attól, hogy valami Romániában nem szürkeimportos, nálunk még lehet az. Illetve régebben is árultak olyan termékeket, amik Mo-on nem voltak hivatalosan forgalomban.

(#13336) kezman válasza atua (#13335) üzenetére


kezman
őstag

Ok, értem, akkor esetleg ajánlanál honnan vegyem az adott terméket, mert eddig csak mindenki offolt, valami pozitív????

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#13337) atala válasza kezman (#13336) üzenetére


atala
Topikgazda

Mysoft. Én is ott vettem a Brother T910-est.

(#13338) Earl_Muttley válasza kezman (#13336) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Mysoft, Media Markt Brother cuccok esetén tuti. :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13339) Alex91


Alex91
félisten

Szines, tintasugaras, A4-es multifunkcios nyomtatot keresek (szkenner kell csak, adf nem). WiFi, macOS, Airplay tamogatas szukseges. Jo lenne az automatikus duplex nyomtatas, esetleg erintokijelzo. Nagyon ritka nyomtatas, neha foto is. Nem kell a leggazdasagosnak lennie, de jo lenne, ha nem tul draga lenne bele a festek. Max. 50 ezerbol jo lenne kihozni. Koszi!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13340) kezman válasza Earl_Muttley (#13338) üzenetére


kezman
őstag

Kösz mindenkinek, azt hiszem Euronics lesz, helybe meg tudom oldani, :R :R

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#13341) kezman


kezman
őstag

Hozzáértőt kérdezek, mi a különbség a Brother DCP 1622 WE és a DCP 1622 WEYJ1 közt? :F :F

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#13342) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok!

Brother HL1222WE-ben lévő toner mennyi oldal kinyomtatására elég? Illetve a Canon PG-512 patron szintén mennyi oldalt tud?

(#13343) PociAti válasza pinnacle (#13342) üzenetére


PociAti
senior tag

Internetről kb. 2 perc alatt beszerezhetők ezek az infók:
Brother HL1222WE-be TN-1090 való, ezt adják hozzá induló készletként is, és kb. 1.500 oldalra elegendő (ISO 19752 szerint).
The standard capacity Canon PG-510 cartridge contains 9ml of ink, giving an approximate yield of 220 pages.
The high capacity Canon PG-512 cartridge contains 15ml of ink, which give a page yield of approximately 400 pages.

(#13344) PociAti válasza kezman (#13341) üzenetére


PociAti
senior tag

DCP 1622 WEYJ1 végén a YJ1 az a régió kód illetve verziószám jelölése.

(#13345) kezman válasza PociAti (#13344) üzenetére


kezman
őstag

Kösz, és milyen régió, azt tudod esetleg, euronics forgalmazza, gondolom akkor itthon jó lesz?

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#13346) sityuka89


sityuka89
tag

Sziasztok! Tudnátok olyan nyomtatót ajánlani, amihez olcsó lenne a patron? (Gondolok itt, az utángyártott patronra ) előre is köszönöm! :)

(#13347) pinnacle válasza PociAti (#13343) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nem tudtam, hogy a ugyanazt a TN-1090 tonert adják, mint amit később veszünk. Úgy emlékeztem régebben a nyomtatókhoz kisebb patront adtak.

Akkor úgy néz ki, megéri ilyen lézer nyomatót venni. Igaz a Canon patront lehet tölteni, de szerintem az sem bír többet 3 "utántöltésnél".

[ Szerkesztve ]

(#13348) kezman válasza PociAti (#13344) üzenetére


kezman
őstag

Közbe megkérdeztem Brother-t, válasz, "Kedves János, örülünk, hogy Brother termék a kiszemelt áldozat! 😊Az “yj1” végződés ne zavarja meg, ugyanaz a két termék. (Valamelyik Partnerünknél ezek szerint nem a termék neve, hanem a titkos SAP rendelési kódja jelenik meg! 🙂 )" :DDD

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#13349) Chriss76


Chriss76
csendes tag

Kérnék egy kis segítséget nyomtató választásához.

1. Tintás vagy lézer? Elsősorban lézer

2. Fekete vagy színes? Színes

3. Mire használnád? Főként dokumentumok, néha fotók
.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Fekete-fehérből napi 5-6 oldal, színes kb napi 1-2

5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? 2-3 nap
.
6. Milyen funkciókat vársz el? csak nyomtatás

7. Mennyi a keret? Kb 50-60 ezer

8. Árérzékeny vagy? kereten belül nem

9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Jöhet az utángyártott nyugodtan

Köszi!

(#13350) tuki2200 válasza Chriss76 (#13349) üzenetére


tuki2200
senior tag

Lenne egy új Canon MF3010-es multifunkciós gépem, veletlen tobbet rendeltunk, féláron tovább adnám, ha kell valakinek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.