Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) Energie X válasza Earl_Muttley (#13849) üzenetére


Energie X
őstag

Megnéztem a manualt sajnos kevés lesz az 1 lapos adagoló...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#13852) phanzetomox


phanzetomox
őstag

Sziasztok!
Mivel legutóbb is nagyon jó nyomtató tippeket kaptam itt (azóta már lassan 1 éve tökéletesen üzemel) ezért újra tőletek kérek segítséget. :R

Plakát nyomtatásra keresek színes nyomtatót. A cél az, hogy A2 illetve ennél kisebb méretű képeket (poszter szerűség) tudjak nyomtatni, lehetőleg nem brutál áron, de jó minőségben. Festéknyomok, foltok cseppek ne legyenek rajta. (Jelenleg a nyomda ahonnan kérjük az anyagokat, kb. minden harmadik képet ugy ad át, hogy van rajta hiba)
Heti 10-40 lapról lenne szó.

Eddig, ami felmerült lehetőségnek:
EPSON SC P800

Van esetleg bármilyen más ötletetek vagy tanácsotok, hogy mit lenne érdemes választani?
Előre is köszi a segíséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#13853) PociAti válasza Energie X (#13848) üzenetére


PociAti
senior tag

Pár hozzászólással feljebb felsoroltam az Epson mono tintás gépeit (ezen kívül ott vannak még a WorkForce sorozat gépei).

Mivel 8-10 darabot szeretnél venni, minden szempontból valószínűleg úgy járnál a legjobban, ha felvennéd a kapcsolatot az Epson hazai forgalmazóival (epson.hu). Ők tudják a legjobb megoldást (és valószínűleg a legjobb árat).

Két tálca a meglehetősen drága, nagy terhelésű gépek jellemzői. Azok árából akár 2 megfelelő gépet is lehet venni. Nem zárnám teljesen ki a színes gépeket, vagy a lézer nyomtatókat (utóbbival már nem rendelkezik az Epson).

(#13854) PociAti válasza phanzetomox (#13852) üzenetére


PociAti
senior tag

EPSON SC P800 viszonylag régi gép, 9 festéket használ (ebből 4 fekete) és elég kicsik a patronok (80 ml), ami miatt meglehetősen drága lesz a nyomtatás.

A kérdésedből nem derült ki, hogy kültéri (oldószeres) nyomtató kell, vagy elég a beltéri (pigmentes, vagy vízbázisú)? És mennyire "plakát" jellegű a nyomat, és mennyire fotórealisztikus. Előbbinél elég lenne a 4 színű (CMYK) nyomtató, utóbbinál azért kell a szín.

És ezek mellett is talán a nyomda váltás lenne a leggazdaságosabb megoldás, ha van rá lehetőség.

(#13855) phanzetomox válasza PociAti (#13854) üzenetére


phanzetomox
őstag

Köszi a segítséget!
Jól mutatja, hogy mennyire nem értek hozzá: Legalább 3 percig gondolkodtam rajta, hogy egy kültéri nyomtatót, hogyan kell elképzelni...kültéren. De leesett. :DDD

Beltéri, képkeretbe kerülő nyomatokra lenne szükségünk. Igazából fotókat nagy ritkán nyomtatnánk, amiket mi csinálunk azok főleg különböző grafikák. Itt van példa. Szerintem elég hozzá a CMYK is.

A nyomdaváltás lenne a legolcsóbb valóban. Csak az a baj, hogy igazából az időspórolás, a fő ok, amiért szükségünk lenne rá. Mivel egyedi képeket nyomtatunk, ha véletlen egy vásárló rosszul ad meg egy adatot, vagy épp mi rontjuk el, akkor ne kelljen naponta rohangálni a nyomdába... Főleg egy karácsonyi időszak közepén, amikor mindenhol káosz van :(
Szóval bármennyibe is kerül, kénytelenek leszünk sajátot beszerezni. )és bízni benne, hogy azzal nem lesz túl sűrűn probléma :D )

[ Szerkesztve ]

(#13856) PociAti válasza phanzetomox (#13855) üzenetére


PociAti
senior tag

Nem könnyű feladat arra a célra megfelelő plottert találni.
Ahogy látom a képek meglehetősen fedettek, sötétek, azaz rengeteg tinta kell hozzá (és megfelelő papír, de ez a könnyebb része).
Olyan plotter lenne az ideális, ami:
- 4 (5 vagy 6) tintát használ,
- legalább 120-150 ml-es fekete festékkel rendelkezik (300 ml ideálisabb lenne),
- és rendkívül jól pozicionált a feje.
Ez utóbbi magyarázatra szorul. A tervrajznyomtatóknál nem probléma, ha egy hajszálvékony rés marad 2 fejmozgás között, mert fehér háttérnél egy piros vonal apró megszakadása nem feltűnő. De ha egy fekete lap közepén van az a fehér sáv, akkor az már nem elfogadható. És A1-es lap esetén 2-3.000 Ft körül lehet egy nyomtatás önköltsége.

Majd ha ennek szellemében átnéztem a nagyformátumú nyomtatók piacát, majd írok.

(#13857) frv


frv
újonc

Sziasztok

Vennék egy mono, automata duplex lézernyomtatót. 40e alatt. A későbbiekben utángyártott kellékanyagokat használnék.
NAS -on keresztül használnám, igy WiFI nem szükséges bele. (Ha van akkor igy jártam, olyanért fizetek, amit nem használok.)

Van-e valakinek ilyen konfiggal tapasztalata ?
Esetleg ellenjavallata ?? (Itt márkára gondoltam, de egyéb észrevétel is jöhet)

Köszönöm.

--- Egy bizonyos szint fölött, nem süllyedünk egy bizonyos szint alá. ---

(#13858) ocscsaba


ocscsaba
tag

Van egy jó régi Kyocera FS-4100DN lézernyomtatóm. Ebbe TK-3110-es toner megy bele. A dobja már kikopott, több mint 6 éves gép. Eredeti tonert már nem akarok bele venni. Ha van valakinek ebben tapasztalata, hogy melyik prémium kategóriás utángyártott tonert vegyem, nagyon szépen megköszönöm.

(#13859) phanzetomox válasza PociAti (#13856) üzenetére


phanzetomox
őstag

Nagyon megköszönöm ha tudsz segíteni. Mivel látom, hogy győri vagy (én is), ha úgy van örömmel honorálom a segítséged. :) :R

(#13860) PociAti válasza phanzetomox (#13859) üzenetére


PociAti
senior tag

Most sorra nézem át a gyártókat:
Epson esetében 24"-os széles dormátumú nyomtatói:
- SC-T3100(N) - 4 szín, tinapatron mérete: f:50/80, sz:26/50
- SC-T3400(N) - 4 szín, tinapatron mérete: 110/350
- SC-T3200 - 5 szín (Photo Black), tinapatron mérete: 110/350/700
(Az N azt jelöli, hogy állvány nélküli verzió is kapható belőlük.)
Mindegyik pigmentes tintát használ.

Mint látható a patronok mérete alapján, a legnagyobb, legdrágább üzemeltethető legolcsóbban. Számítást kell végezni, melyik éri meg jobban (illetve mi a keret).

A Canonnál még jobban szétválnak a CAD (tervrajz) nyomtatók a fotó nyomtatóktól. azok következnek.

(#13861) hoppy


hoppy
csendes tag

Ez az Epson pénzvisszafizetés érvényes céges vásárlások esetén is? A leírás nem egyértelmű. Valakinek sikerült már?

(#13862) hoppy


hoppy
csendes tag

HP tonerhez tudtok megbízható utántöltő céget Budapesten az eredeti tonerkazettába? Állítólag az még legalább egy alkalommal jobb, mint a sima utángyártott.

(#13863) PociAti válasza hoppy (#13861) üzenetére


PociAti
senior tag

https://www.epson.hu/penzvisszaterites használati feltételek

4. A promócióban csak végfelhasználók vehetnek részt. A viszonteladási szándékkal vásárolt promóciós termékekre nem érvényesíthető a pénzvisszatérítési igény. Viszonteladók nem nyújthatnak be igénylést vásárlóik nevében.

Nem látok arra vonatkozó kikötést, hogy a "végfelhasználó" kizárólag magánszemély lehet.
Csak azt zárják ki, hogy viszonteladó legyen, vagy (az 5-öspont szerint) Epson alkalmazott / ügynök / bárki, akinek köze van ehhez a promócióhoz.

(#13864) jeni


jeni
félisten

Multifunkciósban nyomtatóban (szkenner) nem létezik CD/DVD/BD lemezre írási lehetőség?

(#13865) jeni


jeni
félisten

A Canon cég tud erről?
Canon MG3650S
[link]
Erre érvényes a gyártói garancia?
Utólagos tartályrászerelés létezik ilyen hivatalosan?
Ezek szerint nem mert az Epson esetében ott szerepel a barkács mód.

[ Szerkesztve ]

(#13866) scott_free válasza jeni (#13864) üzenetére


scott_free
senior tag

(#13867) Gudy


Gudy
tag

Sziasztok!
Iskolába egy osztálynak kellene multis eszköz.
Brother DCP-1622WE megfelelő lenne erre a célra? Bírná a strapát? ahogy látom költség szempontjából ez lenne a legjobb-vagy van más ötletetek?
Köszi!

(#13869) fransoa. válasza Jim74 (#13826) üzenetére


fransoa.
csendes tag

Szia! Jutottál valamire a nyomtatóddal? Nekem a Canon MG7150-s múltim csinálta ezt tegnap. Azóta fej igazitás, fúvóka tisztitás, de nem javult. Azért kérdezem hogy neked sikerült e ártani neki valami hasznosat?

(#13870) HellGábor


HellGábor
csendes tag

Szia, nalam most ment tonkre a hp b110.
Javitas helyett inkabb ujjat vennek, heti kb 100 oldal fekete feher ( kotta ) nyomtatasra.
Az elozo hp ban az eleg gyakori patron cserelgetes annyira nem tetszett.
Lehet inkabb egy laserest vennek. Van valami bevalt tipus nektek?

(#13871) Jim74 válasza fransoa. (#13869) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia! Nem foglalkoztam vele, talán majd a hétvégén. Szerintem év végéig kihúzom ezzel, és talán lesz év végi pulykapénz, amiből tudok venni egy színes multifunkciós lézert.

(#13872) fransoa. válasza Jim74 (#13871) üzenetére


fransoa.
csendes tag

Köszi az infót Gábor. Jim74 ha meg kérhetlek informálj légyszi ,mire jutottál. Lehet hogy én is lecserélem, unom már ezt a lassú indulást, ezt hosszadalmas kattogást, mire üzem kész. Előtte egy Prixma 800-s volt, nagyon szerettem, de az is behalt több év után. Az bekapcsolás után szinte kis idő után üzem kész volt. Ez ahhoz képest egy cammogó lajhár, indulásnál. Ezért is könnyű szivel cserélném valami normálisra. De már Canont nem veszek. Meg ez az öt patronos megoldás, hol az egyik hol a másik fogy ki, Ez a halálom ezzel géppel, pedig az elődjét nagyon szerettem. De ez az MG7150 ez egy csalódás számomra.

(#13873) Jim74 válasza fransoa. (#13872) üzenetére


Jim74
nagyúr

Sajnos még semmire. Tartályos és színes lézer multifunkciós között tipródom. Vagy külön színes lézer és külön scanner. Bár az a bajom a külön scannerrel, hogy nem nagyon találtam belőle wifiset.

(#13874) Masooo


Masooo
aktív tag

Sziasztok

Keresnék egy olyan nyomtatót, ami tintasugaras, színes (nem, nem a burkolata), tintatartályos, multigép is mert másol scannel, wifis, ha fotót akarok nyomtatni vele, ami igen ritka, akkor is vállalható amit produkál, ugyan így elviselhető a minőség akkor, amikor katalógust, oldalas hirdetést, grafikát stb nyomtatok ki vele, és nem utolsó sorban duplex. Jah meg olcsó.

Tudom, a duplex nem élet és halál, mert forgatni is lehet, de szerintem fontos, mert takarékosabb is, meg jó fej dolog a fákkal szemben is.

Az ár: hát nem tudom, 100-at nem adnék érte, mert tartályost 35 felé is találni már, akkor azért, hogy ez duplex legyen és vállalható nyomatot adjon képek egyebek esetén is, nem érzem indokoltnak a +65-öt, így reálisnak a 60at érezném, de nagyon max. Aztán meglátjuk.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#13875) PociAti válasza Masooo (#13874) üzenetére


PociAti
senior tag

A duplex miatt szinte csak az Epson EcoTank L4160 maradt és a Brother MFC-T910DW.
A duplex egység összességében valószínűleg több kárt okoz a fáknak, mint hasznot. Az egység legyártása nem karbonsemleges folyamat, és irreálisan drága gép felé viszi a választást. A papírgyártáshoz használt fák pedig pont olyan haszonnövények, mint mondjuk a sárgarépa. Ha nem lenne rá igény, nem is ültetnék azokat az erdőket, amiből papír készül. Keresd az FSC logót a papír csomagolásán.
Igazán súlyos hatása inkább az önbecsapásnak van, mert az öko papírral, vagy az otthoni duplex nyomtatással semmi mérhető előrelépés nem történik az önámításon kívül, és közben valószínűleg ártalmasabb is, mintha ettől az igénytől eltekintene a vásárló.

(#13876) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Az alábbi színes multifunkciós lézerről mi a véleményetek?

[link]

Heti pár oldalra használnám és pont ezért nem tartanám jó megoldásnak a tintasugarast a beszáradás miatt.

Vagy esetleg ez is szóba jöhet?

[link]

Köszönöm a segítséget :R

(#13877) Masooo válasza PociAti (#13875) üzenetére


Masooo
aktív tag

Köszi, megnézem őket.

Van igaz és megfontolandó abban amit mondasz, de azért nem tudok veled egyetérteni 100%-ban.
Minden gyártásra igaz, hogy nem karbon semleges, a sima nyomtató gyártása sem, és így persze a duplexé sem. Mivel a duplex egység nem a végtelenségig bonyolult és a dolga a papír megfordítása, a gyártása közben létrejövő környezetterhelés sem akkora % a nyomtató gyártáshoz mérve. Érdemes lenne erről látni egy pontos kimutatást, hogy mennyi + erőforrással / szennyezéssel jár, ha egy nyomtató duplex. Sajnos nem láttam ilyet, így állítás szintjén érdekes amit írsz, de az, hogy hosszú használat mellett ér e valamit, hogy 1 lapra 2 oldalt nyomok vagy nem, nem derül ki számomra.
Kaptam most 2 féle papírt is mert nem kevés oldalt kellet kinyomatni, a Hp és a Xerox papírok borításán nem szerepel a logo, a ma beszerzett újrahasznosított papírból készült xeroxra meg minek.
Természetes, hogy a föld rongálását kis apróságokkal nem lehet megállítani, még mérsékelni is alig, hiszen ördögi kör az emberszám - legyen meló - haszon megtermelése - ect között minden, így a folyamat végső soron azzal lenne igazán karbantartható, hogy az emberek száma csökkenne drasztikusan. Lehet ehhez sem kell már annyi idő. meglátjuk

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#13878) Attipatti


Attipatti
tag

Sziasztok,

a Brother DCP-J105 tulajdonosoktól kérdezném, hogy mennyire alkalmas fotónyomtatásra? Vállalható képeket készít vagy teljesen felejtős?

(#13879) ljs


ljs
tag

Kitaláltam, hogy mono lézer kell nekem (kb. 50 oldal/hó nyomtatás, de fontos a jó minőség).
Hogy minden legyen egyben, több típust néztem.
Amiben segítséget kérnék:

1. Canon-mf264dw tud dual ADF-et vagy azt csak a Canon-mf269dw tud?
(Több helyen néztem, de egymásnak ellentmondó infók voltak.)

Olcsóbban fenntartható (1 forint/oldal a nyereség) a brother-mfc-L2752dw
2. Jól néztem, hogy az tud DADF-et?
3. Van ezzel az eszközzel valakinek tapasztalata?
4. A Canon vagy a Brother a minőségi(bb) darab?

Legolcsóbban fenntartható a brother-mfcb7715dw.
DE az hardveresen nem tud DADF-et.
5. Szoftveresen lehet "trükközni" a lapbeolvasással?
(Tehát ADF első menetben az egyik oldallal, majd második menetben a másik oldallal
és a szoftver "összevágja" illetve "összeilleszti" a lapon lévő két oldalt.)

Köszönöm a segítséget!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#13880) PociAti válasza ljs (#13879) üzenetére


PociAti
senior tag

5. Lehet.

(#13881) thibeni


thibeni
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék egy nyomtatót vásárolni a szempontok a következők:

1. Tintás vagy lézer? Lézer
2. Fekete vagy színes? Fekete
3. Mire használnád? csak szöveg nyomtatásra
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? 100-200 oldalt havonta
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? akár hónapokig is
6. Milyen funkciókat vársz el? Legyen benne wifi
7. Mennyi a keret? 20-30 000 Ft
8. Árérzékeny vagy? egy kicsit
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? inkább a gyári de ha van normális utángyártott akkor szóba jöhet, töltögetni nem szeretnék.
Mit ajánlotok? Milyen márkát, azon belül melyik típust?

Eddig ezeket nézegettem, melyik lenne a legjobb?

https://www.arukereso.hu/nyomtato-c3134/samsung/xpress-sl-m2026w-p274104625/#termek-leiras

https://www.arukereso.hu/nyomtato-c3134/xerox/phaser-3020v-bi-p245158155/#termek-leiras

https://www.arukereso.hu/nyomtato-c3134/brother/hl-1222we-p366335669/

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#13882) adika4444


adika4444
addikt

Hali!
Ötleteket kérnék!
1. Tintás vagy lézer? (Ha nem tudod, az se baj. Ha betegesen vonzódsz valamelyikhez, írd le bátran! Titokban tartjuk.:) Ha "mert csak" vagy mert már eldöntötted korábbi tapasztalatok alapján, és rendíthetetlen vagy, írd le! Nem fogunk feleslegesen győzködni..)
Inkább lézer, de csak a korábbi tapasztalat miatt, meggyőzhető vagyok
2. Fekete vagy színes? (Jól gondold át! A "jó lenne néha színes" elég sokba is kerülhet! Biztos nem tudsz meglenni nélküle? Nem tudod máshogy megoldani vagy épp kihagyni félévente 1-2 alkalommal azt a színes nyomtatást ?)
Kizárólag fekete-fehér
3. Mire használnád? (Fotók, színes marketinganyag és táblázatok prezentálni, vagy többnyire csak szöveg?)
Szöveget nyomtatni, amikor nagynéha aláírással kell visszaküldeni.:DDD
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? (színes / ff bontásban)
Ritkán, kéthetente vagy még ritkábban.
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
Akár 2--3 hónap, de ha kell megjáratjuk.
6. Milyen funkciókat vársz el? (pl. szkenner, ADF, egyszerű/egygombos másolás, WiFi, keret nélküli/fotónyomtatás stb.)
Sima a4-es papírnyomtatás, működjön együtt a Debian-os CUPS + SAMBA párossal.
Scannelni a kombó jobb vagy külön hardver?
7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?)
Max 20k, ha van valami jó akkor 40-ig mondjuk felmehetünk.
8. Árérzékeny vagy? (A létező legolcsóbb megoldás érdekel, akár bármi áron?)
Inkább minőség.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
Nekem mindegy, csak működjön. Talán inkább gyári, ha ritkán használom megadom a módját:D
a cél tényleg az lenne, hogy a legegyszerűbb legyen. Magamtól a HP laserjet felé hajlok, rokonságban van egy 2005 óta, néha cserélgetni kell benne, de ennyi, amikor kell bedugom és működik. Valami hasonló fapad dolgot szeretnék.

üdv, adika4444

(#13883) ljs válasza PociAti (#13880) üzenetére


ljs
tag

Köszönöm a választ!
Akkor el is dőlt a kérdés(sorozat) alapján a vásárlás,
mert ez a legolcsóbban fenntartható mind közül
és nekem a szoftveresen megoldott DADF is megfelel.
Csak egy kérdés:
ADF-ből beolvastatom az egyik oldalakat, majd megfordítom és beolvastatom a másik oldalakat
és a szoftver "magától" összerakja a helyes sorrendet?
(Mert ha ez így van, akkor rendelem is a nyomtatót!)

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#13884) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

1. Tintás vagy lézer? Tinta
2. Fekete vagy színes? Színes
3. Mire használnád? Főleg szöveges dokumentumok nyomtatása és ritkábban képek nyomtatása
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Havonta kb 2-300 oldal
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? 5 nap
6. Milyen funkciókat vársz el? Szkenner
7. Mennyi a keret? 20-30.000
8. Árérzékeny vagy? Főleg a patronok miatt, olyan nyomtatót szeretnék ami működik utángyártott patronokkal, amelyek nem drágák
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Az utángyártott patronokat preferálom

Kérnék szépen ezek alapján pár javaslatot :)

Köszönöm

(#13885) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Sziasztok!

Olyan multifunkciós lézernyomtatót keresek, ami fehér vagy ezüst színű, WiFi-s, viszonylag kisméretű és olcsón fenntartható. Havonta kb csak 10 lapot nyomtatnék. Az összefoglalóban lévő Brother is jó lenne, ha volna fehér színben.
Tudtok ilyen színű lézernyomtatót ajánlani?

Előre is köszönöm!

(#13886) Earl_Muttley válasza tamas.nick (#13885) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

HP M28W

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13887) atala válasza tamas.nick (#13885) üzenetére


atala
Topikgazda

Brother DCP 1623WE

(#13888) tamas.nick válasza atala (#13887) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Köszönöm atala és anevemearl!
A 1623WE jó lesz, olcsóbb hozzá a toner.

(#13889) SODIMM válasza Attipatti (#13878) üzenetére


SODIMM
újonc

Szia,
Én már évek óta használom fotónyomtatásra is, ha eredeti tintával használod és jó minőségű papírral akkor jó minőségű lesz. A gyári tinta nem fakul. Ha tudsz szerezz be Brother fotópapírt. A nyomtatás viszont lassú és az alsó tálcás adagolással is van probléma, ha vastagabb a papír, és a fényes is hajlamos összetapadni, igy ment egy két kép a kukába.

(#13890) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Cégnél használunk egy Canon MX925 tintasugaras nyomtatót. 2 dolgozó, 2 PC, meg néha főnöknek nyomtatunk valamit.
Szinte napra pontosan 5 éve lett véve, az első patront már EzPrint gyártmányból vettük, azóta is ugyanazt ugyanonnan. 9800 olval van benne a számlálója szerint.
Ma sárga és magenta patront cseréltem benne, furán nyomtatott színeset. A tesztoldalról kiderült, hogy se sárga, se magenta nem jött ki belőle. Ráeresztettem egy intanzív tisztítást, az megoldotta. Készüljek egy fejhibára?

Volt egy ötletem, hogy a beraktározott patronokat még elhasználom és utána nézünk új nyomtatót. Lassúcska, sokat töpreng minden feladat előtt. Mi mostanában a sláger?
Ami kell:
színes
A/4
duplex szkennelés
duplex nyomtatás
hálózati (wifi és lan is jó, lan-nak jobban örülnék)
olcsó üzemeltetés (a jelenlegihez 10k/év az átlagos tintaköltség, mindig decemberben rendeltem)
Évi 2-3 ezer oldal

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13891) Emi1986


Emi1986
tag

Sziasztok!

Otthoni felhasználásra keresnék színes multi nyomtatót. Két dolog között őrlődök. Színes lézer vagy pedig színes tintasugaras? Üzemeltetési és bekerülési költséget tekintve egy tintasugaras jobb lehet ha havi 1500 oldal körül nyomtatnék?
Ha színes lézer nyomtató akkor melyik márkát vagy típust ajánlanátok aminek az üzemeltetése ilyen felhasználás mellett sem tragikus?

Üdv: T

(#13892) Earl_Muttley válasza Emi1986 (#13891) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Havi 1500 lap bizonyos színes lezerekben majdnem egy tomerszett. Inkább egy tartályos tintasban gondolkodnak, bekerülési és üzemeltetési szempontból is. :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13893) Earl_Muttley válasza macilaci78 (#13890) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Canon TR8550 lesz a te geped, ha az utángyártott patron is szempont ismét. Duplex szkenneles ezen kívül, felhasználói kategóriában a nagyobb officejetekben van csak, de az meg nem szereti az utángyártottat. :(

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13894) macilaci78 válasza Emi1986 (#13891) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Otthoni felhasználásra 1500 oldal/hó? Nálunk irodai felhasználásra az 1500 oldal 9 hónap alatt jön össze. Amit keresel, az már nem otthoni, hanem üzleti kategória szerintem.
Ha sok a színes, akkor tartályos tintás. Ha csak 100 oldal a színes, akkor egy lézer a fekete-fehérnek és egy színes tintás multi.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13895) macilaci78 válasza Earl_Muttley (#13893) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Utángyártott patronra tudnál gyártót mondani?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13896) tikshow


tikshow
addikt

Sziasztok!

Multifunkciós nyomtatót keresek. A keretem max 60.000 forint. Bőven elég, ha tud fekete fehérbe nyomtatni egy oldalas A4-et, viszont tudjon duplexbe automatán scannelni. Hogy lézer vagy tintasugaras, mindegy, a nyomtatás sebbesség nem elhanyagolható, relatíve ritkán lesz használva.

Lehetőleg utántölthető legyen, ne patronos.

Üdv,
G

Szerk.:
Wifi nyomtatás és email szkennelés legyen.

[ Szerkesztve ]

(#13897) Earl_Muttley válasza macilaci78 (#13895) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Ahogy nézem, ezPrint ugyanúgy van hozza. Vagy azt, vagy ecopixelt szoktam vinni, ott ahol nyomtatoval kell foglalkozzak. Ugye még kicsit költségesebb bele az utángyártott is, mert új modell.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13898) atala válasza Emi1986 (#13891) üzenetére


atala
Topikgazda

Januárban vettem egy Brother MFC-T910DW multis tartályos nyomtatót. 12 ezer oldalnál járunk, és nagyon meg vagyok vele elégedve.
Ha hátrányt akarok találni, akkor az az, hogy kétoldalas nyomtatásnál lassan fordítja meg a lapokat.
Valamint a szkenner része fotóra nem túl jó. Dokumentumokat szépen szkenneli, és másolja, de a fotókat nem annyira. Alapból adnak hozzá egy szett színes patront, és 2 db feketét. Nagyon olcsó bele a tinta.

(#13899) PociAti válasza tikshow (#13896) üzenetére


PociAti
senior tag

"Bőven elég, ha tud ... viszont tudjon duplexbe automatán scannelni."

Ez utóbbi funkció a legdrágább irodai gépek kiváltsága.
Amikor a gyártók piacra dobnak egy nyomtató családot, akkor mesterségesen képeznek gátat az egyes modellek közé. A legkisebb gépben talán sok minden más mellett még szkenner sincs, a lista végén pedig az a gép szerepel, amelyikben duplex scanner van. (Vagy két utas, vagy pedig egy utas dual CIS.)
Ezeknek az irodai gépnek az ára biztosan több, mint 60.000 Ft.
Szinte kész csoda, hogy már 100.000 Ft körül is lehet ilyen funkciókkal rendelkező gépet kapni: Canon i-SENSYS MF645Cx (3102c001) .
Nagy kapacitású tonerkazettával az üzemeltetése 50 Ft/oldal (normál kazettával pedig 70 Ft körül van egy 5%-os, színes, A4-es oldal).

Ha körbe nézel önkormányzatoknál fellelhető "noname", tényleg teljesen ismeretlen gyártójú mono fénymásolók között, ott rá lehet lelni olyan gépekre, amiknek színes a szkennere és talán kétoldalasan tudnak szkennelni (másolni). Én is találkoztam már ilyennel, az árát nem tudom, de újonnan azok is többe kerülhettek 60.000 Ft-nál.

(#13900) atala válasza PociAti (#13899) üzenetére


atala
Topikgazda

Az Epson 5620-as tudott kétoldalasan automatán szkennelni. Már kifutott, de egy éve még lehetett kapni 67 ezer körül. Most már csak pár darab van az is drágábban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.