Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) Lallerboy85


Lallerboy85
tag

Sziasztok!

Epson Home xp 342 tipusu nyomtatót néztem ki.

[link]

Kérdésem az lenne, hogy ebben az árban jó választás e ez a típus, vagy 20-25e ft ből tudnék jobbat választani?

Cél fekete-fehér nyomtatás, ritkán színes, scannelni tudjon.

Köszi ha segít valaki a döntésben!

(#13152) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

1. Majd az ára mondja meg, hogy melyikre lenne szükség, mivel nagyon ritkán lenne színes nyomtatva így a mono lézer nyomtató is szóba jöhet a tintasugaras helyett.

2. Ahogy az előbb is írtam, 85%-ban fekete lenne nyomtatva. Ritka esetekben színes is.

3. Többnyire szöveg. Egyetemhez kell. (Jegyzetek, Tételek, Tananyagok nyomtatása)

4. Havonta 30 oldal lenne nyomtatva feketében átlagosan. Vizsgaidőszak alatt ennek a 2-3-szorosa is lehet.

5. Nyáron előfordulhat hogy 2-3 hónapot is állna a nyomtató. Ha végül tintasugaras lesz, akkor igyekszek nyáron is havonta legalább 1-2 lapot nyomtatni.

6. Multifunkciós (szkenner), laptopról, telefonról, tabletről közvetlen wireless nyomtatás (WiFi direct)
kiszeretném hagyni a routerből azaz a helyi hálózatból.

7. 20 000 Ft-ig (Ha szükséges elmehetünk max. 25 000 Ft-ig)

8. Árérzékeny vagyok

9. Preferálom az utángyártottat. Utántöltögetni nem szeretném!

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#13153) atala válasza Lallerboy85 (#13151) üzenetére


atala
Topikgazda

Nagyon drága hozzá a patron.

nemethchek19: Multifunkciós wifis lézert nem kapsz ennyi pénzért. Lehet, hogy még tintásat sem. ha mégis, akkor meg nagyon drága lesz hozzá a patron.

Nagyon sokan írjátok, hogy feketében akartok nyomtatni, de néha színeset is.
Ezt nagyon át kell gondolni, mert a színes lézer nagyon drága, főleg a toner hozzá. Ha meg a tintással mindig feketét nyomtatnak, és csak fél évente színeset, akkor fenn áll a beszáradás veszélye.
Tehát, ha csak nagyon ritkán kell a színes nyomtatás, el kell engedni, és mono lézert venni.

[ Szerkesztve ]

(#13154) nemethchek19 válasza atala (#13153) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Tudnál mondani 1-2 belépő típust multifunkciós, wifi direct-es, mono lézer nyomtatóra?

Én ezeket találtam. Melyik a legjobb vétel?

Xerox WorkCentre 3025V_BI Nyomtató

HP LaserJet Pro M28w (W2G55A)

Samsung Xpress SL-M2070W

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#13155) atala válasza nemethchek19 (#13154) üzenetére


atala
Topikgazda

Nem nagyon ismerem a lézer nyomtatókat. Ezt a Brothert szoktuk ajánlani, mert megbízható gép, és olcsó hozzá az eredeti toner.

(#13156) nemethchek19 válasza atala (#13155) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Köszi a választ! :)

Melyik multifunkciós, wifi direct-es tintasugaras nyomtató a leggazdaságosabb? Illetve melyiket ajánlod 20 000 Ft-ig (max 25 000 Ft)?

Ha a megadott összeghatár nem megfelelő, akkor mennyi lenne azaz ár amiben lehet gondolkodni?

(#13157) atala válasza nemethchek19 (#13156) üzenetére


atala
Topikgazda

Olyan sok nyomtató van, hogy nem lehet naprakész az ember.
A leggazdaságosabbak a tartályos nyomtatók. A nyomtató drága, de cserébe fillérekért lehet nyomtatni. 20-25-ért nem kapsz.
EZEK közül, nézd meg, melyikhez van olcsó utángyártott patron.

(#13158) nemethchek19 válasza atala (#13157) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Utolsó kérdésem annyi lenne, hogy a HP 652 tintapatronnál van jobb 20-25 000 Ft-os nyomtatókba való patronok közül?

Illetve melyik most a legjobb utgy. tintapatron a 20-25 000 Ft-os nyomtató kategóriában?

[ Szerkesztve ]

(#13159) atala válasza nemethchek19 (#13158) üzenetére


atala
Topikgazda

Szerintem nincs jobb. Ha tudod resetelni a tinta szintet, akkor ezt meg is tudod tölteni párszor. Sokszor nem, mert a fej nem bírja. A patronon van a fej, így ha már nem nyomtat szépen, veszel bele másikat.
Ha töltöd, érdemes eredetit venni, és azt megtölteni párszor.
Nincs olyan, hogy legjobb ugy patron. Az a márka ami évekig jó minőséget ad, a következő vásárlásnál már rossz minőségű terméket veszel. Ennek az oka, hogy sok utángyártó cég, csak megveszi a biankó patront, és felcímkézi.

[ Szerkesztve ]

(#13160) nemethchek19 válasza atala (#13159) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Végül megszületett a döntés!

HP DeskJet 5275

Tintapatron: HP 652

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a Wi-fi direct része működik Windows 10 alatt is (laptop)?

(#13161) macera2


macera2
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Csak megvettem egy HP 2630-ast. Szépen nyomtat, másol, kétségtelen. Azért akad néhány probléma:
- Fekete demo patron kifogyott. Injekciós tű, – a piros lámpa továbbra is jelzi, hogy üres a patron. Kikapcs-bekapcs, lámpa elalszik és egy-két oldal nyomtatható. De csak annyi.

- Ha kép is van az oldalon, nem azt nyomtatja ki, amit a „nyomtatási kép” mutat. A kép felénél leáll a nyomtatás. Esetleg a képformátum zavarja?

Újratelepítés már megvolt, úgy hogy ha ezen kívül is volna javaslatotok, akkor azt előre is megköszönném.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#13162) atala válasza macera2 (#13161) üzenetére


atala
Topikgazda

Attól, hogy megtöltöd a patront, még a nyomtató nem tudja, hogy nem üres. Resetelni is kell számlálót.

(#13163) macera2 válasza atala (#13162) üzenetére


macera2
aktív tag

Jogos az észrevétel. Már csak ahhoz kérnék egy kis útbaigazítást, hogy azt a bizonyos számlálót, hogyan kellene resetelni?

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#13164) atala válasza macera2 (#13163) üzenetére


atala
Topikgazda

Nem tudom, de a youtube-on biztos van róla videó.

(#13165) macera2 válasza atala (#13164) üzenetére


macera2
aktív tag

Hát akkor irány a Jutub, és kösz az útbaigazítást.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#13166) macera2 válasza atala (#13164) üzenetére


macera2
aktív tag

Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy a printert kell resetelni, vagy a patront? Az utóbbira találtam trükköt. Sajnos nem az én printeremre vonatkozott. ....... Ragasszuk le a patron ezt meg ezt a csatlakozóját, aztán .....

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#13167) LámaZ


LámaZ
addikt

Sziasztok!
Havonta legfeljebb 30 fekete-fehér oldalt nyomtatok (számlákat).
Szkenner és WiFi jó lenne, de nem feltétlenül szükséges.
Milyen nyomtatót javasoltok?

Legyen minden jó!

(#13168) ocscsaba válasza LámaZ (#13167) üzenetére


ocscsaba
tag

Brother DCP 1622WE Mono multifunkciós lézernyomtató.
Hozzá való toner: TN-1090 Eredeti 1500 oldalas

(#13169) atala válasza macera2 (#13166) üzenetére


atala
Topikgazda

A nyomtatóban kell resetelni.
Általában, amikor a nyomtatón jelzi, hogy kifogyott a patron, és villog valamelyik lámpa, akkor kell a nyomtatón megnyomni egyszerre két gombot, ha jó láttam.

(#13170) LámaZ válasza ocscsaba (#13168) üzenetére


LámaZ
addikt

Aham, szóval vegyek kb. 40k Ft-ért egy lézernyomtatót napi egy oldal kinyomtatására. Mennyi a jutalékod?

Világosan leírva: nem vagyok hajlandó 100 $-nál többet fizetni nekem való nyomtatóért.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#13171) macera2 válasza atala (#13169) üzenetére


macera2
aktív tag

OK, köszi! Bár nem az én printeremre vonatkozott, de én is találtam ilyen infót. De ha megmondanád, hogy hol láttad, akkor én is megnézném. Hátha én jobban látnám.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#13172) atala válasza LámaZ (#13170) üzenetére


atala
Topikgazda

Csak 37 ezer az a 40. De döntsd el, hogy egyszer akarsz kifizetni kicsit többet a nyomtatóért, vagy veszel egy 10 ezer forintos tintás nyomtatót, és kéthavonta ráköltesz kétszer annyit, mert beszáradt a fej.
Csak neked akart jót. olyat ajánlott, aminek a legnagyobb a kezdő tonere, és olcsó hozzá az eredeti toner.

Ha nem kell a szkenner, és a wifi, vedd meg ezt. Ugyan úgy 1500 oldalas olcsó toner van hozzá.

(#13173) atala válasza macera2 (#13171) üzenetére


atala
Topikgazda

Konkrétan nem a te típusod volt, de a youtube-on láttam. Keresgélj, biztos megtalálod a megoldást. Külföldi fórumokon is nézelődj.

(#13174) fekikeem


fekikeem
csendes tag

Sziasztok!
Átolvastam sok hozzászólást meg az összefoglalót de nem tudok még dönteni, kis segítséget szeretnék kérni.
Bekrepált HP Deskjet 4535-re kaptam edigi-ben egy levásárolható 25ezer Ft-os kupont, ezt felhasználva szeretnék venni a lentieknek megfelelően egy új nyomtatót. Az Epson jónak tűnik, pláne ha 3 év garit adnak rá, de nyitott vagyok más (canon / brother stb) márkákra is ha azt javasoltok (azokra is megveném a plusz 2-3 év garit csak az plusz költség ugye).

1. Tintás vagy lézer? Szerintem tintás.

2. Fekete vagy színes? Szines

3. Mire használnád? Otthoni használat, első sorban családi fotók 10x15-től A4-ig, word doksik, illusztrációk

4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Havonta 50db 10x15 fotó + kb 10db A4 fotó, 10-100db ff és színes doksi

5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Max 1-2 hét, de figyelek rá hogy legalább hetente pár fotót nyomtassak beszáradás ellen.

6. Milyen funkciókat vársz el? Minél gazdaságosabb festék és minél jobb fotó minőség. A szkenner meg duplex egyáltalán nem fontos. Ha A3-masban van nagyon jó minőség 100e Ft felett kicsivel az is jó.

7. Mennyi a keret? Kb 100 000Ft körül.

8. Árérzékeny vagy? Nem feltétlenül.

9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Csakis a gyári kellékanyag mert már volt HP nyomtatóm ami bekrepált utángyártottól.

A 25ezres kuponom miatt kellene ezekből választani, melyiket ajánlanátok?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@selfhelpsingh/videos

(#13175) novakalex


novakalex
aktív tag

1. Tintás vagy lézer?
Lézeres nyomtatóra lenne szükséges.
2. Fekete vagy színes?
Színes nyomtatás is.
3. Mire használnád?
táblázatok, szövegek, prezentációk, a4 nyomtatás
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
naponta 10-15 oldal.
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
hétvégéken.
6. Milyen funkciókat vársz el?
scannelés, másolás, színes nyomtatás, wifi (ha ethernet van az se baj)
7. Mennyi a keret?
80.000 Ft bruttó.
8. Árérzékeny vagy?
Nem.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
Jöhet bármi, csak a fenntartása ne legyen túl drága. Tonerenként olyan 6000-8000 Ft.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#13176) vargalex válasza atala (#13172) üzenetére


vargalex
félisten

Ráadásul a MediaMarkt-ban még mindig 33299 Ft, amennyiért én is vettem január 14-én...
Nekem előtte is lézer nyomtatóm volt és tudom, hogy nálunk sokszor van 2-4 hét nyomtatás nélküli időszak is. De van, amikor viszont sokat nyomtatunk. Így nem is volt kérdés igazából, hogy ismét az legyen.

Alex

(#13177) novakalex válasza novakalex (#13175) üzenetére


novakalex
aktív tag

Bocsi, az árat módosítanám, hogy 65e Ft-ra.
Illetve eddig ezzel a típussal szemezgetek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13178) fekikeem válasza novakalex (#13175) üzenetére


fekikeem
csendes tag

Megválaszolom magamnak mert közben beszéltem a gazdasagosnyomtato csapattal meg olvasgattam még tapasztalatokat a neten és itt a fórumban is.

Epson L805-re esett a váalsztás: fotóra szépen és olcsón nyomtat, mellette A4-ben mindent tud ami nekem kell. Atala topikgazda is évek óta nyúzza és nincs baj vele.

https://www.youtube.com/@selfhelpsingh/videos

(#13179) Varshi válasza novakalex (#13177) üzenetére


Varshi
aktív tag

65-re módosítod a 80-at, de 85-ös nyomtatót nézel?
Elírtad? :)

Szerintem ezzel a kategóriával nem nagyon van tapasztalat.
Ráadásul a kinézet nyomtatóról se találni sokat, itt eléggé szórnak pl. a vélemények:
https://www.amazon.co.uk/Xerox-WorkCentre-Colour-Multifunction-Printer-Wireless/dp/B00TONIV5U/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1548853092&sr=8-4&keywords=WorkCentre+6025V

(#13180) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

br. 40e körüli max összegig milyen mono laser printer-t ajánlanátok, ami automata duplex-et és ethernet-et tud és tuti működik Windows Server 2016-tal?

Eddig ezeket néztem:
-Kyocera ECOSYS P2235dn (talán ez a legszimpatikusabb)
-Epson WorkForce AL-M320DN
-Ricoh Aficio SP 3510DN
-Brother HL-L2372DN (ez már picivel 40e fölött van)

Sajnos nem nagyon ismerem egyik márkát sem megbízhatóság és driver support terén.

Köszi!

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#13181) novakalex válasza Varshi (#13179) üzenetére


novakalex
aktív tag

66 a legolcsóbb helyen, mivel nem itthon lenne beszerezve ezért írtam egy körülbelüli árat.

Esetleg tudtok javasolni mást? Lézeres / tintasugaras is jöhet, egy a lényeg, hogy ne legyen magas a fenntartatási díja..

(#13182) Berci77


Berci77
tag

Sziasztok!

Mono, multi lézernyomtatót keresek, Wifi és/vagy lan előny, havi kb. 50, néha 100-200 oldal. Ritkán 1-2 oldal másolása.
A korábban ajánlott DCP-1623WE és az összefoglalóban írt DCP-1622WE között csak a színben van eltérés? Alap paraméterei szerint is ezek megfelelőek lennének a feladatra, számomra fontos szubjektív szempontok alapján meg mindkettő kialakítása is rendben van, ha jó látom (zárt adagolótálca, magasabban lévő kimeneti tálca).

A fenti igényeknek megfelelően nem tudom, hogy érdemes-e feljebb nézelődni, mert a beszerzési ár "egyáltalán nem" számít, a fenntartási költség viszont igen. Ennek viszont a gyári tonerje is korrekt áron van, nem tudom, hogy drágábban van-e olcsóbban fenntartható készülék, mert ha igen, akkor az alapgép beszerzési ára nem probléma. Ha nincs, akkor kb. ez a gép jó is lenne.

Ha nincs nagy különbség a gyári és az utángyártott tonerek között árban, akkor a gyárit preferálnám, ha sokat lehetne spórolni, akkor jöhet az utángyártott is.

Van bármi más javaslatotok?

Köszi!

(#13183) atala válasza fekikeem (#13174) üzenetére


atala
Topikgazda

Ezek közül az Epson L805. Ez fotónyomtató, és gazdaságos.

Szerk: Most látom, Te is ezt választottad. :)

[ Szerkesztve ]

(#13184) vargalex válasza Berci77 (#13182) üzenetére


vargalex
félisten

A két típus között csak a színösszeállítás eltérő. Viszont el kell, hogy keserítselek, az adagoló tálca nem zárt. Ez nekem is vásárlás után derült ki, meg is lepődtem. A kisebb alapterületű korábbi Xerox Phase 3116-omban persze az volt...

Alex

(#13185) atala válasza novakalex (#13175) üzenetére


atala
Topikgazda

Színes lézer toner 6-8 ezer Ft-ért? Maximum utángyártottban kapsz csak annyiért. Tintásban vannak olcsón üzemeltethetőek. Az összefoglalóban van pár típus, szemezgess.

(#13186) Berci77 válasza vargalex (#13184) üzenetére


Berci77
tag

Köszi az infót!

Nem mondom, hogy ennek örülök, de lehet élni így is. Van esetleg gazdaságosan üzemeltethető alternatíva zárt adagolótálcás gépre amúgy hasoló paraméterekkel?

(#13187) vargalex válasza Berci77 (#13186) üzenetére


vargalex
félisten

Erről majd a többiek nyilatkoznak. Én is erre kaptam ajánlást (illetve az összefoglaló alapján már ehhez a géphez jutottam lényegében).
Ennyire lóg ki az adagoló.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13188) LámaZ válasza atala (#13172) üzenetére


LámaZ
addikt

Ki vagyok én veletek a vízből.

Kb. 4 évig nyomtattam egy Epson Stylus DX4450, majd ugyanennyi ideig egy Epson Stylus DX4400-as nyomtatóval. Az előbbit 9990 Ft-ért vettem, a másodikot ajándékba kaptam.
Lényeg a lényeg: egy fekete tintapatron kb. 350 Ft volt, ami eltartott nálam fél évig is.
Akkor miről beszélünk itt, gyerekek?

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#13189) atala válasza LámaZ (#13188) üzenetére


atala
Topikgazda

Akkor nem értem, miért jöttél ide kérdezni?
Vedd meg a legolcsóbb tintás nyomtatót amihez van olcsó utángyártott patron.
Én nem ajánlok egyet sem, mert aztán jössz panaszkodni, hogy milyen szar az a nyomtató, mert csíkoz, tintapacát rak a lapra...és még sorolhatnám.
Nyugodtan tedd bele a nyomtatóba a 350 Ft-os patront. Én is tettem egy ideig, de csak a szívás volt vele.

Havi 30 oldalnál nem mindegy, hogy mekkora a lap költség? Amit ajánlottak neked nyomtatót, 1500 oldalas kezdő tonerrel adják, az elég lesz neked 4 évre.

(#13190) Berci77 válasza vargalex (#13187) üzenetére


Berci77
tag

Köszi a képet, ez nem vészes. Nyomtatáskor kihajtjuk, utána majd be és akkor nem porosodik, nem lenne naponta használva. Még mindig jobb, mint a hátsó-felső nyitott adagolósok, azokba jobban beleszáll a por. A gyártó fel nem rakott volna ám egy ilyen képet a termék oldalára! Na elmehetnek ám!

Másik kérdés: az olyan gépek nem gazdaságosabbak, ahol a dobot is cserélem a tonerrel együtt? Van olyanban ajánlott? Vagy ebben a kategóriában nem szokás? Bocs a hülye kérdésért, de nem értek a népzenéhez :)

(#13191) atala válasza Berci77 (#13190) üzenetére


atala
Topikgazda

Én mindig azzal kezdem a nyomtató vásárlást, hogy megnézem az összes videót a youtube-on amit találok róla.
Egyébként tényleg nem túl szép megoldás a kilógó papír adagoló. Legalább egy fedelet tettek volna rá.

(#13192) ocscsaba válasza TheProb (#13180) üzenetére


ocscsaba
tag

Én lézerben Kyocera nyomtatókat használtam, a kisebbek közül az FS 1300, FS 1030, ezek már régebbi típusok, meg voltam velük elégedve. Eredeti tonerrel használva jó választás lenne. Nekem az ugy. tonerekkel mindig betónolt (szürkült a nyomat).
Kyocera oldal szerint: 2 év jótállás, vagy 100.000 nyomat, amelyiket előbb eléri a gép. (Sok helyen 1 évet látok jótállást, vásárlás előtt kérdezz rá.)

[ Szerkesztve ]

(#13193) LámaZ válasza atala (#13189) üzenetére


LámaZ
addikt

Ha a lézeres toner nem szárad bele, és akár 4 évig működik, akkor tényleg érdemes lézernyomtatóban gondolkodni. Ezért jöttem ide.

Legyen minden jó!

(#13194) vargalex válasza LámaZ (#13193) üzenetére


vargalex
félisten

A lézer tonerben por van, nem tud beleszáradni. Nem véletlenül lett az a javaslat számodra (is)...

Alex

(#13195) Varshi válasza LámaZ (#13193) üzenetére


Varshi
aktív tag

Akkor talán fontold meg, mit és milyen stílusban írsz.

(#13196) Varshi válasza novakalex (#13181) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szia!

Én egy csomót nézegettem neked tegnap, de mivel a lézerhez ragaszkodtál, mondom akkor csendben maradok. Így, hogy a tartályos tintás szóba jöhet, nézd meg az L3060-as Epsont, elvileg mind tudja ezt, amit írtál: "scannelés, másolás, színes nyomtatás, wifi "

De az új, tartályos Brotherek között is körülnézhetsz, szerintem én két Epson után legközelebb azokat fogom kipróbálni.

(#13197) LámaZ válasza Varshi (#13195) üzenetére


LámaZ
addikt

Mindent megfontoltam, mindent átgondoltam (← imádkozik a király :R :) )

Végülis, az általam megadott kritériumoknak (ócsó, azaz 40k Ft alatti; havi max. 50 oldal nyomtatás; szkenneres; wifis) 4 db. nyomtató felelt meg:
● Xerox WorkCentre 3025V_BI
● HP LaserJet Pro M28w (W2G55A)
● Brother DCP-1623WE

● Samsung Xpress SL-M2070W
Ebből a Samsungot kilőttem, ugyanis a felhasználók panaszkodnak rá, ti. alig lehet beüzemelni a wifijét.
Akkor maradt a másik három, amely közül ti nékem a Brothert ajánlottátok.

Közben bejött még három nem elhanyagolható szempont:
#1. tudjon borítékot is nyomtatni;
#2. ne menjen rá ingem-gatyám a tonerre, amikor cserélni kell;
#3. működjön együtt a Windows 10-zel (most még Win 7-em van, de soha nem lehet tudni....).

Nos, kérem szépen tisztelettel, és az ilyenkor elvárt kellő alázattal (hogy mindenkinek a kedvében járjak :D ) :
A három rostán fennmaradt nyomtató közül melyiket ajánljátok nekem (vagy még mindig fenntartjátok a Brotherrel kapcsolatos beajánlást)? :F
(...és akkor rohanok is a boltba... és ha van valamilyen kódod, amit meg kell adnom, hogy te megkapd a jutalékod, én meg a kedvezményem, ne kímélj!)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#13198) ocscsaba válasza LámaZ (#13197) üzenetére


ocscsaba
tag

Brothert ajánlanám, főleg a 3 éves garanciával. Olcsó toner, win 10 pipa. A borítéknyomtatás eléggé fehér folt, a gyártók leírásában nem igazán szerepel. Ezt biztonságosan hátsó tálcás nyomtatóval lehet megoldani, ezeknek a típusoknak ilyen nincs. Pontos illeszték beállítással és papírméret megadásával lehetséges, de nem biztos. Bonyolítja a dolgot még a papír tömege: 65-105 g/m2, ebben a tartományban lévő papírfajtát ajánlja a gyártó. A legnagyobb grammsúlyt kell beállítani, ha ennél a típusnál lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#13199) LámaZ válasza ocscsaba (#13198) üzenetére


LámaZ
addikt

Ezt találtam egy forgalmazó leírásában a Brothernél:
Médiaformátumok:
A4, Letter, Legal, Folio, A5, A5(Long Edge), B5, Executive
B5 meg a Letter - ezek már jól hangzanak.
Volt amúgy életemben egyszer egy lézernyomtatóm kb. 3 napig. Azt azért vittem vissza a boltba pánikszerűen, mert nem tudott borítékra nyomtatni. Nekem meg van egy címlistám, és baromi kényelmes azzal borítékot nyomtatni. Ezt még ez a nagyon olcsó Epson is tudta.

Ja, és a Xerox-ot is kilőném, mert drága hozzá a tóner, tehát igazából már csak ez a Brother és a HP maradt. Ez utóbbi mellett szól, hogy tutira nyomtat borítékot, és kb. 2 kilóval könnyebb súlya van, mint a Brothernek. (A HP-ra csak amiatt haragszom, hogy nem frissíti a drivereit Windows verzióváltáskor.)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#13200) Varshi válasza LámaZ (#13199) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szerintem az, hogy a doksijában ott a felsorolásban, hogy tudja, az neked még kevés. :( Az kéne, amit csak az tud ide írni a fórumra, aki már használta: hogy a valóságban kipróbálva kínszenvedés vagy sima ügy?
De sajnos kevés az ennyire mindenre kiterjedő review. :(

Nincs olyan hely, ahol ki lehetne őket próbálni?

Vagy marad a megrendeled egy közeli boltból neten, és 14 napon belül visszaviszed, ha nem oké. :) Sajnos ez csak magánszemélynél működik, céges vásárlásra nem engedi a törvény (kivéve, ha iszonyat jó fej a hely, de ez önkéntes).

Én úgy vagyok vele, hogy a HP már letett valamit az asztalra az eémúlt években (eddig 5 HP nyomtatóm volt), "határ szar" cuccot csak nem ad ki a kezéből, de most nekem is a Brother felé húzna a szívem. Talán mert olyan barátságos a neve. :D :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.