Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) atala válasza LámaZ (#13197) üzenetére


atala
Topikgazda

Ezek közül egyik sem rendelkezik hátsó lap adagolóval, innentől kezdve elég nehézkes a boríték nyomtatás.

(#13202) LámaZ válasza atala (#13201) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem szakmányban nyomtatnék borítékot, hanem néhanapján egyet-kettőt. Nem gond, ha egyenként kell kézzel behelyeznem őket.

Legyen minden jó!

(#13203) ocscsaba válasza LámaZ (#13202) üzenetére


ocscsaba
tag

Xeroxnak van oldalsó kézi adagoló tálcája. Eljutottunk ismét a kezdetekhez.

(#13204) LámaZ válasza ocscsaba (#13203) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem, mert akkor Xerox lesz.
A borítéknyomtatás szükségessége felülírja a toner olcsósága követelményt is.

Programoztam régen, tehát a végtelen hurkokba nem futok bele. :-)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#13205) szata.68


szata.68
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Vennék 2db színes multifunkciós nyomtatót. Az összefoglaló pontjai szerint megpróbálom összeszedni a körülményeket. :)

1. Tintás vagy lézer? amit ajánlotok :)
2. Fekete vagy színes? színes
3. Mire használnád? nagyrészt szöveg nyomtatásra,amin van színes logó, illetve néha pár kép is
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? hát ez még nem alakult ki. kb 100 oldal/hét-re saccolom
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? kb 2 hét
6. Milyen funkciókat vársz el? másolás,scan, minőség
7. Mennyi a keret? max 100k
8. Árérzékeny vagy? inkább minőség, de hosszútávon olcsón üzemelném természetesen :)
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? töltögetem szívesen,amelyik olcsóbb (lehet utángyártott is ha jó minőség)

Ezek alapján én 2 gépet néztem ki , de lehet tévúton vagyok,úgyhogy inkább kérdezek. :)
ez az egyszerűbb és ez a komolyabb.
Elképzelhető,hogy 1-1db-ot vennék. Mennyire ajánlottak ezek a nyomtatók? Inkább maradjak HP/Canon vonalon?

Köszi szépen előre is

Tamás

szerk.: még egy dolog,ami talán számít. Legalább az egyik jó lenne,ha tudna orvosi receptekre nyomtatni. (bár lehet,hogy ez alap már mindegyiknél)

[ Szerkesztve ]

(#13206) szata.68 válasza szata.68 (#13205) üzenetére


szata.68
senior tag

lejárt a szerk. idő

Nem működik a link az előző hsz-ban. ez az egyszerűbb Ami még fontos,hogy 2oldalas nyomtatást szeretnék.

(#13207) atala válasza szata.68 (#13205) üzenetére


atala
Topikgazda

Kb én is ezeket a szempontokat vettem figyelembe a vásárlásnál.
Én a Brother MFC-T910DW nyomtatót vettem, és nem bántam meg.
Mindent tud amit neked kell, és a hátsó adagolóból lehet külön recepteket is nyomtatni, nem kell kipakolni az alsó tálcából a papírt.
90 ezerért már megkapható. Az üzemeltetése nagyon olcsó. Már a nyomtatóhoz adnak 13 ezer oldalra elegendő fekete, és 5 ezer oldalra elegendő színes tintát.

(#13208) szata.68 válasza atala (#13207) üzenetére


szata.68
senior tag

A hátsó adagolóba is be lehet tenni többet,vagy azt mindig aktuálisan kell betáplálni? :)
Szerinted a Brother MFC-J4620DW is jó lehet nekem? Tudom,hogy kb utolsó szempont,de nagyon tetszik kinézetre,és 2db-nál már van jelentős különbség árban.

(#13209) ocscsaba válasza LámaZ (#13204) üzenetére


ocscsaba
tag

Hopp, olvastam az árukeresőn, hogy ehhez a típushoz nincs win 10 telepítőprogram. Bementem a Xerox oldalra, és csak win 7, win 8-ig van. Itt Úgyhogy tévesen adtam meg egy hsz-omban, elnézést.

(#13210) LámaZ válasza ocscsaba (#13209) üzenetére


LámaZ
addikt

Semmi gond, úgyis bemegyek valamelyik üzletbe, és még átbeszélem a srácokkal, nem neten rendelek. Adott esetben leadok a nem elsődleges igényeimből, vagy emelem a költségvetési keretet egy picit.
Köszönöm a segítséged mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#13211) atala válasza szata.68 (#13208) üzenetére


atala
Topikgazda

Igen, többet is bele lehet rakni, nem kell egyesével "etetni".

Ne csak a nyomtató árát nézzed!

Amit kinéztél nyomtatót, ahhoz az eredeti patron 4000 Ft, és 550 oldalas. Tehát 5%-os lefedettségnél 7,2 Ft/lap a költség. Van hozzá utángyártott jóval olcsóbban.
Amit én ajánlottam, ahhoz 2200 Ft egy falkon tinta (108 ml) ami 6500 oldalra elég. Tehát 5%-os lefedettségnél 0,33 fillér egy lap költsége.
Ráadásul a nyomtatóhoz adnak 2 teljes flakon feketét, és 1-1 színeset.

Ha ezeket mind meg kellene venned a másikhoz akkor 200 ezer forint lenne. Még utángyártottból is 20-25 ezer forint lenne. Tehát még ha utángyártottal is akarod használni, akkor is majdnem ugyan ott vagy árban. 62+25=87 ezer forint.

Arról nem is beszélve, hogy nem kell állandóan patront cserélgetned. Nem ugrik a garancia mint a másiknál az utángyártott patron miatt.

(#13212) szata.68 válasza atala (#13211) üzenetére


szata.68
senior tag

Értem,köszönöm szépen a segítséget! :)

(#13213) Berci77 válasza Berci77 (#13186) üzenetére


Berci77
tag

Illetve további kérdés: az eddig megadott paramétereknek megfelelő, de olyan 2 adagolótálcás megoldás érdekelne, amelynél az alsó egy zárt tálca, mondjuk A4 oldalaknak, de van egy felső/oldalsó kézi is, amire receptet tudunk nyomatni. Köszi, ha ad valaki tippet!

(#13214) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!
Home office szeretnénk nyomtatót nézni, mert sajnos az előző nyomtatófej hibás lett. Igazából a legfontosabb, hogy a nyomtató szolgáltatások terén fullos legyen (fax/scan hálózati mappába stb.) és talán ezek intenzívebben is kerülnének használatra, mint maga a nyomtató része, mert próbáljuk a nyomtatandó dokumentumok számát csökkenteni.

1. Tintás vagy lézer?
Tintás
2. Fekete vagy színes?
Színes
3. Mire használnád?
Szöveg, táblázatok, kimutatások
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
Nagyon változó, de szerintem a havi 500-at nem szoktuk átlépni.
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
max. 1-2 hét.
6. Milyen funkciókat vársz el? (pl. szkenner, ADF, egyszerű/egygombos másolás, WiFi, keret nélküli/fotónyomtatás stb.)
Fax, scan (síkágyas és lapadagolós), beolvasás hálózati mappába, duplex stb. Minél több, annál jobb.
7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?)
A határ olyan 100k (ha indokolt lehet több is).
8. Árérzékeny vagy? (A létező legolcsóbb megoldás érdekel, akár bármi áron?)
Nem
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
Eredeti kellékanyagokat szoktunk használni.

Már néztem 1-2 modellt, jelenleg azon gondolkozom hosszú távon (a készülékcserét is beleszámítva) melyik jön ki olcsóbbra, anélkül, hogy használat közben is csak bosszúságokat okozna :)
Pl. a HP OfficeJet Pro 8715 nem tűnik valami tartósnak (hasonló nyomtatónk halt meg most), de egy drágább modell árából 2 ilyen is kijönne és úgy számoltam patron ára sem annyira elszállt. Vagy ott van kétszeres áron az Epson Workforce Pro, valamivel kevesebb fenntartási költséggel és feltételezem hosszabb élettartammal. Vagy egy tartályos Epson EcoTank L6190, ami meghaladná a keretet (és többszöröse egy HP 8715 árának), de olcsó lenne fenttartani.

[ Szerkesztve ]

(#13215) ot93


ot93
senior tag

Üdv, a brother dcp j105 gyári tintához írt lapmennyiségek (fekete: 2400, színesek:1300) mennyire valósak? átlag használat esetén.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#13216) atala válasza prime_adam (#13214) üzenetére


atala
Topikgazda

Neked is a Brother MFC-T910DW nyomtatót ajánlom.
Mi is hálózatba kötve használjuk. Pár gomb nyomással lehet a hálózati mappába szkennelni, vagy email-ben elküldeni a dokumentumot., képet.
Ezt az Epson 5620-al nem tudtam megtenni, pedig az egy komolyabb gép volt. Mindenféle dolgot kellett beállítani, de még úgy sem működött.
A Brothernél, csak feltelepíted a gépre a szoftvereket, és más dolgod nincs. Nem kell semmit beállítani a nyomtatón,nem kell email szerver sem, mert a Brother saját szerverét használja az email küldésre.
Az üzemeltetése filléres tétel.

(#13217) atala válasza ot93 (#13215) üzenetére


atala
Topikgazda

Csak annyira, mint az összes többinél. Általában 5%-os lefedettségre adják meg az adatokat.

(#13218) PH-User


PH-User
addikt

Üdvözlet!

Szeretnék lézernyomtatót vásárolni egyik ismerősöm számára.
20-25 ezer forintot szán rá, milyet érdemes?

Köszönöm! :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#13219) Earl_Muttley válasza PH-User (#13218) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Szia, annyiért ugye csak egyfunkciós, de már Wifis gépek vannak.

Itt a Brother HL-1223WE a közkedvelt masina, az egyből teli, 1500 lapos toner, illetve az utána is olcsó üzemeltetés miatt. :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13220) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok.

Melyiket ajánlanátok toner ára, elérhetősége, minösége, a gép nyomtatási pontossága mechanikai felépítése strapabírósága alapján?:

LEXMARK B2338dw 39000 ft, eredeti toner 3600 oldal 45k
Ricoh SP 325DNw 32000 ft, eredeti toner 3000 oldal 29k de csak az alza.hu-n kapható ami később gondot okozhat

Mindkét gép esetében az induló toner 1000 oldalas, illetve ami nekem fontos a fizikai 1200x1200DPI-s felbontás. Előfordulna írásvetítő fóliára való nyomtatás is, de gondolom ez ma már nem akadály egyik gépnek sem.
De a legfontosabb az lenne, hogy a nyomtatási pontossága meglegyen. Ezalatt értem, hogy amit kétszer nyomtatok az méretpontos legyen, illetve a négy sarkára ha nyomtatnék vizszintes és függőleges vonalakat pl, a négy sarka közötti méretpontosság meglegyen. Amennyire elvárható egy ilyen géptől persze. Amire én gondolok, az ugy 1tized mm alatt van :D

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#13221) prime_adam válasza atala (#13216) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Köszi, ez érdekes információ, mert videók alapján pont úgy tűnt, hogy az Epson erősebb szoftveres oldalon. Egyébként mennyire hajlamos papírt gyűrni, vagy hasonló hétköznapokat megkeserítő hibákra, akár az epson workforce sorozattal összehasonlítva? Nekünk a régi HP készülékünkkel elég sok probléma volt ilyen téren.

(#13222) zeeezoli


zeeezoli
csendes tag

Sziasztok.
Mono lézer nyomtatót keresek,és már van is 2-3 jelöltem. Samsung SL-M2026, Brother HL-1222, Hp laserjet M102. Ezek közül melyik a legjobb vétel szerintetek,ha a szempont a kezdö toner,és majd ha eredeti tonerrel használnám. A brotherrôl olvastam itt hogy 1500 kezdövel adják,és hogy 6-7000 a toner hozzá. a samsung és a hp mennyi kezdövel adja,és mennyiért van gyári toner??,,,erröl nem találtam infót..

(#13223) Earl_Muttley válasza zeeezoli (#13222) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

A Samsung-Hp általában 500 lapos tonereket szokott adni kezdőpakknak.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13224) atala válasza prime_adam (#13221) üzenetére


atala
Topikgazda

Én az Epson 5620-al soha nem tudtam gépre szkennelni, de ahogy itt olvastam, más sem. Valami speciális hálózati beállítás kellett volna.
Email-ben is csak úgy küldte el a dokumentumot, hogy be állítottam a saját domain nevem szerverét a küldéshez, és fogadáshoz. Gmail-es smtp-vel nem volt hajlandó elküldeni a levelet.
Ennél a Brother-nél semmit nem kell állítgatni, elég csak az email címeket megadni ahová küldeni akarod a dokumentumokat.
Egy hónapja van meg a nyomtató, túl vagyunk az 1000 oldalon (igaz ebből volt jó pár boríték is), de eddig semmi idegesítő hibát nem vettem észre.
Ami szembetűnő az Epson 5620-al szemben, hogy a kétoldalas nyomatásnál elég sokat szöszmötöl, így lassabb egy kicsit a kétoldalas nyomtatás, de nem olyan lassú, hogy emiatt rossz vételnek tűnne. Viszont az egy oldalas nyomtatást nagyon gyorsan kitolja, és a minőségre sem lehet panaszom.
Sőt, amivel még jobb az 5620-nál, hogy az első oldalt piszok gyorsan kinyomtatja. Az epsonnál amikor elindítottam a nyomtatást, el telt kb 3-4 mp mire elkezdett valamit csinálni. A Brother szinte azonnal elkezdi a nyomtatást.
ITT elolvashatod a személyes véleményemet a nyomtatóról.

[ Szerkesztve ]

(#13225) Fec9


Fec9
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis vállalkozásunkhoz szeretnék színes A3-as nyomtatót vásárolni.
Eddig egy HP Officejet Pro 8600-at nyuztunk, kb 6 évet bírt.
Sajnos feladta a szolgálatot, pedig jó kis nyomtató volt....RIP

Patront olcsón tudtunk hozzá vásárolni egy helyi papír írószer boltban lévő elég jó kedvezményünkkel.

Kérdezz-felelek:

1. Tintás vagy lézer? (Ha nem tudod, az se baj. Ha betegesen vonzódsz valamelyikhez, írd le bátran! Titokban tartjuk.:) Ha "mert csak" vagy mert már eldöntötted korábbi tapasztalatok alapján, és rendíthetetlen vagy, írd le! Nem fogunk feleslegesen győzködni..)
Eddig patronos volt, de van fekete-fehér lézerünk (samsung) is, amit maximum szerződések kinyomtatásához használunk, ritkán.
2. Fekete vagy színes? (Jól gondold át! A "jó lenne néha színes" elég sokba is kerülhet! Biztos nem tudsz meglenni nélküle? Nem tudod máshogy megoldani vagy épp kihagyni félévente 1-2 alkalommal azt a színes nyomtatást ?)
Mindenképpen színes.
3. Mire használnád? (Fotók, színes marketinganyag és táblázatok prezentálni, vagy többnyire csak szöveg?)
Szinte csak szöveg, számlák, ajánlatok..., esetleg egyszerűbb tervrajzok (van plotterünk, a nagyobb méretűeket azzal nyomtatjuk)
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? (színes / ff bontásban)
Jó kérdés. Naponta kb 50-et vegyesen. Talán 20 színes/30 fekete. De változó. Egy nagyobb szerződést kinyomtatni több 100 oldal lehet. Régivel kb 40e lapot nyomtattunk ki.
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
Napi használatban van, max szombat-vasárnap nem használjuk :)
6. Milyen funkciókat vársz el? (pl. szkenner, ADF, egyszerű/egygombos másolás, WiFi, keret nélküli/fotónyomtatás stb.)
Előző is multifunkciós volt, most is azt szeretnénk. Szkenner, egygombos másolás, hálózatban lehessen használni, kábelen is megfelelő, nem fontos a Wifi. A3 nyomtatás fontos lenne, hogy a kisebb terveket ne a plotterrel kelljen nyomtatni.
7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?)
3-400 ezer Ft, nyilván nem vagyunk a saját pénzünk ellensége, tehát lehet olcsóbb is. Viszont jót szeretnénk vásárolni, olcsó költségekkel.
8. Árérzékeny vagy? (A létező legolcsóbb megoldás érdekel, akár bármi áron?)
Ár/érték arányban legyen jó.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
Cégként el tudjuk számolni a költségeket, tehát sosem vásároltunk még utángyártottat. Viszont szeretném, ha nem a legdrágább kellékeket kelljen megvenni az új nyomtatóhoz. Hajlandóak vagyunk érte kicsit több pénzt is kiadni, csak ne legyen drága üzemeltetni.

Segítségeteket előre is köszönöm. :C

[ Szerkesztve ]

(#13226) prime_adam válasza atala (#13224) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Köszi a segítséget!

(#13227) atala válasza Fec9 (#13225) üzenetére


atala
Topikgazda

A leg olcsóbban üzemeltethető A3-as nyomtató az Epson L1455.
Ehhez alapból adnak 10500 oldalra való fekete, és 10500 oldalra való színes tintát. Ha ezek elfogynak utána 2-3000 Ft 1 palack tinta ami 6500 oldalra elég. A4-es oldalakról beszélünk.
Viszont az ára húzós, majdnem 300 ezer Ft.

Megnéztem pl a Brother MFC-J2330DW nyomatót amibe kisebb patronok kellene. Ez a nyomtató kb 90 ezer Ft. Ha ehhez meg kell venned ugyan annyi patront amit az Epsonhoz adnak alapból, az plusz 115 ezer Ft.
Tehát az még csak 200 ezer.

Ti kb egy év alatt használnátok el az Epsonhoz adott tinta mennyiséget. A Brotherhez még kellene 100 e Ft még egy év üzemeltetésért. Tehát 2 év alatt lenne egálban a két gép ára. Utána az Epson fillérekért üzemeltethető, a Brother meg kb 2-3 szoros árért többel.

Tehát hosszú távon jobban megéri az Epson, de azért érdemes elgondolkodni, mert nagyon túl van árazva, még ennek ellenére is.

(#13228) Fec9 válasza atala (#13227) üzenetére


Fec9
csendes tag

Köszönöm a választ.
Színes lézert abszolút nem javaslod? pl. Kyocera ECOSYS M4125idn, vagy XEROX DocuCentre SC2020? Ezek picivel 300 felett vannak, viszont nem tudom, hogy üzemeltetésben milyenek.
Nézegettem azóta a nyomtatókat, és láttam az EPSON-nak is létezik üzleti nyomtatója, pl.WorkForce Pro WF-C8610DWF.
Nem szeretném elkapkodni, fent felsoroltakról van vélemény?
Köszönöm.

(#13229) pkaresz válasza atala (#13227) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Egy kis segítséget kérnék szépen!
Én ebben a két nyomtatóban gondolkodom.
Brother DCP-T510W
Epson L3070
Nincs rálátásom ezekre a készülékekre.
Egy HP Officejet 6500A Plus nyomtatót váltana le, már kicsit nyűgös szegényke.
A Fax üzemmódra nincs szükségem.
Olvastam teszteket, de egy használótól mégis jobb érdeklődni! :)
Köszönetel!

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#13230) atala válasza Fec9 (#13228) üzenetére


atala
Topikgazda

Ha valaki gazdaságos nyomtatót keres, akkor nem lehet a színes lézert javasolni, mert azoknak a lap költsége általában 10-15 Ft körül szokott lenni.
Az említett kyocera mono nyomtató, a Xereoxhoz 14000 Ft az eredeti fekete toner 9000 oldalhoz. 1,55 Ft/lap
A színes 11000 Ft 3000 oldalhoz. 3,6 Ft/lap
Ez elég jó lap költségnek számít. Általában minél drágább a nyomtató, annál olcsóbb a toner.
Azért még azt ne felejtsük el, hogy időnként cserélni kell a dobot is. Ennél pl 76 ezer oldalanként kell cserélni, és 30 ezerbe kerül színenként

Az Epson Workforce Pro nyomtatói nagyon jók, megbízhatóak, de drága hozzá a tinta. Az említett nyomtatóhoz pl egy eredeti színes patron 30 e Ft 3600 oldalra.

Azért ajánlottam a tartályos nyomtatót, mert ahhoz nagyon olcsó a tinta.
Viszont ha nagyon nyúzni fogják a nyomtatót, akkor lehet, hogy jobb lenne egy masszív, strapabíró színes lézer.

(#13231) atala válasza pkaresz (#13229) üzenetére


atala
Topikgazda

Személyesen nem ismerem ezeket. Nekem egy Brother T910-es van, arról nagyon jó véleményem van.
Nézegettem a boltokban, és az Epsonok elég gyenge konstrukciók. A Brother maszívabb.
Az összefoglalóban találsz egy leírást a T910-ről. Az 510-is hasonló szerkezetileg, csak ha jól tudom lassabb.

Egyébként sokan azt hiszik, hogy az Epson találta fel a tartályos nyomtatókat, de a Brothernél már nagyon régóta a nyomtató jobb oldalában vannak a patronok, és onnan ugyan úgy csővel megy a tinta a fejhez.

(#13232) szata.68 válasza atala (#13211) üzenetére


szata.68
senior tag

Helló!

A tanácsodat megfogadva T910-es nyomtatót fogok venni. A kérdésem az,hogy innen érdemes-e megvenni?
Arra gondolok,hogy van-e valakinek tapasztalata a bolttal,mert ha neccesek akkor inkább veszem pár ezer Ft-al drágábban mástól.

(#13233) pkaresz válasza atala (#13231) üzenetére


pkaresz
senior tag

Köszönöm!
Átgondolom még.
Az összefoglalót már elolvastam.

Üdv: Karesz

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#13234) Fec9 válasza atala (#13230) üzenetére


Fec9
csendes tag

Minőségben a színes lézer egyébként felveszi a harcot a tintás tárasival?
Valamiért nekem a lézerhez húz a szívem, de nem értem miért.
Eddig is tintapatronos volt, és nem volt vele bajunk. Max ha megázott a papír, akkor sajnos elmosódott.
Mondjuk ezért nyomtatom a szerződéseket lézerrel.

Egyszerűbb lenne az élet, ha nem lenne választék...kicsit bizonytalan vagyok. :)
Esetleg olcsó boltot ismersz? Honnan érdemes vásárolni?

Köszönöm.

(#13235) atala válasza szata.68 (#13232) üzenetére


atala
Topikgazda

Én a mysoft-tól vettem. Drágább volt, de fontos, hogy gyártói garancia legyen rajta. A vásárlás előtt a szervizes felhívta a figyelmemet, hogy ugyan 2 év világ garancia van, és meg fogják javítani a gépet bárhonnan veszem, de a +1 évet csak akkor lehet regisztrálni, ha Magyarországi a beszerzés. Ugyanakkor az is előfordul, hogy nem lesz magyar nyelv a készüléken, ha pl egy ázsiai importból származik.
Kérdezd meg a boltot, hogy gyári garancia van-e a készülékre, de a leírás szerint az van.

(#13236) atala válasza Fec9 (#13234) üzenetére


atala
Topikgazda

Mivel nem fényképeket kell nyomtatnod, hanem dokumentumokat, ábrákat...stb, így jó a lézer. Ahogy te is írtad nem szívódik be a papírba, így minőségibb érzést kelt.
Ha nem számít annyira az ár, én is a lézert ajánlom. Kevesebb vele a gond. Az üzleti nyomtatók ráadásul bírják a strapát. Nem mindegy, hogy te használod egyedül, vagy még tíz olyan munkatárs, aki nagy ívben tesz rá, hogy vigyázzon a nyomtatóra.
Boltot nem ismerek.
Olyan nyomtatót keress, amihez olcsó a toner. Az sem utolsó szempont, ha van hozzá utángyártott toner, ha mégis húzni kellene a nadrágszíjon, és utángyártott tonert vennétek.

(#13237) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani olyan nyomtatót, ami "viszonylag" bírja a raktári környezetet.

Értem ez alatt a port, nem vészes de azért van, hideg meleg ingadozás, télen nagyon hideg, nyáron nagyon meleg. Ezen felül pedig wifi és lan csatlakozási lehetőség is kellene. Csak fekete nyomtatásra kell, színest nem kell tudnia.

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#13238) Varshi válasza plejik (#13237) üzenetére


Varshi
aktív tag

Mono lézer, aminek zárt a papírtálcája.

(#13239) plejik válasza Varshi (#13238) üzenetére


plejik
addikt

Esetleg típus? :)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#13240) PH-User válasza Earl_Muttley (#13219) üzenetére


PH-User
addikt

Szia!

Köszönöm szépen, nagy segítség volt! :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#13241) alcsa


alcsa
senior tag

1. Tintás vagy lézer? lézer
2. Fekete vagy színes? színes
3. Mire használnád? szöveg, ritkán fotók
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? még nem tudom, de nem sokat
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? lehet 1 hét, 1 hónap, ritkábban lesz használva
6. Milyen funkciókat vársz el? szkenner, ADF, egyszerű/egygombos másolás, WiFi
7. Mennyi a keret? eléggé rugalmas, de 100.000 lenne kb a max
8. Árérzékeny vagy? az vagyok, de nem kell a legolcsóbb se
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? inkább eredeti, mivel ritkábban lesz használva, de utángyártott is jó lesz akár

Köszi!

megj.: eddig ezt néztem ki: Brother DCP-L3550CDW

[ Szerkesztve ]

(#13242) atala válasza alcsa (#13241) üzenetére


atala
Topikgazda

Szerintem nem nagyon fog neked konkrét típust ajánlani.
Én azt szoktam javasolni, hogy kezd azzal, hogy az árukeresőben beállítod a feltételeket, és a kiadott találatokból meg nézegeted, melyikhez van olcsón toner, esetleg van-e hozzá utángyártott.
Össze állítottam neked, ezeket a találatokat adta ki: [link]

Az említett Brother nyomtatóhoz színenként 16 ezer egy 1000 oldalas toner. Kicsit sokallom, bár sokkal olcsóbb nem lesz.

(#13243) alcsa válasza atala (#13242) üzenetére


alcsa
senior tag

Köszönöm a választ.
Persze, én is szűkített listát nézegettem, de mivel ez lenne az első nyomtatót, és valószínűleg egy jó ideig ez marad, gondoltam megkérdem, mert nem értek hozzá. Azt hittem, hogy van esetleg egy ajánlottabb típus, vagy akár mások, amiket kerülni kellene.
Akkor marad az, hogy a szimpatikusabbat megveszem, aztán lesz ami lesz.

(#13244) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok!

Szüleimnek szeretnék egy nyomtatót venni.
1. Tintás vagy lézer? Tintás
2. Fekete vagy színes? Színes
3. Mire használnád? Többnyire csak szöveg
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Pár oldal
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Akár 1-2 hónap
6. Milyen funkciókat vársz el? Semmi extra
7. Mennyi a keret? 10-20e
8. Árérzékeny vagy? Igen
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Mindenképpen olyat szeretnék amihez létezik olcsón utángyártott patron

Ezekből talán kiderül, hogy nem sokszor lenne használva, és nem is kell a minőségi nyomtatás, a lényeg az lenne, ha néha kell nyomtatni 1-2 oldalt, akkor ne kelljen mindig elszaladni kinyomtattatni valahol. Ezer éve volt egy Canon pixma ip2000-es nyomtatónk amit hosszú évekig használtunk sok-sok utángyártott patronnal, és sokáig bírta gond nélkül. Ilyen létezik ma még, vagy el kell felejteni? Köszönöm

(#13245) Varshi válasza kacsento1 (#13244) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szia!

Erre semmiképp ne vegyél tintást, mert nem ajándék lesz belőle, hanem szívás a beszáradás miatt.
Ha el tudod engedni a színes nyomtatást, egy jó mono lézerrel (bármelyik jó lesz, amit kapni - vedd a legolcsóbbat, vagy amit itt fél óra alatt visszaolvasva találsz, pl. a Brothertől) évekig jó lesz arra a mennyiségre, ami nektek kell.
Ha nem félsz a beszáradástól, akkor vedd azt, amihez a leghosszabb gari jár, és egyben van a fej a patronnal. Ilyet is ajánlottunk nemrég.

(#13246) kacsento1 válasza Varshi (#13245) üzenetére


kacsento1
senior tag

Köszönöm, visszaolvasok. :R

(#13247) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok,

többnyire fekete-fehér, szöveg/kotta nyomtatáshoz (néha nyilván becsúszhat valami színes doksi, de ha nagy az árkülönbség, akkor nem fog). keresnék multifunkcionális nyomtatót. Tehát scanner is legyen, kivéve, ha sokkal jobban megéri külön megvenni. Nem szertném.
Mivel simán állhat egy hónapot, vagy többet, ha épp nem kell, gondolom a lézer megfelelőbb.
Vezetékmentes nyomtatás előny.
egy ósdi Canon van otthon, semmi tapasztalatom. Mondjatok valamit lécci!
:R

ui.: közben ránéztem egy feljebbi listára. Elengedem a színest, nincs 70 rugóm ilyesmire. A 30-35 körüli alap multi lézerek ratyi felbontása nem gond? Fényképet nem fogok vele nyomatni, az biztos.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#13248) atala válasza RetepNyaraB (#13247) üzenetére


atala
Topikgazda

Ha eredeti kellékkel akarod használni, akkor a legolcsóbban üzemeltethető nyomtató az összefoglalóban ajánlott Brother lézeres, ha nem zavar, hogy kilóg az alsó papírtálca.

(#13249) szata.68 válasza atala (#13235) üzenetére


szata.68
senior tag

Megjött a nyomtató, nagyon tetszik. Sikerült is nagyjából beállítani, de nem találtam rajta utp portot. Az lehet, hogy nincs is rajta? :)

(#13250) atala válasza szata.68 (#13249) üzenetére


atala
Topikgazda

Brother T910DW?
Az usb mellett van. Be van dugva egy kis sárga dugóval.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.