Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) degec


degec
senior tag

Tisztelet, tudnátok segíteni, hogy hogyan kell keresni olyan nyomtatót, aminek a lapadagolója hátul van és álló helyzetű (mi a pontos megnevezése?), egy Canon Mx 420 asom van és halódik, de nekem az nagyon fontos, hogy a lapadagoló olyan helyzetű legyen. Canon Multifunkciósból tintasugarasból ajánlana valaki ilyen megoldást.? köszönöm szépen ! :R Önállóan faxként is tudjon működni, pc nélkül.. !

(#13552) gban


gban
Közösségépítő

Sziasztok,

Mennyire jellemző még hogy gyárilag kis kapacitású tonert adnak az új nyomtatókhoz?
Lézer legolcsóbb mono kategóriában nézelődök, de sehol sem találok infót a gyárilag hozzájuk adott tonerekről.

Postázást nem vállalok.

(#13553) ocscsaba válasza gban (#13552) üzenetére


ocscsaba
tag

A legtöbb gyártó azt adja, kivétel az összefoglalóban is számszerűen említett Brother 1622 és 1222 típusok 1500-zal indulnak.

(#13554) gban válasza ocscsaba (#13553) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm.
Azt jól értelmezem hogy a wifi a nyomtatók esetében közvetlen kapcsolatot takar más wifi képes eszközzel amiről nyomtatni akarok, nem pedig azt hogy a routeren keresztül csatlakozik a hálózathoz és tudok nyomtatni USB kapcsolat nélkül is bármely számítógépről, ami LAN-on keresztül kapcsolódik a hálózatra?
Vagy utóbbi is megoldható, hogy gép - router LAN-on - wifin a nyomtató, és már nyomtatok is?

Postázást nem vállalok.

(#13555) ocscsaba válasza gban (#13554) üzenetére


ocscsaba
tag

Én ehhez a részéhez nem értek.

(#13556) hódmaci válasza gban (#13554) üzenetére


hódmaci
senior tag

Szerintem ez már inkább nyomtató, típus függő.
Lehet inkább itt kellene érdeklődnöd.

Nálam a nyomtató router wifi hálózatára csatlakozik, és azon keresztül éri el minden eszközöm.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#13557) gban válasza hódmaci (#13556) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor nem hülyeség amit mondtam, nálad is így megy.
WiFi topicban tuti elküldenének máshova, mert ahogy írtad, ez nyomtató-specifikus dolog lehet.
Marad az olvasgatás, hátha részletezik a leírásokban.

Postázást nem vállalok.

(#13558) hódmaci válasza gban (#13557) üzenetére


hódmaci
senior tag

Egyébként hogyan szeretnéd csatlakoztatni?
Mi lenne a fő szempont?
Nincs routered?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#13559) gban válasza hódmaci (#13558) üzenetére


gban
Közösségépítő

Van router, és hasznos lenne ha a gyerek tudna nyomtatni az én gépem bekapcsolása nélkül is (az én gépemnél volt mindig a nyomtató, itt nem gond az USB csatlakozás), ezért is érdekel hogy a wifis rész hogy működik.
Nagyritkán nyomtatunk, akkor se nagy igénnyel, ezért a legolcsóbbakat nézegettem.
Edigitalnál a legolcsóbb egy Xerox, ami wifis is, és ez zavart meg:
A Wi-Fi Direct segítségével a mobiltelefonok, táblagépek és laptopok biztonságos kapcsolatot létesíthetnek közvetlenül a nyomtatóval.
Aztán meglett ez is:
Helyezze a nyomtatót bárhova, ahol kényelmes. A Xerox® Easy Wireless Setup segítségével gyorsan és egyszerűen csatlakozhat a vezeték nélküli hálózathoz.

Vagyis a kérdés úgy tűnik láma volt, és meg is lett a válasz rá köszönettel :B :R

Postázást nem vállalok.

(#13560) jeriko2 válasza gban (#13559) üzenetére


jeriko2
tag

wifi-s nyomtató a router-re csatlakozik és ott figyel. Ugyanúgy a hálózat egyik tagja, mintha kábellel csatlakozna. Ha felcsatlakozott, minden gépen be kell állítani, hol érik el (ezt általában automatikusan megtalálják), és onnantól kezdve lehet rajta nyomtatni. Nálunk két laptop és egy asztali gép csatlakozik wifin a nyomtatóra, gond nélkül. Csak azt kell bekapcsolni, amelyikról nyomtatni szeretnék.

(#13561) PociAti válasza gban (#13554) üzenetére


PociAti
senior tag

Pont fordítva van.

A nyomtatóknál fel van tüntetve milyen csatlakozási lehetőségek vannak, csak jobban utána kell nézni.
Jellemzően az egyszerűbbek csak Infrastructure Mode Wi-Fi-t tudnak. (Routerhez csatlakoznak.) De vannak nyomtatók, amik tudják a Direct Wi-Fi-t is. Ezzel a móddal közvetlenül is lehet csatlakozni az eszközhöz (nem csak routeren keresztül).

(#13562) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Ma elegem lett hogy nincs itthon nyomtató, szóval mindenképp elmegyek, és veszek egyet ma :D

1. Tintás vagy lézer? Inkább lézer irányban gondolkodok
2. Fekete vagy színes? Fekete
3. Mire használnád? Többnyire csak szöveg.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Van hogy 1-2 hétig semmit, utána 30-40 oldalt
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Max 2 hét
6. Milyen funkciókat vársz el? Wifilegyen, más extrák nem igazán kellenek.
7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?) 25.000-nél nem nagyon költenék erre többet.
8. Árérzékeny vagy? (A létező legolcsóbb megoldás érdekel, akár bármi áron?) Ha van picivel többért jobb, akkor elképzlehető.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Utántölteni nem szeretnék nagyon, inkább megveszem boltból, és használom.

A Brother HL-1222WE-t, és a Samsung SL-M2026W-t néztem ki. Nem tudom melyik lenne jobb választás, akár a későbbiekben, a toner vásárlás miatt.

Köszönöm előre is! :R

(#13563) ocscsaba válasza Slyer (#13562) üzenetére


ocscsaba
tag

A Brother már kezdő tonerrel is 1500 oldalra (5% fedettséggel számítva) képes, olcsóbb eredeti tonerrel is minden másnál, 3 év jótállással regisztráció után.

[ Szerkesztve ]

(#13564) Slyer válasza ocscsaba (#13563) üzenetére


Slyer
senior tag

Akkor ez elég egyértelmű döntés, a brother a nyerő.

Köszönöm szépen! :R

(#13565) Slyer


Slyer
senior tag

és egyébként az igényeimnek megfelel a léernyomtató úgy alapól, vagy inkább tintasugarasat kéne néznem?

(#13567) G0mb1


G0mb1
csendes újonc

1. Tintás vagy lézer? lézer
2. Fekete vagy színes? szines
3. Mire használnád? munka, szerződések, egyéb papírok nyomtatása, scannelés
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? (színes / ff bontásban) 5-95% a ff javára, nagyon eltérő, havi 100-1000 oldal
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? 2 hét
6. Milyen funkciókat vársz el? (pl. szkenner, ADF, egyszerű/egygombos másolás, WiFi, keret nélküli/fotónyomtatás stb.) - szkennelés, szines aláírás nyomtatás aminek jó a minősége, Wifi
7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?) 50-100 ezer forintig
8. Árérzékeny vagy? (A létező legolcsóbb megoldás érdekel, akár bármi áron?) cégre veszem, szempont a hosszú és megbízható működés
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Mindegy milyen anyag, csak jó legyen, lehető legkevesebbet szeretnék szenvedni a töltögetéssel

(#13568) PociAti válasza G0mb1 (#13567) üzenetére


PociAti
senior tag

Az alapvető folyamaton végigmentél már? Valamennyire körbenéztél a neten az árakat illetően?

1. Árukereső: lézer + színes + Wi-Fi

2. Listából pár szimpatikusnak tűnő készülék kiválasztása, majd nevének visszamásolása a keresőbe. Így termék mellett megkapod azt is, mennyiért árulják hozzá a fogyóeszközöket.

2/A Ricoh Aficio SP C250DN. Kis utánajárással kideríteni, hogy eredeti és utángyártott tonerrel mennyibe kerül üzemeltetni. Nyomtató ára kb. 50.000 Ft, Kb. 2.000 oldalra elegendő színes toner 88.000 Ft. Utángyártott 2.300 oldal és 70.000 Ft.

2/B Brother HL-L3210CW Eredeti, 1.000 oldalra elegendő tonercsomag 55.000 Ft, 2.300 színes oldalra elegendő tonerek 100-120.000 Ft, vagy utángyártottal 2.300 oldal, 35.000 Ft.

2/C, 2/D, stb. sorra lehet venni a készülékeket. Eredetivel az ár hasonló lesz: 40-60 Ft / A4-es oldal (kb. 5%-os lefedettség esetén). Az új, normál/nagykapacitású toner csomag többe kerül, mint a készülék.

A megadott lapmennyiségek, árak a valóságban meglehetősen eltérhetnek a fentiektől. Ugyanarra a termékre is merőben eltérő adatokat írnak.
Az utángyártottal (pl. firmware frissítés után) vagy működik a készülék, vagy nem. Minősége egyértelműen rosszabb, és azok használatával a garancia se biztos, hogy megmarad. Vannak gépek, melyek sokkal olcsóbban üzemeltethetők utángyártottal, vannak amik alig olcsóbban.

3. Tényleg bevállaljátok ezeket a költségeket?

(#13569) ocscsaba válasza G0mb1 (#13567) üzenetére


ocscsaba
tag

Keret nélküli/fotónyomtatás - keret nélkül lézernyomtató nem tud nyomtanit, mert kis karmokkal fogja meg a papírt, ez kb 0,3 mm. A fotó pedig nem lesz elvárhatóan jó minőségű lézeres eljárással.
Az én ajánlatom ez: [Link]

[ Szerkesztve ]

(#13570) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak,

Egy kis segítséget kérnék, mert pár dologra amire szükségem lenne nem tudtam "szűrni"...

1. Tintasugaras, tartályos.

2. Színesre van szükségem.

3. Többnyire szöveg

4. Havi szinten 100 - 200 oldal.

5. 2-3 nap.

6. Szkenner, másoló, automata kétoldalas nyomtatás (duplex), wi-fi, lehetőleg rejtett lapadagolós.

7. 50-60000.-Ft, de mindenképpen 100000.-Ft alatt maradnék.

8. Nem, az a fontos, hogy hosszútávon kiszolgáljon.

9. Csak gyári megoldások érdekelnek.

Tudom, hogy a havi 100-200 oldal még nem az a mennyiség aminél feltétlenül indokolt a tartályos megoldás, de hosszú távon gondolkozva, 2-3 év után már változik a képlet. A jelenlegi 15-20.-Ft / oldal (Canon MG3051) nyilván nem fog csődbe vinni ilyen darabszám mellett, de látva, hogy lehetne ezt jóval olcsóbban is, elkezdte piszkálni a csőröm a váltás gondolata.

Előre is köszönöm a segítséget.

www.smart-bus.hu

(#13571) PociAti válasza -Solt- (#13570) üzenetére


PociAti
senior tag

Egy-két szolgáltatásról ha lemondanál, akkor sokkal könnyebb dolgod lenne.
Ha megszeretted a Canont, akkor a "Canon PIXMA G" család egyesek által dicsért készülék. A Canon PIXMA G2411 az eMAG-nál most 40.000 alatt kapható. (Ez nem duplexes, és ebben Wi-Fi sincs, de routerre kötve talán megoldható, ha nagyon szükséges.) A G3411 az 65.000 körül megkapható.
Epsonnak nagyon sok tartályos gépe van, "L széria", vagy "EcoTank L", illetve a Brother T-s sorozata ilyen: T310, T510, T710, T910.
Sok olyan apróságban térnek el egymástól, ami valakinél egyáltalán nem fontos, másnál pedig lényeges.

(#13572) -Solt- válasza PociAti (#13571) üzenetére


-Solt-
veterán

A jelenlegi masinával két fő problémám van. Az egyik, hogy sokat nyomtatok két oldalas dokumentumokat és macerás állandóan megforgatni a lapokat... kedvencem amikor nem hajszálpontosan rakom vissza és másik lapot húz be. Szóval üres lapok ki, nyomtatandó vissza, üres lapok vissza... macera. A másik a már említett nyomtatási költség...

A wifi-ről le tudok mondani, felszabadult USB portom, tehát ez nem probléma, mint ahogy az alsó tálca is abba a kategóriába tartozik amiben kompromisszum kész vagyok.

Maradt tehát, hogy tartályos és duplex... erre lenne valami tipped?

Addig átnézem a javaslataid, hátha van közte ilyen...

www.smart-bus.hu

(#13573) -Solt-


-Solt-
veterán

Közben találtam egy ilyet, ezt most kezdi majd júniusban forgalmazni a Canon: [link]

Kíváncsi leszek az árára...

www.smart-bus.hu

(#13574) atala válasza -Solt- (#13570) üzenetére


atala
Topikgazda

Én egy Brother T910-est használok, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Megbízható, gyors nyomtató. Január óta használom, és 6700 oldalt nyomtattam ki vele.
Egy dolog ami nem tetszik, hogy a kétoldalas nyomtatásnál elég sokat szöszmötöl a lap fordítása közben, ezért kb kétszer annyi idő alatt nyomtat ki egy kétoldalas dokumentumot, mint két egyoldalasat.

Én a Canonokba azért nem bízok, mert termikus fejet használ, ami hamarabb tönkre mehet. Talán ezért is cserélhető a fej ezekben a nyomtatókban.
Az Epson, és a Brother piezo elektromos fejet használ ami nem termel hőt, és sokkal tovább bírja.

[ Szerkesztve ]

(#13575) -Solt- válasza atala (#13574) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszönöm az infokat!

www.smart-bus.hu

(#13576) fess


fess
őstag

Sziasztok
Olyan tintasugaras nyomtatót keresek,ami tud 300gr/m2 súlyú papírt is kezelni. Ha lehet A3-ast is tudjon, illetve tölthető tartályos legyen. Létezik ilyen?
/esküvői meghívók,étlap,stb.,dekorációs papírra nyomtatásra lenne használva/

[ Szerkesztve ]

(#13577) atala válasza fess (#13576) üzenetére


atala
Topikgazda

(#13578) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

A jelenleg használt Samsung M2675FN-t szeretném cserélni, "esetleg" egy színes lézer nyomtatóra!

Olyan nyomtatót keresnék, amivel lehet normális minőségben képeket is nyomtatni, tehát nem csak egy fekete-fehér mosódott kép látszik, mint a mostani nyomtatónál...
Valamint számlák, ajánlatok, műszaki rajzok nyomtatása!

(#13579) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Sziasztok!

HP 1102w nyomtatóm nem nyomtat (üres papper) lehet kéne egy új.
Lemaradtam milyen új nyomtatók kaphatóak, ezzel nem volt gond, olcsó volt hozzá a toner ~ˇ2e 2.5e ft 1600 oldal, klasszul ment. Egy olyan lézer kéne, amiben van wifi, hasonlóan jó, bírja a kisirodai melót és a toner ára is "baráti". Tudtok ajánlani, mert csak valami m15w-t látok meg pro m102w-t (ez hasonlít leginkább a 1102w-re) de itt valami dobegységet is emlegetnek, meg csalás elleni védelmet(?)
Úgy tudom a 1102-ben nem kell dobegység az a tonerban van. Valami ilyesmi kéne.. Szóval jó ár/érték arány és terhelhetőség (havi 1e oldal alatt azért, de folyamatosan)

:R

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#13581) Cyberslider válasza Cyberslider (#13580) üzenetére


Cyberslider
őstag

Közben ez találtam: Epson workforce-al-m300dn
Igaz wlan nincs, de lan igen, gyors, 10.000-es toner mehet bele (utángyárott is) viszont itt is a fuser egységre 100.000 oldalt irnak. Ezt ugy kell érteni, hogy 100e lap után kuka a nyomi? Ez általában az összes lézerre igaz?

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#13583) Cyberslider válasza #95152384 (#13582) üzenetére


Cyberslider
őstag

Igen, a nyomtató terhelhetősége annyi. De a kellékeknél ott a Fuser egység, ami kb. 60e Ft, és oda van írva, h 100.000 oldal capacity :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#13584) Varshi válasza Cyberslider (#13583) üzenetére


Varshi
aktív tag

100 000 oldal nagyon sok, ha csak nem sokan használják.

Fizikai értelemben persze ki lehet vele ennyit nyomtatni 1-2 embernek is, hisz én is 70e-t nyomtattam 3-4 év alatt, de én egyedül voltam, és nem kellett azt másnak végigvárnia. Mert biztos nem várta volna. :D

Szóval érdemes egész pontosan végiggondolni, mekkora nyomtatási oldalszámra tervezünk. Lehet, hogy előbb verjük le az asztalról vagy törjük el a tálcáit...

Vagy mintha azt számolnánk, hogy egy autó turbója 100 000 mérföldig jó csak, amikor úgyis le szoktuk cserélni előbb őket, mert kitermelték már az árukat, és tuti lesz nála gyorsabb, halkabb stb.
Hmm?

(#13585) Cyberslider válasza Varshi (#13584) üzenetére


Cyberslider
őstag

Ez így van. Ezeknek a termékeknek megvan az idejük amennyit kiszolgálnak.
Ezzel végülis nincs bajom. Én most a régi HP-be 70e oldalnál tartok. Szerencsére most kiderült csak koszolódott. Szóval, 100e oldal, aztán csere. Főleg, hogy az alkatrész drágább, mint a gép maga. :D

Addig viszont az ár/érték arányt azért figyelembe veszem, vagyis a nyomtatás költségeit.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#13586) PociAti válasza Faresz29 (#13578) üzenetére


PociAti
senior tag

Felejtsd el a színes lézernyomtatókat!
Drága a fenntartásuk és nem is készítenek szép fotókat.

(#13587) PociAti válasza Cyberslider (#13581) üzenetére


PociAti
senior tag

Szerintem rossz irányba indultál el. A nyomtató, amit kinéztél az legalább 10 éves technológiát használ. Az Epson már jó régen felszámolta a lézernyomtatós részlegét, annyira nem láttak benne jövőt. Régen kifutott modell, ki tudja meddig kapható hozzá kellék.

És az se tartom jó fejlesztési iránynak, hogy a fényhenger (dob) a tonerben van. Ilyenkor minden egyes toner cseréléskor meg kell fizetni a dob árát is. Elég olcsóra (spórolósra) kell legyártani, hogy elfogadható áron lehessen adni. Amekkora élettartamot megadnak a dobnak, azt általában bőven túl tudják teljesíteni.

(#13588) PociAti válasza Varshi (#13584) üzenetére


PociAti
senior tag

100.000 oldal tényleg sok. Szokástól függően a nyomatok többsége általában 1 oldalas.
Ha csak a 2 Ft/lap A4-es papír árával számoljuk, akkor a lapköltség kb. 150.000 Ft.
És ahogy mondod, bölcs döntés előre felmérni az igényeket és ahhoz keresni berendezést.

(#13590) PociAti válasza #95152384 (#13589) üzenetére


PociAti
senior tag

Elvi érték. Néha limit is.
A drum kevesebb oldal után elhasználódik, ha mindig egyszerre csak 1 oldal lesz kinyomtatva, nem pedig folyamatosan több.
És van olyan készülék, ahol egy beállított limit után (pl. 100.000 oldal után) jön a figyelmeztetés a drum elhasználódásáról, és cserét, vagy legalább is a számláló nullázását kéri.
De jellemzően inkább kisebb számok szoktak lenni. 10-12-15-20-30-50 ezer oldal.

(#13591) Narxis válasza PociAti (#13315) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz, elsikkadt a dolog akkor de most megint aktuális lenne. Beszáradás elleni védelem van mindegyik Brother nyomtatóban ha jól tudom? Mi a helyzet az Epson EcoTank L3050-el vagy L3060-al? Azok tartályosak de gondolom nincs ilyen automatikus nyomtatás, hogy ne száradjon be a tinta? Használati utasításukban nem látom.

Thanos was right.

(#13592) PociAti válasza Narxis (#13591) üzenetére


PociAti
senior tag

Van itthon Epson és Brother nyomtatóm is. Tartályos (T-s sorozatú) Brothernél hallottam a szöszmötölést, és kiírta a kijelzőre, hogy, éppen tisztít. Akkor épp nem volt semmilyen számítógépre rákötve (se wifin, se usb-n), így tényleg önállóan végzi. A J100, J105, J200 szinte mindenben azonos a T-s sorozattal, így azokra is igaz a fentiek, hogy automatikusan tisztítanak.

Epsonból nekem WF sorozatú van, annál is hallom, hogy rendszeresen (egy-két naponta) piszmog, tehát valószínűleg fúvókát tisztít. Az L-es sorozatú Epsonok üzemeltetése olcsóbb, mint a WF-es sorozaté, így szinte biztos, hogy azok se sajnálják azokat a pikolitereket, ami tisztításkor "elpazarlódnak".

(#13593) atala válasza Narxis (#13591) üzenetére


atala
Topikgazda

Nekem van itthon egy Brother T910. Az néha feléled az alvó állapotából, és tisztít egyet. Érdekes akkor is, ha előző nap ráküldtem egy tisztítást.
Van egy Epson L805. Az magától még nem láttam/hallottam tisztítani, pedig 2,5 éves. Olyan volt, hogy nyomtattam, és amikor kijött a lap, akkor tisztított egyet, de alvó állapotból még soha. Mivel nem lehet órát állítani benne, azt sem gondolom, hogy éjszaka tenné ezt.

(#13594) Narxis


Narxis
nagyúr

Nehéz döntés. Epson szimpatikusabb de lehet akkor Brother lesz.

Thanos was right.

(#13595) PociAti válasza Narxis (#13594) üzenetére


PociAti
senior tag

A beszáradás para az L szériás Epsonra se jellemző, így emiatt nem kellene Brothert választani. Szerintem mindkettő jó döntés.
Amikor az Epson mellé megvettem a Brother T510-et (mert jó áron hozzá tudtam jutni), egyből elkezdtem listázni miben jobb az Epson, és miben a Brother. (Csak apróságok.)

(#13596) PociAti válasza atala (#13593) üzenetére


PociAti
senior tag

Nem tudom a Brother mi alapján dönti el mikor kell tisztítania. Én elkaptam egy pillanatot, amikor tisztított és ezt ki is írta a kijelzőjére. Alig pár másodpercig tartott, bár akkor még csak 2 hetes volt. A Wi-Fi még nincs beüzemelve rajta, és akkor éppen egyetlen számítógépre se volt (USB-n keresztül) rákötve. Tehát biztosan valami belső algoritmus (belső óra) szerint csinálja.

(#13597) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Brother HL1223WE csak a színében különbözik a 1222WE-től? Csak ritkán nyomtatok, általában 1-2 oldalt, néha 30-40-et. Az igaz, hogy erre nem érdemes lézer nyomtatót venni, mert nagy az energia fogyasztása az első oldalnak?

[ Szerkesztve ]

(#13598) atala válasza pinnacle (#13597) üzenetére


atala
Topikgazda

Én úgy tudom, hogy a csak a színében különbözik.
Lehet, hogy nagyobb az energia fogyasztása a lézeres nyomtatónak, de ha ritkán, és keveset használod, akkor jobb választás amint a tintás.

(#13599) PociAti válasza pinnacle (#13597) üzenetére


PociAti
senior tag

Korábban és is találkoztam egy magyar nyelvű oldallal, ahol az áramfogyasztást is beleerőltették a képletbe de bruttó ****-nak tűnik.
HL-1222WE-nél megadott értékek:
Nyomtatás: 380 W (ami egy 1056 W-os csúccsal indul).
Készenléti állapot (Ready) nyomtatás után: 40 W.
Alvó állapotban hasonló a fogyasztása, mint a tintásé, kb. 0,5 W.

Az első nyomat 10 másodpercnél kevesebb idő alatt jön ki a gépből, és mivel 20 lap/perc sebességre képes, így ha feltételezzük, hogy az 1500 oldalra elegendő tonert kettesével nyomtatod el, akkor a nyomtatás 750 × kb. 20 másodpercig fog tartani. Ez 4 óra és 10 perc (4,1667 óra). 1 kWh áram díja kb. 36 Ft.
Ez alapján kiszámolható, hogy nyomtatás során 0,38 kW × 4,1667 h = 1,583 kWh, ami 57 Ft.

Ha a nyomtató a 750 nyomtatás után 5 percig tétlenül vár (Ready), akkor azt az időt felszorozva a 750 alkalommal kijön 1,44 Ft-os fogyasztás.
Persze ha nem kapcsolod ki állandóan, és mindig elindulgat a nyomtatód, akkor ezt a filléres tételt még sokszor felszorozhatod.

A nyomtatásra eső 57 Ft-os áramköltség eltörpül a toner kb. 6.500 Ft-os árához, vagy 3 csomag papír 3.000 Ft-os árához képest.

(#13600) pinnacle válasza atala (#13598) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi atala, PociAti! 57Ft, 1500 oldal kinyomtatására tényleg jelentéktelen. Mennyi idő után megy Készenlétiből, Alvóba? Inkább nem kapcsolnám ki minden nyomtatás után.
Lányom nagy tételben nyomtat, őt kellene rábeszélni a lézernyomtatóra, neki biztos megérné, de azt mondja, hogy a nyomató helyeken csak spirálozást nem vállalnak. Árakat nézve elég drága egy ilyen gép. Mi a legolcsóbb ajánlott? Lehet ez is megérné hosszútávon.

Most látom, hogy lehet csak spirálozni. Akkor lehet cikinek érezte, csak ezzel bemenni.

Egyébként mennyibe kerül 1 oldal otthoni nyomtatása? Csak kíváncsi vagyok mennyi a bolti 15Ft-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.