Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) rappit4 válasza kabar (#9750) üzenetére


rappit4
őstag

Okés, köszi!
Ha a 98-as modellre gondolsz, akkor én 2 éves voltam :DDD

(#9752) junkpod válasza n-tek (#9706) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezt a zyxel is tudja. Ha olcsóbb kell.

Box's don't touch!

(#9753) FishAir válasza rappit4 (#9740) üzenetére


FishAir
senior tag

Nekem akadozott bizonyos helyeken lejátszás közben. Annyit próbálgattam, hogy már egy rakat filmben tudtam hány másodpercnél csinálja. Aztán mikor meglett a htpc akkor vettem észre, hogy ott egy új chapter kezdődik, valószínű azzal volt gondja. Az új tulaj meg nem panaszkodott rá. Lehet, hogy csak engem zavarnak így ezek a dolgok.

iDontcare

(#9754) z123456789 válasza kabar (#9749) üzenetére


z123456789
addikt

A kezelőfelülethez még annyit hozzá tennék, hogy nekem első NAS-om. A Synology felületét csak demo verzióbanpróbáltam, de teljesen meg vagyok elégedve a Zyxel-lel. Egyszerű valóban, de nem vészes egyáltalán.

(#9755) rappit4 válasza FishAir (#9753) üzenetére


rappit4
őstag

Ez szerintem hibás lehetett. Én a 23,976 lagra is allergiás voltam. Az ilyent én is észrevenném. Szerintem garival megcsinálták volna. Ha jobban tetszik a htpc akkor mindegy :D.

(#9756) kabar válasza z123456789 (#9754) üzenetére


kabar
senior tag

Én mind a kettőt ismerem valamilyen szinten. Hidd el, ég és föld a kettő. Ami nem jelenti azt, hogy mindenkinek megéri az árkülönbséget. De nem csak a menü más, hanem a rengeteg kész program, amit csak feldobsz , és megy. Nálam már volt D-link, Zyxel, Qnap (őt sajnos csak rövid ideig ismergettem) és még Plextor is (Hallott itt valaki ilyenről egyáltalán?) Synologykat meg egy rakatot használunk évek óta. Nem felhőtlen velük sem a kapcsolat, meg belátom, hogy rettenet drága, de pl engem a zaja is rendesen zavart a NSA325-nek. Zajosabb mint a 1512+....
De igaz ami igaz, drágák.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#9757) z123456789 válasza kabar (#9756) üzenetére


z123456789
addikt

Hiszek neked! :R
Azért is ajánlgatom Rappit-nak, mert amie neki kell szerintem megfelel a Zyxel árfekvés.
Nekem bejött, és hasonlókra használom mint amire ő akarja. Első NAS-om, nem csaódtam benne. Persze ha van rá annyi, akkor egyértelműen a jobbat vegye, nem kell sajnálni rá! :)
A zajról annyit, hogy nálam a hálószobában van, az elrendezés a következő:
Ágy, előtte a fotel (amiből filmet nézünk) majd 2-3m-re a berendezések egy polcon a Zyxel-lel együtt.
A fotel sokat fog a hangon biztos, de hallani hallom így is, ám csak ha nagyon ráfülelek. Pedig én aztán csendben, és sötétben szeretk aludni, kényes vagyok erre.

Sokan használnak Zyxel-t megelégedéssel. Valószínű én is majd akkor fogom látni a különbséget, ha beruházom egy Synology-ra. :)
Addig elbabrálok ezzel. Más érveket nem tudok felhozni, mert nem szakember vagyok, csak a saját a kényelmemre, és szórakoztatásomra vettem.

[ Szerkesztve ]

(#9758) kabar válasza z123456789 (#9757) üzenetére


kabar
senior tag

Az a masszív 22 év korkülönbség, ami Rappit és közöttem van azt juttatja eszembe, hogy amikor úgy 8 évesen mehettem életem első babettájával mekkora motornak éreztem. Aztán jött a Riga, Simson, Mz, Kawasaki Suzuki egyre és egyre nagyobbak, hányszor éltem már meg hasonló de sohasem akkora érzést. Az első DNS-313-assal én is meg voltam elégedve, különösen mikor lehetett olyanokra használni, mint a netről letöltés kikapcsolt géppel, (Driverek akkoriban az Asusról nagyon lassan jöttek). Csak azóta azok a fránya igények nagyon megnőttek....
Furcsa visszaülni arra a Babettára, no...

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#9759) Tonyk válasza kabar (#9758) üzenetére


Tonyk
veterán

Én informatikusként és rendszergazdaként is nagy megelégedettséggel használom (otthon) a zyxel 320-at. Pedig meló közben jóval komolyabb cuccokkal dolgozom ;) Pedig csak 17 évvel vagyok öregebb, mint rappit4.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9760) Tonyk válasza kabar (#9758) üzenetére


Tonyk
veterán

bocsi, dupla... :W

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9761) kabar válasza Tonyk (#9759) üzenetére


kabar
senior tag

Valami félremehetett, mert én is ajánlom zyxelt. Egy barátomnak is azt ajánlottam, és használja is. Én viszont nem vagyok informatikus, ennek ellenére úgy látom, hogy a zyxeleknek beljebb vannak korlátaik, de persze mindemellett olcsóbbak. A synolognak viszont fenntartom, hogy jobbak a software-i, és elég felhasználóbarátok. Ennek ellenére ha tudnád milyen parázs vitáink voltak a magyarországi helytartóikkal, biztosan nem gondolnád, hogy én afféle fan lennék. Egy pillanatra nem fordulna meg a fejemben, hogy a DS213+-om háromszor annyit ér mint egy NSA325V2. De én mégis kifizetem érte, mert nekem megéri a kényelem, fogyasztás és a teljesítmény ilyen párosítása. De távolról sem állítanám azt, hogy tökéletes termék. Az viszont igaz, hogy mióta kevésbé támaszkodunk a DLNA-ra, azóta a plussz szolgáltatások eme része sokat vesztett a jelentőségéből. Vagyis most már talán inkább a 213j-t választanám féláron.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#9762) Tonyk válasza kabar (#9761) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem ment félre, értem én, csak reagáltam a "Babettára" ;) Attól tudok hülyét kapni, amikor jönnek a hogy milyet és csak a synology-t ajánlják, mert az aztán a menő kategória! Aztán meg kiderül, amikor rákérdezek, hogy még csak halovány fogalom sincs a másikról. Jön, hogy ezt nem tudja, azt nem tudja, majd mikor levezetem, hogy de tudja, akkor meg én vagyok a hülye és vitatkozom. :) Én még otthonra nem találtam olyan feladatot, amit nem tudtam volna megoldani a nem éppen mai 320-ammal és ami nekem megért volna 2-3x-os árat a synologyban. Ennyi. Nem vitaindítónak szántam, csak hogy a másik oldal is kapjon egy kis figyelmet. :)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9763) kabar válasza Tonyk (#9762) üzenetére


kabar
senior tag

Sem a DS1512+ sem pedig a DS213+ nem egy kategória a NSA325-el, szerintem ebben nagyjából megegyezhetünk, hardware-ben, software-ben, és persze árban sem. Nemcsak a gyártó, a kategória sem egy.
Hogy mennyi idő alatt hegesztesz össze a Zyxelen egy Videó station vagy egy audio station-höz hasonló szintű programot átkovertálással, hogy mobil eszközökön is meg lehessen osztani videó anyagot nem tudom, de gyaníthatóan hosszabb, mint amennyi idő alatt ezeket feltelepíted a Synora. Számtalan olyan eszköz van az én tulajdonomban is, amit mókolással fel lehetett ruházni olyan képességekkel, amelyek nem voltak az eredetiben, itt viszont nem kell ilyennel foglalkoznod az esetek többségében. Ennyi. Ezt már ezren leírták előttem is, hogy valaki ezt kifizeti, valakinek nem kell, valaki, aki meg ért is hozzá, megoldja. Azért azt had mondjam, hogy sem a letöltő felülete, a bit torrentje, a DLNA része, router konfigurálása, tűzfal beállítása, DDNS támogatás, NFS kiosztások konfigja nincs azon a szinten alapból a Zyxelnek, mint a Synonak. Egyszerűen más ligában fociznak. De biztosan lehet ezen okosítani, és természetesen ez nem mindenkinek éri meg a felárat. Ezért is ajánlottam az olcsóbbat a haveromnak, mivel valószínűleg meg lehet oldani.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#9764) Tonyk válasza kabar (#9763) üzenetére


Tonyk
veterán

Ennyi. Kinek a pap kinek a paplan. Kinek mire van szüksége. Nekem nincs szükségen transcode-ra, eszem ágában sincs mobilon, tableten filmet nézni. Ennek ellenére ez is megoldható. Torrentre ott a gyárilag támogatott Transmission. Routert meg routerből konfigurálok. Én.
Minden amit említettél meg van benne, legfeljebb ezért két-három sort át kell írni egy konfig állományban. Aki érez rá affinitást megoldja, aki nem, az meg vegye meg a drágábbat
. Pont.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9765) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Én a 325v2 és a 214se között vacillálok árban nincs sok különbség de nem tudom melyik legyen segítsetek ha lehet indoklással hogy melyiket.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#9766) Domy válasza Hofeher (#9765) üzenetére


Domy
aktív tag

Árban valóban közel vannak egymáshoz. Mi a dilemmád?

(#9767) Hofeher válasza Domy (#9766) üzenetére


Hofeher
aktív tag

210 váltana le gond nélkül kenne tudnia kezelni a ipad és az LG 620s tv is

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#9768) kabar válasza Hofeher (#9765) üzenetére


kabar
senior tag

Ha az előző hozzászólásban említettekkel együtt tudsz élni, akkor a különbözetből vehetsz még egy gigás switchet is.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#9769) Hofeher válasza kabar (#9768) üzenetére


Hofeher
aktív tag

3600 tp link routerem van mire kenne a gigás switc

[ Szerkesztve ]

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#9770) vanRobert


vanRobert
tag

Hali!

Tippeket kérnék az első NAS-om beszerzéséhez. Elég friss még a gondolat, de már egy munkatársam megtalált a Dlink313- asával, hogy az nekem jó. Udvariasan de nemet mondtam.
Viszont azt szeretném kérdezni, hogy olyan max 20-ig (na jó, 25-ig) milyen otthoni megoldást tudnátok ajánlani? Csak zenét és néha filmet osztanék meg rajta lakáson belül. Egy D-link DIR600-as routerem van, a céljaimnak tökéletesen megfelel, ezen nem változtatnék. Mármint nem a céljaimon, hanem a routeren...
A film megosztásnál abba futottam bele, hogy saját dekoder nélkül tud-e mkv-t osztani? Jelenleg PC-n a serviio-t használom ilyesmire, azzal tökéletesen átmegy bármi a TV-re (Samu). Wifin. Ezt szeretném kiváltani egy NAS-al, hogy ne menjen folyton a gép, ha csak egy filmet akarok megnézni.
Vagy pl tudjunk zenét hallgatni, ez fontos.
Egy helyes bőven elég.

Előre is kösz a tippeket.

(#9771) CoolBoy323 válasza vanRobert (#9770) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Zyxel 310S peldaul

(#9772) Tocika válasza CoolBoy323 (#9771) üzenetére


Tocika
aktív tag

Hali! Mond már meg légyszi ,hgoy mennyi torrentet lehet egy ilyennel egyszerre futtatnni ?

(#9773) CoolBoy323 válasza Tocika (#9772) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nekem most 50-60 fut, gond nelkul, de a topikjaban 200at is olvastam.

(#9774) Tocika válasza CoolBoy323 (#9773) üzenetére


Tocika
aktív tag

Köszönöm!

(#9775) Elemental válasza Tocika (#9774) üzenetére


Elemental
addikt

A transmission tud annyit. A gyári 10-et.

(#9776) kabar válasza Hofeher (#9769) üzenetére


kabar
senior tag

Csak azt a majdnem egy árat próbáltam érzékeltetni. Sikertelenül. Valakinek ez is óriási különbség. De természetesen esetedben erre a switchre akkor nincsen szükség. Akkor legyen 60 méter CAT6 FTP kábel...

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#9777) vanRobert válasza CoolBoy323 (#9771) üzenetére


vanRobert
tag

Köszönöm, ez jónak is tűnik.
Amazonon van 16 (na jó 17) ropiért de most ééééppen nem szállítják MO-ra.

(#9778) CoolBoy323 válasza vanRobert (#9777) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Jó is az, egy "alap" usernek, mint pl én :)

Lehet vele mókolni is, és még okosabb lesz :D

Itthon bruttó 20-22k körül van az ára, de 2 év garis

(#9779) z123456789 válasza kabar (#9758) üzenetére


z123456789
addikt

Na, én most pont ezt a babettás érzést kapom az első Zyxel NAS-omtól. :)

(#9780) CoolBoy323 válasza Tocika (#9772) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

80 torrent, és meg se kottyan neki :)

(#9781) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Üdv.

Zyxel NSA325 és 325V2 között mi a klnyegi különbség?
Én nem találok....

(#9782) z123456789 válasza WolfLenny (#9781) üzenetére


z123456789
addikt

Talán az USB 3.0-ás csatlakozó, meg az hogy sima 325-öt már nem igen kapsz.

SZERK.: Illetve...

[ Szerkesztve ]

(#9783) Tonyk válasza Elemental (#9775) üzenetére


Tonyk
veterán

:F A transmission is a gyári csomagok között foglal helyet!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9784) FishAir


FishAir
senior tag

Szerintetek van értelme lecserélni egy 110j-ben a SAMSUNG 1.5TB F2 EcoGreen 5400rpm 32MB SATA2 HD154UI-t egy WD RED 2TB-ra? A kütyüt csak filmnézésre, torrentre és adattárolásra használom. Úgy gondolom nem éri meg, mert a proci meg a ram inkább a szűk keresztmetszet. Csak egy megerősítés kellene, hogy jól gondolom-e?! :)

#9783 Tonyk: Nem ő itt foglal helyet.

[ Szerkesztve ]

iDontcare

(#9785) Tonyk válasza FishAir (#9784) üzenetére


Tonyk
veterán

:F

Zyxelről beszélünk.

De, ott foglal helyet.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9786) FishAir válasza Tonyk (#9785) üzenetére


FishAir
senior tag

Jah, bocs.

iDontcare

(#9787) Patice válasza FishAir (#9784) üzenetére


Patice
nagyúr

Mi a baj a Samu HDD-vel?

A RED gyorsítani szvsz. nem fog rajta, esetleg kicsit halkabb lesz, meg nem fog annyira rezonálni. + 500 GB névleges plusz tárterület. Esetleg külső biztonsági másolatnak, tartalék tárhelynek jó lehet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9788) FishAir válasza Patice (#9787) üzenetére


FishAir
senior tag

Igazándiból semmi. A hangja nem zavar, mert egy lakatlan szobában duruzsol egy szekrény mögött.Csak költeném a pénzt. :DDD

iDontcare

(#9789) Patice válasza FishAir (#9788) üzenetére


Patice
nagyúr

Na látod. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9790) Elemental válasza Tonyk (#9783) üzenetére


Elemental
addikt

Persze, az is gyári. A sebváltó gyáré :)
A zyxel tulajok írogatták, hogy fel kell rá telepíteni a tm-et, mert az alap szar.

(#9791) CoolBoy323 válasza Elemental (#9790) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ha jól emlékszem az új FW-ben benne van a telepíthető listában mindenféle mókolás nélkül

[ Szerkesztve ]

(#9792) Tonyk válasza Elemental (#9790) üzenetére


Tonyk
veterán

"A zyxel tulajok írogatták, hogy fel kell rá telepíteni a tm-et, mert az alap szar."

Látom a kép feldolgozása nem sikerült és nem győzött meg. :((( Még egyszer mondom a gyári telepítőcsomagok között van. Egyébként itt a zyxel ftp oldala, ahol a gyári csomagok vannak, innét szedi le a nas is.
Egyébként a "gyári" - ami alapértelmezett az meg libtorrent ... tehát az meg a másik sebváltógyár terméke.

Tényleg ne erőltesd már ;) ! Értem én, hogy synology....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9793) CoolBoy323 válasza Tonyk (#9792) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Én aláírom, h a Syno rohadt jó lehet!
Én is azt akartam venni, csak mikor megláttam az árát, és összevetettem az igényeimet és a pénztárcámat vele, akkor fájdalmas búcsút vettünk egymástól :)

(#9794) Elemental válasza Tonyk (#9792) üzenetére


Elemental
addikt

Érdekel is engem...

(#9795) Tonyk válasza Elemental (#9794) üzenetére


Tonyk
veterán

Akkor meg minek beszélsz hülyeségeket? :F

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9796) Elemental válasza Tonyk (#9795) üzenetére


Elemental
addikt

Próbáltam segíteni, és te valamiért úgy érezted, hogy már megint a te isteni cuccodat degradálom.

Tényleg ne erőltesd már ;) ! Értem én, hogy synology....

Ha ezeket elhagynád, meggyőzőbb is lehetnél. Mit ne erőltessek?

Szerk: Adhatnál egy listát a cuccaidról, hogy tudjam mik a tabu témák számomra.

[ Szerkesztve ]

(#9797) CoolBoy323 válasza Elemental (#9796) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

isteni cuccodat

ez mi, ha nem degradálás? :F

(#9798) Tonyk válasza Elemental (#9796) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem. Félreérted. Nem az "én isteni" cuccom degradálod, hanem nem írtál valósat. Tapasztalatod nincs vele, félinformációkra építetted a mondandód. Ennyi. Volt screenshoot, link. Erre meg: "érdekel is engem..." . Nem értelek. :F

Konfig írogatásból meg már kinőttem. Nem vagyok már 15 éves.

De én kérek elnézést! Részemről OFF. :R

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9799) Mezga Aladár válasza CoolBoy323 (#9797) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"degradál

1, lealacsonyít, leminősít, lenéz
2, lefokoz, a rangjától megfoszt.
[kedvenc] [szerkeszt]

Eredete: latin"

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9800) CoolBoy323 válasza Mezga Aladár (#9799) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ezt ki kerdezte? :F

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.