Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) Elemental válasza adnoctum18 (#10900) üzenetére


Elemental
addikt

A dlna tudtommal nem támogatja a külső feliratot. Bármilyen nassal ugyanez lenne a helyzet. Szerintem tartsd meg a nasod és vegyél egy mediaplayert.

(#10902) FefeeX válasza tomic (#10899) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem 320 van. Tegnapig 1 lemezzel ment, illetve előtte egy 3,5 és egy 2,5 kombóval. Addig szinte hangtalan volt. Sajnos tegnap óta susog, és nem is hagyja abba, alapvetően mivel valószínűleg nem mozog túl jól a levegő így a házban... :(
Korábban linkeltek a topicjában DIY tuningot a hang ellen, lehet, hogy hétvégén én is nekiállok :)

adnoctum18: minidlna-t nem próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#10903) veze válasza adnoctum18 (#10900) üzenetére


veze
őstag

nálam zyxel 325 v2 mini dlna -val LG tv vel viszi a felirartot
probáld meg feltenni rá
van leirás róla, nagyon szálbarágós, a 325-ös topicjában
edit: közben már írták..

[ Szerkesztve ]

(#10904) Tonyk válasza adnoctum18 (#10900) üzenetére


Tonyk
veterán

"Zyxel 310-em, tökéletesen meg vagyok vele elégedve, csak a feliratokat nem viszi, se Twonkyval, se Serviioval, se Plexxel."

Kliens+kiszolgáló kérdése, azaz ha a kliens nem tudja, cseszheted. Minidlna minidlna kiszolgálónak tökéletes.
Igaz nem csillivilli a felülete, mint az említett 3 társának.

"Jó lenne ha kezelné a Zyxel 310-ből kivett HDD-t formázás nélkül"

Akkor marad a zyxel 325v2

(#10901) noklika

A dlna tudtommal nem támogatja a külső feliratot. Bármilyen nassal ugyanez lenne a helyzet. Szerintem tartsd meg a nasod és vegyél egy mediaplayert.

Ezt bizony rosszul tudod!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10905) Elemental válasza Tonyk (#10904) üzenetére


Elemental
addikt

Egyedül a minidlna-val lehet külső feliratot megjeleníteni?

(#10906) Tonyk válasza Elemental (#10905) üzenetére


Tonyk
veterán

Eleméletileg a többi is tudja, a gyakorlat pedig azt mutatja, hogy van velük gond. De inkább a kliensek szoktak háklisak lenni, nem a mediakiszolgálók. pl. u.a nas (nsa320) ugyanazzal a kiszolgálóval (minidlna). u.a film és felirat Samsung tv-vel kiváló, míg LG-vel nincs felirat. Ergó az LG elbaltázta a dnla kliensét. Állítólag az tavalyi vagy idei LG tv-ken már ok a felirat is dlna-n. Szerencsére nekem nincs LG tv-m. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10907) Elemental válasza Tonyk (#10906) üzenetére


Elemental
addikt

Én a legelején próbáltam a dlna-t (syno mediaserver), pana g20-szal. Nagy gagyi volt. Azóta wdtv. Azért gondoltam, hogy a dlna nem támogatja, mert a fórumokon többnyire ez a gond, én pedig nem mélyedtem bele a témába.

(#10908) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Afelől érdeklődnék, hogy az egyszerűbb, mondjuk 50e Ft alatti NAS-ok mennyire használhatóak felhőszerverként.
A helyi sebesség nem érdekel, az az viszont igen, hogy milyen PC-s kliensek vannak hozzájuk, hogyan megy a valósidejű szinkronizálás, Explorer-integráció, verziókövetés, stb., mondjuk egy Sugarsynchez vagy Wualához képest.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10909) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek.

Adott egy zyxel nsa 325 v2.
Feltelepítettem a google drive-ot rá.
Beállítottam a felhasználót, szinkronizálás időközét.
Engedélyeztem az app-ot is.

Másoltam a megadott könyvtárba fájlokat.
Egyszer beszinkronizált, majd másoltam még továbbra is több fájlt, de a szinkronizálási időközönként nem történik semmi.

Próbáltam ki-be kapcsolni az app-ot, de nem történt semmi.

Mit csinálok rosszul?

Köszi! :R

(#10910) G@ß! válasza G@ß! (#10909) üzenetére


G@ß!
őstag


nagyobb_méretben

[ Szerkesztve ]

(#10911) Tonyk válasza G@ß! (#10910) üzenetére


Tonyk
veterán

Frissítési időszakok?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10912) G@ß!


G@ß!
őstag

1 perc... :D

(#10913) Tonyk válasza G@ß! (#10912) üzenetére


Tonyk
veterán

Nagyobb időköznél sem csinál semmit? Mondjuk 30 perc?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10914) G@ß! válasza Tonyk (#10913) üzenetére


G@ß!
őstag

5 perccel és 30 perccel sem jó! :(

(#10915) Tonyk válasza G@ß! (#10914) üzenetére


Tonyk
veterán

Az érintett fájlokra van elegendő jogosultság? Próbálj meg kiadni egy chown 777 fájlnév parancsot.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10916) FefeeX válasza MaCS_70 (#10908) üzenetére


FefeeX
veterán

Zyxelhez van owncloud

Még csak feltelepítettem a package-et de nem próbáltam használni...

(#10917) G@ß! válasza Tonyk (#10915) üzenetére


G@ß!
őstag

cmdben?

(#10918) Tonyk válasza G@ß! (#10917) üzenetére


Tonyk
veterán

A cmd nálad mit jelent?

Windows parancssort, esetleg linux terminalt? Mivel a chown linuxos parancs a válasz kikeresését a kettő közül rád bízom :K :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10919) MaCS_70 válasza FefeeX (#10916) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi, ezt nagyon jó tudni!

A Seafile-nak jobban örülnék, az OwnClouddal rengeteg problémánk volt -- de még egy jobb NAS-féle alkalmazás is érdekes lehet.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10920) G@ß! válasza Tonyk (#10918) üzenetére


G@ß!
őstag

Ajaj... :)
Windows parancssort akart jelenteni. Elnézést ha pongyolán fogalmaztam.
Esetleg ilyen parancsod is van, vagy más megoldás windowson?

(#10921) FefeeX válasza G@ß! (#10920) üzenetére


FefeeX
veterán

putty --> SSH belépés --> és ott már linux a felület...

[ Szerkesztve ]

(#10922) krealon


krealon
veterán

A linux alapok elsajatitasahoz javaslom mindenkinek az Orlando Unix Iskola legalabb elso ot lecejenek az atolvasasat.
Ha az ember erti, hogy mit csinal, kevesebb hibat ve't.

(#10923) G@ß! válasza FefeeX (#10921) üzenetére


G@ß!
őstag

Ezer köszi, este kipróbálom.

(#10924) Tonyk válasza G@ß! (#10923) üzenetére


Tonyk
veterán

A #10915 ben kihagytam véletlen a chown mögül a user[:group] -ot. Azért ez kelleni fog, ha csinálod. ;) pl. chown 777 admin fajlnev vagy chown 777 admin:root fajlnev
Az első új tulaj felhasználóneve a kettőspont és az utána következő rész elhagyható, de ha megadod akkor csoportot is változtatja a kívántra.

De azért mielőtt nagyon elkezdesz chownolgatni nézd meg jelenleg milyen tulajdonban vannak a kérdéses fájlok, mappák: ls -l.
Persze ezek értelmezéséhez olvasd el a krelaon által feljebb linkelt unix iskolát.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10925) Multibit válasza Tonyk (#10924) üzenetére


Multibit
veterán

most meg csináltál egy chown/chmod hibridet :)

(#10926) Tonyk válasza Multibit (#10925) üzenetére


Tonyk
veterán

Köszi! Istenem, de ökör vagyok! Azt hiszem elmegyek aludni. Sok volt ez a két nap.

chmod 777 fájlnév
chown user:group fájlnév

Már csak, hogy láttam már ilyet... :) Na, elmentem csicsizni .

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10927) atike


atike
nagyúr

Üdv!

Ismételten felmerült a NAS vásárlás gondolata.... Az érdekelne, hogy milyen alternatívák vannak (természetesen minél olcsóbban megúszva :DDD ), ha a következő paraméterek lennének az érdekesek:

- 2 lemezes kivitel (3,5" sata) - raid 1
- gigabites lan
- valamilyen cloud megoldás nem ártana
- USB3
- DLNA
- IP kamera kezelés (alapól gyárilag, nem valami utólagos kókányolással)
- torrent (oké, alap, de akkor is :DDD )
- minél újabb modell

Gyanítom, hogy nem a húszezres kategória... :)

Előre is köszi a segítséget!

(#10928) Patice válasza atike (#10927) üzenetére


Patice
nagyúr

Talán: [link]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10929) atike válasza Patice (#10928) üzenetére


atike
nagyúr

Nem tűnik rossznak, egynek jó... :) Köszi!

(#10930) Tonyk válasza atike (#10927) üzenetére


Tonyk
veterán

Olcsóbb árfekvésben a Zyxel nsa325 vagy 325v2.

- IP kamera kezelés (alapól gyárilag, nem valami utólagos kókányolással)

Ezzel a kitétellel picit mellélőttél, mert az ip kamerának kéne tudni azt, hogy hová és hogyan akar rögzíteni, nem pedig a nas-nak, hogy mi akar rá rá rögzíteni. A soho nasok 100.1% tud SMB megosztást.Gyanítom NFS-t is. Tehát már csak a kamerán múlik, hogyan akar rögzíteni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10931) atike válasza Tonyk (#10930) üzenetére


atike
nagyúr

Az IP kamera kezelést nem úgy kell érteni, hogy tudjon egy kamera rámenteni képeket - ezt bármelyik NAS bármelyik kamerával megoldja. Itt ami a lényeg, hogy a NAS egyfajta kameraszerver szerepkört töltsön be... Ennek minden előnyével. Lásd a Synology megoldása:

Megfigyelő-állomás – nem mindennapi képesség egy NAS-tól, hogy képes rögzíteni az elérhető IP-kamerák képét (a legnagyobb típusokon akár 80 darabot, de csak 2 kamera kezelése ingyenes, a többihez licenszt kell külön vennünk). Természetesen mozgóképet vesz fel a rendszer, és mozgásérzékeléssel is ellátták: beállítható, hogy csak akkor induljon a felvétel, ha mozgást érzékel a képen, így tényleg csak a fontos pillanatok lesznek felvéve. A kamera által látott képen ráadásul további területek is definiálhatóak, így csak az azokon belüli mozgás vezérli majd a felvételt. Hangrögzítés is támogatott MPEG4, H.264, akár megapixeles kamerák esetében.

(#10932) atike


atike
nagyúr

Tényleg... :) Ilyen szempontból nézve akkor fel is merült egy új kérdés...

Van másik olyan gyártó, aki a Synology megoldásához hasonló IP kamera kezelést is tud? :)

(#10933) Alex91 válasza atike (#10932) üzenetére


Alex91
félisten

Pl. Qnap, de szerintem ezen funkcio tok folosleges, ugyanugy, mint a nyomtato megosztas a mai viszonyok kozott...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10934) kabar válasza Alex91 (#10933) üzenetére


kabar
senior tag

Mondjuk úgy, hogy neked felesleges, mert nem használod. Más meg lehet, hogy pont aszt használja. Én erre is tudok példát...

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#10935) Mezga Aladár válasza Alex91 (#10933) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"tok folosleges, ugyanugy, mint a nyomtato megosztas a mai viszonyok kozott..."

Nem értünk egyet. Számomra fontos és használt szolgáltatás, 2 db. laptop és 2 db..pc használja a nyomtatót.
Mutass nekem valamit, ami ezt ki tudja váltani??

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#10936) Alex91 válasza Mezga Aladár (#10935) üzenetére


Alex91
félisten

Eleve halozatos nyomtato. Nagyon kenyelmes, es tobbet is tud igy, mint NAS-ra kotve.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10937) Multibit válasza Alex91 (#10936) üzenetére


Multibit
veterán

Nyilván, ha valakinek hálózatos nyomtatója van. De akik NAS-ra lógatnak nyomtatót, rendszerint olyanok, akiknek korábban PC-re volt kötve egy USB-s típus.

(#10938) Mezga Aladár válasza Alex91 (#10936) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Eleve halozatos nyomtato. Nagyon kenyelmes, es tobbet is tud igy, mint NAS-ra kotve."

Van egy usb lézer nyomtató, dobjam ki és vegyek egy hálózatost? :Y És szerinted miben tud többet??

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#10939) Alex91 válasza Mezga Aladár (#10938) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk nekem multifunkci van. Ugyhogy nyomtata, scan megy geprol, iOS-rol. Kuldhetek neki e-mailben i nyomtatni valot barhonnan.

De mint mondtam, jelenleg mar nem igazan van ennek ertelme. Regebben igen, de most mar csomo halozatos nyomtato van, es nem sokkal dragabbak, mint a halozat nelkuli verziojuk.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10940) Mezga Aladár válasza Alex91 (#10939) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"De mint mondtam, jelenleg mar nem igazan van ennek ertelme. Regebben igen, de most mar csomo halozatos nyomtato van, es nem sokkal dragabbak, mint a halozat nelkuli verziojuk."

Tedd hozzá "számomra".

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#10941) Alex91 válasza Mezga Aladár (#10940) üzenetére


Alex91
félisten

Ez olyan, mint a floppy, cd, dvd... Van valameddig letjogosultsaguk, aztan egyre kevesbe. Mondom, par eve ennek tobb ertelme volt, mint mostanaban...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10942) Mezga Aladár válasza Alex91 (#10941) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"scan megy geprol, iOS-rol. Kuldhetek neki e-mailben i nyomtatni valot barhonnan."

Arra nem gondolsz, sok embernek ezekre nincs szüksége, nekem sem. Én csak nyomtatni akarok, és arra tökéletesen megfelel.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#10943) Alex91 válasza Mezga Aladár (#10942) üzenetére


Alex91
félisten

Nezd, elhiszem. De ha valaki tobb eszkozrol szeretne nyomtatot, scannert hasznalni, akkor ma mar jobban jar egy halozatos/WiFi-s nyomtatoval. Tehat aki nyomtatot cserel, az inkabb mar ilyet vegyen, ha tobb eszkozzel is hasznalni szeretne. Fuggetlenul attol, hogy a NAS-sa tud nyomtatot is osztani.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10944) stbtamas válasza Alex91 (#10943) üzenetére


stbtamas
aktív tag

Csak nem mindenki akar váltani, mivel a mostani nyomtatók nagy rész fele annyit nem ér, mint egy régebbi nyomtató (minőségben). Nálam van itthon egy HP deskjet F2187 Scan/copyra és egy HP LAserjet 2200D amivel annyit nyomtatok hogy 5 évig nem kell töltenem, és nem csipes, minimális összeg a port megvenni hogy feltöltsem.
Namármost egyiknek nincs hálózata, így jelenleg mindkettő egy routerre van kötve, így minden eszközömöm tudom használni. Ezt majd ki fogja váltani a NAS amit beszerzek hamarosan.

És igen, legalább 3-4 évig még nem szeretnék váltani, mig nem lesznek a laser color multifunkciós nyomtatók olyan árban, amit ne sajnáljak kidobni 2 év után mikor tönkre mennek.

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#10945) Alex91 válasza stbtamas (#10944) üzenetére


Alex91
félisten

Megy a scan is halozaton keresztul?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10946) stbtamas válasza Alex91 (#10945) üzenetére


stbtamas
aktív tag

Igen, megy.

[ Szerkesztve ]

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#10947) Tonyk válasza stbtamas (#10944) üzenetére


Tonyk
veterán

Aztán vagy használható a nassal vagy nem. Egy usb-s printserver nem egy ökör ára (~7E) és garantáltan megy.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10948) stbtamas válasza Tonyk (#10947) üzenetére


stbtamas
aktív tag

Mivel tudomasom szerint lehet print server is csinalni nassal, ketlem hogy ne menne.. De en hazi keszitesu nast csinalok, szoval en megoldom vele igyis ugyis hogy halozaton barmivel hasznalhassam :)

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#10949) Mezga Aladár válasza Alex91 (#10945) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez egy kép a syno dsm 5 nyomtató kezelésről.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#10950) Tonyk válasza stbtamas (#10948) üzenetére


Tonyk
veterán

De azt ugye látod, hogy leginkább itt nem épített nasokról volt szó :) hanem out of box, soho nasokról.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.