Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) Vastika válasza Mezga Aladár (#10591) üzenetére


Vastika
tag

Nem találok az admin felületen samba-nál semmilyen beállítási lehetőséget, majd megnézem a konfig fájlokat, ha lesz kedvem... Most nincs ;-) Azt sem néztem még meg, milyen samba van rajta...

Ha sikerül valami teljesítmény növekedést kicsikarnom belőle, megírom!

Üdv: Vasti

(#10602) spykedd válasza Perillustris (#10586) üzenetére


spykedd
tag

Sajnos így sem megy... Valószínű a laptopon van valami elállítva (tűzfal pl).

@Möhe: Sajnos nem vagyok nagy hálózati profi, de megtaláltam ezt a beállítást, de sajnos nem működik így sem.
Synology NAS-od van neked is? Ha igen, és van rá lehetőséged, kérlek írd le az elejétől, hogy hogyan állítottad be :)

[ Szerkesztve ]

(#10603) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
Kinéztem két nast de nem tudom melyiket kéne vennem. Az egyik egy Dlink DNS-320 a másik egy Zyxel NSA-310.
A 2 hdd nem szempot, szóval ezt leszámítva melyik lenne a jó választás?

(#10604) Tonyk válasza Möhe (#10596) üzenetére


Tonyk
veterán

Semmi babra nincs a torrenttel, gyári csomag alapból tartalmazza, csak egy install gombott kell nyomni és már használható is.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10605) Patice válasza spykedd (#10602) üzenetére


Patice
nagyúr

Gyere át, van külön Synology-s topik is! :K

Amúgy mivel kapcsolódik a laptop a routerhez? WiFi vagy kábel? A kábelt javasolnám!

A laptopot és a NAS-t is kösd be ideiglenesen kábellel ugyan abba a routerbe. Így szerintem biztosan látniuk kell egymást.

A NAS-on persze, hogy sárga a status led. Nincs még rajta rendszer. (Gondolom vinyót már raktál bele. :U )

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10606) MaCS_70


MaCS_70
félisten

SeaFile-központ vajon összehozható valamilyen NAS-sal? Értem ezalatt, hogy megoldható-e, hogy a SeaFile szerverem a NAS-om legyen.

Köszi: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10607) spykedd válasza Patice (#10605) üzenetére


spykedd
tag

Nem is tudtam.. :)

Közben a megnéztem a routerem DHCP client listjében a NAS IP címét, és a Synology Assistant megkerülésével a böngészőbe beütve megtalálta végre.. Most települ, ill. lemezt formáz. Egyébként wifi csatlakozás van/ volt.

(#10608) Dzsiszke


Dzsiszke
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket, tanácsaitokat szeretném kérni NAS ügyben, mert nagyon lúzer vagyok a témában. A következő feladatokat szeretném, hogy ellása a NAS:
- 2TB adat tárolása és a biztonsági mentés szinkronizálása az asztali géppel
- 10-nél több torrent futtatása és mellette zökkenőmentesen film nézése
- Más eszközök (Windows/Android) a TP-Link WR1043ND routeren keresztül wifin elérjék a tárolt adatokat
- Későbbiekben, akár egy másik településen üzemelő, másik NAS-sal alkosson biztonsági mentést ami automatikusan szinkronizálódik.
Szerintetek a fentieket milyen eszközzel lehet kivitelezni, vagy túl nagyot álmodtam? :))
Minderre most kb. 80 ezret áldoznék, de persze nem baj, ha kevesebből is kijön.
Segítségeket előre is köszönöm!

(#10609) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Sziasztok!

Vettem egy Qnap 212p-t Ha belerakok egy alapban .ext4-e formázott hdd-t akkor is le fogja formatálni?

(#10610) ZetorGumi válasza Gsx-rr (#10609) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Ugyanezt kérdezném én is egy Zyxel NSA310-zel kapcsolatban. :) :R

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#10611) Tonyk válasza ZetorGumi (#10610) üzenetére


Tonyk
veterán

Igen le fogja formázni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10612) FefeeX


FefeeX
veterán

Nem hiszem el egyébként, hogy itt senkinek/ismerősének stb nincs egy külső 1 terás vinyója... (Nálunk a cégnél pl több ismerősnek is van, csak hogy ne az én őrült példám legyen az összehasonlítási alap -- 1TB WD Passport, 500GB WD Elements, 2x500GB 2,5" HDD külső tokban, a belső felesleges 500 és 640es vinyókat pedig egy hónapja adtam el :) )

[ Szerkesztve ]

(#10613) Kronk válasza FefeeX (#10612) üzenetére


Kronk
őstag

Nekem van egy másfél terrás, de hogy jön ez ide? ;]

http://totesz.myminicity.com/

(#10614) Tonyk válasza FefeeX (#10612) üzenetére


Tonyk
veterán

Nekem van kettő is, de ez most tényleg hogy jön ide. :F

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10615) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Nas és Pc között gigabites helyi hálon milyen másolási sebességre számíthatok ,mi az ami normálisnak nevezhető?

(#10616) FefeeX válasza Tonyk (#10614) üzenetére


FefeeX
veterán

Korábban ugyanez a kérdés merült fel, hogy formázza-e a NAS a vinyót, mert akkor inkább HTPC-t épít a delikvens... És ugye megint ez a kérdés merült fel, nyilván nem feltétlenül megint amiatt, hogy nincs másik háttértár, DE új cuccba akkor sem raknám be a pótolhatatlan adataimat másodpéldány nélkül, ha a gyártó azt mondaná, hogy nem formáz... :)

Gsx-rr:
NAStól és terheléstől függ főleg. Nekem torrent mellett jellemzően 25-35 MBps sebességgel másol hálózaton, kaptam már olyan printscreent, hogy valakinek ugyanaz a NAS 70 mega körül másolt, mondjuk a viszonyok ott tisztázatlanok voltak (torrent, megosztások, stb). Szóval függ a NAS procitól, memóriától főleg, a gigabites hálózat csúcsát NASsal szerintem nem lehet elérni

[ Szerkesztve ]

(#10617) Gsx-rr válasza FefeeX (#10616) üzenetére


Gsx-rr
veterán

A Nas-al vettem egy másik háttértárat is ,csak azért voltam kíváncsi ,hogy bele merjem-e tenni vagy elöbb majd usb-n keresztül másoljam fel róla dolgokat.
A sebesség dolog meg azért érdekel ,mert a T rám erőltetett egy Router-modemet amit nem lehet bridge módba kapcsolni és így a mellette DMZ-ben lévő viszonylag jónak mondott routerem-hez kötött merevlemeznél állandóan problémám adódott a másolás sebességével.
Kíváncsi leszek minkét eszközre direkt csatlakoztatva lesz-e különbség.

(#10618) FefeeX válasza Gsx-rr (#10617) üzenetére


FefeeX
veterán

Mindig csinálni kell biztonsági mentést :)
A sebesség meg attól is függ, hogy épp fut-e pl a TM, illetve hány szálon fut, stb... Ennél igen nehéz laboratóriumi körülményeket teremteni...

(#10619) hun005a


hun005a
tag

Hello

Használ valaki Seagate BlackArmor 400-as sorozatú cuccot?
Kellene egy kis segítség:)

köszönöm

(#10620) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

NAS vásárlásra adtam a fejem (és lekapcsolom a mostani win szerver-t) a cégemnél.

Sokat olvasgattam a témában, és úgy tűnik, hogy számomra a Synology lesz a legmegfelelőbb.

Az lenne a kérdésem, hogy a DS112j és a DS214se közül melyiket érdemesebb megvenni? Egy lemez lesz benne, így a kisebb is elég lehet, de a DS214se-ben több a memória, viszont lassabb a proci a DS112j-hez képest. Én úgy látom, hogy szoftveresen megegyezik a két készülék, jól látom?

(#10621) Multibit válasza Lala6 (#10620) üzenetére


Multibit
veterán

Az összehasonlítást Te magad is megtehetted volna. Ebből látszik, hogy nincs verseny a gét gép között, a DS214se az egyértelmű győztes. A CPU is erősebb a kétlemezesben! Szoftveresen nem különböznek.

[ Szerkesztve ]

(#10622) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!

Lenne egy fontos kérdésem felétek.
Tervezek venni egy 2 lemezes NAS-t, de a következő (alapvető) dolgot nem tudom.
Bele lehet-e tenni két olyan merevlemezt, melynek a típusszámai nem egyeznek meg?
A következő winchesterem van az asztalomon: Hitachi Deskstar 5K3000 2TBHDS5C3020ALA632.
A következő NAS lenne a kiszemelt: Synology DiskStation DS213j.
+2Tb winchestert venném még bele: WD20EFRX.

Köszi a válaszokat!
Üdv.
G

(#10623) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Barátkozom a Qnap 212P-vel.
Már van is problémám.
az App Centerből telepítettem a transmission-t ,meg is jelenik az ikon de ha elindítom akkor a kapcsolódás sikertelen üres weblapot dobja fel.
A másik próbáltam telepíteni a Plex-et ,de hiba van a letöltés elérési útjánál.
Manuálisan letöltöttem a Plex oldaláról de fogalmam sincs hogy lehetne telepíteni ezt a qpkg fájlt.

Ha valaki segítene ,megköszönném!

(#10624) Tonyk válasza G@ß! (#10622) üzenetére


Tonyk
veterán

bele

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10625) _Roy_


_Roy_
tag

sziasztok

egy kis irodai nas kellene, amit főként távolról kellene elérni, a dlink dns 320l és a synology ds213j került szóba
milyen a webes elérésük, könnyű kezelhetőség, gyorsaság szempontjából?

(#10626) vanRobert válasza Csokiii (#10603) üzenetére


vanRobert
tag

Hi!

A kettő közül a Zyxel.
Ismerős vett Dlinket, majd másnap vitte is vissza. Zajos volt, és nem ismerte fel az egyébként kompatibilis vinyót.
A Zyxelt kb 2 óra alatt teljesen testre szabta beállította, azóta is remekül teszi a dolgát.
Annó engem is lebeszéltek a Dlinkről, Zyxelt vettem, nem bántam meg.

(#10627) Elemental válasza _Roy_ (#10625) üzenetére


Elemental
addikt

A dlink nem igazán ajánlott. Itt a fórumon is volt rá elég sok panasz.

A kettő közül a syno mindenképpen, de ha olcsóbbat akarsz, akkor szóba jöhet a zyxel is.
Ha van rávaló, én a synot ajánlom.

(#10628) Perillustris válasza Gsx-rr (#10615) üzenetére


Perillustris
senior tag

60-90MB/s (saját példa).

Perillustris

(#10629) G@ß! válasza Tonyk (#10624) üzenetére


G@ß!
őstag

Koszi!
Elsosorban biztonsagi mentesre kellene.
Raid1 a celszeru? Esetleg van sajat raid rendszere ami jobb?
Nas tonkremenetelekor vege mindennek?

(#10630) _Roy_ válasza vanRobert (#10626) üzenetére


_Roy_
tag

köszi, még nem dőlt, el de alternatíva lehet a zyxel

(#10631) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

A bátyámnak szeretnénk NAS-t venni, és ebben kérném a segítségeket. Elegendő lenne az 1 lemezes, viszont fontos lenne, hogy ne zajongjon nagyon. Nekem egy Zyxel NSA310-em van és az a legnagyobb problémám vele, hogy a ventilátora nem egy nagy eresztés (ragasztva van rögzítve, a csatlakozója is eléggé elb*szott....).
Vagy vegyük meg ennek az utódját (NSA310S) nyugodtan, mert javítottak ezen a téren? Vagy csak a ház kinézetén változtattak?

Árkategóriát nem írnék, mert attól függően lőném be, hogy miket ajánlotok? De ahogy nézem, egy 1 lemezes Synology pl. majdnem annyiba kerül, mint egy 2 lemezes Zyxel (NSA 325 v2).

Előre is köszönöm a segítségeteket :R

(#10632) Tonyk válasza G@ß! (#10629) üzenetére


Tonyk
veterán

"Elsosorban biztonsagi mentesre kellene.
Raid1 a celszeru? "

nyilván ha a biztonsági mentés a lényeg

"Nas tonkremenetelekor vege mindennek?"

Nem volna szabad, hacsak nem úgy megy tönkre a nas, hogy viszi magával mindkét hdd-t is.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10633) bbmt válasza Gsx-rr (#10623) üzenetére


bbmt
senior tag

Szia,

Egyszerű a telepítés, az app centerben a jobb felső sarokban lenni kell egy manuális telepítés gombnak.
Rákattintasz és kikeresed az apk-t onnan ahova letöltötted.Innen már egyértelmű lesz :)

A kanál a gyengék villája

(#10634) thomasa válasza Tonyk (#10632) üzenetére


thomasa
senior tag

És az úgy megy, ha az egyik HDD megsérül, a másik még használható, kicserélem a rosszat, és újra felépíti a raidet, vagy teljesen le kell szedni a megmaradt HDD tartalmát, és vissza, ha ki lett cserélva e rossz?
Csak elméletileg kérdezem, szerencsére még nem volt gond.

(#10635) Tonyk válasza thomasa (#10634) üzenetére


Tonyk
veterán

A jobb RAID vezérlők felépítik szépen a RAID tömböt újra majdnem automatikusan. Némelyikkel kicsit tornázni kell, de megoldható.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10636) veze válasza thomasa (#10634) üzenetére


veze
őstag

én már a gyakorlatban és megéltem ezt, és amikor betettem a másik vinyot, megkérdezte helyre akarom e állítani a tömböt, - mondtam rá egy "igen"-t - aztán több dolgom nem is volt vele. megcsinalta magatól (Zyxel NSA325 )

(#10637) G@ß! válasza Tonyk (#10632) üzenetére


G@ß!
őstag

"Nas tonkremenetelekor vege mindennek?"
Nem volna szabad, hacsak nem úgy megy tönkre a nas, hogy viszi magával mindkét hdd-t is.

Azaz ha a nas kipurcanna, a winyók nem, akkor belerakom egy másik nasba, és ugyanúgy használom mint előtte?

(#10638) Tonyk válasza G@ß! (#10637) üzenetére


Tonyk
veterán

Természetesen ugyanolyan nas-ba vagy legalább azonos gyártó / széria. Pl.: NSA310 -> NSA320 - NSA325

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10639) thomasa válasza veze (#10636) üzenetére


thomasa
senior tag

A, köszi a tapasztalatot, akkor Raid1 esetén nincs nagyon mitől tartani.

(#10640) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni NAS ügyben! Nem abszolút alap a tudásom a témában, most keresgélek a neten, hogy mi merre, meddig, de leírom mit szeretnék, mert lehet erre a NAS nem is jó.

Szóval azt kellene megoldani, hogy Németországból egy otthoni hálózaton működő NAS on keresztül tudjak torrentet letölteni (mert itt kint a torrentezést keményen büntetik és gondolom, ha egy otthoni privát nas ról adatforgalmat használok, ahhoz senkinek semmi köze, hogy mi az...lényeg itt kint nem lehet megcsinálni, h letöltök egy sorozatot vagy egy zenét.) Tehát itt kintről szeretném irányítani a torrent letöltést. Emellett lehető leghalkabb megoldásnak kellene lennie.

Másik kérdés. Olyanra tudom használni a NAS t, hogy azon keresztül streamelek valamit? :) van pl olyan, hogy szeretnék nézni egy online adást és kiírja, hogy ezen a területen nem elérhető.....

Mert ugye a másik opció, hogy építeni valami mini pct ezekre a célokra és azt távolról elérni (vagy valami ilyesmiben gondolkozom), de nem nagyon van kedvem és időm most ilyenekkel bajlódni....egyszerűbb lenne venni egy nast beállítani a fal mellé azt csók :)

(#10641) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Üdv!

Végre megvettem a Syno DS214play-t.
Rámásoltam egy csomó zenét és fényképet .
Magától elkezdett fényképeket konvertálni.29000 db fénykép van 15 órája csinálja és 27%nál jár.
Az lenne a kérdésem,hogy ezt miért is csinálja és,hogy normális ez igy?

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#10642) Jackie_Chan válasza Jackie_Chan (#10641) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Bocsi menetközben rájöttem hamarabb irtam mint gondolkoztam.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#10643) thomasa válasza Jackie_Chan (#10642) üzenetére


thomasa
senior tag

És mit konvertált?

(#10644) Jackie_Chan válasza thomasa (#10643) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

"Nem kötelező átkonvertálni, de ha a photo megosztott mappába rakod, akkor konvertálni fogja a NAS a DS Photo webes felületéhez, a képek megjelenítéséhez, thumbnail-ekhez."

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#10645) Elemental válasza Declare (#10640) üzenetére


Elemental
addikt

Mindennek az a feltöltési sebesség szab határt, ahol elhelyezed a nast.
Leszeded a cuccot, majd ha elég normális a feltöltési sebesség, akkor gyorsan átmegy hozzád. Amúgy működök távoli vezérléssel minden.

A második kérdésre nem tudom a választ.

(#10646) Declare válasza Elemental (#10645) üzenetére


Declare
őstag

Köszi!

Közben sok mindenre rájöttem a netet böngészve :) Viszont van még pár dolog továbbra is ami sötét.

Alapból azt hiszem a Synolgy ami nekem kell. Amiket néztem az a 214, 213j vagy 213play.

1. Mennyire fontos a memória és a processzor? (a playben van 1gb ram és 1,6ghz proci a másik kettőben 512mb ram és 1-1,2 ghz proci) Kell nekem a több ram és proci? :B

2. Mi az, hogy a 213play ben van hardverkódoló motor?

3. Mi az hogy USB-copy (támogatja vagy nem...ez csak a 214 es sorozatúakban van)

4. Mit jelent a LAN/WAN Wake-támogatás? (távolról ki és be tudom kapcsolni ha be van dugva a konnektorba és a "netbe" :B ?

5. Ha pl egy torrentet letöltök vele akkor az amíg megy a cucc le és fel is tölti? Ha letöltöm otthon a NAS-ra és azt a (pl sorozatot) letöltöm itt kint az nem para ugye? (mármint azt a Német hatóság nem úgy látja, hogy torrentet töltök le, csak annyit, hogy adatforgalom, egy Magyar NAS ról....)

6. Arra a kérdésre, hogy tudok e pl egy online TV adást nézni Németországból, a NAS-on keresztül a Magyar internet hálózaton (mert mint írtam sok esetben pl egy élő közvetítésnél kint azt írja, ki, hogy az adott országban ez nem elérhető), nem találtam választ.

Én amúgy arra gondolok, hogy a 213j lenne jó nekem vagy esetleg a sima 214, közel azonos árban vannak és nem kell nekem, hogy 100 felhasználó töltsön le és fel egyidőben 100 különféle fájlt :))

ja és 7. kérdés: mi az, hogy "java manager" mellett a 214 ben van pipa, 213j nél nincs? Mi ez a java manager?

[ Szerkesztve ]

(#10647) Elemental válasza Declare (#10646) üzenetére


Elemental
addikt

Én egy 212j-vel boldogan elvagyok. Szinte alig telepítettem rá valamit. Amire használom: letöltés, adatok tárolása, pc laptop tablet teló tápolása adatokkal, mediaplayer kiszolgálása filmmel.

Ha csak letöltőközpontnak akarod, a 213j simán elég.

2.
http://www.synology.com/hu-hu/support/faq/577 szerintem az ezzel függhet össze.

3. szerintem ez azt jelenti, hogy rádugod, és automatikusan másolja.

4. Kikapcsolni mindet tudod, meg restartolni. Meg be lehet állítani időzített ki-bekapcsolást. Ez azt jelenti, hogy a kikapcsolt nast be tudod kapcsolni.

5. Németországban, ha jól tudom csak a feltöltést büntetik. Szóval, ha másolsz a nasodról akkor csak letöltés történik. Szerintem ez nem lehet baj.

[ Szerkesztve ]

(#10648) Intelligencs válasza Declare (#10646) üzenetére

Teljesen nyugodt lehetsz, a Synology be fogja váltani a reményeidet, és tökéletes lesz arra, amire szeretnéd. A 214play az kifejezetten transzkódolásra van kihegyezve, ha mobil eszközre akarsz streamelni, és menet közben konvertálni kell a videót kisebb felbontásra. Egyéb esetben nincs jelentősége.

Én a DS214-est venném meg, az kétmagos a 213j-vel ellentétben, jól jöhet az még, pláne ha gyors a neted és full sávszélességgel akarsz torrenten tölteni.

Én használom arra is a NAS-t, amire te pont szeretnéd, egy barátom NO-ban él, és az én NAS-omon torrentezik. Aztán ha lejöttek neki a filmek, akkor SFTP-n áttölti magának. (Ehhez neked is a Filezilla klienst javaslom.) Ebből a német netszolgáltató csak annyit fog látni, hogy adatok mennek egyik gépről a másikra, de nem fogja látni mi az. Nem fogja azt hinni, hogy torrentezel, hiszen ez már nem is az. A forgalomba meg nem fog belelátni, lévén titkosított.

Bővebb infóért szerintem gyere át a Synology topikba

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#10649) Declare


Declare
őstag

(#10647) noklika, (#10648) Intelligencs

Köszi szépen mindkettőtöknek! :R

(#10650) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Valaki tudna abban segiteni,hogy a távolról( másik ingatlanból, T-Home-os netről) való csatlakozás a Syno-hoz(Digi 80/25) miért olyan k...a lassú??

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.