Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) lolka1980 válasza Egon (#9081) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Na akkor ha jól értem:

-DS214se
-Zyxel NSA320
-WD My Cloud

HDD van jelenleg egy,aztán majd bővítem a másodikkal.
Még azt elfelejtettem hozzátenni,hogy valami üzembiztos legyen.
Nincs kedvem azt látni hogy nem megy a seed ezért ujra kell indítani vagy nem érem el a samba-t stb.

Synology DS214se leírásában mit jelent a :"Backup szoftver: Nincs"(kicsit bután hangzik a kérdés de
ez nem a biztonsági másolat lenne)

[ Szerkesztve ]

(#9102) dAnky


dAnky
aktív tag

Sácok tudtok abban segíteni nekem hogy olyan NAS-t szeretnék venni amire 2 darab tv-t egy samsungot es egy LG-t szeretnék rákötni, ezen kívűl egy laptopot és egy ipad air tabletet. Milyen lehetőségek közül tudnék erre a célra válogatni? Torrentezni szeretnék rajta, 1terrás winyó is elég lenne, minél olcsóbb legyen, az sem baj ha használt. Adtok nekem típusukat? Köszönöm szépen

(#9103) junkpod válasza Egon (#9081) üzenetére


junkpod
nagyúr

Miből gondolod, hogy a lehető legdrágább nast kell ajánlani? Torrent és foto tárolásra kell neki, erre kb a legolcsóbb wd mybook is jó, de a zyxelben már a torrent is gyárilag benne van. A jelölt keretbe meg pláne nem fér be csak vmi olcs mert 2 vinyót szeretne...

Box's don't touch!

(#9104) junkpod válasza Egon (#9096) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na, mesélj? Mennyire ostoba dolog megnyomni egy gombot?

Box's don't touch!

(#9105) junkpod válasza dAnky (#9102) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nasra nem lehet tv-t kötni:) de minden hálozati eszközt rá lehet dugni egy routerre/switcre.

Box's don't touch!

(#9106) Egon válasza junkpod (#9103) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL, egyrészt nem egyértelmű, hogy HDD-vel együtt értette a keretet, vagy anélkül (ezt később írtam is), másrészt ez pont a legolcsóbb kétlemezes Synology, kétszer ennyiért is van kétlemezes NAS, szóval, mitől is a legdrágább?!? :U
Kicsit vegyél vissza... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9107) Egon válasza junkpod (#9104) üzenetére


Egon
nagyúr

Pölö elég ostoba dolog, hogy csak egyetlen könyvtárt lehet megadni, amit ment... :U
De látom, te akkora tapasztalatokkal rendelkező megmondóember vagy, hogy felesleges érvelni - ignorálj légyszives.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9108) dAnky válasza junkpod (#9105) üzenetére


dAnky
aktív tag

Ugy gondoltam hogy a nast radugom a routerre es mint helyi felhot gondolom megjeleniti a tv-n is ahol lejatszom rola a filmet. Tud valaki ajanlani? Ami nekem a legfontosabb h az ipad air tablettel tudjam kezelni es iranyitani mert laptopom nincs csak bnome. Tehat az ipadrol szeretnem ra letolteni a torrenteket illetve azon neznem is majd a filmeket

[ Szerkesztve ]

(#9109) Elemental válasza dAnky (#9108) üzenetére


Elemental
addikt

Ezt elvileg mindegyik nas tudja.
Azt kell eldönteni, hogy a felhasználóbarátabb szoftverért hajlandó vagy-e több pénzt fizetni.
Synology ds213j ~ 60ezer
Zyxel NSA320 ~ 30ezer

2 lemezeseket linkeltem, én azt ajánlom, a későbbi bővíthetőség egyszerűsége miatt.

[ Szerkesztve ]

(#9110) junkpod válasza Elemental (#9109) üzenetére


junkpod
nagyúr

az nem lehet, hogy a synology ilyen drága és azt sem hiszem el, hogy a zyxel képes bármire is, értse már meg mindenki, hogy a synologyn kívül nincs élet :)

Box's don't touch!

(#9111) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Szeretnék egy NAS-t itthonra, a folyton bekapcsolt laptopom kiváltására. Van egy 750 Gb-os samsung wincsim, az menne bele, meg egy nyomtatót szeretnék rálötni. Amire szükségem lenne az az, hogy torrentet tudjak róla futtatni (5-10 max) HD film tárolása/lejátszása róla, családi fotók biztonsági mentése, doksik rámentése (max 100 Mb) - ezt jó lenne dropboxra szinkronizáltatni. FTP nem kell. Fontos, hogy halk legyen, és, hogy konfigurálhassam, hogy mikor menjen, mikor nem. (Olyat tud egy NAS, hogy stand by módban van, és, ha el akarom érni pl dlna-n keresztül, akkor bekapcsol?)

Egy D-Link DNS-320 -t találtam szimpinek e célra, nem tudom megfelel e, vagy van e jobb alternatíva?

(#9112) Egon válasza melan (#9111) üzenetére


Egon
nagyúr

A D-Linket felejtsd el, ha nem akarsz szívni.
Zyxel NSA320-at vegyél inkább (csak pár ezressel drágább).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9113) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Ő róla mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#9114) Elemental válasza junkpod (#9110) üzenetére


Elemental
addikt

Azt nem értem, hogy aki a skoda superb mellett döntött, miért fikázza a mercedes s osztályt?

(#9115) aleister válasza aleister (#9097) üzenetére


aleister
veterán

Khm...mielőtt nagyon elmenne flémbe a dolog, valaki tudna válaszolni? :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9116) Elemental válasza aleister (#9115) üzenetére


Elemental
addikt

Mennyire kell az erős vas? Mire kellene?
DS213j 60k
DS214 80k
DS214+ 105k

Összehasonlítás.

[ Szerkesztve ]

(#9117) AiRLAC válasza aleister (#9115) üzenetére


AiRLAC
addikt

Synology, szeretni fogod :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#9118) junkpod válasza Elemental (#9114) üzenetére


junkpod
nagyúr

Jaj dehogy. Csak van egylista az itthon kaphato nasokról ami ársorrendbenkb ez:
Wd mycloud
Dlink
Zyxel
Qnap
Synology
A kérdések 90%-a:
Torrent
Tarolas-backup
Halozati film kiszolgalas.
Ezeket bármelyik tudja mégis mindig a syno ajánlásával kezdődik. Pedig 2x drágább mint a lista eleje. Itt a prohardvereninkább az optimális megoldásokat keresik nem a legdrágábbatszerintem. Sőt a többség még hackeléstől sem riad vissza. Gyakran olvasok itt a forumokon olcsóbb de hackeléssel okosított hw-kről.

Box's don't touch!

(#9119) Multibit válasza junkpod (#9118) üzenetére


Multibit
veterán

A TheCus-t kihagytad, a Qnap meg időnként drágább mint a Syno (típusfüggő) ;]

(#9120) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Szeretnek beruhazni egy Synology DS213j-ra, viszont kicsit sokallom az arat.
Érdeklődnék, hogy van-e hasznalhato alternatívája olcsobb körökben?
Kozvetlenul lenne ràkötve egy med600-ra, és routeren keresztül szeretnem elerni számítógépről és telórol torrent inditas miatt.
Vagyis a fő iranyvonal a filmeleres es a torrent lenne.
2db 2TB-os winyo menne bele, igy minimum 2 tarhelyes kellene.
Elore is koszonom a segítséget.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#9121) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

bocs... 2x ment el. :-(

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#9122) Celtis válasza s7evcsenko (#9120) üzenetére


Celtis
veterán

Ha neked Synology DS213j kell, arra nincs alternatíva.

Ha neked torrentezésre és film tárolásra elérésre kell egy NAS, akkor viszont igen szélés kínálatból választhatsz. Lásd: #9118. Mindössze 2-vel a kérdésed előtt.

(#9123) s7evcsenko válasza Celtis (#9122) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ezzel sokat nem segítettél. ..
Onnan 5el lejebb meg írják, hogy a dlink felejtős. ..
Rakeresni én is ratudok hogy milyen nasok leteznek, de nekem a tapasztaltak véleménye érdekel, hogy erre a célra melyik lenne ár/érték arányban a legjobb.
Peldaul mikor elkezdek nézni egy 3D BD ISO-t, es kozben valaki racuppan egy torrentemre, akkor a vas nem fekszik meg es nem kezd el szaggatni a film...
Mert ha ezt tudja valamelyik 30k-ert is, akkor inkabb azt vennem.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#9124) aleister válasza Elemental (#9116) üzenetére


aleister
veterán

Köszi a válaszokat!

Iroda felhasználás kb 8-10 userig, Raid 1-es tömb.
Úgy nézem a DS214 lesz belőle.

(#9117) AiRLAC:
Az lesz. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9125) BullZeye válasza s7evcsenko (#9123) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor pedig rákeresel a nevére itt a topicban, és majdnem mindenről le van írva minden jó és minden rossz.

(#9126) Multibit válasza s7evcsenko (#9123) üzenetére


Multibit
veterán

Többen használnak itt Zyxel NAS-t, tőlük érdeklődj a párhuzamos terhelhetőséget illetően!
Ha priorizálni kell a forgalmat, akkor a routerben paraméterezd fel, hogy a P2P filmnézéskor kevesebb erőforrást kapjon (QoS).

(#9127) s7evcsenko válasza Multibit (#9126) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszönöm szépen.
Olvastam tesztet a 320-asrol... az alapjan ez jonak tunik nekem...
megrendelem neten, probalgatom, es ha megse jonne be valamiert, van 8 napom becserelni valami masra... :-)

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#9128) Tonyk válasza s7evcsenko (#9127) üzenetére


Tonyk
veterán

Terhelhetőségről: Nálam van hogy 3 tv-re is megy egyszerre 1080p-s mkv döc nélkül. Seedszerverként ugyan nem üzemelek, de még nem vettem észre röccenést ha 2.5MB/s letöltéssel jön a torrentről valami (1.2up mellett meg pláne nem) ha megy is 1-2 1080-as mkv. (nyilván gigabites routerre kötve)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9129) s7evcsenko válasza Tonyk (#9128) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Koszonom.
Azt sem tudod veletlenul, hogy hany torrentet tud futtatni egyidejuleg? 10? 30? Több?
Nem talalom a leirasokban, de lehet csak rossz helyen nezem...
köszi

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#9130) Tonyk válasza s7evcsenko (#9129) üzenetére


Tonyk
veterán

A Transmissionnél nincs ilyen korlát. (Alapesetben telepíteni kell a programcsomagok közül a Transmission-t, vagy az FFP-s verziót használod. Jelenleg mindkettő 2.82-es verzió. )

Van egy másik, a menübe beépített kliens is, az csak 10-et tud. De úgysem azt fogod használni...

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9131) Hofeher válasza Tonyk (#9130) üzenetére


Hofeher
aktív tag

Te melyiket ajánlanád le akarom cserélni a 210 est a 320 vagy a 325 v2 és miért.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#9132) Tonyk válasza Hofeher (#9131) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha kell usb 3, akkor 325, ha nem kell és spórolni is akarsz 320. A 325v2 kicsit átdolgozott kiadás, más ventillátort kapott és mindegyik fiókak van füle. A 320 és 325 esetében egy kivehető fül van, amit külön-külön használhatsz bármelyik fiókhoz, amikor ki akarod venni a hdd-t.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9133) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
segítenétek a választásban?:

-SYNOLOGY DiskStation DS214se
-ZYXEL NSA325 v2

Avagy:
Melyiket vágnám ki az ablakon mert ha fut a torrent akkor nem tudok filmet nézni róla? :)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#9134) s7evcsenko válasza Tonyk (#9130) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ismét köszi! :R
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ami most van 2x 2TB-os winyóm, tele adattal, be tudom úgy üzemelni a NAS-ba, hogy ne kelljen megformázni a winyókat, és meg tudjam osztani a mappákat NFS-en keresztül a Med600-al? :U
Bocs mindenkitől az ékezet mentes írásokért, de telóról kétszer annyi ideig tart úgy megírni... remélem ez nem okozott túl nagy problémát senkinek.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#9135) Hofeher válasza Tonyk (#9132) üzenetére


Hofeher
aktív tag

Köszi a választ valószínűleg a v2 mellet döntők talán valamivel gyorsabb is meg jó ha külön ki lehet venni a hddket nekem már drága a syno qnap páros így ezek maradnak.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#9136) Tonyk válasza Hofeher (#9135) üzenetére


Tonyk
veterán

"meg jó ha külön ki lehet venni a hddket"

A 320-ból is.....

(#9134) s7evcsenko

"2x 2TB-os winyóm, tele adattal, be tudom úgy üzemelni a NAS-ba, hogy ne kelljen megformázni a winyókat"

Nem.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9137) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!
Találtam egy ilyen véleményt:

"Zyxel NSA325 vélemény
:( nem jó
ennél többet tud sok alacsonyabb árú nas. Syn-ről váltottam de megbántam, önállóan változtatgattja a beállításait, a p2p letöltéseknél ha kiürül a az aktív akkor lenullázza a beállításokat, automata ki-be kapcsolásnál a téli-nyári átállásnál elállítódik a ki-be idő azaz nem követi a nyári átállást. Nagyon nem vagyok vele megelégedve! A média megosztás (Twonky) megy egy darabig aztán leáll, újra kell indítani...... meg még sok apró bosszúság. Nem ajánlom!"

Tulajdonosok mi a véleményetek,igaz?

[ Szerkesztve ]

(#9138) TwentySix válasza lolka1980 (#9137) üzenetére


TwentySix
aktív tag

Nekem a 325 v2-vel semmi hasonlo problemam sincs.... Bar a nyari idoszakra atallast meg nem tapasztaltam :-)
Egy hiba volt nalam, de ez egyedi problema: az atdolgozott ventillator alapbol zugott, mintha a tengelye kicsit el lett volna gorbulve.... Kicsereltem masikra, most tokeletes. Venti nelkul hasznaltam par napot, siman mehet ugy is allando uzemben, sosem melegedett 49 fok fole a proci, a winyok meg 40-45 korul voltak.

Viszont az 1-es vincsi semmikepp nem akar leallni WD30efrx.... Az ffp arra van telepitve (thx Tonyk), de a menubol leallitottam. A torrent egy kulso wincsirol seedel, szoval ez sem lehet az oka....
A 2. lemezt tokeletesen leallitja 15 perc utan.
Otlet?

Samsung Galaxy S9+ / TomTom HD6000 HDTraffic / Garmin Montana 650T offroad/

(#9139) Tonyk válasza TwentySix (#9138) üzenetére


Tonyk
veterán

Kérdésedben a válasz. Azon van az ffp. (loggol, stb.) Ezért nem áll le.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9140) junkpod válasza lolka1980 (#9137) üzenetére


junkpod
nagyúr

cáfolom:) semmi ilyet nem tapasztaltam eddig.

Box's don't touch!

(#9141) lolka1980 válasza junkpod (#9140) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Akkor valaki árulja már el nekem miért olyan nagy az a SYNOLOGY?
Miért ne vegyek mondjuk Zyxelt?
Mi frásszal tud többet hasonló tulajdonságokkal hogy megérje nekem 20,30k val többet kiadni érte?
Egyszerűen nem látom át a dolgot és ez már számomra dühítő :(((

Valaki elmagyarázná nekem ész érvekkel?
De most tényleg mi?Ha már a zyxelt emltettem akkor ha azt megveszem még faragnom kell hogy jó legyen a synologyt meg nem és ez a 30k különbség,vagy mi?Vagy csak a nevet kell megvenni?....

(#9142) Elemental válasza lolka1980 (#9141) üzenetére


Elemental
addikt

http://prohardver.hu/tema/milyen_nas-t_vegyek/hsz_9016-9016.html

Ha már felhoztam korábban az autókat, akkor maradok annál :)
Minden autóval eljutsz ából bébe, sőt, még a motor is lehet jó erős, de a kényelem nem ugyanaz.
Jelen esetben a motor = hardver, kényelem = szoftver. Ha egyszer kipróbálsz egy synot, utána már más nem kell. Szerintem.

Ki is tudod próbálni.
Fiók: admin
Jelszó: synology

[ Szerkesztve ]

(#9143) junkpod válasza lolka1980 (#9141) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha home user vagy akkor mindenre elég. Ha extra guru dolgokat akarsz akkor meg ugy is értesz az it-hez annyira, hogy be tudj dugni egy usb sticket a fenekébe és újrainditsd... De megosztasok, időzített feladatok, torrent korlatozas nelkul, sőt usb3 is van a zyxel 325-ben.
Amugy kíváncsi lennék mit találna egy syno tulaj ha torrent futtatás közben rákukkant az ipcím:9091 címre...

Box's don't touch!

(#9144) boken


boken
senior tag

EZ szerintetek jó?

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#9145) Egon válasza lolka1980 (#9141) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyrészt az új NSA-325 és a Syno legolcsóbb kétlemezese között alig van árkülönbség, másrészt a Qnap-ot is kipécézhetted volna ennyi erővel (általában drágábbak a termékei a Syno-nál).
A Zyxel szoftvere jóval fapadosabb, mint a Synologyé, több funkció hiányzik (pl. VPN szerver, hogy csak egyet említsek). Ezen túlmenően, nyilván nagyobb respektű márka (ahogy egy Octavia sem annyiba kerül, mint egy Golf, holott sok különbség nincs köztük).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9146) Tonyk válasza boken (#9144) üzenetére


Tonyk
veterán

Ilyet már ne vegyél!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9147) Tonyk válasza lolka1980 (#9141) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez kb. olyan, mint az android(-os telefon) - iphone; AMD - Intel; Jobboldal - Baloldal :D : meggyőződés kérdése. Egy iphone tulajt sem tudsz meggyőzni, az androidos igazadról, mert az jobban hypeolt termék és menőknek az van. Ennyi.

(#9142) noklika

http://prohardver.hu/tema/milyen_nas-t_vegyek/hsz_9016-9016.html

Erre én meg ezt írtam :) :

http://prohardver.hu/tema/milyen_nas-t_vegyek/hsz_9017-9017.html

(#9145) Egon

"A Zyxel szoftvere jóval fapadosabb, mint a Synologyé, több funkció hiányzik (pl. VPN szerver, hogy csak egyet említsek)"

Mondjuk az meg is érdemli, aki NAS-on futtatja a VPN szerverét.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9148) Egon válasza Tonyk (#9147) üzenetére


Egon
nagyúr

A gyári szoftverben nincs a Zyxelben, a Syno-n van, nem csak OpenVPN, hanem még ezen kívül kétféle opció is (ahogy FTPS is, hogy csak még egy példát említsek: nyilván lehetne folytatni a sort, pölö az Apple eszközeinek jobb támogatásával - de felesleges: az eddigiekből világis, hogy bármit megkontráztok).
Vannak, akik kulcsrakész megoldásokat keresnek, mert esetleg az az egy órás telepítés/konfigurálás sem fér bele nekik (még az is elképzelhető, hogy nagyobb az órabérük, mint amennyi a két eszköz árának különbsége... :U ).
Fel nem tudom fogni, hogy ezt miért nem lehet megérteni. Jah, nekem speciel Zyxel NAS-om van. Hoppá... :U

Mondjuk az meg is érdemli, aki NAS-on futtatja a VPN szerverét.

LOL, sok tapasztalatod lehet ezen a téren. VPN szerver komolyabb routereken is futtatható (viszonylag kompromisszum-mentesen), amikben jóval gyengébb vas van, mint egy NAS-ban.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9149) Tonyk válasza Egon (#9148) üzenetére


Tonyk
veterán

"LOL, sok tapasztalatod lehet ezen a téren."

LOL :F ... De ráhibáztál! (Informatikus vagyok....)

"VPN szerver komolyabb routereken is futtatható (viszonylag kompromisszum-mentesen), amikben jóval gyengébb vas van, mint egy NAS-ban."

Nem a hardver gyengeségére gondoltam. De bármit lehet mondani, úgyis megkontrázod. Látod, visszafelé is igaz! :)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9150) Egon válasza Tonyk (#9149) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL.. Ráhibáztál! (Informatikus vagyok....)

LOL. Én is. LOL.

Nem hardverre gyengeségére gondoltam.

Brilliáns érveléstechnika, ismét. Sejtelmes, sokat(nem)mondó. SOHO kategóriás eszközről lévén szó, otthoni környezetben semmi gond sincs egy NAS-on (vagy routeren) futó VPN-szerverrel.

Szerk:

De bármit lehet mondani, úgyis megkontrázod. Látod, visszafelé is igaz!

Konkrétan semmit nem mondtál azzal kapcsolatban, hogy miért is nem jó NAS-on VPN-szerver. Nincs mit megkontrázni... :U
Részemről a témát - értelmes beszélgetés hiányában - lezártam.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.